Kyselina lipoová.Návod k použití

Touha zhubnout, získat krásné tělesné tvary, posílit zdraví pomocí vitamínů často vede dívky nejen do fitness klubu, ale také do lékárny, kde si můžete koupit levné látky, které pomáhají tělu při stravování a cvičení.

Za jeden z nejužitečnějších doplňků se považuje kyselina lipoová - vitamin N.Proč tělo tuto látku potřebuje a jaké užitečné vlastnosti potřebuje znát podrobněji.

Složení, přínosy a poškození těla

Kyselina lipoová (nebo kyselina thiolová nebo vitamin N) je produkována lidským tělem, ale ne vždy ve správném množství.

Složení látky je směsí mastných kyselin a síry .

Tablety prodávané v lékárnách zpravidla obsahují kromě samotné kyseliny také tablety prodávané v lékárnáchpomocné komponenty, které jsou pro tělo neškodné.Kyselina lipoová se používá u mnoha nemocí a v boji proti nadváze po mnoho let.

Výhody této sloučeniny lze jen těžko přeceňovat:

 1. Za prvé, kyselina je vynikající antioxidant, o kterém nelze řícimnoho dalších vitamínů.Je nutné bojovat s volnými radikály v těle, které poškozují zdravé buňky.Kromě toho chrání lidské tělo před určitými jedy a chemikáliemi.
 2. Zlepšení metabolismu je jednou z nejdůležitějších funkcí vitaminu.Při používání kyselých kurzů zhubne mnoho dívek o 2–3 kilogramy, při zachování obvyklé stravy.
 3. Droga zvyšuje citlivost na inzulín, a proto pomáhá snižovat hladinu glukózy v krevních buňkách.
 4. Vitamin A pomáhá pankreatu, snižuje riziko onemocnění gastrointestinálního traktu.
 5. Kyselina pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi.

Kyselina lipoová by měla být konzumována podle pokynů lékaře a v dávce, kterou doporučil.Je to prakticky neškodné, ale nemělo by být zneužíváno.

Předávkování vitaminem A může vést k následujícím následkům:

 • nevolnost a zvracení;
 • žaludeční nevolnost;
 • alergické reakce;
 • bolesti hlavy.

Když se objeví tyto příznaky, vitamín by měl být odstraněn z drahokamu.V tomto případě budou vedlejší účinky rychle a bez následků.Takéodborníci nedoporučují užívat kyselinu během těhotenství a kojení.

Nenechte si ujít nejoblíbenější záhlaví sloupce:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Indikace

Kyselina lipoová je účinným způsobem řešení mnoha problémů: v moderním světě mají lidé tendenci rychle se unavovat, čehož se díky této drogě lze vyhnout.Často se předepisuje ke zlepšení výkonu a zmírnění příznaků chronické únavy.

Kromě toho je vitamin A předepisován pro tato onemocnění:

 • obezita;
 • onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • otrava alkoholem a alkoholismus;
 • diabetes mellitus;
 • poškození zraku a oční choroby.

Proč je kyselina potřebná v kosmetologii

Vzhledem ke svým prospěšným vlastnostem a vlastnostem pro pokožku a vlasy se kyselina používá v mnoha kosmetických prostředcích.

Krémy a masti obsahující kyselinu jsou schopny:

 • normalizovat tukovou rovnováhu epidermis;
 • vytváří bariéru, která zabraňuje vstupu kontaminantů prostředí do kožních buněk;
 • zúžení pórů;
 • vytvářejí bariéru pro pronikání škodlivých ultrafialových paprsků.

Lék lze použít jako součást masek pro omlazení, zlepšení barvy kůže a odstranění zánětu.

Návod k použití

V závislosti na příčiněpoužití dotyčného agenta musí být vzato v úvahu a dodržovat návod k použití.Správné použití kyseliny poskytne pouze pozitivní výsledky.Kyselina alfa-lipoová se používá k omlazení pokožky, k léčbě jater a ke zvýšení svalové hmoty při kulturistice.

Pro pokožku obličeje

Pomocí vitaminu A je možné bojovat proti změnám epidermis a akné související s věkem.Je důležité pochopit, že kyselinu lze použít pouze jako součást krému nebo jiného kosmetického přípravku.

Pokud na obličej nanášíte čistou kyselinu lipoovou, můžete mít mírné popáleniny.

Je zakázáno vyrábět masky s tímto vitamínem doma.Například smíchejte v hluboké destičce makadamový olej, ricinový olej a kyselinu lipoovou v prášku v poměru 1: 1: 0,5.Směs by měla být nanesena na očištěnou tvář a udržovat ne více než půl hodiny.

Domácí tonikum lze připravit pro mastnou pleť .Kyselina lipoová (1 mg) se kombinuje s lékařským alkoholem (1 lžíce L.).Odděleně se smíchá 100 ml heřmánkového vývaru a 5 ml extraktu z aloe.Kombinujte všechny ingredience a hotové tonikum skladujte 7 dní v lednici.

Krém se doporučuje pro suchou pokožku .Basis - kosmetická vazelína (30 g), další složky: hroznový olej (10 g zahřátý na 30 ° C), kyselina alfa-lipoová (2 g), vitaminy A a E ve 3 kapkách.Krém se nanáší na čistou pokožku uloženou v lednici.

Pro hojení jater

Hlavní výhodakyseliny souvisí s jejímantioxidační vlastnosti .Velmi často je předepisován lékařem pro otravu arsenem a těžkými kovy.Na druhé straně je játra schopna rozložit škodlivé látky do stavu, ve kterém jsou přirozeně snadno z těla odstraněna.

Je však třeba zachovat tyto skvělé vlastnosti jater, pro které se používá kyselina lipoová.

Vědci tvrdí, že vitamin N je vynikajícím pomocníkem při léčbě cirhózy a jiných chronických onemocnění tohoto orgánu.

Pro prevenci onemocnění jater lékaři často předepisují vitamin N pro zcela zdravé lidi starší 45 let.Měli by brát vitamínové tablety dvakrát denně půl hodiny před jídlem.

Jak používat přípravek v kulturistice

Intenzivní trénink vede ke zvýšení počtu volných radikálů v těle, což přispívá ke zvýšenému oxidačnímu stresu ve svalech.Kyselina lipoová by proto měla být v kulturistice považována za profesionální.

Sportovcům se doporučuje užívat 50 mg tobolky až 4krát denně.V rámci přípravy na soutěž, kdy se intenzita tréninku zvyšuje, může být denní dávka zvýšena na 500 mg.

Jak to brát na hubnutí

Kyselina lipoová může pomoci stát se štíhlou a krásnou bez poškození zdraví.Droga není kouzelná hůlka, která odstraňuje veškerou nadváhu za pár dní, ale může normalizovat metabolismus.Recepce by měla být kombinována sfyzická aktivita střední intenzity, tj. návštěva tělocvičny 2-3krát týdně.

Dávka kyseliny bude záviset na individuálních parametrech osoby.

Obvyklá denní dávka zdravého člověka je mezi 25 a 50 mg.Nejúčinnější možností hubnutí je vzít si vitamin ihned po tréninku.

Dalším trikem by byla kombinace kyseliny lipoové a potravin bohatých na pomalé uhlohydráty.Může to být hnědá rýže, celozrnný chléb, hořká čokoláda, jogurt bez přísad, červené fazole.Takové produkty zvyšují účinek, který vitamín dává.

Kontraindikace

Ne všichni budou mít prospěch z užívání kyseliny.Kontraindikace:

 • pro děti do 7 let;
 • během těhotenství;
 • během laktace;
 • lidem trpícím peptickým vředem.

Kromě toho může mít osoba individuální nesnášenlivost s kyselinou alfa lipoovou.Proto je nutné sledovat jakékoli změny v těle, aby se nestal obětí alergické reakce včas, aby se lék zrušil.

Zvláštní pokyny

Je důležité nejen vědět, proč se vitamin N může a nemá používat, ale také porozumět podmínkám a zvláštním stavům těla, kterým musíte věnovat pozornost při užívánítéto látky.

To platí především pro lidi s diabetem.Při užívání vitaminu by měli často kontrolovat hladinu cukru v krvi a v některých případech dokoncesnižte dávku léků, které užívají ke kontrole diabetu.

Kyselina může snížit hladiny glukózy, takže pacient musí být opatrný, aby neklesl pod kritickou úroveň.

Bez ohledu na cíle, které člověk sleduje,užívání drogy, měl by po dobu léčby zcela opustit výrobu alkoholu .Jedná se však o malou cenu za celkové uzdravení těla a za pomoc, kterou může kyselina lipoová tělu poskytnout.

Preparáty s kyselinou v tabletách

V lékárně se můžete setkat s problémem volby.Vitamíny vyrábějí různí výrobci, každý si stanoví vlastní cenu.Při nákupu takové drogy je důležité pochopit, co je kyselina lipoová, pro kterou existuje každá z jejích možností.

Existuje několik výrobců, kteří se etablovali na farmaceutickém trhu a vyrábějí vitamin.Měly by se o nich diskutovat podrobněji.

Kyselina alfa-lipoová od společnosti Solgar

Americkáspolečnost Solgar je jedním z nejspolehlivějších výrobců .Jedna tobolka obsahuje 60 mg alfa lipoové kyseliny a takové pomocné produkty, jako je MCC, stearát hořečnatý a hydroxypropylmethylcelulóza.

V jednom balení je 30 nebo 50 tobolek.Dospělí by měli užívat jednu tabletu denně s jídlem.

Tento léčivý přípravek předepisují odborníci u pacientů s diabetes mellitus spolu s dalšími léčivými přípravky k regulaci hladiny cukru v krvi.

Lék může být použit pro hubnutí a jen pro uzdravení těla.

Ceny produktů Solgar se liší od 800 do 1 500 rublů v závislosti na objemu balení a cenové politice lékárny (internetový obchod).

Thiogamma

V tomto případě jedna tableta již obsahuje 600 mg látky alfa-lipoové kyseliny, to znamená, že koncentrace léčiva je mnohem vyšší.

Pomocnými prvky ve složení jsou: koloidní oxid křemičitý, laktóza, methylhydroxypropyl, celulóza, talek mikrokrystalická celulóza.

Jedno balení obsahuje 30, 60 nebo 100 tablet, které jsou potaženy tvrdým potahem. Lék pomáhá snižovat hladinu glukózy , urychluje metabolismus tuků a uhlohydrátů a snižuje obsah glykogenu.Je to stimulátor metabolismu cholesterolu, obecně zlepšuje funkci jater.

Droga se zpravidla předepisuje k léčbě otravy alkoholem i polyneuropatii způsobené cukrovkou.

Vitamin by měl být konzumován v 1 tabletě ne více než 1krát denně s malým množstvím vody.

Ceny se pohybují v rozmezí od 900 do 1700 rublů v závislosti na objemu balení.

Lipothioxon

​​

Toto léčivo na bázi alfa-lipoové kyseliny existuje pouze v kapalném stavu k přípravě roztoku, v důsledku čehožmůže být použit intravenózně, intramuskulárně a ve forměinfuze , podle předpisu lékaře.

Jedna tobolka obsahuje 300 nebo 600 mgkyselina alfa-lipoová, kromě toho, lipothioxon zahrnuje následující další prvky: makrogol, siřičitan sodný, edetaddin sodný, meglumin.

Indikace pro použití léčiva jsou alkoholická nebo diabetická polyneuropatie.

Pokud se u pacienta vyvinou závažné formy těchto chorob, podává se lipothioxon intravenózně v dávce 300–600 mg jednou denně.Doporučená doba infuze pomocí kapátka je 50 minut.Průběh léčby může trvat až 4 týdny.

Ceny léčivého přípravku se liší od 450 do 850 rublů a závisí na formě uvolňování, počtu tablet v balení a dávkách.

Thiotaktsid

Jedna potažená tobolka obsahuje 600 mg kyseliny alfa lipoové a dalšími látkami v tomto případě jsou hydroxypropylcelulóza, stearát hořečnatý, methoxypropylcelulóza, polyethylenglykol, talek, oxid titaničitý, žlutá hlinitá sůl, hlinitá sůl indigokarmínu.

Thiotaktsid se používá k vylučování látek, které přispívají k intoxikaci organismu, udržují hladinu glukózy v krvi a zavádí se jako součást komplexní léčby cirhózy.Kromě toho lék utlumuje pocit hladu a podporuje odbourávání tuků v těle, což z něj činí vynikajícího pomocníka v boji proti dalším librám.

Lék by měl být užíván jednou denně 30 minut před snídaní (první jídlo) se sklenicí pitné vody.

K dispozici jsou balíčky po 30 nebo 100 kusechprášky.Cenová kategorie této drogy je 2000 - 4000 rublů.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Cena, podmínky výdeje v lékárně, doba použitelnosti

Ceny za běžnou kyselinu lipoovou závisí na výrobní společnosti. Nejlevnější lék bude stát asi 45 rublů .Můžete si ji koupit pouze na předpis.Kyselina se však také aktivně prodává prostřednictvím internetových obchodů.

Vitamin A musí být skladován na suchém místě při teplotě nepřesahující 20 C. Skladovatelnost je 1 rok.Užívání vitamínů je vždy důležité, zejména kyselina lipoová.Proč je tento lék nutný pro zdravého člověka, je pro celkovou podporu těla, hubnutí a zlepšení stavu pokožky.

Užitečná videa o kyselině lipoové

Kde se používá kyselina lipoová?Podívejte se na video:

Jak aplikovat kyselinu lipoovou na hubnutí?Všechny informace ve videoklipu: