Kávový tělový peeling.Recepty na celulitidu a strie doma

Je možné účinně bojovat proti celulitidě, striím a nadváhu pomocí pračky kávy.Kosmetické salony nabízejí širokou škálu procedur s touto vonnou složkou.Nezávislé čištění pokožky je v pravomoci každého, pokud znáte pravidla pro používání produktu.Peelingové recepty usnadňují přípravu kompozice doma.

Princip drhnutí kávy

Antioxidanty, které tvoří přírodní kávu, mají omlazující účinek.Proto peeling vykazuje dobrý výsledek v boji proti striím a celulitidě.Při pravidelných procedurách se vzhled pokožky zlepšuje.Odlupováním keratinizované vrstvy je povrch elastický a hladký.

Většina anticelulitidových kosmetických přípravků je na bázi kávy.Bojujte sMůžete to udělat sami s vadami na těle přípravou kávy peeling.

Principem působení křovinořezu je zvýšení krevního oběhu částicemi kávy.To vede k aktivnímu odtoku a odstraňování tekutin a solí z těla.Výrobek pomáhá draslíku vstoupit do tukové tkáně.Celulitida se tedy v problémových oblastech postupně rozpouští a projevy strie a křečových žil jsou méně patrné.

Kávovar na těle kávy doma má následující protahovací účinek:

 • Exfoliační. Hrubé částice mleté ​​kávy odstraňují odumřelé kožní buňky.Tento proces aktivuje regenerační proces v tkáních.Výsledkem je omlazení pokožky a získání atraktivního vzhledu.
 • Tonic. Použití kávového základu zlepšuje krevní oběh.Pravidelné používání urychluje metabolické procesy v buňkách, což vede k drenážnímu účinku.
 • Antioxidant. Vysoký obsah antioxidantů v kávě způsobuje obnovu hlubokých vrstev pokožky.Rekordní koncentrace látky je v zrnech, která nepodstoupila proces pražení.Proto kosmetologové doporučují používat zelený kávový prášek pro nejlepší výsledek.

Odstranění celulitidy a strií touto metodou nemá prakticky žádnou kontraindikaci.Během kojení a těhotenství je povoleno drhnutí kávy.Produkt na bázi zrna pro venkovní použití je bezpečný.

Volba peelingu s přihlédnutím k typu kůže

Kompozice pro loupání se obvykle dělí na sůl, cukr, velký a malý.Na základě vlastností typu pleti si může každý vybrat perfektní možnost.Při správném přístupu odstraní odumřelé buňky mrtvé buňky a stimuluje obnovu a obnovu epidermis.

Vlastnosti výběru pro každý typ pleti:

 • Normální. Navzdory skutečnosti, že taková pokožka potřebuje hluboké čištění méně než jiné typy, nedoporučuje se ignorovat lehký peeling.Poté se povrchový tón výrazně zvýší.Tento postup nemusí být podle potřeby prováděn často.Přírodní káva a med peeling je nejlepší.Částice směsi by měly být v pořádku.
 • Citlivé. Jemný obal vyžaduje zvláštní péči.Doporučuje se vybrat produkty, jejichž částice se po aplikaci rychle rozpustí.Chrání pokožku před poraněním.Kartáč na cukr má jemný účinek.Čistí, zvlhčuje a tónuje povrch.Takový nástroj nezpůsobuje podráždění.Lze jej použít i po odstranění chloupků.Kosmetici doporučují použití syntetických peelingů.Jejich částice nemají ostré hrany.
 • Problematická a tučně. Vyžaduje agresivnější antiseptické činidlo.Taková pokožka vyžaduje hluboké čištění.Nejlepší je upřednostňovat praní směsi kávy s mořskou solí.Měl by být obohacen o užitečné stopové prvky.Částice jsou lepšívzít velké.

Frekvence a pravidla použití

Časté používání peelingu vede k narušení přirozené ochranné vrstvy kůže a rovnováhy voda-sůl.V důsledku odpařování vlhkosti je kryt předsušený a stává se zranitelným vůči různým infekcím.Aby se předešlo negativním důsledkům, je důležité zvolit správnou frekvenci procedur pro daný typ pokožky.

Pravidelnost loupání kávy v závislosti na typu pokožky je uvedena v tabulce:

Typ pokožky Doporučení
Citlivé a suché Tento postup často nelze provést.Pro udržení dobrého stavu pokožky stačí použít čistění maximálně dvakrát měsíčně
Normální Loupání se provádí pravidelně jednou za 7 dní
Problémy s aktivní činností mazových žláz Taková kůže potřebuje časté čištění.Nástroj s abrazivními částicemi lze použít až 2krát týdně.

Před zahájením postupu při kávě je třeba prostudovat vlastnosti použití výrobku doma.To je jediný způsob, jak dosáhnout vysokých výsledků a chránit povrch před zraněním a poškozením.

Aby byl postup prospěšný, je důležité dodržovat pravidla:

 • Četnost postupů by měla být přiměřená typu kůže.
 • Mletá káva je vhodná pro citlivou a normální pokožku.Majitelům mastných typů se doporučuje používat čerstvě mletou kávu.
 • Následuje čištění proti celulitiděnaneste na připravený povrch.Kůži je třeba dopařit v dostatečném předstihu koupáním nebo horkou sprchou.Samotná exfoliační směs se nanáší speciálním anticelulitidním kartáčem s masážními pohyby.

  Tělo kávy se nanáší na dušenou pokožku

 • Kůže by měla být neporušená.Zánět a podráždění jsou na něm nepřijatelné.
 • Kožní choroby a modřiny jsou kontraindikací pro peeling.
 • Pokud se u vás objeví pálení, svědění nebo jiné nepříjemné pocity, okamžitě přerušte proceduru.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Recepty drhnutí s kávou

Pokud se chcete zbavit strie a celulitidy sami, můžete si doma loupat kávu.Přírodní kosmetický produkt má několik receptů na vaření.

Doporučuje se zvolit možnost na základě očekávaného výsledku postupu.Připravená kompozice může být použita nejen jako peeling, ale také pro vedení tělových zábalů nebo masáží při sprchování.

Jednoduchý recept

K přípravě abrazivní hmoty budete potřebovat 100 g mletých kávových zrn a trochu horké vařené vody.

Způsob výroby konvenčního drhnutí:

 1. Zrna se ukládají do mlýnku na kávu a mletého.
 2. Výsledný prášeksmíchané s vroucí vodou.Měli byste získat hustou homogenní hmotu.
 3. Směs byla vařena 15 minut.pod krytem.
 4. Do vařeného křoviny lze přidat 1 polévkovou lžícilmandle nebo jakéhokoli základního rostlinného oleje.
 5. Ke zvýšení účinku se používá grapefruit, eukalyptus, bergamot nebo rozmarýnový éterický olej.Jen pár kapek.

Domácí kosmetický přípravek by měl být skladován na chladném a tmavém místě, například v chladničce.To uloží užitečné vlastnosti tak dlouho, jak je to možné.Po sprchování se doporučuje přípravek nanést na pokožku.Pohyb by měl být prováděn ve směru masážních linií.Procedura trvá 5-8 minut.Nakonec se produkt důkladně omyje vodou z těla.

Kávový a pepřový kartáč

Kávový kartáč s přídavkem horkého červeného pepře má silný anticelulitidní účinek.Použití takového peelingu pomáhá rozkládat tukové tkáně, zlepšuje krevní oběh a metabolické procesy.Vaření pepře peeling je snadné.

K tomu je třeba vzít:

 • Mletá káva - 2 lžíce.l
 • Olivový olej - 2 lžíce.l
 • 0,5 lžičkymletá nebo 25 ml tinktury odrůdy feferonky.

Všechny složky jsou důkladně promíchány.Chcete-li zkontrolovat ostrost drhnutí, naneste malou směs na zápěstí.Pokud se ukázalo, že je produkt příliš horký, přidejte do něj ještě další olivový olej.

Scrub získaný doma je úhledně rozložen po celém těle.masážní pohyby.Počkejte déle než 10 minut.a promyta vodou při pokojové teplotě.Pokud je voda horká, ostrost papriky se aktivuje ještě více.To způsobí popáleniny.Po loupání kávy se na pokožku aplikuje speciální hydratační krém s anticelulitidovým účinkem.

Med a káva drhnout

Tento recept bojuje se strie dobře.Může být použit nejen pro drhnutí, ale také pro balení.

Chcete-li připravit peeling na bázi medu a čerstvě mleté ​​kávové boby, musíte provést následující kroky:

 1. Na pánvi přidejte 10 lžiček.lmletá přírodní káva a 2 lžíce.ltekutý med.
 2. Směs byla poslána k vyhřívání ve vodní lázni.Podržte, dokud se med úplně nerozpustí.
 3. Závěrem, 1 lžičkaKe směsi medu a kávy se přidá práškový zázvor.

Aby peeling lépe fungoval, musíte se před zahájením procedury umýt ve sprše.To umožní otevření pórů kůže a umožní průchod aktivních složek kompozice.

Postavte se v lázni a naneste na problémové části těla teplou hmotu.Zabalte s přilnavou fólií nahoře.Pro posílení akce se doporučuje oblékat se a ležet pod přikrývkou.Po 20 minutáchdrhnutí začne masírovat pohyby do kůže.Nakonec se produkt důkladně omyje.

Káva a ovesný peeling

Káva v kombinaci s ovesnou kaší dokonale bojuje s ložisky celulitidy.Ovesné vločky odstraňují toxiny, urychlují regenerační procesy v pokožce, vyživují je vitamíny, držítekutina, dělá úlevu plynulejší a léčí poškození.Ovesné vločky recept je jednoduchý.Vaření trvá jen několik minut a účinek procedury bude patrný ihned po loupání.

Kávovar na těle kávy doma vyžaduje následující složky:

 • 2 lžíce.lmletá káva;
 • 3 Čl.lovesné vločky rozdrcené v mixéru;
 • 1 umění.lpřírodní jogurt nebo kyslá smetana.

Složky se kombinují a míchají do hladka.Výsledná směs se nanáší kruhovým pohybem na povrch ovlivněný celulitidou.Ponechte křovinu po dobu 10 minut.a opláchněte teplou vodou.

S mořskou solí

Zrna se mele v mlýnku na kávu.Přidejte k nim mořskou sůl a jakýkoli rostlinný olej v poměru 2: 2: 1.Pro zvýšení účinku můžete použít pomerančový esenciální olej.Stačí několik kapek, aby se dosáhlo silného anticelulitidního účinku peelingu.

Kartáč na tělo těla doma lze použít k loupání nebo zábalům těla.Při aplikaci je třeba provádět masážní pohyby.Zvláštní pozornost musí být věnována problémovým oblastem kůže.Při drhnutí není nutné udržovat kompozici na kůži, okamžitě se omývá.Pro balení budete potřebovat ručník a přilepit film.

Výrobek se používá stejným způsobem jako při loupání.Vrchní část je potažena polyethylenem.Nechte hmotu na těle až 30 minut a poté ji umyjte ve sprše.Takové použití mleté ​​kávy dává výraznévýsledek.Není vhodný pro citlivou a tenkou pokožku.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Tělocvična pro hubnutí, videonávody.

S růžovým olejem

K přípravě potřebujete 10 kapek růžového oleje a 2 polévkové lžíce.ltekutý med a zelená káva.Tato odrůda obsahuje ve svém složení užitečnější stopové prvky než tradiční typ nápoje.

Olej a káva se přidávají do medu roztaveného ve vodní lázni.Výrobky se dobře promíchají a nechají se vařit.Stačí 20 minut.Po uplynutí této doby se směs opět míchá a nechá se vychladnout.

Výsledný peeling je pečlivě aplikován kruhovým pohybem podél masážních linií.Zvláštní pozornost by měla být věnována kůži, na které jsou strie.Poté se produkt omyje teplou vodou.Ošetřený povrch je lubrikován zvlhčovačem nebo tělovým mlékem.

S cukrem

Cukrová drhnutí má zvláštní jemný účinek.V kombinaci s kávou produkt zjemňuje a vyhlazuje pokožku.Částice cukru pomáhají redukovat celulitidu a odlupovat odumřelé kožní buňky.

Káva a rostlinný olej hluboce hydratují pokožku.Díky tomu je povrch lesklý, jeho reliéf je vyrovnán.

K přípravě křoviny budete potřebovat:

 • 4 lžíce.lcukr
 • ​​
 • 2 umění.lMletá káva;
 • olivový olej.

Všechny přísady jsou důkladně promíchány.Mělzískejte směs jednotné konzistence.

Je distribuován na povrchu masážními pohyby.

Zvláštní pozornost by měla být věnována loktům a patám.Hmota se ponechá na kůži po dobu 5 minut.a opláchněte teplou vodou.

1 postup stačí k tomu, aby byla pokožka zvlhčena, aby byla zářící a něžná.

K odstranění vrstvy stratum corneum se doporučuje provádět zasedání jednou týdně.

Na kefíru

Do kefíru se přidá suchá mletá káva.Můžete také použít jogurt.3-4 lžíce.lfermentovaný mléčný nápoj by měl činit 1 polévková lžíce.lkáva.Připravený produkt se nanáší na kůži.

V tomto případě by masážní pohyby měly být intenzivně prováděny po dobu 5 minut.Nakonec si vezměte kontrastní sprchu a naneste výživný krém, který je vhodný pro daný typ pleti.Takový peeling proniká hluboko do vrstev kůže.Díky tomu je reliéf vyhlazený.

U naklíčené pšenice

Toto použití zrn pomáhá redukovat celulitidu.Po zákroku je pozorován tonický, vyživující a čistící účinek.Vařit 3 lžíce.lpřírodní káva s vroucí vodou v objemu ¼ šálku.Poté se nápoj ochladí.

Zatímco trvá na tom, měla by být připravena naklíčená pšenice.Chcete-li to provést, vložte 2-3 lžíce do mlýnku na kávulklíčky a nakrájené.Můžete si vzít víc.Při broušení produkt neztrácí své vlastnosti po dlouhou dobu.Ale za tímto účelem je třeba ji uložit v uzavřené nádobě v lednici.

Připravená káva a pšenice se smísí.K nim přidat 1 lžička.hroznový olej, olivová nebo mořská rakytník.Měla by být získána homogenní hmota.Kůže je předehřívána masáží.Produkt se nanáší a masíruje po dobu 5 až 10 minut.Nechte křovinu krátkou dobu, poté opláchněte teplou vodou a osprchujte se.

Z kávy a jílu s minerální vodou

Použití mleté ​​kávové boby s kosmetickým jílem je jednou z nejlepších kombinací.Pro postup jsou vhodné zelené, modré a černé jíly.

Složky nezbytné pro přípravu produktu na loupání:

 • 2 lžíce.lMletá káva;
 • 2-3 lžíce.kosmetické hlíny;
 • minerální voda.

Složky se nejlépe mísí v keramickém nebo skleněném nádobí.Jíl se zředí teplou minerální vodou na homogenní kaši podobnou hmotu.Přidá se mletá káva.Můžete také použít zahušťovadlo, ale účinek bude méně výrazný.Důvodem je ztráta živin při vaření kávy.

Výrobky se dobře promíchají.Výsledný peeling je aplikován na tělo.Kůže musí být nejprve napařena horkou lázní nebo sprchou.Ošetřená část těla je obalena přilnavou fólií.

Tím se zlepší účinek drhnutí.Nástroj je ponechán jednu hodinu.Po opláchnutí teplou vodou.Pro trvalé výsledky kosmetologové doporučují opakovat zákrok s pravidelností 2krát za 7 dní po dobu jednoho měsíce.

S kávou, oleji a vitamíny

Olejová báze křoviny je považována za nejužitečnější.

Pro niPřipravte ½ šálku olivového oleje a zahřejte k varu.Můžete také použít kokosový olej.K tomu přidejte 100 g silné pro citlivou pokožku nebo mletá zrna, která jsou vhodná pro mastné a kombinované typy.

Do směsi kávy a oleje se přidá vitamin E v kapalné formě.Můžete si ji koupit v lékárně.Doplňte skořicí nebo levandulovým éterickým olejem.Působení aromatického oleje vás nejen rozveselí, ale také uklidní a uvolní napětí v těle.

S kořením

Skořice saturuje drhnutí kávy nejen lahodnou vůní, ale také užitečnými látkami.

K přípravě budete potřebovat:

 • 1,5 lžíce.lmletá zrna;
 • 1 umění.ltekutý med;
 • 30 ml oleje z pšeničných klíčků nebo rostlinného oleje;
 • 8 kapek citrusového esenciálního oleje;
 • 10 g skořicového prášku.

Kávový obličejový peeling doma zahrnuje kombinaci koření a obilného prášku.Přidejte k nim med.Pokud není tekutina, můžete si vzít kandované.Před použitím se musí roztavit ve vodní lázni.Dále nastal čas na rostlinný olej.

Požadované množství se nalije do křoviny.Pro zvýšení účinku proti celulitidě se používá pomerančový esenciální olej.Kromě toho dodává produktu domácího tělového peelingu lahodnou vůni.

Složky jsou důkladně promíchány.Drhnutí je dostatečně husté.Zároveň je dokonale distribuován na hydratovanou pokožku.Honey se začne rozplývat a padatmokrý povrch.To umožňuje rovnoměrné loupání.

Prostředek se aplikuje na tělo kruhovým pohybem.Je důležité ošetřovat celou pokožku.Kartáč je odplaven z těla.Povrch se okamžitě vyživuje a vyhlazuje.Malé suché akné na loktech a kolenou zmizí po sezení.

Hollywoodský recept

Pro drhnutí v Hollywoodu si vezměte:

 • 0,5 šálku mleté ​​kávy;
 • 2-3 lžíce.lmořská sůl nebo skořicový cukr.

Suché složky se zředí kosmetickým olejem, aby se vytvořila hustá konzistence.Za tímto účelem si můžete vzít také zeleninu.Výsledná směs se promývá problémovými oblastmi po dobu 5 až 10 minut.Odborníci doporučují peeling 3krát týdně.Průběh 5 lekcí ukáže pozitivní výsledek ihned po posledním postupu.

Voňavý kávový prášek je považován za jeden z nejjednodušších prostředků připravených doma.Hodně pomáhá v boji proti celulitidě a strie.Aby nedošlo k poškození sebe, je důležité před použitím zkontrolovat reakci těla na kompozici.Výběrem optimálních receptů můžete prodloužit pružnost a dobrý stav pokožky těla na mnoho let.

Autor:Pronina Marina

Návrh článku:Mila Fridan

Video o kávových peelingech[

Jak si doma připravit kávu na strie a celulitidu: