Kokosový olej na vlasy.Vlastnosti, výhody a aplikace pro suché vlasy v noci, odpoledne, pro blondýnky a brunetky

Kokosový olej je přírodní surovina získaná z buničiny z kokosu a úspěšně používaná v kosmetologii díky mnoha užitečným vlastnostem.Podle historiků se tento přírodní lék používá ve formulacích masky na vlasy od pradávna.

Mastné kyseliny, komplex vitamínů a živin ve svém složení, mají výživný, změkčující a zvlhčující účinek, v krátké době obnovují poškozené, suché a křehké vlasy.

Užitečné vlastnosti

Olejové mačkáníkokos má zeleninupůvod.Hlavní složky - laurová, myristická, palmitová a další kyseliny, které pomáhají chránit pokožku hlavy před škodlivými účinky kosmetiky, pravidelné barvení, mají antibakteriální, posilující, regenerační účinek.

Kokosový olej na vlasy, jehož použití se v moderní kosmetologii stalo populárním, má následující užitečné vlastnosti:

 • Používá se k ochraně při častém praní pomocí kosmetických přípravků., které obsahují chemické složky.
 • Zachovává bílkoviny ve struktuře vlasů.
 • Chrání před negativními účinky ultrafialových paprsků a životního prostředí jako celku.
 • Obnovuje a posiluje strukturu vlasů.
 • Zasahuje do průřezu konců.
 • Vyživuje a zvlhčuje suché a křehké vlasy, zejména prameny, které jsou náchylné ke slabému zesvětlení nebo permeabilitě.
 • Dává vlasům přirozený lesk, hladkost a snadné česání.
 • Zachovává intenzivní barvu obarvených vlasů.
 • Poskytuje vlasům pokožku hlavy, urychluje růst vlasů a bojuje proti vypadávání vlasů.
 • Odolává lupům.

Kokosový olej na vlasy způsobuje, že vlasy jsou silné, hedvábné a zvládnutelné.Má schopnost rychle se vstřebat, aniž by zanechal mastný lesk, což je zvláště důležité pro ženy s mastným typem vlasů.

Nenechte si ujít nejoblíbenější záhlaví sloupce:Módní střih bobů pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Druhy oleje

Při výrobě rostlinného oleje pomocí různých metod a metod zpracování surovin.

Existuje proto několik druhů produktů:

 1. Nerafinovaný typ oleje -se vyrábí lisováním kokosové buničiny při nízké teplotě.Tato metoda je považována za nejšetrnější, protože jsou zachovány všechny užitečné prvky.Olej lisovaný za studena je však nejlepším přírodním produktem a nejdražší.Používá se jak pro kosmetické procedury, tak pro vaření.
 2. Rafinovaný olej typu- je vyráběn lisováním za tepla.Kokosové maso je předběžně zpracováno, sušeno a poté lisováno.Tato metoda je méně energeticky náročná a umožňuje dlouhodobé skladování hotového produktu.Má necharakteristický zápach, snadno snáší změny teploty, takže během přepravy nejsou žádné zvláštní problémy.Užitečné látky se však mnohem méně snižují, protože aminokyseliny, minerály a soli během rafinace mizí.Tento typ oleje se doporučuje používat pouze pro kosmetické účely.
 3. Pevný kokosový olej nebo „máslo“lze rafinovat nebo nerafinovat, má tuhou konzistenci, která se při vysoké teplotě stává kapalnou.Bylinná léčba bez jakýchkoli chemických nečistot se vyrábí zpracováním kaše z ořechů.Nerafinovaný olej má výraznou vůni a chuť kokosu.Skvělé propři vaření dezertních pokrmů lze konzumovat v čisté formě.Rafinovaný pevný olej nemá charakteristický zápach, používá se jako kosmetický přípravek pro vlasy a tělo.
 4. Tekutý olejje rafinovaný kokosový olej vyrobený ze sušené buničiny ořechu při vysokém tepelném zpracování.Vztahuje se spíše na kosmetiku a nejí se.

Indický olej

Kokosový olej z Indie je lídrem mezi kosmetickými výrobky a výrobky pro péči o tělo.Díky obsahu prospěšných složek má výživný účinek.Výrobek je zcela bezpečný, protože je hypoalergenní, lze jej použít bez ředění nebo jako základní přísada v ošetřovacím přípravku.

Kokosový vlasový olej, jehož použití a výhody jsou u žen široce známé, má následující účinky:

 • obnovuje strukturu vlasů po jejich trvalém a pravidelném zbarvení., tepelné účinky stylingových zařízení;
 • odolává problému rozštěpených konců, vhodných pro všechny typy vlasů;
 • urychluje růst vlasů, zabraňuje jejich vypadávání;
 • má výživný účinek na pokožku hlavy, odstraňuje suchost a peeling.

Cena produktu závisí na objemu a výrobci produktu.Průměrná cena se pohybuje od 350 rublů.na 100 ml oleje.

Olej z Thajska

Thajský olej je přírodní produkt pro křehké a oslabené vlasy vyžadujícípečlivá péče a výživa. Používá se ve formě masky, obnovuje a posiluje strukturu vlasů, zabraňuje řezání konců, zajišťuje hladkost a přirozený lesk.

Cena ropy se určuje v závislosti na objemu a způsobu výroby zboží. Průměrná cena začíná na 400 rublů.na 100 ml prostředků.

Oleje TOP-5 od profesionálních kosmetických značek

V moderní kosmetologii existuje obrovský výběr kosmetických výrobků na bázi kokosu.

Mezi nejoblíbenější možnosti žen patří následující výrobci:

1. Padák .Kokosový olej indického výrobce patří do kategorie nerafinované.Má hustou pastovitou konzistenci s lehkým kokosovým aroma.Při teplotách pod 20 stupňů získává pevnou strukturu.Hlavními složkami přírodního léčivého přípravku jsou vitamínový komplex, mastné kyseliny.

Padák - nejoblíbenější kokosový olej pro vlasy

Užitečné vlastnosti produktu:

 • poskytuje zpevněnía výživný účinek na vlasy;
 • urychluje růst, pomáhá se ztrátou;
 • se rychle vstřebává, nezanechává stopy mastného lesku;
 • poskytuje snadné česání, hladkost a lesk vlasů.

Průměrná cena produktu je 200 rublů.na 100 ml produktu.

2. Aasha H erbaly .Přírodní indický lék na bázi kokosu, který pomáhá při péči o vlasy, je činí krásnými a zdravými.

Existujecelá řada produktů této značky:

 • kokosový olej bez přísad - zvlhčuje, chrání, obnovuje vlasy;
 • kokosový olej s citronem a heřmánkem - má antiseptický účinek na pokožku hlavy, bojuje proti vypadávání vlasů, zjemňuje a hedvábí;
 • kokosový olej s muškátem - pomáhá obnovit křehké a poškozené vlasy;
 • kokosový olej s olejem z Brahmi - vyživuje kořeny vlasů, zrychluje jejich růst;
 • kokosový olej s jojobovým olejem - zajišťuje obnovu struktury poškozených vlasů, má výživný a regenerační účinek

Průměrná cena oleje je 250 rublů.na 100 ml.

3. Spivak. Přírodní kokosový olej vyrobený na Filipínách.Může být rafinovaný a nerafinovaný.Konzistence obou druhů se nijak zvlášť neliší - mají pevnou strukturu, která se při 25 stupních mění v kapalnou formu.

Nerafinovaný olej však obsahuje více živin a má příjemnou vůni.Zatímco rafinovaný produkt je absolutně bez zápachu.Produkt této značky je vynikající alternativou k ready-made kosmetice pro péči o vlasy.

Olej se stává druhem ochrany před negativními účinky častého barvení, používání stylingových výrobků a zařízení.A jeho příjemná cena je 150 rublů.na 100 ml - je důležitým bonusem při výběru produktu.

4. Botanika. Kosmetický výrobek je ve forměrafinovaný olej bez zápachu.Má pevnou konzistenci, která se po zahřátí promění v kapalný olej.

Výrobek lze použít jako prostředek pro péči o vlasy, má výživný a regenerační účinek a pomáhá s rozštěpenými konci, tupými a oslabenými vlasy.Cena produktu s objemem 30 ml je 250-300 rublů.

5. Dům přírody. Výrobek tuzemského výrobce na přírodní bázi určený k šetrné péči o krásu a zdraví vlasů.

Kokosový olej této značky je představován řadou produktů s různými přísadami rostlinných olejů:

 • Kokosový olej s fíky a dřišťálem.Má výživné a regenerační vlastnosti, posiluje strukturu vlasů, bojuje proti koncům.
 • Kokosový olej s heřmánkem a šalvějí.Dává lesk a hladkost, pomáhá se ztrátou, poskytuje snadné česání.
 • Kokosový olej s lopuchou a kopřivy.Má výživný a regenerační účinek, aktivuje růst vlasů, zlepšuje barvu a dodává záři.

Cena položky je 350 rublů.na 150 ml.

Pro které vlasy se doporučuje a proč

Každý může používat kosmetický přípravek na bázi kokosu, protože pro použití oleje neexistují žádná zvláštní omezení.Má vynikající výživový a regenerační účinek pro různé typy vlasů.

Kokosový olej na vlasy, jehož použití se v kosmetologii stalo populárním, se používá knásledujících typů:

 1. Suchý typ .Kokosový produkt má hydratační, vyživující, regenerační účinek, napomáhá křehkosti a průřezu struktury vlasů.
 2. Poškozené vlasy(pravidelné barvení, tepelné účinky stylingových zařízení, perm).Olej obnovuje strukturu, zajišťuje hladkost a přirozený zář, lék číslo jedna pro křehkost a průřez.
 3. Naughty, kudrnaté vlasy. Kosmetický přípravek vyživuje a hydratuje, poskytuje snadné česání, přirozenou záři.
 4. Bold. Bylinná léčba poskytuje další hydrataci.Olej se však používá jednou, dvakrát za měsíc a aplikuje se pouze na konce vlasů.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Jak často se doporučuje užívat

Kokosový vlasový olej, jeho použití ve formě přípravku pro péči o pleť, pravidelnostpoužití často závisí na typologii vlasů a stupnizávažnost problému:

 1. Když nastane problém suchosti a křehkosti, odborníci doporučují obnovit kokosovým produktem krásu a zdraví vlasů.Stačí užít lék několikrát týdně a kadeře znovu získají svou dřívější sílu a přirozený zář.
 2. Pro snadné česání, ochranu vlasů před křehkostí a průřezem, pro majitele kudrnatých a zlobivých vlasů stačí použítolej každý týden.Výsledek netrvá dlouho.Kadeře získají dobře upravený vzhled, lesk, struktura bude obnovena.
 3. Nezbavujte majitele mastných vlasů.Velmi často jsou kořeny rychle kontaminovány a konce zůstávají suché.Proto je nezbytná další výživa pro krásu a zdraví kadeří.V této situaci stačí produkt použít několikrát za měsíc a aplikovat pouze na konce vlasů bez ovlivnění kořenů.

Průběh aplikace určitého vlasového přípravku by měl dosáhnout až 15 aplikací.Jinak se vlasy zvyknou a nedosáhne požadovaného výsledku.Po absolvování kurzu je tedy třeba si udělat přestávku na několik měsíců.

Recept na masku pro poškozené vlasy

V případě poškození vlasů je vynikající maska ​​z medu a kokosového oleje s přídavkem rozmarýnového oleje:​​

Složení:kokosový olej 40 ml, med 5 gramů, esenciální olej z rozmarýnu čtyři kapky.

Způsob aplikace:

 1. Pro spojení složek by směs měla být kapalná.
 2. Masku rozložte na vlasy.
 3. Nasaďte si plastový klobouk a masku držte 1 hodinu.
 4. Opláchněte vlasy obvyklým způsobem (teplá voda a šampon).

Výsledek:obnovená struktura vlasů bez rozštěpených konců, hladkost, hedvábí, přirozená záře.

Recept na masku pro suché vlasy

Pro suché vlasy je vhodná maska ​​s kokosovým olejem a zakysanou smetanou.

Složení: kokosový produkt 20 ml, nízkotučná kyselá smetana 30 ml, levandulový éterický olej (tři kapky).

Způsob použití:

 1. Smíchejte složky receptu.
 2. Naneste masku na vlasy.
 3. Zakryjte vlasy fólií a vyčkejte 1 hodinu.
 4. Myjte vlasy obvyklým způsobem (teplá voda a šampon).

Výsledek:vyživující a zvlhčující suché vlasy, hladkost, hedvábí, přírodní záře, nedostatek rozštěpených konců.

Recept na masku pro blondýnky

Pro světlé a slabé vlasy je vhodná banánová maska ​​s avokádem.

Složení:banán, avokádo, kokosový produkt 40 ml.

Způsob aplikace:

 1. V mixéru se rozemele banán a avokádo.
 2. Připojte komponenty masky.
 3. Rozložte směs do vlasů.
 4. Zakryjte vlasy plastovým kloboukem a přidržte 1 hodinu.
 5. Masku omyjte obvyklým způsobem.

Výsledek:obnovení světla a oslabených vlasů, přirozená záře, nedostatek rozštěpených konců.

Recept na masku pro brunety

Pro majitele tmavých vlasů je vhodná maska ​​s máslem a kávou.

Složení:kokosový olej 30 ml, mletá káva 30 gramů.

Způsob aplikace:

 1. Spojte uvařenou mletou kávu s máslem.
 2. Na vlasy naneste masku.
 3. Oblečte si plastový klobouk a počkejte 2 hodiny.
 4. Umyjte vlasy vodou a šamponem.

Výsledek:výživa a hydratace, hladkost, přirozená záře, nedostatekrozdělené konce.

Recept na mastné vlasy

Pro majitele mastných vlasů je vhodná maska ​​s kefírem.

Složení:kokosový produkt 30 ml, kefír s nízkým obsahem tuku 30 ml.

Způsob aplikace:

 1. Smíchejte složky masky.
 2. Distribuujte produkt vlasy, aniž by to ovlivnilo kořeny.
 3. O hodinu později obvyklým způsobem omýt masku.
 4. V případě potřeby několikrát opláchněte vlasy, abyste zabránili mastnému lesku.

Výsledek:výživa, hladkost a hedvábí, přirozená záře, nedostatek rozštěpených konců.

Recept na barevné vlasy

Pro vlasy náchylné k častému barvení je perfektní ovesná maska ​​s mlékem.

Složení:kokosový olej 40 ml, ovesné vločky 30 gramů, mléko 40 ml.

Způsob použití:

 1. Smíchejte ingredience masky.
 2. Masku rozložte na vlasy.
 3. Zakryjte hlavu plastovou krytkou shora a počkejte 1 hodinu.
 4. Opláchněte vlasy obvyklým způsobem.

Výsledek:obnovení poškozené struktury vlasů, výživa, hladkost, absence rozštěpených konců.

Recept na masku pro zesvětlení

K získání světlejšího odstínu vlasů doma můžete použít kokosový olej ve směsi se skořicí a medem.

Složení:kokosový produkt 50 ml, med 20 gramů, skořice 15 gramů, voda 150 ml, kondicionér 100 ml, citronová šťáva 15 ml.

Způsob aplikace:

 1. Rozpusťte med a skořici vvoda.
 2. Přidejte do vody olej, kondicionér, citronovou šťávu.
 3. Naneste směs na vlasy, včetně kořenů.
 4. Nasaďte si plastový klobouk a přidržte jej po dobu 5 hodin.
 5. Masku omyjte obvyklým způsobem.
Výsledek:rozjasnění vlasů v několika tónech, vyživující a zvlhčující, přirozená záře.

Recepty výživných masek s doplňkovými ingrediencemi

Maska s přídavkem éterického oleje se používá pro přirozenou zářivost a doplňkovou výživu.

Složky:40 ml kokosového produktu, rozmarýn, růžový éterický olej (každá po dvou kapkách).

Způsob aplikace:

 1. Spojte komponenty masky.
 2. Masku rozložte na vlasy a přidržte ji po dobu 2 hodin.
 3. Umyjte vlasy vodou a šamponem.

Výsledek:výživa a hydratace, přirozená záře, nedostatek rozštěpených konců.

V případě suchých a kudrnatých vlasů bude nedílnou součástí avokáda a kokosový produkt.

Složení:kokosový olej 40 ml, mléko 40 ml, avokádo.

Způsob aplikace:

 1. Rozemelte avokáda v mixéru.
 2. Do rozpuštěného másla přidejte mléko, šťouchané avokádo.
 3. Rozložte směs do vlasů.
 4. Zakryjte hlavu plastovým kloboukem a masku držte 1 hodinu.
 5. Směs se promyje teplou vodou a šamponem.

Výsledek:výživa a hydratace, hladkost, hebkost, přirozená záře, nedostatek rozštěpených konců.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článekRubriky:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Použití kokosového oleje v noci

K dosažení požadovaných výsledků při obnově poškozených vlasů suchými a křehkými konci odborníci doporučují nanášet na vlasy kokosový olej a nechat jej přes noc..

Následující kroky pro aplikaci kokosové masky jsou:

 1. Před spaním na vlasy dobře naneste a rozložte olej na vlasy.
 2. Aby se zabránilo seborrhea nebo podpořil růst vlasů, votřete olej do pokožky hlavy po dobu několika minut.
 3. Zamotejte si vlasy nebo na něj položte plastový klobouk.
 4. Ráno opláchněte vlasový olej teplou vodou a šamponem.

Četnost použití této metody je jednou týdně.

Jak aplikovat olej odpoledne

Pro použití kokosového výrobku pro vlasy neexistuje jediné pravidlo.Požadovaného výsledku lze dosáhnout pouze výběrem metod a metod použití produktu.

Možnosti a formy použití oleje:

 1. Ve formě masky na vlasy.Aplikuje se jednu hodinu, dvě před koupáním.Po nanesení na vlasy se na něj položí plastový klobouk nebo se zabalí do ručníku.Používá se v čisté formě nebo v kombinaci s dalšími složkami.
 2. Lék na lupy nebo na podporu růstu vlasů.Olej se nanáší na vlasové kořínky a několik minut se vtírá do pokožky hlavy.Poté se produkt omyje obvyklým způsobem (voda a šampon).Je důležité vědět, že tato maska ​​není vhodná pro mastné vlasy.Pravidelnost použití by neměla překročit dva, třikrát za měsíc.
 3. Rychlá maska.Nanáší se půl hodiny před koupáním.
 4. Působí jako přísada do šamponu nebo kondicionéru před použitím.
 5. Ochranný prostředek pro dělené konce.Po koupeli se na mokré vlasy nanášejí dvě kapky oleje

Kokosový produkt má pevnou konzistenci, takže pro snadné použití se musí zahřát, aby se stal tekutým.

Jaký je nejlepší způsob, jak opláchnout olej z vlasů

Kokos se z vlasů umyje šamponem vhodným pro určitý typ vlasů a teplou vodu.Dva, třikrát stačí.U mastných vlasů může být nutné další oplachování, aby se zabránilo mastnému lesku.

Náklady na kokosový olej

Cena kokosového produktu často závisí na objemu, způsobu výroby a značce zboží.Nerafinovaný kokosový olej má vždy vyšší hodnotu než rafinovaný kokosový olej.V průměru bude olej získaný lisováním za studena stát od 250 rublů.na 100 ml.Rafinovaný olej - od 150 rublů.na 100 ml.

Místa, kde lze zboží zakoupit:

 • lékárna
 • supermarket;
 • internetový obchod;
 • obchod s kosmetikou.
 • Kontraindikace

  Kokosový olej je hypoalergenní, a proto je absolutně bezpečný.Jediný důvod, proč můžete kokosový produkt odmítnout, může býtosobní nesnášenlivost s hlavní složkou.Také kvůli vysokému obsahu tuku mohou nastat potíže se žaludkem a střevy, exacerbací pankreatitidy a cholecystitidou.

  Kokosový olej pro vlasy je produkt, který má důležité prvky pro krásu a zdraví kadeří.Pravidelné používání rychle obnoví suché a poškozené vlasy.

  Autor:Svetlana Chuikova

  Návrh článku:Vladimír Veliký

  Video o použití kokosového vlasového oleje [

  Výhody kokosového oleje pro pokožku a vlasy v televizním vysílání „All Will Be Good“: