Klenbuterol pro hubnutí.Návod k použití pro ženy a muže.Jak brát prášky, kurzy, vedlejší účinky.Recenze

Klenbuterol je bronchodilatační léčivo, jehož hlavním účelem je léčit astma a odstranit příznaky nemoci.V kulturistice a kondici získala léčba distribuci díky silnému vlivu aktivní látky na metabolické procesy.

Klenbuterol pro hubnutí se používá již několik desetiletí a jeho účinnost při spalování tuků byla potvrzena četnými studiemi.

Chemické složení a uvolňování

Klenbuterolhydrochlorid mechanismem expozice je selektivní p2-adrenostimulátor.Tato sloučenina je hlavní složkouKlenbuterol, který je k dispozici v tabletách a sirupu.Různé formy uvolňování se liší v koncentraci účinné látky.

Obsah aktivní složky:

 • v tabletách je 0,02 mg;
 • v sirupu, 0,01 mg /5 ml;
 • Dětský sirup 0,001 mg /5 ml.
Při užívání klenbuterolu na hubnutí je důležité dodržovat pokyny a nepřekračovat doporučené dávkování.

Tablety jsou k dispozici v blistrech a skleněných lahvičkách po 20, 50 a 100 kusech.Sirup je k dispozici v 50 ml lahvích a má omezenou životnost díky vysokému obsahu cukru.

Jak pomáhá při hubnutí

Lék není určen ke snižování tělesné hmotnosti, ale úspěšně se používá v kulturistice ke snižování množství tukové tkáně bez ničení svalových vláken.Na profesionální sportovní úrovni byl klenbuterol v roce 1992 oficiálně zakázán WADA jako farmakologický doping.

Klenbuterol pro hubnutí je účinný z důvodu jeho schopnosti regulovat hormonální procesy.Účinná látka vyvolává řadu sekvenčních reakcí, které ovlivňují biochemii těla.V důsledku užívání léku se zvyšuje aktivita buněk zodpovědných za transport a zpracování lipidů v těle.

Postupný mechanismus účinku látky na lidské tělo je popsán níže:

 1. Účinná látka léčiva se váže na P2 receptory svalové a tukové tkáně.
 2. Receptory aktivují produkci cyklického adenosin monofosfátu -látka, která je zodpovědná za přenos hormonálních signálů mezi buňkami.
 3. Výsledkem je aktivní produkce enzymů, které transportují molekuly mastných kyselin z tukových buněk do svalů, kde se přeměňují na energii.

Po 15 minutách je pozorována vysoká koncentrace adrenalinu, inzulínu a norepinefrinu v krvi osoby, která lék užívala.Hormonální výbuch ve spojení s produkcí enzymů zvyšuje rychlost metabolických procesů o 20-30%.

Hlavní výhodou léku pro sportovce je to, že blokuje katabolismus, což vám umožňuje eliminovat přebytečný tuk, aniž by působil ničivě na svalová vlákna.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Indikace pro použití

Klenbuterol se tradičně používá v úřední medicíně při komplexní léčbě patologií a chorob dýchacího aparátu.

Diagnózy, pro které je tato technika uvedena, jsou:

 • bronchiální astma;
 • bronchiální obstrukční syndrom;
 • COPD.

V kulturistice a kondici je léčivo indikováno k dosažení požadovaných parametrů pro procento tukové tkáně a svalů, hubnutí, zlepšení vytrvalosti a zvýšení efektivity tréninku.

Sportovci doplňují přípravek souborem opatření nezbytných k dosažení konkurenční formy - uvolnění svalové hmoty.

Kontraindikace

Riziko užívání léku v přítomnosti kontraindikací je vysoké.Použití i malých dávek může vyvolat srdeční infarkt nebo vést k rozvoji stavu před infarktem.

Je vyloučena možnost použití klenbuterolu u následujících chorob a stavů:

 • infarkt myokardu;
 • subaortální stenóza aorty;
 • srdeční selhání;
 • tachyarytmie;
 • tachykardie;
 • endokrinní disrupce;
 • onemocnění štítné žlázy;
 • alergická reakce.

U žen ve stadiu kojení nebo těhotenství stanoví lékař možnost předepsat lék.V případě, že potenciální přínos převyšuje rizika, je léčivo předepsáno s individuálním výběrem dávky.

Pravidla a doporučení pro přijetí

Klenbuterol pro hubnutí nebo spalování tukové tkáně vyžaduje změny ve stravě a každodenních návycích, aby se zabránilo nežádoucím reakcím těla a neutralizovaly toxické účinky.

Toto jsou základní pravidla příjmu:

 1. Je nejbezpečnější zahájit příjem po 6-8 týdnech sušení, když se rychlost metabolismu snížila v důsledku nízkého obsahu rychlých uhlohydrátů.
 2. Klenbuterol by se měl užívat ráno, aby se předešlo problémům s usínáním a kvalitou spánku v důsledku stimulace produkce adrenalinu.
 3. Doba použití není delší než 2 týdny.Během tohoto období si tělo vyvine toleranci k proudulátka a další přijetí poskytne nulový výsledek.
 4. Pro účinnost je nutné denní zvýšení dávky až o 6 dní.
 5. Následující dny nelze dávku zvýšit.
 6. Po eskalaci dávky následuje samostatný příjem - ráno a odpoledne, aby nedošlo k předávkování.
 7. Je třeba zahájit postupné snižování dávky 2-3 dny před koncem kurzu.
 8. Silná káva a alkohol jsou dočasně přísně zakázány.Kombinace ethylalkoholu a kofeinu s účinnou látkou zvyšuje riziko vedlejších účinků a inhibuje procesy lipolýzy (spalování tuků).
 9. Pokud průběh podání nepřinesl požadovaný výsledek, lze jej bezpečně opakovat až po 14denní přestávce.
 10. Účinnost klenbuterolu závisí na stravě.V závislosti na cílech byste měli dodržovat specializovanou stravu se sníženým obsahem jednoduchých sacharidů a vysokou koncentrací bílkovin.
 11. Během kurzu je indikováno zvýšené aerobní cvičení.
 12. Při provádění aerobních cvičení by měla být posílena kontrola srdeční frekvence a krevního tlaku.

Nástup příznaků srdeční komorové dysfunkce, mravenčení a pálení v srdci jsou signálem k okamžitému zastavení užívání klenbuterolu ak návštěvě lékaře.

Stanovení bezpečné dávky

Pokud neexistuje základní lékařská indikace, neexistuje bezpečné dávkování.Vyvinuli se odborníci ve sportovní farmakologiirežimy příjmu, které minimalizují potenciální poškození při zachování účinnosti.

Je to:

 • pro ženy - ne více než 120 mcg za den;
 • pro muže, nejvýše 140 mcg denně.

Toto je maximální přípustné denní množství, kterého je dosaženo šestého dne přijetí zvýšením dávky z 20 mcg.Užívání maximální dávky v první den může vést k rozvoji záchvatů respiračního a srdečního selhání.

Průběh klenbuterolu bez ketotifenu

Samostatné podávání ketotifenu bez pomocných látek nemůže trvat déle než 14 dnů. Ve třetím týdnu receptory přestávají reagovat na požitou látku a vyvíjí se závislost.Schéma recepce je uvedena v tabulce.

​​)
Dny Doba trvání Dávkování Počet tablet na 0,02 mg
1 den Ráno 0,02 mg 1
2 dny Ráno 0,04 mg 2
3 dny Ráno a oběd 0,06 mg 3
4 dny Ráno a oběd 0,08 mg 4
Den 5 Ráno a oběd 0,1 mg 5
6-12 dnů Ráno a oběd 120 mcg 6
Den 13 Ráno 0,08 mg 4
Den 14 Ráno 0,04 mg 2

Průběh klenbuterolu + ketotifenu

Komplex ketotifenu a klenbuterolu umožňujesnížit riziko vedlejších účinků nebo snížit jejich závažnost.Použití kombinace dvou léků může prodloužit dobu kurzu.Ketotifen je nutný během přestávky, aby se rychle obnovila citlivost na receptor.

Použití těchto léků lze kombinovat - to umožňuje používat klenbuterol po dobu 4 až 8 týdnů. Režim užívání klenbuterolu je stejný jako u samoléčení, ale v den 5 večer se přidá ketotifen v dávce 2 mg.

Průběh klenbuterolu + T3 + yohimbinu

Tetraiodothyronin (T3) je droga, která v kombinaci s klenbuterolem a yohimbinem poskytuje synergismus.Výrobci sportovních léčiv používají tuto kombinaci látek k vytvoření výkonných, rychle působících stimulantů a spalovačů tuků.

Kurz trvá 3 týdny. Režim zahrnuje zvýšení dávky každé 3 dny.Od 12. dne je nutné snížení dávky v obráceném pořadí.

Vedlejší účinky

Klenbuterol pro hubnutí může způsobit vedlejší účinky, i když neexistují žádné kontraindikace.

Následuje seznam vedlejších účinků užívání drog:

 • Palpitace srdce jsou pozorovány u 60% lidí užívajících drogu.Vylučuje se pomocí adrenergních blokátorů;
 • třes, třes a slabost.Absolvuje 2-3 dny přijetí;
 • zvýšené pocení;
 • poruchy spánku, nespavost;
 • úzkost, panikaútoky.Vylučuje se po užití ketotifenu;
 • nestabilita krevního tlaku.Pomocí adrenergních blokátorů můžete zabránit a eliminovat;
 • nevolnost a průjem;
 • křeče.

Většina nežádoucích účinků může být vyřešena užíváním klenbuterolu s ketotifenem a adrenergními blokátory.V případě předávkování budou vedlejší účinky výraznější, navíc je možné toxické poškození myokardu a mužského reprodukčního systému.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Cvičení gymnastiky na hubnutí, videonávody.

Interakce s jinými léky

Během užívání klenbuterolu byste měli přestat užívat léky, protože to zvyšuje riziko nežádoucích účinků a toxických účinků.

Následující léky a látky, které nejsou kompatibilní s klenbuterolem:

 • efedrin a jeho syntetické analogy v kombinaci s klenbuterolem zvyšují riziko srdečních chorob v důsledku jejich užívání;
 • v kombinaci se srdečními glykosidy způsobuje porucha srdečního rytmu;
 • zhoršuje účinnost hypoglykemických léků;
 • theofylin zvyšuje destruktivní účinek na srdeční sval.

Klenbuterol pro hubnutí je často kombinován s synergisty léku - anaboliky.

Zvýšením účinnosti léku současně zvyšují rizikorozvoj hypertrofie srdečního svalu. Na konci kurzu je možné současné podávání nejvýše 3 dny.

Kde koupit, cena, uvolňovací formy

Klenbuterol od různých farmaceutických společností je přítomen v sortimentu lékáren.Obtížnost akvizice spočívá v tom, že tento farmakologický lék je zařazen do kategorie léků na předpis.Bez lékařského předpisusi můžete koupit lék v jakémkoli sportovním farmakologickém obchodě.

Náklady na klenbuterol závisí na zemi výroby, formě uvolňování a koncentraci účinné látky.Průměrné náklady na lék v dolarech jsou popsány v následující tabulce.

Skladovací podmínky a skladovatelnost

Klenbuterol nevyžaduje zvláštní skladovací podmínky.Tablety by měly být skladovány v suché místnosti, kde teplota vzduchu nepřesahuje 25 stupňů.Doba použitelnosti léčiva je 3 roky, počítáno od data výroby.U sirupu je maximální doba použitelnosti 2 roky od data výroby, nejvýše však 30 dnů od otevření lahvičky.Uchovávejte sirup na chladném a tmavém místě.

Související výzkumhubnutí s klenbuterolem

První vědecké důkazy o účinnosti klenbuterolu při hubnutí poskytli v roce 2015 australští vědci z lékařského výzkumného ústavu Garvan.Vědci studovali účinek podobné látky, formoterolu, za předpokladu, že denní dávka je 160 mcg.

Na základě studií bylo možné zjistit, že užívání léku s průběhem vede k následujícím výsledkům:

 • je aktivován anabolismus;
 • stimulovala syntézu proteinů.

Spolu se stimulací produkce adrenalinu tyto účinky umožňují zhubnout snížením množství tukové tkáně a zachováním svalu.Autor knihy Anabolické steroidy Leonid Ostapenko podrobně popsal mechanismus vývoje vedlejších účinků při pravidelném používání klenbuterolu k odstranění nadbytečné tukové tkáně.

Podle studií provedených autorem mají klenbuterolové molekuly tendenci se hromadit v buňkách orgánů, což postupně vyvolává jejich patologický růst.V důsledku zneužívání léku dochází k hypertrofii vnitřních orgánů a vytvářejí se příznivé podmínky pro růst zhoubných novotvarů.

Jak klenbuterol ovlivňuje srdce

Důsledkem užívání léku je destruktivní účinek na fungování kardiovaskulárního systému.

Stimulace produkce adrenalinových provokací:

 • palpitace;
 • vazospasmus;
 • zvýšený krevní tlak.

Užívání drogy vede k vyčerpání draslíku a hořčíku, což ovlivňuje stav srdečního svalu.Asparkam a ketotifen eliminují oba problémy.Pokud po doplnění kurzu o tyto léky problémy se srdcem nevyřešily, měli byste zrušit jmenování a podstoupit kardiologické vyšetření.

Dopad na spánek

Výzkum ukázal, že 8% lidí užívajících klenbuterol má problémy se spánkem.Nespavost, časté noční probuzení - výsledek nadměrné stimulace nervového systému.

Poločas rozpadu léčiva z lidského těla je 24–26 hodin.To znamená, že maximální koncentrace stimulační látky je v těle udržována po celý den.Pro dosažení významných výsledků při hubnutí je tato vlastnost léčiva výhodou.

Tato vlastnost je však příčinou častých poruch spánku. Vedlejší účinky jsou neutralizovány ketotifenem. Pokud jsou poruchy spánku systematické a nezastavují se ani při současném večerním příjmu ketotifenu, mělo by se v hubnutí pokračovat bez klenbuterolu nebo se dočasně přerušit.

Klenbuterol vyčerpává zásoby draslíku

Klenbuterol pro hubnutí je kombinován se specializovanou stravou s vysokým obsahem bílkovin a draslíku.Proteinová složka je nezbytná pro udržení objemu svalové tkáně, aktivaci ketabolismu.Draslík je potřebný k zaplnění nedostatku tohoto prvku,způsobené užíváním klenbuterolu.

V důsledku klenbuterolové stimulace p2-adrenergních receptorů v ledvinách je zvýšena produkce reninu.Důsledkem tohoto procesu je vyluhování draslíku z těla a jeho nedostatek vede k narušení rovnováhy voda-sůl a dalším negativním důsledkům pro tělo.

Příznaky nedostatku draslíku:

 • problémy s koncentrací;
 • pokles intelektuálních schopností;
 • křehké vlasy;
 • suchá kůže;
 • svalová slabost;
 • poruchy srdečního rytmu;
 • zvýšená únava;
 • bolesti hlavy;
 • zvýšený krevní tlak;
 • porucha močení;
 • onemocnění trávicího systému;
 • narušilo fungování reprodukčního systému.

Existuje několik způsobů, jak zabránit nedostatku draslíku při užívání klenbuterolu na hubnutí:

 1. Zahrňte do svého jídelníčku potraviny bohaté na tuto látku.
 2. Použití minerálních doplňků.
 3. Užívání léků k nápravě nedostatku draslíku.

S výhradou pravidel podávání a délky trvání se dá nedostatku draslíku zabránit posílením stravy pomocí produktů, které do těla dodávají sloučeniny této látky.

Názory lékařů na bezpečnost a účinnost: Mám to vzít?

Názory lékařů ohledně používání klenbuterolu ve sportu byly rozděleny. Věda potvrzuje účinnost léku jako spalovače tuků, alevaruje před zneužitím. Lékaři tvrdí, že tento lék mohou používat pouze zdraví lidé.Doporučuje se vyšetřit kardiologem a endokrinologem, aby se zabránilo negativním důsledkům.

Klenbuterol pro hubnutí není všelék, ale pouze posiluje výsledek tréninku a sportovní výživy.Je nemožné dosáhnout významných výsledků při spalování tuků bez normalizace výživy a aerobního tréninku.

Autor:alexvasilena

Návrh článku:Oksana Grivina

Video o klenbuterolu pro hubnutí

Co potřebujete vědět o tomto léku:

Výrobce Formulář pro uvolnění Cena[
Sopharma AD (Bulharsko) Kartonová krabička obsahující 50 tablet, každá 0,02 mg.
5 blistrů po 10 tabletách.
21 $
Balkanpharma-Troyan AD Láhev po 100 tabletách, každá 0,04 mg. 18 $
Balkanpharma-Troyan AD Láhev 50 tablet, každá 0,04 mg.11 $