Kyselina hyaluronová pro obličej: jak se provádí injekce, výsledky, fotografie před a po injekci, recenze

Kyselina hyaluronová se nachází v lidském těle a plní důležitou funkci udržování vodní rovnováhy tkání.S věkem klesá výroba.Injekce kyseliny hyaluronové, která se tak aktivně používá v moderní estetické kosmetologii, se požaduje, aby nedostatek zaplnil.

Účinnost injekcí kyseliny hyaluronové

Podle kosmetologů jsou injekce kyseliny hyaluronové nejúčinnějším způsobem boje proti vráskám.Hlavní výhoda je rychlánástup účinku proti stárnutí.

Plniva - kyselina hyaluronová ve formě plnidla helia - se zavádějí do přesně definované hloubky pomocí speciálního stříkacího dávkovače.Dosáhlo přesného vstupu aktivních složek do epidermy problémových oblastí.

Drogy nezpůsobují alergie.Lze použít na všechny typy pleti.

Jak funguje kyselina hyaluronová při injekci?

Umělá kyselina hyaluronová na konci injekce se začíná integrovat do tkáně.Podílí se na přírodních procesech a normalizuje vodní bilanci. Je vědecky prokázáno, že molekula kyseliny hyaluronové může přilákat 1 000 molekul vody.

V důsledku toho jsou duté části epidermis vyplněny.Syntéza je stimulována.Horní vrstvy kůže jsou zvednuty, napnuty.Vrásky se zmenšují.Vytvoří se nový obrys obličeje.Studie ukázaly: absorpce kyseliny hyaluronové tělními tkáněmi nastává za 30-40 minut.

Kdo je indikován pro injekce kyseliny hyaluronové?

Injekční kyselina hyaluronová do obličeje (recenze kosmetologů potvrzují), je nejbezpečnější možností pro omlazení.Vstřikování se provádí do všech částí těla, kde je nutné zvětšit objem, vyhladit vrásky.Ošetření kyselinou hyaluronovou má jinou funkci.

Během biorevitalizace s častými, mělkými injekcemi:

 • se obnovuje tón obličeje.
 • akné zmizí.
 • Obnovuje se zdravá barva.

Mezoterapieúčinně eliminuje letargii kůže.

 • účinné látky a protizánětlivé látky se přidávají do injekcí kyseliny hyaluronové.
 • ztmavnutí kůže zmizí,
 • jsou tónované cévy.
 • Dobrého účinku se dosáhne vyhlazením malých a odstranění hlubokých vrásek.

Obrysy směsí kyseliny hyaluronové různých hustot řeší obtíže s opravou kontury obličeje a zvýšením objemu.

Přípravky pro injekce

Při injekcích kyseliny hyaluronové do obličeje se používají 2 typy: stabilní a nestabilní.Nestabilní kyselina hyaluronová, vylučovaná tělem, přírodními procesy, do 2 týdnů.Úkol zahrnuje zahájení omlazení podkožních vrstev.

Recenze potvrzují:

 • sucho zmizí,
 • problémové akné.
 • eliminuje ztrátu tónu,
 • navenek pokožka získává zdravý svěží vzhled

Stabilní kyselina hyaluronová se používá jako plnivo při korekci a vytváření objemu.Podle pevné víry kosmetologů se plniva se složením kyseliny hyaluronové pro obličej nejlépe používají od předních výrobců této drogy.

Spolu s Restylane a Perlane mají plniva Matridex a Surgiderm širokou škálu obrysových gelů.Trvalé výsledky dosahují 12 měsíců.Vřele doporučujeme Ostenil plus, Synocrom, IAL sistem.Všechny mají individuální vlastnosti.

Kosmetička může doporučit variantu. Důležitou výhodou kyseliny hyaluronové je přítomnostprotijed. Výsledek se mi nelíbil, vznikly komplikace - injikovaná kyselina hyaluronová se ničí injekcemi hyaluronidázy.

V jakých oblastech obličeje se používají injekce?

Rty

Změna tvaru rtů je u mladých dívek oblíbená.Abychom dostali objem a krásnou sexuální formu, stačí jeden postup. Při zvětšení, změně tenkých rtů se použije gel husté struktury.

S rostoucím věkem se produkce vlastní kyseliny hyaluronové v těle zpomaluje a v rtech, kde neexistují mazové žlázy, dochází k poklesu objemu.Při použití gelů s měkkou a střední hustotou jsou tyto nevýhody dobře vyřešeny.

Postup trvá 15 až 30 minut. V tomto případě nestačí 1 relace.Může být nezbytné aplikovat injekce kyseliny hyaluronové vícekrát, aby se rty rovnoměrně distribuovaly, vyplňovaly a dodávaly krásnému tvaru.Rty jsou citlivou oblastí a anestetické krémy a gely nelze vyloučit

Nasolabiální záhyby

Každý pacient potřebuje individuální konzultaci s podrobnou diskusí o nadcházejícím postupu.A nasolabiální záhyby to platí především, zpravidla nestačí k injekci do této oblasti.Se změnami kůže souvisejícími s věkem se tkáň přemístí na líce a lícní kosti.Stojí za to poslouchat doporučení lékaře.

Může být nezbytné provést několik postupů k posílení těchto oblastí jako základu.Provádí gely hustých kompozic.A potom jsou nasolabiální záhyby naplněny měkčími a pružnějšími formami kyseliny hyaluronové.Oprava bude vyžadovat několik sezení.Účinek trvá až 1 rok.

Čelo

S věkem dochází ke ztenčení obličejových svalů.Změny čelní kosti související s věkem vedou ke změně výšky čela, obočí jsou sníženy a čelo je vypuklé.Oslabené ztenčené svaly se již nemohou vyrovnat s výskytem vrásek

Pomocí injekcí kyseliny hyaluronové do obličeje je čelo vyklenuté, recenze potvrzují, že kosmetologové dokázali dosáhnout vynikajících výsledků při opravě změn povrchu čela.V mladém věku se jedná o korekci šikmé, ploché, konkávní čela a výrazné nadočnicové kosti.

K 30 vyžaduje pomoc kyseliny hyaluronové v boji proti horizontálním vráskám. Injekce - plniva různých hustot kyseliny hyaluronové dosahují dobrých výsledků při vyhlazování vrásek a vyplňování epidermis životodárnou vlhkostí.Výsledek je uchován po dobu 1,5 až 2 let.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Vrásky na obočí

Vrásky na obočí jsou často označovány jako pýchy na hrdost.Objeví se, pokud osoba projevující emoce, pohybuje obočím.Pro příliš emotivní lidi jsou výrazy obličeje výrazné.Do kategorie přecházejí postupně dynamické vrásky, projevující se během pohybů obličejestatický.

Vrásky přítomné v klidu.S věkem povrchové svaly oslabují a obličej zaujímá zaujatý vzhled i v uvolněném stavu.Vstřikování kyseliny hyaluronové se v tomto případě provádí přímo do nadočnicových vrásek.

Provádí se hustým složením plniv kyseliny hyaluronové.Díky plnému vyplnění záhybu pokožka stoupá a vrásky jsou vyhlazeny.Tvář neztrácí přirozené výrazy obličeje.Účinek trvá 6-12 měsíců.

Husí tlapy

Husí nohy jsou vrásky, které se odchylují od okrajů očí.

Může se objevit u žen jakéhokoli věku.Zvyk šilhající, použití nekvalitní kosmetiky, neochota chránit oči před jasným sluncem a agresivními atmosférickými podmínkami.Tím se přibližuje okamžik vzniku sítě a pak paprsky nohou vrány.S věkem se nohy chodícího objevují u každého.Majitelé tenké, ztenčené kůže si jich dříve všimnou.

Skutečná fotografie o výsledku injekce kyseliny hyaluronové do obličeje do oblasti „crow's feet“.Podle recenzí má účinek prodloužený účinek

Používají se plniva s vysokou molekulovou hmotností, čištěná kyselina hyaluronová. Po naplnění nohou vrány gel nadzvedne pokožku, vyhladí vrásky a začne zmrazený proces stimulace syntézy fibroplastů.Přitahuje molekuly vody, stimuluje tvorbu kolagenu.Tyto injekce zůstávají účinné po dobu 1 roku.

Ženy náchylné k pytlování podočima, je nutné provést postup s vysoce kvalifikovanými odborníky.Kyselina hyaluronová může zvýšit otok díky své schopnosti přitahovat vodu.

Cheekbones

Existuje názor, že náznakem krásy jsou vychované lícní kosti.Pokud nakreslíte jednu čáru od rohu rtů k vnějšímu rohu oka, druhou od okraje nosních dír k vyčnívající části ucha v bodě na průsečíku, lícní kost by měla skončit.Ve výsledném trojúhelníku bude vyčnívat jeho část.

Zvýšení objemu zygomatické části obličeje pomáhá redukovat převis líce (polštáře) poblíž rtů. S věkem se vyboulení lícních kostí zmenšuje a svaly obličeje se snižují.

Vstřikování kyseliny hyaluronové do obličeje v tomto případě vytváří složení s vysokou hustotou.Provede se lokální anestézie.Jsou aplikovány body umístění nervových svazků, místa tukových balíčků.

Oblasti, kde nelze provést injekce.Po vyplnění epidermis se kontura napne, pokožka tváří se vyhladí.Tvář lícních kostí utváří zkušený kosmetolog.Očekávejte okamžitý efekt, recenze za to nestojí.Objeví se, když otok ustane.

Periodické vrásky

Perioral (peněženka) označuje vrásky mezi nosem a horním pyskem.Mají mělké hloubky a jsou kolmé k rtům.Kruhový sval v ústech zažívá po celý život spoustu stresu.

Na rozdíl od ostatních obličejových svalů, které se připevňují ke kostem, se tento připevňuje k dermis.Není v něm žádné tukové balení.Tyto svaly neustále napínají pokožku.Důležitou roli hraje také agresivní atmosféra. Za zmínku stojí zejména kuřáci: expozice nikotinu vede k destrukci elastinových vláken. Zvyk držení cigarety aktivně podporuje tvorbu vrásek.

Plocha kolem rtů se považuje za závislou na mimozemšťanech.S nerovnováhou v hormonálním pozadí se může projevit změnami ve složení kůže v těchto oblastech.Injekční kyselina hyaluronová se injikuje se střední nebo vysokou hustotou, aby se odstranily vráskové řetězce.

Zkušený kosmetolog s přihlédnutím k vlastnostem plniva vybere nejlepší techniku ​​a hloubku podaného léčiva.

Může být lineární, tvarem fanoušků, pomocí metody vyztužení.Zavádění plniv je pomalé.Po několika dnech dochází nejen k odstranění vrásek, postupnému plnění, zvlhčení ztenčených vrstev epidermis.

Líce

K opravě líc se používají injekce kyseliny hyaluronové do obličeje ve dvou verzích.V prvním případě, když potřebujete odstranit vrásky na tvářích.Zavádění plniv přímo do vrásek přináší úkol zpřísnění pokožky, aniž by došlo ke změnám objemu.Kůže se stává pružnou a hydratovanou.Účinek léků trvá až 1 rok.

Ve druhém případě, když potřebujete dát objem tváří.Používejte plniva se střední a vysokou hustotou.V závislosti na tom, jak jsou duté tváře a jaký výsledek pacient očekává. Lék se podává ve stupních, aby se dosáhlo přirozeného nebo požadovaného výsledku přímo na tvář.Je dosaženo zvýšení objemu, kůže stoupá a záhyby na rtech se snižují.

Lékaři poukazují na to, že přeplnění tváří může vést k nadměrné korekci.Podle recenzí nejsou v klidu viditelné, ale jsou vyjádřeny výrazy obličeje a úsměvem.Začněte vstoupit ze 2 ml kompozice a poté proveďte korekci.

Výsledek se zvýšením tváří trvá od jednoho a půl do dvou let.

Vrásky v rozích úst

Vědci se domnívají, že mírně zvednuté rohy úst přidávají Monovi Lisovi záhadný úsměv.Vrásky v rozích úst naopak vytvářejí výraz smutku.Pro korekci kyselinou hyaluronovou je zapotřebí 0,2 ml až 0,5 ml gelu střední hustoty.Závisí na hloubce. Zadejte těsně pod vrásky. Je vytvořen malý polštář, který zvedá vrásky a napíná pokožku.

Gelová kompozice, která obsahuje lidokain, nevyžaduje anestézii.Účinek zůstává závislý na použitém léku a přítomnosti špatných návyků (kouření, žvýkání semen) od 10 měsíců do 1 roku.

Obrys rtů

Čistota obrysu rtů se s věkem snižuje.Ztráta barvy, snížení objemu.Účinnost zavedení kyseliny hyaluronové při korekci tvaru rtů je porovnána s plastickou chirurgií.Kosmetička provede první injekci do středu rtů.Po pozorování, jak je kompozice distribuována, pokračuje korekce kontury.Vstřikování se provádí v malých dávkách.

Kyselina hyaluronová vyplňuje rty a dává jim expresivitu:

 • měří proporce.
 • uvádí jasný a výrazný nástin.
 • zmizí nepříjemná suchost a loupání.

Jako bonus při korekci kontury rtů zmizí malé vrásky na kůži kolem.Rovněž jsou utaženy klesající rohy úst.Postup trvá až 30 minut.Provádí se anestézie.Používá se kyselina hyaluronová s vysokou molekulovou hmotností.Efekt je viditelný okamžitě.Trvá od 8 do 12 měsíců.

Loutkové vrásky

Loutkové vrásky se objevují ve věku 35 let.Z rohů úst sestupují (jako loutkové loutky) do brady.Pokud se zabýváte prvními projevy, je zpravidla možné dosáhnout dobrého účinku.

Cílem v tomto případě pro injekce kyseliny hyaluronové je vyplnit tkáně mezi rty a bradou plnivy. V tomto postupu neexistují žádné obtížné body.Provádí se bez anestézie.

​​

Jaký je postup podávání léčiva?

Po konzultaci s kosmetologem a ověření výsledku povinného individuálního testu začnou očištěním obličeje.Aplikuje se anestetický gel.Čas potřebný pro postup závisí na místě injekce, množství podaného léčiva a technikě použité k podávání kyseliny hyaluronové.

Vstřikování lze provádět jak pomocí plniv jednotlivě, nebo vložením do pistole s rozprašovačem. Používají se nejtenčí jehly.Všechny stříkačky jsou jednorázové. Kyselina hyaluronová v injekcích do obličeje se také podává za použitíkanyly.

Toto je nejtenčí jehla, ale na rozdíl od obvyklé je její konec zaoblený a otvor je umístěn na boku.Nepoškodí tkáň a jemně obchází krevní cévy.Zranění, která vedou k hematomům.S kanyly pracují vysoce kvalifikovaní odborníci. Za přítomnosti pacienta je otevřen vybraný jednorázový vak s plnivem.

Každé plnivo je označeno individuálním číslem proti padělání.Pas pasu a čárový kód je rozdán a musí být uchován.Po zavedení léčiva je obličej ošetřen antiseptikem a aplikuje se protizánětlivý krém nebo gel.

Není zbytečné připomenout, že po rozhodnutí o potřebě injekce kyseliny hyaluronové je velmi důležité přistoupit k výběru kliniky na základě recenzí odborníka a jeho kvalifikace.

Jak určit frekvenci a množství injekcí nezbytných pro výsledek?

Kosmetologové doporučují opakovat injekce po 7-10 měsících, aby se zachoval maximální účinek.Období maximálního účinku přípravků kyseliny hyaluronové v injekcích do obličeje závisí na jeho koncentraci, injikovaném objemu a individuální struktuře kůže.

Mnoho pacientů provádí korekce, protože pozitivní dynamika mizí. Je nutné zachovat pas podávaného léčiva.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Péče o obličej po injekci

Lékaři nejprve doporučují, abyste nepoužívali výrobky pro péči o obličej.Vezměte pouze doporučené protizánětlivé léky.Nedotýkejte se obličeje, mnohem méně masírujte.

Kyselina hyaluronová začíná aktivně přitahovat vodu. Je nezbytné zvýšit režim pití.Je užitečné zavlažovat pokožku termální vodou.

Omezení po injekci

Během prvního týdne je zakázána jakákoli fyzická aktivita.Musíte spát na zádech.Cestování, dovolená, je lepší plánovat po 2 týdnech.Kyselina hyaluronová nepřispívá k tvorbě věkových skvrn.Lékaři doporučují používat krémy s dobrou ochranou.Do té doby byl zákaz saun a koupelí zakázán až do úplného složení léku ve tkáních.

Možné komplikace a alergické reakce

Vážnou komplikací je fibróza obličejových tkání.

Stává se z několika důvodů:

 • byla hustota léčiva zvolena nesprávně,
 • porušení způsobů podávání kyseliny hyaluronové,
 • injekce nejsou provedeny v dostatečné hloubce.

Alergické reakce se mohou objevit již v době injekce, (Quinckeho edém), testy kompatibility jsou povinné.

Kontraindikace a věková omezení

Injekce kyseliny hyaluronové pro osobu provádějí pouze dospělí.V kontraindikacích těhotenství (účinek kyseliny na plod nebyl studován),autoimunitní onemocnění, onkologie, nachlazení, zánětlivé procesy na kůži.U žen se injekce kyseliny hyaluronové doporučují jeden týden před menstruačním cyklem nebo po něm.

Video o postupu s kyselinou hyaluronovou na obličej

Jak samostatně provádět injekce kyseliny hyaluronové na obličej do dosolabiálních záhybů doma:

Kyselina hyaluronová.Fotky před a po: