Korektor - co to je, jak ho aplikovat pod oči, na obličej.Pokyny krok za krokem pro použití s ​​fotografiemi

Kosmetický průmysl uvolňuje stále více prostředků k maskování menších kožních defektů - a korektor byl přidán k obvyklému prášku, zvýrazňovačům, základům a základům.Co je to, jaké typy existují, jak používat a zvolit ten správný?

Co jeobličejový korektor

Otázka na korektor: co to je, jak jej používat, musíte pochopit, že je to pouze korektoro, které nemohou zcela eliminovat kořenovou příčinu zánětu kůže a heterogenitu tónu. Korektor se používá k bodovému maskování defektů kůže. Látkaneprůhledný, hustý, gradient barev se mění od tmavé po světle béžovou.

Je schopen skrývat drobné nedokonalosti na tváři:

 • akné a skvrny před nimi;
 • vyrážka;
 • věkové skvrny;
 • modřiny pod očima;
 • jemné vrásky;
 • zarudnutí;
 • nerovnoměrný tón pleti.

Kosmetické společnosti přidávají do svých produktů vitaminy a antioxidanty, které mohou dlouhodobě užívat akné, lehce vybělit stárnutí a zlepšit stav pokožky.

Hlavní rozdíl oproti základně spočívá v tom, že se korektor nanáší lokálně a mírně ve stínu. Z tohoto důvodu nemůže být úplnou náhradou za nadaci.Tónový základ však není schopen maskovat kožní defekty: je nutná rovnováha mezi těmito dvěma produkty.

Korektor a korektor mají jednu funkci a mohou se navzájem nahrazovat, ale existují rozdíly: první je světlejší a průhlednější, zaměřený na zlepšení barvy pleti, ale není schopen maskovat akné nebo vrásky.Korektor zvlhčuje pokožku, korektor schne.

Pravidla pro použití

Pravidla pro použití u korektorů nejsou složitější než u jiných podobných základových produktů, ale liší se v důsledku rozdílné konzistence.

O kterých pravidlech by se mělo jednat podrobněji:

 1. Nejprve se obličej očistí pleťovým krémem, aby se umyl, a zbavil se všech známek make-upu.
 2. Na povrch se nanáší krém, který zvlhčuje pokožku.Počkejte, až se úplně absorbuje.

V oblasti očí je pokožka velmi vysokácitlivé, proto se používá samostatná řada kosmetických přípravků.

 1. Po absorpci krému se použije primer.Odstraňuje mastný lesk.
 2. Nahoře se nanáší nadace, ale nedotýkejte se oblasti očí.
 3. I přes nadace zůstávají na obličeji patrné akné, kapiláry, pavoučí žíly a věkové skvrny.Na takových vadách bude aplikován korektor.

Je důležité si uvědomit, že lék se aplikuje od okraje problémové oblasti ke středu.Pokud je základna tmavá, nedoporučuje se aplikovat na oblasti, kde bude korektor používán po: například pod očima.

 1. Na pokožku pod očima se pomocí speciálního štětce nanáší pouze tekutý korektor.Je třeba nakreslit obrácený trojúhelník: spodní roh na lícní straně, horní v rozích očí, základna pod samotnou řadou řas.Nemůžete stínovat, opakovat tvar víček (oblouk), protože make-up bude příliš patrný.
 2. Poté se korektor aplikuje lokálně na kožní záněty, skvrny, jizvy.Přípravek se nanáší v tenké vrstvě od okrajů defektu ke středu, zastíněný, znovu se nanáší nová vrstva: technika „vrstvení“.Pokud jsou vady velmi patrné, potřebujete korektor s nejhustší texturou.

Je důležité zvolit správné barvy, díky kterým můžete vizuálně zdůraznit nebo skrýt určité detaily obličeje. Díky bílým a fialovým odstínům lze lícní kosti rozlišit, nos a líce lze zúžit.Chcete-li to provést, do T-zóny (čelo, nos, rohy víček a spodní okraj obočí)produkt je aplikován světlejší než celkový tón pleti.

Fotografie o použití korektoru.Co je to a jaký korektor si vybrat, čtěte níže

Na křídlech nosu lícní kosti - tmavší.Nemůžete ignorovat oblasti spojení s vlasy, obočím, jinak se projeví efekt masky.Krk a brada by se neměly lišit v barvě, takže základ se nanáší na krk a výstřih, neskrývá se pod oblečením.

Korektor se nanáší pomocí houby nebo štětce smícháním se speciálním štětcem. Nedotýkejte se obličeje prsty, zejména mastnou pokožkou. Prášek se nanáší na povrch, což konsoliduje výsledek nadace.Kůže je matná, hrboly v tónu zmizí.

Časté chyby při používání

Pro zjištění, co je korektor a jak jej nedostatečně používat, je důležité při používání makeupu prostudovat běžné chyby.

Jinak více problémů než výhod.

 • Kůže musí být zvlhčena.Je zakázáno používat produkt na otevřené rány, protože je možné zavést infekci.
 • Pokud zvolíte nesprávný odstín, můžete zdůraznit pouze vady kůže.Korektor se neaplikuje na akné, ale kolem nich a postupně se přibližuje k samotnému zaměření zánětu.
 • Nepoužívejte hustý korektor v oblasti očí: to ucpává vrásky a pouze je zdůrazňuje.
 • Je nežádoucí dotýkat se pokožky prsty, zejména prsty studenými.Je přísně zakázáno dělat to pro dívky s mastnou pokožkou.
Nepřeskočit nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvednutí obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída Elena Karkukli

Druhy korektorů

Pravidla pro používání korektorů různých typů jsou stejná.Liší se svou strukturou a hustotou: jsou tu tekuté, pevné a práškové.V aplikaci je malá výjimka: v oblasti kolem očí se používá pouze tekutý korektor.Práškové nebo jiné typy ucpávají vrásky a zdůrazňují je.

Tužka na tužky

Tato možnost je upřednostňována pro následující oblasti:

 • mol;
 • pupínky;
 • pihy;
 • malá místa;
 • kontura rtů;
 • sliznice oka.

Tužka by měla být dobře naostřená.

Po nanesení vyčkejte 30 sekund a poté obrys jemně zastíňte houbou.Pokud zakroužkujete rty, můžete mírně upravit jejich konturu.Pohladění sliznic očí pomáhá jejich vizuálnímu zvětšení.

Se štětcem v zkumavce

Jedná se o univerzální prostředek, který se používá pro všechny typy pleti, kromě suché kůže (v tomto případě se doporučuje krémový korektor).Má nejlehčí strukturu, takže téměř nezanáší póry.S ním můžete skrýt nejen akné, ale také vrásky do očí.

Liší se v závislosti na účinku:

 • matný (odolný);
 • Satin (přírodní barva);
 • se zpětným odrazem.

Krémový korektor

Krémový prostředek - univerzální možnost.Dívkám s mastnou kosmetikou typu pokožky se však stále doporučuje opravit výsledek pomocí prášku.Existuje středně hustá struktura.Používá se pro oblast pod očima a maskuje tmavé skvrny.

Korektor zvýrazňovače

Tato možnost se objevila nedávno, takže je obtížné najít pokyny, jak tento korektor používat a co to je.Vypadá to jako fixka nebo rtěnka.Vhodný pro téměř všechny typy pleti, včetně citlivých na kosmetické přípravky.

Nevhodné pro mastnou pleť s rozšířenými póry, protože je nejhustší strukturou.Používá se k boji proti zarudnutí, jizvám, jizvám.Je zakázáno používat jako maskovací prostředek pro akné, vrásky a kožní výklenky, protože je pouze zdůrazňuje.

Hydratační korektor

Doporučeno pro dívky se suchou pokožkou.Účinek aplikace trvá až 6 hodin.Nasycený vitaminem E, díky čemuž pokožka zvlhčuje.Tento korektor se používá v případech, kdy potřebujete vyhladit vrásky, maskovat modřiny pod očima.

Suchý korektor

Vypadá jako prášek.Doporučuje se používat pro dívky s mastnou pokožkou, protože maskuje charakteristický lesk.

Používá se k maskování akné, zánětu, skvrn. Dřeváky se krčí a zdůrazňuje, proto je používají hlavně mladé dívky s hladkou pokožkou.

Alternativní použití

Korektor se také používá v kosmetických postupech jako takový:

 • primer na rty;
 • Makeup Corrector;
 • zástupný symbol obočí;
 • Sochařský nástroj.

Jako základní nátěr ukládá korektor bledší rty, takže rtěnka je světlejší a make-up trvá déle.Korektor vám také umožní přidat objem rtů, pokud jej aplikujete na střed rtů, „promáčknete“ ho do pokožky, zastíníte ho a přikryjeme leskem nahoře.

Nástroj může napravit chyby při aplikaci kosmetiky: upravit tloušťku šipek, odlehčit tužku na obočí a rtěnku, která překročila obrys.Pokud produkt zastíníte v „mezerách“ obočí a aplikujete obvyklý make-up na povrch, bude výsledek sytější a stabilnější.

Kosmetologové také doporučují nanášet na zkosený kartáč skvrnu od korektoru a kreslit pod spodní linii obočí - tak se stává výraznějším.

Místo sochařského nástroje se úspěšně používá korektor, který je tmavší nebo světlejší než obvyklý tón.Pomáhá zvýrazňovat lícní kosti, zužuje nos, rozjasňuje nebo ztmavuje oblasti obličeje.

Proč jsou zapotřebí barevné korektory?Jak používat

Před výběrem produktu se musíte dozvědět více o barevném korektoru: co to je, jak se používá, jaké zóny používají tuto nebo tu barvu.

Paleta zahrnuje nejen béžové odstíny, ale také barvu:

 • žlutá;
 • oranžová;
 • zelená;
 • růžová;
 • fialová.

Některé vady, jako je zarudnutí, zánět nebo podlitiny, jasně vynikají a jsou pro něztlumení a maskování vyžadují kontrastní barvy.Například, žilní hvězdičky se doporučuje malovat přes oranžové, pihy - fialové.

Fialové, modré a fialové defekty maskují žluté nebo oranžové (aka meruňkové) defekty:

​​
 • žilní hvězdičky;
 • vznikající kapiláry;
 • modřiny pod očima;
 • akné;
 • červené skvrny (důsledky růžovky);
 • malé krtky;
 • malé jizvy a jizvy.

Žlutá se považuje za univerzální barvu, která se nanáší před tonální základnu.Dává obličeji měkký a teplý stín.Po smíchání a tónování je třeba výsledek opravit práškem.

Redness blokuje zelenou:

 • alergie;
 • popáleniny a jizvy;
 • červené skvrny;
 • jizev.

Pro dosažení nejlepšího výsledku vám kosmetologové doporučují: použijte zelený korektor smíchaný s tonální základnou. Toto zakryje temnější a znatelnější nedostatky, jako jsou cévní sítě.Pokud jsou skvrny malé, nejsou tak znatelné, pak můžete udělat obvyklý korektor těla s hustou texturou bez přidání barvy.

Růžová kůže se skrývá zelená, ale podtrhuje modré skvrny. Používá se pro modřiny pod očima, které mají spíše nazelenalý nádech.Světlý bledý losos se doporučuje pro bledou pokožku a broskev pro tmavší pleť.Růžový korektor je alternativou k zvýrazňovači, lze jej přidat do rohů očí, zdůraznit lícní kosti, zvýraznitnosní můstek.

Fialová je v kontrastu se žlutou, používá se v situacích, kdy je třeba maskovat zbytkové stopy akné, bolestivost žluté kůže a skvrny ve stáří.Levandulový odstín dokonale zakrývá únavu obličeje při smíchání s tonálním základem.Měl by být aplikován na bradu, čelo a podél lícních kostí.

Jak vybrat korektor podle typu pleti

Korektory obsahují další přísady, které nejen skrývají kožní problémy, ale také jim pomáhají mírně je zmírňovat.Například, pokud je složení produktu obohaceno reflexními částicemi, které pomáhají rozjasnit oblast kolem očí, pak navíc omlazuje obličej kvůli tomu, že skrývá malé vrásky.

Při použití zinku a antiseptických látek může léčivo bojovat se záněty a akné.Vitaminový komplex, antioxidanty příznivě ovlivňují celkový stav pokožky.Pro výběr správného korektoru v závislosti na typu pleti je třeba použít standardní pravidla pro výběr tónových produktů.

Barva látky lze hodnotit pouze v přirozeném světle: je nutné umístit sondu na vnitřní stranu zápěstí a jít do okna.Takže můžete pochopit, zda korektor nevypadá jako cizí místo.Měl by být také kombinován s nadací.

Je důležité si uvědomit, že barva korektoru by měla být světlejší než barva kůže, protože nahoře bude vrstva prášku, z níž bude tvář tmavší.

Je-li kůže mastná a póryrozšířené, musíte si vybrat z následujících možností:

 • lehké kapalné produkty;
 • tužka (složená z antibakteriálních složek);
 • suchá verze (masky mastný lesk).

Tyčinky a krémový korektor pro mastnou pleť nejsou vhodné.Ucpávají póry.

Pokud je kůže suchá, citlivá, udělá:

 • kapalný korektor s kartáčem;
 • krémová;
 • zvlhčující.

Pro kombinovanou pokožku: různé produkty se používají v různých oblastech.

Pro běžnou pleť je vhodný jakýkoli korektor podle typu vady kůže.U věkových skvrn by měla být volba na korektoru ve formě krému s hustou texturou nebo lepkavou možností.Pro rozptyl akné a akné - zelený korektor s kyselinou salicylovou (nebo jakoukoli jinou sušicí složkou) ve formě tužky.

K zamaskování tmavých modřin pod očima se doporučuje používat pouze tekuté korektory (výjimečně krém).Musí být zahrnuty odrazné částice.Barva se volí podle odstínu modřin: losos - s šedou, hořčice - s fialovým.Nelze použít žlutou, pouze to unaví obličej.

Maybellin Affiniton

Produkce - USA.Platí pro všechny typy pleti. Určeno k maskování a opravě drobných nedokonalostí.Složení obsahuje hydratační a ochranné složky (vitamíny A a E, kolagen), které pokožku čistí a zjemňujípři delším používání zjemní.

Přírodní pigmenty maskují vrásky, akné, zarudnutí a mírné nepravidelnosti kůže.

Používá se pro následující příznaky:

 • nasolabiální sladkosti;
 • vrásky kolem úst a očí;
 • modřiny pod očima.

Pigmenty se slučují s přirozenou barvou kůže, nepřesahují ji.Výrobek nezpůsobuje nepříjemné pocity, podráždění, nezpevňuje pokožku, není alergenní.

Mastertouch korektor od Max Factor

Produkce: USA, vhodná pro všechny typy pleti. Používá se po založení před práškem. Odhaluje tón pleti, odstraňuje podlitiny pod očima, skvrny od akné, pihy, mol, zanícené zarudnutí.

Alliance Perfect by Loreal

Produkce: Itálie, vhodná pro všechny typy pleti.Barva - přírodní béžová, perfektně se přizpůsobuje textury a přirozenému tónu pleti.Typ: kapalina, s aplikátorem štětce.Kompozice obsahuje hydratační komplex látek, glycerin, vodu.Tyto složky pomáhají hydratovat pokožku, dodávají jí svěží a zdravý vzhled.

Decollette by Letual

Produkce: Rusko, univerzální. Kombinuje korektor i přípravek na péči o pleť.Typ: kapalina.Používá se v oblasti kolem očí, která skrývá modřiny, malé vrásky, dokonce i celkový tón.Kompozice obsahuje reflexní částice, které vizuálně zvětšují oči.

Podstata korektoru zůstává přirozená

Produkce: Německo, vhodné pro všechny typy pleti. Typ: kapalina, se štětcem.Barva - béžová, různé odstíny (od světlého po tmavý).Pokud je vybrána správně, stanoví se v přirozené vrstvě a není patrná za žádného světla. Používá se v oblasti kolem očí, ale neodstraní zarudnutí kůže.Lehká konstrukce, neklouzá.Kompozice obsahuje zvlhčující složky.

Tekutý korektor Nyx HD korektorový hůlka

Výroba: Tchaj-wan, vhodný pro suchou a kombinovanou pleť.Barva: béžová, 20 odstínů od nejsvětlejších po nejtmavší.

Světelná struktura je aplikována jak na oblast kolem očí (skrývá modřiny pod očima), tak maskuje další kožní defekty:

 • zarudnutí;
 • molů;
 • značky akné;
 • jizvy;
 • ložiska zánětu;
 • skvrny pigmentace.

Povrchová úprava: sametová, střední nebo hustá.Nejprve je nutné pokožku zvlhčit, zastínění by mělo být prováděno pouze štětcem, s rychlými pohyby, protože produkt se rychle fixuje a zůstává na kůži až 6 hodin.

Složení léčiva zahrnuje:

 • kandelany vosk, který zvyšuje odolnost make-upu;
 • aloe extrakt je antiseptikum;
 • Vitamínový komplex (A a E) zlepšuje kvalitu pleti.

Maskovací kapalina s maskou

Výroba: Německo, vhodné pro všechny typy pleti.Typ: kapalina, se štětcem.Barvy: odstíny béžové.Lehká textura, nekroutí se a nezmizí.Vytváří efekt „nahé“ tváře, přirozeně kombinované s původním tónem pleti, nevypadá jako „maska“.Vhodné prodenní použití.

Kompozice obsahuje reflexní částice používané pro oblast kolem očí.Odstraňuje cévní sítě v blízkosti nosu, opravuje drobné defekty a zarudnutí kůže.

MAC Studio Finish SPF 35 Concealer

Produkce: Kanada, použití pro suchou a kombinovanou pleť.Typ: krémová.Barva: béžová, různé odstíny.Patří do kategorie profesionální kosmetiky.Má těžkou a hustou strukturu.Kompozice obsahuje zvlhčovače, vitaminový komplex.

Výrobek má opalovací účinek.Dodává pokožce matný odstín, skrývá mastný lesk na čele, rozjasňuje tmavé kruhy kolem očí.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Postupy po použití korektoru

Nestačí vědět, jak používat korektor a co to je.Neméně důležité jsou postupy po aplikaci produktu.Posledním dotykem je kompetentní použití prášku a červenání.Prášek by měl být nanesen rovnoměrně rozptýleným z obvodu obličeje do jeho středu lehkými pohyby velkým štětcem.

Pomáhá vyrovnat tón, zlepšit strukturu obličeje, dát pokožce matný odstín a maskovat malé nepravidelnosti mezi tonální základnou a korektorem.Prášek by měl pokrývat celou tvář.

Pod lícními kostmi jsou položeny červenající se tmavé tóny, které zdůrazňují ovál tváře.Lehce červenat - na tvářích, ještě více zatínat lícní kosti.Pravý korektor tváře akompetentní kombinace s jinými kosmetickými prostředky pomůže skrýt všechny nedokonalosti kůže.

Video o korektorech

Co je korektor a jak ho správně zvolit:

Co je zvýrazňovač,korektor a korektor: