Laserová blefaroplastika.Recenze provozovaných dolních, horních víček, jak tomu tak je.Ceny

Navzdory protichůdným přezkumům blefaroplastiky je taková metoda opravy vzhledu oblíbená nejen mezi těmi, pro které je tento zásah objektivně nezbytný, například v důsledku následků dopravní nehody.Takovou plastickou operaci prováděnou laserem využívají i lidé nespokojení s jejich přirozenými údaji.

Znalost hlavních indikací pro tento typ chirurgického zákroku, jakož i pochopení hlavních stádií blefaroplastiky, pomůže osobě lépe se připravit na nadcházející operaci a vyhodnotit všechna možná rizika s ní spojená.

Laserová blefaroplastika horních a dolních víček - podstata techniky

Laserová blefaroplastika (recenze o ní lze nalézt na obecných informačních stránkách i v osobních internetových zdrojích)kliniky a praktičtí chirurgové) horních a dolních víček se obvykle doporučuje pacientům, kteří mají zakázanou tradiční plastovou převislou pokožku v oblasti očí.Nejčastější příčinou ochablé kůže je oslabení očních svalů.

Ignorování změn, ke kterým může dojít, může mít za následek značné poškození zraku nebo dokonce ztrátu zraku.

Podstata operace k odstranění převislých víček spočívá v krátkodobém vícenásobném laserovém působení na kůži bez hrubého narušení integrity okolních oblastí „pracovní oblasti“.Laserová blefaroplastika se provádí za použití multifunkčních komplexů schopných reprodukovat erbiové světelné vlny o velikosti asi 2940 nm.

Hloubka průniku takového paprsku nepřesahuje 1 μm, což po zásahu vede ke krátkodobému zotavení kůže a také minimalizuje riziko zbytkových jizev nebo jizev.

Účinek reprodukovaného laseru je založen na jeho účinku na keratinizované buňky povrchové vrstvy kůže očních víček .To pomáhá stimulovat přirozenou produkci kolagenu a elastinu v těle, díky čemuž dochází automaticky k omlazení a zvedání pokožky.

Proč je laser pro korekci vzhledu lepší než radikální metody?

Mírné přizpůsobení vzhledu je možné nejen pomocí pokročilých technologií, jako je laser.Alternativou k blefaroplastice je tradiční chirurgiekterá odstraňuje přebytečnou pokožku a poté se aplikují stehy.

Výhody laseru oproti korekci radikálního vzhledu jsou :

 1. Nejrychlejší možná rehabilitace v pooperačním období.Po prvních 3–4 týdnech dojde k úplnému obnovení integrity pokožky.V případě konvenčního chirurgického zákroku jsou vyžadovány alespoň 2–3 měsíce.
 2. Minimalizace tvorby hematomu po lékařských laserových manipulacích.To je možné díky kauterizaci malých plavidel během operace.
 3. Absence pooperační jizvy nebo jizvy díky speciální technice pro expozici kůže.
 4. Neexistuje žádné riziko infekce v „pracovní oblasti“ kvůli cauterizaci místa řezu během laserového chirurgického zákroku.
 5. Účinek přetrvávající delší dobu (od 5 do 11 let).
 6. Počet položek na seznamu kontraindikací pro laserovou blefaroplastiku.

Během vystavení lidské kůže laserem je riziko nepřiměřeného krvácení téměř vyloučeno, což je běžná praxe v případě tradičních operací.

Výhody laserové blefaroplastiky

Laserová blefaroplastika pro úpravu jejich vzhledu, podle statistik, lidé volí podle recenzí.

Výhody, díky nimž upřednostňují typ plastu, který je zvažován před tradičními metodami, jsou:

 • kontrola chirurgických zákrokůpočítač, který určuje hloubku a délku řezu;intenzita reprodukovaného paprsku atd .;
 • 67) minimální doba potřebná pro samotnou operaci;
 • nedostatek interakce chirurgů s krví během laserové plastické chirurgie;
 • schopnost zvolit účinek, na kterém je nutná vrstva kůže (například na tukovou vrstvu nebo svalovou tkáň);
 • minimální úroveň potenciálního traumatu a výskyt nepředvídaných reakcí těla;
 • výskyt malého edému, který se vyskytuje samostatně v nejkratším možném čase (je to způsobeno zpomalením lymfatického oběhu);
 • možnost, že po laserovém zákroku nebude pod dohledem lékařů (po dokončení procesu laserové blefaroplastiky může obsluhovaná osoba jít domů, přičemž mu poskytne doporučení pro dobu zotavení).

Navzdory velkému počtu „sil“ laserové korekce vzhledu musí pacient ještě před chirurgickým výkonem studovat kontraindikace jeho fungování.

Ignorování existujících nemocí může vést nejen k neočekávaným výsledkům ve změně vzhledu osoby, ale může také způsobit komplikace.

Indikace pro chirurgii

Blepharoplastika se stejně jako jakýkoli jiný chirurgický zákrok provádí výhradně s objektivními indikacemi.

Patří sem:

 • potřeba opravit změny související s věkem, ke kterým obvykle dochází v průběhupříčina oslabení obličejových svalů a vadnutí kůže v oblasti očí;
 • korekce vrozených strukturálních rysů obličeje osoby;
 • odstranění následků životních událostí, které ovlivnily výskyt vad vzhledu (například po dopravní nehodě, popálení apod.);
 • odstranění otoků (tzv. „Sáčků“) pod očima, přidání modřin v této oblasti do jasu a zvýšení „efektu stárnutí“;
 • individuální iniciativa pacienta mírně upravit svůj vzhled tak, aby byl podle jeho názoru krajší (nejčastěji se lidé obracejí k blefaroplastice, aby změnili část očí);
 • asymetrické uspořádání očí;
 • potřeba „zvednout“ rohy očí.

Podle statistik je mezi placenými ženami ve věku 35–40 let nejvíce žádána laserová plastická chirurgie.Během tohoto období začíná kůže vadnout, svaly oslabují a vzhled ženy často odráží změny související s věkem v jejím těle (například hormonální restrukturalizace).

Kontraindikace

Laserová blefaroplastika, z nichž většina je pozitivním hodnocením, může poškodit lidské zdraví za předpokladu, že se při přípravě nedodržují doporučení lékaře.Důvodem výskytu komplikací během operace může být také nedostatečné vyšetřování kontraindikací osoby, která je operována.

Mezi nimi:

 • přítomnost neustálého pocitu suchých očí;
 • relapsy somatických chorob;
 • vysoký krevní cukr;
 • patologie endokrinního systému;
 • poruchy normálního fungování kardiovaskulárního systému;
 • maligní nebo benigní novotvary (bez ohledu na jejich umístění);
 • nemoci doprovázené poruchami krvácení;
 • přítomnost progresivních infekčních chorob;
 • horečka;
 • nestabilní duševní stav;
 • předchozí epileptické záchvaty;
 • paranoidní přání upravit svůj vzhled plastickou chirurgií;
 • období těhotenství;
 • laktace.

V některých případech může být odmítnutí lékaře provést laserovou plastickou chirurgii dočasné, protože některé z uvedených kontraindikací mohou být léčeny lékařsky nebo mohou být vyřešeny nezávisle na čase (například blefaroplastika může být odložena o několik měsíců)pokud v tuto chvíli kojí žena).

Příprava na chirurgii

Bez ohledu na to, jak zkušený lékař, kterého si pacient pro laserový chirurgický zákrok vybral k úpravě vzhledu, nedodržení jeho doporučení při přípravě na postup může způsobit zklamání.v důsledku zásahu.

Obvykle je pacient povinen před laserovou blefaroplastikou den před:

 1. Přestaňte pít alkohol a kouřit (5 až 7 dní před nadcházejícím datem)operace).
 2. Zamezte fyzickému a emočnímu nadměrnému namáhání.
 3. Pozastavte terapii, během níž se plánuje užívat léky, které zahrnují aspirin, analgin a hormonální složky.
 4. Udělejte obecný test na krev a moč.
 5. Absolvovat vyšetření kardiologem a mít po ruce platný výsledek kardiogramu (studie se považuje za relevantní do 1 měsíce od data jejího provedení).
 6. Získejte názor specializovaných odborníků, včetně dermatologa, neurologa, chirurga a praktického lékaře.

V den samotné operace by nemělo dojít k jídlu 5-6 hodin před stanoveným časem.

Kromě toho by měl v předvečer pacienta dobře spát a nejíst vysoce alergenní potraviny nebo potraviny, které obsahují barviva a konzervační látky.

Anestezie

Laserová blefaroplastika (recenze na internetu obsahují nejen informace o samotné operaci, ale také o období rehabilitace) zahrnuje použití lokální anestezie.U tohoto typu anestézie nervové zakončení „zamrzne“, což vede k částečnému potlačení citlivosti pacienta v „pracovní oblasti“.

Je chybou předpokládat, že obsluhovaná osoba nebude v okamžiku chirurgických zákroků cítit vůbec nic.Lidé procházející laserovými plasty tvrdí, že navzdory anestézii cítili dotek lékařských nástrojů i proces šití.Navíc byla bolestná pro většinu lidív okamžiku zavedení „zmrazení“.

Na konci operace lékař podá pacientovi anestetickou injekci, která však při odchodu z anestézie minimálně pomáhá osobě operované.

Lékařská praxe ukazuje, že v některých případech je vhodné nahradit místní anestezii celkovou anestézií.Jednou z takových okolností je současná plasticita horních a dolních víček.Korekční postup pro tyto zóny vyžaduje hodně času a je také bolestivý pro pacienta.

Pokud máte po operaci vážné nepohodlí nebo bolest, neměli byste příznaky přičítat „odchodu z anestézie“ a okamžitě o tom informovat svého lékaře.Ignorování takových okolností může ovlivnit výsledek blefaroplastiky a další stav pacienta.

Jak se provádí blefaroplastika?

Ve velké většině případů se plastická chirurgie plastickou hmotou provádí podle plánu ambulantně.

Laserová blefaroplastika se provádí v naprostém bezpečném zdravotním stavu.

Operace, při absenci nepředvídatelných reakcí těla, zahrnuje standardní sled účinků:

 1. Pacient je „natažen očním víčkem“ se speciálním hypoalergenním markerem.
 2. Zvláštní oko se aplikuje na samotné oko, zejména na zoráka, které je chrání před negativními účinky laseru.
 3. Na „pracovní plochu“ podstupující plastickou chirurgii se aplikuje „anestetický krém“ nebo se provádí injekce s léky proti bolesti, které jsou v ní obsaženy.složení.
 4. Po uplynutí doby potřebné k aktivaci „zmrazení“ (obvykle 20–30 minut) chirurg provede korekci tkáně doprovázenou použitím laseru.
 5. V případě potřeby chirurg v konečné fázi blefaroplastiky „rány“ přilepí.
 6. Oblast kůže, která podstoupila laserový plastický chirurgický zákrok, je promazána anestetickým gelem určeným k minimalizaci rizika otoků a ke snížení bolesti na konci anestézie.

Vzhledem k jednoduchosti úkonů vyžadovaných během operace je pacientovi umožněno jít po dokončení plastické chirurgie domů, poté, co mu dal doporučení pro období zotavení.

Doba trvání operace

Samotná laserová korekce trvá od 25 minut do 1 hodiny. Do této doby trvá doba aktivace anestézie (20–30 minut) a pooperační pozorování lékaře (od1 až 2 hodiny).

Maximální celková doba potřebná pro blefaroplastiku je 4 hodiny.

V případě nepředvídaných reakcí těla může zákrok laserové plastické chirurgie trvat jeden nebo více dnů.Tentokrát bude nutné, aby lékaři v závislosti na okolnostech činili mimořádná rozhodnutí a po operaci pacienta obnovili.

Rehabilitace

Laserová blefaroplastika (recenze v tomto případě nelze považovat za rozhodující kritérium při určování, zda je operace vhodná), navzdory jednoduchosti chirurgických výkonů,vyžaduje přísné dodržování doporučení lékařů během rehabilitačního období.

Toto:

 1. Je třeba aplikovat chladicí obklady na oblast dříve vystavenou plastické chirurgii, nejméně 2-3krát denně.
 2. Během spánku zaujměte polohu v úhlu 45 stupňů a pokuste se nelhat na vaší straně, žaludku nebo v takové poloze, když se obličej dotkne polštáře.
 3. Nepoužívejte dekorativní kosmetiku a parfémy, barviva nebo vůně, dokud není poškozená pokožka zcela zahojena.
 4. Neužívejte léky, které obsahují aspirin a analgin.
 5. Vyvarujte se přehřátí pokožky a vytvoření „skleníkového efektu“.Nenavštěvujte sauny, koupele, pláž ani solárium, dokud nebude zcela obnovena dříve rekonstruovaná část pokožky obličeje.
 6. Nevystavujte své tělo fyzickému a emocionálnímu přetížení.
 7. Pokaždé, když jdete ven, používejte produkty chráněné SPF, bez ohledu na roční dobu nebo skutečné počasí.
 8. Nedotýkejte se jizev, které se mohou objevit na kůži v oblasti zasažené laserem.Po dvou až třech týdnech předají sami.

Při řádném dodržování všech pravidel nebude rehabilitační období po blefaroplastice trvat déle než 1 měsíc.

Možné nežádoucí účinky a komplikace

​​

Navzdory zjevné bezpečnosti laserového štěpu existuje riziko komplikací během blefaroplastiky, stejně jako při jakémkoli jiném chirurgickém zákroku.

Nejčastější komplikace po lékařských manipulacích jsou:

 • nadměrné sucho očí nebo pocit přítomnosti písku v nich;
 • nadměrné slzení v důsledku zhoršeného fungování mazových žláz (obvykle se obnovuje pomocí očních kapek po 2 týdnech);
 • silná bolest během rehabilitačního období (takový problém je vyřešen užíváním léků proti bolesti, ale pouze po dohodě s chirurgem pozorujícím konkrétního pacienta);
 • výskyt modřin, modřin, modřin nebo otoků v oblasti podstupující plastickou chirurgii (je to v důsledku narušení integrity krevních cév v abnormální oblasti);
 • viditelné asymetrické uspořádání očních víček nebo očí (je to možné, pokud chirurg během blefaroplastiky udělá chyby, stejně jako pokud existují rysy kůže pacienta);
 • pooperační popálení (v některých případech vede k jeho tvorbě kysličník uhličitý během blefaroplastiky).

Výskyt vedlejších účinků je vzácný, přibližně u 1 z 10 případů, což potvrzuje skutečnost, že blefaroplastika je pro pacienta absolutně bezpečná, pokud se řídí doporučeními lékaře.

Kdy budou výsledky vidět po blefaroplastice?

Přibližné výsledky po plastické operaci laserem jsou okamžitě viditelné.Existující otoky, možné hematomy a otoky v „pracovní oblasti“ však zasahujíplně ocenit výsledek provedené práce.Taková příležitost se obvykle objeví až měsíc po plastické operaci.

Do 4–5 týdnů od operace může jakákoli modřina nebo otok přecházet samostatně bez použití léků.

Náklady na laserovou blefaroplastiku na klinikách v Moskvě v Petrohradě

Laserová blefaroplastika se obvykle provádí na základě poplatků.V závislosti na zvolené klinice se cena zákroku v institucích hlavního města pohybuje od 30 do 50 000 rublů.

Název města Přibližné náklady na plastickou chirurgii očních víček na nejznámějších klinikách
Moskva 30 000 rub.("Cévní klinika na Krasnaya Presnya"), 43 500 rublů.("Clinic of Laser Technologies El.En."), 59 000 rub.("AMG-Cosmetic")
Petrohrad 21 000 rublů.(„Estetický klub“), 32 000 rublů.(„Union Clinics on Marat“), 41 000 rublů.(Grand Honey on Sadovaya)

Volba kliniky pro operaci k nápravě vzhledu by neměla být založena pouze na skutečných nákladech na službu, ale také po prostudování recenzí lékařů praktikujících ve vybrané organizaci..Vysoká profesionalita lékaře nejen minimalizuje riziko komplikací při blefaroplastice, ale také zajišťuje, že pacient získá požadovaný výsledek.

Navzdory všestranným recenzím laserové blefaroplastiky je dnes jednou z nejbezpečnějších, nejdostupnějších a nejlevnějšíefektivní metody korekce vzhledu.Je vhodný pro lidi, kteří chtějí vylepšit své rysy obličeje, a pro ty, kteří jsou kvůli životním okolnostem nuceni napravit důsledky předchozích katastrof nebo vrozených anomálií.

Návrh článku:Anna Vinnitskaya

Video o laserové blefaroplastice očních víček

Moderní metody plastické chirurgie očí: