Keratinová regenerace vlasů: co to je, výhody a nevýhody, účinek toho, jak dělat doma

Keratinová depilace je postup, při kterém dochází k nasycení strukturálními složkami, které bylo ztraceno v důsledku vnitřních a vnějších negativních faktorů.Výsledkem je efekt dobře udržovaných zdravých vlasů.

Co je keratin, význam pro vlasy

Keratin je jedním z hlavních proteinůKonstrukce vlasy materiál (90%), na nehty, zuby a horní vrstva kůže.Má významnéodolnost proti mechanickému namáhání.Základem této biologické složky je aminokyselina cystin, díky které se vlasy vyznačují silou a elasticitou.

Jedinečnost působení keratinu (během regeneračních postupů) je způsobena malou velikostí molekul, které jsou schopny proniknout hluboko do vlasů a vytvořit jejich strukturu.Tato součást vyplní poškozené oblasti a nahradí přirozený keratinový plášť vlasů a utěsní řezané konce.

Keratinová depilace: podstata postupu

Základem keratinové regenerace vlasů je použití profesionální kompozice, která se nanáší jako povlak na vlasy.Kadeře jsou nasycené aktivními složkami, stejně jako působení, jako jsou lepicí stupnice a tvorba ochranného filmu.Každý z vlasů znatelně zhušťuje a narovná, a také se stává hladší a těžší.

Kromě toho zmizí křehkost, členění, účinek statické elektřiny, problémy se stylingem.

Technologie pro provádění postupu

Keratinová regenerace vlasů se provádí pomocí 2 technologií:

 1. Brazilec .Během relace jsou poškozené prameny naplněny kompozicí zevnitř, stupnice jsou vyhlazeny, vzhled vlasů je transformován.Tato metoda také umožňuje aktivní ochranu vlasů před vlivy prostředí, včetně ultrafialového záření.Účinek je patrný do šesti měsíců.Skladby pro brazilskéObnovení vlasů obsahuje formaldehyd, který má kontraindikace: těhotenství a krmení.
 2. Američan .Hlavním rozdílem této technologie je absence škodlivého formaldehydu.Léčivý a estetický účinek této metody je zřejmý, ale doba působení se zkracuje na 3 měsíce.Také snížila ochranu před vnějšími ničivými faktory.Náklady na tento typ regenerace keratinu převyšují cenu brazilského využití.

Indikace pro obnovení vlasů keratinem

Ošetření keratinem byla v některých případech indikována:

 • je-li nutné po dlouhou dobu neškodně narovnat vlnité nebo kudrnaté vlasy;
 • pokud mají kadeře porézní strukturu, jsou silně elektrifikovány, zmateny a načechrané;
 • v případě potřeby obnovení poškozených vyčerpaných vlasů v důsledku neustálého vystavování barvám, stylingových produktů a také po trvalém pobytu.

Výhody používání keratinu na vlasy

Nepochybnými výhodami technologie keratinové regenerace vlasů jsou:

 • v kompozicích velkého počtu přírodních prospěšných složek;
 • vytvoření ochranné bariéry proti vnějším negativním vlivům;
 • zesílení vlasů zevnitř po celé délce;
 • trvalý účinek;
 • usnadnění stylingu;
 • schopnost barvit nebo chemicky kadeřit vlasy týden po zákroku.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní střih bobů pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Nevýhody léčby keratinovými vlasy

Existují určité nedostatky v technice obnovení keratinových vlasů.

Co to je:

 • zmenšení objemu vlasů v důsledku vážení;
 • takové pravidlo je povinné - dodržujte určitá doporučení pro odchod po absolvování zasedání;
 • celkové trvání postupu (až 6 hodin pro dlouhé vlasy);
 • vysoká cena;
 • Formaldehyd v některých formulacích.

Kontraindikace

Existuje několik zákazů použití této techniky:

 • oslabování kořenů (vážených keratinem)zámky mohou způsobit vypadávání vlasů);
 • těhotenství a kojení, děti do 14 let (v důsledku vystavení formaldehydu během brazilské obnovy vlasů);
 • poškození vlasové pokožky.

Fáze regenerace vlasů keratinem

Keratinová regenerace vlasů: co je to - jedná se o takový postup , který zahrnuje postupné provedení určitých kroků:

 1. Čištění .Prostřednictvím profesionálního šamponu a vody zahřáté na určitou teplotu se vlasy očistí od všech nečistot.Mistr aktivně masíruje pokožku hlavy a vlasy pro dosažení maximálních výsledků.V togě jsou vlasové váhy otevřené a připravenépříjem kompozice.
 2. Využití pozemků, budov a zařízení .Individuálně vybrané prostředky konkrétního výrobce na základě typu vlasů a stupně poškození.Na navlhčené prameny se speciálním štětcem se kompozice nanáší rovnoměrně.Velitel pečlivě sleduje, zda je každá oblast pečlivě zakrytá, což následně poskytne ochranu.Je také velmi důležité vyhnout se kontaktu s kůží, což může způsobit alergie.
 3. Zajištění výsledku a narovnání zvlnění .Železo se používá jako nástroj s teplotou ohřevu 230 stupňů, se kterou se každý pramen zpracovává.Během této expozice složený protein produktu zkadeří a pevně obalí vlasy, takže kompozice je „utěsněna“ do své struktury.

Funkce péče o salon

Návštěva profesionálního salonu za účelem poskytování služeb, jako jekeratinová depilace, má nepochybné výhody:

 • je to konzultace zkušeného mistra, která pomůže určit volbu metodiky vhodné v tomto konkrétním případě;také rozhodnutí s využitím této služby může ovlivnit komunikace s odborníkem;
 • používání kvalitních nástrojů a vybavení.

Postupy prováděné v salonech mohou být vysoké, což přímo souvisí s popularitou instituce a poptávkou po veliteli.Zkušenosti mnoha spokojených zákazníkůbude důkazem neexistence rizik a požadovaného výsledku.

Keratinské narovnávání vlasů doma

Aby byl tento postup doma úspěšný, musíte jasně dodržovat jednoduchá pravidla:

 1. Ve fázi přípravy je nutné získat:
 • hřeben s častými zuby;
 • s keramickým povlakem (s topným rozsahem do 230 stupňů);
 • odměrka;
 • s pevnými rukavicemi;
 • se širokým silikonovým kartáčem;
 • se sponkami a sponkami do vlasů.
 1. Hlava se umývá specializovaným čisticím prostředkem, který opláchne veškeré nečistoty, včetně ochranné vrstvy.
 2. Je vhodné vlasy sušit bez vysoušeče vlasů.
 3. Celková hmotnost vlasů je rozdělena na 3-4 stejné části.Poté se následně vyjmou zámky, které nejsou široké než centimetr.Z kořenů ustupuje také asi 1 cm, produkt je pečlivě rozložen do vlasů, zvláštní pozornost je věnována špičkám.
 4. Na oblast blízkou kořenům se kompozice nanáší před koncem postupu, po kterém se prameny pečlivě česají, aby se odstranily přebytečné prostředky.
 5. Musíte počkat 30 minut (v tuto chvíli nemůžete vyjít ven).
 6. Po určité době se vlasy suší fénem při průměrné nebo nízké teplotě.
 7. Žehlením jsou jednotlivé prameny vyžehleny až 7krát.Akce se provádějí hladce a postupně.
 8. Po dokončenípostupy předepsané v návodu tak, že vlasy jsou opláchnuty.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Přehled keratinových přípravků pro postup

Sortiment kosmetického průmyslu obsahuje mnoho jednotlivých produktů a různých komplexů, jejichž aktivní složkou je keratin, vyráběný speciální technologií odovčí vlna, a proto je součástí přírodního původu.

V seznamu produktů od různých výrobců existují systémy zaměřené na obnovení struktury vlasů v důsledku expozice keratinu, které se skládají z různých množství produktů a mají rozdílné složení.Následující produkty jsou nejoblíbenější na trhu moderní kosmetiky.

Inoar

Tato brazilská společnost představuje takové komplexy pro léčbu keratinu:

 1. marocké vlasy Keratin, ve kterýchtam je šampon pro čištění a pracovní složení.
 2. Keratin G-vlasy, je-li k dispozici: čisticí šampon, pracovní složení a maska.G-hairKeratin byl nedávno vyvinut a obohacen o posílenou recepturu.

Výrobce se zaměřuje na výsledek uzdravení způsobený použitím marockéHairKeratinu, který trvá až čtyři měsíce.

G-hairKeratin je účinný pro ztuhlé a kudrnaté vlasy (výsledky do 5 měsíců).

Maska Indola Kera Restore Treatment

Tento produkt se týkávýrobky s vysoce kvalitním složením a určené pro profesionální použití.Maska se vyrábí v objemu 200 ml, obsah jednotné textury, krémové, bílé.Kompozice je rozložena na mokré vlasy a ponechána po dobu 5 minut, po které je omyta.

Výrobce tvrdí, že použití tohoto produktu bude mít pozitivní vliv na rehabilitaci poškozených vlasů, které jsou náchylné k delaminaci.Výsledkem je, že vlasy jsou hladké, lesklé, jejich struktura je hustší, zvyšuje se elasticita.

Coco Choco

Výrobky tohoto výrobce zaměřené na hluboké obnovení keratinových vlasů si získaly důvěru mistrů i zákazníků.Sortiment společnosti zahrnuje fondy v různých objemech: 200 ml a 1 litr, který je určen pro možnost jejich použití v salonech nebo doma.

Složitý účinek přípravků této společnosti je způsoben přítomností jedinečných látek přírodního původu ve složení.

Keraplastika od PAUL MITCHELL

Keratinová linie této společnosti je tvořena 4 produkty:

 • bezsíranový šampon;
 • ampule keratin (hlavní složka této řady);
 • obnovení masky;
 • Hydratační balzám na oplachování určený k ukončení sezení.

Seznam předložených produktů je v souladu s pořadím použití během zasedání.Zvláštnost tohoto systému při absenci potřeby používat žehlení a podobněnástroje pro tepelné ošetření vlasů.

Set od Estel Keratin

Tato série je prezentována prostředky zaměřenými na obnovu keratinových vlasů.Co to je - v podmínkách salonu i při samostatném použití sestává komplex ze 4 položek, včetně keratinové vody, masky, tepelného aktivátoru, šamponu.

Z doprovodných pokynů vyplývá, že při použití všech složek série bude dosaženo maximálního možného výsledku: prameny budou vyrovnány, řezané konce budou „pájeny“, vlasy získají zdravý vzhled.

Keratinový komplex Coppola

Tato řada produktů je velmi široká.Základem je zlepšení vlasů jeho naplněním keratinem.V některých produktech prezentovaných společností dosahuje obsah keratinu 42%.Tato složka, extrahovaná z ovčí vlny, je absorbována vlasy na maximum, protože její složení je podobné složení vytvářenému lidským tělem.

Řada kosmetických prostředků zahrnuje přípravky pro obnovu a tepelnou ochranu, šampony s keratinem pro přírodní a barvené vlasy, kondicionéry.Vyhlazovací efekt je patrný o 95% a trvá až 4 měsíce a při opakované expozici je výsledek ještě vyšší a delší.

Brasil Cacau od Cadiveu Professional

Výrobek je nabízen ve 2 sadách, které se liší objemem lahví (500 a 980 ml).Výrobce zajistil použití tohoto produktu, bez ohledu na typ vlasů.

Každá lahvička obsahuje 3 lahves produkty, které jsou optimální pro úspěšný postup:

 • intenzivně čistící šampon;
 • pracovní kompozice;
 • maska.
Výsledek lze zaznamenat:

 1. Rychlý výsledek .Bezprostředně po zasedání je povolen styling, jsou použity detergenty a vlasové ozdoby.
 2. Fixační barva .Prostředky této řady zabraňují vyluhování barvených vlasů.
 3. Účinek přirozeného stylu .Není třeba používat vysoušeč vlasů, protože vlasy budou vypadat dobře upravené s přirozeným sušením.
 4. Dlouhodobý výsledek .Pokud dodržujete základní pravidla pro péči o obnovené vlasy keratinů, účinek potrvá až šest měsíců.

Schwarzkopf Professional Supreme Keratin

Výrobce zajišťuje ošetření poškozených kadeřů, poskytuje jim pružnost a pružnost, vylučuje pórovitost jejich krytí a zlepšuje jejich strukturu.

Keratinová depilace může být prováděna samostatně doma pomocí profesionálních prostředků.

Restorativní terapie od této společnosti je určena k poškození po barvení vlasů.Pro ty, kteří mají mastné a normální vlasy, není linie účinná.Před trvalým traumatickým narovnáním budou zachráněni zástupci kudrnatých a zvlněných kadeří.

Komplex zahrnuje:

 • intenzivníčisticí šampony;
 • vyhlazovací šampony;
 • mléko pro keratinizaci;
 • masky pro vyhlazení;
 • arganové oleje.

TOKYO HONMA - KÁVA PREMIUM all liss

Tento komplex je nejaktivnější v kosmetické linii HonmaTokyo, jejíž rozlišovací vlastností je to, že se vyrovnává s jakýmkoli typem.vlasy, přináší občerstvení.

Maximálního účinku je dosaženo díky extraktu kávových zrn, vysokému obsahu keratinu a aminokyselin.

Komplex funguje ve třech krocích:

 • Čisticí šampon - šampon;
 • Max. Redukce a Liss - keratin;
 • Maska Ultra Shine je konečná maska.
Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů letos.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Postupy pro péči po rekonstrukci

Úspěch tohoto postupu nezávisí pouze na profesionalitě samotné relace keratinové regenerace vlasů. Co je to a jak pečovat o vlasy- nezbytné informace, které by měly být získány od odborníka.

Dodržování kontrolních bodů po dobu 3 dnů:

 1. To je potřeba zdržet se mytí vlasů a vystavení vlhkosti.Vyloučeny jsou procházky s vysokou vlhkostí, výlety do bazénu, lázně, koupání v moři.Faktem je, že keratin potřebuje více času, aby se vstřebal do vlasů.Když je mokré kadeře okamžitě narovnejte železem.
 2. Spáneknejlépe na polštáři z přírodní tkaniny, aby se zabránilo výtoku.
 3. Nepoužívejte stylingové nástroje, jako je žehlení, vysoušeč vlasů a kulma.
 4. Je třeba se zdržet jakékoli manipulace s vlasy, dávat přednost volným pramenům.
 5. Vyloučeny jsou všechny typy stylingových produktů, které mohou vyvolat chemickou reakci s kompozicí pokrývající vlasy, což povede k katastrofálním následkům.

Mělo by se také pamatovat na to, že:

 • 4. den po zákroku je povoleno mytí vlasů, ale jako detergent se používají šampóny bez síranů;
 • barvu vlasů lze změnit dva týdny po zákroku;
 • je vhodné stříhat vlasy 3 dny po regeneraci keratinu;
 • při návštěvě bazénu je třeba na hlavu nasadit ochranný gumový uzávěr;
 • před koupáním v otevřeném rybníku je vhodné na vlasy nanést ochrannou emulzi a po koupání v mořské vodě vlasy důkladně opláchnout solí;
 • je dosažený výsledek prodloužen pomocí speciálních masek a balzámů obsahujících keratin.

Jak často mají být vlasy ošetřovány

Co se týče frekvence použití, neexistují žádná omezení, s výjimkou minimálního intervalu mezi dávkami 2 týdny.Hlavním kritériem, na které se lze spolehnout, je stav vlasů.Specialisté doporučuje obnovení vlasů až čtyřikrát ročně.

Pokud pečlivě dodržujete pravidla péče o vlasy, je k dispozicipo relaci zotavení může výsledek trvat od 4 měsíců do 6 měsíců.Účinek keratinu je prodloužen, to znamená, že při každém následujícím postupu je dosaženo zvyšujícího se účinku, který trvá déle, a vlasy vypadají lépe.

Kromě toho potřeba opakovat postup závisí na počáteční struktuře vlasů, například tvrdé kudrnaté vlasy budou muset být obnovovány častěji.V případě, že jsou často barveny a prány denně, nepřesáhne výsledek narovnání keratinu 3 měsíce.

Tuhost vody může ovlivnit krátkodobý účinek, protože její soli rychle vyplavují keratin.

Obzvláště důležitá je svědomitost odborníka provádějícího postup, který je vyjádřen v dostatečném množství použitého keratinu, doba expozice a doba fixace kompozice železem.

Účinná látka bude postupně omývána, po které se vlasy vrátí do své původní podoby, ale vypadají lépe než před zákrokem.Důvodem je ochranný účinek keratinového povlaku a také absence traumatických účinků agresivních detergentních složek, stylingových produktů a nástrojů.

Obnovení vlasů keratinem je technika, která vám umožní nejen jemně uspořádat kadeře, ale také je vyléčit a zbavit se nepříjemných okamžiků, jako je zamotání konců a účinek statické elektřiny.

Provádění postupu podlesalon, můžete dosáhnout maximálních výsledků bez jakýchkoli rizik.Obnovení doma s přísným dodržováním pokynů vám umožní vychutnat si efekt elegantních vlasů a zároveň ušetřit peníze.

Video: Obnovení vlasů keratinem

Jak postup regenerace vlasů keratinem funguje, viz videoklip:

) Technika obnovení keratinových vlasů od Estelle ve videu: