Laserové odstranění chloupků.Je to škodlivé pro zdraví, recenze lékařů, kontraindikace a důsledky.Jak často mohu dělat

Laserové odstranění chloupků umožňuje ženám a mužům nahradit každodenní holení nebo bolestivé manipulace s voskem pohodlným a dlouhodobým odstraňováním chloupků.Moderní přístroje se správnou metodikou pro provádění postupu eliminují poškození těla a negativní důsledky.

Co je laserové odstranění chloupků

Laserové odstranění chloupků je léčebný postup, radikální metoda boje proti nežádoucím vlasůmna těle mužů a žen.Charakteristickým rysem této metody je úplné nebo částečné zničení vlasového folikulu (žárovky).

Barva určuje melanin, vysokomolekulární pigment, který je součástí vlasů. Látka s komplexním chemickým složením ve folikulu a vlasové šachtě je koncentrovaná, schopnáabsorbují světelný tok s vlnovou délkou 700-800 nm.Melanin je cílem laserového odstranění chloupků.

​​

V důsledku expozice se pigment výrazně zahřeje a ničí nedaleké oblasti zóny růstu vlasů, krevních cév a žláz.Výživa folikulů se zastaví.Několik týdnů po vystavení světlu vypadnou vlasy, jejichž kořen byl poškozen.Další vyklíčení těchto vlasů je nemožné.

Destruktivní účinek je vytvářen laserovým zářením: světelný tok s vlnami stejné délky je zaostřen v jednom bodě s vysokou hustotou energie.Nejčastěji se používají diodová nebo alexandritová laserová zařízení.

Světelný tok působí pouze na aktivně rostoucí vlasy. Spící vlasové folikuly nejsou vystaveny, takže se po proceduře probudí jako reakce organismu na stres.K jejich odstranění je nutný průběh expozice.

Odrůdy

Zařízení na odstraňování chloupků se rozlišují podle typu laseru, v závislosti na změně vlnové délky, hloubky expozice a tím i účinnosti.Následující typy laserového odstranění chloupků získaly popularitu dnes.

Ruby laser

Toto je první laserové zařízení, které bylo aktivně používáno před rokem 1998. V některých salónech se však tato zařízení stále používají.

Vlastnosti:

 • Vlnová délka je 694 nm.
 • Frekvence pulzního laserového pulsu je až 1 Hz.
 • Doba expozice je 3 ms.
 • Výkon zařízení je 45-60 J /sq.viz

Epilace tímto typem laseru je účinná pouze na tmavých vlasech, nebude mít žádný vliv na světlé nebo červené celky.Laser může mít škodlivý účinek na tmavou nebo opálenou pokožku ve formě popálenin, otoků nebo stárnutí, vlasy jsou částečně odstraněny.

Alexandritový laser

Alexandritový laser se po roce 1999 rozšířil

rozšířené možnosti ve srovnání s jeho předchůdci:

 • Vlnová délka - 725 nm.
 • Pulsní frekvence je 1,5–5 Hz.

Nové zařízení je 5krát účinnější a umožňuje odstranit chloupky na kůži se slabým opálením bez negativních následků.

Maximální účinek je pozorován u tmavých vlasů a světlé pleti.Pokud je tento typ laseru vystaven pokožce, může se objevit vnější chlazení, bolest a popáleniny.Práce mohou provádět pouze střediska s lékařským průkazem a odborný personál.

Diodový laser

Nejmodernějším modelem jsou diodové laserové systémy.Jsou schopni generovat paprsek světla s vlnovou délkou 800-900 nm.Doba expozice pokožce se zkrátí na 0,30 ms a frekvence pulsu dosáhne 10 Hz.Takové zařízení vykazuje vysoké výsledky při práci s opálenou pokožkou, protože je schopné ovlivnit cévy vlasového folikulu stejným způsobem jako melanin.

Laser se také vyrovnává s blond vlasy, ale šedé nebo velmi světlé vlasy nelze stále odstranit. Významněúroveň bolesti při použití modelu diodového laseru je také snížena.

Neodymový laser

Laser má vlnovou délku 1064 nm s dobou expozice pokožky 10 ms.Významný rozdíl v činnosti takového zařízení spočívá v mechanismu působení na síťku folikulu.Laser se používá hlavně k ničení melaninu, ale k zastavení konzumace vlasových folikulů.

Účinnost odstraňování chloupků je díky nízké radiační energii výrazně snížena.Laserové odstranění chloupků není hlavní aplikací neodymového zařízení, takže jsou v kosmetických salonech vzácné.Laser se používá ve specializovaných klinikách k odstranění podkožní vaskulární sítě.

Odstranění chloupků Elos

Kombinuje laserové a elektrolytické odstraňování chloupků. Jeho hlavní výhodou je větší hloubka expozice.Laserové odstranění chloupků odstraňuje chloupky v maximální hloubce 4 mm, ale v kombinaci s elektrickým proudem jsou vlasy zničeny v hloubce 6 mm.

Tento způsob odstraňování vegetace se provádí mnohem déle, a proto je dražší.Během zákroku je možná bolest a negativní následky ve formě zarudnutí a popálenin.

Odstraňování chladných vlasů

Druhým názvem postupu je odstraňování studených vlasů.Pro jeho použití se používá diodový nebo alexandritový laser s použitím chladicí trysky, která snižuje bolest na minimum.Takové pohodlí výrazně ovlivňuje náklady na postup.

Provádí výhradně manipulacevysoce kvalifikovaný odborník. Jakýkoli analgetický krém se může stát analogem trysky, což umožňuje bezbolestné použití diodového nebo alexandritového laseru.

Výhody a nevýhody

Pros Nevýhody
 • Relativní bezbolestnost, zejména při porovnání s odstraňováním chĺpků nebo odstraňováním chloupků z vosku.
 • Dlouhodobý účinek
 • Nízká pravděpodobnost nepříjemných následků.
 • Odstranění vlasů lze provést kdykoli v roce.
 • Účinně pomáhá při opětovném růstu vlasů.Účinek je patrný po 2-3 postupech.
 • Nevyvolává podráždění kůže.Na konci dne zmizí první zarudnutí.
 • Relativně vysoké náklady na metodu.
 • Přítomnost kontraindikací.
 • Metoda není univerzální (není vhodná pro boj proti šedým nebo blond vlasy).
 • Potřebný čas může být několik hodin, při jediném ošetření velké plochy kůže.Jedná se však o jednorázový odpad po dlouhou dobu.

Existuje nebezpečí a poškození zdraví?

Laserové odstranění chloupků (zda je škodlivé provádět postup závisí na individuálních vlastnostech těla), pokud je prováděno zkušeným řemeslníkem, přesně podle metodiky, není zdraví škodlivé.Porušení technologie, zanedbávání kontraindikací, nesprávný výběr síly nebo barevný typ pokožky může vést ke komplikacím.

Možné důsledky:

 • Pálení kůže různých stupňů.
 • Folikulitida (vyskytuje se, když dojde k narušení technologie postupu, u pacientů náchylných k nadměrnému pocení se pravděpodobnost onemocnění zvyšuje při návštěvě bazénu mezi relacemi elektrochemického odstranění chloupků).
 • Hyperpigmentace (lidé s tmavou nebo opálenou pokožkou).
 • Alergie (kožní vyrážky vyvolávají kosmetiku pro péči o pleť, chladicí krém).
 • Zhoršení herpesu.
 • Moly přítomné v ošetřované oblasti se mohou degenerovat na nádorové útvary, benigní nebo maligní povahy.

Laserové odstranění chloupků může během těhotenství nebo laktace způsobit vysušení kůže, peeling a svědění.Hormonální změny zvyšují pravděpodobnost hyperpigmentace, růstu novotvarů a zjizvení.Účinek laserových paprsků na fetální nervový systém nebyl dosud plně studován.

Kontraindikace

Laserové odstranění chloupků (zda zákrok je škodlivý, závisí na mnoha faktorech) vyžaduje konzultaci s lékařem.Před upřednostněním laserového odstranění chloupků je dobré se seznámit s kontraindikacemi.Jsou stejné pro muže i ženy a pro všechny oblasti, kde dochází k odstranění chloupků.

Existují relativní kontraindikace, od kterých se lze v jednotlivých případech odchýlit, pouze po konzultaci s lékařem nebo po odstranění příčin a absolutních - úplný zákaz odstraňování chloupků.

Relativní:

 • Těhotenství(neexistuje přímý zákaz provádění zařízení)procedury během těhotenství, ale kosmetologové doporučují, aby se během tohoto období zdrželi vnějších vlivů na tělo).
 • Laktace(neexistuje žádný přímý zákaz, ale hormonální změny v těle ženy mohou výrazně snížit procento účinnosti postupu až do úplného nedostatku výsledků).
 • Tan(vlasy na vysoce opálené kůži je obtížnější odstranit, vzhledem k nízkému kontrastu se zvyšuje pravděpodobnost nepříjemných následků).
 • Akutní a chronická onemocnění epidermis(lze situaci ještě zhoršit).
 • Mole(jedná se o pigmentované oblasti kůže, které by nikdy neměly být vystaveny laseru, jinak by mohly začít růst nebo degenerovat na nádory jiné povahy).V případě potřeby jsou odstraněny.
 • ARVI(stojí za čekání na zotavení).
 • Škrábance, modřiny, modřiny, popáleniny.
 • Nezhoubné nádory.
 • Tendence k tvorbě jizev nebo jizev(pokud není vybrána radiační síla, mohou keloidní jizvy zůstat na kůži).
 • Křečové žíly v jakékoli fázi.

Absolutní:

 • Rakovina jakéhokoli druhu ve všech fázích.
 • Diabetes ve všech fázích.
 • Akutní formy herpesu.
 • Načechrané a šedé vlasy (odstranění chloupků nebude účinné).
 • Silné čerstvé opálení přírodní, umělé povahy nebo tmavé pleti.
 • Může se také vyskytnout individuální nesnášenlivost.

Jakodělat často?

Laserové odstranění chloupků neposkytuje 100% účinnost v jedné relaci.To se vysvětluje působením laseru pouze na aktivně rostoucí folikuly.Spící vlasové folikuly zůstávají nedotčeny.Cyklický růst vlasů určuje jejich střídavou přítomnost ve fázi klidu nebo růstu.

U každého pacienta se doba mezi postupy může lišit, takže držitelé hustých hrubých vlasů jsou nuceni uchýlit se ke službám častěji a tenké vlasy rostou mnohem pomaleji.

V průměru se doporučují následující časové kroky:

​​
Postup Časový interval mezi postupy (týdny)
1-2 6-8
2-3 8-10
3-4 10-12
4-5 12-14
5-6 14-16
) 6-7 16-18
7-8 18-20

Počet procedur také závisí na oblasti odstranění chloupků.Vlasové tváře jsou mnohem měkčí než slabiny a lze je odstranit rychleji.Důležitou roli hraje hladina androgenu (mužského hormonu).Při jeho vysoké koncentraci může být nutné postup pravidelně opakovat 1-2krát ročně.

Průměrný počet postupů pro různé zóny:

Počet sezení
Sekce
Tvář 4
podpaží 6
Ruce 6
Zpět 6/8 (ženy /muži)
Belly 6
Oblast Bikini 8
Boky 6
Nohy Až 10

Některé vlasy nelze odstranit vůbec.

Většina lidských vlasových folikulů je uložena v dermis (hluboká vrstva kůže), kde se pigment v hřídeli a krevní céle stanou terčem světelných paprsků.Malé procento vlasů (ne u všech lidí) je položeno do podkoží - podkožní tukové vrstvy.Laser nedosahuje takové hloubky, takže se na kůži stále objevují jednotlivé chloupky, které nelze ovlivnit.

Bolí to?

Laserové odstranění chloupků (použití takové metody je škodlivé, lékař vám řekne), s výhradou technologie a metodiky postupu nepřináší vážné nepohodlí, bolest je minimalizována.

Vše záleží na individuálním prahu bolesti u osoby, ale většina žen, které podstoupily zákrok, popisuje pocit jako mírné brnění nebo jediný pocit pálení.Mnozí se cítili velmi teplí.Pocity zesilují, pokud jsou vlasy silné, silné a černé.

Jak se připravit?

Prvnímu postupu vždy předchází přípravná fáze. Nejméně 128 hodin před odstraněním vlasů, ale častěji v týdnu, je pacient testován na laserovou citlivost kůže.Pokud nedochází k negativním reakcím, je přiřazen datum postupu.

Před odstraněním vlasů musí být epilační oblast pečlivě oholena, aby chloupky nepřesáhly 2 mm v den zákroku.Čím kratší je délka vlasů, tím lepší je výsledek po zákroku.Před sezením musíte také očistit pokožku od kosmetických a ošetřujících přípravků (krémy, kosmetika, deodoranty).

Antiperspirant by neměl být použit k plánování axilární epilace v den zákroku a následující 3 dny.Sprej na nohy v den odstranění chloupků by měl být vyloučen, zejména pokud je vystaveno pokožce prstů.

Jak se to dělá?

Lékaři nepoužívají k odstranění chloupků obecné anestetikum.Výjimkou je krém proti bolesti. K ochraně pokožky se používá hydratační krém s aloe extraktem. Další ochranu poskytuje speciální chladicí hrot laserové trysky.

Článek podrobně zvažuje poškození a účinnost laserového odstraňování chloupků.

Před zapnutím přístroje lékař a pacient nosí ochranné brýle určené k ochraně žáků před záblesky laserového světla.Zařízení je individuálně konfigurováno pro každého s přihlédnutím k citlivosti, sériovému číslu postupu a fototypu kůže.Nastavení se může lišit pro různé oblasti kůže (bikiny a podpaží jsou mnohem citlivější než nohy).

Když je instalace zapnuta, lékař začne s kůží manipulovat pomocí manipulátoru, který vytváří úzce zaměřené paprsky světla.

Poté, co byly manipulátoru vystaveny všechny určené oblasti, je na ošetřenou pokožku naneseno antiseptikum a aplikována studená komprese.Procedura může trvat 10 minut až 1,5 hodiny, v závislosti naoblast ošetřované kůže.Část vlasů je okamžitě spálena.Zbytek vypadne do 2 týdnů.ode dne odstranění chloupků.

Náklady

Náklady na laserové odstranění chloupků se počítají na základě několika cenových faktorů:

 • Rozsah odstranění chloupků. Toto je nejdůležitější faktor.Čím větší je plocha epilované oblasti, tím vyšší jsou náklady na proceduru.
 • Specifika práce. Navzdory skutečnosti, že oblast bikin je například malá, budou náklady na službu vyšší kvůli složitosti práce, vysoké citlivosti pokožky a hodně času.
 • Délka kurzu. Počet nezbytných sezení počítá odborník na základě údajů o jednotlivých pacientech (tloušťka a hustota vlasové linie, fáze růstu vlasů).Čím tužší a silnější vlasy, tím déle bude kurz trvat.
 • Anestezie. Použití anestetického krému ovlivní náklady.

Často salonky nabízejí návštěvníkům slevy.To může být bonus za první návštěvu, za přilákání přítele.Některé salony snižují ceny za jednotlivé služby při objednání několika současně, například nohou + bikiny.

Co nelze po zákroku udělat?

Mezi postupy lékaři kategoricky zakazují opalování.Ultrafialová studie zvyšuje suchost a citlivost kůže.Spolu s dehydratačním účinkem laseru je pravděpodobnost příliš vysokáosušit pokožku, se všemi následnými důsledky.

Ultrafialové paprsky také stimulují produkci melaninu v kůži, čímž snižují kontrast mezi kůží a vlasy.To snižuje účinnost příští relace na odstranění chloupků a samozřejmě i celého kurzu. Může být vyžadováno více postupů.

Již po prvním postupu odborníci doporučují zastavit návštěvy saun, bazénů a bazénů, aby se zabránilo zánětu vlasových folikulů (folikulitida).

Pokud v místě odstranění chloupků dochází ke krustám, je třeba se vyvarovat jejich mechanického odstraňování.Po uzdravení pokožky samy zmizí, jinak mohou zůstat jizvy nebo hyperpigmentované oblasti.

Péče o pleť po zákroku

Obnovení a zjemnění pokožky po zákroku lze provést poměrně rychle pomocí pravidelného používání krémů a pleťových vod na ošetřovaných plochách.Popáleniny a zarudnutí by měly být okamžitě léčeny léčivými přípravky, jako je Bepanten nebo Panthenol. Provede se jakákoli forma přípravku (sprej, krém, mast).

Před odletem z areálu během letního období je bezpodmínečně nutné použít oblasti vlasů bez pokožky, kde byla provedena epilace, opalovací krém.Pro účinnou ochranu proti ultrafialovému záření stojí za to používat produkty označené SPF-30.Jedná se o optimální úroveň ochrany před negativními důsledky.

Mýty o laserovém odstraňování chloupků

 • Laser podporuje tvorbu nádorů.Laserové odstranění chloupků (je škodlivé používat postup, řekne vám lékař) má v seznamu kontraindikací kožní nádory, ale onkogenní vlnová délka ultrafialového záření je 320-400 nm, ve spektru laserového záření nejsou žádné.Při návštěvě solária je mnohem pravděpodobnější stimulace růstu kožních útvarů.
 • Po zákroku se vlasy zvětší a ztuhnou. Toto je pouze část pravdy.Po druhém postupu lze pozorovat aktivní klíčivost spacích žárovek.Toto je synchronizační efekt, když se tělo snaží vyrovnat ztrátu.Po třetím postupu je počet spících folikulů výrazně snížen, vlasy rostou méně často, řídké a v malém množství.
 • Fotoepilace je účinnější než laser. Ve skutečnosti se jedná o 2 zařízení využívající stejný princip vlivu na melanin.Fotoepilator se objevil první a laserový přístroj byl vynalezen mnohem později.Za nejinovativnější se považuje diodový laser.Má mnohem vyšší účinnost a vydrží déle.
 • Ne všichni jsou vystaveni laseru. Světelný tok v kůži hledá cíl - melanin ve vlasové šachtě nebo folikulu.Pokud tomu tak není, nemá to žádný účinek.Šedé vlasy a nadýchané vlasové linie, které neobsahují pigment, nejsou vystaveny laserovému záření.Pokud laser nepracuje na dostatečně černé nebo tmavé vlasy, musíte provést vyšetření.V těle se nejčastěji vyskytuje hormonální selhání, jehož jedním z příznaků mohou být těžké, pevně zbarvené vlasytvář.Při druhém postupu po léčbě se efekt projeví sám.
 • Laserové odstranění chloupků je drahé. Náklady na služby v této oblasti kosmetických služeb se přibližně 10 let významně nezměnily.Pro posouzení nákladů na pravidelné holení stojí za to vypočítat, kolik peněz se utrácí za holicí stroje, pěny nebo holicí gely, peelingy na vlasy a krémy na péči o pleť.Částka po převedení na 10 let bude působivá.Při srovnání s náklady na laserové odstranění chloupků za stejné období získáte malý rozdíl a mnohem menší potíže.

Laserové odstranění chloupků je účinný způsob boje proti nežádoucí vegetaci na těle, ale před provedením zákroku je vhodné se poradit s lékařem, aby se předešlo možnému poškození těla.

Zajímavá videa o laserovém odstraňování chloupků, jeho účinnosti a možném poškození

Výhody a nevýhody různých typů odstranění chloupků:

) Diodové laserové odstranění chloupků: