Kruhový facelift.Fotografie před a po, cena za to, jak se operace provádí chirurgicky, se závity a bez chirurgického zákroku.Recenze a ceny

V důsledku škodlivých účinků na životní prostředí se na kůži obličeje objevují změny související s věkem, nesprávný životní styl, známky stárnutí: výrazné vrásky, ochablé tváře a brada, ztráta čerstvosti.Když již není možné se s takovými znaky vyrovnat pomocí kosmetiky, k záchraně dojde kruhový facelift.

Jedná se o plastickou proceduru, která umožňuje opravit ovál obličeje jako celku a vyhladit vrásky. Výsledky postupu můžete vidět pomocí fotografií před a po, změny, které lze vidět pouhým okem.

Co je to kruhový facelift a náklady

Podstatou operace je utažení celé svalové aponeurotické vrstvy, včetně kůžepotah a měkká tkáň.

Operace kruhového faceliftu umožňuje dosáhnout dlouhodobého omlazení obličeje, jmenovitě:

 • odstranění hlubokých záhybů kůže;
 • návrat do čela jasného obrysu;
 • vyhlazující vrásky střední hloubky;
 • obnovení estetického úhlu mezi krkem a bradou;
 • Zvláštní pozornost je věnována vráskám v očích, rtech, čele a tvářích.

Obecně se obličej vizuálně mladší o 5-10 let, v závislosti na počátečním stavu pokožky a individuálních anatomických vlastnostech.Je důležité, aby kromě efektu proti stárnutí i kruhový facelift (před a po fotografiích) zpomalil výskyt nových vrásek a dalších známek stárnutí kůže.

Náklady na zákrok závisí na složitosti a objemu nadcházejícího zákroku a na cenové politice samotného centra plastické chirurgie.S ohledem na všechny nuance je rozsah cenových variací poměrně vysoký: od 190 do 360 tisíc rublů.

Indikace postupu

Jedná se o následující vady vzhledu:

 • výskyt výrazných nasolabiálních záhybů;
 • snížené rohy očí a tkáně víček;
 • fuzzy obrysy brady, vzhled druhé brady (její přítomnost se projevuje ve vzhledu těsnění mezi bradou a krkem při spouštění hlavy);
 • klesátváře a krk (tento problém se může objevit nejen v důsledku stárnutí kůže, ale také v souvislosti s prudkým úbytkem hmotnosti);
 • výrazné vrásky;
 • plovoucí ovál obličeje;
 • ochablá kůže, ke které dochází v důsledku ztráty zásob elastinu a kolagenu v epidermis v průběhu času).

Kontraindikace

Existuje mnoho kontraindikací pro lifting obličeje:

 • Těhotenství.Tato kontraindikace je způsobena hlavně skutečností, že tento postup bude plýtvat penězi: během těhotenství přibývají na váze ženy a po narození dítěte se celková tělesná hmotnost prudce snižuje, a proto může být problém s prohýbáním tváří.To sníží účinnost operace na nulu.
 • Přítomnost rakoviny.
 • Špatná funkce srážení krve.
 • Těžké infekce spojené s infekcemi.
 • Snížená elasticita kůže.
 • Akutní onemocnění kardiovaskulárního systému.

Možné negativní důsledky faceliftu

Kruhový facelift, fotografie před a po kterých je to jasně prokázáno, může vést k následujícím komplikacím: ]

 • Otok obličeje. Zpravidla otoky zmizí po 2–3 týdnech od operace, ale v některých případech se toto období může prodloužit.Většina problémů spojených s otoky se objevuje v důsledku stagnace tekutin a je řešena lékařem pomocí různých nástrojů: drenážních trubek, kompresních masek, lymfatické drenážní masáže.Nicménězvyšující se otok, který je doprovázen bolestí, může být příčinou závažnějších problémů, jako je vnitřní krvácení.
 • Tvorba hematomů. Během operace se chirurg může dotknout cévy, ze které se rozlévá krev a tvoří hematom.Ve většině případů jsou tyto problémy řešeny samy, procházejí Z-8 dny, jako normální modřina.Avšak v některých případech, kdy hematom neodejde sám, může být nutný lékařský zásah, aby odstranil krevní sraženiny a uzavřel poškozenou cévu.
 • Nekróza kůže (nekróza). Tato komplikace může nastat jak kvůli individuálním charakteristikám pacienta (špatný krevní oběh, cukrovka), tak kvůli špatné operaci (nadměrné napětí kůže).Příznaky nekrózy se projevují změnou barvy kůže, ztrátou citlivosti.Léčba se provádí jak lékařsky, tak chirurgicky, v závislosti na stadiu onemocnění.
 • Nervové poškození. Vina za objevení se tohoto problému leží výhradně na chirurgovi.Důsledky poškození nervů se mohou lišit: od ztráty citlivosti po ochrnutí oddělené oblasti obličeje.Léčba může být chirurgická nebo medikační.
 • Výrazné jizvy. Podobný problém vyvstává z individuálních charakteristik kůže pacienta.Proto byste měli před určením operace konzultovat svého lékaře s důvody, které mohou tuto komplikaci způsobit.Jizvy se mohou objevit také, kdyžnesprávná péče o pokožku po operaci.V závislosti na velikosti se můžete zbavit jizev pomocí speciálních krémů nebo laserového odstranění.
 • Ztráta vlasů. Často chloupky, které jsou ve švech, zeslabují a vypadávají, ale i jiné části krytu mohou utrpět ztráty.K řešení problému je nutné identifikovat příčinu jeho vzhledu: jizvy, stres atd.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

V jakém věku můžete provádět facelift

Tato operace se často doporučuje ženám, jejichž věk přesahuje Z5–40 let.V dřívějším věku stále neexistují žádné předpoklady pro postup, který by nebylo možné vyřešit pomocí kosmetických přípravků.

Druhy kruhového faceliftu

Kruhový facelifting lze rozdělit do 2 skupin v závislosti na oblasti intervence a technikě postupu.Fotografie před a po zákroku jasně ukážou jejich rozdíl.

Umístění operace

 • Horní část obličeje .Tento typ operace zahrnuje zvedání horních víček, čela a oblasti obočí.K provádění postupu se používá endoskop, který umožňuje provedení operace s minimálním rizikem jakýchkoli následků.Cílem lékaře je zbavit pacienta přebytečné kůže pomocí speciálních nástrojů a napnout svaly s jejich další fixacíneabsorbovatelné nitě.K úplnému uzdravení stehů dojde za 2–4 ​​týdny, po kterém by prakticky neměly zůstat žádné zbytky.
 • Střední část obličeje. Zde je ovlivněna oblast od dolního víčka po horní ret: oblast kolem očí, nosu, tváří a rohů úst.U tohoto typu operace je nutné pohybovat tkání podél vertikální osy.
 • Spodní část obličeje a krku. Chirurgové připisují tomuto místu vše, co se nachází pod rohy úst, včetně brady, částečně tváře a krku.Při tomto typu operace lékař nepracuje s kůží, ale se svalovou aponeurotickou vrstvou.Jeho provedení je odůvodněno přítomností výrazné ochablé kůže.Úkolem chirurga je zde provést několik řezů (pod bradou, mírně pod ušima podél vlasové linie), projít skrz fixační nitě, které se poté přitáhnou a drží pohromadě.

Způsoby operace

Tato operace se provádí:

 • Vlákna .Postup trvá od Z0 min.až hodinu, v závislosti na složitosti problémů.Provádí se v denní nemocnici.Opuštění nemocnice je povoleno po 3 až 4 hodinách po operaci.Pomocí speciálních nití chirurg vytvoří rám, který je nezbytný pro udržení tkání v poloze.
 • Laser. Postup je obecně omezen na 60 minut.Aby chránil pacienta, musí se vyzbrojit speciálními brýlemi od záření.Vlny různých délek pomáhají řešit různé problémy.: destrukce tukové tkáně, cévní těsnění, liftingový efekt.Nejúčinnější pro chirurgii na spodní straně obličeje.
 • Rádiové vlny. Tato operace se provádí až 3 relace po 3 minutách.všichni.Podstata postupu je následující: radiové vlny různých délek pronikají kůží, zahřívají pokožku a posilují kolagenovou vrstvu.

Příprava na chirurgii

Pacient nepotřebuje žádné zvláštní přípravné postupy, je pouze nezbytné:

2 týdny před operacíodmítnout:

 • alkoholické nápoje;
 • tabákové výrobky;
 • léčiva léčivého původu.
 • solárium, koupele a sauny (během laserového zákroku).
 • Den před operací:

  • nejezí těžké jídlo;
  • neaplikují na obličej ani vlasy žádnou kosmetiku;
  • jedí malé množství dietních potravin.

  V den, kdy je operace provedena přímo, by pacient neměl pít tekutiny ani jídlo vůbec.

  Používá se anestézie

  Kruhový výtah (fotografie před a po) zahrnuje anestezii ve všech formách, s výjimkou postupu používajícího rádiové vlny. Protože nezpůsobuje žádnou bolest a nevyžaduje vpichy a řezy kůže.V celkové anestezii se zpravidla provádí pouze chirurgický zákrok, jiné typy operací se provádějí v lokální anestezii, která se podává injekcemi.

  Ve všech metodách kruhového faceliftukromě rádiové vlny je poskytována lokální nebo celková anestézie

  Avšak v některých případech, například, pokud je pacient přecitlivělý, lze v celkové anestézii provést i jiné typy zvedání obličeje v kruhu.

  Technika pro provoz

  Technika pro kruhový facelift se závity

  Postup:

  1. Zavedení léků proti bolesti. Za tímto účelem chirurg vkládá speciální injekce do oblasti, kde bude operace provedena.Injekce trvá 5 až 10 hodin, chrání pacienta před nepohodlí a bolestí.
  2. Dezinfekce. Aby se zabránilo vniknutí kontaminantů a mikroorganismů do punkcí, je obličej pacienta ošetřen speciálními látkami.
  3. Značení .V této fázi lékař určí, ve kterých oblastech budou provedeny defekty obličeje.
  4. Vlákna. Chirurg pomocí tenkých jehel protahuje niti propíchnutím, potom reguluje napětí a upevňuje je k sobě.

  Laserový postup

  Postup:

  1. Umístění. Před zahájením postupu by měl pacient zaujmout potřebnou polohu.Je položen směrem ke stropu tak, aby tělo bylo v úhlu 0-40 stupňů.V tomto případě by měly být svaly zcela uvolněné.
  2. ​​
  3. Podávání léků proti bolesti. S touto technikou místnívrstvená anestézie.V některých případech však může být použita celková anestézie.
  4. Čištění kůže. K tomu je pokožka obličeje ošetřena odmašťovacím a antibakteriálním účinkem.Pak musíte počkat na úplné vysušení látky.
  5. Rozdělení osoby na sekce. Před zákrokem lékař nakreslí potřebné čáry a body, kde budou provedeny řezy.Tato fáze umožňuje co nejpřesnější postup.
  6. Aplikace gelu. Tato látka má zahřívací účinek a používá se k dosažení největšího účinku z laseru.
  7. Přímé použití laseru. Tato fáze postupu je hlavní.Laser je nasměrován do potřebných oblastí kůže s různými vlnovými délkami.

  Rádiový vlnový výtah bez chirurgického zákroku

  Tato metoda kruhového faceliftu je jedinou metodou, kde nejsou provedeny řezy.To však, jak vidíte z fotografie před a po, neznamená, že je méně efektivní.

  Postup:

  1. Čištění a tonizování epidermis. Za tímto účelem se na povrch obličeje nanáší speciální gel, který aktivuje buňky odpovědné za produkci elastinu a kolagen - fibroblastů.
  2. Zvedací účinek. V této fázi je obličej pacienta potažen speciální látkou se zdvihovým účinkem.Oblasti pokrytí jsou vybírány podle kritérií pro vystavení mikrovlnám.Pak musíte počkat na úplnou absorpci produktu.
  3. Ohřev kůže. V této fázi je přiděleno 1–20 minut.Teplota se volí v závislosti na složitosti problémů.Stojí za zvážení, že výběr nekompetentního lékaře, v této fázi můžete popálit.Při výběru medu proto nezačínejte od lacinosti postupu.centrum.
  4. Hydratuje epidermu .Každý odborník si podle svého názoru zvolí zvlhčovač.K tomuto účelu se však zpravidla používají různé rostlinné oleje.

  Chirurgický postup

  Sekvence:

  1. Anestezie. Protože tato operace je nejbolestivější ve srovnání s ostatními, provádí se pod vlivem celkové anestézie.
  2. Čištění epidermis .V tomto případě jsou zpracovány všechny tkáně obličeje a tkáně sousedící s nimi, včetně brady a krku.
  3. Přímé provádění operace. Fáze operace zahrnují odlupování kůže pomocí řezů.Provádí se následujícím způsobem: nejprve se provede řez v časové oblasti, která pokračuje k uchu.Poté se řez zavede do šíje na krku, což přispívá k odlupování dermis na tvářích, krku, chrámu a bradě.Poté chirurg přerozdělí svaly, epidermis a tukové usazeniny do potřebných pozic.Dále se použije vytahování, kterým je kůže upevněna v požadované poloze.Posledním krokem je odstranění přebytečného tuku a stanovení výsledku pomocí stehu.Řezy jsou šity speciálními nitěmi, které vylučují výskyt jizev.
  4. Bandáž. Musí být měněno každých pár dní.

  Doba trvání postupu se pohybuje od 60 minut do 1,5 hodiny.

  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací plocha - co to je,jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

  Období rehabilitace

  Kruhový facelift (před a po fotografiích) má odlišný účinek na pacienty a na období rehabilitace v závislosti na zvolené metodě postupu..

  Jak funguje rehabilitace:

  • Utahování pomocí závitů .Nejtěžší období trvá 3 dny.V této fázi je nutné vyloučit aktivní pohyby ústní dutiny, včetně žvýkání potravin.Nejlepší je v tuto chvíli opustit pevná jídla a zbytek nakrájet na co nejmenší kousky.Nejméně 3krát denně by měly být léčeny punkcemi peroxidu, aby se zabránilo infekci.Náplasti by měly být odstraněny nejdříve po 1–3 dnech.Kompletní rehabilitace probíhá v průměru za 4 týdny.
  • Utahování laserem. Otok v místech vystavení laserům přetrvává v průměru po 3 dnech a pocity ztuhlosti a nepohodlí po 1 dni.Aby se předešlo komplikacím, je nutné opustit alkohol a horké sprchy a také kontrolovat tlak.Když se objeví silné hematomy, je povoleno použití speciálních gelů.
  • Utahování rádiovými vlnami. S touto metodou utažení kůže neexistují žádné důsledky a omezení - pacient můžeokamžitě se vraťte ke svému obvyklému životnímu stylu.Do 3 dnů po zákroku se může objevit zarudnutí kůže, ale brzy to samo odezní.
  • Chirurgie .Během prvních 3 dnů se pacientovi doporučuje, aby v případě komplikací zůstal pod dohledem lékaře.Je zakázáno používat jakýkoli make-up po dobu jednoho týdne po operaci.Každých několik dní byste měli obvaz odstranit a nahradit ho novým.Švy jsou odstraněny po 2 týdnech a celková rehabilitační doba trvá až 1 měsíc.

  Obecná pravidla pro jakýkoli typ facelift jsou:

  • omezení expozice UV paprskům;
  • nezabývají se těžkou fyzickou prací;
  • odmítnout návštěvy saun a parních lázní.

  Řádná péče o pleť po zákroku

  V tomto ohledu neexistují žádná zvláštní doporučení: hlavní věcí je dodržovat doporučení pro období rehabilitace.Po uplynutí doby zotavení může být péče o pleť obvyklým postupem: čištění, tonizování, zvlhčení a výživa.

  Jak dlouho účinek trvá

  Doba trvání efektu závisí na vybrané oblasti a způsobu operace.Obecně je průměrná doba trvání období 3 let. Metoda rádiových vln má však nejkratší retenční dobu účinku.

  Moderní technologie poskytují několik metod pro kruhový facelift, z nichž většina zahrnuje minimumchirurgický zásah.

  S takovou rozmanitostí bude každý schopen najít tu nejlepší možnost a fotografie před a po pomohou určit, kdy budou vybrány.

  Video facelift (kruhový facelift)

  Jak funguje operace facelift:

  Kruhový facelifttváře dnes a před 10 lety: