Kůže na loktech je loupání a praskání, svědění.Důvody, fotografie, domácí léky, lidové recepty, krémy, masti v lékárně

Kůže na loktech může prasknout a odloupnout se z různých důvodů.V závislosti na etiologii se problému můžete zbavit doma nebo v lékárně.

Kůže na loktech je loupání a praskání: způsobuje

Kůže na loktech je loupání a praskání v důsledkuzměny nebo poruchy v těle.

Důvody jsou:

 1. Nedostatek vitamínu.Nedostatek vitamínů E, A, skupina B vytváří kůžisuché, šupinaté.
 2. Nemoci různých etiologií.
 3. Hormonální poruchy.
 4. Nesprávná péče o loketní kůži.Užívání horkých koupelí s častým používáním pěnivých látek.
 5. Sedavá práce nebo životní styl, při nichž se provádí konstantní tření loktů a tvrdý povrch.

Příčiny suché kůže na loktech

Prvními projevy změn v epidermis na lokti jsou suchá kůže.Důvodem je psychický šok a prodloužený stres.

Suchost může nastat v důsledku dlouhodobého nošení oděvů vyrobených ze syntetických materiálů a jejich tření na jemné kůži loktů.Tento problém se projevuje zejména v období podzim-zima, kdy vzduch vyschne a jsou pozorovány významné teplotní rozdíly.

Nedostatek pitné vody v těle způsobuje, že pokožka je tvrdší a suchší, což může následně vést k praskání loktů.

Proč svědí kůže loktů?

Po dehydrataci se horní vrstva epidermis stává tenčí, objevují se mikrotrhliny, které způsobují svědění a pálení.Normálně vypadající kůže začíná svědit.Pokud nepřijmete opatření na zvlhčení pokožky zvenčí a zevnitř, začne se loupat a praskat.

Kůže začíná poškrábat s chorobami dermis, jako jsou:

 • psoriáza;
 • akutní atopická dermatitida jakékoli etiologie;
 • ekzém;
 • plísňové infekce;
 • diabetes mellitus.

Důležité!Pokud máte podezření na nemockůži je třeba konzultovat s dermatologem, protože samoléčení může vést k ještě větší negativní změně v kůži.

Co způsobuje praskliny na kůži loktů?

Trhliny v loktech jsou dalším krokem po výskytu sucha a odlupování kůže.Jejich výskyt ve většině případů naznačuje přítomnost pokročilého onemocnění kůže nebo úplnou nedostatečnou péči o ně.

Prodloužená anémie, chronická dermatitida, závažné poruchy štítné žlázy nebo nadledvin způsobují hluboké krvácení na loktech.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Trhliny na prstech - příčiny a ošetření pleti lidovými prostředky, masti, masky a přípravky.Foto

Goosebumps v lokti

Vzhled goosebumpů na loktech je známkou nesprávné péče.Nadměrná spotřeba alkalických čisticích prostředků, příliš časté praní a nedostatečná vlhkost vedou ke zdrsnění ulnární zóny.

Toto je druh ochranné reakce těla.Kůže se snaží redukovat poškození způsobené zvenčí vytvářením malých hustých útvarů.Problém je snadno vyřešen - je nutné zakoupit výživnější prostředek a snížit nebo úplně eliminovat mechanický účinek na kůži.

Proč na loktech kůže ztmavne a zčerná?

Existuje několik důvodů pro ztmavnutí kůže na loktech:

 1. Nedostatek vitamínů A, D, Emůže vést ke změně zabarvení.kůži.
 2. Hypotyreóza. Porucha funkce štítné žlázy vyvolává mnohočetné chemické reakce, z nichž jedním z projevů jsou tmavé lokty.
 3. K mačkání kůže se používá časté naklánění .Dočasné zastavení normálního krevního oběhu, tlak na epidermis - to vede ke zdrsnění a ztmavnutí kůže.

Jak se starat o problémové lokty: základní pravidla

Kůže na loktech se loupe a praská - tomu lze zabránit řádnou péčí o něj.

Existují 3 hlavní fáze řádné péče:

 • Čištění;
 • Odlupování;
 • Hydratační.

K čištění kůže loktů můžete použít jakýkoli kosmetický přípravek (peeling, loupání), tvrdou žínku nebo speciální kartáč.Můžete také použít půl citronu, který je třeba setřít 3 až 5krát.To připraví pokožku na další, závažnější fázi očištění - odlupování.

Procedura se provádí denně (pokud je kůže drsná) po dobu 2 týdnů nebo 1–2 krát týdně (pro prevenci).K tomu se používají speciální produkty na bázi ovocných kyselin.Po odlupování musí být kůže loktů zvlhčena.Existuje mnoho možností pro výživu pokožky.

Po několika pokusech najdete ten správný produkt pro určitý typ pleti:

 • mastný (dětský) krém- například Nivea, CountryPohádky;
 • kosmetické oleje- rakytníkový, lněný, meruňkový, broskev aostatní;
 • směs vitaminu A a E v poměru 1: 2 ;
 • lidové receptypoužívající med, oleje, brambory nebo škrob.

Důležité!Při použití olejů je třeba je vtřít do pokožky lehkými pohyby, dokud se úplně nevstřebají.

Výživa pro zdraví kůže loktů

Chcete-li pomoci hrubé a šupinaté kůži loktů, můžete obohatit denní stravu o výrobky užitečné pro obnovu epidermis:

 • semena a ořechy (mandle, vlašské ořechy, šišky);
 • mléčné výrobky (tvaroh, sýr);
 • zelenina - špenát, mrkev, šťovík;
 • slepičí vejce;
 • jaterní ryby, hovězí maso.

Pro zlepšení pokožky loktů je nutné opustit alkohol (zejména silné nápoje).Negativně ovlivňuje nejen velké krevní cévy, ale také zhoršuje mikrocirkulaci v horních vrstvách dermis.

Léčení loupání loktů drogami

V závislosti na etiologii loupání loktů se používají tyto skupiny drog:

 1. Antihistaminika(tavegil, fencarol, suprastin, zirtec atd.) - jedná-li se o dermatitidu, ekzém a další alergické kožní projevy.
 2. Léky, které vytvářejí nedostatek železa v těle(sorbifer, ferrum-lek atd.) - je-li zjištěna anémie.
 3. Vitamín-minerální komplexy(duovit, poddajnost, supradin atd.) - s prodlouženým nedostatkem vitamínů.
 4. krémy a masti určené k odstranění sucha,loupání a praskání kůže loktů(záchranář, bepanten, foretal, zinková mast atd.)
 5. hormonální léky- v případě poruch endokrinního systému.

Farmaceutické masti a krémy

Pokud se léze kůže loktů s psoriázou doporučují, aby se k hlavní léčbě přidaly nehormonální masti, protože mohou být použity po neomezenou dobu.Takovým nástrojem je masti Videstim (Rusko) založené na vitaminu A, která účinně ovlivňuje postižené oblasti a pomáhá rychlému hojení.Náklady na 100 rublů.

Emolium cream změkčovadlo od polského výrobce Sanofi-Aventi.Svým složením zakrývá pokožku tenkým filmem, který zabraňuje odpařování vlhkosti a jejímu vysychání.

Obsahuje makadamový olej a bambucké máslo, které navíc zvlhčuje a obnovuje epidermální buňky.Doporučuje se pro atopickou dermatitidu, nadměrnou suchost a odlupování kůže.Cena zkumavky o objemu 75 ml je 500 rublů.

Bepantenová mast nebo krém od výrobce Bayer AO (Rusko) obsahuje dexpanthenol, který zvyšuje regeneraci na buněčné úrovni.Prostředky jsou dobře absorbovány a okamžitě začnou působit na poškozené oblasti kůže.Používejte až 3krát denně.Náklady na tubu masti a krému (30 g) jsou téměř stejné 450-500 rublů.

Kosmetické procedury

Kůže na loktech je peeling a praskání - kosmetické procedury zaměřené na změkčení a vyživování epidermy a zlepšení jejího vzhledu mohou pomoci.

Příklady postupů jsou:

 1. Zábaly. Na oblast loktů se aplikují restorativní přípravky na bázi olejů, krémů nebo rostlinných produktů.Je pokryta přilnavou fólií a ponechána 30 minut nebo déle.Některé zábalové směsi lze nechat přes noc, pak jsou nejvýhodnější.Tento postup se provádí 2-3krát týdně v kombinaci s čištěním.
 2. Komprimuje .Vyhřívané olejové směsi nebo směsi lidových receptů (s medem, škrobem) se nanášejí na poškozené oblasti loktů, zabalí se do fólie a zabalí se do vlněné tkaniny po dobu 30 až 45 minut.Kůže tak zjemňuje a její propustnost je zvýšena.Užitečné stopové prvky ve velkém množství vstupují do hlubších vrstev epidermis.Komprese se provádí 1-2krát týdně.
 3. Whitening .Kromě sucha a zdrsnění kůže loktů je častým projevem jejich ztmavnutí.Bělicí postupy mohou tento problém vyřešit.Doma můžete dosáhnout účinku pomocí peroxidu vodíku, citronu nebo jeho šťávy, syrových brambor, petrželky nebo lněného oleje.Ve spojení s nimi můžete použít bělicí krémy, které pokožku navíc vyživují.Bělicí postup je nutný jednou týdně.

Ošetření hrubých loktů doma

Hrubé lokty lze doma léčit pravidelným očištěním a výživou.

Čištění je možné s takovými lidovými recepty:

​​
 1. Sůl se smíchá s kyselou smetanou nebokefír a nanesený na kůži několik minut.Poté se masíruje po dobu 3-6 minut a promyje se vodou.
 2. Polovina citronu musí být natřena lokty po dobu 2-5 minut.Po opláchnutí vodou a zvlhčení.
 3. Kávová moučka se přidává do sprchového gelu nebo se nanáší na kůži v čisté formě.Masírujte několik minut.Důkladně opláchněte vodou.

  Kávová zrna účinně eliminuje problémy, když se kůže na loktech loupe a praská,

 4. Prášková pohanka nebo rýžové krupice se mísí smalé množství tekutého medu a vtlačené do kůže loktů.Pro větší efekt můžete směs nechat 10 minut.Omyjte teplou vodou.

Po očištění je nezbytnou podmínkou výživa a hydratace loktů.Pro tyto účely můžete použít obklady, krémy, oleje.Ten musí být velkoryse namazán a ponechán po dobu 5-10 minut.Zbytek jemně odstraňte pomocí tkáně.

Důležité!Po jakékoli manipulaci s prasklou pokožkou loktů je nutné je navlhčit krémem.I když to byl jejich hydratační a výživný komponent.

Olejové lázně pro lokty

Olejové lázně účinně změkčují hrubou kůži loktů, což přispívá k lepšímu pronikání drog nebo živin.

Koupel s ricinovým olejem

Složky:

 • 160 ml slunečnicového oleje;
 • 25 ml ricinového oleje.

Rostlinný olej zahřejte v keramické misce, přidejte jejkolečko.Míchejte, dolní lokty v oleji po dobu 15-25 minut.Po čase pokožku otřete do sucha a namažte krémem.

Zásobník s glycerinem

Potřebné složky:

 • Olivový olej - 115 ml;
 • Glycerin - 25 ml.

Olej se zahřeje na teplotu 45 až 50 stupňů.K tomu se přidá glycerin, dobře se promísí.Udržujte lokty ve vaně by měly být od 20 minut nebo více.Na konci procedury nejsou lokty opláchnuty, ale osušeny ubrouskem.

K dosažení maximálních výsledků musí být olejové lázně prováděny po odlupování 2-3krát týdně.

Výživné masky na lokty

Kůže na loktech je peelingová a praskající - vyživující masky mohou situaci zlepšit.Obohacují pokožku, nasycují ji, přispívají k rychlému uzdravení.

Medová maska ​​

Složky:

 • mandlový olej;
 • med - 7-9 gramů.

Smíchejte med s teplým mandlovým olejem (konzistence je středně tekutá, takže se příliš nerozšíří).Lokty namažte volně, izolujte přilnavou fólií a teplým hadříkem.Nechejte působit 25-40 minut, poté opláchněte teplou vodou.

Škrobová maska ​​

Složky:

 • citronová šťáva - 3-5 ml;
 • bramborový škrob - 6,5 g;
 • dětský krém - 12 gr.

Všechny složky musí být smíchány a aplikovány na problémovou oblast, dokud není maska ​​zcela suchá.Opláchněte teplou vodou.

Kroviny a peeling pro lokty

Kosmetický průmyslnabízí mnoho čistících a exfoliačních produktů pro pokožku.

Pro oblast ulnáru jsou vhodné následující křoviny a slupky:

 1. Oloupání z Aravia Organicje ovocná slupka založená na ovocných kyselinách.Čistí pokožku bez poškození.Připravuje se na zvlhčení.Cena láhve 150 ml je 1300 rublů.
 2. Peeling od společnosti Organic Shopje řada produktů s různými složkami.To vám umožní vybrat si individuální čisticí prostředek na základě čichových preferencí, aniž by byla ohrožena kvalita produktu.Bez parabenů a silikonů.Náklady na 250 ml sklenici jsou 235 rublů.
 3. Osvěžující krovinový cukr Káva, Zeytun- sestává z přírodních ingrediencí (třtinový cukr, hroznový olej, muškátový oříšek atd.), Které jemně, ale důkladně očistí pokožku od odumřelé kůžebuňky.Cena plechovky 500 ml je 1700 rublů.
 4. PhytoCosmetic,Hroznový cukr s intenzivní péčí o tělo čistí kvalitně čistou horní vrstvu epidermis, aniž by ji poškodil.Přítomnost mandlového oleje a brusinkové šťávy, stejně jako třtinový cukr a mleté ​​hroznové semeno příznivě ovlivňuje pokožku.Nízká cena 50 rublů.na sklenici 155 ml je velmi prospěšné.Bude to stačit na dlouhou dobu, pokud se použije pouze na lokty.
 5. Kávový a solný tělový peeling „Chocolate Paradise“od ruské společnosti Dushka-Otushka.Složení je zcela přírodní - mořská sůl, mletá káva, přírodní hedvábí, kokos, palmový olej, lněný olej, lopuchový olej atd. Produkt je dobrýčistí, zatímco oleje v kompozici vyživují pokožku a nedovolují jí uschnout.Sklenice 200 ml se odhaduje na 200-300 rublů.

Vitamínové komplexy pro hojení kůže

Vitamínový a minerální komplex Imedin - čas na dokonalost (Pfizer, Dánsko).Charakteristickým znakem léčiva jsou komplexy Biomarine a LycoPhence GS, které působí přímo na kožní buňky, brání dehydrataci a obohacují je o nezbytné prvky.Náklady na balení vitamínů (60 ks) - 3000 rublů.

Vitamínový a minerální komplex AlfaVit Cosmetics pro krásu a zdraví od ruského výrobce Akvion.Obsahuje vitamíny, minerály, flavonoidy a koenzym Q10.BMC je navržen tak, aby všechny prvky byly obsaženy ve 3 tabletách, které je třeba užívat během dne v intervalu 4–5 hodin.Toto oddělení přispívá k nejlepší stravitelnosti látek.Náklady na komplex je 350 rublů.

Vitamínový komplex Complivit Radiance (Rusko) ve svém složení obsahuje 11 vitamínů, 8 minerálů, kyselinu lipoovou a extrakt zeleného čaje.Balení po 30 kusechNavrženo pro měsíční průběh používání.Výsledkem je, že tělo kompenzuje nedostatek stopových prvků, hojení kůže, vlasů a nehtů.Náklady na vitamíny jsou 300 rublů.

Prevence suché pokožky rukou a loktů

Abyste udrželi lokty vždy měkké, měli byste dodržovat několik pravidel:

 1. Jezte správně a dodržujte pitný režim.
 2. Preferujte oblečení vyrobené z přírodních vláken (nebo s vysokým obsahem).
 3. Denně zvlhčuje pokožku loktů, bez ohledu na její stav.
 4. Zamezte styku s agresivními čisticími prostředky.
 5. Nepoužívejte horké lázně (zejména s pěnovými plnivy).
 6. Pravidelně konzumujte vitamínové doplňky (racionálně je pijte dvakrát ročně).
 7. Naučit se neopírat se o lokty.
 8. Pokud je podezření na nemoc, včas se poraďte s lékařem.

Včasná péče o lokty nezahrnuje jejich loupání a praskání.Dodržování preventivních opatření pomůže pokožce zůstat měkkou a jemnou, bez ohledu na roční období a pracovní podmínky.

Návrh článku:Olga Pankevich

Video o prasklinách a loupání kůže na loktech

Alternativní léčivasuchá kůže na loktech:

Proč je kůže na loktech loupání a praskání: