Kolagen pro pleť obličeje v kapslích, tabletách.Benefit, cena v lékárně, jak brát tekutinu ústy, používat sérum

Kolagen je oblíbenou součástí moderních kosmetických přípravků pro pleť obličeje.Přidává se do krému, kosmetických injekcí a je k dispozici jako doplněk stravy.Spotřebitelé fondů slibovali zázračný anti-aging efekt.Informace o vlastnostech kolagenu pomohou oddělit pravdu od marketingových triků.

Co je kolagen

Kolagen je protein (aka protein) živočišného původu.Je účastníkem metabolických procesů v těle obyvatel moře, zvířat a zvířatosoba.

Kde je kolagen:

 • Kůže.
 • Pojivová tkáň.
 • Stěny plavidel.
 • Kosti.
 • ​​

Kolagenové částice jsou šroubovicové a seskupují se do vláken.Společně vytvářejí jakousi síťovinu.

Jeho hlavní vlastnosti:

 • Vysoká elasticita;
 • Síla.
 • Schopnost zadržovat vodu.

Protein v těle podléhá vícestupňovému procesu transformací - od nukleace k rozkladu.Životní cyklus látky je znám jako syntéza kolagenu.

Úloha kolagenu v těle

Kolagen je nezbytný pro pokožku obličeje, těla, krevních cév a šlach.Je zodpovědný za flexibilitu tkání a jejich schopnost vydržet zátěž.

Kolagenové funkce:

 • Obnovení tkáně.
 • hojení ran.
 • Zajištění pružnosti kůže a pojivové tkáně kloubů a šlach.
 • Odolnost proti mechanickému poškození.
 • Ochrana před výskytem maligních nádorů pod vlivem ultrafialového záření.
 • Účast na metabolismu.

Hodnota kolagenu pro vzhled

Normální syntéza bílkovin vyžaduje neustálé obnovování jejích vláken a je předpokladem pro udržení mládí v těle.

Kolagen pro pokožku obličeje je ochráncem krásy a zdraví.Elastická proteinová struktura poskytuje pružnost pokožky a hojení ran.Schopnost kolagenu zadržovat vodu je zodpovědná za hydrataci obličeje asvěží vzhled.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída Elena Karkukli

Jaké je nebezpečí nedostatku kolagenu

Nedostatek kolagenu ohrožuje křehkost tkání a snížení jejich pružnosti.Kosti, klouby a šlachy se stávají křehkými a hrozí jim mechanické poškození.

Nedostatek kolagenu vyvolává nevratné změny na pokožce obličeje

Kůže obličeje a těla s nedostatkem kolagenu ztrácí pružnost.Na oplátku dostane vrásky a stárnutí .Nedostatek bílkovin vede k narušení metabolismu vody a vzniku suchého integumentu.

Faktory ovlivňující obnovu kolagenových vláken

Syntéza proteinu závisí na přírodních biologických jevech a individuálních životních podmínkách.

Co ovlivňuje obnovu molekul kolagenu:

 • Věkje klíčovým faktorem v aktivitě syntézy proteinů.V průběhu let se proces obnovy kolagenu zpomaluje a vyvolává vrásky a senilní křehkost kostí a kloubů.
 • Vrozené nemocipojivové tkáně a imunitního systému.
 • Výživa. Nedostatek vitamínů a stopových prvků v potravě ohrožuje normální syntézu kolagenu.
 • Špatné návyky. Nadměrné pití vypouští tělo.Zasahuje do jedné z hlavních funkcí metabolismu kolagenu a vody.Kouření pomáhá zpomalit krevní oběh a zhoršuje výživukolagenová vlákna.Tabák má destruktivní účinek na živočišné bílkoviny.
 • Životní styl. Psychologický stres a špatný spánek narušují celkovou rovnováhu tělesných systémů.Závislost na opalování zvyšuje škodlivé účinky ultrafialového záření na kůži a ohrožuje její ochranné funkce.

Jak se vyrovnat s nedostatkem kolagenu

Stárnutí těla nelze zastavit, ale může být zpomaleno.

3 způsoby, jak udržet hladiny kolagenu na přijatelné úrovni:

 1. Kosmetologické postupy.
 2. Techniky omlazování hardwaru.
 3. Obohacování stravy pomocí mikroelementů, které zajišťují normální syntézu kolagenu.

Kosmetologické postupy zahrnují nasycení tkání dalším kolagenem.

Profesionální omlazovací techniky využívající speciální zařízení aktivují syntézu vlastní syntézy kolagenu.Proti stárnutí výživy zahrnuje použití potravin bohatých na cenné látky a zavedení zvláštních doplňkových látek s kolagenem do stravy.

Použití kolagenu v kosmetologii

Kolagen pro pokožku obličeje v kosmetickém průmyslu se používá dvěma způsoby:

 • Anti-agingkosmetika: masky, krémy a látky podporující kolagenu (přísady k tradičním výrobkům, které zvyšují jejich účinnost).
 • Přípravky na injekce krásy a mládí.

Kolagen, který je součástí kosmetických prostředků, může mít odlišný původ.Odzdroje složky proti stárnutí závisí na stupni bezpečnosti, ceně a účinnosti léčiv.

Odkud pochází protein pro kosmetiku:

 • Dárcovská tkáň od lidí a zvířat. Kolagen získaný z skotu je nejběžnější složkou kosmetiky.Použití hovězího proteinu je výhodné pro výrobce kosmetiky, protože je nízká.Nevýhody zvířecího kolagenu - špatná schopnost proniknout do hlubších vrstev kůže a vysoká alergenicita.
 • Mořský kolagen. Vyluhuje se z kůže a kostní tkáně ryb.Výhody mořských bílkovin jsou hypoalergenní a účinné.
 • Zeleninový protein- se získává z obilovin, jako je pšenice.Pšeničná bílkovina má vysoce kvalitní vlastnosti a je bezpečná.Nevýhodou rostlinného analogu kolagenu jsou jeho vysoké náklady, které tedy ovlivňují cenu kosmetického přípravku.

Krém s kolagenem: princip účinku a účinnosti

Kolagen pro výrobky pro péči o pleť obličeje je cenný, protože je schopen poskytnout pružnost tkání a udržet vlhkost.Produkt vytváří na kůži film, který zabraňuje odpařování kapaliny.

Zachování hydratace kůže je hlavní předností kolagenu v krémech proti stárnutí.Živočišná bílkovina z kosmetiky nevykompenzuje nedostatek vlastního proteinu kvůli své slabé penetrační schopnosti.Kolagen aktivuje vstřebávání kůže jiným prospěšnýmsoučásti make-upu.

Účinné složky krémů, které jsou důvěryhodné, jsou:

 • Elastinje živočišná bílkovina související s kolagenem.Udržuje normální úroveň mastné pokožky a poskytuje mírný účinek proti stárnutí.
 • Panthenolje léčivo založené na vitaminu B5 .Urychluje regeneraci tkáně, zklidňuje a zvlhčuje pokožku.Vitamin B5dává kolagenovému rámu sílu.
 • Antioxidanty- retinol, vitamíny A, C, E. Zvyšují ochranné funkce těla.Antioxidanty neutralizují zánět a aktivují obnovu kolagenových vláken.
 • Kyselina hyaluronováudržuje vlhkost v tkáních, čímž zlepšuje proces syntézy kolagenu.

Kolagenové masky: vlastnosti, typy a pravidla použití

Kolagen pro pokožku obličeje jako součást masek má zvlhčující účinek.Tyto kosmetické výrobky stimulují krevní oběh a syntézu vlastního proteinu.

V maskách proti stárnutí kolagen sousedí s aktivními pomocnými látkami, jako je kyselina hyaluronová.Zajišťují dodání proteinu do kožních buněk a jeho začlenění do procesů výměny a obnovy tkáně.

Kolagenové masky mají několik podob:

 • Výrobky se smetanovou nebo želé texturou.
 • Sada prášku a kapaliny pro vlastní přípravu roztoku.
 • Látkové masky.

Pokyny pro používání produktůjednotné pro všechny formy uvolnění:

 1. Čištění obličeje drhnutím je povinnou přípravnou fází.
 2. Produkt s kolagenem se nanáší na kůži.Trvání držení masky na obličeji je asi 20 minut.
 3. Na konci sezení se produkt důkladně omyje čistou vodou.

Použití masky má tonizující účinek na pokožku.Vypadá hydratovaně, snižuje počet zánětů a drobných vrásek.

Maska s kolagenem ukáže maximální účinek proti stárnutí v případě použití samozřejmě. Doba trvání programu je asi 2 týdny, s výhradou každodenní aplikace léku na obličej.Pro prevenci se doporučuje používat masku pro zvedání až 2krát týdně.

Kolagen Boosters

Boosters jsou relativně novým produktem v řadě produktů pro péči o exteriér.Název drogy pochází z anglického slova „boost“ a v ruském překladu znamená „zvýšit úroveň“.

Hlavním rozdílem mezi posilovačem a krémem s kolagenem je vyšší koncentrace aktivních složek.Účelem jeho použití je urychlit a zvýšit účinnost konvenční kosmetiky proti stárnutí.

3 možnosti použití posilovače:

 • Naneste na pokožku jako základní vrstvu pod běžným krémem na obličej.
 • Používá se jako hlavní produkt proti stárnutí.
 • Přidání léku do krému.

Pravidelné používání kolagenu booster je předpokladem pro projev jeho anti-aging schopností.Kolagen z drogyJe zahrnut do metabolických procesů postupně a v průběhu času má pozitivní vliv na stav kůže.

Nevýhody kosmetiky s kolagenem

Hlavní nevýhodou kolagénové kosmetiky je nebezpečí alergických reakcí na živočišné bílkoviny.

Výhody používání krémů a posilovačů jsou sporné ze dvou důvodů:

 1. Film vytvořený tímto produktem na kůži zabraňuje volnému odpařování vlhkosti a přirozenému odstraňování toxinů.To vše je narušeno látkovou výměnou vody v těle a hromaděním škodlivých látek.
 2. Krém je návykový pro pokožku.V průběhu času zmizí účinek proti stárnutí.
​​

Kolagenové injekce: charakterizace a účinek postupu

Vstřikování léčiv do těla pomocí injekcí je způsob, jak nasycení pokožky látkami nezbytnými pro udržení zdraví a mládí.„Injekce pro mládež“ zajišťují konstrukci nového kolagenového rámu pod kůží, zvyšují jeho pružnost a schopnost se sám obnovit.

Indikace pro injekce kolagenu:

 • „Husí tlapky“ v očních víčkách.
 • Mělké vrásky na obličeji v nose a ústech.
 • Jizvy.

Živočišný protein se používá pro injekce.Nová oblast injekční kosmetologie je použití kolagenu pěstovaného v laboratoři.Základem pro růst kolagenu je vlastní biomateriál pacienta.

Odborníci si vysoce cení bezpečnosti nativního proteinu, ale nesouhlasínázor na jeho anti-aging schopnosti.Pro zvýšení účinku injekčních technik jsou moderní injekce koktejly vyrobené z několika složek proti stárnutí, včetně kolagenu.

Povinnou přípravnou fází je složit alergický test na injekční léčivo.

Průměrná doba trvání postupu je 20 minut.Injekce mládeže v různých případech stanoví průběh procedur nebo jsou prováděny v jednom sezení.Plus injekce proti stárnutí - rychlý efekt zvedání.Je patrný ihned po zákroku a trvá asi 9 měsíců.

Nedostatek injekcí kolagenu je pooperační stopa expozice jehly ve formě otoku a skvrn na obličeji.Zranění se vyléčí do 2 měsíců po injekci.

Hardwarové techniky pro syntézu kolagenu

Postupy proti stárnutí pomocí speciálních zařízení stimulují metabolické procesy v těle.Částečné ničení kůže se stává druhem šokové terapie pro molekuly kolagenu.Proteinové částice mobilizují všechny síly, aby obnovily ochrannou kostru kůže.

Hardwarové techniky se používají jako nezávislý postup proti stárnutí nebo ve spojení s injekcemi kolagenu.Komplexní účinky technologie a injekce slibují maximální účinek proti stárnutí.

Příklady hardwarových kosmetických postupů pro urychlení syntézy kolagenu:

 • Mikrodermabraze- povrchová úprava kůže.Tato operace vám umožní zbavit seodumřelé buňky a usnadňuje konstrukci nových kolagenových vláken.
 • Ultrazvuková fonoforézaje komplexní technika.Jedná se o ošetření obličeje kosmetickým přípravkem, jehož účinek je umocněn použitím ultrazvukových vln.
 • Kolagenová terapie- využití světelného záření k aktivaci syntézy kolagenu v těle.Pro pacienta je postup podobný návštěvě solária.

Výživové doplňky s kolagenem a jejich vliv na organismus

Bioaktivní kolagenové komplexy získaly slávu elixírů věčné mládí.Trend krásy pro doplňky krásy pochází z asijských zemí.Zastánci tohoto trendu věří, že použití kolagenu uvnitř zabrání vzniku vrásek na obličeji.

Prvotním cílem suplementace kolagenu je bojovat s křehkými kostmi a klouby.Pomáhají urychlit obnovu vazů a svalů po zranění, zvyšují odolnost tkání za podmínek zvýšeného stresu.

Hydrolyzovaný kolagen se používá v perorálních přípravcích.Jeho hlavní výhodou je snadná stravitelnost tělem.

Protein mládí vstupující do žaludku není tráven.Je součástí procesu syntézy kolagenu a jde o řešení primárních úkolů těla - regenerace poškozených tkání, posílení kostry.

Doplňky výživy kvalitativně zvyšují pružnost a pevnost kostí a pojivových tkání těla.

Pitné doplňky s kolagenemkvůli omlazení pokožky obličeje nepřinese očekávaný okamžitý výsledek.Řešení místních problémů, jako jsou nasolabiální záhyby související s věkem, vyžaduje cílený přístup point-by-point pomocí kosmetických procedur.

Které výrobky s kolagenem jsou účinnější pro pleť obličeje?

Techniky vstřikování a hardware jsou dosud považovány za nejúčinnější z hlediska omlazení obličeje.Zajišťují hlubokou penetraci kolagenu do vrstev kůže a jeho úspěšné začlenění do konstrukce elastické proteinové struktury.

Řízený účinek jehly eliminuje specifické nedokonalosti vzhledu.

Současné přístupy k přípravě kolagenových přípravků pro injekce činí postupy proti stárnutí bezpečné.Inovativní vybavení zvyšuje účinnost technik zvedání pokožky.

Správná výživa jako prevence stárnutí: produkty, které aktivují syntézu kolagenu

Protein mládí je v úzké interakci se všemi tělními systémy.Prvky nezbytné pro lidské zdraví také ovlivňují kvalitu syntézy kolagenu.Dostatečné množství vitamínů a živin je klíčem k úspěšné obnově bílkovinných vláken a udržení mladistvé pokožky.

V tabulce jsou uvedeny druhy cenných látek, na nichž závisí syntéza kolagenu, a příklady produktů s vysokým obsahem těchto prvků.

Název užitečné složky Produkty
Omega-3 mastnékyseliny
 • mastné ryby.
Vitamin A
 • mléko;
 • meruňky.
Vitamin C
 • citrusové plody;
 • bobule;
 • rajčata.
Zinek
 • zelený hrášek;
 • naklíčila pšenici.
Měď
 • Sójové boby;
 • fazole;
 • mořské plody.
Železo
 • maso;
 • vejce;
 • jablka;
 • obiloviny.
Lutein
 • zelí;
 • salát.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Kolagen je štít těla v boji proti stáří.Je nutné udržovat atraktivní vzhled a vnitřní vitalitu.Komplexní aplikace kosmetických technik, potravinářských přídatných látek a normalizace životního stylu otevírají cestu k prodloužení mládí pokožky obličeje, těla, kostí a svalové tkáně.

Autor:Anna Fursova

Návrh článku:Mila Fridan

Video o kolagenu

]

Jak udržet mládí s kolagenem: