Laserové odstranění chloupků obličeje a těla.Recenze, fotografie před a po, kontraindikace a důsledky

Laserové odstranění chloupků je jednoduchý a efektivní moderní postup, jak se zbavit nechtěných vlasů v různých částech těla.To je populární mezi ženami a muži, ale má běžné kontraindikace a některé důsledky, které je třeba si uvědomit.

Obsah
 1. Laserové odstranění chloupků: co je, pro a proti, jak postup probíhá.
 2. V jakém věku lze laserové odstranění chloupků provést pomocí neodymového a alexandritového laseru.
 3. Jak provádět laserové odstranění chloupků.
 4. Je laserové odstranění chloupků bolestivé.
 5. Jak se připravit na laserové odstranění chloupků.
 6. Které zóny lze odstranit laserovým vlasem.
 7. Odstranění chloupků na obličeji: brada, horní ret (odstranění antén), čelo, odstranění a korekce obočí.
 8. Epilace krku, podpaží, hrudníku, břicha a zad.
 9. Epilace intimní zóny: hluboké bikiny, hýždě, boky, nohy.
 10. Kolik stojí laserové odstranění chloupků pro celé tělo, od kterého závisí konečná cena.
 11. Kolik laserových postupů odstraňování chloupků je třeba k dosažení maximálního účinku, periodicity.
 12. Kolik dní padají vlasy po laserovém odstranění chloupků, jak se to stane.
 13. Vlastnosti laserového odstraňování chloupků ve zvláštních případech.
 14. Je možné provést laserové odstranění chloupků v průběhu těhotenství.
 15. Je možné provádět laserové odstraňování chloupků během kojení.
 16. Laserové odstraňování chloupků během menstruace.
 17. Rostou vlasy po laserových epilačních sezeních a jak dlouho účinek trvá.
 18. Jak často potřebujete laserové odstranění chloupků, jak dlouho trvá jeden postup, cena, účinnost.
 19. Péče o pleť po laserovém odstranění chloupků, pokud se nemůžete opalovat.
 20. Je laserové odstranění chloupků zdraví škodlivé?
 21. Laserové odstranění chloupků: kontraindikace, možné důsledky po laserovém odstranění chloupků, recenze lékařů.
 22. Vyplatí se laserové odstranění chloupků, výsledky, fotografie před a po. ​​
 23. Videa o laserovém odstraňování chloupků

Laserové odstranění chloupků: co je pro, proti a jak je postup.

Laserové odstranění chloupků je účinným způsobem, jak se zbavit nežádoucí vegetace kůže. Stává se to ničením vlasových folikulů vlivem světelného paprsku vysoké energie.

Světelný paprsek zahřívá melanin, který je obsažen v dostatečném množství ve vlasech.Tak ničí vlasové folikuly.Výsledkem je, že vlasy na tomto místě již nemohou růst.

Až do určité doby bylo laserové odstraňování chloupků účinné pouze u tmavých vlasů.Objevilo se také mnoho kontraindikací a následně se rychle obnovil růst vlasů.

S rozvojem technologického procesu v kosmetickém průmyslu přestává barva vlasů překážkou postupu odstraňování chloupků.Je pouze nutné zvolit správný typ laseru.

Stejně jako u každého kosmetického zákroku, depilaceLaserový paprsek má své výhody a nevýhody.Mezi výhody patří:

 • Bezkontaktní metoda vedoucí k nemožnosti infekce.
 • Schopnost ošetřovat velkou plochu kůže v krátkém časovém období.
 • Minimální bolest.
 • Trvání dosaženého účinku.Až 5 let s dokonale hladkou pokožkou.
 • Vyloučení poškození kůže.

Nevýhody zahrnují:

 • Pokud je laser nesprávně vybrán, může dojít k hyperpigmentaci, popáleninám nebo zánětům.
 • Potřeba opakovaných sezení.Pro úplné odstranění chloupků jsou vyžadovány 4 až 10 sezení.
 • Obtížnost při odstraňování blond vlasů, zejména pokud je světlejší než kůže.

Samotný postup je poměrně jednoduchý.Na zarostlých chloupcích 1-3 mm ovlivňuje specialista laser po určitou dobu.Od 10 minut do 1 hodiny, v závislosti na ošetřované oblasti. Během postupu musí oba nosit speciální ochranné brýle. V případě potřeby je kůže pacienta ošetřena anestetickým gelem.

Od jakého věku lze laserové odstranění chloupků provádět pomocí neodymového a alexandritového laseru.

Věková hranice pro laserové odstranění chloupků nemá jasný rámec.V tomto případě je třeba vyhodnotit kontraindikace a možné důsledky.Odborníci však mají konsenzus.Laserové odstranění chloupků se neprovádí u dospívajících, kteří nedokončili pubertu.

Přemýšlení o postupu před dosažením věku 15–17 let tedy neníto dává smysl. Hormonální restrukturalizace v těle nekončila, proto je zaručen nový růst vlasů po zákroku.

První chloupky jsou vždy tenké a často světlé - to může být dalším důvodem pro neúčinnost odstraňování chloupků neodymovým a alexandritovým laserem, protože jsou určeny k ničení tmavších a tužších vlasů.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Jak laserové odstraňování chloupků.

Postup pro laserové odstranění chloupků začíná konzultací s kosmetologem.Je objasněno, zda existují kontraindikace a jsou popsány možné důsledky.Pokud je vše v pořádku, postoupí odborník na začátek řízení.

Naneste trochu gelu na epilovanou oblast kůže, aby se zařízení lépe pohybovalo po pokožce.Na sebe a na klienta nasazuje ochranné brýle.

Kosmetička poté upraví laser na požadovanou sílu podle typu vlasů.Provádí se skutečný laserový postup.Poté se zbytek gelu odstraní a na kůži se nanese vrstva kosmetického produktu obsahujícího panthenol.

Pomáhá uklidnit pokožku co nejdříve.Po 10 minutách se krém odstraní a laserové odstranění chloupků se považuje za dokončené.Kosmetička dává doporučení pro péči o pleť a předepisuje příští sezení po 4-8 týdnech.

Je laserové odstranění chloupků bolestivé.

S práhem průměrné bolesti při laserovém odstraňování chloupkůminimální.Charakterizuje se jako brnění.U lidí s nízkým prahem bolesti mohou být použity anestetické gely.Lidé s vysokým prahem bolesti se necítí vůbec, s výjimkou malého tepla.

Použití anestetik je zvláště důležité při provádění postupu v oblasti bikin, v podpaží nebo na obličeji.V těchto oblastech je kůže jemná a citlivější.

Jak se připravit na laserové odstranění chloupků.

Jednou z hlavních nuancí je příprava na takový postup, jako je laserové odstranění chloupků.Kontraindikace a důsledky v tomto případě budou minimalizovány.

Přípravek je následující:

 1. Nejméně dva týdny před odstraněním vlasů odstraňte všechny typy činění a použití kosmetiky na bronzovou pokožku.
 2. Eliminujte používání antibiotik 2 týdny před zákrokem.Pokud byly kvůli nemoci konzumovány, měla by se relace přeplánovat.
 3. Odstraňte všechny možnosti odstranění chloupků měsíc před laserovým odstraněním vlasů.Můžete použít pouze břitvu.
 4. Týden před zákrokem musíte přestat používat přípravky pro péči o pleť na bázi alkoholu.
 5. V závislosti na typu laseru a epilační ploše je třeba holit buď bezprostředně před zákrokem, nebo den před ním.

Které zóny lze odstranit laserovým vlasem.

Absolutně může být jakákoli oblast podrobena takovému postupu, jako je laserové odstranění chloupků - kontraindikace a důsledky se nezmění.Jediný rozdíl je bolest - obličej, oblast bikin, podpaží jsou citlivější než nohy nebo paže.

Odstranění chloupků v obličeji: brada, horní ret (odstranění antén), čelo, odstranění a korekce obočí.

Epilace brady je obvykle rozdělena do několika oblastí.Pro úplné odstranění chloupků bude vyžadováno nejméně 5 sezení.Účinnost závisí na typu vlasů.Pokud jsou lehké, typ děla - výsledek bude jemný a naopak, pokud je tmavý, bude efekt dobrý.

Oblast nad horním okrajem je nejcitlivější a nejcitlivější.Je nutné zvolit sílu velmi přesně, aby se úplně vyloučilo možné poškození kůže.Abyste dosáhli úplného výsledku, musíte absolvovat kurz alespoň 6 sezení.

Čelo není nejoblíbenější oblastí.Protože kůže je tenká a relativně hladká a chloupky jsou téměř neviditelné .Použití laserového odstranění chloupků bude neúčinné.

3-4 postupy stačí k odstranění a opravě obočí.Epilace této zóny je poměrně vysoká, protože chloupky jsou obvykle dobře pigmentované.

Epilace krku, axily, hrudníku, břicha a zad.

Epilace v krku bude nejúčinnější při použití diodového laseru.Je považován za nejměkčí.Dobře se hodí k odstranění tenkých a slabě pigmentovaných vlasů.K úplnému odstranění bude zapotřebí asi 6 relací.

podpaží jsou klasifikovány jakooblasti závislé na hormonech.Vlasy na něm jsou obvykle dobře pigmentované a tuhé, s nimi se můžete vyrovnat s jakýmkoli druhem laseru .Proto je účinnost postupů vysoká, ale s jakoukoli hormonální odchylkou je možný opakovaný růst vlasů.

Oblasti hrudníku, břicha a zad jsou charakterizovány přítomností tenkých bělavých vlasů a pigmentovaných dlouhých vlasů.Laserem lze odstranit pouze poslední.Proto bude účinnost v tomto případě formální, zmizí pouze vlasy viditelné pro oko.Hmatové zóny nebudou zcela hladké.

Epilace intimní oblasti: hluboké bikiny, hýždě, boky, nohy.

Růst vlasů v intimní oblasti závisí také na hormonálním pozadí těla.Vlasy jsou tuhé a pigmentované, takže účinnost bude vysoká.

Na hýždích je vlasová linie docela měkká a lehká.Výjimka je černovlasá, u lidí tmavé pleti.Účinnost bude záviset na typu vlasů.

Boky a dolní končetiny se dobře hodí k laserovému odstranění chloupků a po absolvování kurzu (5 až 8 sezení) lze zcela zbavit vlasů a užívat si hladkou pokožku.

Kolik stojí laserové odstranění chloupků pro celé tělo, od kterého závisí konečná cena.

Průměrná cena jednoho sezení laserového odstranění chloupků celého těla je asi 600 USD.Proto je třeba kurz utratit 4000-6500 $. Náklady na řízení v různých institucích se mohou lišit.Závisí to na několika faktorech:

 1. Kvalifikace aodborné vzdělávání. Certifikovaný lékař má dražší služby.
 2. Věk a funkčnost zařízení. Nové pokročilé laserové zařízení na odstraňování chloupků jsou velmi drahé.Náklady na jejich nákup a údržbu jsou obvykle zahrnuty do nákladů na řízení.
 3. Postavení instituce. Módní, dobře vyvinuté kosmetické salony a kliniky si cení svých služeb více než běžné kosmetologické místnosti.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Kolik laserových postupů odstraňování chloupků je třeba k dosažení maximálního účinku, frekvence.

Zpočátku epidermis obsahuje 25% vlasových folikulů v aktivní fázi, tj.z nich vyrůstají vlasy.Zbytek je v režimu spánku.To je důvod, proč jedno sezení nestačí k úplnému odstranění chloupků.

K dosažení maximálního výsledku je nutné podstoupit průběh procedur v počtu 5–10 relací, v závislosti na epilační oblasti.Měly by být prováděny v dostatečně velkém intervalu.

Mezi první a druhou relací se obvykle očekává 4-8 týdnů.Tentokrát je nutné aktivovat zbývající vlasové folikuly.Mezi následujícími sezeními se časový interval zvyšuje vždy přibližně o několik týdnů.Vlasy rostou pomaleji a tenčí.

Kolik dní padají vlasy po laserovém odstranění chloupků, jak k tomu dochází.

Ihned po laserovém odstranění chloupků není ztráta vlasů pozorována.Tento proces začne o několik týdnů později, někdy dříve.

Kosmetologové to připisují skutečnosti, že epiderma potřebuje čas, aby odtrhla mrtvé kožní cibulky.Po měsíci vypadnou všechny zničené folikuly.

Stává se to bez jakéhokoli pocitu na kůži, téměř nepostřehnutelně.

Vlastnosti laserového odstraňování chloupků ve zvláštních případech.

Během laserového odstraňování chloupků mohou nastat nepředvídané okolnosti, jako je těhotenství, kojení nebo menstruace.Mohou ovlivnit výsledek a účinnost postupu.

Je možné provést laserové odstranění chloupků v průběhu těhotenství.

Laserové odstranění chloupků může být provedeno během časného těhotenství, tj.v prvním trimestru. Výzkum ukázal, že na plod není fyzický účinek.

V důsledku hormonálních změn v těle však nemusí být správný účinek.Možné jsou také alergické reakce.Stojí za to provést test tolerance.

Před provedením postupu je nutné konzultovat těhotnou gynekologku.Může objednat další zkoušky.Ve většině případů vám lékař doporučí počkat s epilací před porodem.

Je možné provést laserové odstranění chloupků během kojení.

Laserové odstraňování chloupků během laktace je možné.Nemá to vliv na kvalitu a chuť mléka.

Jedinou výjimkou je zbavení vlasů v oblasti bradavky. Po zákroku potřebuje pokožka odpočinek a čas na umírání a následné vypadávání vlasů.

To znamená, že bude třeba přestat kojit na měsíc nebo půl.Pro dítě je to nepochybný stres a další nepříjemnost pro matku.

Laserové odstranění chloupků během menstruace.

Vystavení laseru během menstruace není zakázáno.Má-li však žena nízký práh bolesti, je 5 dní před nástupem menstruace, během nich a dalších 5 dnů po nich velmi bolestivé.Je lepší odložit postup o několik týdnů.

To platí zejména pro ty, kteří provádějí laserové odstranění chloupků v oblasti bikin, podpaží nebo na obličeji (antény).Pokud je však vše naplánováno předem, může to ušetřit použití speciálních anestetik.

Rostou vlasy po laserových epilačních sezeních a jak dlouho účinek přetrvává. ​​

Růst vlasů po absolvování kurzu doporučeného specialistou se prakticky zastaví.Důvodem je zničení 95% všech vlasových folikulů.Někdy se mohou objevit jednotlivé chlupy, což je docela vzácné.

Účinek úplné nepřítomnosti vlasů trvá 3-5 let.Vše záleží na individuálních vlastnostech těla a na hormonálním pozadí ženy.

Jak často potřebujete laserové odstranění chloupků, jak dlouho trvá jeden postup, náklady,účinnost.

Interval mezi laserovými epilačními sezeními je od 1,5 do 4 měsíců.Velká variabilita intervalů závisí na epilační zóně, intenzitě růstu vlasů, počtu již provedených relací.

Jeden laserový postup pro odstranění chloupků stačí ke zničení téměř všech vlasových folikulů v aktivní fázi po dobu několika měsíců.Po, i když pomalu, růst vlasů pokračuje.

Náklady na jeden postup závisí na velikosti epilační oblasti.Nejběžnější jsou:

 • Bikini Zone - 100 $;
 • Oblast nad horním okrajem je 15 $;
 • Nohy (v plné výši) - 150 $;
 • Axillaries - 35 $;
 • Hýždě - 70 $.

Péče o pleť po laserovém odstranění chloupků, pokud se nemůžete opalovat.

Ihned po zákroku může přetrvávat zarudnutí kůže.Během prvního dne to prochází.Během prvních 24 hodin je také nutné pokusit se nevytvrzovat epilační oblast.

Po dobu 5 dnů použijte krém doporučený odborníkem, který provedl postup.To zajistí rychlé zotavení dermis. Následující doporučení je třeba brát zvláště vážně:

 1. Nevystavujte kůži ultrafialovému záření po dobu nejméně 20 dnů;
 2. Nepoužívejte žádné kosmetické výrobky obsahující těžkou mastnou konzistenci nebo s obsahem alkoholu;
 3. Nedoporučuje se navštívit lázně, sauny po dobu nejméně 1 měsíce;
 4. Je nezbytné odložit sportovní sporty na dobu nejméně 10 dnů;
 5. Bdo 15 dnů nepoužívejte drhnutí, tvrdé žínky;
 6. Omezte návštěvy bazénu a jakékoli zdlouhavé úpravy vody na 14 dní;
 7. Odmítejte prát horkou vodou po dobu dvou týdnů.Pouze teplé.

Je laserové odstranění chloupků zdraví škodlivé.

Laserové odstranění chloupků může být velmi škodlivé pro zdraví.Je to hlavně kvůli nekompetentnosti odborníka a personálu.Protože je zařízení poměrně složité a vyžaduje pečlivý výběr parametrů a pravidelné úpravy i během procedury.

Jinak, s výhradou všech pravidel pro přípravu a péči po skončení postupu, jsou nepříznivé vedlejší účinky vyloučeny.

Laserové odstranění chloupků: kontraindikace, možné důsledky po laserovém odstranění chloupků, recenze lékařů.

Kontraindikace tohoto postupu jsou:

 1. Kožní vady - vyrážky, alergie, krtci, mechanické a chemické poškození kůže;
 2. Patologické procesy v těle - infekce, onkologie, diabetes mellitus, herpetické léze;
 3. Epilepsie;
 4. Alergie, predispozice ke tvorbě keloidních jizev, ke křečovým žilám.

Projev negativních důsledků není vyloučen.Každý má konkrétní důvod:

 1. Zčervenání, otoky a bolest jsou možné během několika prvních dnů.Důvody mohou být - zvýšená citlivost, hustý růst vlasů na ošetřované ploše, nedostatečné chlazení během procedury.
 2. Folikulitida, ke které dochází po zákroku, jako je laserové odstranění chloupků.Kontraindikace a důsledky v důsledku ignorování zákazu návštěvy bazénu, koupele.
 3. Popáleniny jsou častým jevem.Důvody mohou být - nesprávně zvolená síla světelného paprsku, tmavé kůže a citlivé kůže.
 4. Hyperpigmentace.Důvodem je nedodržení zákazu ultrafialového záření.Nezapomeňte používat opalovací krémy.
 5. Exacerbace stávajících chorob.Dochází k ignorování existujících kontraindikací.

Recenze lékařů dospěla k závěru, že laserové odstranění chloupků je nejbezpečnějším a nejdelším způsobem, jak se zbavit vlasů. Ale pouze za přísného dodržování všech doporučení při přípravě a péči o pokožku.

Vyplatí se laserové odstranění chloupků, výsledky, fotografie před a po.

Hlavní výhodou této metody oproti ostatním je bezbolestnost a dlouhodobý účinek.Dalším významným plusem je nepřítomnost opětovného růstu vlasů v jakékoli zóně a jakékoli osobě.

Laserové odstranění chloupků - při zákroku prakticky neexistují žádné kontraindikace a důsledky.Zejména pokud přísně dodržujete všechna

Videa o laserovém odstraňování chloupků

Kontraindikace a důsledky laserového odstranění chloupků:

)Kontraindikace pro laserové odstranění chloupků v programu Fashion Tips: