Kotvení hrudníku bez implantátů, s implantáty.Foto, cena, jak to jde, rehabilitace

Technika používaná od roku 1897 prošla mnoha změnami a stala se skutečnou spásou pro ženy, jejichž prsa ztratily svou dřívější elasticitu a tvar.Kotevní výtah je nejsložitější technikou mastopexie, při které se nastavují prsní žlázy jakékoli velikosti a tvaru.

Co je to kotvení prsou kotvya u žen

Jedná se o navrácení nebo zlepšení tvaru prsu, který se propadl (ptóza).Princip činnosti spočívá v přemístění bradavky-areolárního komplexu (SAC) do střední polohy a korekce natažené kůže kolem a dolů z bradavky.

Na prsní žláze se provedou tři řezy, které připomínají kotvu nebo převrácený „T“:

 • kolem dvorce bradavky;
 • vertikální - jde ze spodní části bradavky do místa připojení žlázy k hrudi (záhybový záhyb);
 • vodorovně - v oblasti záhybu, krouží hrudník zdola.

V případě velkých prsou použijte metodu redukčního plastu.Přebytečná tkáň prochází resekcí.Vizuálně se prsa stává objemnější, a to i přes zmenšení v oblasti kůže.Vypadá dobře a pružně.Při výrazném vynechání žlázové tkáně je v horní části fixována na husté tkáně hrudníku.

Portrét lékaře s měřicí páskou, která měří velikost prsou pacienta.

Při dostatečném objemu mléčných žláz se lze omezit na „zvedání“ bez odstranění podkožního parenchymu.Malá prsa v důsledku zpřísnění mohou mít zploštělou formu, takže chirurgický zákrok je obvykle doplněn augmentací silikonovými implantáty.Při nadměrném protažení a ochabnutí tkání a nedostatečném objemu mléčných žláz se také doporučuje endoprotetika.

Cena výtahu bez implantátů je od 130 do 200 tisíc rublů.Cena plného balíčku zahrnuje ubytování na oddělení, zdravotnický personál a kompresní prádlo (nebo zakoupené samostatně).Testy a vyšetření před operací se zpravidla platí navíc.Náklady na implantáty se pohybují od 40 do 100 tisíc za pár.

Komu se doporučuje

Tato operace se týká estetické chirurgie zaměřené na odstranění kosmetických defektů, které nejsou spojeny s patologickými procesy.Je přijatelný pro ženy starší 18 let se závažným prohýbáním prsou - mastoptózou.Předpokladem je absence kontraindikací.

Stupně ptózy se určují poměrem bradavky k hornímu bodu zářezu pod hrudníkem:

 1. I- bradavka se pohybuje pod úrovní vzteklinyzáhyby.Vzdálenost nepřesahuje 1 cm. Jedná se o lehkou ptózu, při níž spodní polokoule hrudníku zůstává zvýšená a zřetelně viditelná vpředu.
 2. II- bradavka spolu s tkáněmi je posunuta o 1-3 cm, což je průměrná ptóza.
 3. III- bradavka je snížena o více než 3 cm vzhledem k záhybu.Spodní povrch hrudníku je prakticky nebo zcela neviditelný.Toto je výrazná ptóza.
 4. ​​
 5. IV- prsní tkáň je velmi napnutá, bradavka směřuje k podlaze.

Pro napínání tkáně III a IV stupňů je indikována kotevní výška mléčných žláz.Mnoho plastických chirurgů považuje tuto metodu za efektivní i v mírnějších stádiích, protože riziko opakovaného prohýbání a napínání tkání je mnohem menší než u jiných metod.

Nejčastějšími pacientkami jsou ženy, které zažily všechny potěšení z mateřství, včetně kojení.Žlázová tkáň, která se během laktace zvyšuje téměř 3krát, napíná pokožku.Změny v prsu závisí nejen na délce krmení, ale také na individuálních vlastnostech kůže.

Chirurgie je indikována pro změny související s věkem u žen starších 45 let.Tuková tkáň je postupně nahrazena vláknitou tkání, která vede k přirozenému ochabnutí prsou, a to i při absenci kojení v minulosti.

Příčinou mastopexie může být také:

 1. Asymetriemléčných žláz a /nebo umístění komplexu bradavky-areol.
 2. Pseudoptóza- horní hrudník je znatelně zploštěn a měkké tkáněsestoupil na dolní polokouli.Vsuvka je vyšší nebo na úrovni podřízeného záhybu.
 3. Strie. Dochází k výkyvům hmotnosti a řadě dalších důvodů.U středních a velkých prsou s podobným problémem je kotevní výtah obzvláště účinný.

Kontraindikace pro kotvení prsou kotvy

Prsu se nedoporučuje u žen, které pokračují v kojení nebo které jej zastavily méně než 1 rok před operací.Prsní žlázy potřebují čas, aby zaujaly své konečné postavení, a do té doby existuje riziko jejich poškození chirurgickým zákrokem.

Pacienti trpící:

 • fibrocystickými formacemi prsou nejsou rovněž povoleni k chirurgickému zákroku;
 • onkologická onemocnění;
 • dysfunkce koagulačního systému;
 • endokrinní choroby;
 • diabetes mellitus;
 • infekční choroby v akutních a chronických stádiích;
 • pohlavně přenosná onemocnění;
 • srdeční selhání;
 • selhání ledvin;
 • duševní poruchy.

Aby se vyloučila možná kontraindikace, provádí se před operací komplexní prohlídka těla.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Breast lifting bez implantátů - všechny metody, metody a postupy.Účinnost, fotografie před a po.

Diagnostika před zvednutím prsou kotvy

Schéma a princip nadcházející operacestanoveno během počátečního vyšetření plastickým chirurgem.Vizuálně posoudil povahu kůže, stupeň ptózy, zejména tvar a velikost hrudníku.

Přání pacienta jsou porovnána s možností chirurgického zákroku.Mnoho klinik používá počítačovou simulaci, takže žena může přibližně pochopit, jaký výsledek lze očekávat.

Kotevní výtah je složitá operace na mléčných žlázách, proto chirurg předepíše pokyny pro testy a vyšetření nezbytnák potvrzení nadcházející mastopexie:

 1. Podrobný klinický krevní tests leukocytovým vzorcem.Cena - 480-680 rublů.
 2. Stanovení krevního typu a faktoru Rh.Náklady na analýzu - 600–700 rublů;
 3. Biochemická analýza krve (až do 350 rublů).
 4. Krevní test na přítomnost pohlavně přenosných nemocí a hepatitidy (nemocniční komplex) - od 1700 do 2500 rublů.
 5. Analýza moče pomocí mikroskopie v sedimentu (300 - 400 rub.).
 6. Koagulogram - ukazuje kvalitu srážlivosti krve.Cena - 1 000 - 3 000 rublů.
 7. EKG s dekódováním (asi 1800 rublů).
 8. Ultrazvuková nebo rentgenová mamografie (až 2 000 rublů).
 9. Fluorografie (zdarma).

Jsou nutné závěry jiných odborníků:

 1. Terapeut- měří tlak, srdeční frekvenci.Na základě historie lékařského záznamu a výsledků testů rozhodne o vhodnosti nadcházející operace.
 2. Mammolog- studuje stav mléčných žláz vyšetřením pacienta a jehorentgenové obrázky.
 3. Anestetik- předepisuje léky proti bolesti odkazující na výsledky hardwarového vyšetření kardiovaskulárního systému.

Inspekce odborníky jsou ve státních poliklinikách zdarma nebo se platí zvlášť.

Etapy kotevního výtahu

Operace zahrnuje přípravné fáze, skutečné utažení a rehabilitaci:

 1. Primárnívyšetření a konzultace s plastickým chirurgem.
 2. Testování, kontrola hardwaru.
 3. Závěr terapeuta, mamologa.
 4. Příprava na operaci.Provádí se na lačný žaludek, proto 8 hodin před operací nemůžete jíst jídlo a pít po dobu 6 hodin.Vyloučit užívání hormonálních léků, alkoholu a léků na ředění krve.Odstraňte povlak z nehtů.
 5. Osídlení v nemocnici a označení.Doktor označí linie budoucích řezů značkou.Probíhá konzultace s anesteziologem o výběru anestezie - intravenózní nebo endotracheální (inhalace).U kotvení hrudníku kotvy je indikována celková anestézie.Pacient omývá make-up, odstraňuje šperky, osprchuje se.
 6. Provádění operace.Poté, co anestézie pracovala, chirurg provede tři řezy.Roztažená kůže a měkké tkáně jsou vyříznuty.Komplex bradavek-dvorců (NAO) se přemisťuje do nové polohy.Prsní žlázy jsou připevněny k svalové fascii.Okolní kůže je utažena tak, aby udržovala SAK v horní poloze.V případě potřeby částvnitřní parenchym je odstraněn.Průměrná doba trvání operace je 2,5 hodiny.
 7. Pooperační období.Pacient zůstává v nemocnici až 3 dny pod dohledem lékařů.Délka pobytu závisí na potřebě použít drenážní systém pro odtok krve a mízy.Ve dnech 12-14 se stehy odstraní (pokud se nepoužil samo-vstřebatelný steh).

Metody rehabilitace po kotvení hrudníku kotvy

Kotvení hrudníku kotvy bude mít pozitivní účinek nejen díky dovednosti plastického chirurga, ale také pacientovi vyhoví všem předpisům během období zotavení..Při správné péči je výsledek viditelný 2-3 měsíce po operaci.

K tomu je třeba dodržovat základní doporučení:

 1. Kompresní prádlo. Zakoupeno samostatně nebo zahrnuto v ceně celého balíčku klinických služeb.Jedná se o elastický vrch, který pomůže zabránit divergenci švu a posunutí prsu nebo implantátu.Umístěte na den po operaci.Noste se bez odstranění, dokud nejsou stehy zcela zahojeny.Obvykle toto období trvá 2-3 měsíce.Během vyšetření chirurg postupně uvolňuje obvod popruhů, pokud to stav operovaného prsu umožňuje.
 2. Zrušte jakoukoli fyzickou aktivitu. V prvním týdnu zajistili úplný mír.Po dobu 3–5 dnů je vhodné si v práci vzít volno, i když se nejedná o elektrickou zátěž.Prvních několik týdnů se nedoporučuje zvedat náklad vážící více než 3 kg.
 3. Vyhněte sepřehřátí- nenavštěvujte lázně, sauny, osprchujte se.
 4. Pravidelně navštěvujte klinikuza účelem obvazování a dezinfekce stehů nebo samostatně provádějte postup.Mokré a kontaminované obvazy by měly být okamžitě nahrazeny čistými suchými obvazy, které dříve ošetřily stehy antiseptikem.
 5. Užívejte antibiotikaa léky proti bolesti podle doporučení lékaře.
 6. V prvních 3–4 týdnech naneste na švy speciální upevňovací pásky steri-strip , aby se snížilo zatížení a zlepšily klouby jizev.Po 1,5 až 2 měsících jsou proužky nahrazeny silikonovými náplastmi.
 7. Použití regenerujících krémů a mastí způsobí, že jizvy budou méně viditelné a znatelné rychleji než za rok. Lze je používat 1-2 měsíce po operaci.Doporučené přípravky:
Název Účinná látka Dávkování Kurz Cena, rub
Imoferáza (krémová) Hyaluronidázový enzym Naneste tenkou vrstvu 2krát denně Až 6 měsíců 650
Dermatix (masti) Cyklické a polymerní siloxany Tenká vrstva 2krát denně Od 2 měsíců do požadovaného výsledku 2000-2400
Contractubex (gel) Cibulový extrakt, heparin, alantoin 2-3krát denněb, tenká vrstva 3-6 měsíců 600

Dodržování doporučení lékaře vám pomůže snížitrehabilitační období 25-30% a staršípřirozený termín pro zobrazení konečného výsledku.

Mnoho pacientů je zastrašováno počtem nadcházejících řezů a upřednostňují periaolární mastopexii.Praxe však ukázala, že přítomnost dvou dalších švů snižuje napětí kůže v operované oblasti a rovnoměrně ji distribuuje.

V tomto případě je svislý šev často rychlejší vybledlý a vyrovnán ve srovnání s kruhovým.Po roce všechny jizvy zmizely a zploštěly a staly se stěží znatelné.Hrudník zaujme své konečné postavení, ve kterém vydrží až 15 let.

Poté, co vám chirurg dovolí odstranit kompresní prádlo, je lepší opustit podprsenky na pěnové gumě as kostmi.Lehké bavlněné topy, bezproblémové spodní prádlo, sportovní body.

Možné komplikace po kotvení hrudníku kotvy​​

Kotvení hrudníku kotvy je rozsáhlá operace s velkou oblastí rány.Ve srovnání s jinými způsoby zpřísnění je pravděpodobnost komplikací o něco vyšší.Mohou se vyskytnout v časném a pozdním pooperačním období.To záleží nejen na profesionalitě chirurga, ale také na tom, jak pacient dodržuje všechna doporučení pro péči o operované prsu.

Během krátké doby po operacimůže nastat následující:

 • může dojít ke krvácení, může dojít ke vzniku hematomu;
 • hnisání jizvy;
 • divergence švu;
 • postupná nekróza tkání v oblasti stehu.

Jsou vyžadovány komplikaceokamžitě kontaktujte lékaře.

Je možný zásah, následovaný hospitalizací.

Kvůli nesprávné technice může během chirurgického zákroku dojít k hrubému zjizvení stehu.Často se to týká vodorovného řezu pod záhybem hrudníku.Zkušení chirurgové se snaží tento řez co nejkratší, aby nedošlo k jizvové hypertrofii.

V prvních měsících pooperačního období si mnoho žen stěžuje na pocit bradavky.V 85% případů se vrací do půl roku.

Nežádoucí účinky se mohou objevit v pozdějších obdobích rehabilitace:

 • opakovaný prolaps žlázy;
 • asymetrie NAO a /nebo žláz;
 • deformace tvaru prsu.

Jak technické chyby během operace, tak chování pacienta mohou vést ke zhoršení výsledku:

 • ostré kolísání hmotnosti;
 • těhotenství a laktace;
 • vzpírání;
 • Ignorování lékařského předpisu.

Individuální charakteristika tkání může být také předpokladem pro krátkodobý výsledek: ochablá, tenká kůže nebude schopna odolat nejmenší zátěži a bude se i nadále natahovat pod vlivem gravitačních sil.

Je-li nutné navštívit lékaře po kotvení prsou kotvy

V prvních několika měsících, každé 2 týdny, chirurg jmenuje plánované vyšetření pacienta.Během tohoto období musíte pečlivě sledovat hygienu prsu a včasně informovat o různých změnách.schopen.

V případě komplikací je nutné konzultovat plastického chirurga, který provedl operaci mastopexie.V případě pochybností o způsobilosti chirurga je nutné kontaktovat podobné odborníky v této oblasti.

Nejpozději do 12 měsíců po operaci je třeba vyšetřit savce, aby se vyloučily případné novotvary v mléčných žlázách.

Protože jde o docela závažnou operaci mléčných žláz, má kotevní výtah širokou škálu kontraindikací a velký seznam předoperačních vyšetření.Navzdory tomu práce předních chirurgů v zemi a sousedních zemích inklinuje stále více žen ve prospěch dramatických změn jejich vzhledu.

Autor:Pavlova Maria

Provedení článku:Mila Fridan

Video o kotvení výtahu ]

Kotevní mastopexie: