Krásné zvýraznění tmavých vlasů: krátké, střední, dlouhé.Jak vypadat, kdo vyhovuje, jak to udělat krok za krokem.Foto

Móda pro barvení jednotlivých vláken se poprvé objevila ve Francii.Dnes je krásné zvýraznění dobrou alternativou k barvení tmavých a světlých vlasů.Tento postup má několik variant a každá z nich znamená jedinečný výsledek.

Zvýraznění tmavých vlasů- výhody a nevýhody

Krásné zvýraznění tmavých vlasůPovažuje se za univerzální barvení, které se volí bez ohledu na délku vlasů, srážky.

Výhody barvicí techniky:

 • maskuje šedé vlasy;
 • má jemný účinek na vlasy;
 • umožňuje měnit barvu vlasů bez drastických změn;
 • přidává objem účesu;
 • se nezaměřuje na pěstování kořenů;
 • příznivě zdůrazňuje prvky;
 • Není nutné korigovat barvu každý měsíc.

Pokud experiment se zvýrazněním nebyl úplně úspěšný, lze jej opravit tónováním.Pokud dívka pochybuje o tom, zda jí budou vybrané odstíny vyhovovat, zvýraznění bude skvělou volbou pro kontrolu.

Takovéto barvení však zahrnuje chemický účinek, proto má postup nevýhody:

 1. Vlasy, které tímto postupem podstoupí, ztratí část své vitality.
 2. Tento postup by měli provádět odborníci.
 3. Barvení trvá dlouho.

Odstíny pro zvýraznění tmavých vlasů

Při výběru odstínů pro zvýraznění musíte vzít v úvahu vlastní barvu vlasů, jakož i barvy předchozího barvení nebo tónování.Všechny tyto odstíny mohou ovlivnit konečný výsledek. Odstíny, které jsou příliš světlé, pro tmavé vlasy nefungují- na tmavých vlasech budou vypadat příliš kontrastně.

S krásným zvýrazněním tmavých vlasů se používají čokoládové, karamelové nebo kávové odstíny.

Někdy dostzměňte barvu o 1-2 tóny, abyste zdůraznili efektivní kombinaci. Je vhodné zvýraznit tmavé vlasy pomocí odstínů čokolády, kávy nebo karamelu. Barva brandy nebo ořechu bude vypadat dobře.Pokud chce dívka získat lehčí prameny - můžete si vybrat měděné nebo medové odstíny.

Jakou barvu mají zvýraznit blond vlasy

Blond vlasy lze zvýraznit v světlejších i tmavších odstínech.Tmavé tóny zvyšují hlasitost a hloubku základního tónu vlasů.Je-li zvolen světlý odstín, může mít stejnou barvu jako přírodní vlasy, ale je o několik tónů světlejší.

Je třeba poznamenat, a do které palety odstínů patří přírodní tón - studený nebo teplý.

Pokud je odstín popelavý, pro zvýraznění je třeba zvolit tón ze studené palety, a pokud je barva vlasů teplá, jsou vhodné zlaté, medové odstíny, jakož i tóny vlašských ořechů a karamelu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Jaké odstíny jsou vhodné pro hnědé vlasy

Jaká barva pro zvýraznění hnědých vlasů závisí na výchozím odstínu.Pokud jsou vlasy tmavě hnědé, pak v kombinaci s touto barvou karamel, zlato, zlato bude vypadat skvěle.

Zvýraznění jantarovými a čokoládovými odstíny vypadá zajímavě.

Pokud jsou vlasy světle hnědé, doporučuje se pro obarvení zvolit karamel nebo kávu s mléčným odstínem,slonovina nebo mléko. Také budou prospěšné studené odstíny, jako je platina a popel.

Odstíny pro zvýraznění červených vlasů

Červené vlasy doplňují prameny barvené červeně nebo černě a odlévají modrou barvu. Klidnější možnost je zvýraznění červenými odstíny světlejšími nebo tmavšími, než je přirozená barva.Neobvyklé a zajímavé je zvýraznění rudých vlasů medem a zlatými tóny barvy.

Klasické zvýraznění

Nejběžnějším typem zvýraznění je tradiční klasika.Při provádění se odebere pramen vlasů střední tloušťky, který se obarví po celé délce.Výhodou klasického zvýraznění je, že se provádí pomocí univerzální technologie.

Krásné zvýraznění tmavých vlasů a světlých vlasů má své nuance.Tenké, napjaté prameny budou vypadat nepřirozeně a na širokých pramenech bude kontrast příliš patrný.Tento účinek je často hlavní příčinou selhání barvení.

Z tohoto důvoduse po zvýraznění doporučuje tónování. Vyhlazuje barvu a osvěžuje nejen zvýrazněné prameny, ale také všechny vlasy.

Jemné (částečné) zvýraznění

Tenké vlasy jsou nejvíce náchylné k poškození v důsledku chemického napadení.Barvení může způsobit, že jsou slabé a neživé.Pokud však chcete barvu obnovit - v tomto případě je nejvhodnější volba úsporné zvýraznění.Význam tohoto postupu je, žeje zvýrazněna pouze malá část hlavy - zpravidla se jedná o vlasy na temeni hlavy. Zbývající prameny nejsou zbarveny.

Pokud se vám barva nelíbí, bude snazší obnovit původní barvu.Hlavní věc je, že většina vlasů není vystavena chemickému napadení, což znamená, že vlasy zůstávají zdravé.Takové zvýraznění vypadá přirozeněji a je podobné vyblednutí slunečním světlem.

Tato možnost je vhodná pro ty, kteří se nerozhodli o výběru barvy. Pokud je experiment úspěšný, lze následně změřit zbytek vlasů.

Ombre

Krásné zvýraznění tmavých vlasů lze osvěžit a zdůraznit plynulým přechodem z přirozené barvy, která zůstává nezměněna, na světlé odstíny. V tomto případě ovlivňuje barvení pouze konce vlasů do určité úrovně v závislosti na jejich délce.

Aby byl barevný přechod hladký, provádí se zvýraznění technikou ombre pomocí několika odstínů, které musí být ve stejné paletě barev.

Existuje několik typů ombre:

 1. Dvoubarevný. V tomto případě se zvýrazňujícího účinku dosáhne explicitním vymezením hranice.Neexistuje žádný plynulý přechod - vlasy z tmavého tónu se okamžitě změní na světlý.Hlavní myšlenkou je zdůraznit samotnou linii okraje květů, které mohou být buď ploché, klikaté nebo jiné tvary.
 2. Multitone. Několik odstínů ahranice pro přesun z jednoho stínu do druhého.Neexistují žádné ostré přechody, které dodají účesu upravený a elegantní vzhled.Mladé dívky někdy chtějí přidat kreativitu.V tomto případě se ombre provádí za použití jakýchkoli duhových odstínů.
 3. Kombinace s rezervací. Konce vlasů jsou zbarveny a zbytek hlavy je bronzový.V tomto případě je důležité nechat kořenovou zónu potemněnou.
 4. Ombre podél obrysu. Bělení vlasů zdůrazňuje stříhání a ovlivňuje pouze konce vlasů.

Obecně platí, že zvýraznění ombre vypadá jako prameny vlasů spálené na slunci.

Balayazh

Krása a přetékání kadeří bude zajištěno výskytem zbarvení balayazh.Provádí se pomocí několika odstínů.Zbarvení začíná uprostřed vlasů přirozenými barvami a plynule klesá, kde se paleta dramaticky mění.Poškození způsobené tímto postupem je zanedbatelné, protože jsou obarveny pouze malé oblasti vlasů.

Barevné schéma se může lišit v závislosti na původní barvě nebo zvolených preferencích. Na tmavé vlasy je nejlepší použít přírodní odstíny , aby nedošlo k výraznému kontrastu.Vlasy jsou vizuálně silnější, objemnější a krásnější.

Barvení prováděné touto technikou nevyžaduje konstantní úpravu a vlasy nelze monitorovat tak pečlivě jako v případě jednobarevného barvení.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis: Módní účes pro bob pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Shatush

Technika barvení podobná ombre, která rovněž používá několik barev a umožňuje plynulé přechody.Barvy nemají jasné hranice, zdá se, že jsou rozmazané v prstencích s maximální amplitudou.Existuje účinek spálených pramenů, ale nejsou uspořádány v určitém pořadí, ale náhodně.

Shatush je vhodný pro všechny vlasy tmavého stínu a jakékoli délky. Stručný výsledek bude dosažen na dlouhých vlasech pomocí přírodních odstínů.Technika barvení dává vlasům expresivitu a další kouzlo.Provádí se relativně rychle a nemá výrazný negativní vliv na vlasy.

Sůl a pepř

Zvýrazňování tmavých a světlých vlasů se stále zlepšuje a zatímco ženy ve věku tvrdohlavě malované přes šedé vlasy, mladé dívky hledají za každou cenu.Zbarvení ve stylu "sůl a pepř" je jedním z nejmódnějších trendů. Při provádění této techniky by konečný výsledek měl být podobný přirozeným šedým vlasům s pruhy tmavých kudrlinek.

Za tímto účelem musí být vlasy zcela zbaveny pigmentu, po kterém by mělo být přidáno několik odstínů šedivých vlasů.Tento postup je považován za jeden z nejdražších a provádí se pouze na rukou odborníka.Bude to trvat déle, než je obvyklé zvýraznění, ase nejlépe hodí pro světlovlasé dívky.

Dark Hairbude podléhat přísnějšímu bělení, nebude to mít vliv na výsledný stín, ale zhoršuje se struktura vlasů.

Barvení

Při použití této techniky jsou vlasy barveny jasnými, nasycenými barvami. Na rozdíl od zvýraznění nezmizí, ale jsou okamžitě vyplněny správnými barvami.Zpravidla se používá několik odstínů, aby vlasy získaly zajímavý vzhled.Vybrané odstíny by se měly navzájem stručně kombinovat.Na tmavých vlasech vypadají fialové, červené nebo modré tóny dobře.

Kontrast

Na tmavých vlasech zvýraznění zvýraznění vypadá velmi pěkně, což vám umožní soustředit se na zámky různých odstínů a šířek.Pro tuto techniku ​​postačuje použití jedné barvy.V některých případech mohou velitelé pořídit několik barev, které jsou ve stejné paletě barev.Zvýraznění může být klasické nebo asymetrické.

Šířka pramenů se volí individuálně v závislosti na tvaru účesu.

Světlé kreativní prameny vypadají dobře na tmavých vlasech. K zvýraznění hloubky barev můžete použít barvy místo světlých odstínů.V kontrastu zvýraznění, malé prameny jsou malovány.Takové zbarvení vždy vypadá módní a krásné.

Diagonální

Zvýraznění touto metodou se provádí výběrem pramenů ve zvoleném úhlu, což umožňuje, aby se vlasy na světle více třpytily.Zbarvení se proto provádí pro konkrétní děleníjeho změna ovlivní konečnou verzi. Diagonální zvýraznění vypadá dobře na dlouhých vlasech a mohou si je vybrat majitelé světle hnědé nebo tmavé kadeře.

Benátský​​

Tato barva vypadá dobře na tmavých vlasech, což je hlavní pozadí.Vybrané prameny jsou malovány ve světlých odstínech, takže vzniká efekt spálených pramenů.Přechody mezi barvami jsou prováděny hladce, což vytváří vrstvený efekt.Vlasy vypadají objemně, leskle.Paleta barev je vybrána na základě přirozeného stínu a délky vlasů.

Francouzština

Krásné zvýraznění se provádí pomocí několika barev. Na tmavých vlasech vypadají dobře odstíny medu nebo ořechů. Kořeny vlasů zůstávají neporušené a prameny jsou vybírány v určitém pořadí.Hladké přechody mezi barvami jsou prováděny, což dává vlasům přirozený vzhled.Účes vypadá výrazněji, svěží a s luxusními odstíny.

Barva je nejlépe odhalena na dlouhých vlasech, ale postup lze provést na vlasech různých délek. Po barvení vlasy nevyžadují dodatečnou péči, protože nejsou prakticky poškozeny.

Zpětné zvýraznění

Tato technika se často nepoužívá v nezávislé formě, ale jako resuscitace vlasů. Přitahují se k němu, aby po neúspěšném barvení vrátily vlasy do estetického, dobře udržovaného vzhledu nebo po několika opravách účesu zdůrazňuje.Podstata postupu spočívá v obarvení pramenů v tmavých barvách pro jejich vizuální podobnost s barvou kořenů.

To dá vlasům aktualizovaný vzhled po přirozeném vyhoření barvy.Aby tmavé pásy nevypadaly příliš rušivě, pán používá několik odstínů.Všechny barvy se vzájemně hladce prolínají.Po tmavých odstínech jsou vlasy osvěženy světlými barvivy.Tato metoda je také dobrá pro ty, kteří jsou unaveni z blond.Umožňuje vám postupně, bez poškození vlasů, přecházet do svého přirozeného tónu.

Jak upozornit na černé vlasy - rysy

V důsledku tmavého pigmentu jsou černé vlasy nejhorší k barvení.Někdy ani zkušení řemeslníci nemohou dosáhnout požadovaného účinku poprvé.Nicméně, to je na černé dlouhé vlasy, které zvýraznění vypadá velmi působivě. Černé vlasy musí nejprve vybělit. Kromě toho prochází několika fázemi, dokud se nevmyje přírodní pigment vlasů.

Na tmavých vlasech je zvláště důležité vytvořit plynulé přechody barev, které umožní účesu vypadat přirozeněji.Tento postup lze provést pomocí různých typů zvýraznění, ale je vhodnější provést jej s dobrým specialistou.

Jemné a velké zvýraznění

Jemné zvýraznění vypadá krásně na dlouhých vlasech, ať už je vyrobeno tmavou nebo světlou barvou.Dodává účesu svěžest a upravený vzhled.Technika provádění je výběr a barvení malých pramenů po celé hlavě, taka na jeho samostatnou část.Vlasy nejsou prakticky poškozeny a nepotřebují regenerační postupy.

Alternativou k tomuto druhu zbarvení je velké zvýraznění.V tomto případě mistr pracuje se širokými prameny, které vytvoří jasný přízvuk v účesu.Pro tmavé vlasy jsou obě možnosti velmi vhodné a barvy jsou vybírány s ohledem na přirozenou barvu a individuální přání.

Jak nejlépe zvýraznit vlasy v závislosti na délce: krátké, střední, dlouhé

Zvýraznění může transformovat kadeře libovolné délky, pokud není příliš krátká.V ostatních případech délka ovlivňuje pouze techniku ​​postupu.

Vlasy střední délky se považují za univerzální a lze je ručně měřit pomocí fólie nebo speciálního klobouku.

Délka vlasů však může omezovat výkon některých technik, proto se doporučuje kontaktovat odborníky. Dlouhé vlasy jsou obvykle zvýrazněny fólií , protože proces trvá dlouho.Fólie umožňuje omezit přístup vzduchu pro lepší chemickou reakci.

Krátké vlasy lze zvýraznit pomocí speciálního celofánového klobouku. Na povrchu takového příslušenství jsou díry.Prostřednictvím nich vytáhne pán s háčkem vlasy.Pouze viditelná část vlasů je barvena.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro krátké vlasy.Fotografie, pohledpřední a zadní.

Nejlepší volba pro stříbro s ranou

Zvýraznění zvýraznění stříšky dokonale doplňuje.Dobrou volbou pro takový účes je klasické zvýraznění s kontrastní kombinací světlých a tmavých tónů.V závislosti na hustotě a přirozené barvě vlasů je vhodné jasné zvýraznění technikou peří.V tomto případě mohou být rány odlišeny od celkové hmotnosti, takže je o několik tónů světlejší nebo tmavší.

Pro stříšky na tmavých vlasech je vhodná technika zasklení. V tomto případě jsou vlasy barveny od středu kadeře a mezi barvami jsou plynulé přechody.Pomocí techniky závoje lze odlehčit pouze polovinu hlavy a vlasy budou méně poškozeny.

Také na náměstí vypadá výhodná reverzní zvýraznění, diagonální nebo balayazová.

Jak se starat o zvýrazněné vlasy

Navzdory skutečnosti, že tento postup vážně nepoškozuje kadeře, jako při barvení, vlasy stále vyžadují zvláštní péči.Po salonu je třeba použít obnovovací masky a přípravky pro péči o vlasy pro barevné nebo zvýrazněné vlasy. Po umytí vlasů šamponem použijte kondicionér.

Poprvé po barvení jsou vlasy velmi citlivé.Musíte je chránit před přímým slunečním zářením a nemůžete často používat kulmy a žehličky.Vlasy mohou také trpět mrazem nebo větrem, takžemusíte v chladném počasí nosit klobouk.

Stav vlasů závisí nejen na kvalitě barvících prostředků, ale také na přípravcích pro péči o vlasy.Profesionální řady šamponů a balzámů se o vaše vlasy lépe starají.Pro zlepšení krevního oběhu, který pomáhá vyživovat vlasy, se můžete uchýlit k masáži hlavy.To lze provést samostatně každý den před spaním.

Jak na to sami - pokyny krok za krokem

Pro barvení vlasů v domácnosti můžete použít speciální klobouk.Klobouky se kupují v kosmetických salonech nebo ve specializovaných obchodech.Metodu zvýraznění můžete použít pomocí fólie.

Při výběru barviva se musíte soustředit na přirozenou barvu vlasů: čím tmavší je, tím silnější bude kyslík.

Zpravidlapro tmavé vlasy je výhodné zvolit oxid mezi 6% a 9%. Existují také speciální sady zvýraznění, které již obsahují vše, co potřebujete.

K zvýraznění domova budete potřebovat:

 1. Odbarvovací kompozice.
 2. Oxidační činidlo.
 3. Sklo pro roztok.
 4. Fólie nebo klobouk.
 5. strapce.
 6. Hřebeny.
 7. Sponky do vlasů, elastické pásky.
 8. Rukavice.

Nejlepší je být v proceduře během procedury, kterou není líto zahodit.Před barvením musíte vlasy dobře česat.Pokud se zvýraznění provádí pomocí klobouku, budete potřebovat další speciální háček.Díky tomu se vlasy vytáhnou přes hlavu a potřísněné kartáčem.

Poté je hlavazabalte do polyethylenu a vyčkejte požadované množství času.Pokud se zvýraznění provádí pomocí fólie, je nejprve nutné rozdělit prameny na několik částí.Všechny části jsou zajištěny sponkami, s výjimkou pracovního prostoru.Prameny jsou položeny na fólii a obarveny kartáčem.

Poté je fólie zabalena a upevněna.Musíte tedy zpracovat celou hlavu.Je lepší začít ze stran, pak si vymyslí zadní část hlavy a nakonec korunu hlavy. Po opláchnutí barvy se doporučuje použít opravnou masku.

Kontraindikace pro zvýraznění

Použití chemických produktů pro barvení vlasů vyžaduje opatrnost.Nezvýrazňujte poškozené vlasy, které prošly nedávným barvením nebo trvalým působením.

Zvýraznění nebude úspěšné s:

 • špatným zdravím, zejména s horečkou;
 • léčení léky;
 • hormonální poruchy;
 • nezdravá pokožka hlavy;
 • alergická reakce na barviva.

Kromě toho u velkého počtu šedivých vlasů není zvýraznění prováděno kvůli neschopnosti dosáhnout požadovaného výsledku.Zvýraznění již dlouho trendy a bude vypadat krásně na tmavých vlasech.Hlavní věc je vybrat správnou barvu a techniku ​​malování.

Video o krásném zvýraznění na tmavých vlasech

Jak zvýraznit na tmavých vlasech:

Fotografie se zvýrazněnímpro tmavé vlasyženy: