Laminování a posílení nehtů doma.Nástroje a pokyny

Laminování a zpevnění nehtů je příležitost mít vždy krásné, dobře upravené ruce.Prostředky k dosažení tohoto cíle jsou jednoduché a cenově dostupné, používají se v nehtových salónech a doma.

Postup laminování nehtů

Zdravé a krásné nehty jsou jednou z podmínek pro klidný a šťastný život.Hřebíky - nadržené talíře na prstech a nohou, uzavírají nervové konce končetin, vytvářejí úplnost vzhledu.Je důležité je udržovat v čistotě, chránit před škodlivými účinky na životní prostředí.

Postup pro laminování nebo utěsnění nehtů, tj. Nanesení tenkého ochranného filmu na jejich povrch, pomáhá posílit nehtovou desku, pomáhá udržovat její zdraví a vykonává dekorativní funkci.

Nehty jsou vystaveny významnému zatížení - zimním mrazům, horké a studené vodě, různým čisticím prostředkům, které nejsou vždy šetrné.Rovněž je důležitá vyvážená strava, celkové zdraví a přiměřený příjem vitamínů.

Dekorativní kosmetika - laky, emaily, prostředky pro jejich odstranění nemusí být vysoce kvalitní, agresivní.Péče o ruce zahrnuje jejich udržování v čistotě, pravidelné změkčení pomocí krémů, olejů a jiných prostředků.Musíte věnovat pozornost složení krémů - dobře, pokud je v poznámce uvedeno: „pro ruce a nehty“.

Běžné hygienické výrobky na nehtových deskách nestačí.Měly by být použity speciální prostředky, které vykonávají nejen dekorativní, ale také ochrannou funkci.

Laminování nehtů je běžným postupem manikúry, jehož účelem je uspořádat ruce a nehtové desky. Zvláštností je, že povlak - biogel, vosk nebo speciální lak vydrží na desce po dlouhou dobu - více než 3 týdny .Hladká lesklá vrstva se nepoškrábe, vyhladí možné nepravidelnosti, defekty nehtu.

​​

Pro koho je vhodná laminace nehtů

Laminování nehtů je vhodné pro téměř každého, skrytí nepravidelností nehtových desek, obnovení dehydratovaných z různých důvodů, je oslabeno.Kvalitní materiály aDodržování technologie postupu je klíčem k vyhlazení krásných a silných nehtů.

Specialisté tvrdí, že správně provedené těsnění eliminuje vliv špatné ekologie, předchází některým chorobám a stratifikaci stratum corneum.V případě již zahájeného procesu laminace se gel váže, zastavuje jeho vývoj.

Například u osob podílejících se na fyzické prácitřídění zeleniny a ovoce, sklizeň, práce s kovem, dřevem, odlomení nehtů.Nerovnoměrná hrana, žádné otřepy v čase, poškození kutikuly způsobuje nepohodlí, někdy bolest, i když hřebík je obecně zdravý.Laminace vám umožní utěsnit okraj, učiní nehty pružnými, pomůže zabránit odlomení, poškrábání a otřepům.

Nezáleží na délce hřebu - pro všechny délky a typy nehtů je uvedena laminace, kterou ženy i muži potřebují.

V případě potřeby mohou být hřebíky pokryty barevným filmem nebo umělecky zdobeny.Design nehtů je samostatná oblast umění manikúry.Můžete uspořádat jeden nebo více prstů nejen pomocí barevných laků, ale také kamínků, obrázků a malých dekorů.

Výhody a nevýhody laminovacích nehtů

Laminování je v oblasti manikúry poměrně nový postup a přirozeně vyvolává mnoho otázek.Je důležité zvážit výhody a nevýhody nových položek, abyste se sami rozhodli, zda si necháte laminovat nehty.

Mezi výhody patří:

  • kosmetický a zdravotní účinek;
  • absencenepohodlí, bolest během zákroku;
  • udržování nehtů uklizených a atraktivních po dlouhou dobu;
  • vyhlazování nepravidelností, zakrytí defektů nehtové desky;
  • ochrana před škodlivými účinky na životní prostředí;
  • příznivé účinky přírodních složek laků a gelů na nadržený materiál nehtů;
  • vázání nehtových vrstev a zabránění jejich delaminace;
  • použití boostovacího gelu jako základu pro potahování běžným lakem;

Nevýhody zahrnují složitost aplikace a odstranění gelového laku doma, relativně vysoké náklady na materiály a celý postup.

Nenechte si ujít nejoblíbenější záhlaví sloupce:Jak nakreslit monogramy na hřebíky pro začátečníky krok za krokem.Pokyny s fotografiemi.

Druhy laminování

Laminování a zpevňování nehtů výrobky s vysokým obsahem přírodních produktů se provádí různými způsoby.

Velitelé manikúry rozlišují tři typy těsnění:

  • s biogelem;
  • voskovaná;
  • leštěno.

Při provádění jakéhokoli typu se používají speciální syntetické výrobky připravené na přirozeném základě.Laminace nepoškozuje živou nehtovou desku, umožňuje jí dýchat, zůstat elastická po dlouhou dobu, zabraňující mechanickému poškození čipů, škrábanců.

Laminování biogelem

Nejběžnějším a přijatelným způsobem laminování nehtů je nanášení biogelu.Odborníci říkají, že biogel nepoškodí nehtovou desku, ale posiluje ji propojením vrstev při komunikaci živin.

Biogel obsahuje teakovou pryskyřici. Teak má hladký, sametový vzhled díky vysokému obsahu kaučuku a olejů.Teaková pryskyřice není alergenní, bohatá na bílkoviny, minerály, má baktericidní vlastnosti, odpuzuje vodu.

Biogel je balen do malých, označených lahví, což je výhodné pro řemeslníky a osoby samostatně výdělečně činné.Pod vlivem UV lampy gel rychle schne, zůstane elastický a udělí tuto vlastnost nehtové desce, nezlomí se ani po dvou až třech týdnech a zůstane čistý a elegantní jako první den.

Potřeba aktualizovat povlak, opravit jej nebo vyměnit je dána růstem hřebíku nebo touhou změnit vzhled.

Samotný biogel je průhledný a ideální jako základ pro jakýkoli vybraný styl navrhování nehtových desek - klasický, „francouzský“, gradient, „duha“.Je možné ozdobit barvami, kamínky, rozptýlenými malými třpytkami.

Biogel odstraňte pomocí speciálního rozpouštědla, aniž by došlo k poškození nehtu.Pravidelná aplikace biogelu zajistí trvalý účinek - vždy zdravé, krásné lesklé nehty.

Laminování voskem

Leštění (utěsnění) nehtových desek voskem je jedním z užitečných postupů, které dávají rukou dobře upravený vzhled a přispívají k hojení nehtů.Bohaté na beta karotenminerální látky, užitečné pryskyřice včelí vosk, jsou základem kosmetického krému.To je užitečné v boji proti listoví nehtů, jeho křehkosti, posílit nehtovou desku.

Procedura salonu nevyžaduje mnoho času a je poměrně účinná, zejména při pravidelném používání.Na konci voskové laminace je tenká vosková vrstva fixována speciální kompozicí, která zajišťuje prodloužení jejího působení.Tenký, téměř neviditelný a neviditelný voskový film evasuje povrch desky, chrání ji před teplem a chladem a náhodným poškozením.

Dnes byly vyvinuty metody pečetění vosku doma, což výrazně snižuje náklady na postup.

Účinná kompozice se připravuje na vodní bázi.Nezbytné přísady:

  • převařená nebo destilovaná voda;
  • včelí vosk;
  • Vitaminový nehtový olej a kutikula.

Všechny složky se prodávají v lékárnách a olej lze vyrábět smícháním tekutých vitamínů A, E (1 tobolka) se stejným množstvím ricinového oleje.Můžete použít jiné složení nebo si připravit změkčující živinu.

Upozornění!Složení éterického nebo vitamínového oleje působí na nehtovou desku odlišně.Chcete-li jej posílit, musíte levandule, ylang-ylang, bergamot, a když je rozvrstvený, potřebujete cedrový olej, pačuli, borovice, stejný bergamot.

Přímým voskováním je tření voskového krému s jemnými masážními pohyby do nehtové desky.

Sekvence je:

  • díry;
  • obvod;
  • uprostřed desky;
  • volný okraj.

Potom nehty vyleští semišovým buffem a ochlazují konečky prstů ve studené vodě, aby zcela vytvrzily voskový film a posílily účinek.

Nedoporučuje se nanášet lak, smaltovat ihned po provedení vosku - nechty nechte 10 dní odpočívat.Hladké, i nehty nevyžadují žádný další povlak.Je vhodné postup opakovat dvakrát až třikrát.

Laminování lakem

Laminování a zesílení nehtů výživnými prostředky, bez použití syntetických laků, lze gel provést leštěním.Podivné jméno je polština, nic víc než specifický nástroj pro manikúru pro leštění nehtů, který jim dává lesk třením krémů nebo suspenzí.

Leštička je druh semišového buffu pro leštění.Úhledné hladké a hladké nehty nemusí být pokryty barevným lakem.

Leštění lze úspěšně provádět doma, s volným časem a speciálními nástroji - pilníky na nehty a leštičky na leštění.Budete potřebovat jak nehtový olej, tak kůžičku.Pilník na nehty by se měl mírně lišit v povlaku.Brusný materiál přilepený k pilníku je navržen tak, aby odřízl rohy nehtu a odstranil mrtvé částice z jeho povrchu.

Začněte s hrubozrnným pilníkem na nehty, zpracovávejte celou desku a získejte požadovaný tvar. Potom hladkézbývající nesrovnalosti jsou více než malý zlomek.Poslední stupeň - skutečné leštění, se provádí pomocí nejmenší sametové frakce.Buff dokončí proceduru - speciální sametový leštič souborů.

Po vyleštění se doporučuje otřít prsty a nehtové desky výživným olejem.

Nejlepší výrobci gelových laků na laminování nehtů

Místnosti na manikúru, salony používají kosmetické dekorativní a ošetřující výrobky světově známých značek.Přednost mají americké společnosti Kodi Professional, Beauty Style, Italian Tertio, German Nano.Známá značka však neznamená vždy, že jeden nebo druhý produkt - lak, biogel, odstraňovač laků na nehty, gel a další materiály byly vyrobeny v USA nebo Itálii.

Kosmetické závody jsou rozptýleny po celém světě.Například společnost Kodi má výrobní závody v Koreji, Beauty a Tertio v Číně.Při nákupu tohoto nebo tohoto nástroje je důležité zajistit realitu značky.To je výhoda pro velké kadeřnické salony, kosmetické salony, jejichž zástupci uzavírají přímé smlouvy s výrobními společnostmi.

Ve ruských zařízeních se ve spolupráci s německým Nano Professional vyrábí více než 1 500 položek na manikúru a nehty.Zde jsou laky, lékařská kosmetika, barevné gelové laky, gelové barvy, jednorázové pilníky různých velikostí zrn.

Ruský RuNail Professional již více než 12 let vyrábí produkty nejvyšší kvality , specializující se nazejména o prostředcích a materiálech pro péči o nehty.

Rovněž jsou požadovány produkty ukrajinské společnosti Hollywood Nails zastupující obchodní značky Light Elegance, Color Club, SNS, Organic Keragen, Chemco.

Odrůdy gelových laků na laminování nehtů

Laminování a zpevňování nehtů, výrobky, pro které vyrábějí známé zahraniční a tuzemské společnosti, se provádí s hlavními tekutinami - základem a povrchovou úpravou. To vše jsou tzv. Boostovací gely obsahující keratin, které dodávají lesk nebo matný povlak.

Gumová základní vrstva je určena k posílení křehkýchhřebíků .K tomu se používá ultratenký keratinový biogel.

Nehty utěsněné takovým gelem dobře přijímají speciální dekorační prvky, například:

  • perla, zrcadlový prášek;
  • kosočtverce a srdce;
  • zrcadlo, třpyt hologramů (brilantní prach);
  • Confetti Sequins.

Rovněž je důležité pracovat s určitým nástrojem.Jeho konzistence a vlastnosti by měly zajistit snadnou aplikaci, rovnoměrná tenká vrstva by se neměla šířit na hřebík, rychle zasychat ve speciální lampě a zároveň si udržet elasticitu po dlouhou dobu.

Předběžná konzultace s veliteli pomáhá vyřešit mnoho problémů s nehty a vybrat jejich design.Zkušení manikúrní mistři určují potřebu aplikovat tento nebo ten typ laku, gelu a jsou schopni vytvořit malá mistrovská díla na každém hřebu.

Výsledek laminace nehtů

Laminování nebo utěsňování nehtů je postup, který dává nehtům zdravý a atraktivní vzhled.Úhledné, bez poškození, odlupování, štěpky, dlouhé nebo ne příliš, jako by tak zůstaly po dobu jednoho měsíce pouze pěstěné nehty.

Laminování a kalení nehtů před a po fotografiích

Manikúra a laminovací vrstva od mistra salonu vám umožní zapomenout na možné problémy s nehty.Není nutné aktualizovat povlak každé tři až čtyři dny, schovávat ruce před horkou vodou nebo běžnými saponáty - neporušují krásu manikúry.

Keratin, gumové gely obnovují zdraví nehtové destičky, zachovávají její pružnost a pružnost.

Potřebné materiály a nástroje pro laminování nehtů

Žádný postup manikúry nelze provádět bez zvláštních nástrojů a materiálů. Tabulka uvádí jejich krátký seznam

Hlavní materiály

Nosič materiálu Pomocné prostředky​​
Základna Sušící lampa) Antiseptický
Matný povrch Pilníky na nehty různých zrn Základní nátěr
Povrchová úprava bez lepidlaBuff Vyživující olej
Gumová vrchní vrstva Nůžky, kůžičky Odstraňovače tekutin gelu
Kartáče Odstraňovačpro kůžičku
Ubrousky, houby, válečky pod lokty, lampa pro osvětlení pracoviště

Každá položka v seznamu obsahuje neomezený počet položek.Například brusné pilníky potřebují alespoň tři - hrubozrnné, středně a jemnozrnné.Buff také není žádoucí.

Nástroje pro základní a vrchní vrstvu se skládají z jedné až dvou nebo více složek.Při výběru sušící lampy je vhodné se zaměřit na její univerzálnost a zvolit maximální požadovaný výkon.K vytvrzení vrstvy laku a jeho vysoce kvalitního sušení potřebujete 36 W UV lampu s časovačem.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak vybudovat gelové nehty lakem.Instrukce pro rozšíření nehtů pro začátečníky.Foto

Jak připravit hřebíky na laminování?

Při plánování laminování nehtů byste měli vypočítat čas, abyste mohli provést hygienickou manikúru krátce před ní.Pravidla manikúry jsou velmi jednoduchá, ruce si můžete doma uspořádat.

Laminování a zpevňování nehtů, prostředky pro tento postup v salonu jsou v souladu s požadavky.Výhodnější je návštěva salonu. Zkušená řemeslník jemně manipuluje s rukama, čistí a vyhlazuje nehtovou desku pomocí speciálních nástrojů a technik manikúry.Důležité je dodržování antiseptických pravidel.Nejprve se provede fázové zpracování desky.

Nejprvefáze zahrnuje:

  • dezinfekce rukou pomocí antiseptika;
  • čištění destičky a kutikuly od kontaminace;
  • v případě potřeby vyrovnání desky;
  • lehká masáž prstů ke stimulaci krevního oběhu;
  • ošetření výživnými séry vybranými individuálně v závislosti na zdraví a potřebách nehtu.

Druhým stupněm je změkčení kutikuly ve fyziologickém roztoku nebo s odstraňovačem k změkčení kůžičky.

Vezměte prosím na vědomí!Při změkčení kutikuly v mýdlovém nebo solném roztoku, s aromatickými oleji nebo bez nich, se ujistěte, že je kapalina teplá, ale ne horká!Horká voda zbytečně odpařuje pokožku a manikúra se po vysušení ukáže jako nepřesná.

Je vhodnější použít odličovací krém nebo krém, který zjemňuje pokožku.Rovnoměrně se aplikuje na základnu všech hřebíků a plastnnu a za méně než minutu můžete začít odstraňovat mrtvé buňky.Pro tento postup je vhodná oranžová hůl, škrabka nebo pinzeta na manikúru.

Dokončením hygienického postupu je návrh okrajů a rohů nehtu, lehké leštění buffem a tření do desky a olejů.

Výhody laminování nehtů v salonu

Trh s dekorativní kosmetikou a výrobky pro péči o pleť, vlasy a nehty je plný produktů různé kvality.Solidní kadeřnické salony nakupují pouze certifikované laky, gely, séra, což hovoří ve prospěch návštěvy ověřených dílen.

Kadeřnické salony a manikúrní místnosti jsou speciálně konstruovány tak, aby uspořádaly vlasy, ruce, nehty.Specialisté salónu navštěvují relevantní kurzy, neustále zlepšují své dovednosti, seznamují se s nejnovějšími ve svém oboru.

Zkušený a kompetentní řemeslník vytváří klidné a přátelské prostředí, nabízí šetrné metody a prostředky pro péči o ruce a nohy, pečlivě vykonává práci, dodržuje technologické a bezpečnostní předpisy.

Jak laminovat nehty doma: pokyny krok za krokem

Postup pro laminování nehtů lze provést nezávisle, aniž by se uchýlil ke službám kadeřnického salonu.Stačí sledovat určitou sled akcí a provádět je pečlivě.

  1. Příprava nehtových desek - hygienická manikúra, tvarování, odmaštění.
  2. Aplikace první základní vrstvy bio- nebo syntetického gelu, sušení každého hřebu v LED nebo UV lampě, respektive 36 sekund.nebo 2 minuty
  3. Nanesení druhé gelové vrstvy a opět jedno sušení v lampě.
  4. Upevnění ochranné vrstvy lakem nebo gelovým lakem, načež následuje sušení.

Dále můžete přikrýt nehty jednou nebo dvěma barevnými vrstvami.Pokud povlak zůstává bezbarvý, vyleštěte nehty na lesklou vrstvu.Domácí laminace je komplikována povinnou přítomností LED nebo UV lampy, schopností zpracovat pravou i levou ruku stejně dobře.Musíte také zakoupit potřebné nástroje, materiály, které mátemanikúrní dovednosti.

Kolik stojí laminace nehtů v salonu a doma?

Uplatňování v salonu za účelem provádění manikúry a zejména laminování nehtové destičky zůstává preferováno, pokud jde o dovednosti řemeslníků, kvalitu a rozmanitost nástrojů, materiálů.Je však třeba poznamenat, že tento postup není levný.Někdy je snadnější a levnější, alespoň na první pohled, laminovat nehty doma.

Můžete provést přibližný výpočet nákladů a rizik celého cyklu podle ceníku salónů a nákladů na domácnost.

Minimální seznam nástrojů a prostředků obsahuje více než tucet položek.Je třeba doplnit spotřební materiál - ubrousky, vany, změkčovadla, antiseptická činidla a dovednosti mistra.

Náklady na proceduru v moskevských salonech se pohybují od 400 do 1200 rublů,v závislosti na třídě salonu a objemu služeb, výběr - asi 300 rublů.Totéž na domácího mistra bude stát polovinu tolik a při nezávislém provedení třikrát.

Kontaktování salonu zaručuje dodržování hygienických pravidel a technologií.Pokud jde o domácího mistra, měli byste si být jisti jeho vysokou kvalifikací, schopností, pokud je to nutné, rozpoznat problémy nehtové destičky, provádět preventivní nebo terapeutické postupy.

Jak často laminují nehty?

Laminační postup se nepovažuje za tak dekorativní, jako ochranný a regenerační, povlak dobře přilne k desce po dobu 3-4 týdnů nebo déle.Není nutné odstraňovat biogel dříve, než ztratí svou přitažlivost kvůli růstu nehtu nebo jeho mechanickému poškození.

Při správném laminování je třeba změnit povlak maximálně jednou měsíčně.Zkušení odborníci na manikúru doporučují za 3 - 4 měsíce krátkou přestávku, ne více než týden.Během těchto krátkých svátků je užitečné provádět profylaxi třecím krémem do prstů, uspořádáním solných lázní s nehty a citronovou šťávou.

Obnovovací kurz můžete absolvovat pomocí některého ze speciálních nástrojů, například Evelin Nail Therapy nebo jakýmkoli jiným.Cílem je regenerace a zpevnění nehtové destičky, unavená periodou kontinuálního potahování nebo po gelovém leštění.Bez ohledu na to, jak šetrné a užitečné jsou biogely, povrch nehtu byl pokryt poměrně hustou vrstvou.

Odstranění a oprava laminace

Je-li nezbytné odstranit laminovací povlak, je lepší to provést v salonu.Správně provedené utěsnění nehtové destičky nebude odstraněno konvenčními odstraňovače laků na nehty, k tomu existují speciální rozpouštědla a technologie.

Obvykle se odstraňování biogelu provádí v následujícím pořadí:

  • odříznutím vrchní vrstvy povlaku pro zajištění přístupu k podkladu;
  • aplikace bavlněných houbiček zvlhčených zvláštním prostředkem na každý připravený nehet;
  • fixují houby speciálními víčky nebo fólií;
  • za 10 - 15 minut.odstraňte a odstraňte změkčené uzávěry z biogelupinzety na manikúru nebo jiný vhodný nástroj.

Po odstranění, před dalším potahováním, je dobré vyživovat nehtové destičky sérovým a ovocným olejem.Někdy je nutné upravit laminovací vrstvu - štěpky, škrábance, opětovný růst nehtů a vystavení otvoru pro nehty.

Existují dva způsoby, jak opravit nátěr:

  1. Hřebík očistěte leštěním, odmaštěte a naneste další vrstvu biogelu na celý nehet.
  2. Uzavřete problémovou oblast, uzavřete určitým množstvím biogelu, osušte ji a skryjte čáru mezi starým a novým a povlakem s brusným pilníkem, vyleštěte leštěním.

Upozornění!Povlak na nehty linií Bost Gel (boost gel) je obzvláště odolný a téměř nikdy nevyžaduje korekci.

Materiály a prostředky pro laminování a zpevňování nehtů by měly mít přirozený základ a účinné vlastnosti odolnosti, kvality a bezpečnosti.

Autor:Svetlana Khortova

Návrh článku:Mila Fridan

Video o laminování nehtů

Laminování hřebíků pro 10 rublů: