Laserové odstranění chloupků z horních rtů (antén) u žen.Kolik relací je potřeba, jak se to dělá

Laserové odstranění chloupků je zdaleka jednou z nejúčinnějších metod řešení nežádoucích chloupků na těle.Tento postup se často používá k odstranění antén u žen různého věku, vyžaduje určitou přípravu a dodržování jednoduchých pravidel.

)Jak laser pro odstraňování chloupků na horním rtu

Bohaté vlasy v oblasti horních rtů nejsou pro ženy typické, a protovětšina z nich se snaží zbavit vlasů různými způsoby a navždy.Účinek laseru na kůži v této oblasti je poměrně choulostivý a relativně bezpečný.

Laserový paprsek proniká vlasovým folikulem a je absorbován pigmentem na vlasy.V důsledku toho je folikul zničen a po dlouhou dobu nemůže produkovat nový růst vlasů.Poměrně často je zničena navždy, takže pro mnohé se laserové odstraňování antén stává prvním a jediným.

Indikace a kontraindikace pro postup

Laserové odstranění chloupků u žen má své vlastní indikace a kontraindikace.Ta by měla být zohledněna, aby se předešlo komplikacím.

Mezi indikace patří přítomnost vlasů v horním rtu, černé vlasy na pozadí bledé kůže, zarostlé po odstranění jinými prostředky, například použitím vosku nebo zvláštního krému.V tomto případě se pro ženu doporučuje laserové odstranění chloupků.

Kontraindikace zahrnují následující:

 • Období menstruace, kdy se práh bolesti u ženy snižuje, což může vést k tvorbě oblastí podráždění a dokonce i hematomů.
 • Diagnóza diabetes mellitus jakékoli závažnosti, která vyvolává pomalé hojení jakýchkoli lézí.
 • Přítomnost hnisavých formací, akné, podráždění, infikovaných ran nebo otěrů, známky oparu v oblasti údajného účinku.
 • Období kojení a těhotenství, které je spojeno s porušenímhormonální rovnováha v těle.
 • Přítomnost mateřských znamének nebo jiné pigmentace v postižené oblasti, která se může vyvinout v maligní nádor.Pokud se objeví bradavice nebo papilomy, postup je také kontraindikován.
 • Nemoci virového a infekčního původu v akutním stadiu.Dokonce i nachlazení může způsobit odmítnutí manipulace.
 • Onkologická onemocnění v jakékoli fázi.
 • Alergické projevy místní nebo obecné povahy.

 • Období zotavení po operaci nebo dlouhodobé nemoci.
 • Počáteční nebo progresivní stádium křečových žil, růžovka (pavoučí žíly) v horním rtu
 • Užívání antibakteriálních léků ze skupiny tetracyklinů.
 • Přítomnost rudých vlasů na horním rtu a šedých nebo velmi světlých vlasů.

Kontraindikace jsou stanoveny individuálně v každém případě, proto je lepší konzultovat zkušeného specialistu, který vyloučí pravděpodobnost onemocnění.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Výhody a nevýhody metody odstraňování chloupků

Laserové odstraňování chloupků z antén u žen má své výhody a nevýhody.Hlavní výhodou bude jednoduchost a bezbolestnost postupu a vysoká účinnost po absolvování celého kurzu.Kromě toho může manipulaceprovádět kdykoli, je nutné zvážit pouze všechny kontraindikace.

Další výhodou je absence vedlejších účinků v oblasti expozice.Kůže nemění barvu, nedeformuje se a nedráždí, s opětovným výskytem chloupků neroste.To je velké plus.

Laser je absolutně neškodný pro pokožku, pokud je vše prováděno v souladu s pravidly a za použití vysoce kvalitního vybavení.

Mezi nedostatky je možné zdůraznit vysoké náklady na proceduru v dobrém profesionálním kosmetickém salonu.Pokud je cena manipulace atraktivně nízká, měli byste přemýšlet o kvalitě nabízených služeb.Kromě toho nebude tento postup účinný pro ženy s červenými, světlými nebo šedými vlasy, protože mají minimální množství melaninu.

Hlavní nevýhodou manipulace je dlouhý seznam kontraindikací. Ne každá žena bude schopna použít laser k odstranění vlasů, protože má jedno nebo druhé onemocnění.Navzdory nedostatkům je postup velmi populární.

Výhody laseru oproti jiným postupům

Hlavní výhodou odstranění laserové antény je účinnost postupu po poměrně dlouhou dobu nebo navždy.Žádná z dnes známých metod není tak účinná.Během laserového odstraňování pacient navíc nepociťuje silnou bolest, jako při použití vosku, cukrové pasty, pinzety nebo elektrolýzy.

Po laseruchloupky nerostou.Po shugaringu, vosku, speciálním krému rostou ve většině případů.Laserové odstranění navíc téměř vždy prochází beze stopy, to znamená, že na kůži nejsou žádné známky podráždění.

Použití laseru navíc urychluje proces odstraňování chloupků, protože paprsky současně ovlivňují oblast kůže, jejíž délka a šířka dosahuje 9–10 mm.Pro antény stačí 15 minut.

Příprava na laserové odstranění chloupků z horního rtu

Laserové odstranění chloupků vyžaduje přípravu, které umožní rychlé a efektivní odstranění antén ženy.

Nejdůležitější body přípravy budou následující:

 • Vyloučí se použití antibakteriálních činidel ze skupiny tetracyklinů.
 • Oholit chloupky na rtu 1-2 dny před manipulací.Jejich maximální délka by neměla přesáhnout 2 mm, což je nezbytné k vyloučení možnosti poranění kůže.
 • 2-3 měsíce před manipulací je zakázáno používat epilátory, vosk a krémy v oblasti budoucí laserové expozice, jinak bude neúčinná.
 • Před zákrokem se vyplatí po dobu 2 týdnů vyloučit návštěvu pláže nebo solária, pravidelně se používá krém s opalovacím účinkem.
 • Týden před laserovým odstraněním nepoužívejte kosmetické krémy na bázi alkoholu, aby nedošlo k podráždění kůže a nevyvolávaly komplikace po vystavení zařízení.
 • V den manipulace je zakázáno používat na obličej jakoukoli dekorativní nebo obličejovou kosmetiku.

Je důležité podat zprávupro odborníka o tom, že berou nějaké léky, protože někdy mohou ovlivnit výsledek.

Potřebuji úlevu od bolesti?Jaké anestetika se používají?

Specialista se ženy předem ptá na potřebu úlevy od bolesti.Někteří to nepotřebují, protože prah bolesti je vysoký.Jiní užívají tablety a trvají na použití lokálních anestetik těsně před manipulací. Pro perorální podání lékaři doporučují Ketonal nebo Ibuprofen v tabletách.

Prostředky mají výrazný účinek a pomáhají klidně přenést postup.K dosažení výsledku stačí 1 tableta.Umístěte na oblast horní ret, můžete použít Lidochlor mast, která obsahuje lidokain a anestetizuje.Někdy je místo ošetřeno postřikem lidokainu Asept.Má také výrazný anestetický účinek.

Řízení o postupu

V profesionálních kosmetických salonech se postup provádí v souladu se všemi pravidly a nuansami.

Specialista provádí následující kroky:

 1. Požádá pacienta, aby seděl v pohodlném křesle.
 2. Po zaujetí pohodlné polohy se ujistí, že kůže v postižené oblasti je suchá a čistá.
 3. Nasaďte si speciální brýle na sebe a oči pacienta, což vylučuje možnost vstupu paprsků do rohovky.
 4. Naneste speciální kontaktní gel na ošetřovanou oblast
 5. Ošetřuje místo expozice anestetikem, pokudpacient vyjádřil takovou touhu.
 6. Zapne zařízení a opatrně ho přiblíží k oblasti vlivu a požádá pacienta, aby natáhl malou pokožku.
 7. Postupně paprskuje celou plochu horní pery, kde jsou chloupky.
Laserové odstraňování chloupků z antén u žen se provádí bez anestézie podle přání.

Během manipulace může žena pociťovat mírný pocit pálení nebo mravenčení, který je považován za normální.Po 20 minutách po ošetření je v křesle.Poté jí odborník dovolil jít domů.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Plazmové zvedání obličeje - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Co je možné a co není možné po laserovém odstranění vlasů z antén

Den po manipulaci se pacientce může vrátit ke svému obvyklému životnímu stylu, používat kosmetiku a výrobky pro péči o pleť,Nezakrývejte si tvář za větrného počasí.Kromě toho je povoleno obnovit průběh užívání léků, pokud je to potřeba.

V oblasti ošetření laserem je však přísně zakázáno používat depilační krémy, pleťové vody, pinzety nebo voskové proužky.

To může vést k podráždění a infekci exponované kůže.První dny po odstranění nemusíte navštívit saunu, lázeňský dům nebo solárium, abyste na kůži působili jinými agresivními způsoby.Pokud dekorativní kosmetika způsobuje nepohodlí, vyplývá z nívzdát se na chvíli.

Péče o pokožku po laserovém odstranění chloupků z antén

Za hlavní metodu péče o pokožku po zákroku se považuje stimulace regenerace tkáně poškozené laserovými paprsky.K tomu se používají zvlhčovače vhodné pro daný typ pokožky.Kromě toho lze použít masti s regeneračními vlastnostmi.Nejúčinnějším prostředkem je Solcoseryl.

Lék urychluje hojení a předchází komplikacím .Aloe vera gel pomůže zklidnit pokožku ihned po zákroku.Je dovoleno používat jej bez omezení a ihned po manipulaci.

Ranní a večerní mytí by mělo být jemné.Neotírejte si obličej, používejte peelingy.Pro usnadnění hoření v oblasti expozice je povolen led.

Možné vedlejší účinky použití laseru pro antény

Laserové odstranění antén u žen v některých případech vyvolává komplikace.

Nejčastější z nich:

 • silná bolest v oblasti nárazu;
 • zarudnutí, podráždění a tvorba malých ran na kůži;
 • kůže způsobuje popáleniny charakteristické pro pacienty s tmavou pokožkou;
 • změna tónu pleti, vzhled věkových skvrn;
 • poškození očí laserovými paprsky;
 • mírné nebo těžké svědění kůže.

Ve výjimečných případech jsou infikovány malé rány způsobené laserovým ošetření.

Pročpo laserovém zákroku se mohou objevit vlasy

Často se po ošetření horního rtu žena znovu objeví chloupky.Prvním důvodem může být těhotenství, které nastane jednou po zákroku.Změna hormonálního pozadí vyvolává růst nových vlasů i v opakovaně ošetřovaných oblastech.

Druhým důvodem je neschopnost jednat současně na všech chloupcích, protože jsou v různých fázích vývoje.To vede k opakovanému růstu.Další běžnou příčinou bude hormonální porucha na pozadí jakéhokoli onemocnění, stresu.

Je domácí laser účinný v boji s anténami

Dnes si může každá žena koupit doma sadu pro laserové odstraňování chloupků.Tam je debata o jeho účinnosti.Mnoho odborníků považuje zařízení za zbytečná a dokonce škodlivá.

Některé ženy potvrzují účinnost domácích souprav .Stojí za zmínku, že taková zařízení jsou docela účinná, pokud žena pečlivě prostudovala pokyny, provedla vše podle pravidel a neporušila zásady péče před a po manipulaci.

Laserové soupravy pro domácnost

Různé společnosti vyrábějí soupravy pro laserové odstraňování chloupků doma.

Každý se vyznačuje svou funkčností:

​​
Jméno Popis Cena
Rio Dezac x60 Americký domácí spotřebičpoužití.Má malou velikost, atraktivní design, současně působí na 60 vlasů.Považováno za bezpečné a efektivní Náklady začínají na 9 000 rublů.
Odstranění dědiců Lazera Britský model je považován za nejbezpečnější, který se vyznačuje vysokou účinností, malou velikostí a atraktivním vzhledem.Zařízení se snadno používá, ovlivňuje současně 40–50 vlasů Cena je přibližně 8000–10000 rublů.
Tria Presision BaByliss Model od italského výrobce, velmi lehký, kompaktní a krásný.Považuje se za nejlepší pro použití v obličeji, je účinný, rychle a trvale odstraňuje vlasy Cena je 12 000 rublů.
Philips Tria Presision Nejdražší korejský model s vestavěným inteligentním jádrem, které určuje typ a délku vlasů.Na konci záblesku vyšle signál, používá se na kterékoli části těla Cena takového zařízení dosahuje 20 000 rublů.

Náklady na laserové zařízení se v různých zemích a městech liší.Některé jsou k dispozici, jiné jsou příliš drahé.

Podrobný popis kroků postupu doma

Doma musíte dodržovat všechna pravidla, jako při návštěvě salonu.

Hlavní kroky budou následující:

 1. Přečtěte si návod k použití zařízení, pečlivě si přečtěte všechny bezpečnostní pokyny.
 2. Používejte ochranné vybaveníbrýle.Mohou být zahrnuty nebo prodány samostatně.
 3. Exponovanou oblast omyjte a osušte. Nezapomeňte odstranit veškerou kosmetiku.
 4. V případě potřeby ošetřete oblast postřikem Lidocaine Asept.
 5. Naneste kontaktní gel, který je při nákupu vždy součástí zařízení.
 6. Opatrně umístěte epilátor do oblasti nad horním okrajem a stiskněte požadované tlačítko.
 7. Počkejte, až se ozve pípnutí nebo odpovídající kliknutí, což znamená, že zařízení lze vyjmout.
 8. Opakujte aplikaci ve všech oblastech horní pery, kde jsou přítomny chloupky.
 9. Vypněte zařízení a opatrně jej vložte do krabice.
 10. Ošetřené místo ošetřte gelem aloe vera.

Celá manipulace trvá 10 až 20 minut.Pokud budete dodržovat všechna doporučení, výsledek bude patrný za 2-3 dny.Pravidla pro péči o pleť se neliší od pravidel, která jsou dodržována po manipulaci v salonu.

Kolik sezení bude potřebovat k odstranění chloupků nad horním rtem

V salonu bude žena muset absolvovat 2 až 4 sezení v závislosti na množství vlasů, jeho tloušťce, délce a barvě.Mezi postupy trvá 2 až 8 týdnů.Čím více se provádí ošetření, tím větší je časový interval mezi nimi.Epilátory pro domácí použití mají nízkou spotřebu, takže úplné odstranění chloupků trvá 6 až 10 sezení.

Jak dlouho účinek přetrvává

Doba trvání účinku po odstranění závisí na typu pleti, délce vlasů, jeho tloušťce a barvě.Silnější chloupkyčím kratší je období, kdy nebudou růst.V průměru uplyne 2 až 7 let po kurzu, po kterém se chloupky znovu objeví.

U některých žen, které mají přirozeně hubené vlasy, stačí jeden kurz navždy zapomenout na problém.

Náklady na procedury v salonech

V salonech velkých měst Ruska je cena jedné procedury přibližně 1 500 - 2 000 rublů.V regionech je o něco nižší a dosahuje 1700 rublů.na jedno ošetření.

Takový způsob je poměrně nákladný, ale plně se ospravedlňuje.

Laserové odstranění chloupků je nejbezpečnější a nejmodernější metodou odstraňování chloupků.Pro dámské antény je postup ideální a málokdy vede ke komplikacím.

Autor:Anna Milentyeva

Návrh článku:Anna Vinnitskaya

Video o laserovém odstranění chloupků z horního rtu ]

Laserové odstranění všech vlasů: