Kyselina hyaluronová na rtu: před a po fotkách, výhody a nevýhody, efekt, kontraindikace.Cenové postupy a recenze

Často je třeba upravit vzhled pomocí kosmetických procedur.Nejčastějšími důvody jsou touha sledovat módní trendy nebo ztráta předchozí přitažlivosti v důsledku změn souvisejících s věkem.

Pokud je třeba upravit tvar a objem rtů, kosmetologové doporučují injekce kyseliny hyaluronové.Svůj výběr vysvětlují působivým seznamem jeho pozitivních vlastností.

Jak to fungujekyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je jednou z hlavních složek kožních buněk.Je zodpovědná za mnoho procesů, které se vyskytují v hlubokých podkožních vrstvách. Kyselina hyaluronová podporuje produkci kolagenu a elastinu, stavebních materiálů kožních buněk.

Při dostatečném množství těchto látek zůstává po dlouhou dobu pružná a pružná.Další důležitou vlastností kyseliny hyaluronové je zadržování částic vody vedle ní.Voda, spolu s kolagenem a elastinem, jsou zodpovědné za pevnost a pružnost pokožky.Se ztrátou těchto vlastností se kůže stává ochablou, ztrácí se jasnost kontur a objevují se vrásky.

Kyselina hyaluronová je tělem produkována nezávisle na sobě v průběhu svého života.Postupem času se proces jeho tvorby zpomaluje a pak se úplně zastaví.Zlom ve výrobě kyseliny hyaluronové nastává ve věku 25 let.

V tuto chvíli se začínají objevovat první známky stárnutí kůže.Pro zhoršení situace může začít předčasná dehydratace střední a hluboké vrstvy kůže.Vyskytuje se kvůli nedostatku kyseliny hyaluronové a neschopnosti částic vody setrvat uvnitř buněk.

Kyselina hyaluronová je schopna přidat zvláštní objem do určitých částí těla.Když se do pokožky zavádějí plniva obsahující ve své kompozici tuto užitečnou látku, zabírají volný prostor a zvětšují velikost ošetřené oblasti.

Obzvláště populárníTento postup se používá na rtech a lícních kostech.Po zavedení kompozice s kyselinou hyaluronovou do rtů se objem zvětšuje, pokožka na nich je vyhlazená a její barva se zlepšuje.

Kyselina hyaluronová je pro tělo přírodní látkou, takže po zákroku prakticky nehrozí její odmítnutí a nežádoucí důsledky.

Druhy kyseliny hyaluronové

Kyselina hyaluronová může být několika typů.Existují 2 kritéria oddělení.

Kompozicí Metodou původu
Nízká molekulová hmotnost - používá se k léčbě popálenin, vředů a akné.Živočišného původu.Získejte ze zvířecí tkáně.Lidskému tělu je cizí, takže při jeho použití nejsou případy odmítnutí zavedených plniv a vznik alergických reakcí neobvyklé.
Středomolekulární - používá se v oftalmologii a při léčbě některých typů onemocnění kloubů.Syntetizováno.Získává se technologickou syntézou biomateriálu získaného z mikroorganismů pěstovaných za zvláštních podmínek.Na konci všech procesů se získá kyselina, která je identická s kyselinou produkovanou v buňkách lidské kůže.Tělo téměř nepřijato.
Vysoká molekulová hmotnost - nejcennější z hlediska kosmetologie kyselina hyaluronová.Je schopen vyhladit vrásky a udržet vlhkost vedle ní déle.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Výhody a nevýhody zvětšení rtů hyaluronovým plnivem

Každý postup prováděný na lidském těle má své výhody a nevýhody.Zvětšení rtů není výjimkou.

Výhody postupu Nevýhody zvětšení rtů
Nedostatek předchozího školení.Bolestivost během postupu zvětšení rtů.
Krátké trvání řízení.Přítomnost kontraindikací při zavádění plniv.
Odstranění migrace podávaných léčiv a jejich úplné vyloučení z těla samy.Možnost alergických reakcí.
Nejkratší možná rehabilitační doba.Existuje názor, že je možné si zvyknout na výrobu kyseliny hyaluronové z vnějšku a zastavit tělo v produkci své vlastní látky.Tato skutečnost není vědou prokázána.
Absence přísných věkových omezení pro postup.
Kompletní biologická kompatibilita výplně s lidskými tkáněmi.
Nezávislý návrat rtů do jejich předchozího stavu.
Nedostatek jizev po zákroku.

Indikace pro korekci rtů

Kyselina hyaluronová pro rty je indikována v případě výskytu takových problémů,jako:

 1. Subtilní, bez výrazurty.
 2. Asymetrie rtů.
 3. Přítomnost jizev a jizev na nich.
 4. Projevy stárnutí na kůži rtů.

  Indikace pro použití injekcí kyseliny hyaluronové na rty

Zavedení plniv s kyselinou hyaluronovou je schopno zvládnout tyto kosmetické defekty.

Vstřikování a nevstřikování augmentace rtu kyselinou hyaluronovou

Korekci rtu kyselinou hyaluronovou lze provádět různými způsoby. Všechny možnosti postupu lze kombinovat do dvou skupin: zvýšení injekce a nevstřikování.

Injekční expozice zahrnuje zavedení kyseliny hyaluronové nebo koktejlů s její účastí do rtů pomocí injekcí.Tento typ kosmetického účinku má viditelnější účinek než nevstřikování.

Zvětšení rtů bez injekce zahrnuje dodání kyseliny hyaluronové do hlubších vrstev kůže za použití fyzioterapeutických účinků na ně.Tato metoda se nazývá elektroporace.

Pro jeho chování jsou rty pacienta ošetřeny koktejlem kyseliny hyaluronové a vitamínů a jsou vystaveny aparátu na základě principu účinku podobného elektroforéze.Vlivem elektrického proudu s nízkým výkonem pronikají základní složky aplikované na rty před zákrokem hluboko do kůže bez injekcí.

Kosmetické přípravky lze použít ke zvýšení objemu rtů pomocí kyseliny hyaluronové bez použití kosmetických postupů.s jeho obsahem.

K tomu jsou vhodné krémy obsahující kyselinu hyaluronovou, které lze zakoupit ve specializovaných prodejnách.Tato metoda nemá tak výrazný účinek jako salonové procedury a nemá trvalý účinek.

Provedení postupu

Nejbezpečnějším způsobem, jak zvýšit objem rtů kyselinou hyaluronovou, je jít do kosmetického salonu. Kontaktováním kliniky o pomoc se můžete vyhnout řadě negativních důsledků postupu.Ve specializovaných salónech jsou zaručeny podmínky sterility.

Existují všechny dokumenty, které potvrzují kvalitu použitých drog.Lékař, který tyto postupy provádí, má nezbytnou kvalifikaci a může ji na žádost klienta potvrdit.Při výběru kliniky, kde bude provedena korekce rtů, musí být zkontrolovány všechny tyto podmínky, a proto bude minimalizováno riziko neúspěšného výsledku zákroku.

Službu augmentace rtů mohou poskytovat mistři doma. Při výběru této metody ke změně vzhledu si musíte přečíst recenze těch, kteří se uchýlili ke službám tohoto specialisty.Kromě toho je třeba, kdykoli je to možné, ověřit kvalitu materiálů použitých pro postup a kvalifikace domácího kosmetologa.

Kyselinu hyaluronovou na rty lze použít doma s injekcemi podanými samostatně.Chcete-li to provést, musíte si koupit profesionální, vysoce kvalitní lékinjekce.

Vzhledem k tomu, že takové zkušenosti neexistují, je nutné podrobně prostudovat technologii postupu.Nebude zbytečné seznámit se se stávajícími lekcemi s videem o augmentaci rtů kyselinou hyaluronovou doma.

Jaký je postup korekce rtů

Před provedením postupu ke zvýšení objemu rtů se poraďte s kosmetologem.Lékař bude analyzovat stav pacienta na kontraindikace korekčního postupu a také vypočítá požadovanou dávku léku.Po splnění těchto podmínek určí odborník datum pro korekci rtů.

Doba trvání jedné relace je asi půl hodiny.Akce kosmetologa jsou následující:

 1. Oblast rtů je anestetizována anestetickým krémem.
 2. Specialista v přítomnosti klienta otevře balení injekční stříkačkou na jedno použití.
 3. Mikroinjekce léčiva se provádějí do hloubky 1 - 2 mm.Počet vpichů se pohybuje mezi 10 - 20 a je nastaven individuálně v závislosti na požadovaném výsledku.
 4. Ošetřený povrch je potažen antiseptickým krémem nebo krémem pro zvláštní péči.

Často není poprvé dosaženo požadovaného účinku.V tomto případě je po 2 až 4 týdnech naplánována druhá relace korekce rtů .Během kterého jsou rty dány požadovaný obrys a eliminována možná asymetrie.

Různé techniky zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyaluronová na rty může být podávána různými technikami.Liší se typem plniva, které se má přidat, a ošetřovanou oblastí.

 1. Zavádění plniv obsahujících kyselinu hyaluronovou. Tento postup lze provést ve dvou variantách: povrchová úprava a vnitřní zpracování.Povrchní - pomáhá řešit drobné kosmetické problémy.Interní - zahrnuje zavedení drogy do značné hloubky.Umožňuje provést úplnou korekci, jako je korekce asymetrie nebo významné zvýšení objemu rtů.
 2. Pařížská technika. Touto technikou se do rtů vstříkne viskózní plnivo kyseliny hyaluronové.Charakteristickým rysem oproti obvyklému zavedení plniv je to, že rohy rtů a jejich střed nejsou zpracovány.
 3. Lipolifting. Pro zvýšení objemu rtů si pacient vezme své vlastní tukové buňky z břicha nebo vnitřních stehen.Tato látka se podrobí zvláštnímu ošetření, smísí se s kyselinou hyaluronovou a vstříkne se do rtů.Výhodou této techniky je delší uchování výsledků.

Kosmetolog na základě přání pacienta předepíše pro provedení zákroku specifickou techniku.

Je bolestivé zvětšit rty kyselinou hyaluronovou

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou je poměrně bolestivý postup.Aby se snížily nepříjemné pocity před zahájením relace, je oblast rtů zpracovánaléky proti bolesti.Obvykle se jedná o mast, krém nebo gel pro vnější použití.Jeho účinek trvá 45-60 minut.

U některých klientů nestačí taková anestezie.V takovém případě může lékař aplikovat dásní, podobně jako zubní lékaři.Účinek těchto léků je větší než účinek externí anestézie.Jeho trvání je delší - 1,5 - 2 hodiny.

Jak se chovat okamžitě po zákroku

Po dokončení postupu korekce rtů musí být ošetřený povrch podroben masáži.Vedl jeho kosmetička.Je nutné rovnoměrně distribuovat zavedenou látku a zabránit vzniku asymetrie.

Doporučuje se omezit příjem tekutin, aby se snížil otok, ke kterému dochází po zvětšení rtů. Za stejným účelem může být na rty několik minut aplikován led.V případě silné asymetrie je třeba se poradit s kosmetologem.

Možné vedlejší účinky během rehabilitačního období

Lidské tělo reaguje na jakoukoli vnější invazi.Korekce rtů kyselinou hyaluronovou není výjimkou.

​​

Reakci na takový zásah lze vyjádřit jako vedlejší účinky:

 1. Edém zpravidla zmizí během prvního dne.
 2. Zčervenání, které zmizí 3 až 4 hodiny po zákroku.
 3. Hematom může trvat až 3 dny.
 4. Alergické reakce: projevují se svěděním, pálením nebo zarudnutím.Obvykle se vyskytují běhempostupy.V tomto případě je relace okamžitě ukončena.

Všechny nežádoucí jevy přecházejí v krátkém časovém období samostatně.Pokud jsou uloženy po dlouhou dobu, měli byste se obrátit na odborníka o pomoc.Pokud není dodržena technika postupu, může být infekce zavedena do míst vpichu kůže.Tento stav vyžaduje lékařskou péči.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Co nelze udělat po zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Rty zvětšené kyselinou hyaluronovou vyžadují rehabilitaci.Abyste dosáhli maximálních výsledků, musíte dodržovat jednoduchá doporučení odborníků.

 1. Na 1 den odmítněte používat dekorativní kosmetiku.
 2. Po dobu 2 až 3 týdnů nepoužívejte drhnoucí a loupací produkty.
 3. Chrání rty před mechanickým namáháním.Nedotýkejte se jich rukama, nehryzte, chraňte před zraněním.Polibky by měly být opuštěny alespoň 3 dny.
 4. Neužívejte ředidla krve.
 5. Poprvé po zákroku byste neměli jíst slané, kořeněné nebo horké jídlo.Musíte se také vzdát alkoholu a kouřit.
 6. První 2 až 3 týdny nesmíte navštívit lázeňský dům, saunu, solárium nebo bazén.Chraňte pokožku rtů před přímým slunečním světlem.
 7. Několik dní po opravěsnížit fyzickou aktivitu.

Dodržováním těchto pravidel můžete snížit riziko nežádoucích následků vyplývajících z postupu a prodloužit přetrvávání výsledku.

Kolik stojí injekce kyseliny hyaluronové?

Náklady na postup jsou ovlivněny použitým lékem, jeho množstvím a klinickými službami. V Moskvě se ceny korekce rtů pohybují od 11 000 do 15 000 rublů za relaci.

Vzhledem k potřebě druhého postupu ve 2 až 3 týdnech budete muset zaplatit přibližně 20 000 rublů, abyste dosáhli dokonale stejných a plných rtů.

Doba trvání výsledku

K viditelnému efektu dochází okamžitě po dokončení postupu.Bude však možné plně vyhodnotit výsledek za 3 až 4 dny po poklesu otoků a hematomů. Kyselina hyaluronová je z těla zcela vyloučena za 6 měsíců.

V oblasti rtu vytváří neviditelný kolagenový rám, který si po resorpci kyseliny hyaluronové udržuje svůj tvar a objem až šest měsíců.Po průběhu procedur pro korekci tvaru a objemu rtů trvá požadovaný účinek přibližně 1 rok.

Pokud pacient není s výsledkem spokojen, můžete jít na kosmetologickou kliniku a podat hyaluronidázu, což pomáhá urychlit resorpci kyseliny hyaluronové a vrátit pacientovi jeho původní vzhled.

Existuje předávkování kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyaluronová není schopnáhromadí se v lidském těle.Tato látka se po určité době rozpustí sama.Vytváří jakýsi „depot“ užitečných látek, který je následně využíván kožními buňkami k udržení jejího zdraví a mládí.Předávkování této látky není možné.

Kontraindikace pro zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Ne každý má povoleno používat kyselinu hyaluronovou na rty.

Jeho použití je kontraindikováno za následujících podmínek:

 • těhotenství a laktace;
 • zánět rtů;
 • exacerbace herpesu;
 • individuální nesnášenlivost s kyselinou hyaluronovou;
 • špatná srážlivost krve a užívání léků, které na ni mají ředící účinek;
 • autoimunitní podmínky.

Téměř všechny podmínky, ve kterých je zakázána korekce rtu kyselinou hyaluronovou, jsou dočasné.To znamená, že kdokoli může zvětšit rty poté, co odstraní zakazující faktor.

Hydratace rtů kyselinou hyaluronovou bez zvětšení

Kyselina hyaluronová na rty se používá nejen k úpravě jejich tvaru a objemu.Podporuje hlubokou hydrataci kůže na rtech.Aby bylo možné zvlhčit pokožku rtů kyselinou hyaluronovou a zachovat jejich objem nezměněný, existuje několik způsobů.

Nejlevnější z nich: použití specializované kosmetiky.Uvádí se ve formě krémů nebo balzámů.Tyto kosmetickéléky mají příznivý účinek na stav kůže rtů.

Složení zvlhčujících krémů na rty, kromě kyseliny hyaluronové, obvykle zahrnuje:

 • tokoferol;
 • panthenol;
 • lanolin;
 • kolagen;
 • éterické oleje přírodního původu;
 • extrakt z léčivých rostlin.

Takové složky v procesu vzájemného působení mohou nejen zvlhčit, ale také urychlit produkci kolagenu a elastinu v kůži, a také zdůraznit obrys rtů.

Balzámy mají stejně pozitivní účinek na rty:

 • je vyživují a zvlhčují;
 • eliminují známky stárnutí;
 • zvyšují elasticitu kůže;
 • zvýrazňují obrys.

Zahrnují nejen kyselinu hyaluronovou, ale také:

 • vitamíny;
 • výtažky z užitkových rostlin;
 • přírodní oleje;
 • močovina.

Kromě kosmetiky může mezoterapie bez aparátů napomoci zvlhčení rtů, aniž by se zvětšila.Když je to provedeno, jsou rty zpracovány speciálně vybraným mesococktailem a podlehnou ultrazvuku nebo elektrickému proudu.

Kyselina hyaluronová v průběhu procedury proniká do hlubších vrstev kůže a začíná proces jejich omlazení.Výsledkem jsou zvlhčené, pružné rty.

Kyselina hyaluronová nepoškozuje tělo.S jeho pomocí můžete nejen zvýšit objem rtů, ale také zahájit proces přirozeného omlazení pleti v jakékoli oblasti.tělo.Hlavní věcí je zodpovědně přistupovat k otázce výběru kliniky a specialisty, kteří budou postupovat.

Návrh článku:Mila Fridan

Video na téma: Kyselina hyaluronová na rtech

Autor videa se podělí o své zkušenostizvětšení rtů kyselinou hyaluronovou: