Koučování vlasů.Co je to, výhody, recenze, jak to udělat správně, který kondicionér a balzám je lepší

V oblasti péče o vlasy se objevila alternativa k ošetřování vlasů.To jsou vlasy na holení - nový způsob mytí vlasů bez použití šamponu, který v krátké době získal řadu pozitivních recenzí.

Kovoshing - co je a, co je potřeba?

Covoshing je založen na tvrzení o nebezpečí agresivních síranů v tradičních šamponech, které narušují strukturu vlasů a zbavují je přirozeného mazání.

Údajný účinek společného holení je působivý a srovnatelný s výsledky péče o salon. Jeho příznivci tvrdí, že pokud se postup provádí ve správném pořadí a za pomoci správně zvolených prostředků, vlasy se zotaví, získají hladkost a lesk, přestanou vypadávat a lupy zmizí.

Postupy řízení

V závislosti naPokud jde o použité prostředky, lze postup společné ukládání do mezipaměti rozdělit na 2 typy:

 1. Použitím konvenčních klimatizačních jednotek.
 2. Zvláštní prostředky.
 3. ​​

Obvyklé kondicionéry pro oplachování obvykle neobsahují čisticí prostředky a nejsou určeny k odstraňování nečistot z pokožky hlavy.Jejich hlavním účelem je usnadnit česání vlasů uzavíráním vlasové šachty, dodává vlasům hladkost a odstraňuje elektrizující účinek.

K dosažení dobrého výsledku je tedy třeba pomocí dlouhé masáže pokožky dosáhnout důkladného mechanického účinku na vlasy.Speciální kondicionéry pro koksování jsou dobré v tom, že obsahují přísady pro čištění pokožky hlavy a odstranění plaku, a proto je postup mytí hlavy rychlejší.

Komu vyhovuje

Kravské vlasy (recenze přijaté na internetu jsou většinou pozitivní)jsou nejvhodnější pro ty, kteří mají tyto typy vlasů:

 • suché (uschlé) a poškozené;
 • malované (zvýrazněné);
 • kudrnaté (kudrnaté);
 • související s věkem;
 • jsou těžké.

Covoshing je šetrný způsob mytí vlasů. Suché a poškozené vlasy se s ním pečlivě omývají a jeho struktura se obnovuje získáním potřebné výživy a ošetření.

Barvené a pruhované vlasy lze použít k udržení barvy, protože kondicionér absorbuje pigment mnohem pomaleji než šampon.

Kudrnaté zlobivé vlasy jsou podneustálé vystavování stylingovým produktům, což způsobuje jejich vysychání a křehkost.Tyto vlasy jsou zvláště vhodné pro šetrnou péči o holení.

Věk ženy ztrácí potřebnou vlhkost a vypadá suchěji a bez života.Mytí kondicionérem je zvlhčuje a obnovuje.Tvrdé vlasy jsou zlobivé, s obtížným česáním. Šampon je suší a společné holení jim pomáhá, aby byly měkké a hedvábné.

Kravské vlasy (recenze mohou být negativní) ne vždy zvládnou odstranění kožního mazu, takže vlasy mohou vypadat špinavě.Pro mastné vlasy je nejlepší vyzkoušet speciální čisticí kondicionéry pro koučování.

Odpůrci této metody péče o vlasy tvrdí, že koučování by se nemělo používat u žádného typu vlasů, protože v důsledku nedostatečného očištění se póry budou i nadále ucpávat mazu a vlasy nebudou schopny růst a růst přirozeným způsobem.To může způsobit vypadávání vlasů.

Výhody postupu

 1. Skalp a vlasy přijímají živiny spíše než agresivní účinky laurylsulfátů obsažených v šamponech.
 2. Vlasy se stávají učenlivějšími a stylovější.
 3. Pomocí holení můžete vlasy obnovit doma, aniž byste se museli uchylovat k drahým salonům.
 4. Procedura zahrnuje masáž vlasové pokožky, která zlepšuje krevní oběh, vyživuje vlasy a stimuluje růst vlasů.

Nevýhody postupu

 1. Musíte prát častějihlava kvůli údržbě minimálního množství čisticích prostředků v klimatizační jednotce.
 2. Pro každou proceduru je vyžadováno velké množství kondicionéru a náklady na vodu na mytí vlasů se zvyšují.
 3. Speciální prostředky pro společné ukládání do mezipaměti, které umožňují dosáhnout maximálního účinku, jsou drahé.
 4. Tento postup trvá mnohem déle než u tradičních šamponů.
 5. Vlasy po společném sušení vysychají déle, a to i při vysoušeči vlasů.
 6. Vlasy ztrácí objem vyhlazením kondicionérem.
 7. Při neustálém používání koučování můžete „překrmit“ své vlasy a bude to vypadat neupraveně.

Rozdíly mezi balzámem a kondicionérem

Ve většině dostupných popisů postupu koučování se nerozlišuje mezi prostředky pro jeho provádění.V některých pokynech je balzám zmiňován, v jiných klimatizace, v balzamu třetího kondicionéru.

Klimatizace - jedná se o typ balzámu, avšak s určitými rozdíly:

 1. Účelem klimatizačního zařízení je přilepit procesmytí vlasových vloček a balzámu nejenže drží pohromadě, ale také vyživuje vlasy.
 2. Účinek kondicionéru je dosahován rychleji, není třeba jej udržovat na vlasech a je vhodné, aby se balzám po chvíli nepláchl.
 3. Je lepší distribuovat kondicionér po celé délce vlasů, s výjimkou kořenů, jinak objemný účes nebude fungovat.Naopak, balzám by měl být aplikován na kořeny, aby se získaly živiny.

Abychom pochopili, co je lepší použít,Stojí za to se pokusit střídat oba způsoby.

Prostředky 2 v 1

Pokud chcete přistupovat k koučování důkladně, je lepší použít profesionální moderní prostředky 2 v 1 vytvořené speciálně pro tento postup.Obsahují nemýdelné čisticí a kondicionační přísady a také lehkou konzistenci, díky které je produkt rovnoměrně distribuován do vlasů.

To platí zejména pro poškozené vlasy, protože další mechanické tření při masáži hlavy jim může ještě více poškodit. Moderní výrobky pro holení jsou vhodné pro každodenní použití. Jejich hlavní nevýhodou je vyšší cena, na rozdíl od konvenčních balzámů a kondicionérů.

Podle výsledků sledování cen pro specializované prostředky pro koksování stojí nejlevnější balzám značky NANO-Organik (Rusko) od 350 rublů.na 300 ml.Vzhledem k tomu, že každá procedura zabírá v průměru 40–60 ml balzámu, stačí taková nádoba pouze pro 5-7 procedur.

Druhy vlasových kondicionérů

 1. Kondicionéry- zakrývají vlasové vločky a eliminují elektrizující účinek.Složení oplachovacích prostředků má nejčastěji silikonovou bázi, která dává kadeřům lesk a hedvábí.
 2. Expresní kondicionérynení třeba omývat, aplikují se na suché i mokré kadeře.Jejich hlavními složkami jsou keratiny, proteiny a glycerin, které vlasům dodávají vlhkost a vytvářejí na nich ochranný film.Hlavní účelExpresní kondicionéry - ochrana kadeřů před poškozením UV zářením, fixátory na vlasy a vysoušeče vlasů.
 3. Specializované kondicionéry- prostředky vyvinuté pro péči o vlasy podle jejich typů a řešení konkrétního problému.Například pro barevné vlasy kondicionéry obsahují ochranné ultrafialové filtry, pro rozštěpené konce - zvlhčující oleje, stejně jako proteiny a keratiny pro rekonstrukci a výživu vlasů.

Pravidla pro výběr vlasových kondicionérů

Na základě účelu společného ukládání do mezipaměti je lepší se o něj starat specializovanými kondicionéry.

Jsou zde však některé nuance, které je třeba vzít v úvahu:

 1. Silikon nesmí být přítomen mezi přísadami kondicionéru, protože obaluje a zvlňuje kadeře.Po takovém mytí může mít vzhled účesu neupravený vzhled.Nástroje se silikony jsou všechny končící na _cone: dimethicone, cyklomethicone a další.Silikon postupně narůstá na vlasech a pokud takový kondicionér neustále používáte, můžete jej umýt pouze hlubokým čisticím šamponem.Nyní existují ve vodě rozpustné silikonové kondicionéry, které jsou označeny takto: Trideceth-12, Dimethicone Copolyo, Dimethicone copolyol /HWP, Hydroxypropyl, Polysiloxane, Lauryl methicone copolyol.Nejlepší alternativou by byla volba klimatizace bez silikonu.
 2. Je žádoucí, aby klimatizace neobsahovala minerální oleje, vosk a parafin.Tyto látky ucpávají póry pokožky a nedovolují vlasy dýchat a růst.
 3. Kondicionér musí být nemastný.Je důležité, aby kondicionér byl snadno nanášen a distribuován po celé délce vlasů.

Odrůdy balzámů

Kosmetické - to jsou balzamy, které pomáhají zlepšovat vnější stav kadeří, přidávají lesk, měkkost, objem a odstraňují elektrizující účinek.

Mezi tyto prostředky patří:

 • kondicionér;
 • kondicionér;
 • Tónovaný balzám.

Účel prvních dvou z nich je podobný kondicionérům, s jediným rozdílem v tom, že balzámy mají silnější konzistenci a obsahují koncentrované užitečné složky, které obnovují vlasy.

Léčivé přípravky jsou balzámy (masky), jejichž složení proniká hluboko do pokožky hlavy. Jsou rozděleny do typů vlasů a problémů, pro které jsou vytvářeny.Aby léčivý balzám vyvolal účinek, měl by být ponechán na vlasy po dobu 10-30 minut.

Pravidla pro výběr balzámu

Je důležité vybrat balzám nezbytně s ohledem na váš typ vlasů.

Je však třeba vzít v úvahu toto:

 1. Tenké vlasy se lépe hodí pro lehké, nesmazatelné balzámy nebo masky s použitím maximálně 1-2krátza týden.
 2. Hydratační balzámy fungují dobře pro obarvené vlasy.
 3. Pro obnovení hydratačního a vyživujícího balzámu obsahujícího keratin je vhodnější poškozené a suché vlasy.
 4. Mastné vlasy anormální vlasy by si měly zvolit nejlehčí balzám, aby intenzivní živiny vlasy nepřekrývaly.

Covoshing - instrukce krok za krokem

K dosažení požadovaného účinku byste se měli připravit na obtížný a časově náročný postup:

 1. Suché vlasy důkladně promíchejte.
 2. Navlhčete hodně kadeřů vodou a poklepejte je ručníkem.
 3. Stiskněte kondicionér (balzám) na dlaň v množství přibližně velikosti tenisového míče a postupně ho aplikujte po celé délce vlasů, přičemž opatrně rozložte každý pramen.Množství použitého kondicionéru závisí na délce vlasů.Zde jsou doporučení pro vlasy pod délkou ramene.
 4. Opatrně vmasírujte vlasovou linii a mnul si vlasy mezi sebou.Po 5 minutáchmasáž opět mírně navlhčete hlavu a pokračujte v tření dalších 5 minut.
 5. Opláchněte hlavu pod sprchou velkým množstvím vody, dokud se nevyznačí vrásek vlasů.
 6. Nejprve si osušte vlasy ručníkem.Nejlepších výsledků se nedoporučuje vyfukováním.

Toto je obecný postup pro ukládání do mezipaměti.Postup se může lišit v závislosti na typu vlasů.

Další doporučení:

​​
Typ vlasů Doporučení ]
Poškozené Při masáži si vlasy příliš neotřete, protože stav vlasů se může zhoršovat.Po masáži hlavy musí být kondicionér ponechán zapnutývlasy po dobu dalších 10-15 minut.
Normální se štípanými konci Masírujte hlavu asi 5 minut, poté opláchněte produkt a na konce naneste olej.
Tenké a normální Klimatizační jednotku byste neměli opustit dlouhou dobu ani po 5 minutách.Masáž by měla důkladně opláchnout hlavu.
Barevné vlasy mastné u kořenů Obnovení vlasů poškozených barvením se provádí nanesením kondicionéru na celou vlasovou linii a kořeny se předem omyjí šamponem.

Neoplachujte špinavé vlasy a styling pomocí holení, což by mělo být zohledněno před pokračováním.Nákup kondicionéru vzhledem k jeho typu vlasů nezaručuje úspěšný výsledek.

Proto nemusí být možné vybrat perfektní klimatizaci ihned. Koučování vlasů (recenze použitých produktů pomáhají určit nejlepší hodnocení) je seskupeno podle typů vlasů a ceny balzámu (kondicionéru).

Hodnocení nejlepších léků

Pro zvlhčující vlasy:

Název Akce Cena
1. Aktivní hydratační balzámové oplachování série WELLA Pro Má hydratační vlastnosti díky moringovému oleji.z 280 rublů.na 500 ml.
2. Natura Siberica Protection and Nutrition Balm Bylinné výtažky a přírodní oleje dodávají lesk a síluvlasy a hydrolyzovaný keratin, obnovuje jejich strukturu.z 280 rublů.pro 400 ml.
3. Balzám na vlasy Gliss Kur „Hyaluron + výplň“ Struktura vlasů je pevná a obnovená od 185třítna 200 ml.
4. Kondicionér Matrix Oil Wonders Oil Conditioner Hydratuje vlasy a zabraňuje ztrátě kolagenu v důsledku přítomnosti arganového oleje ve směsi) od 740 rub.na 200 ml.
5. Paul Mitchell kondicionér okamžité hydratace Dailv Dokonale se vyrovnává s vyhlazovacími kadeřemi.Produkt má tající strukturu a necítí se tučně z 1263 rublů.na 200 ml.

Pro mastné vlasy:

1. Balm L'Oreal Paris Elseve Balancing 3 hodnotné jíly Je deklarováno jako lék proti vypadávání vlasů.Nevysušuje pokožku a dodává vlasům tloušťku ze 176 rublů.na 200 ml.
2. Estel Curex Volume Balm Obsahuje vyvážené složení vitamínů, které regulují sebekázeň a prodlužují čistotu vlasů.z 200 rublů.na 250 ml.
3. KeraSys Scalp Care Sebum Control Deep Cleansing Conditioner Odstraňuje problémy s nadměrnou produkcí kožního mazu, vyživuje poškozené vlasy a obnovuje je.Tento nástroj pro časté použití chrání vlasy před ultrafialovým zářením a vysokými teplotami stylingu před 900 rublů.na 600 ml.

Pro oslabené vlasy:

1. Silný balzámAgafi Vyrábí se na základě roztavené vody, která je přírodním kondicionérem.Podle recenzí tento balzám funguje lépe na přírodních vlasech ze 73 rublů.na 350 ml.
2. Balzám Revivor Recovery Balm Dokonale se vyrovnává s obnovou kutikuly přesušených a poškozených kadeří, vyhlazuje a nasycuje je živinami ze 144 rub.na 450 ml.
3. Hydratační balzám „Rakytník“ od Natura Siberica Vytvořte ochranný film, zvlhčujte a eliminujte škodlivé účinky stylingových produktů a také přidejte objem.z 200 rublů.pro 400 ml.
4. L'Oreal Professionnel Absolute Repair balzám na lipidy Lipidový komplex balzámu zevnitř regeneruje a vyživuje vlasy.Recenze o něm nedoporučují použití pro tenké poškozené vlasy, protože je činí těžšími a zabraňuje objemu účesů z 900 rublů.na 200 ml.

Po obarvení:

1. Natura Siberica Organic Balm Protection and Shine Chrání, vyživuje a hydratuje a protein extrahovaný ze sojových bobů Daurian opravuje poškození barevných kadeřů.ze 160 rublů.na 500 ml.
2. Profesionální kondicionér kondicionéru Kapous Při jeho použití jsou vlasy vyživovány mnoha vitamíny a přírodní oleje pomáhají udržovat barvu vlasů a regenerovat ji.z 200 rublů.na 350 ml.
3. Ecolab Balm Zpevňuje vlasy z 200 rublů.na 200 ml.
4. Kaaral Purifv Colore kondicionér pro barevné vlasy Dlouhodobě udržuje intenzitu barev, zvlhčuje vlasy a dodává lesk.z 540 rublů.na 250 ml.

Jakékoli jiné silikonové kondicionéry označené na lahvičce bez silikonu jsou vhodné pro společné ukládání do mezipaměti.

Četnost opakování postupu

Velkou nevýhodou ukládání do mezipaměti je hromadění prostředků na vlasové linii.Živiny z kondicionérů nejsou absorbovány do vlasů, ale jsou ukládány na povrchu vlasů a znečišťují je.

Kravské vlasy (recenze profesionálních kadeřníků pomáhají získat maximální výsledky) se pro trvalé použití nedoporučují.Přibližně každé 3-4 koučovací postupy pro prevenci je lepší zahrnout šamponovací šamponování.

Recenze fotografií na holení vlasů.

Pro mytí vlasů můžete použít následující schéma:

 • 1krát - šampon a kondicionér;
 • 2krát - pouze klimatizace a výživná obličejová maska;
 • 3krát - šampon a kondicionér;
 • 4krát - pouze klimatizace.

Covoshing může být skvělým doplňkem běžných postupů péče o vlasy.

Účinek společného ukládání do mezipaměti

Od společného ukládání do mezipaměti byste neměli očekávat rychlé výsledky.Pokud však struktura vlasů není poškozena, měl by se kosmetický efekt u správných produktů objevit okamžitě.

V důsledku toho se vlasy:

 • stanou méně zmatenými;
 • zjemní;
 • skončíelektrifikovat;
 • obdrží podstatnou hydrataci a výživu;
 • zachovávají barvu déle;
 • získají přirozený lesk a zdraví.

Terapeutický výsledek ve formě regenerace vlasů a prevence jejich průřezu bude patrný nejdříve za měsíc.

Cowing může být zpracován odlišně.Někdo nedostane požadovaný výsledek kvůli neúspěšnému výběru prostředků, někdo prostě nechce trávit svůj drahocenný čas na tento postup.Četné recenze těch, kteří tuto metodu testovali, však tvrdí, že vlasy na holení nahrazují chod do drahého salonu.

Autor:Anna Lebedeva

Video o společném ukládání do mezipaměti, výběru fondů a pravidlech provádění

Více o společném ukládání do mezipaměti:

Kdo může a nemůže udělat postup: