Kyselina acetylsalicylová pro pleť obličeje.Recepty na masky, peeling na akné, vrásky.Výsledky a fotografie

Pro péči o pleť a odstraňování problémů, jako je peeling, zánět, černé skvrny, ženy používají různé nástroje, včetně těch domácích.Jedním takovým činidlem je kyselina acetylsalicylová, která se používá v obličejových maskách.

Výhody kyseliny acetylsalicylovépro pleť obličeje

Hlavním účelem kyseliny acetylsalicylové je snížit teplotu během nemoci, zastavit zánětlivý proces a zbavit se bolesti.Kyselina acetylsalicylová se užívá perorálně, aby se těchto problémů zbavila.Odborníci však prokázali výhody tohoto léku pro pokožku.

Přispívá k:

 • vyrovnávání tónů pleti;
 • zastavení zánětlivého procesu;
 • zbavení se infekce;
 • sušení kůže;
 • čištění a zúžení pórů;
 • snižují akné;
 • čerstvost a zdravý vzhled pokožky obličeje;
 • stabilizace mazových žláz.

Kyselina acetylsalicylová má účinek sušení. Používá se pro všechny typy pokožky obličeje, ale pokud se aspirin používá pro suchou pokožku, ředí se hydratačními a výživnými složkami.Prostředky s kyselinou acetylsalicylovou poskytují rychlý účinek.

Pravidla použití

Aby byl výsledek používání aspirinu očekáván a pozitivní, musíte dodržovat pravidla pro používání přípravku:

 1. ) K přípravě masek s aspirinem je nutné použít lék s nevyřízenou trvanlivostí.Kromě toho se doporučuje upustit od používání i toho léku, jehož doba použitelnosti ještě neuplynula, ale blíží se ke konci.
 2. Protože aspirin může vyvolat alergickou reakci, měl by být před použitím testován ohyb loktů nebo jiná citlivá oblast kůže.Pokud se objeví alergická reakce, navzdory přípravným opatřením by měla být maska ​​okamžitě omyta a měla by být přijata antialergická látka, jako je Suprastin nebo Zodak.
 3. Pro přípravu masek se doporučuje použít nejjednodušší a nejlevnější tuzemskou výrobu aspirinu, protože analogy produktů obsahují další nepotřebné složky.
 4. Při míchání tablet s vodou použijte čistou vařenou nebo filtrovanou tekutinu.
 5. Aspirin je obtížné rozpustit ve vodě, takže jej musíte dobře promíchat.
 6. Před nanesením prostředku na obličej je třeba pokožku napařit parní lázní.
 7. Pokud se přípravek s kyselinou acetylsalicylovou použije poprvé, doporučuje se použít bodově pouze v problémových oblastech.
 8. Při přípravě masky je třeba dodržovat proporce.
 9. Doba expozice jakékoli masky by neměla být delší než 30 minut.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Hlavní třída Elena Karkukli

Opatření

Masky na bázi kyseliny acetylsalicylové se doporučují k použití pouze dospělými.

Při aplikaci na kůži dětí nebo dospívajících se zvyšuje riziko popálení.Ze stejného důvodu se vyhněte kontaktu s lékem v očích.Pokud k tomu dojde, opláchněte sliznici neprodleně vodou.

Kontraindikace

Přes dostupnost léku nelze kyselinu acetylsalicylovou použít bezmyšlenkovitě.Aspirin není určen k péči o obličej a jeho použití je omezeno na kontraindikace.

Aspirin by neměl být používán:

 • během těhotenství a laktace;
 • po postupu loupání;
 • pro křečové žíly;
 • na poraněné kůži, například pokud jsou otevřené rány, škrábance nebo zranění;
 • v případě popálenin, včetně spálení od slunce;
 • na alergie nakyselina acetylsalicylová, protože to může vést k vážnějším následkům, jako je dermatitida, astma, Quinckeho edém.

Loupání kyselinou acetylsalicylovou

Loupání založené na rozdrcených tabletách aspirinu je účinné protizánětlivé činidlo, které pomůže zbavit se akné a vyrovnat tón pleti.K tomu nebudete potřebovat nic než dvě tablety aspirinu a vody.

Aspirin musí být rozemlet a poté zředěn malým množstvím vody.Výsledná látka je vtírána do kůže a věnuje zvláštní pozornost problémovým oblastem.Po 5 minutách lze produkt omýt teplou vodou.

Aplikace na místě

Není nutné aplikovat lék na celý povrch kůže obličeje.V některých případech, například, s citlivostí na kůži nebo se sklonem k alergiím, se naopak naopak doporučuje, aby se pro zjištění kožní reakce na léčivo aplikovala přímá aplikace.Směs pro bodovou aplikaci je připravena z 1 záložky.aspirin.

Musí být rozdrcen na prášek a měla by být přidána citronová nebo aloe šťáva, aby se konzistence produktu stala tekutou.Poté je ve směsi navlhčena jedna tyčinka a akné a akné jsou mazány.Po 20 minutách je třeba pokožku očistit od zbytků produktu vodou.

Pro problémovou pleť a akné

Protože kyselina acetylsalicylová má výrazný protizánětlivý účinek, nejoblíbenější jsou masky na akné.

Kyselina acetylsalicylová na fotografii na obličeji proti akné

Najdetemnoho receptů na masky s aspirinem:

 1. 3 tab.aspirin se mele v maltě nebo v mlýnku na kávu, zředěný 1 polévkovou lžičkou.lminerální voda a 2 lžičkysbírat jogurt.Kompozice se nanáší na parou očištěnou pokožku.Můžete ji aplikovat bodově na celou plochu obličeje.Doporučuje se, aby se taková maska ​​prováděla alespoň 1krát denně, nejlépe ráno a večer.Kompozice se udržuje na kůži po dobu 20 minut.
 2. Protizánětlivá bělicí maska, která pomáhá bojovat proti zvýšené sekreci mazu, se připravuje z kyseliny acetylsalicylové a citronové šťávy.Bude to trvat 3 lžíce.šťáva a 6 tablet kyseliny.Před smícháním musí být tablety rozdrceny v třecí misce nebo v mlýnku na kávu.Směs se nanáší na kůži každý den po dobu 10 minut.
 3. 2 tab.aspirin musí být rozdrcen a míchán v 1 lžičce.voda.Pak jsou přidány 1 lžíce.mastnou zakysanou smetanou a naneste směs na obličej po dobu 20 minut.
 4. Jedna rozdrcená tableta aspirinu se smíchá s aloe šťávou za vzniku polotekuté konzistence.Kompozice se aplikuje pomocí bavlněného tampónu na bod akné po dobu 10-15 minut.Doporučuje se postup opakovat několikrát denně.

Pro mastnou pleť

Kyselina acetylsalicylová na obličej se často používá jako sušící činidlo, protože Sušicí účinek je jednou z hlavních vlastností kyseliny. Přispívá k zúžení pórů, osvěžující pleti a odstraňuje mastný lesk.Pro zvýšení účinku kyseliny acetylsalicylové se doporučuje míchat ji s mléčnými výrobky, jako je kefír, jogurt, zakysaná smetana.

2 tab.aspirin se mele v mlýnku na kávu nebo v maltě, zředí se malým množstvím vody.Poté se do směsi přidá 1 polévková lžíce.fermentovaný mléčný produkt, smíchaný a nanesený na čistou tvář.Po ponechání masky na kůži po dobu asi 20 minut, prostředek omyjte.

Pro suchou pokožku

Pro ty, kteří mají suchou a citlivou pokožku, je nutné používat masky založené na aspirinu s opatrností, protože i při dodržení receptu existuje riziko získání negativního výsledku..

Doporučují se tyto recepty:

 1. 3 tab.aspirin je drcen a chován 2 lžíce.kefír.Ke směsi přidejte 1 polévková lžíce.rozdrtil herkules.Proč se přípravek nanáší po dobu 20 minut masážními pohyby na kůži a poté se omyje vodou.Maska pomáhá odlupovat a vyrovnat tón pleti, dokonale zafarbí obličej.
 2. Mletá tableta aspirinu se smíchá se 2 lžícemi.kukuřičný škrob, 1 lžičkaolivový olej, 0,5 lžičkylopuchový olej a vitamíny A a E, jedna tobolka.Na očištěnou pokožku obličeje se nanáší dobře promísená kompozice s masážními pohyby.Udržujte masku by neměla být delší než 15 minut.V souladu s přezkumy by měl být postup prováděn s frekvencí 2–3krát za měsíc.

Maska černé tečky

K přípravě masky vezměte 3 tablety aspirinu a rozemelte je v třecí misce, přidejte 1 polévkovou lžíci.syrovátka, 2 lžíce.rýžová mouka a pár kapek etheru koriandru.Poté jsou všechny přísady důkladně promíchány a aplikovány lehkými kruhovými pohyby na pokožku obličeje.Po 20 minutách by směs mělachytit se do tváře.Opláchněte ji houbou po namočení v teplé vodě.

Tato maska ​​pomáhá bojovat nejen s černými tečkami, ale také s otevřenými a uzavřenými komedii.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.
S jílem

Masky na bázi jílu a kyseliny acetylsalicylové pomáhají odstranit zánět, tónovat pokožku a zbavit se stop akné.K vaření můžete použít hlínu různých barev: modrá, bílá, černá.Bude to trvat 6 tablet aspirinu a 1 polévková lžíce.hlína. Tablety musí být nejprve rozdrceny na prášek a smíchány s hlínou.

Směs se poté zředí vodou a smíchá se tak, aby se získala pastovitá konzistence.Kompozici můžete aplikovat vatovým tamponem nebo kosmetickým štětcem.Doba expozice je 15 minut.Doporučuje se používat masku dvakrát týdně.Pro omytí je nejvhodnější bylinkový odvar na bázi heřmánku.

Maska s medem

K přípravě masky budou zapotřebí 2 tablety.kyselina acetylsalicylová, 1 lžičkamed a malé množství vody.Tablety je třeba předem rozdrtit, přidat tekutý med a převařenou vodu: takové množství, že je vhodné aplikovat směs na obličej.Pokud je pokožka suchá, doporučujeme přidat 0,5 lžičky.základní kosmetický olej.15 minut po aplikaci se maska ​​omyje vodou.Hodinu po zákrokuDoporučuje se hydratovat pokožku krémem.

Citronová maska ​​

Tato kompozice má výrazný bělící účinek a protože obě složky masky jsou kyseliny, je její účinek poměrně agresivní, nedoporučuje se proto často.Maximální frekvence použití je jednou týdně. Podíl masky: 3 tablety na 1 lžičku.šťáva.

Tablety musí být nejprve rozdrceny. Prostředek se uchovává na kůži po dobu nejvýše 10 minut, poté by se maska ​​měla omýt vodou. Směs můžete aplikovat na celou plochu obličeje nebo bodově.

Maska s ricinovým olejem

Ricinový olej zjemňuje účinek aspirinu.Připravuje se takto

4 tablety kyseliny se musí rozdrvit a smíchat s 1 lžičkou.tekutý med.Cukrovaný med musí být nejprve rozpuštěn ve vodní lázni.K výsledné směsi přidejte 0,5 lžičky.ricinový olej.Po důkladném promíchání směsi naneste směs bodově nebo na celý povrch obličeje.15 minut po aplikaci omyjte teplou vodou.Četnost použití - 1krát týdně.

S vitamíny

3 tab.kyseliny jsou drceny a smíchány s 10 uzávěry.vitamíny A a E, zředit složení 1 lžička.teplá vařená voda.15 minut po aplikaci omýt hmotu teplou vodou.

Do této masky lze přidat malé množství ovocného pyré, jako je jablko nebo banán, aby se vyživovala pokožka.

Bělicí maska ​​

Kyselina acetylsalicylová na obličej se také používá k bělení.

​​

Zde jsou dva recepty na takové masky:

 1. 3 tab.nasekanou kyselinu acetylsalicylovou je třeba smíchat s 1 lžičkou.přírodní tekutý med a přidejte 1 lžička.hroznový olej.Po důkladném promíchání složek směsi ji rozložte kosmetickým štětcem na kůži obličeje a směs udržujte asi 10 minut.Po vymytí kompozice je obličej namočen ručníkem.Účinek je patrný okamžitě.
 2. 4 tab.aspirin je rozemlet v mlýnku na kávu a smíchán s 2 lžičky.pomerančový džus a 1 lžičkazlato.Hmota se aplikuje na vyčištěnou napařenou tvář a přidržte 10 minut.Používejte kompozici 1krát týdně.
 3. Kefirova maska ​​

  4 tab.aspirin by měl být rozdrcen a přidat 2 lžičky.běžný zakoupený kefír.Při lehkých masážních pohybech je hmota distribuována po kůži a ponechána po dobu 20 minut na expozici, poté je omývána teplou vodou a obličej je vysušen ručníkem s namáčecími pohyby.

  Po 2 hodinách zvlhčete obličej krémem .

  Krémová maska ​​

  Jeho zvláštností je, že nepoužívá bylinné výtažky a mléčné výrobky, ale hotový krém na obličej.4 rozdrcené tablety aspirinu se smíchají s 1 lžičkou.zakoupený krém na obličej.Pomocí této masky můžete odstranit peeling a zánět.Maska se ponechá na kůži po dobu 15 minut a poté se omyje teplou vodou.

  Anti-aging

  Cílem hlavní činnosti masky, která je připravena podle níže uvedeného receptu, je zlepšení oběhu kůže anormalizace vodní bilance, díky které je pozorován omlazující účinek.

  2 tab.kyselina acetylsalicylová musí být rozemleta v mlýnku na kávu a smíchána s 1 lžičkou.tuk zakysanou smetanou, přidejte jahodové nebo jablečné pyré v množství 2 lžičky.Přidejte také 1 čepice.vitamín A a E, 0,5 lžičkyjojobový olej.Směs důkladně promíchejte, rozložte ji na kůži a po 20 minutách ji omyjte teplou vodou.

  Se skořicí

  Maska se skořicí pomáhá odlehčit stopy akné, zabraňuje rozvoji zánětlivého procesu, protožezabíjí patogenní mikroby.4 tab.kyseliny jsou drceny a smíchány s 1 lžičkou.tekutý med.

  Přidá se 0,5 lžičky.mletá skořice a 2 lžičkyvoda. Poté se látka nanáší masážními pohyby na celý povrch kůže po dobu 15 minut, po které se omývá teplou vodou.

  S čajem

  Maska s čajem vyživuje a zklidňuje pokožku obličeje.K vaření potřebujete olivový olej, zelený čaj a mátu.1 kartakyseliny musí být drceny a smíchány s 1 lžičkou.vařil zelený čaj, olivový olej a med v takových množstvích.

  Maska by se měla nanášet na obličej po dobu 10 minut.Četnost použití je 2-3krát týdně, je vhodná pro normální a suchou pokožku.Pokud je vaše pokožka mastná, můžete olivový olej nahradit jogurtem.

  K odstranění vrásek, černých teček, faceliftu, odstranění akné a akné lze použít jednoduchou a dostupnou maskovací složku, jako je kyselina acetylsalicylová.Doporučuje se, aby maska ​​měla očekávaný efektpřísně dodržujte proporce v pokynech a postupujte podle doporučení pro použití aspirinu.

  Návrh článku:Vladimír Veliký

  Video na téma: Kyselina acetylsalicylová na obličej

  maska ​​na obličejaspirinová báze:

  Kyselina acetylsalicylová v obličejových maskách: