Kyselina nikotinová pro obočí a řasy v ampulkách.Aplikace, jak používat, fotografie, recenze

Silné, dobře definované obočí a svěží řasy dělají tvář jasnou a atraktivní bez použití make-upu.Kyselina nikotinová je jedním z oblíbených způsobů, jak posílit obočí a řasy, protože ne každý má temnou a silnou povahu.Ale aby niacin přinesl pouze výhody, musíte vědět o nuancích jeho použití.

Co je kyselina nikotinová a její vlastnosti

Kyselina nikotinová nebo niacin je vitamin, který se podílí na mnoha chemických procesech probíhajících uvnitř lidského těla.Určité množství se nachází v potravinách: žitný chléb, pohanka, řepa a droby.

Nedostatek kyseliny nikotinové v těle vede k problémům s pokožkou, vlasy a trávením.Osoba trpí průjmem, na pokožce se objevuje zánět, vlasy začínají vypadávat.

Niacin má následující vlastnosti:

 • rozšiřuje malé krevní cévy;
 • mírně snižuje koagulaci krve;
 • pomáhá vylučovat toxiny z těla;
 • zlepšuje průtok krve.

Vzhledem ke své schopnosti zvyšovat mikrocirkulaci krve se kyselina nikotinová používá externě k urychlení růstu řas, obočí a vlasů.Vztahuje se na sloučeniny rozpustné ve vodě, a proto se široce používá k výrobě domácích masek.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Výhody a poškození kyseliny nikotinové pro řasy a obočí

Kyselina nikotinová pro obočí při správném používání zlepší vlasy.

Jak je užitečné:

 • obnovuje poškozenou rychlost růstu obočí a řas, například pokud byly spáleny ohněm nebo řezem;
 • obnovuje vodní rovnováhu a zabraňuje křehkosti;
 • díky kolagenu a elastinu činí chloupky pružnějšími a pružnějšími;
 • má dezinfekční účinek na kůži a zabraňuje zánětu.

Současně může niacin způsobit újmu:

 • je cítit silný pálivý pocit, když látka vstoupí do sliznice očí;
 • může způsobit otok a zarudnutí kůže.

V případě předávkováníkyselina nikotinová způsobuje následující příznaky:

 • výskyt červených skvrn na kůži;
 • zvýšené slinění;
 • pocit necitlivosti v končetinách;
 • závratě;
 • tinnitus.

Aby se zabránilo předávkování, niacin by se měl používat pouze s prokázanými recepty.

Indikace pro použití

Indikace pro použití kyseliny nikotinové jsou:

 • špatný růst řas a obočí;
 • špatný růst vlasů na hlavě, jejich zvýšená ztráta;
 • nedostatek vitaminu;
 • chronické onemocnění jater;
 • zvýšená krevní srážlivost;
 • cévní mozková příhoda;
 • otrava těla toxickými látkami;
 • nehojící se vředy a rány na kůži.

Také další niacin může být nápomocný během těhotenství a během kojení.Niacin pomáhá nejen najít silné obočí, ale také ovlivňuje zdraví vnitřních orgánů, pomáhá vyrovnat se s vleklou infekční nemocí.

Kontraindikace

Stejně jako jakékoli lékárnické léky má kyselina nikotinová určité kontraindikace.

Kontraindikace Používejte opatrně Možné nežádoucí účinky
 • přecitlivělost na léčivo;
 • jeho individuální nesnášenlivost;
 • Děti do 12 let.
 • pro chronická onemocnění trávicího systému;
 • u glaukomu - zvýšený nitrooční tlak;
 • s tendencí k prudkému nárůstu nebo poklesu krevního tlaku;
 • se selháním jater.
 • zarudnutí kůže obličeje;
 • snižování krevního tlaku;
 • závratě;
 • alergické kožní vyrážky.

V případě prudkého zhoršení pohody přestat používat kyselinu a konzultovat praktického lékaře.Musíte mu říct, jaký lék a v jaké koncentraci byl použit.

Doporučení pro použití kyseliny nikotinové pro řasy a obočí

Zde jsou některá doporučení, která pomohou zvýšit účinnost kyseliny nikotinové ke zvýšení růstu a hustoty obočí.

Například:

 1. Je lepší provádět všechny procedury večer, kdy je pokožka nejvíce citlivá na účinky účinných látek.
 2. Pokud je k dispozici málo volného času, lze niacin použít v čisté formě bez smíchání s jakýmikoli přísadami.Další složky pomáhají zvyšovat účinek kyseliny nikotinové.
 3. Před použitím vitamínového roztoku se musíte ujistit, že nezpůsobuje alergickou reakci na kůži.K tomu naneste několik kapek na zápěstí a počkejte několik hodin.Pokud nedochází k silnému svědění, pálení a zarudnutí, je vše v pořádku.
 4. Kyselina nikotinová ztrácí své vlastnosti v krátkém čase, je-li vystavena čerstvému ​​vzduchu.Z tohoto důvodu musí být ampule po otevření použity co nejdříve.

Po nanesení masek s niacinem na obočí by měla být pokožka lehce masírována konečky prstů.

Způsoby nanášení kyseliny

Kyselina nikotinová pro obočí a řasy lze nanášet pomocí vatových tamponů a tamponů, vatových tamponů nebo štětcem ze staré řasenky.

Jak aplikovat niacin na obočí

Předběžná příprava obličeje má velký význam.Kůže by měla být očištěna od dekorativní a péče o kosmetiku, je nejlepší provést postup po večerním mytí.Při použití štětce z jatečně upraveného těla je nutné jej několikrát důkladně opláchnout, aby na něm nezůstal žádný zbarvovací materiál.

Kartáč je navlhčen kyselinou nikotinovou nebo máčen v připravené masce a obočí je důkladně rozčesáno, aniž by ignorovalo jediný vlas.Kůže pod a kolem obočí by měla být také dobře ošetřena.Další masáž pomáhá zvyšovat krevní oběh a růst nových vlasů.

Po ukončení postupu se kartáč omyje a vysuší.

Je to nezbytné, aby se v něm nemnožily patogenní bakterie, jinak by se na kůži mohl začít zánětlivý proces.Před nanesením niacinu vatovým tamponem nebo vatovým tampónem si dobře umyjte ruce.Tampón je navlhčen v tekutině, mírně stlačen a obočí je zpracováno, jemně je masíruje.Přebytečné prostředky lze odstranit suchým hadříkem.

Nenechte si ujít nejoblíbenějšíčíslo:Módní stříhání bobů pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Aplikace na řasy

Aplikace niacinu na řasy vyžaduje zvláštní péči, protože kyselina nikotinová by neměla proniknout do sliznice očí.Nejlepší volbou je kartáč na řasenky, který se musí před použitím a po použití omýt.Jeho design vám umožní vypracovat i nejkratší řasenku.Je důležité si uvědomit, že namažte horní i dolní řasy.

K lepšímu ošetření kořenů řas a kůže víček ke stimulaci krevního oběhu můžete použít bavlněné pupeny.Zvlhčují se kyselinou nikotinovou a nanášejí na pokožku očních víček, přičemž dávají pozor na základ řas.

Recepty na masky pro řasy a obočí s kyselinou nikotinovou

Kyselina nikotinová pro obočí se nachází v zpevňujících a regeneračních maskách.

Zde je několik účinných nástrojů, které lze snadno připravit a používat doma.

K posílení

Jako další složky se zde používají přírodní oleje, rostlinné extrakty a vitaminy v tekuté formě:

 1. Ricinový olej zahřejte ve vodní lázni na 36-37 °.Smíchejte ½ lžičky.olej, ½ kapsle tekutého vitamínu E a půl ampulky niacinu.Naneste na obočí nebo řasy, nechte hodinu a půl, omyjte si obličej teplou vodou.
 2. Smíchejte 1 lžičku.kokosový olej a 1 ampulka kyseliny nikotinové, silně namažte obočí a po 1 hodině masku odstraňte.Kokosový olej Easytaví se ve vodní lázni a začne se tavit při teplotě nad 25 ° C.
 3. Stiskněte několik kapek čerstvé šťávy z aloe, smíchejte s 1/3 ampulky niacinu a ½ lžičky.lopuchový olej, je dobré rozmazávat obočí a řasy, mýt se po hodině každodenním čisticím prostředkem.
 4. Nalijte 20 g sušených měsíčkových květů s 50 ml vroucí vody, nechte hodinu odstát.Spojte se s niacínovou ampulkou, půl lžičkou.olivový olej.Naneste směs na obočí, po zaschnutí naneste další vrstvu, po 30 minutách omyjte.Tato maska ​​pomáhá posílit vlasové folikuly.
 5. Čerstvé cibule jsou jedním z nejúčinnějších zpevňujících činidel.Je třeba nastrouhnout malou cibulku a šťávu vytlačit gázou, nalijte polovinu ampule kyseliny nikotinové, promíchejte a naneste směs na obočí, nechte 1 hodinu opláchnout.Po tomto postupu byste se měli vyhnout mytí horkou vodou, zvýší se vůně cibule.Je lepší používat cool.Další bonus - chloupky budou lesklé.Maska je vhodná pouze pro obočí, pálení cibule může poškodit sliznici očí.

Nenechávejte v noci masku na řasy, ráno mohou oční víčka nabobtnat.

Pro růst

Zde jsou některé masky, které pomáhají urychlit růst obočí a řas:

 1. Smíchejte polévkovou lžíci koňaku sampule kyseliny nikotinové.Maska má oteplovací účinek a způsobuje průtok krve do kořenů vlasů.Tento nástroj se používá pouze pro obočí, pro řasy není vhodný.
 2. Stiskněte 1 lžičku.čerstvá mrkevšťávy, kombinujte s ½ ampulkami tekutého vitamínu A a niacinu.Namažte obočí a řasy, nechte působit 40 minut, opláchněte je teplou vodou.
 3. Smíchejte 1 lžičku.jojobový olej, 1 kapka esenciálního oleje jalovce a 1 ampulka kyseliny nikotinové.Naneste na řasy nebo obočí po dobu 30 minut.Esenciální oleje mají vysokou biologickou aktivitu a výrazně zvyšují účinnost masky.Je zakázáno používat éterický olej odděleně od základny, což povede k popáleninám.
 4. Připraví se směs olejů, každá 1/3 lžičky: jojobový olej, pšeničné klíčky, broskev, mandle.Zřeďte poloviční ampulkou niacinu.Namažte řasy a obočí, po 2 hodinách je vyperte pěnou nebo měkkým gelem.
 5. Smíchejte několik kapek čerstvého citronu, 5 ml lopuchového oleje s přídavkem červeného pepře do kompozice a celé ampulky kyseliny nikotinové.Maska se udržuje na obočí po dobu 40 minut, na řasách - 15.

Po omytí masek se doporučuje nanést na řasy a řasy v noci tenkou vrstvu ricinového oleje, aby se podpořil růst.Na chloupcích vytvoří ochranný film.Ráno se musíte umýt, aby olej nezanesl póry a nevyvolával zánět.

Pro obnovení

Záchranné masky jsou nezbytné, pokud byl tvar obočí poškozen častým škubáním nebo bylo provedeno neúspěšné tetování, které poškodilo přirozený růst vlasů.Po nanesení levné, nekvalitní dekorativní kosmetiky - řasenky, oční linky, se řasy často kazí.

Například:

 1. 1 lžičkasuchý hořčičný prášeknařeďte horkou vodou, přidejte špetku cukru.Zadejte 1 lžička.lopuchový olej a kyselina nikotinová ampule.Distribuujte produkt na obočí, neponechávejte déle než 15 minut.Při silném pocitu pálení můžete masku omýt dříve.Tento recept nelze použít pro řasy.
 2. Vezměte 1 lžičku.tekutý med, kombinujte s 1 lžička.ricinový olej a půl ampule niacinu.Naneste na obočí a řasy po dobu 35-40 minut, poté je odstraňte - nejprve vatovým tamponem namočeným v kosmetickém mléce a poté horkou vodou.
 3. Smíchejte celou ampulku kyseliny nikotinové s 5 ml lněného oleje a odvarem heřmánkových květů.Chcete-li připravit odvar 20 g surovin, nalijte 100 ml vody, zapálte a nechte 1 minutu vařit, poté vychladněte a namáhejte.Výsledná směs se nanáší na obočí a řasy jednu hodinu a poté se umyje jakýmkoli produktem pro každodenní použití.
 4. Extrémní lék na obočí.Tinktura z papriky by měla být smíchána ve stejných poměrech s niacinem as tímto roztokem zpracovat obočí a intenzivně je masírovat.Maska zaručuje zvýšený krevní oběh.Měl by být cítit hmatatelný, ale tolerovatelný pocit pálení.Pokud dojde k bolesti, měla by být pokožka uklidněna chladnou vodou.

Aplikovanou masku pečlivě opláchněte, aby se nedostala na sliznici očí.Jakýkoli samostatně připravený produkt lze použít pouze jednou.V chladničce nemůžete ukládat masky, stačí jedna noc, aby směs ztratila všechny své živiny.

Jak často je třeba masky vyráběts niacinem

Niacin pro obočí by se měl používat v kurzech, průměrná doba trvání kurzu je 1,5–2 měsíce.Během této doby by se maska ​​měla opakovat pravidelně, 2-3krát týdně.U dvouměsíčního kurzu bude provedeno přibližně 20–24 procedur.To stačí k výraznému zlepšení vzhledu obočí.Kurz, který začínáte, musí být dokončen.

Poté se doporučuje přerušit používání niacinu po dobu několika týdnů a nahradit kyselinu nikotinovou olejovými maskami.

K posílení růstu obočí lze také použít alternativní recepty masky.Doporučují používat žloutek, čerstvé zeleninové šťávy, kefír.Nejlepšího účinku lze dosáhnout, pokud budete dělat tři kurzy s přestávkou 2-3 týdny.Obnovení hustoty obočí a řas podle tohoto schématu bude trvat o něco déle než šest měsíců.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes na bob pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Výsledky po měsíčním užívání kyseliny nikotinové

Abyste viděli jasný výsledek používání niacinu, musíte počkat 3–4 týdny.Vlasové folikuly potřebují čas k posílení, to se nemůže stát jen v několika procedurách.Proto je vhodné vyhodnotit změny, ke kterým došlo za měsíc.

Ženy zaznamenávají následující účinek:

 • řasy a obočí ztmavnou a lesknou;
 • kůže pod obočím je hladká a mizíloupání;
 • nové chloupky prolomí horní a dolní okraj obočí, což umožňuje dát nový, estetičtější tvar;
 • řasy vypadávají méně;
 • Vzhled se stává výraznějším i bez použití dekorativní kosmetiky.

K zajištění pozitivní dynamiky je nezbytné přísně dodržovat všechna pravidla pro použití niacinu a zajistit, aby datum exspirace kyseliny nikotinové bylo v pořádku.Používání farmaceutických výrobků, jejichž doba použitelnosti skončila, může být škodlivé.

Je důležité vyživovat tělo vitamíny nejen z vnějšku, ale také zevnitř .Je nutné zavést co nejvíce čerstvé zeleniny a ovoce, pokud možno sezónní.Jídlo by mělo být vyvážené.Denní menu by mělo obsahovat vitaminy E, A, všechny vitamíny B a makronutrienty: vápník, draslík, železo.

Všechny tyto látky jsou odpovědné za zdravý vzhled.Moderní trh nabízí mnoho produktů pro péči o pleť, ale je to kyselina nikotinová, která je nejžádanější pro posílení obočí a řas.Pozitivní zkušenost mnoha žen dokazuje jeho účinnost a bezpečnost.

Návrh článku:Anna Vinnitskaya

Video o kyselině nikotinové pro obočí

Stanovisko lékaře k kyselině nikotinové: