Laser na obličej v kosmetologii.Typy, fotografie před a po použití, recenze

V kosmetologii se laser široce používá pro mnoho účelů: od povrchového odlupování pokožky obličeje po hluboký peeling, od zvedání po odstranění jizev, korekce zhoršené pigmentace kůže a léčby vaskulárních patologií.

Jaké lasery se používají v kosmetologii.Princip jejich účinku

Obličejový laser v kosmetologii se používá k nechirurgickému faceliftu a odstranění vad na kůži.ChovatTento postup používá laserové zařízení, jehož účelem je ovlivnit epidermální buňky pomocí směrovaného tenkého paprsku indukovaného záření určitého světelného rozsahu.

V závislosti na účelu zákroku a typu pokožky klienta si kosmetolog vybere kontinuální nebo pulzní laser.

Obecnou zásadou jejího působení je, že světlo ovlivňuje pouze látku, která je schopna ho absorbovat.Chromofóry, biologické objekty, které jsou obsaženy v epidermis a liší se v absorpčním spektru světla, jsou zodpovědné za absorpci světelných vln v kožních tkáních.

​​

Jaké obličejové procedury se provádějí s laserovými zařízeními?Indikace

Důležitými vlastnostmi lékařského laseru jsou délka a výkon světelné vlny a typ pracovního média, které generuje tok fotonů, jakož i indikace pro použití.

V tomto ohledu jsou lasery používané v kosmetologii rozděleny do několika skupin:

Název laseru Typ pracovního média Vlnová délka Chromofory Účel
CO2 (oxid uhličitý) Plyn (směs oxidu uhličitého, dusíku, helia) 10600 nm Voda Radikální omlazení pokožky, odstranění novotvarů (papilomy, xanthomy a další), jizvy a jizvy, strie.
Neodym Nd V pevném stavu 1064 nm Melanin, hemoglobin Fotorejuvenace, laserepilace, léčba cévních onemocnění.
Erbium Er V pevné fázi 2940 nm Voda Resurfacing kůže, laserová fotorejuvenace obličeje,odstranění benigních nádorů.
Ruby Pevný stav 694 nm Melaninové a tmavě modré pigmentové skvrny Laserové odstranění chloupkůodstranění pigmentovaných útvarů a tetování.
Zelená Plyn (páry mědi) 520-532 nm Melanin Pigmentskvrny na obličeji, pihy, cévní sítě, nádory, hemangiomy, skvrny od vína, benigní formace na kůži a sliznicích.
Žlutá Plyn 577 nm Hemoglobin Ošetření vaskulárního vzoru jakékoli velikosti a v jakékoli hloubce, rosacea a cévní krtky.
Thulium V pevném stavu 1940-1470 nm Voda Jemné chirurgické řezání s koagulací krevních cév.
Foton V pevném stavu Voda Omlazení kůže na všech úrovních (povrchové, hluboké, frakční), facelift, povrchový studený peeling, horký laserový peeling, resurfacing tkáně jizvy, odstranění novotvarů, léčba akné, post-akné.
Alexandrit V pevném stavu 755 nm Melanin, tmavá pigmentace Odstranění tetování různých barev.
Sapphire Dioda 700-1100 nm Melanin, hemoglobin Laserové odstranění chloupků, fotorejuvenace obličeje,léčba křečových žil.
Barevný laser Kapalina (organické sloučeniny intenzivní barvy v kapalném médiu) 322-1260 nm Hemoglobin, melaninLéčba cévních chorob, seboroické keratózy, nevusu, pihy, lentiga, hemangiomů, vína a mateřských znamének, traumatických a hypertrofických jizev.
Excimer Plyn (směs xenonu, kryptonu, argonu) 190-308 nm Melanin, hemoglobin Léčba vitiliga se závažnou repigmentací a chronickou psoriázou.
Frakční Plyn (směs oxidu uhličitého, dusíku, helia) 10 600 nm VodaOdstranění vrásek jakékoli hloubky, keloidní jizvy, jizvy a výrůstky, léčba plísňových kožních onemocnění.
Frakční laser na obličej v kosmetologii má široké spektrum účinku.

Laserový paprsek má jedinečné vlastnosti a je schopen proniknout do různých hloubek kůže.Při výběru přístroje je úkolem kosmetologa stanovit typ kůže pacienta a určit účel kosmetického postupu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Výhody a nevýhody vystavení laseru pokožce obličeje

Laserový obličejový kosmet v kosmetice a velký rozsah vlnových délek světelného paprsku se používají k mnoha účelům.Nejprve se stal přístrojempoužít pro obnovení regenerace pokožky, zlepšit metabolické procesy při tvorbě nových fibroplastů, které přispívají k produkci kolagenu a elastinu.

Dnes na mnoha kosmetických klinikách nabízejí službu hardwarového omlazení pokožky obličeje, odstranění chloupků z nechtěných vlasů, ošetření cévních sítí, odstranění nádorů, jizev a stárnutí.

Výhody použití laseru v estetickém lékařství:

 • Alternativou k plastické chirurgii je nechirurgická léčba bez dlouhého rehabilitačního období.
 • Nedostatek seriózní přípravy před postupem.
 • Stimulace přirozeného procesu tvorby nových buněk díky syntéze kolagenu a elastinu v kůži.
 • Bezbolestný postup: ve vzácných případech je nutná lokální anestézie pomocí gelů a specializovaných pleťových vod.
 • Krátkodobé termíny pro získání viditelného výsledku (nepřesáhne 5–7 dní).

Nevýhody postupů laserového omlazení:

 • Během prvních 5 dnů zůstává pokožka suchá a je třeba ji aplikovat nacelodenní zvlhčovače, s výhodou obsahující kyselinu hyaluronovou.
 • Náklady na postup jsou řádově vyšší ve srovnání s jinými metodami omlazení.
 • Přítomnost popálenin, ran různého původu je kontraindikací pro okamžité provedení postupu.

V jakém věku se doporučují laserové postupy?

V období dospívání ve věku 12–14 let procházejí děti obdobím intenzivní puberty, která je doprovázena růstem vlasů v intimních oblastech, na tváři a v podpaží.

Přestože neexistují žádné zaznamenané výsledky studií rizik laserového záření na rostoucím těle dítěte, dětští lékaři stále nedoporučují laserové postupy mladší 18 let.Sexuální formace zpravidla končí tímto věkem a hormonální pozadí je stabilizováno.

Kontraindikace

Obličejový laser v kosmetologii odkazuje na inovativní technologie moderní medicíny.Přestože je epidermis maximálně chráněna a riziko vedlejších účinků je minimální, je třeba vzít v úvahu následující kontraindikace použití laserové expozice.

Seznam:​​

 • Autoimunitní poruchy ve formě systémových onemocnění pojivové tkáně, jmenovitě kůže: sklerodermie, lupus erythematosus a další.
 • Zhoubné útvary různého původu a lokalizace, jakož i prekancerózní stavy.
 • Diabetes mellitus I. a II. Typu, u kterého jsou nervová zakončení a kůže zranitelnější a citlivější.
 • Epilepsie může teoreticky způsobit nervové napětí a v důsledku toho vést k záchvatu.
 • Proces aktivní tuberkulózy způsobený mikrobiální infekcí.
 • Během těhotenství a kojení je třeba se vyhnout laserovým zákrokům v důsledku bolesti (v případě nízké bolesti)práh), strach, napětí, které má negativní důsledky.
 • Infekce virem herpesu a chronická infekční onemocnění v důsledku oslabené imunity.
 • Krevní choroby jsou kontraindikací, ačkoli neexistují spolehlivé údaje o patologických změnách v hematopoetickém a kardiovaskulárním systému během používání laseru.
 • Věk do 18 let.

Laserové postupy by měly být prováděny na specializované klinice pod dohledem kvalifikovaného kosmetologa nebo dermatologa.V tomto případě je riziko komplikací ve formě přehřátí tkáně, popálenin nebo fibrózy způsobené nevhodným použitím laserového zařízení vyloučeno.

Vedlejší účinky

Laserové postupy jsou zaměřeny na zlepšení vzhledu obličeje a těla pomocí světelné energie, která pomáhá ničit staré buňky v defektní oblasti kůže.Přestože se tento postup v kosmetologii osvědčil pozitivně a prospěl mnoha lidem, měli byste věnovat pozornost možným vedlejším účinkům.

Jmenovitě:

 • svědění , zarudnutí a mírný otok v důsledku individuální kožní reakce a její nadměrné citlivosti.
 • Po zánětlivé hyperpigmentaci- ztmavnutí ošetřené oblasti kůže v důsledku zánětlivého procesu - závisí na přirozené barvě kůže nebo na přítomnosti „čerstvého“ opálení.
 • Vyrážky, ekzém, projevy herpesuu lidí,náchylné k těmto reakcím.Před zákrokem musíte lékaře předem upozornit.
 • Edéma hnisání v důsledku bakteriální infekce, pokud je místo expozice vystaveno mechanickému tření a česání.
 • Spalteměkkých tkání a jizev, pokud kosmetička nevhodně zvolila typ laseru.

Stejný laserový postup u některých lidí se stává skutečnou spásou vráskami, stárnutím skvrny a akné, zatímco u jiných se mohou vyskytnout vedlejší účinky v důsledku individuálních charakteristik těla.

Jak probíhá laserová terapie na obličeji?

Postupy používající laserové světlo se vztahují k hardwarové kosmetologii, proto jsou prakticky bezbolestné a nevyžadují lokální anestezii.Čas relace závisí na účelu expozice, oblasti vadné oblasti, ale zpravidla je 30-60 minut.

Před zákrokem lékař vyčistí obličej, odstraní zbytky make-upu a použije antiseptikum.Klient a lékař chrání oči speciálními brýlemi.Po zákroku se na pokožku nanese uklidňující krém s dezinfekčním prostředkem a krém se opalovacím krémem.

Laserové omlazení obličeje

Světelný paprsek ovlivňuje hlubší vrstvy kůže a podkožní tkáně.Zkušený lékař vybere zařízení se specifickým aktivním médiem a vlnovou délkou, které může cíleně přesně ovlivnit problémovou oblast kůže.Výsledkem omlazovacího postupuaktivují se inhibiční procesy produkce kolagenu a elastinu.

Pomáhá to zastavit proces stárnutí kůže, zlepšuje pleť, krevní oběh a zbavuje strukturu pokožky.Pro omlazení obličeje se používají hlavně neodymová a erbiová laserová zařízení, která mají pozitivní účinek ihned po zákroku a jsou používána v jemných oblastech kolem očí a úst.

Laserové ošetření akné, post-akné, jizev a jizev

Jedním z nejúčinnějších laserových zařízení k léčbě akné a post-akné je fotonový laser, který působí přímo na akné v akutním stadiua eliminuje zarudnutí zanícené kůže.Pulzní záblesky přispívají k produkci kolagenu, což vede k vyhlazování reliéfu kůže a vyhlazování jizev.

Po sérii těchto postupů se pokožka stává hladkou a čistou, protože se snižuje tvorba mazu a minimalizuje se riziko zánětlivého procesu.

Laserové odstraňování tetování a stárnutí skvrn

Ruby, alexandrit a neodymové lasery se nejlépe doporučují v boji proti pihy a stárnutí.Tato zařízení jsou schopna generovat energii pomocí suportortových záblesků trvajících jednu miliardinu sekundy.

Bleskový efekt na kůži poskytuje bezbolestný a bezpečný postup.Mezitím vlna ničí pigmentové částice.

Laserové odstranění chloupků

K odstranění chloupkůNežádoucí chloupky na obličeji na klinikách často používají inovativní laserová diodová zařízení, která vytvářejí záblesk světla, který proniká přímo do vlasového folikulu.Melanin ve folikule absorbuje energii, která se přeměňuje v teplo a ničí zárodečnou oblast vlasů.Tedy po vystavení vlasů vypadává a neroste zpět.

Pro lepší klouzání zařízení kosmetolog nanáší malé množství vodicího gelu.Po zákroku je možné aplikovat panthenol, aby se snížilo primární zarudnutí.

Jak bolestivé jsou postupy?

Lékař by měl po výběru typu laserového zařízení informovat klienta o možných pocitech a podmínkách rehabilitace.K ošetření pokožky před spálením, jizvami, červenými krtci, čerstvými striemi, modřinami, akné a odstraňováním tetování se nejčastěji používají KTP lasery, ve kterých barvicí médium působí jako barvivo - krystal fosforečnanu titaničitého.

Během aplikace tohoto laseru klient cítí mírný chladný úder na pokožku a poté mravenčení. V tomto případě se léky proti bolesti nepotřebují.Mírné zarudnutí a případně otok projdou po 2-3 dnech.Lasery odstraňující pigmentaci a tetování všech barev působí na pokožku okamžitě, takže pokožka nemá čas reagovat na teplo.

Ale stále má pocit, že vytáhli elastický a zasáhli kůži.V případě nízkého prahu bolesti je nutná aplikace anestetického krému.Po zákrokuvzniká kůra, která se po 7 dnech odlupuje.

Pro ošetření hlubokých vrásek, zjevných známek stárnutí kůže a těžkých jizev se používají frakční lasery nejnovější generace Fraxel, CO2, erbiový laser.Před zákrokem je klient vyzván k sedativu, anestetikum je aplikováno na kůži, je podána injekce lidokainu.V důsledku procedury se pokožka spálí, ale fáze hojení je bezbolestná a trvá asi 7 dní.

Péče o pleť po ošetření

Proces zotavení pokožky obličeje po ošetření laserem vyžaduje čas a další péči.

V prvních 2 týdnech po expozici je nezbytné:

 • dodržovat hygienická pravidla , aby se zabránilo infekci: očistěte pokožku jemnými přípravky pro citlivépokožka, například micelární gel nebo voda, následované použitím tonika neobsahujícího alkohol;
 • k použití zvlhčující látky , zklidňující kosmetiky: je nutné použít zvlhčující sérum v množství 1–2 kapek, poté zvlhčující krém nebo tekutinu a v konečném stádiu zklidňující emulzi;
 • používají antioxidační sérapro zrychlení regeneračního procesu, který obsahuje vitamíny C, E, kyselinu ferulovou;
 • k ochraně pokožky před přímým slunečním zářením : předtím, než vyjdete ven, a to i v zimě, naneste na pokožku opalovací krém s SPF.

Dodržování těchto jednoduchých pravidel pro péči o pokožku po laserovém ošetřeníZajistí včasné uzdravení, chrání před výskytem věkových skvrn a vedlejšími účinky.

Účinnost

Obličejový laser v kosmetologii získal silné místo mezi technikami přístrojové medicíny.Stala se zřejmou alternativou k traumatickým plastickým výkonům s dlouhou rehabilitační dobou a rizikem vážných komplikací.

První výsledky omlazení kůže v důsledku resurfacingu pomocí erbiového laseru jsou patrné po 1 zákroku po několika hodinách, i když proces obnovy kůže může trvat 2 týdny.Výsledek trvá 2 roky.Trvání kurzu laserové manipulace určuje kosmetolog v závislosti na problémech klienta.

Pro omlazení s malými vadami stačí jeden postup.K léčbě závažných defektů je po 6 týdnech vyžadován průběh 4-6 procedur.Při odstraňování věkových skvrn na obličeji, spálení od slunce, pihy, věkových skvrn, lentiga, lze pozorovat první výsledky po 2-3 postupech.Rehabilitační období a pravděpodobnost opětovného výskytu vady prakticky chybí.

K tvorbě nových kolagenu a elastinových vláken dochází ke sladění mikroreliédy a pleti pokožky.K léčbě defektů je nutný průběh 2-4 procedur v intervalu 4 týdnů.Obecně regenerační procesy pokračují i ​​po zákroku a maximálního účinku dosáhnou po 3 měsících.U dětí a dospívajících do 18 let se laserové postupy nedoporučují.

Nenechte si ujít nejoblíbenějšínadpis:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Pravděpodobnost nežádoucích následků

Abyste se vyhnuli nežádoucím následkům po použití laseru, měli byste přísně dodržovat konkrétní doporučení lékaře a dodržovat obecná pravidla.

Seznam:

 • vyhněte se opalování po dobu 2 týdnů před a 2 týdny po laserové expozici;
 • vyhněte se návštěvě sauny, bazénu po dobu 2 týdnů po ošetření;
 • neužívejte antipyretika a analgetika (kyselina acetylsalicylová, ibuprofen a přípravky, které je obsahují) po dobu 1 týdne před a po léčbě;
 • nepoužívají opalovací přípravky na kůži 1 měsíc před laserovou expozicí;
 • naneste krém pomocí filtru SPF.

V případě porušení doporučení se mohou vyskytnout nežádoucí důsledky ve formě hyperpigmentace, zarudnutí a otoku.

Jsou nutné opakované sezení a léčebné kurzy?

Omlazování pomocí laseru na bázi oxidu uhličitého, během něhož jsou epidermální tkáně postiženy v hloubce 6 až 7 mm, se provádí nejvýše jednou ročně.Omlazení pomocí erbiového laseru, pokud je možné upravit hloubku expozice epidermis, lze provést jednou ročně nebo po 2 letech podle jednotlivých ukazatelů.

Diodový laser je méně agresivní než dva výše popsané lasery, protože světelný paprsek proniká do celého souboru, aniž by poškodil vrstvu epidermis.Opakovánokurz lze v případě potřeby provést po 2 letech.Neodymový laser jemně ovlivňuje povrchovou a střední vrstvu pokožky, ale účinek omlazení trvá 5–6 let.

Kde je bezpečné podstoupit kosmetické procedury na obličeji?

Provádění jakýchkoli postupů pomocí laserových zařízení je možné pouze na klinice, kde jsou dodržovány všechny hygienické a epidemiologické požadavky na takové manipulace.Pracovníci kliniky musí mít kvalifikované kosmetology nebo dermatology.

Lékař, který absolvoval speciální výcvikový kurz, jak potvrzuje osvědčení, vybere vhodné laserové zařízení s požadovanou vlnovou délkou a aktivním médiem tak, aby se problém pacienta vyřešil nejúčinnějším a méně traumatickým způsobem.

Kliniky navíc provádějí určitý počet zákroků denně a existuje jistota, že lékař má rozsáhlé zkušenosti a nedělá chyby.

Mnoho klinik poskytuje záruku za své služby a pokud nebylo dosaženo požadovaného výsledku, vrátí náklady na proceduru v plné výši.

Cenové rozpětí pro služby laserové kosmetologie

Laserové procedury si pevně získaly své místo mezi předními oblastmi estetické medicíny a kosmetologie.Ceny za služby laserové kosmetologie závisí na účelu zákroku, oblasti ošetřované oblasti a regionu země.

Čas postupu, min )Novosibirsk
Město Typ laserupostupyCena, rub.
Moskva Omlazení:

- kůže celé tváře

- kůže kolem očí

- kůže obličejea krk

Odstranění věkových skvrn (plocha od 1 cm2 )

Laserové resurfacing, odstranění jizev (plocha 1-9 cm)

Odstranění tetování:

- oční víčko

- obočí

- ret

60

20

90

15-95

30

20

23 500

13 500

34 500

1100 - 11 000

(838) 8 000 - 25 000

12 00

9 900

15 000

Krasnodar Odstranění tetování:

- oční víčko

- obočí

- obrys rtů

ZlomekOmlazování laserem:

- celá tvář

- tváře

Laserové oživení jizev a jizev (1–2 cm2 )

20

60

20

20

1 000

1 500

2 000

]

12 000

6 000

800

Omlazení obličeje

Omlazení obličejea krk

Odstranění jizev a jizev

60

20

15 000

20 000

500

Jekatěrinburg Odstranění jizev a jizev

Laserová korekce pigmentace (1 cm2 )

Odstranění novotvarů(1 ks)

Laserový peeling slunceobličej

20

20-30

20

60

700

600

1100-1400

17 400

Hlavní výhodou použití laserových obličejových procedur v kosmetologii je přijetí výrazného účinku zdravého, zářivého, hladkéhokůži.SPomocí nechirurgické metody je možné dosáhnout významných výsledků s minimálním rizikem nežádoucích účinků a dlouhou dobou zotavení.

Návrh článku:Ilchenko Oksana

Video o použití laseru na obličej

Laserové omlazení obličeje, výsledek: