Kolagen pro pokožku obličeje, krku a dekoltu.Kosmetika: gely, krémy, séra, šampon, maska.Jak používat v kapslích, tekutinách, pití

Vliv vnějšího prostředí a přirozeného stárnutí vede ke skutečnosti, že tvorba kolagenu a elastinu zpomaluje v buňkách kůže obličeje a těla.V důsledku toho se stav vrstvy kůže zhoršuje, tkáň se deformuje, ostrost kontury obličeje se ztratí a objeví se vrásky.Ke snížení devastujících změn se používá kolagénová kosmetika a dodržují se zvláštní pravidla péče.

Obsah
 1. Proč kůže potřebuje kolagen
 2. Druhy kolagenu
 3. Kolagen v kosmetologii
 4. Jak stimulovat produkci kolagenu
 5. Kosmetické procedury s kolagenem
 6. )Jak používat hotovou masku doma
 7. Prostředky s kolagenem
 8. Co může být ve složení
 9. Nástroje pro hodnocení
 10. Kolagenové masky doma
 11. Jaké jsou výsledky
 12. Video o působení kolagenu
Proč kůže potřebuje kolagen

Kolagen proozhi jednotka vykonává funkci stavebního materiálu a je protein, který je vytvořen ve střední části na vnější povrchovou vrstvu.Kolagenová síť je tvořena buňkami zvanými fibroblasty.Úkolem látky je posilovat, podporovat tkáňovou strukturu a kostní systém těla.

Spolu s bílkovinami se tvoří elastin, stejně důležitý prvek pojivové tkáně, který ovlivňuje pružnost stěn krevních cév a epidermis.Kvůli nedostatku těchto dvou složek se vzhled zhoršuje, kosti se stávají křehkými a vyvíjejí sevaskulární onemocnění.

Mezi příznaky redukce kolagenu patří:

 • těsnost pokožky, plaky celulitidy;
 • vzhled nasolabiálních záhybů, prohloubení vrásek na krku;
 • zhoršení stavu nehtů a vlasů;
 • vývoj zubních chorob;
 • slabost svalů, křehké kosti;
 • problémy páteře;
 • snížené vidění;
 • prověšená hrudník a hýždě.

Hladina fibrilárního proteinu je na vysoké úrovni až do věku 30 let, potom se množství látky postupně snižuje a do 60 let se produkce kolagenních vláken zcela zastaví.

Bylo zjištěno, že produkce bílkovin do 30 let trvá jeden měsíc.Po překonání tohoto milníku se doba tvorby proteinového materiálu sníží přibližně o 1% ročně.

Kolagen pro pokožku obličeje a těla plní tyto úkoly:

 • udržuje vlhkost, vyživuje a vyživuje kyslíkem;
 • zlepšuje tón pleti, dává krásný zářivý tón;
 • posiluje pohybový aparát;
 • obnovuje chrupavku a tekutinu mezi klouby;
 • snižuje zánět kloubních částí artritidou, artrózou, osteochondrózou;
 • reguluje metabolické procesy v buňkách;
 • napíná obrys obličeje a vylučuje druhou bradu;
 • zpomaluje stárnutí;
 • nejen vyhlazuje vrásky, ale také zabraňuje vzniku nových vrásek;
 • zvyšuje celkový tón pokožky, činí ji pružnou a pružnou;
 • odstraňuje pytle pod očima, modřiny a otoky;
 • uzdravuje rány a praskliny;
 • zlepšuje transport krve do tkání;
 • důkladně čistí a zajišťuje odstraňování toxinů;
 • posiluje kostní tkáň, zlepšuje pružnost těla.

Kolagenová matrice se postupem času rozkládá, což vede ke změně stavu kůže.Nevýhoda se neobjeví okamžitě, ale až po chvíli pod vlivem kumulativního účinku.

Důvody pro pokles kolagenu mohou být:

 1. Jasné slunce a suchý vzduch - mechanismus stárnutí vyvolává nejen přirozené opálení, ale také návštěvu solárií.
 2. Kouření - snižuje produkci kolagenových vláken o 40%.
 3. Alkohol a nedostatečná péče o pokožku.
 4. Nevyvážená strava.
 5. Nemoci imunitní povahy, které ovlivňují stav stavební tkáně (revmatoidní artritida, lupus, sklerodermie).
 6. Stresové situace a hormonální poruchy.

Druhy kolagenu

Kolagen pro pokožku obličeje v oblasti kosmetologie představují tři druhy, které se liší charakteristickými znaky:

  )
 • Mořský kolagen. Tento druh je obtížné získat uměle, protože těžba se provádí z mořských ryb a měkkýšů.Kosmetika založená na mořských bílkovinách je velmi drahá kvůli skutečnosti, že zpracování, podmínky skladování a přeprava surovin jsou komplikované.Výhodou mořského kolagenu je jeho malá molekulární struktura, díky níž látka volně proniká do hlubších vrstev kůže.KolagenMořský původ je co nejblíže struktuře lidských buněk a zahrnuje složky, jako je serin, alanin, glycin, prolin, kyselina asparagová, tyrosin, kyselina glutamová.Látka má užitečné vlastnosti - snižuje závažnost jizev, akné, vyživuje a hydratuje.
 • Živočišný kolagen. Složka je vyrobena z kůží skotu.Charakteristickým rysem živočišného materiálu je velká molekulární struktura, kterou lidská buněčná tkáň špatně absorbuje.Kosmetika vyrobená na základě živočišných bílkovin je považována za nekvalitní a levnou.
 • Rostlinný kolagen. Látka se extrahuje z pšenice.Protein rostlinného původu je mnohem lépe vstřebáván než živočišný protein, ale také to stojí více.Kosmetika s touto složkou v kompozici je bezpečná a nezpůsobuje alergické reakce.

Kolagen v kosmetologii

Kosmetičky aktivně používají k omlazení kolagenové produkty.Patří sem procedury péče, masky, injekce, séra, gely a krém.

Kolagenová kosmetika je k dispozici v různých formách a nabízí různá použití:

 • Vstřikování. Podle statistik je nejlepším výsledkem mezoterapie - injekce kolagenu.S pomocí plniv (gelových přípravků) se opravují problémové oblasti kůže.Asi po šesti měsících se gel rozpustí a musí se opakovat.Tyto techniky jsou využívány vkonturový plast, když je třeba upravit tvar rtů nebo jim dát objem.Jako plnivo ve složení hlavních složek se často používá hovězí kolagen - Kollost, Siderm, Ziplast.Existují sloučeniny s lidskými bílkovinami - Cosmoplast, Dermologen, Izolagen, Cosmoderm.K stimulaci lidského kolagenu se často používá kombinace obou proteinových materiálů.
 • Pilulky. Doporučuje se užívat 2 tablety denně.
 • Kapsle. Ve formě tobolek je kolagen podáván orálně po 3 ks.před spaním.Tato metoda zlepšuje stav nejen pokožky, ale také vlasů, nehtů, kloubů.Populární typy kapslí jsou Kolagen active plus, Collagen Ultra.

Jak stimulovat produkci kolagenu

Přirozené metody stimulace produkce bílkovin zahrnují odstranění špatných návyků a ochranu před intenzivním slunečním zářením.Pokud je však problém genetický, zvládnutí problému bude obtížné.

Snížení hladiny ženského hormonu - estrogenu během menopauzy významně ovlivňuje produkci bílkovin, snižuje se množství produkované látky a rychleji se rozkládá.

Známé metody, které pomáhají stimulovat práci fibroblastů produkujících proteinovou tkáň.Nejlevnější je vyvážené jídlo, spotřeba biologických přísad a pravidelné používání kosmetiky.

Složení a strava jsou následující:

 • Potraviny obohacenévitamín C (citrusy, šípky, rybíz, paprika, brokolice, rakytník).
 • Prvky manganu a mědi (hlávkový salát, lískové ořechy, špenát, meruňky, řepa, mořské plody, těstoviny a chléb).
 • Selen (ořechy, kuřecí vejce, rýžové krupice, kukuřice).
 • Polynenasycené kyseliny (mastné druhy ryb - losos, makrela, rostlinné oleje, ořechy).
 • Biologické doplňky (Omega-3, rybí olej, Doppelherz).
 • Složitý příjem aminokyselin (Solgar, kyselina hyaluronová).
 • Hotový protein (Super Kolagen + C, Neocell Beauty Infusion).

Kosmetické procedury s kolagenem

Kosmetologové používají několik metod, které stimulují produkci kolagenových vláken.

Základní postupy:

 1. Mezoterapie. Tato technika nahrazuje chirurgický zákrok a spočívá v injekci kolagenu.Procedura dává omlazující účinek, zpevňuje konturu obličeje, odstraňuje nedokonalosti kůže, jizvy, jizvy, stopy po chronickém akné.Pod očima zmizí vaky, zmenší se vrásky v obličeji a uzdraví se rány a praskliny.
 2. Ionoforéza. Procedura se provádí za použití kolagenu, které se aplikuje na oblast obličeje a k němu připojené elektrody.Proudy dráždí receptory, což zlepšuje pronikání kolagenového materiálu masky do kožních buněk.Díky tomuto účinku se proteinový zdroj doplní, vrásky se vyhladí a epiderma se stane pružnější.
 3. Darsonvalizace.Tato metoda zahrnuje použití Darsonvalova zařízení, které stimuluje produkci nových kolagenových buněk a syntézu elastinu.Během relace se ničí patogenní mikroby a omlazuje se pokožka.Doporučený počet postupů je 10–20, po kterých je přerušeno.Tento postup lze provést doma.
 4. Thermage. Je aplikováno elektromagnetické pole, které působí na kůži.Podstatou této techniky je použití kolagenových masek a řešení.
 5. Reedolýza. Tento postup zahrnuje použití elektrodových jehel, kterými je dodáván vysokofrekvenční proud ke stimulaci syntézy kolagenu.

Jak používat doma připravenou masku

Kolagenové masky aktivují metabolické procesy, čistí a stimulují krevní oběh ve vrstvě kůže.Výsledek je patrný po první aplikaci - suchost zmizí, kontura se napne, modřiny jdou a vrásky se vyhladí.

Kolagen pro pokožku obličeje vyrobený z mořských surovin je nezbytným prvkem, který je základem hotové masky.Mezi další složky patří vitaminy, peptidy, kyselina hyaluronová a rostlinné oleje.

Práškové masky se musí ředit podle pokynů, aby se dosáhlo želé konzistence:

 1. Před nanesením masky se obličej očistí od nečistot.
 2. Prostředek se udržuje na tváři po dobu půl hodiny a odstraní se běžnou vodou.
 3. Po dokončení postupu se použije krém.nutriční akce.
 4. Ošetření se provádí jeden měsíc týdně.

Existují kontraindikace pro použití, pokud je poškozena oblast kůže, jsou tam otevřené rány nebo se v těle vyvíjí zánětlivý proces.

Výrobky s kolagenem

Kolagen pro pokožku je dodáván ve formě gelů, tekutin pro orální podání, pleťových a práškových masek na obličej, šamponů.

Každá forma uvolňování poskytuje specifický způsob aplikace:

 • Práškové přípravky- masky tohoto typu se ředí vodou nebo speciální tekutinou přítomnou v soupravě..Zředěná směs se aplikuje okamžitě, ponechá se 15–20 minut a obvyklým způsobem se vymývá.
 • Hadřík- aplikace z látky připomínají vlhký hadřík se štěrbinou pro rty a ústa.Masky jsou založeny na gelové nebo želé podobné látce.Pokyny k těmto fondům obsahují podrobný popis: doba stárnutí, způsob odstranění a potřeba další péče.
 • Gel nebo želé- lze vyrábět ve formě prášku nebo ve zkumavce.Maska okamžitě ztvrdne a na povrchu kůže vytvoří film.Gelová kompozice se s výhodou nanáší v tenké vrstvě, takže při odstraňování nedochází k problémům.
 • Pití. Látka ve formě prášku se zředí vodou na kapalnou konzistenci.Chuť nemá každý rád, ale pokud si přejete, můžete přidat mléko nebo džus.Protein se užívá 30 minut před jídlem.Nejoblíbenějším konzumním proteinem je kolagen Ultra.Hydrolyzát se spotřebovává v průběhu jedné dávky, dávka je 1krát - 10 g. Počínaje 40–50 lety musí být lék užíván v 1 balení denně.
 • šampony. Čisticí prostředky na vlasy a pokožku hlavy založené na kolagenu jsou k dispozici v několika verzích - placentární kolagenové šampony, přípravky s biotinem a mořskými bílkovinami.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej - vlastnosti a aplikace v kosmetologii, recenze, cena produktu.

Co může být ve složení

Kolagenová kosmetika se doporučuje ženám po 25 letech.To platí zejména pro ty, kteří mají většinou suchou pokožku.

Kolagen stimulující kosmetika obsahuje:

 • částice přírodních olejů;
 • komplex vitaminu a minerálů;
 • výtažky z bylin aloe vera, ženšen;
 • kyselina hyaluronová;
 • peptidové složky;
 • bioflavonoidy a mastné kyseliny;
 • prvky řas.

Hodnocení produktu

Široká škála kolagénové kosmetiky umožňuje každé ženě vybrat si správnou možnost.

V tabulce jsou uvedeny některé oblíbené výrobky na bázi kolagenu pro obličej, krk, vlasy:

Typ Jméno PopisSvazek Přibližná cena
Série modelovací masky La Miso Collagen ProduktKorejská alginátová báze vsložení s kolagenem, kyselinou listovou, bílkovinami, minerálními a vitamínovými látkami.1000 g 1200 rub.
Holika Holika, řada prasečí kolagenové gelové masky Základem masky je živočišný protein, extrahovaný z kůže selat.Kolagenová složka může zlepšit obrys obličeje, eliminovat suchost, pigmentaci, vyplňovat vrásky.Produkt přispívá k vývoji vlastních látek proti stárnutí. 25 ml 290 rub.
Dizao, dvoustupňová kolagenová maska ​​Tato kompozice obsahuje mořský kolagen, kyselinu hyaluronovou, ceramidy.Lék změkčuje pokožku, zvlhčuje, zvětšuje objem kolagenových vláken, má modelovací účinek.10 ks.610 rub.
Krém Black Pearl, Self-Rejuvenation Line Produkt proti stárnutí obsahující kapalný kolagen, hyaluron, biopeptidy.To je představováno krémy pro několik věkových kategorií.Umožňuje vyživovat, zvlhčit pokožku, učinit ji pružnou, měkkou.50 ml 219 rublů.
Librederm, den proti stárnutí (obličej a krk) Výrobek se vyznačuje tím, že poskytuje pevnost, pružnost, vyhlazuje jemné vrásky, nasycuje vlhkostí.Obsahuje kolagenové látky, hyaluron, peptidy.50 ml 728 rub.
SkinFood, řada krémů z kolagenu ze zlatého kaviáru Produkt obsahující výtažek z černého kaviáru, částice zlata, stopové prvky, omega-3, vitamíny D, F, A, E.Omlazuje, obnovuje hladinu bílkovin.Částice zlata stimulujíkrevního oběhu, přispívají k odstraňování toxinů. 45 g 2599 rub.
Mizon, linie kolagenu Power Lifting Ex Cream Produkt je založen na malomolekulárním kolagenu, který vyživuje, vyhlazuje a udržuje vlhkost ve vrstvě pokožky.produkt je obohacen komplexem přírodních ingrediencí (mandlový extrakt, iris, kakao).Díky své lehké struktuře se rychle vstřebává. 75 ml 1 690 rub.
Ampulky Heliabrin Produkty ampule se doporučují ženám starším 35 let.Modelování a složení proti stárnutí v kombinaci s mořským kolagenem, peptidy, argininem, vitamínem E, glycerinem brání tvorbě vrásek, vyživuje a pečuje o pokožku.24 ks.1 ml každý 11 500 rub.
Academie Ampulky obsahující kolagenovou složku mořského původu.Nástroj zlepšuje reliéf, vyživuje vlhkostí, vyhlazuje vrásky, modeluje ovál obličeje.7 ks.2290 rub.
Dr.Kozhevatkin Složení koktejlu ve formě ampulí vám umožňuje osvěžit, zvlhčit pokožku díky obsahu avokádového oleje, elastinu a extraktu aloe vera.7 ampulí 332 rublů.
Séra Bielita, řada Super Lifting Series pro péči o obličej Sérový produkt eliminuje ochablé svaly kůže, napíná a zlepšuje pružnost.10 ml 360 rublů.
Limoni

Kolagen Booster Intensive Ampoule line

Prostředek proti stárnutí napíná kontury, vyhlazuje a eliminuje tkáňovou ptózu díky obsahu kolagenusoučást.Zahrnuje vitamín B, Hyaluron.30 ml 1 450 rub.
Medical Collagene 3 D, Perfect Lift Series Má antioxidační účinek, uvolňuje suchost a zbavuje úlevy. 30 ml 660 rub.
Alpika,

Kolagen-Bio série

Toto je koncentrovaný produkt obsahující hyaluron, vitamíny.Podporuje dlouhodobou hydrataci, protože zahrnuje peptidy, estery, vápno, sléz, skořicové extrakty.30 ml 1 070 rublů.
Sferangs,

Kolagenová dobíjecí sérová řada

Produkt je určen pro regenerační péči, posiluje, tónuje a zabraňuje změnám souvisejícím s věkem.Kompozice obsahuje extrakty rostlin, vitamín E, A, C, kmenové buňky.35 ml 4 590 rublů.
Gely Emalan Hydrogelové složení regeneračního účinku, které omlazuje a zmírňuje zánět. 30 ml 744 rub.
Bio-Woman, linie

Kolagenový esenciální gel

Emulzní gel podporuje strukturu, dodává energii pokožce, dodává svěžídruh, zjemňuje vrásky.30 ml 757 rub.
Medical Collagene 3D Series Express ProtectGel ve formě emulze eliminuje otoky, záněty a zjemňuje pokožku. 30 ml 835 rub.
Šampony ProFresh Živina eliminuje suchost, křehký stav vlasů, podporuje objem.Produkt je nabízen ve 4 formách.250 ml 167 rub.
Zlaté hedvábí, linie Kolagen a HyaluronProstředky obnovují strukturu, vyživují a posilují vlasy.250 ml 95 rub.

Kolagenové masky doma

Příprava masky s kolagenem bude nějakou dobu trvat a výsledek aplikace potěšíne horší než procedury salonu.Přípravek obsahuje želatinu - přírodní proteinový materiál.S domácí kosmetikou byste neměli očekávat výrazné nápravné změny, ale můžete s nimi také zlepšit celkový stav pleti.

Recepty na masky:

 • Želatina .Kompozice je připravena z 1 lžíce.jedlá želatina, 40 ml heřmánkového vývaru, vitamíny A, E, 1 ks.v kapslích.Složky se smíchají s chlazeným bujónem a nechají se půl hodiny.Nádoba obsahující roztok se umístí do vodní lázně a udržuje se, dokud se želatinové granule nerozpustí.Jakmile směs vychladne, přidejte vitaminy z tobolek a vše důkladně promíchejte.Kůže na obličeji je předem napařena pomocí parní lázně nebo vlhkého teplého ručníku.Držte masku po dobu 15 minut.Pak ji musíte opláchnout teplou vodou a namazat si obličej výživným krémem.

 • Banán .Na vaření si vezměte 3 lžíce.čistá voda, 1 polévková lžíceželatinové granule, banán.Potom se želatina rozpustí v kapalině na homogenní hmotu, podle pokynů na obalu se přidá banánová dužina.Výsledná kompozice se aplikuje v rovnoměrné vrstvě na výstřih a obličej.Vytvářejte masku po dobu 15 minut, omývejte obvyklým způsobemmetoda.
 • Ovesné vločky .Je nutné připravit jedlou želatinu - 1 polévkovou lžíci, čistou vodu - 60 ml, ovesné vločky - 1 lžička.Želatina je rozpuštěna ve vodě, po 30 minutách je kapalina mírně zahřátá do tekutého stavu, pak přidám ovesné vločky nebo rozemleté ​​bylinky.Hmota se aplikuje v silné vrstvě, udržuje se po dobu 15-20 minut a obvyklým způsobem se vymývá.

Zkoumané masky zlepšují tón pleti, odstraňují černé tečky, hydratují a vyživují, vyhlazují malé vrásky.

Jaké jsou výsledky

Kolagen nejen vyhlazuje povrch pokožky, ale také zpomaluje stárnutí.Krémy s fibrilárním proteinem inhibují zvadnutí a stimulují buňky, aby se omlazovaly.

Po aplikaci látek se kvalita horní vrstvy epidermy zlepšuje, ale hluboké struktury nejsou ovlivněny velkou velikostí proteinové molekuly, která nemůže proniknout póry.Výsledkem je pouze vizuální omlazovací efekt, který je patrný po týdnu.Kosmetický krém neumožňuje vyřešit problém hlubokých vrásek.

Kyselina hyaluronová obnovuje kolagenové buňky kůže obličeje a těla

Další kategorií činidel, která mohou zvýšit elasticitu a elasticitu kožní vrstvy, jsou potravinové doplňky na bázi kolagenu.Užívání tekutého přípravku uvnitř vám umožní cítit rozdíl po 1-3 měsících: vrásky jsou vyhlazeny, strie a celulitida jsou sníženy, ale tato metoda nebude fungovat úplně.

Radikální techniky zahrnují mezoterapii, kteráumožňuje dodávat živiny do hlubších vrstev injekcí proteinu.Účinek procedur se projevuje okamžitě - vrásky, ochablá kůže zmizí, tvar obličeje se zlepší.Výsledek trvá až rok.Po 4 měsících musíte postup zopakovat, aby vypadal perfektně.

Kolagenová kosmetika je považována za jednu z nejúčinnějších při zlepšování stavu pokožky obličeje.Stačí si vybrat kvalitní krém, který upřednostní osvědčené značky.Pokud je však úkolem omlazení v krátkém čase, je zapotřebí salonových procedur, které vám umožní vyhladit vady pomocí několika plniv, vybělit pokožku a utáhnout konturu obličeje.

Autor:Semenova Elena.

Návrh článku:Vladimír Veliký

Video o působení kolagenu

Jak uchovat mládež s kolagenem ahyaluron: