Keloidní jizvy po operaci - co to je, co je nebezpečné.Jak vypadají jizvy keloidů?Foto

Keloidní jizva je výsledkem nadměrného nárůstu pojivové tkáně, ke kterému dochází v místě fúze kůže v pooperačním období.

Většina lékařů souhlasí s tím, že výskyt takových jizev je způsoben narušením mechanismu struktury pojivové tkáně v lidském těle a nadměrnou produkcí kolagenu.

Porušení integrity pokožky je spojeno s několika typy jizev:

 • hypertrofická jizva - liší se barvou kůže a stoupá nad ránu;
 • atrofická jizva - tvoří „deprese“ umístěné pod úrovní kůže;
 • keloidní jizva je jizva, která sahá za hranice rány;
 • normotrofní jizva - umístěná na povrchu kůže.

Keloidní jizvy jsou výsledkem růstu kožní tkáně nad povrchem hojivé rány , což vede k tvorbě kůže jako nádoru.

Keloidní jizva je hladká formace s hustou strukturou a rovnoměrně definovanými hranami.Růst má červený, namodralý nebo purpurový odstín, což se vysvětluje růstem malých kapilár do kůže.Hranice keloidu jsou umístěny daleko za hrany rány a jsou velmi odlišné od tkání kolem.

Keloidní jizvy mohou narušovat pohyb.Toto je obzvláště běžný problém v případě formování ve kloubních nebo obličejových svalech obličeje.

Vznik keloidní jizvy je doprovázen bolestí.Může to být brnění, pálení, svědění a občasná bolest.Nebezpečí takového růstu je vysoká pravděpodobnost recidivy po léčbě a vysoká schopnost neustále růst.

Co se objevuje a jak se keloidní jizvy objevují na těle, na hlavě, na obličeji, v uších

Keloidní tvorba začíná po první opravě kůže.kryt kvůli zranění.Místo protahované rány nebo řezu se začnou objevovat malá těsnění,doprovázený nepohodlí.Těsnění rostou za hranice jizvy a získají jasný obrys.

Keloidní jizva se konečně vytvoří v období od několika týdnů do několika měsíců. Jsou identifikovány tyto faktory, které zvyšují pravděpodobnost jejich výskytu:

 • dědičná predispozice;
 • infekce rány;
 • nestabilní hormonální hladiny;
 • nesprávné přizpůsobení okrajů sekce;
 • silné napětí kůže v oblasti řezu;
 • těhotenství;
 • nedostatečná péče o rány;
 • problémy s imunitou.

Neoplazma vzniká pod vlivem nerovnováhy při výrobě kolagenu a elastinu.

Normálně jsou opatřeny fibroblastovými buňkami a vedou k hojení ran.Při narušení hranice poškozené kůže rostou kolagenová vlákna a vytvářejí vzhled jizvy.

Nejzranitelnější na výskyt keloidní jizvy jsou otevřené oblasti kůže.To je oblast uší, krku, hrudníku, horní části zad, obličeje a ramen.

Jizvy po odstranění krtek

Keloid se může na místě odstraňování krtek vytvořit v důsledku narušení funkce těla a nesprávné péče o poškozenou oblast.

Místo, kde byl krt dříve umístěn, bude husté, objeví se načervenalý odstín.Je možné svědění a pálení.Při prvním podezření byste se měli poradit s odborníkem.

Jizvy po rinoplastice

Keloidy po rinoplastice častojsou výsledkem nesprávné péče o pokožku.Nos je charakterizován tendencí k vytvoření zánětu.Po zkušenostech se zátěží z pokožky často mění svůj typ, mazové žlázy začnou aktivněji pracovat.

Aby se zabránilo tvorbě jizev, je třeba dodržovat doporučení lékaře a používat antiseptika.Je třeba poznamenat, že riziko jizvy keloidů během opakovaného chirurgického zákroku je mnohem vyšší.Důvodem je, že operace se provádí na tkáních, které jsou původně poškozeny.

Jizvy po blefaroplastice

Blepharoplastika se používá k odstranění jemných vrásek, sáčků pod očima a jiných kosmetických nedokonalostí v horních a dolních víčkách.V tomto případě je keloidní jizva jedním ze vzácných negativních důsledků, protože postup se provádí s malými řezy na kůži.

Pokud jste náchylní ke keloidům, váš lékař vám předepíše další léčbu.V tomto případě bude účinné použití speciálního silikonového obvazu na poraněné místo.

Jizvy po mamoplastice

Keloidní jizva je jednou z možných poruch hojení kůže po mamoplastice.V každém případě zůstávají malé stehy, ale v normálním průběhu hojení se stanou neviditelnými.

Abyste předešli výskytu keloidní a správné tkáňové fúze, používejte speciální kompresní prádlo po dobu 6 týdnů po operaci.

Jizvy po biorevitalizaci

Biorevitalizace je považována za jeden ze způsobů léčby některých typů jizev.

Účinnosti je dosaženo biorevitalizací ve spojení s laserovými postupy.Injekce provázejí hojení tkáně po laserovém resurfacingu.

Jako omlazující postup je biorevitalizace kontraindikována u lidí náchylných k tvorbě keloidů, protože i malé narušení integrity tkání, ale ve velkém množství, může způsobit zjizvení.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Jizvy po piercingu

Pravděpodobnost, že ke hojení kůže dojde po hojení kůže, je u milovníků piercingu poměrně vysoká.Důvodem je genetická predispozice a nesprávná péče o místo vpichu.

Šíření keloidních provokací a šperků na piercing, které vytváří další napětí.Náušnice navíc vytváří tření na kůži, což také negativně ovlivňuje hojení.

V případě komplikací se doporučuje odstranit šperky a absolvovat restorativní postupy.Oblasti nosu, očí a rtů jsou více ohroženy.

Jizvy po akné, akné

I obyčejné akné může způsobit keloidní jizvu, pokud k tomu existuje predispozice.Tento problém se častěji setkávají lidé s tmavou pokožkou.Akné se zvyšujevelikost a stát se keloidy měsíc po počátečním uzdravení.

Obvykle se vyskytují ve velkém počtu, zatímco mají malou velikost.Průměr každého keloidu je v průměru 4 mm, ale v průběhu času se může zvyšovat.

Jizvy po spálení

V důsledku popálení se může objevit jizva keloidní.To je možné, pokud existuje predispozice a stupeň poškození kůže je závažný.Chemické nebo tepelné popáleniny mají za následek tvorbu keloidů na kterékoli části těla.

Jizvu lze rozpoznat jeden měsíc po uzdravení rány, když se v oblasti spálení začnou objevovat jednotlivá těsnění.Pravděpodobnost komplikací je vyšší, pokud je postižena velká část kůže.

Jak odstranit keloidní a hypertrofické jizvy po operaci.Laserové odstranění.Recenze

K léčbě jizev keloidů se používají následující metody:

 • Vstřikování .Expozice hormonálním lékům omezuje buněčnou aktivitu a inhibuje růst pojivové tkáně.Injekce se podává přímo do jizvy.Po podání léku keloid ztrácí barvu.Pro pozitivní výsledek je nutný průběh injekce, který zahrnuje 5-6 injekcí.Pravděpodobnost pozitivního výsledku léčby se zvyšuje s použitím injekcí s jinými způsoby léčby;
 • Kompresní bandáž .Napínání tkáně omezuje růst jizvy, podporuje řídnutí a omezuje její pohyblivost.Tato metoda se používá vkomplex s ostatními;
 • Laserové ošetření .Keloidní jizva se při vystavení laseru výrazně změní.Toto je jedno z nejúčinnějších ošetření.

Aby se dosáhlo pozitivního účinku, musí jizva projít do stadia zralosti, přestat růst.Za tímto účelem je postižená oblast ovlivněna hormonálními léky a masti, díky čemuž jizva ztrácí barvu a zjemňuje.Povoleno je pouze ablativní resurfacing, které působí přímo na tkáň jizvy.

Laserové resurfacing „odpařuje“ jizvu, takže je méně znatelná.

Pacienti zaznamenali po prvním zákroku pokles objemu keloidů, ztrátu barvy a strukturální změny.Během zpracování, mravenčení a pálení, což je normou.Pokud je ošetřena velká plocha, měla by být použita anestézie.

Po laserovém ošetření bude jizva vyžadovat zvláštní péči.Lékař určí frekvenci léčby dezinfekčním prostředkem a hojivým krémem.Běžně se používají chlorhexidin a bepanten.

Několik dní po zákroku je oblast jizvy pokryta kůrou, kterou nelze odstranit.Odborníci nesouhlasí s touto metodou léčby, protože laser může vyvolat relaps.

Odstranění keloidních jizev kapalnou dusíkem - kryoterapie.Recenze

Tato metoda léčby se označuje jako konzervativní typy korekce jizev.Tento postup vyžaduje postřik tekutým dusíkem, vatovým tamponem aanalgetikum (pokud je jizva velká).

Před použitím postupu se ujistěte, že se jedná o keloidní jizvu

Plus, odstranění jizvy dusíkem znamená, že se snižuje riziko infekce rány.Nízká teplota ničí mikroflóru pokožky a zabraňuje infekci.Pokud k infekci došlo, můžete to posoudit otokem a zjevením zarudnutí na jizvě.

Po vystavení dusíku se formace objeví ve formě bubliny s kapalinou, která by neměla být propíchnuta samostatně.Pacienti si všimnou zlepšení vzhledu kůže, změny velikosti a jasu keloidu.V tomto případě jizva úplně nezmizí.

K dosažení výsledku je nutné aplikovat kapalný dusík na keloidní jizvu po dobu 2-10 minut s přerušením tání.

Léčení keloidních jizev - přípravky, masti, krémy.Fotografie před a po

Léčba drogy se používá jako pomocná nebo přípravná terapie před jiným typem expozice a jako hlavní metoda léčby.

Masti a krémy v zásadě obsahují kolagen různého původu, který vytváří film na povrchu kůže.Fólie zabraňuje ztrátě vlhkosti zvlhčováním povrchu keloidu.Hydratace současně podporuje hojení a normalizaci procesů v tkáních.

Diprospan

Lék je k dispozici ve 2 formách:

 • suspenze;
 • injekce.

Je to hormonální droga.

Proke snížení defektu se jizva keloidní seká jednou měsíčně.Díky tomu je měkčí a snižuje jas barvy.Lékaři mají různý názor na lék, protože hormonální terapie může vyvolat změny v těle.

„Contractubex“

Činnost gelu je zajištěna následujícími složkami:

 • allantoin-zmírňuje svědění a pálení během hojení, normalizuje pigmentaci, zjemňuje jizvy a také aktivuje krevní oběh v postižené tkáni;
 • heparin sodný​​- snižuje strukturu jizvy, nasycuje tkáně vlhkostí a působí protizánětlivě;
 • tsepalin(cibulový extrakt) - inhibuje vývoj fibroblastů, brání tvorbě jizev a jejich růstu.

Gel by se měl nanášet 2-3krát denně, přičemž se jizva masíruje od středu k okrajům.Délka léčby je 3-6 měsíců.

Droga obdržela pozitivnější recenze při léčbě známek akné.Při použití tohoto gelu se keloid u pacientů významně nesnížil.

„Lidase“

Lék „Lidase“ je založen na kyselině hyaluronové, která vyplňuje buňky a stimuluje procesy rozkladu v tkáních bachoru.V tomto případě se účinek na kolagen-kolagenázový systém neobjeví.

K dispozici ve formě roztoku pro vnitřní použití a prášku pro vnější použití.

Lék nevykazuje viditelné pozitivní výsledky v léčbě jizev keloidů.

„Solcoseryl“

„Solcoseryl“obsahuje deproteinizovaný dialyzát z telecí krve, který stimuluje regeneraci buněk dodáváním glukózy a kyslíku.Nejoblíbenějšími formami uvolňování jsou masti a želé.Koncentrace účinné látky v želé je vyšší.

Když byla jizva léčena dvakrát denně po dobu několika měsíců, bylo zaznamenáno zlepšení vzhledu kůže.Ale úplné odstranění keloidu pomocí tohoto nástroje nebude úspěšné.

Kenalog

Kenalog je téměř úplně odstraněn keloidní jizva.Toto je nástroj, který způsobuje tkáňovou atrofii.Používá se jako injekční cyklus s frekvencí od 1 měsíce do 6 měsíců.Celý průběh léčby závisí na věku jizvy, její ploše a velikosti.

V důsledku použití produktu se jizva zploští a na kůži se zbarví.

Pacienti užívající tento lék zaznamenali trvalý pozitivní účinek.

Dermatix

Mezi mnoha léky na jizvy vyniká tento lék svou účinností.K dispozici ve formě gelu a gelových obvazů (tkanina a silikon).Má povrchový účinek díky silikonu v kompozici, činí keloidní jizvu naplocho.

Toto je jedno z mála činidel působících na povrch kůže bez změn ve vnitřní vrstvě.Významnou minus je vysoká cena léku (asi 1600 rublů).

Účinnost používání mastí a krémů je zvýšena jejich aplikací v mačacím obvazu na několik hodin.

Jak vyléčit keloidní jizvy domastavy - léčba lidovými léčivy

Tradiční medicína pro odstranění jizev keloidů doporučuje následující metody:

 • komprimuje z nálevů heřmánku, fenykl, hypericum;
 • masáž olejem rakytníku;
 • tření čerstvého medu;
 • mazání povrchu keloidu olejem z rozmarýnu a čajovníku.Tyto oleje jsou esenciální, proto byste je měli používat v kombinaci se základním olejem;
 • Komprimace drceného zelí a listů medu.

Účinnost těchto metod nebyla prokázána.Mohou být použity jako doplněk k hlavní terapii po konzultaci s lékařem.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Jak skrýt keloidní jizvu - tetování, tetování

Keloidní jizvu lze skrýt tetováním nebo tetováním.Tyto metody zahrnují vyplnění dlouhodobého vzoru přímo na problémové oblasti kůže, čímž se maskuje estetická vada.

Tetování musí být pravidelně obnovováno, aby jizva nebyla patrná v budoucnosti, a tetování doprovází osobu až do konce života.

Co je to keloidní jizva a jak se jí zbavit: video

Co způsobuje keloidní jizvy a jak se s nimi vypořádat - odborná doporučení:

Co je to, keloidní nebo hypertrofická jizva?Vysvětlení lékaře:

Keloidní jizva je nepříjemná kosmetikaproblém, jehož řešení spočívá v komplexním kompetentním zacházení.Nejlepšího výsledku je dosaženo kombinací aktivních léčebných metod (laser, kryoterapie, fyzioterapie) a lokálních účinků léčiv (masti, krémy a injekce).