Laserové odstranění chloupků během těhotenství a laktace, v raných fázích, pozdě.Je to možné nebo ne, názor lékařů

Laserové odstraňování chloupků je proces odstraňování nechtěných vlasů v různých částech obličeje a těla.Každá žena chce být krásná a „zajímavá pozice“ není důvodem, proč se sama vzdát.

Pokud se dříve domnívalo, že je nebezpečné provádět laserové odstraňování chloupků v průběhu těhotenství, protože to může poškodit nenarozené dítě, je nyní názor lékařů na tuto otázku nejednoznačný.

Laserové odstranění chloupků, podstata postupu

Podstatou postupu je dopadzáření do hormonu melaninu, který má schopnost absorbovat teplo a světlo obsažené ve vlasovém folikulu. Laserový paprsek působí na kořen vlasové baňky, ničí aoslabuje ji.

Je tedy možné odstranit pouze vlasovou linii, která dosáhla délky 3 až 5 mm, nečinné nebo neviditelné folikuly zůstávají odkryty.Po 1,5 měsíci se vegetace znovu objeví a je nutné provést druhé sezení.Počet procedur závisí na hustotě nežádoucích vlasů.

Při depilaci se nejčastěji používá alexandritový laser, který umožňuje ničit vlasy v době expozice, ale lze jej použít pouze u lidí s světlou pokožkou se světle hnědými až tmavými vlasy.Pro opálené tělo a tmavou barvu pleti se používají jiné typy laserů, méně výkonné.

Tento kosmetický postup je relativně bezbolestný, pokud se správně provádí, laserový paprsek se nedotýká kůže a nezpůsobuje popálení. Vlasy v ošetřené oblasti vypadnou do týdne.

Pomocí tohoto typu depilace můžete odstranit nechtěné vlasy z obličeje (knír, obočí), paží, nohou, podpaží, hrudníku, břicha, zad, v intimní oblasti.

Vlastnosti procesu:

  1. Před depilací je nutná povinná konzultace s dermatologem;
  2. Dva týdny před zákrokem, pokud chcete být vystaveni alexandritovému laseru, byste se měli opalovat;
  3. 14 dní před sezením byste neměli dělat shugaring, voskování, vytahování vlasových folikulů pinzetou;
  4. Den před odstraněním vlasů by měla být oblast zamýšlené expozice ošetřena břitvou;
  5. Před výkonem lékařmaže epilační místo chladicím gelem, jehož úkolem je chránit pokožku před přehřátím a zabránit vzniku bolesti;
  6. Po dobu 3 dnů po kosmetickém ošetření byste neměli navštívit saunu, horkou koupel a opalovat se;
  7. Přebytečné vlasy můžete odstranit jednorázovým strojem nebo depilačním krémem.
  8. ​​

Obecné kontraindikace pro laserové odstranění chloupků

  • kožní infekce;
  • herpes virus;
  • diabetes mellitus;
  • onkologická onemocnění;
  • epilepsie;
  • užívání tetracyklinových antibiotik;
  • exacerbace chronických onemocnění.

Laserové odstranění chloupků během plánování těhotenství

Těhotenství je jednou z podmíněných kontraindikací pro laserové odstranění chloupků.Pokud žena plánuje stát se matkou a nebere hormonální drogy, je možné po konzultaci s gynekologem podstoupit zákrok.

Laserové odstranění chloupků je bezpečné, nepoškozuje tělo, nezasahuje do otěhotnění a nošení dítěte.

Je umístění depilačního materiálu

Laserové odstranění chloupků během těhotenství není povoleno na všech částech těla.

Toto je vysvětleno obavami o zdraví dítěte, snížením prahu bolesti ženy, hormonální restrukturalizací těla a stavu kůže .

  1. Je povoleno provádět kosmetický postup na pažích a nohou.Kůže v těchto oblastech je hustší, není náchylná k deformaci, bolest je méně závažná.Kontraindikace tohotometody odstraňování chloupků jsou:
  • zánět kůže;
  • plísňové infekce;
  • křečové žíly.
  1. Oblast podpaží je také bezpečná, zejména pokud se nejedná o první odstranění chloupků;
  2. Doporučuje se odstranit nežádoucí chloupky obličeje šetrnějšími metodami, ale pokud jsou neúčinné, dermatologové doporučují snížit laserové epilace na minimum.Nejlepší je provést 1 proceduru ve fázi plánování těhotenství a další ve druhém trimestru těhotenství, když je plod plně formován.Mezi jednotlivými relacemi použijte krém ke zpomalení růstu vlasů.
  3. Během těhotenství se mění hormonální pozadí, je možné, že se na budoucí hrudi a břiše matky objeví nežádoucí chloupky.Laserová epilace těchto oblastí je přísně zakázána.Pokud se vlasy objevily pouze v době, kdy dítě čekalo, neměli byste je odstraňovat - po porodu se hormonální pozadí změní a vegetace zmizí.V opačném případě by mělo být odstranění chloupků provedeno po porodu.Kůže v těchto oblastech je velmi citlivá, může nastat bolest, navíc odstranění chloupků zvyšuje suchost kůže, která se stává vynikajícím odrazovým můstkem pro tvorbu strií.Odstraňování břišních vlasů není povoleno kvůli strachu z poškození dítěte.
  4. Intimní oblast.Názory odborníků se liší, pokud jde o odstraňování chloupků v bikinách.Konzervativní lékaři zakazují jakoukoli manipulaci s genitályorgány ženy při čekání na dítě.Zastáncové liberálních názorů se domnívají, že je nutná hygiena, a pokud neexistují přímé kontraindikace, jako je dilatace vagíny nebo genitální infekce, je možné laserové odstranění chloupků s mimořádnou opatrností.Tento postup se nejlépe provádí v druhém trimestru těhotenství.

Laserové odstranění chloupků během porodu, možná rizika

Laserové odstranění chloupků během těhotenství může způsobit nepříjemné následky, jako například:

]
  1. Silná bolest. Procedura je prakticky bezbolestná, ale zatímco dítě čeká, práh bolesti se snižuje a dokonce i nejmenší nepohodlí je vnímáno jako silná bolest.Děloha ženy může reagovat na bolest zvýšením svalového tónu.
  2. Věkové skvrny. V souvislosti se změnou hormonálního pozadí se produkce melaninu v těle zvyšuje.Pod vlivem laserového paprsku je ošetřená oblast kůže schopna změnit barvu nebo spálit.
  3. Zvýšená suchá pokožka. Kůže nastávajících matek je velmi suchá a laserové odstranění chloupků navíc odstraňuje vlhkost, což způsobuje strie.
  4. Pálení kůže. Proceduru by měl provádět pouze zkušený kosmetolog.V případě nedodržení bezpečnostních pravidel je možné popálení tkáně kůže a objeví se následné zjizvení.

    Laserové odstranění chloupků během těhotenství může ucpat a tvořit mazové cysty

  5. Epilace v oblasti bikin může jejich slepením vyvolat ucpání mazových žláz .

Je možné laserové odstranění chloupků v časném těhotenství

První trimestr těhotenství je od 1 do 13 porodnických týdnů.Na konci této doby se ze dvou buněk objeví malý muž, který dosáhne délky 9 cm a váží 20 gramů.Všechny životně důležité orgány a systémy jsou položeny do plodu, 5. týden začíná srdce bít, od 8. týdne se dítě snaží provést první pohyby pažemi a nohama.Placenta se začne tvořit.

Laserové odstranění chloupků v prvním trimestru těhotenství gynekologové nepovolují.Důvodem je skutečnost, že bolest může přispět k hypertonicitě dělohy, což může způsobit spontánní potrat.

Je laserové odstranění chloupků možné ve druhém trimestru

Druhý trimestr těhotenství je od 13 do 28 týdnů.

U plodu dochází k následujícím změnám:

  • se vyvíjí nervový a trávicí systém, ledviny jsou aktivní, močení je stabilizováno;
  • tvoří se kostra, svaly, kůže a pohlavní orgány;
  • dítě začíná rozpoznávat světlo a stín, zvuky, rozpoznává hlas matky;
  • dítě aktivně roste, dosahuje délky až 23 cm a hmotnosti 900 g., Hodně se pohybuje.

Druhý trimestr je „zlatým obdobím“ těhotenství.Nepříjemné pocity a nebezpečí prvních tří měsíců jsou pozadu, žena si může plně užít komunikaci se svým budoucím synem nebo dcerou,Dejte své tělo do pořádku.

Postup během druhého trimestru těhotenství není zakázán.Je povoleno odstraňovat vlasy z paží, nohou, podpaží a z obličeje.Doporučuje se používat krém k zastavení růstu vlasů, aby bylo méně pravděpodobné, že podstoupí proces.

Epilace v oblasti bikin by měla být prováděna s maximální péčí, aby se předešlo komplikacím a poškození genitálií.

Epilace břicha a hrudníku je zakázána z důvodu nežádoucího účinku laseru na plod, nebezpečí popálení, zejména v oblasti zvýšené pigmentace.

Je laserové odstranění chloupků možné ve třetím trimestru

Třetí trimestr těhotenství začíná po 29 týdnech.Během tohoto období se dítě zvětšuje, do konce 40. týdne jeho výška dosáhne 45-55 cm a hmotnost je od 2500 do 4500 kg.Dítě se pohybuje méně, formování všech orgánů a systémů, vývoj mozku je dokončen, reflexy jsou pevné.

Laserové odstranění chloupků během třetího trimestru se nedoporučuje. Vysvětluje to skutečnost, že existuje vysoké riziko předčasného porodu, které může vyvolat silnou bolest.Epilace oblasti bikin je zakázána z důvodu rizika varixů.Nemůžete depilaci hrudníku a břicha.

Laserové odstraňování vegetace na pažích, nohách, podpaží a obličeji je možné, ale upřednostňují se alternativní metody.

V takových případech je laserové odstraňování chloupků během těhotenství zakázáno

Laserové odstraňování chloupků během těhotenství je zakázánobez ohledu na touhu ženy v následujících případech:

  • výskyt alergií, vyrážky na kůži;
  • zvýšený tonus dělohy, riziko předčasného porodu;
  • poranění a zarudnutí kůže;
  • horečka;
  • infekce herpes virem;
  • diabetes mellitus, toxikóza;
  • duševní poruchy u těhotné ženy;
  • Tmavá kůže ženy kombinovaná s blond vlasy.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Laserové odstranění chloupků během kojení, názory lékařů

Laserové odstranění chloupků během kojení je povoleno, pokud nejsou kontraindikace.Podle gynekologů tento postup neovlivňuje laktaci a nepoškozuje kojící matku a dítě.Před zákrokem je nutná konzultace s lékaři: endokrinologem, gynekologem a kosmetologem.

Postup není povolen:

  • po použití produktů chemické depilace doma;
  • při užívání retinoidních léků;
  • pro zánětlivá onemocnění kůže;
  • v případě zhoršení chronických onemocnění;
  • u diabetes mellitus;
  • v přítomnosti křečových žil;
  • pro infekci herpes virem;
  • pro ischemickou chorobu srdeční a cévní;
  • při tvorbě keloidních jizev.

Ošetřování není povolenomatky a je také nutné dodržovat zvláštní opatření pro péči o pokožku po zákroku:

  • chrání pokožku před slunečním zářením;
  • stěr s hydratačními přípravky.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Alternativní metody odstraňování chloupků během těhotenství

Pokud gynekolog zakázal použití postupu laserem, můžetepoužít alternativní metody odstranění nadbytečné vegetace:

  1. Holení strojem a depilační krémjsou považovány za nejbezpečnější metody depilace při čekání na dítě.Při jejich použití nedochází k bolestem, nenarozuje nenarozené dítě.Nevýhodou je rychlý růst nežádoucích vlasů, výskyt podráždění v místě zákroku.Doporučuje se používat speciální krémy a pleťové vody, které zjemňují pokožku.
  2. Depilace voskem- spočívá v odstranění chloupků teplým nebo studeným voskem.Bezpečný a rychlý postup, nové vlasy rostou po 3-4 týdnech, ale jsou doprovázeny silnou bolestí, proto je nežádoucí s hypertonicitou dělohy a hrozbou potratu.
  3. Cukrování- odstraňování chloupků karamelizovanou cukrovou pastou.Velmi populární metoda.Bezpečné pro mámu a dítě, ale je doprovázeno bolestí.Musí být provedeno pouze v kabině.Na rozdíl od depilace voskem povolenou ve třetím trimestrutěhotenství v hluboké bikiny zóně.Kontraindikace je považována za zvýšený tón dělohy.
  4. ​​
  5. Epilátorje rychlý způsob, ale stejně jako dva předchozí, lze jej provést pouze za podmínek normálního těhotenství.
  6. Elektrolýzaje způsob, jak se zbavit přebytečných vlasů, při kterém je folikul vystaven slabému elektrickému výboji.Není dovoleno těhotným ženám, protože účinek elektrického proudu na plod je extrémně nežádoucí.
  7. Fotoepilace- tato manipulace je postup, při kterém se na kořen vlasů aplikuje záblesk, což vede k jeho sebezničení. Kosmetický proces nebyl úplně prozkoumán a nedoporučuje se těhotným ženám.

Každá žena chce být krásná.Názory lékařů ohledně použití laserového odstranění chloupků v těhotenství jsou velmi smíšené.

Někteří to kategoricky zakazují, jiní to umožňují za určitých podmínek, šetrných metod a absence kontraindikací.

Zda se každá nastávající matka rozhodne, zda použije tento způsob zbavení se nežádoucích vlasů sama o sobě, je oblast konzultací s odborníky.Hlavním pravidlem je především postarat se o vaši bezpečnost a zdraví nenarozeného dítěte.

Video o laserovém odstranění chloupků během těhotenství

Je možné provést odstranění chloupků během těhotenství:

Poškození laseremOdstranění vlasů: