Laserová liposukce.Co je to, jak se to dělá pro břicho, bradu, obličej, boky, tváře, nohy, hýždě, paže, vdovský hrb.Před a po fotky, recenze, cena zákroku

Laserová liposukce je jedním z nejúčinnějších populárních moderních postupů v kosmetickém průmyslu pro korekci tvarů těla, aby se odstranil nadbytek tuku jak u žen, tak u mužů různého věku.Tato technika je relativně nová, s výhradou všech doporučení, tato metoda zbavení se nadváhy nepřinese negativní důsledky pro tělo.

Laserová liposukce - jaký je tento postup, podstata a vlastnosti

Laserliposukce je technika, při které se nadbytek tělesného tuku laserem ničí. Takový postup lze provést na naprosto všech částech těla.Nejčastěji se provádí v oblasti stehen, břicha, boků, tváří a brady.

Sonda z optických vláken pomáhá dokončit postup.Je nainstalován v místě řezu tkáně a potom přispívá k požadovanému směru laseru.Laser nasměruje usazeniny tuku do krevního řečiště, takže se dostanou do jater, kde jsou zcela neutralizovány.

Tím se vylučuje pravděpodobnost vaskulárního poškození, které je možné při podobných operacích.Působením laseru se buňky zahřívají, což přispívá ke zvýšené syntéze kolagenu.Proto pokožka díky kolagenu neklesá, zachovává si svoji pružnost.

Technika se provádí bez použití celkové anestézie, nevyžaduje dlouhou rehabilitační dobu. Výsledky postupu nejsou okamžitě patrné, tuk se úplně rozloží do 1–2 měsíců.

Druhy laserové liposukce

Liposukce tohoto typu má druhé jméno - lipolýza.

Ve srovnání s jinými typy liposukce má několik výhod:

 1. Ultrazvuk. Účinek se dosáhne vystavením ultrazvuku, který se zavádí do řezů kůže.Do vlákna vstupuje speciální roztok, který je absorbován tukovými buňkami.Pak je jejich zničení díky ultrazvuku.
 2. Ultrazvuk nechirurgický. Zaostřený ultrazvuk ničímembrány tukových buněk, zatímco řezy na kůži nejsou prováděny.Metoda je podobná laseru, protože tukové buňky také vstupují do jater, kde jsou dále neutralizovány.Poté se přirozeně vylučují tukové usazeniny.
 3. Vodní paprsek. Výsledek je dosažen směrováním proudu speciální tekutiny pod tlakem na kůži.Složení tohoto roztoku zahrnuje vazokonstrikční složky a také látky proti bolesti.Tukové buňky se oddělují od pojivové tkáně bez poškození.
 4. Vysokofrekvenční. Nejnovější metoda liposukce se provádí pomocí expozice radiovými vlnami.Tukové buňky se zahřejí na požadovanou teplotu a poté se z těla vylučují.V tomto procesu také dochází k produkci kolagenu.Kůže je napnutá a další libry zmizí.

Klady a zápory každé metody.Pouze lékař si může vybrat způsob, jak se zbavit tělesného tuku, po prostudování všech možných kontraindikací.Před zákrokem bude možná nutné podstoupit určitou diagnózu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Laserová zařízení

K provádění laserové korekce obrázku se používají speciální zařízení pro liposukci, existuje několik druhů.Všechny se navzájem liší nejen ve své cenové kategorii, ale také ve vlastnostech.

Zvažte nejoblíbenější:

 1. Smartlipo TriPlex. Jedno z nejpopulárnějších zařízení používaných pro laserové korekce postav.Vyrábí se v USA.Používá se k odstranění hlubokých tuků, které jsou umístěny absolutně v jakékoli části těla.Zařízení je naprosto bezpečné, umožňuje vám dosáhnout rychlých výsledků, účinek je patrný po 1 zákroku.Průměrné náklady 150 tisíc rublů.
 2. QuadroStar. Diodový laser vyráběný v Německu.Vyznačuje se vysokým výkonem a širokým spektrem akcí.Používá se nejen k lipolýze, ale také k léčbě křečových žil a ke zvednutí epidermis.Samotné zařízení stojí v průměru 200 000 rublů., Postup v kabině bude stát asi 40 000 - 50000 rublů.
 3. LipoContour. Toto zařízení umožňuje neinvazivním způsobem ovlivňovat pokožku, takže jde o jednu z nejjemnějších a nejbezpečnějších metod.Přístroj kombinuje nejen schopnost laserové liposukce, ale také vystavení rádiovým vlnám a vakuovou masáž.Díky tomu je pokožka vyhlazena a stává se pružnou.Zařízení stojí v průměru 350 000 rublů.Postup v kabině bude stát kolem 60 000 rublů.

Pouze odborník si může správně vybrat přístroj pro daný postup.

Musí brát v úvahu potřeby pacienta i vlastnosti samotného přístroje.

Mechanismus účinku na tukovou tkáň

Laserová liposukce působí na tukovou tkáň pomocí ultra tenkých a soustředěných světelných paprsků.Specialista v každém případě individuálněvybere délku paprsků a jejich sílu.

Laserové zařízení ničí celistvost membrán tukových buněk.Vklady tuku se mění na tekutinu, krevním řečištěm nebo lymfou vstupují do jater, kde jsou zcela zpracovány.Existuje také umělý způsob, jak je odstranit.K tomu se používá přídavné vakuové zařízení, které nasává přebytečnou kapalinu.

Současně laser zvyšuje proces syntézy kolagenu, díky čemuž se při procesu hubnutí nadměrné hmotnosti pokožka neklesá, stává se tónovanou a pružnou.Mikroreliéf kůže je vyhlazený, což přispívá k vymizení celulitidy.

Lipolýza může být vnější a vnitřní. Vnější znamená zcela nechirurgický efekt pomocí speciální trysky, která je připevněna k pokožce.Při této metodě se nepoužívají řezy a vpichy, takže technika je zcela bezpečná.Kůže je narušena speciální tenkou jehlou, ale takový zásah pacientovi ani nepohodlně nepůsobí.

Vnitřní lipolýza je částečně chirurgická.V tomto případě je proveden řez do dutiny, do které je vložena kanyla.Je to ona, kdo působí jako dirigent pro laser.Tato metoda je nejtraumatičtější, ale umožňuje vám dosáhnout požadovaného výsledku z prvního postupu.Používá se i při velmi hlubokém tělesném tuku.

Vlastnosti dirigování u mužů a žen

Laserová liposukce je vhodná pro muže i ženy.HlavníV metodice neexistují žádné rozdíly, u mužů je však postup komplikován anatomickými rysy struktury.Usazeniny tuků u mužů jsou nejvláknitější, mají hustou strukturu, takže jsou mnohem méně náchylné k vystavení laserům.

Pokud se lipolýza provádí pomocí částečného chirurgického zákroku, uvolňování tukových buněk přirozeně trvá déle.Po zavedení speciální kanyly a laserové expozice mohou muži potřebovat asi 3 měsíce, aby si všimli výsledků.Délka této periody je individuální pro každého, protože závisí na vlastnostech těla a struktuře tělesného tuku.

Takéu mužů je několikanásobně vyšší pravděpodobnost zjizvení a zarudnutí v místě jizvy. Důvodem je skutečnost, že muži mají vyšší tlak, který se zvyšuje při vystavení tepelnému laseru.

Účinek laserové liposukce, jejíž výsledky lze vidět na fotografii, je v průměru dosažen za měsíc.

Liposukce u žen je mnohem rychlejší.Tuk u žen má nejjednodušší konzistenci, struktura tukových buněk není vláknitá.Takové buňky se snadno zpracovávají v játrech, proces štěpení je poměrně rychlý. Výsledky jsou patrné do 1 měsíce.

Výhody postupu oproti analogům

Tento způsob eliminace tělesného tuku má řadu výhod.Mezi podobnými metodami preferuje mnoho pacientůjmenovitě laserový zásah.

Rozlišují se následující pozitivní aspekty:

 1. Laserová liposukce je považována za jednu z méně traumatických metod.Chirurgická intervence je minimální, takže pravděpodobnost rozvoje zánětlivého procesu nebo hnisání je extrémně malá.
 2. Během tohoto postupu se zvyšuje produkce vlastního kolagenu, takže pokožka zjemňuje a vláčí, celulitida se stává méně výraznou.U jiných metod hubnutí je riziko ochabnutí a ochablé kůže velmi vysoké.
 3. Mírná šance na zjizvení.Protože řez je malý, jizvy po manipulaci zůstávají velmi vzácné.
 4. Tato technika zahrnuje odstranění určitých tukových buněk, což umožňuje místní hubnutí.
 5. Tento postup nevyžaduje dlouhou rehabilitační dobu.Za normálních zdravotních podmínek zůstává zdraví pacienta normální.
 6. Laserová liposukce je považována za jednu z nejbolestivějších metod, a proto nevyžaduje celkovou anestézii.

Tato technika nemá prakticky žádné kontraindikace, pacient ji snadno snáší.

Z nedostatků se rozlišují pouze vysoké náklady, ale výsledek je odůvodňuje.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Oblasti těla, ve kterých se provádí liposukce

Laserovou korekci tělesného tuku lze provádět na libovolné částitěla, odborníci počítají více než 20 zón liposukce.Technika je vybrána individuálně pro každého pacienta s ohledem na jeho anatomické vlastnosti.

Laserové odstraňování tělesného tuku má své vlastní vlastnosti v závislosti na oblasti chování:

 1. Nohy a břicho. Na nohou lze postup provádět nejen v kyčlích, ale také v kolenou a dolních končetinách.Obvyklé metody hubnutí zřídka pomáhají zbavit se tuku v těchto oblastech, takže se lidé uchylují k metodám liposukce.Odstranění tuku z nohou nezačne proces obecného hubnutí, protože metabolické procesy zůstávají nedotčeny.Liposukce pomáhá tvarovat siluetu nohou.V této oblasti se nejčastěji používá nechirurgická laserová metoda .Průměrná doba trvání procedury je 60-80 minut.
 2. Brada, obličej a krk. Nadměrný tělesný tuk v obličeji a krku je zcela běžný.Strava a sport v tomto ohledu nejsou příliš účinné, tuk z této oblasti nereaguje na standardní metody hubnutí.Liposukce v těchto oblastech je absolutně bezpečná, provádí se velmi rychle.Intervence se provádí v lokální anestezii.Řez může být proveden z vnějšku obličeje i z ústní dutiny.Zavádí se speciální zkumavka, pomocí které se přebytečný tuk extrahuje.Průměrná doba trvání procedury je 20-60 minut.

Metoda laserové liposukce se volí jednotlivě.Pokud je tělesný tuk v hlubokých vrstvách, pak se bez něj neobejdetechirurgický řez.Pokud je v břiše velké množství tuku a je lokalizováno ve střevní oblasti, laserová liposukce nepřinese požadovaný výsledek.

Jaké výsledky lze očekávat

Liposukce laserem je účinným způsobem, jak zhubnout.Výsledky této metody však nejsou okamžitě patrné.Míra nástupu účinku závisí na léčené oblasti, věku a pohlaví osoby.V obličeji, krku a bradě je výsledek mnohem znatelnější než při liposukci v těle.

Na těle je doba čekání na výsledek přibližně 1 měsíc pro ženy a 2–3 měsíce pro muže.

Z tváře je tento efekt patrný během 3-5 týdnů. Liposukce vede k výraznému úbytku hmotnosti.Všechna tuková usazenina zmizí.Současně kůže zůstává v dobrém stavu, prověšování a ochabování zcela chybí.

Indikace postupu

Metoda odstraňování tělesného tuku laserem má řadu indikací:

 • celulitida napokročilá stádia se zřetelným projevem;
 • přítomnost podkožních lipomů;
 • lokalizace tuku v problémových oblastech;
 • zhoršení kvality pokožky, snížení její pevnosti a pružnosti.

Laserová liposukce je indikována k odstranění téměř všech problémů s tělem.V krátké době pomáhá vytvářet sofistikovanou siluetu, zpevňuje pokožku a také odstraňuje přebytečnou vrstvu tuku.

Kontraindikace

Laserodstranění lokalizace tuků má řadu kontraindikací.

Patří sem:

 • chronická onemocnění v akutním stadiu;
 • léze kardiovaskulárního systému;
 • křečové žíly lokalizované v jakékoli části;
 • přítomnost nádorů maligní povahy a onkologie, která byla nedávno vyléčena;
 • autoimunitní choroby;
 • dětský věk, když tělo není zcela formováno;
 • poruchy v procesech koagulace krve.

Ukončení postupu je rovněž nutné během těhotenství, kojení a při výskytu infekčních chorob.

Existují věková omezení

Technika laserové korekce postav nemá prakticky žádné kontraindikace. Jediným omezením pro ni je její dětství, , když se tělo dosud plně neformovalo.Tento postup nemá omezení ani ve stáří.Hlavní věc je, že člověk nemá zbývající výše uvedené kontraindikace.

Některé nevýhody postupu​​

Laserová liposukce má velké množství výhod, a proto je tak oblíbená.

Pacienti přesto zdůrazňují některé nevýhody této techniky:

 1. Výsledek není okamžitě patrný.Správný účinek je třeba očekávat během 1-3 měsíců.Pod vlivem určitých faktorů může být toto období zpožděno.
 2. Potřeba dodržovat určitý režim adoporučení.Omezení jsou minimální, ale stále existují.
 3. Pro ochablou pokožku může být vyžadován další postup.Když je epiderma zcela zbavena tónu, může to vést k ochabnutí a ochabnutí.Není vždy možné upravit jedním postupem.

Laserové liposukce nemá tolik nevýhod.Toto je jeden z nejbezpečnějších a nejjemnějších způsobů, jak získat požadovaný tvar.

Analýzy a vyšetření před zákrokem

Před zákrokem musí pacient provést řadu diagnostických opatření.

Patří sem:

 • plicní fluorografie;
 • klinický krevní test, jakož i diagnóza skupiny a faktor Rh;
 • obecná analýza moči;
 • EKG srdce;
 • konzultace praktického lékaře;
 • krevní testy na HIV a syfilis;
 • biochemie krve.

Po celé diagnóze bude jasné, zda je pacientovi dovoleno podstoupit tento postup.Řada výše uvedených studií je povinná pro každého.

Jak se provádí laserová liposukce.Fáze

Postup má několik fází:

 1. Předběžná zkouška odborníkem.V této fázi se provádí důkladná diagnóza, odhalí se přítomnost kontraindikací.
 2. Anestezie.Anestezie se provádí lokálně, není nutná plná anestezie.
 3. Liposukce samotná.
 4. Nosí speciální obvaz.Bandáž by měla být vybírána pouze odborníkem s přihlédnutím k funkcímpacient.
 5. Extrakt.

Ve většině případů trvá všechny fáze několik hodin.Při absenci komplikací může být pacient propuštěn domů ve stejný den.

Období rehabilitace

Liposukce je šetrný postup, a proto nevyžaduje dlouhodobou rehabilitaci.

Existuje však několik pravidel, která musí být dodržena během období zotavení:

 1. Odmítněte alkohol.
 2. Jezte vyváženou stravu a minimalizujte kořenitá a uzená jídla.
 3. 2-3 týdny, aby se zabránilo fyzické aktivitě.
 4. Týden po zákroku provádějte nezávislou lehkou masáž.
 5. Používejte stahovací šňůru nebo obvaz.Termíny nošení jsou v každém případě individuální.
 6. V případě zánětlivého procesu musí být přijata antibiotika.
 7. Po dobu 1 týdne pečlivě sledujte ránu, ošetřete pomocí antiseptika a proveďte obvazy.

Doba rehabilitace v průměru trvá 3–4 týdny. Při nepřítomnosti komplikací nepociťuje pacient nepohodlí ani bolest.

Jak uložit výsledek

Liposukce má dlouhodobý výsledek.

Chcete-li je však zachovat, musíte dodržovat některá pravidla:

 1. Udržujte vyváženou stravu, odmítejte smažená jídla, nezdravé jídlo a minimalizujte sladkosti.
 2. Po rehabilitačním období se v co největší míře věnujte fyzické aktivitě.
 3. Pravidelnězkontrolujte hormonální stav, protože skoky v hormonech vyvolávají obezitu.
 4. K udržování tónů pleti používejte speciální krémy a pleťové vody.
 5. Problémy s masáží.

Provádění výše uvedených pravidel nevyžaduje od pacienta mnoho času a vysokých finančních nákladů.Právě tato opatření pomohou udržet štíhlou postavu po dlouhou dobu.

Možné důsledky a komplikace

Liposukce je téměř vždy snadno tolerována a nezpůsobuje komplikace.

Někdy se však mohou vyskytnout následující negativní důsledky:

 • vývoj zánětlivých procesů;
 • otoky končetin;
 • zánět žil;
 • zahuštění epidermis v místě intervence;
 • tkáňová nekróza;
 • alergické reakce v důsledku individuální nesnášenlivosti.

Pokud narazíte na jakékoli negativní reakce, měli byste se okamžitě poradit s odborníkem.To pomůže vyhnout se jejich dalšímu postupu.

Jaké postupy jsou kombinovány s laserovou liposukcí

Pro dosažení maximálních výsledků se doporučuje kombinovat laserovou liposukci s různými druhy masáží. Vakuová masáž nebo LPG vykazuje konkrétní výsledek. Je také možné doplnit o nezávislou masáž doma.K tomu lze použít speciální vakuové plechovky.

Kromě tohoje liposukce dokonale kombinována s procedurou pressoterapie a různými zábaly. Také kosmetologovédoporučujeme navštívit cedrový fytobarrel, který pomáhá zbavit se nadváhy a čistit toxiny.Postup, jako je fonoforéza, pomáhá dosáhnout požadovaného výsledku mnohem rychleji.

Náklady na laserovou liposukci

Cena za postup se liší v závislosti na regionu.Ovlivňuje také typ zóny na těle a použité léky.Průměrné ceny za 1 zónu v regionech budou uvedeny v tabulce.

Moskevská a moskevská oblast 50 000–60000 rublů.
Sankt Petersburg 65 000-70000 rub.
Yaroslavl Oblast 55 000 - 60000 rublů.
Krasnodarské území 40000 až 50000 rublů.
Krasnojarské území 65 000–80000 rublů.
Vologda Oblast 70 000 - 75 000 rublů.
Ryazanská oblast 75 000–80000 rublů.
Voroněžská oblast 50 000 až 55 000 rublů.

Ceny v tabulce platí pro liposukci břicha.

V oblasti brady nebo krku se cena pohybuje mezi 15 000–25 000 rublů.U boků je cena 55–60 tisíc rublů.

Recenze pacientů pro postup

Liposukce laserem má mnoho pozitivních recenzí.Mnoho pacientů si uvědomuje, že postup je bezbolestný, nezpůsobuje nepohodlí a je také relativně bezpečný.Mnoho poznámek mnoho výhod v tom, že metoda umožňuje zbavit se tělesného tuku v absolutně jakékoli oblasti.Výsledek navíc trvá dostatečně dlouho.

Nejvíce se jich podaří dosáhnoutpožadovaný výsledek pro 1 postup.Z nedostatků si lidé uvědomují pouze to, že účinek je někdy třeba očekávat na dlouhou dobu.U některých je rehabilitace doprovázena bolestí a nepohodlím.Ale to je velmi vzácné.Období zotavení pacientovi nejčastěji prochází bez problémů.

Autor:Victoria Kolenova

Návrh článku:Oksana Grivina

Video o laserové liposukci

Fotografie před a po laserové liposukci: