Korektor na obličej.Co to je a za co, typy a barvy.Podrobný návod k použití

V kráse - taška profesionálních vizážistek a kabelek dívek, spolu s oční linky, rtěnkou a řasenkou nyní leží korektor obličeje.Skutečnost, že to není známo všem, ale v poslední době se tento produkt stal součástí základní sady kosmetiky.

Co je to korektor tváře

Korektor tváře: co to je, jak si vybrat produkt a používat ho, není těžké ho přijít na to.Concealer je kosmetický přípravek, který maskuje defekty a nedokonalosti pokožky obličeje.

Podobnost korektoru se objevila v roce 1928. Chemička a umělec z Ameriky Lydia O'Leary vynalezla tonální lék, kterým maskovala své mateřské znaménko.V roce 1942rok H. Rubinstein vytvořil nadaci, která dokáže maskovat popáleniny.Konečnou verzi představil Max Factor v roce 1954.Jeho produkt používali všechny hollywoodské hvězdy.

Proč je to třeba

Mnoho dívek se mýlí v tom, že korektory mohou maskovat pouze kruhy pod očima.Produkt to dělá dokonale, ale jeho rozsah je mnohem širší.

Co je to korektor tváře, je nástroj, který pomáhá zdůrazňovat obrysy tváře nebo eliminovat nedokonalosti

Korektor může:

 • skrýt skvrny zarudnutí a stárnutí;
 • vizuálně odstraní malé vrásky;
 • skrýt zvětšené póry;
 • , aby se povrch obličeje vyrovnal;
 • blokují pavoučí žíly.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukli

Jaký je rozdíl od korektoru?

Co je to korektor tváře a jak jej odlišit od korektoru, je obtížná otázka.Korektor je velmi často vyrovnán nebo zaměňován s korektorem.Ve skutečnosti se v některých situacích mohou tyto výrobky nahradit, protože korektor je také prostředkem k maskování nedokonalostí pokožky.

Přesto se liší:

 • korektor má průsvitnou texturu, která se překrývá s tonální základnou, lze jej použít na velkých plochách kůže;
 • konzistence korektoru je hustá, aplikuje se bodově a používá se výhradně naoblasti s nedokonalostmi: akné, akné;
 • korektor může být všech nahých odstínů, dokonce i žlutých nebo šeříkových v korektoru;
 • korektor je schopen změkčit a zvlhčit obličej a korektor naopak pokožku overaluje;
 • korektor se používá na základě tónů a korektor pod ním.

Takovou záměnu často vyvolávají samotní výrobci.

Slovo „korektor“ lze na etiketách palet často vidět žlutými nebo fialovými prostředky a v pokynech pro použití korektoru si můžete přečíst o možnosti jeho použití na celé tváři.Chcete-li koupit dobrý produkt, musíte jej vyzkoušet těsně před nákupem v obchodě a nezacházejte do podrobností uvedených na obalu.

Korektor na tužky

Pokud je požadována přesnost, doporučuje se v tomto provedení obličejový korektor. Mohou maskovat pupínek, pigmentaci nebo krtek.Abyste dosáhli dokonalého výsledku, musíte tužku správně naostřit.Produkt je přesně aplikován na nedokonalosti pokožky a po 30 sekundách je zastíněn štětcem nebo kosmetickým mixérem.

Tato tužka se používá ke změně obrysu rtů.Pokud jim přinesete sliznici oka, můžete je vizuálně zvětšit.

Cream Concealer

Doporučuje se pro použití na suchou, kombinovanou a normální pokožku.Jeho pokrytí je střední a velmi husté.Častěji se používá v oblasti dolních víček pro korekci tmavých kruhů, jakož i pro blokování pigmentace kůže.Při použití na mastnou pokožkupro otupení a lepší fixaci korektoru se doporučuje nanést na povrch minerální prášek.

Tekutý korektor

Toto je univerzální produkt vhodný pro všechny typy pleti kromě suché pleti (zde by se měla používat krémová verze).Kapalný produkt se snadno nanáší na pokožku, nevysušuje ji a nezanáší se do pórů.Díky tomu můžete před nimi skrýt akné a stopy a také se nemusíte obávat používat v oblasti s vráskami.

Tyto výrobky mohou mít různé „povrchové úpravy“:

 • odolnější výrobky mají matný povrch;
 • Satin dává pokožce přirozený vzhled;
 • Zářící problém maskování kolem očí.

Korekční tyčinka

Tyčinka se používá pro suchou nebo normální pokožku.Jeho konzistence je hustější než konzistence krému.Může skrývat zarudnutí nebo pihy ve stavu, ale při použití na akné nebo různé nesrovnalosti se situace jen zhoršuje.Tento produkt se může ucpávat v pórech, a proto majitelé mastné pokožky se tato možnost nedoporučuje.

Suché konzervační činidlo

Práškový produkt vhodný pro mastnou pleť, odstraňuje lesk a skrývá pigmentaci a zánět.Nelze zakrýt pokožku kolem očí takovým korektorem: silně zdůrazňuje vrásky a bude patrný.

Paleta barevných korektorů

Kromě „jednotlivých“ produktů v jedné lahvi lze také najít palety korektorů skládající se z několika odstínů. Maskovací činidlo může být nahé nebo barevné.

Barvakorektor je nutný, pokud je nutné maskovat velké plochy kůže.Žlutá pleť, kterou neskrývá ani hustý tonální základ, snadno koriguje barevný korektor.

Důležité!V případě použití barevného korektoru nefunguje základní pravidlo pro aplikaci.Tento nástroj je aplikován na základě tónů.

Nedávno se objevila móda klauna, kdy se na obličej symetricky nanáší barvivo a poté se zastíní.Můžete tak dosáhnout dokonalého tónu pleti.Tato technika není s největší pravděpodobností pro začátečníky, ale stojí za to vyzkoušet!

Základem práce s barevným korektorem jsou triky s barvou.Při použití zelené až žluté můžete získat modrou barvu.

Každá nedokonalost kůže má svou vlastní barvu:

 • akné a po akné - červená;
 • mol - hnědá;
 • věkové skvrny - žluté;
 • Pehy jsou načervenalé.

K maskování takových defektů použijte korektor v opačné barvě.Je určeno speciálním barevným kolem.Barvy, které jsou proti sobě, tvoří pár, který se navzájem neutralizuje.

Pomocí tohoto triku si můžete snadno vybrat ten správný korektor.Měl by být vybrán v souladu s barvou nedokonalostí kůže, které musí být skryty.

Proč jsou zapotřebí barevné korektory

Dívky, které pečlivě sledují svůj vzhled, by měly vědět, na jakou paletu s barevnými korektory se používají a pro kterébarva toho, k čemu je určena.

 • Žlutá barva korektoru překrývá fialovou barvu. Používá se k úpravě modrosti pod očima nebo narůžovělých a vínových skvrn na kůži.Pokud je zakryjete celou tváří, můžete si dokonce vyrovnat barvu pleti a stane se dokonalým.Aplikuje se následujícím způsobem: rozloženo na nedokonalosti a zastíněno houbou nebo štětcem.Doporučuje se produkt fixovat práškem.Žlutý korektor se používá k pokrytí téměř všech kožních defektů.
 • Levandule a všechny odstíny korektoru šeříků odstraňují vady, které jsoužluté, a také opravují tupost obličeje.Levandulový korektor pomáhá opravit unavenou pleť.Je nutné jej smíchat pouze s tonálním podkladem a aplikovat podél lícních kostí a na čelo, po kterém se pečlivě zastíní.Fialový korektor dodá vaší tváři svěžest a schová akné.
 • Produkt zelené barvy překrývá červenou barvu, maskuje vyrážky a cévy .Chcete-li pokrýt vážné vady, jako je popálení, musíte propojit zelený korektor s tonálním lékem a pokrýt celou problémovou oblast.
 • Růžový korektor je skvělý pro maskování nazelenalých kruhů pod očima. Vyrábí se v různých odstínech od korálů po broskve.Pro bledou pokožku je výhodnější stín lososa.Broskev je vhodná pro pleť s olivovými tóny.Tento produkt se také používá jako zvýrazňovač, když se nanáší podél lícních kostí a na další oblasti zesvětlení.

Jak používat korektor proobličej

Použití korektoru se provádí v několika fázích:

 1. Příprava obličeje:čistí pokožku od líčení, používá tonikum a zvlhčovač.krém.
 2. Použití tonálního základu. Hlavní chybou je použití vrstvy korektoru před základem.Musíte udělat přesně naopak.Pokud se používá hustý krém, doporučuje se neaplikovat ho na oblasti použití korektoru.
 3. Korektor pokrývající oblast pod očima. Udělejte to štětcem nebo prsty.Použití štětce usnadní míchání produktu.Aplikátor musí pod očima nakreslit obrácený trojúhelník.Pokud použijete korektor a nakreslíte oblouk pod spodní víčko, stane se to velmi znatelným.Neotírejte to kolem očí.Kůže je zde tenká a citlivá na poškození.Produkt smíchejte co nejblíže řasám.
 4. Zamaskujte malé nedostatky. Maskovací produkt musí být spatřen na akné, jizvách a jiných vadách.Výrobek musí být nanesen co nejtenčí, pokud je to nutné, může být vrstven.
 5. Upevnění korektoru práškem mu umožní vydržet celý den. Před nanesením prášku si můžete kůži poklepat papírovou utěrkou a odstranit přebytek.

Jak používat korektor pod očima

Korektor pro obličej: co je to a jak s ním pracovat, měla by to vědět každá dívka.

Při používání přípravku pod očima se doporučuje dodržovat několik tipů:

 • Pod dolními víčky je vždy suchá kůže a proto, aby se maskovací prostředek nekvalifikoval na vrásky, je nutné pokožku před použitím důkladně zvlhčit.
 • Pro zesvětlení pokožky je lepší zvolit produkt s odrazivými částicemi.
 • Abyste zabránili ucpání vrásek, můžete jej kombinovat s obličejovým sérem nebo primerem.
 • Nejlepší je nanášet tekutý nebo krémový korektor pod oči.Hustý produkt se valí v místech aktivních výrazů obličeje.
 • Nepoužívejte korektor po žádném ošetření olejem, jinak nebude odolný.Prach zvyšuje životnost výrobku.

Velké chyby při používání korektoru

Nesprávné použití korektoru může nejen odstranit nedostatky, ale také je prohloubit.

Nejčastější chyby jsou:

 1. Použití korektoru před nadací. Klasický korektor (béžový) se aplikuje až po založení, jinak bude produkt rozmazaný a nebude mít žádný účinek.Výjimkou jsou barevné korektory.Používají se pod tonálními prostředky
 2. Výběr nesprávné barvy, aby se tmavé kruhy skrývaly pod dolními víčky. Tyto stejné kruhy přicházejí v různých podtónech - žluté, zelené nebo červené.Před výběrem barvy z palety je třeba pečlivě zvážit problémovou oblast.
 3. Silná vrstva zviditelňuje produkt. Musí se nanášet jemně a důkladně štětcem.Nedělej toprsty, protože dokonalý povlak nebude fungovat.
 4. Používá se jako základ. Hustá textura korektoru ucpává póry.Kromě toho by měl být o pár tónů lehčí než základ.
 5. Použití korektoru pouze na oblast vady. Pokud produkt použijete přísně na kruhy pod očima a opustíte hranice, bude to velmi patrné.Aby produkt nevypadal jako skvrna na kůži, musíte použít techniku ​​obráceného trojúhelníku.

Tajemství aplikace pro vytvoření dokonalého tvaru obličeje

Nedokonalosti ve tvaru obličeje lze opravit pomocí makeupu:​​

 • Správným oválem kulaté plochy můžete vytvořit důraz na boční plochy.K tomu se používají tmavé barvy, které dosahují účinku půlkruhu, jehož středem bude ucho.Oblouky by měly jít po tvářích, aniž by dosáhly nosu.
 • Čtvercová plocha může být opravena temně vystupujícími částmi a rozjasněním nosu a středu čela, jakož i brady.
 • Pro trojúhelníkovou plochu musí být všechny vystupující části zbarveny.Ostré části by se měly zesvětlit a ztmavnout směrem ke středu.Jednoduše řečeno, nasycené barvy by měly být na spodní straně obličeje a světlo nahoře.
 • Oválný obličej téměř nevyžaduje korekci.Tmavý stín můžete použít na lícní kosti nebo na střed brady.
 • Podlouhlá tvář je zakrytá spodní částí brady a podél linie růstu vlasů na čele.

Proč ještě mohu použít korektor?

Obličejový korektor: co to je a jaké možnosti aplikace existují, kromě klasické by měla vědět každá dívka, která sleduje její vzhled.

Hlavní funkce korektoru jsou již jasné, existuje však mnoho dalších využití:

 1. Základna pro odstín nebo rtěnku. Pokud neexistuje primer, je korektor vhodný.Upraví odstín kůže rtů a víček a rtěnka nebo stín bude vypadat živěji a vydrží déle než obvykle.
 2. Oprava chyb. Korektor koriguje nesprávně nakreslenou šipku, rtěnku překračující obrys rtu nebo ji aplikuje příliš světlou.
 3. sochařství. Při nákupu nevhodného stínového korektoru ho nemusíte zahodit.Příliš tmavý odstín lze použít k úpravě tvaru obličeje a příliš světlý na zvýraznění požadované oblasti.
 4. Vyplnění „mezer“ na obočí. Po nanesení produktu na obočí musí být produkt ponechán uschnout a poté pomocí obvyklého nástroje pro kreslení obočí.
 5. Vytváření nadýchaných rtů. Produkt se nanáší na střed rtů a prsty se vtlačuje.Poté se na rty nanese transparentní lesk.

Jak si vybrat korektor?

 • Ve svém jádru je korektor stejný tónový prostředek.Měli byste si ji vybrat v přirozeném světle.Doporučuje se také zhodnotit kombinaci korektoru a vaší nadace.
 • Pokud je na kůži mnoho věkových skvrn, musíte si vybrat krémový výrobek nebo tyčinku.
 • Malé akné je lepší maskovatkorektor se zeleným nádechem.Je dobré, pokud složení takového produktu obsahuje kyselinu salicylovou, která zánět vyschne.
 • Cévní hvězdičky a zarudnutí dokonale odstraní žlutý korektor.
 • Aby bylo možné skrýt malé vrásky pod očima i tmavé kruhy, je lepší dát přednost tekutým výrobkům, které obsahují odrazné prvky.
 • Pro mastnou pleť a široké póry se doporučuje tekutý produkt.
 • Odstín korektoru by měl být zvolen dva světlejší než tonální základna.

Kolik let lze použít korektor?

Studie prokázaly, že první kosmetika u dívky se objevuje v průměru ve věku 11 let.Podle většiny dospělých žen je používání kosmetických prostředků v tak mladém věku nevhodné a neodůvodněné. Přibližně 90% dotázaných žen se domnívá, že korektor lze používat nejdříve ve věku 15 let .

Ve skutečnosti, má-li dívka na obličeji viditelné vady, což ji komplikuje, je použití korektoru nejen škodlivé, ale také prospěšné.

Hlavní věc je, že první kosmetika by měla být v nejvyšší možné kvalitě, protože mladá pokožka je velmi citlivá a může trpět agresivním složením produktu.To platí zejména pro zanícenou a citlivou pokožku.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Top 5 nejlepších korektorů

Nejlepší korektoryjsou:

 • Givenchy Teint Couture dokáže pokrýt i tetování. Oboustranná hůl má dva odstíny: béžovou a růžovou.Béžová barva dokonale zakrývá modrou pod očima a růžová osvěžuje obličej.Průměrná cena je 2000 rublů.
 • Alliance Perfect Corrector od L'Oréal Paris. Výrobek má žlutý odstín a při aplikaci na pokožku se s ním sloučí.Má hustou strukturu, kterou lze snadno smíchat, ale rychle zamrzne.Proto musí být prostředky rozdělovány velmi rychle.Tento korektor dokonale maskuje kruhy pod očima.Nezanáší se v pórech a nezdůrazňuje loupání.Pohodlný aplikátor.Průměrná cena je 490 rublů.
 • Korektor značky Lancôme s názvem Effacernes Long Tenue SPF 30je vhodný k maskování akné a stárnutí skvrn.Po aplikaci vypadá pokožka svěží a zdravá.Jeho struktura je beztíže, ale zároveň má dobrou trvanlivost a pokrytí.Výtažky z rostlin v kompozici zjemňují pokožku.Je zde ochrana proti UV záření.Doporučeno pro citlivou pokožku.Průměrné náklady jsou 3 100 rublů.
 • Korektor nakedu na kůži od společnosti Urban Decay. Jeho název se překládá jako „nahá kůže“.Tmavý stín může obrysy obličeje a bude vypadat přirozeně i na spravedlivé pokožce.Produkt se snadno mísí a poskytuje hustý, ale beztížný povlak.Pohodlný aplikátor umožňuje aplikovat požadované množství produktu.Průměrná cena je 1850 rublů.
 • MAC STUDIO SCULPT CONCEALERmá texturu podobnou divadelnímu makeupu, ale při aplikaci na kůži se zdá, že se roztavía krásně zastíněné.Musíte s ním pracovat velmi rychle, protože to zaschne.Odolnost při pravidelném odprašování - více než 5 hodin.Nevýhodou je, že musíte produkt napsat prsty, protože neexistuje aplikátor.Zahrnuty jsou také silikony, které jsou nežádoucí pro problémovou pokožku.Průměrná cena je 1 000 rublů.
 • Správně vybraný a vysoce kvalitní korektor pro obličej eliminuje viditelné nedokonalosti bez účinku masky.Tvář vypadá zdravě a svěží.Každá dívka, která sleduje její vzhled, by měla vědět, co je tento lék, a být schopna ho použít.

  Návrh článku:Vladimír Veliký

  Video na téma: Co je korektor

  Jak zvolit správného korektoru: