Kuří oka na nohou - jak zacházet doma s lidovými léčivy, masti, krémy, sádry

Kuří oka na chodidlech mohou být suché a mokré.Nevypadají pouze esteticky, ale také způsobují bolest.Pro ošetření kuřích se používají jak lékárnické nástroje, tak alternativní metody.

V pokročilých případech je léčba doma neúčinná, ale v počáteční fázi nebo k zabránění jejich výskytu lze dosáhnout dobrých výsledků léčby s alternativními recepty.

Druhy rohů

Mokré kukuřice

Objevuje se v důsledku mechanického namáhání, tření tvrdého povrchu na kůži.Prvním příznakem výskytu kuří oka je zánět tkáně.Poté se v místě poškození vytvoří puchýř naplněný lymfatickou tekutinou, která je pokryta tenkou vrstvou kůže.

U těsně umístěných krevních cév existuje vysoké riziko prasknutí jedné z nich, poté se lymfatická tekutina smísí s krví a kukuřice získá charakteristickou barvu.

Lékaři nedoporučují otevření kukuřice, protože film chrání hluboké vrstvy kůže před infekcí

Pokud se kukuřice vypukne spontánně,musí být dezinfikováno. Při včasném ošetření doma kukuřice oschne.Jakmile roste tekutina, roste spolu se spodní částí kalusu a na noze mokré léze se tvoří keratinizovaná kůže.

Suchá kukuřice na chodidle

Těsnění mohou být tlustá nebo tenká.Nejčastěji je kukuřice lokalizována na prstech nebo na straně chodidla.Vypadá to jako hustá nažloutlá formace.Vzhledem k povaze struktury to může být nepříjemné.

Natoptyshi

Vznikl jako výsledek nošení nepohodlných, represivních bot.Kuří oka by měly být přičítány suchým mozolům.V místech tlaku kůže postupně zhoustne a objeví se drsná tvorba kůže.Proces formování trvá dlouhou dobu, protože dochází ke zhušťování pokožky po vrstvách.

Často jsou takové kuří okaumístěné na patách a postranním povrchu velkých prstů.

Je velmi obtížné zacházet s takovým kalusem na nohou jako s kukuřicí doma, protože prosté oškrábání odumřelé kůže nefunguje a zahušťování opět roste

Kukuřice styč

Jedná se o typ suché kukuřice a další stadium vývoje kukuřice.

Kůže v oblasti kalusu se nerovnoměrně vyrovnává: ve středu se zahušťování vyvíjí masivnější, díky čemuž je podobná dříku, který přechází do hlubších vrstev kůže.

Jádro může stlačovat nervové zakončení, pak se kukuřice stává bolestivou.

Kukuřice, jejíž kořen ovlivňuje krevní cévy, se nazývá cévní.

Je-li hřídel hluboká, je vlastní odstranění traumatické.Měli byste se obrátit na kliniku, abyste se uchýlili ke kryodestrukci nebo vypálení laserem.

Vláknitý

Úzká formace, která stlačuje nervové zakončení.Bolest vzniká tak silně, že pro člověka je obtížné nosit jen boty, ale dokonce i chodit naboso.

Kostní kalus

Tento kalus se netvoří na kůži, ale na kosti. Předpokladem pro výskyt kostních rohů jsou zranění, choroby kloubů. Calcaneus je druh kostního kalusu.Vzniká v důsledku silného mechanického namáhání boty nebo v důsledku onemocnění kloubů.

Hleby by se měly odlišovat od bradavic, protože daleko od všech farmaceutických výrobků alidové recepty pomáhají od obou.

Co dělat, když prasknou kuří oka

Není vždy možné udržovat integritu mokrých kuřích.Často se film rozpadne sám a tekutina vytéká.

V tomto případě je hlavní věcí dezinfikovat včas, protože otevřená vlhká rána je vynikajícím prostředkem pro šíření stafylokokových nebo streptokokových infekcí.

Ošetření prasklých kuřích

Pro postup jsou vhodné jód, roztok furatsilinu, manganistan draselný, zelený list, 70% alkoholu, 2% peroxid vodíku.

Procedura se provádí s důkladně umytýma rukama.Ošetřená oblast musí být také očištěna od nečistot.

Namažte poškozenou oblast tak, aby produkt nevstoupil přímo do rány, protože to zpomalí hojení tkání.

K ošetřené oblasti se přilepí baktericidní nebo aerosolová náplast.Chrání ránu před bakteriemi a absorbuje zbytkovou lymfatickou tekutinu.

Pokud budete postupovat jiným způsobem, musíte kukuřici namazat salicylovou mastí nebo pryskyřicí jehličnatého stromu a použít sterilní obvaz.

Je možné propíchnout

Pokud má vlhká kukuřice značnou velikost a je umístěna na místě, které je vystaveno mechanickému namáhání, přináší to vážné potíže.

V tomto případě to může být propíchnuto, ale je třeba dodržovat několik pravidel:

 1. Ruce musí být důkladně omyty mýdlem a vodou;použijte antibakteriální gel.
 2. Propíchnutí se provádí pomocí dezinfikované jehly.Chcete-li dezinfikovat nástroj, je kalcinován na ohni nebo umytý v alkoholu.Dezinfekce by měla proběhnout během několika minut.
 3. Místo poškození je také dezinfikováno otíráním alkoholem, jódem nebo brilantní zelenou.
 4. Opatrně propíchněte a držte jehlu téměř rovnoběžně s kůží.Je důležité nedotýkat se dna kukuřice nástrojem, protože to povede k vážnému zánětu.
 5. Aby se zvýšil odtok tekutiny, musí být provedeno několik vpichů, ale aby kůže nepronikla úplně.Povrch by měl být relativně neporušený, aby mohl chránit citlivou pokožku před infekcí.
 6. Poté se na kukuřici aplikuje sterilní tkáň a kukuřice se lisuje.Tekutina vytéká a horní kůže se přilepí na dno kuřích.
 7. Na ránu se aplikuje antibiotická mast, poté se poškozená oblast pokryje pomůckou.Náplast musí být vyměněna 2krát denně a odstraněna v noci.Při kontaktu se vzduchem bude kukuřice rychleji schnout.

Známky infekce mokrých kuřích kuřat

Při absenci řádného ošetření doma je prasknutí kalusu na noze snadno infikováno, protože volná měkká kůže pod horním filmem je mokrákuří oka, je vhodné médium pro šíření infekce.Infekce však proniká nejen do otevřené rány, ale také do uzavřené rány.

Obecné příznaky infekce jsou následující:

 • Okolní tkáně se zanícují, začervenají.
 • Poškozená oblast je velmi bolestivá.
 • Lymfatická tekutina se zakalí.
 • Uvolňuje se hnisavý obsah.
 • Plocha kukuřice je pokryta žlutými krustami.
 • Teplota těla stoupá.

Je třeba otevřít kuří oka na noze, pokud infekce přetrvává, odstraňte kůži pokrývající vnitřní prostor, vydezinfikujte, naneste antibakteriální mast, přikryjte sterilním obvazem.Léčba doma nepokračuje, pokud se stav zhoršuje, ale konzultuje se s lékařem, protože v takových případech je vyžadována medikace.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Tělesná cvičení pro hubnutí, videonávody.

Ošetření rohů

Jak zacházet s kukuřicí na chodidle

Na chodidle se často tvoří rohovky.Průběh parních koupelí s limonádou a mýdlem pomůže zjemnit drsnou pokožku.

Před odstraněním kuřídel nebo kuřích na končetinách se provádí lázeň sody.Rovněž se vyskytuje téměř ve všech postupech léčby a odstraňování kuřích kuřat doma.

1 polévková lžíce se odebírá na 1 litr vody s teplotou asi 40–45 stupňů.soda a trochu mýdla.Rozpusťte komponenty ve vodě a ponořte nohy do vody na půl hodiny.Po napařování by měly být nohy ošetřeny pemzou.Doporučuje se dělat takové koupele na týden denně.

Po koupeli se používají obklady připravené podle lidových receptů, například na základě surových brambor nebo chleba.drobenka.Podrobnosti o nich budou popsány níže.

Jak zacházet s kukuřicí na špičce

Rohovka na špičce se vytváří kvůli nošení nepohodlných bot, zejména bot, protože tlak na tělesnou hmotnost dopadá na prsty na nohou.Po dobu léčby by měla takové boty opustit.Náplast s kyselinou salicylovou výborně pomáhá z kuří oka na prstu.

Postup zpracování pro kukuřici:

 1. Nejprve se nohy napařují v lázni na mýdlo.
 2. Po napařování se salicylová náplast, která se nosí po dobu 2 dnů, přilepí na poškozenou kůži.
 3. Po odstranění náplasti kukuřice změkne.Zůstane pouze jej očistit pemzou a namazat pokožku zvlhčovačem.

Ošetření paty kuřích kuže

V této oblasti mohou být kukuřice buď mokré, nebo suché formace, často tyčového typu.Doporučuje se použít obklad z antikorové masti.

Pořadí zpracování kukuřice:​​

 1. Plocha kukuřice musí být dezinfikována.
 2. Poté si vezmou pravidelnou adhezivní omítku, vyříznou v ní díru, takže oblasti kolem kukuřice jsou zakryty pomůckou a kukuřice zůstane otevřená.
 3. Lepte na místo.
 4. Na kůži se nanese masti kalusu.
 5. Kus větší lepicí pásky je nalepen nahoře.

Komprese by měla být nošena po dobu 1–2 dnů, po které kukuřice zjemní natolik, že se sama oloupá.

Callusovy záplaty

Jakákoli náplast chrání poškozenou oblast před infekcí, snižuje bolest při vystavení mechanickému namáhání.Ale pro suché a mokré kuří oka by měly být vybrány různé náplasti, protože některé náplasti jsou účinnější při ošetřování suchých kuřích, jiné při ošetřování mokrých kuřích.

Compide

V prodeji je několik druhů lepidel: z mokrých, suchých, zarostlých kalusů.Kusy náplastí jsou zabaleny ve vhodné krabičce.

Podle recenzí se záplata vždy vyrovná se svým úkolem, urychluje hojení, eliminuje kuří oka.Kromě toho je materiál náplasti průsvitný, takže je téměř neviditelný na noze.

Náplasti různých tvarů, podle umístění kukuřice.Výrobce zakazuje jejich řezání.To je výhodné, pokud si koupíte náplast samostatně pro každý případ, ale pokud jsou kuří oka umístěny na různých místech, budete si muset zakoupit různé balíčky. Nedostatek finančních prostředků za značné náklady: více než 200 rublů za 5 kusů.

Salipod

Dobrý způsob, jak se zbavit starých suchých kuřích. Obsahuje kyselinu salicylovou, která zjemňuje keratinizovanou pokožku.

Náplast je lepena po napařovací lázni, upevněna lepicí páskou obsaženou v soupravě a nošena po dobu dvou dnů.

Náplast není vždy držena na kůži dva dny.Pokud je odlupován a efekt není dosažen, měl by být nahrazen.Pod vlivem účinné látky kukuřice bělí a odlupuje. Cena záplaty je asi 60 rublů.

Silkoplast

Výrobce Pharmaplast nabízí omítky různých tvarů v jednom balení.

Jedná se o:

 • univerzální baktericidní náplasti odolné proti vlhkosti impregnované ionty stříbra;
 • specializované přípravky proti kukuřici (hydrokoloidu) pro mokré kuří oka, které jsou podobné podobným výrobkům značky Compid.

Hydrokoloidní náplast absorbuje lymfatickou tekutinu a přeměňuje ji v gel.Vlhké prostředí vytvořené náplastí podporuje hojení.

Balení obsahuje 6 náplastí.Cena je 300 rublů.Baktericidní náplasti se pohodlně přilepí na kuří oka, pokud neexistují žádné jiné prostředky.Balení obsahuje několik omítek různých tvarů.Dezinfikují ránu díky stříbrným iontům. Náklady na balení činí 100 rublů.

Scholl

Náplast je silikonová podložka s okraji lepidla kolem, které jsou zcela průhledné.Oprava je drahá (více než 300 rublů).

Recenze jsou protichůdná: jeden pomáhá uzdravovat krvácející kuří oka, nevyvolává se několik dní ani při každodenním sprchování, jiní tvrdí, že se dobře nedrží na kůži.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Krémy a masti pro kuří oka

Krémy a masti pro kuří oka se snadno používají, ale musíte je používat opatrně, protože aktivní složky obsažené vsložení, způsobit podráždění zdravé kůže. Přípravek se nanáší přímo na kukuřici a okolní tkáně jsou chráněny lepicí páskou nebo vazelínou.

Mezi složkami krémů a mastí proti plášti se nacházejí: kyselina salicylová a kyselina benzoová, močovina, kyselina mléčná, vitamin A a E, čajovníkový olej, extrakt z aloe a další.Před nanesením krému je třeba pokožku nohou napařit pomocí koupele se slámou.Pak bude efekt patrnější.

Bensalitin

Kompozice obsahuje jak kyselinu salicylovou, tak kyselinu benzoovou. Masť je určena k ošetření kuří oka. Změkčuje je.Měl by být aplikován na postiženou oblast a předem namazat okolní tkáň vazelínou, aby byly chráněny před účinky účinné látky.Poté se na vrchol nalepí náplast.Stojí to 60 rublů.

Super antimozolin

Nástroj na bázi močoviny a kyseliny mléčné.Má změkčující účinek.

Výrobek se nanáší na očištěnou pokožku, načež by měla být plocha pokryta fólií a utěsněna pomocnou látkou.Po nějaké době může být odumřelá kůže odstraněna kosmetickou špachtlí.Cena je 90 rublů.

Těstoviny „5 dní“

Obsahuje vazelínu, lanolin, kyselinu salicylovou.

Je nutné aplikovat produkt na dušenou pokožku po dobu 12 hodin.Poté by se kukuřice měla oddělit od zdravé kůže.Pokud se tak nestane, postup se opakuje znovu.

Salicylová mast

Toto je nejlevnější nástroj(pouze 30 rublů), které účinně bojují s dlouhodobými kuříci. Pomáhá před suchými i mokrými kuří oka. Mokrý masti vyschne, sucho - zjemní.Má léčivý účinek.Tento lék je vhodný také pro odstranění bradavic.

Namozol

Masť pomáhá kuříkům. Toto je produkt stejné cenové kategorie jako salicylová mast.

Recenze jsou protichůdná.Ne každý má rád způsob aplikace: musíte nalepit náplast se štěrbinou na kuřích, pak naneste masti a přilepte řez na vrchol.

Je nepohodlné nosit obklad na noze po dobu 2 dnů, jak vyžaduje instrukce, zejména v létě.Ale ti, kteří postupují podle pokynů, jsou s tímto nástrojem spokojeni.Úplně se vyrovnává se svými úkoly.

Krém „Stoletnik“

Krém obsahuje mnoho rostlinných složek: obsahují se také extrakty, éterické oleje, kyselina salicylová a vazelína.

Krém je zvláště dobrý po parní lázni, po které následuje ošetření pemzou a nanesení krému. Cena - 80 rublů.

Bottega Verde

Prodáno v 50 ml sklenici, za kterou musíte zaplatit více než 300 rublů.Vyrobeno v Itálii.Podle recenzí je to jeden z nejlepších krémů, které pomáhají zbavit se běžících rohů na nohou za týden kvůli obsahu 25% močoviny.

Z minusů: produkt je absorbován po dlouhou dobu, proto se doporučuje použít v noci.

Krém "Green Pharmacy"

Creamnení to špatné.Chcete-li však dosáhnout významného výsledku, měli byste jej používat systematicky.Jedná se o zvlhčující ošetřující přípravek, který není vhodný pro nouzová opatření.Cena je 60 rublů.

Lidové metody

Lidové léčivé přípravky připravené doma, pomáhají proti mokrým kukuřicím na nohou, kuřích, ale jsou neúčinné při léčbě jádrových útvarů, protože kompozice nejsou tak agresivnípracovat na hlubších vrstvách kůže.

Pokud se na nohou objevily kukuřice, jak zacházet s mokrými a suchými útvary doma, navrhnou následující recepty:

 1. 1 cibule asyrové brambory je třeba nasekat strouhankou nebo mixérem.Poté se složky smíchají, položí se na jednu polovinu gázy, složí se na polovinu a zakryjí se na druhou polovinu.Naneste v noci na kuří oka a obvaz upevněte pomocí bandáže.
 2. Nohy se napařují v horké lázni sody a mýdla.Propolis je zahříván v dlaních, hněten, poté aplikován na kuří oka a přilepit toto místo pomocí pásové pomůcky.Po 3 dnech se stará náplast odloupne a nahradí novou náplastí s propolisem.Znovu přilepte na dušenou pokožku.
 3. Strouhanka chleba namočená v kyselině octové pomůže vysušit kukuřici.Nejprve ji musíte převálcovat na hustou kouli, poté navlhčit ocetem a připevnit na kuří oka.Pálení a zarudnutí jsou normální reakce.Po několika hodinách začnou hrubé vrstvy kůže odlupovat.
 4. List aloe, Kalanchoe nebo strom peněz musí být vyčištěn z horní vrstvy apřipevněte na kuří oka, fixujte několik hodin.Pro pohodlí je optimální použít takovou komprimaci v noci.Tento postup lze opakovat, dokud kalus úplně nezmizí.
 5. Pro mokré a suché kuří oka se používá komprimát vyrobený ze směsi rybího oleje a šťávy z aloe ve stejném poměru.Složky jsou smíchány a ponechány půl hodiny.Poté se směs impregnuje vatovým tampónem a aplikuje se na bolestivou skvrnu.Uzavřete lepicí páskou nahoře a nechte přes noc.V dopoledních hodinách musíte otřít kůži odvarem heřmánku.Čistí pokožku domácí masti a má další antiseptický účinek.
 6. Infuze česneku a cibule slupkou na octu vám umožní rychle se zbavit suchých i mokrých kuřích.5 hlávek česneku, bez loupání, musíte vyplnit sklenici, odstranit slupku z 5 velkých cibulí, přidat do česneku a nalijeme ocet tak, aby všechny ingredience byly ponořeny do kapaliny.Potom se nádoba uzavře a nechá se 2 týdny vyluhovat na tmavém místě.Potom vytáhnou slupku a na noc ji položí na kuří oka.
 7. Rovněž se úspěšně používá lisování strouhaných rajčat v důsledku kyseliny obsažené v prostředku.Je nutné nasekat nakysané rajče, dát na kukuřici, přikrýt obvazem nahoře.Nástroj se používá denně, dokud kukuřice nezmizí.
 8. Naneste citronovou kůru na kuří oka se žlutou stranou, poté, co naparujete kůži a provedete několik řezů na kůře.Kompresi je nutné držet 2 dny a po dvou dnech postup opakovat.
 9. Je snadné zbavit se kukuřice, pokud je budete systematicky mazatšťáva z čerstvě nakrájeného stonku lastovičky.Kukuřice sestoupí za 2-3 týdny.Pokročilejší recept: smíchejte 1 díl rostlinné šťávy a 4 díly vazelíny.Použijte kompozici před spaním jako mast.
 10. Sušené švestky by měly být vařeny v mléce a až do vychladnutí, aplikovány na kukuřici.Kompresor se po ochlazení změní na nový.Délka procedury je 30 minut.
 11. Měsíčkové a heřmánkové koupele mohou pomoci dezinfikovat a zjemnit drsnou pokožku.1 polévková lžícesměsi rostlin vaří 1 polévková lžíce.vroucí voda.Složení trvá po dobu půl hodiny, poté se přidá do nádrže vodou připravenou pro koupel nohou.
 12. Dlouhodobé kuří oka na nohou jsou ošetřeny lázní jablečného octa.V horké vodě (aby nohy vydržely) přidejte 2-3 lžíce.jablečný ocet (můžete použít domácí jablečný ocet).Nohy se duší a jakmile voda zchladne, změkčená kůže se oškrábe pemzou.Namazané plochy namažte salicylovou mastí a nasaďte si ponožky.Průběh procedur je denně 1–2 týdny.

K dosažení nejlepšího výsledku se doporučuje kombinovat lékárny a lidové léčivé přípravky a ukončit léčbu, dokud nebude dosaženo trvalého účinku

Je nutné objektivně posoudit složitost problému a odkazovat nalékaři, pokud nedojde ke zlepšení nebo není pozorován zánětlivý proces.

Užitečné video materiály o tom, jak doma vyléčit kukuřice na nohou

Jak správně a bezpečně zacházet s kukuřicí na nohou:

Jak vyléčit kuří oka na nohoudomácí podmínky:

Kukuřice na špičce.Jak rychle vyléčit doma: