Kolagenárium na obličej, tělo.Jaký je tento postup, recenze lékařů, výhody a poškození opalovacích lůžek pro tělo.Před a po fotografiích, vedlejší účinky

Kolagenárium (světelná terapie) je kosmetická metoda omlazení, obnovení pružnosti pokožky na obličeji a těle v důsledku aktivace buněk v regeneračním procesu (produkce kolagenu) vystavením světlu pomocí speciálního přístroje.

Elasticita epidermy ztrácí svoji elasticitu v důsledku změn souvisejících se stárnutím v důsledku ztenčení a poškození integrity pojivové tkáně.Proto lékaři doporučují přijmout další opatření k rekonstrukci kůže a jejich recenze o kolagenáriích jsou ve většině případů pozitivní.

Podstata postupu

Kolagenárium je inovativní metoda v kosmetologii, v nížmnožství fibrilárního proteinu v tkáních je obnoveno.Tato organická látka reguluje pružnost pokožky a zabraňuje jejímu předčasnému stárnutí.Kolagen (levotočivá spirála)a epidermální rámec) během destrukce proteinových filamentů se protahuje a stává se fragmentovanou.

Kosmetologové s takovými změnami souvisejícími s věkem doporučují jít do salonů, kde se provádí světelná terapie.

Vizuálně kolagenárium je obtížné odlišit od solária.Rozdíl je v tom, že světelná terapie neznamená použití ultrafialového světla během kosmetického zákroku.

Užitečné vlastnosti a účinky postupu:

 • zvyšují pružnost epidermy během jejího povislání a povislosti;
 • regulace obsahu vlhkosti kůže na všech jejích úrovních;
 • ​​
 • zlepšení barvy pleti a vyhlazení tónu pleti;
 • odstranění pigmentace, pihy a růžovky (dilatace malých cév);
 • odstranění černých teček (komedonů);
 • čištění pokožky obličeje se zvětšenými póry;
 • sušení oblastí mastné a kombinované kůže;
 • blokování před fotografováním (reakce na slunce);
 • zdvihací účinek (utažení) problémových oblastí celého těla;
 • prevence pomerančové kůry (celulitida);
 • stimulace krevního oběhu, když je tkáň nasycena kyslíkem;
 • prevence osteoporózy (zlepšený metabolismus);
 • posílení účinků doprovodných kosmetických procedur;
 • rozšíření „kosmetických injekcí“ (botox, restylane, kyselina hyaluronová).

Collagenaria vám umožňuje upravit strukturu kůže s věkem souvisejícími změnami a vrozenými (získanými) defekty epitelu.Vzhledem k poklesu syntézy kolagenu v kůži, od 25 let,Každá osoba vykazuje známky biodegradace ve formě vrásek na obličeji.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Princip činnosti

Princip kolagenárie je podobný fotorejuvenaci.Díky aktivaci epidermálních buněk do regeneračního procesu se pokožka obnoví, vyhlazuje nepravidelnosti a vyhlazuje tón pleti.Proces světelné terapie zahrnuje umístění pacienta do speciální kabiny (kapsle), podobné soláriu.

Jeho vybavení - svítilny 2 typů různých výkonů.

 • Vlna modrého světla s rozsahem 633 nm - prevence akné (akné) a posílení imunity.
 • Červená lampa znamená hluboký průnik do všech vrstev epidermis (až do 8–10 mm).

Takové vystavení rozsahu 415 nm aktivuje syntézu elastinu a kolagenu, zvyšuje metabolismus buněk (o 150–200%) a doplňuje antimikrobiální ošetření pokožky modrými paprsky.

Hlavním úkolem postupu je vliv lampy na syntézu fibrilárního proteinu v tkáních a přirozené obnovení problémových oblastí epidermis.

Vrstvy kůže obsahují velké množství vlhkosti (50–70% vody) a krve (do 1 litru v plexu dermis).Tento fyziologický znak umožňuje vnějšímu krytu člověka rychle absorbovat červené vlny.Výsledkem je fotosyntetická reakce, která zase stimuluje produkcielastin a kolagen.

Kůže dodávaná s kyslíkem je očištěna od toxinů a toxinů a poté začíná proces její regenerace (regenerace).K dispozici je další konstrukce kolagenu, které vyplňují vytvořené mezery v kůži.

Další fází přeměny v kolagenárii je hydratace (hydratace) epidermis.Výsledkem oznámeného postupu je zvýšení pružnosti vnějšího krytu osoby.

Druhy goliárií

Kolagenárium (přehled kterého budou lékaři poskytnuti) předpokládá použití tří typů přístrojů:

 1. Horizontální kolarium (od 15 do 30 lamp). Návštěvník je umístěn (v poloze na zádech) ve speciální kapsli.Režim šetrného záření umožňuje rovnoměrné rozložení světelných vln po celém obvodu těla.
 2. Vertikální kolarium (od 42 do 48 lamp). Zaznělý přístroj je kabina, ve které se provádějí postupy při stání.Tato možnost je populárnější než horizontální kolarium.Důvodem této preference je, že je pro klienty obtížné zůstat po celou dobu ve vzpřímené poloze.

  Takto vypadá vertikální kolagenární aparát

 3. Stolní stolek (z 10 až 15 lamp). Tento typ koláže je alternativou k profesionálním stánkům v salonech.Struktura mini-zařízení jsou tři panely (dva z nich jsou pohyblivé) s výkonem 200 wattů.Délka procedury doma je až 25 minut.

Účinek a výsledek postupu

Švýcarsko je vývojářem kolagenária v zemi.Podle sociálních průzkumů (Piano Clinic, Švýcarsko)ženy pozitivně hodnotily účinnost světelné terapie následujícím způsobem:

 • napínání kůže v těle - 97% klientů;
 • zvedání dekoltu na obličeji - 89% žen;
 • zlepšilo celkový stav kůže - 68% klientů.

Názor domácího spotřebitele je rozdělen.Většina klientů kosmetických salonů zaznamenává vymizení „hvězd“ (deformace cév na obličeji a těle), anticelulitidní účinek, vyhlazení vrásek kolem očí a odstranění poporodní strie.

Někteří návštěvníci fóra vyjádřili další výhodu z kolagenária - snížení bolesti během menstruace a normalizaci měsíčního cyklu.

Zákazníci nespokojení s postupem považují kolagen za zbytečný postup.Ve většině případů ženy buď nepodstupují celý léčebný cyklus, nebo nepoužívají kosmetiku ke zvýšení účinku červených a modrých paprsků na problémové oblasti kůže.

Účinek a výsledek postupů se projeví po dokončení celého průběhu terapie světlem.První změny jsou pozorovány po 10 návštěvách salonu: vrásky jsou výrazně vyhlazeny a tón pleti vypadává a je matný.

Doba trvání účinku

Neměli byste čekat, až bude výsledek postupu uložen po dlouhou dobu.Účinek omlazení je skutečně pozorován do 3 měsíců (v některých případech)po dobu šesti měsíců) po zasedáních.Pokud chcete prodloužit ohlášené období, musíte navštívit salón dvakrát za 7 dní po hlavním cyklu léčby.Délka každého postupu je 15 minut.

Indikace

Postačuje, aby dívky mladší 25 let ráno a večer používaly hydratační krém k výživě pokožky, takže pokožka konečně vypadá dobře upravená a zdravá.

Jednoznačnými doporučeními pro použití světelné terapie jsou tyto ukazatele:

 • ztráta pružnosti kůže (pokleslé a klesající);
 • nadměrná suchost epitelu (nedostatek vlhkosti ve tkáních);
 • kožní defekty (věkové skvrny a pihy);
 • helodermatitida (fotografování);
 • celulitida a strie na těle;
 • akné a komedony;
 • kožní problémy v důsledku snížené imunity.

Collagenaria je předepsána bez ohledu na typ kůže, její odstín, věk a pohlaví klienta.

Doba trvání léčebných cyklů

Samotný postup trvá přibližně 7-15 minut.Pro dosažení maximálního účinku se doporučuje absolvovat celý průběh světelné terapie - 10 sezení.

Stanovení cíle ovlivňuje délku návštěvy kolagenária:

 • revitalizace kůže - 10 sezení za 3-4 týdny;
 • regenerace epidermu - 20 sezení (každý po 20 min) za 5-7 týdnů;
 • zvedání ochablé kůže - 30 sezení (každá po 20 minutách) za 8-10 týdnů.

Obecným pravidlem pro všechny léčebné cykly jsou 2-3 relace týdně spřestávka ne více než 3-4 dny.Délka každého sezení závisí na síle lamp, proto doporučujeme kontaktovat profesionální salony.V těchto institucích používají lampy 180 wattů.Výsledkem je úspora času a peněz.

Propagace okamžitého účinku po 100–200 minutách světelné terapie je propagovaný mýtus.Vyhlazení vrásek pro vyjádřený termín je opravdu výlučně pro mladé dívky s nevýznamnými záhyby obličeje.

Návštěvní programy Callarium

Uvedené cíle jsou nezbytné k dosažení následujícího účinku:

 1. Revitalizace. Procedura normalizuje metabolismus, odstraňuje toxiny a toxiny z těla.Aktivací hydratace a buněčné výživy se metabolismus zrychluje.Výsledkem je zlepšení stavu a tonizace pokožky.
 2. Regenerace. Cílem druhé fáze po omlazení je vyléčit problémové oblasti kůže a zvýšit její vlhkost.Po skončení kurzu získává horní vrstva zdravou barvu.Senilní a vrozená pigmentace je eliminována, póry jsou zúžené a komedony jsou odstraněny.
 3. Výtah. Kolagenová struktura kůže vyžaduje neustálé posilování.Po aktivaci produkce kolagenu jsou vrásky a záhyby expresních linií zaplněny, čímž je epiderma elastická bez přílišného napětí.

Kosmetika a látky zvyšující přírodní účinek

Ke zlepšení účinku postupu se používají různé kosmetiky. Jsou zamýšlenypro maximální expozici červeným a modrým lampám na kůži.

Doporučené kosmetické výrobky pro kolagenaria (před zákrokem):

 • čisticí krém na odstranění nečistot z pokožky;
 • Čisticí lotion na bázi vitamínu pro snadné loupání;
 • obličejové sérum pro přípravu základu pro světelnou terapii;
 • Výživný krém pro suchou a šupinatou pokožku.

Ve výrobcích by měly převládat přírodní složky.Nejoblíbenější lékařská kosmetika založená na výtažcích z granátového jablka, hroznového semínka, levandule, kyseliny hyaluronové a hydratačních olejů.

Doporučené zesilovače účinku světelné terapie po zákroku:

 • sprej nebo pleťové mléko pro další produkci kolagenu;
 • regenerační krém s uklidňujícím a chladícím účinkem;
 • zpevňující sérum po zákroku;
 • mléko k dalšímu sladění struktury a barvy pleti.

Základem látek zvyšujících světelnou terapii jsou stopové prvky, vitamíny a přírodní látky užitečné pro výživu a zvlhčení kožních tkání.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Opatření

Před sezením byste měli vyčistit obličej od líčení (odstraňovač make-upu).Vyhoření s kolagenárií je vyloučeno, protože tento postup nezahrnuje expozici ultrafialovému záření na kůži.Brýlenezbytné kvůli jasnému světlu v kabině tobolky.Z bezpečnostních důvodů se doporučuje konzultovat s alergiky na světlo specialistu.

V případě očních nemocí (bez jednoznačných kontraindikací) by měla být během sezení použita další ochrana očí.

Ženy, které používají laserové odstranění chloupků, by se měly dočasně zdržet kolagenárií.Interval mezi těmito dvěma postupy by měl být alespoň 2-3 dny.V nejlepším případě tato kombinace nezpůsobí významné poškození zdraví.

Hlavním varováním je, že při výběru salonu je nutné upřednostňovat osvědčené body k vytvoření krásy.Tato centra by měla být vybavena moderním zařízením od známých značek.

Varování, že klientům s tetováním je zakázáno uchýlit se ke světelné terapii, je mýtus.Tetování obočí a víček také není kontraindikací, pokud chcete navštívit kolagenárium.Praxe ukazuje, že prodloužené nehty a řasy nebudou trpět během relace světelné terapie.

Kontraindikace

Kolagenárium, názory lékařů, o nichž jsou z hlediska omezení jednoznačné, je zakázáno za následujících faktorů:

 1. Onkologická onemocnění. Světelná terapie je nepřijatelná při recidivě a remisi této patologie.
 2. tuberkulóza. V kolagenáriích je Kochův bacil aktivován v uzavřené a otevřené formě nemoci.
 3. ​​
 4. Těhotenství. V každém trimestru ženypři přenášení dítěte se doporučuje zdržet se hlasového postupu.
 5. Laktace. U žen na HB je kontraindikována hluboká penetrace červených paprsků do epidermis hrudníku.
 6. Porfiry. Zdravá vzácná genetická patologie spojená s porušením metabolismu pigmentů, což činí světelnou terapii nebezpečnou procedurou.
 7. Epilepsie. Kolagenaria je zakázána v kterémkoli stádiu choroby: při remisi a při opakovaných záchvatech.
 8. Hypertyreóza(thyrotoxikóza).S hypertyreózou je nebezpečné účastnit se světelných terapií.Toto onemocnění zahrnuje užívání methotrexátu, který může způsobit tyreotoxickou porfýrii.
 9. Fotodermatóza. Alergie na sluneční světlo způsobuje nepřípustnost kurzu kolagenária.Opatrnost se netýká pouze lidí, kteří nemohou tolerovat slunce pouze v létě.
 10. Liebmanova nemoc. U lupus erythematosus jsou léze kůže působivé.Nadměrné podráždění těchto oblastí způsobí vážné následky.
 11. Proliferace pojivové tkáně. Predispozice k výskytu keloidních jizev je přímá kontraindikace pro kolagenárium.
  1. Relativní omezení světelné terapie:

   • nadměrná citlivost na světlo;
   • konjunktivitida s relapsy;
   • použití fotoprotektivních léků;
   • pořizování fotocitlivých léků;
   • použití některých bylinných přípravků (třezalka tečkovaná);
   • použití psychostimulancií;
   • diabetes mellitus typu I-II.

   Děti od 14 let s akné mohou podstoupit postupy světelné terapie.Omezením je povolení nejen rodičů, ale i ošetřujícího lékaře.

   Možné nežádoucí účinky

   Po návštěvě kolagenária je možný výskyt nepříjemných symptomů, před nimiž nikdo není v bezpečí:

   • ) zvýšená práce mazových žláz (pocení);
   • astenopie (únava očí);
   • migréna (bolest hlavy);
   • nevolnost (ve vážných případech zvracení);
   • zarudnutí kůže (kopřivka);
   • zvýšená vzrušivost.

   Collagenaria (lékařské posudky ukazují bezpečnost a účinnost postupu) ve vzácných případech má vedlejší účinky.Komplikace vznikají, až když klient využije služeb salonu se zjevnými kontraindikacemi na světelnou terapii.

   Náklady na postup

   Průměrná cena se liší v závislosti na regionu a typu postupu (20–50 rublů za 1 min).

   V kosmetických salonech jsou přibližné náklady:

   • 10 návštěv za 20 minut.- z 3 000 rublů;
   • 20 relací po 20 minutách- od 5 000 rublů;
   • 30 návštěv po 20 minutách.- od 6 000 rublů.

   Balení zahrnuje brýle, stikiny a pantofle. Pravidelní zákazníci zpravidla dostávají slevy a možnost využít neomezené předplatné.

   Domácí spotřebiče

   Doma se můžete starat o svou pokožku pomocí speciálních zařízení - přenosných zařízení pro světelnou terapii.

   Nejznámější značky kolagenárských zařízení jsou tyto:

   1. GK - 480 - K8 /515W (Rusko). Vlastnosti modelu: kompaktní pro d /w /h 360 * 75 * 335, nízká hmotnost (3,5 kg), lampy typu K515 T5L Funkce - napínání, zvlhčení a vyhlazení pokožky.Odhadované náklady - ze 47 tisíc rublů.
   2. GK - 480. –K8 /525W (Rusko). Hmotnost zařízení je 5,7 kg, rozměry (d /w /h) - 590 * 75 * 335.Funkce - vyhlazení tónu obličeje u dívek a eliminace změn souvisejících s věkem u žen 35+.Odhadovaná částka nákupu - z 59 tisíc rublů.
   3. Hrad (Rusko-Německo). Domácí vertikální kolagenárium je namontováno na dveře nebo zeď.Tloušťka - 5 cm, 10 nízkotlakých výbojek.Záruční doba provozu - 15 let (6000 relací).Včetně upevňovacích a ochranných brýlí.Přibližná cena - od 120 tisíc rublů.
   4. Seecret C25 (Nizozemsko). Funkce produktu: hmotnost - 2,9 kg, výkon - 75 W, přítomnost časovače a paměťové postupy.Odhadovaná cena - od 160 tisíc rublů.
   5. Tonic Vibe / Hmotnost zařízení je 5 kg, přítomnost 12 lamp, výkon - 200 wattů.Odhadované náklady - z 35 tisíc rublů.

   Vyjádřené modely od známých výrobců lze skutečně získat dodávkou domů a splátkami (úvěry) online.

   Názory lékařů

   Připomínky lékařů ohledně kolagenárií vycházejí ze závěrů o příznivém účinku postupu na kůži.Podle odborníků, světelná terapieúčinně bojuje proti stárnutí lidských epidermálních buněk a obnovuje zničené vlákny bílkovin.

   Podle jejich názoru jsou lékaři jednomyslní: malá síla lamp a rovnoměrné rozložení světla na všech částech těla pomáhají zabránit popáleninám.Doporučují nahradit solárium kolagenáriem pro klienty tenkou a citlivou pokožkou.Toto doporučení se vztahuje zejména na přírodní blondýnky a zrzavé ženy.

   Dermatologům a kosmetologům se doporučuje dodržovat dvě pravidla: používat profesionální kosmetiku pro kolagenárium a podrobit se plnému cyklu omlazovací terapie.

   Názor lékaře lékařských věd Fiorenzo Angehrn (Švýcarská asociace proti stárnutí) na kolagenárii je jednoznačný: „Levná a účinná terapie s velkými vyhlídkami na vývoj.“

   Tento názor podporuje maďarský dermatolog Ferenc Godor.Znalecký posudek:„Kolagenárium je cennou alternativou k pulzním světelným zdrojům (IPL)“.

   Domácí lékaři poukazují na potřebu systematické návštěvy salonu.Občasné případy kontroly pleti jsou plýtváním energií a penězi.

   Kolagenaria (světelná terapie) je jedinečná kosmetická technologie, během níž se obnovuje struktura kůže obličeje a těla pomocí speciálního přípravku pro syntézu kolagenu.

   Přestože je použití kolagenárie příležitostí k vizuálnímu zlepšení struktury kůže bez plastické chirurgie, lékaři nedoporučujípravidelně vyměňujte světelnou terapii za použití kolagénových krémů.Podle četných recenzí taková alternativa nedává podobný výsledek.

   Návrh článku:Vladimír Veliký

   Video o kolagenáriu

   Jak probíhá kolagenový postup: