Kaskádový střih pro střední vlasy s rány a bez.Kdo se hodí, jak snížit, možnosti fotografií

Všestrannost, styl, rozmanitost kaskády - to vše uchvátí módy.Tento střih lze provést na dlouhých, krátkých a středních vlasech.Když se podíváte na fotografii na internetu, můžete vidět, že díky kaskádě se vytváří další objem, vlasy vypadají nádherněji a světlejší.

Výhodou je, že vyhovuje téměř každému, bez ohledu na typ a délku vlasů.Ale stále nejběžnějším střihem je kaskáda na středních vlasech.

Klady a zápory

Kaskáda pomáhá skrývat nedokonalosti obličeje, korigovat ovál - například příliš velké lícní kosti, líce.Pro tyférový sex, kterému příroda nedělala svěží a husté vlasy, tento střih je skvělý způsob, jak oživit vaše vlasy.

Kaskáda je také vhodná pro ženy po 40 letech - účes omlazuje, zámky skrývají nedokonalosti obličeje a vzdušnost usnadňuje a uvolňuje celý obraz.Srážky se doporučují pro rozštěpené konce vlasů.

Při výběru účesu záleží na hmotnosti vlasů.Pokud má žena velmi těžké prameny, kaskáda nebude dobrá volba.Vlasy nezískají správný objem a lehkost, ale budou viset v rovných pramenech.

Měli byste být opatrní a majitelé velmi složitých zámků.Tento výrazný rys vlasů vyžaduje pečlivě promyšlený kaskádový střih.V takovém případě pomůže odvolání na kompetentního velitele.

Pro koho je vhodná kaskáda pro středně dlouhé vlasy

Účes je vhodný pro dívky a ženy, které mají přirozeně rovné, zvlněné, kudrnaté vlasy.Nezáleží na tom - tenké prameny nebo hrubší vlákna.

Kaskáda je ideální pro majitele kulaté, oválné, obdélníkové tváře.Oválná tvář je považována za nejuniverzálnější, jakýkoli účes s ní vypadá krásně.Je-li kulatý nebo obdélníkový - takový střih pomáhá, aby se tvář protáhla, byla úměrná, skryla příliš velké líce, ostré lícní kosti.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní barvy vlasů v roce 2018.Fotografie a trendy.

Pro které není účes vhodný

Kaskáda střihu na středních vlasech není vhodná pro osoby, které jsou příliš těžké.kroutí.V kaskádě by prameny měly být lehké, vzdušné, protože i když jsou prameny nařezány ve vrstvách, vypadají bez života, klesají pod vlastní hmotností (příklady takových účesů si můžete prohlédnout na fotografii).

Co pracovat s nůžkami nebo břitvou

Specialisté používají obě možnosti.Nůžkové srážky jsou známější.

Při této možnosti je důležité vzít v úvahu několik bodů:

 • je kvalitním nástrojem;
 • vlasy by měly být mírně mokré;
 • se kromě běžných nůžek používá ředění také v kaskádě (pro tvarování konců vlasů).

Stříhání čepelí by mělo být prováděno pouze pomocí vysoce kvalitního nástroje (ostré) , prameny musí být navlhčeny (aby horní vrstva vlasů neexfoliovala).Správné použití ostří a nůžek umožňuje vytvořit krásný účes, ve kterém si vlasy po dlouhou dobu zachovají svůj tvar, aby nedošlo k rozštěpení konců.

Srážky a vzory: krok za krokem

Kadeřnictví kaskády na středních vlasech (fotografie každé možnosti lze vidět níže) existuje v celé řadě projevů: s rány a bez rány, rozdrcené,stupnice, dvojitá, protáhlá.Kaskáda je typem stupňových srážek.Každá vrstva (krok) by měla jasně vyniknout.

Klasická verze účesu začíná od krku, ale dnes jsou populární i jiné odrůdy kaskády - například vlasy jsou nahoře nahoře zkráceny a poté začíná kaskáda.

Stříhání se provádí dvěma způsoby:

 1. Kontrolní vlákno je odebíráno na zadní straně hlavy: pak jsou všechny vlasy rozděleny do úrovní.Dále je každý pramen nanesen na hlavní a řezán na požadovanou úroveň.Účes se provádí od zadní části hlavy po korunu a čelo.
 2. Hlavní vlákno je již nasazeno na temeno hlavy a je zkráceno na požadovanou úroveň - hlavně do nosu.Všechny ostatní vlasy jsou rozděleny do pramenů a každá z nich je zase přitažena k obličeji a zastřižena (se zaměřením na hlavní).

Technika ředění

Než střihnete kaskádu na střední vlasy, měli byste se naučit, jak ztenčit.Ředění znamená řídnutí pramenů.Provádí se tak, aby vlasy dodávaly lehkost, objem a hladkost.

Dokončení se provádí na konci srážky - jako poslední krok. Je možné roztříštit prameny po celé délce nebo pouze špičkách .V článku je několik fotografií příkladů tohoto postupu.

S kaskádou je žádoucí ztenčení díky ní:

 • sestřih vypadá snadněji a přirozeněji;
 • přechody mezi úrovněmi vycházejí hladce;
 • svazek je vytvořen v kořenové zóně;
 • zdůrazňuje ostrost a ostrost čar v roztrhané kaskádě.

Pro frézování se používají speciální nůžky nebo břitva.Nůžky se používají při stříhání na suché a mírně vlhké prameny, břitva - na mokré vlasy.Během zákroku s nůžkami je pramen stlačen a nástroj hladce klouzá shora dolů.

V důsledku toho jsou vlasy odříznuty (v různých délkách).Postup se opakuje 2-3krát.Pouze při frézováníspodní část vlasů, pak se vytvoří větší objem v kořenové zóně hlavy.Rovněž se provádí postup mletí kořenů (prameny jsou ztenčeny napříč - na samém vrcholu, uprostřed hlavy a dole).

Filtrace se provádí na mokrých a suchých pramenech (v závislosti na požadovaném výsledku).

Nedoporučuje se provádět postup, pokud jsou vlasy přirozeně velmi mastné nebo suché.

Nemůžete se příliš unést tím, že podáte žádost o tenké kadeře - můžete dosáhnout opačného účinku - nebude žádný objem.S kudrnatými a vlnitými prameny pomáhá frézování vytvářet hladší a přesnější linie.

Kaskáda se šikmými rány

Srážky s rány dávají obrázku zcela nový vzhled.Šikmé třásně jsou jedním z nejmódnějších a stylových vzhledů.Perfektně zapadá do celkového schématu sestřihu v kombinaci s přechody a vrstvami kaskády.

Šikmé rány mohou:

 • se vyrovnat na úrovni čela;
 • hřeben na jednu stranu;
 • rozdělené centrálně po stranách (jako dva šikmé boční zámky).

Pro ty, kteří mají malou tvář nebo malé rysy, jsou vhodné malé nebo roztrhané šikmé rány.Takový účes pomůže baculatým ženám vizuálně prodloužit ovál tváře.Zajímavou možností je plynulý přechod šikmých tresků na sestřih (například na jedné straně).

Pro ty, kteří mají silné rovné vlasy, se také doporučují šikmé rány - ačkoli mohou být jasně ostříhané, s jasnými okraji - zdůrazní to pouze krásu vlasů a linie obličeje, upozorní na oči.

Kdytrojúhelníkový obličej, s velkým čelem, můžete věnovat pozornost ostrým šikmým třeskům, když nejmenší prameny nedosáhnou obočí a ty nejdelší ho úplně zakrývají nebo dokonce přicházejí do očí (sestupuje na úroveň lícních kostí).

S přímým třeskem

Rovný třesk je vhodný pro osoby s oválným protáhlým obličejem.Silné dlouhé třesky udělají obličej více zaobleným, zaostřují se na oči, skrývají nedokonalosti (například vrásky na čele).

Pro majitele rovných hustých vlasů nebude styling takového tresku trvat dlouho - stačí jen vysoušeč vlasů a malá pěna.Pro ty, kteří mají zvlněné nebo zlobivé zámky, není přímý třesk tou nejlepší volbou.Provokativnější varianta - roztrhaná - dává obrazu odvážnost, výstřednost.

Střih bez rány

Pro dívky s protáhlou tváří je vhodná kaskáda bez rány.Tento účes mírně rozšiřuje tvář, dělá ji měkčí, kulatější.Srážky mohou být libovolné délky, s nejkratšími prameny začínajícími na lícních kostech nebo níže.

Asymetrický

S asymetrickým střihem kaskády na středně dlouhých vlasech jsou prameny na obou stranách obličeje různých výšek.Na zádech jsou vlasy ostříhané jako v klasické kaskádě.Jednou z odrůd je střih, ve kterém jsou prameny na zadní straně hlavy nebo koruny dostatečně zkráceny a spodní jsou ponechány tak, jak jsou (to je jasně vidět na fotografii).

Tento druh kaskády je nejvhodnější pro mladé lidi.S jeho pomocí se vytvoří drzý, odvážný „chuligánský“ obraz.Ačkoli nedávnou dospělých žen jsou asymetrické srážky.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro bob pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Absolvoval

Odstupňovaná kaskáda je vytvořena z několika vrstev. Nejkratší část je na temeni hlavy.V důsledku hladkého přechodu pramenů se získá nádherný účes (čepice).Tento vzhled vypadá skvěle na tenkých vlasech.

Hlavní fáze:

 1. Rozhodněte o délce vlasů.
 2. Zajistěte třesky svorkami (pokud existují).
 3. Vyberte ovládací pramen na koruně hlavy a odřízněte jej na požadovanou délku.
 4. Dále rozdělte vlasy na oddělené prameny a střídavě každý z nich zvedněte k hlavnímu prameni a zkraťte jejich délku.
 5. Při řezání jsou prameny vyrovnány svisle.
 6. Na konci účesu se vlasy poblíž obličeje a chrámů oříznou žebříkem.
 7. Posledním krokem je zarovnání třesků a frézování všech pramenů na každé úrovni.To se provádí proto, aby byly plátky přesnější a snadnější.

Protáhlý

Tento typ kaskády je romantičtější a něžnější.Vlasy na koruně se nesekají a nejkratší pramen začíná na zadní straně hlavy, uprostřed hlavy.Vypadá to krásně jak bez rána, tak se šikmým, nebo jen dlouhým ranou.Protáhlá kaskáda nevyžaduje zvláštní styl, stačí dát tvaru kulatého čirého účesu.To je dobrá volba pro vlnité nebo kudrnaté vlasy.

Double

Hekombinuje prvky čtverce a delšího střihu.Dvojitá kaskáda se provádí několika způsoby.

Pro první metodu:

 • je nutné izolovat hlavní vlákno na pokraji zátylku a parietální zónu hlavy;
 • určují požadovanou délku pramene;
 • rozdělují vlasy na zádech hlavy na několik pramenů a každou z nich rozčeší na hlavní (zatímco prameny drží vodorovně).

Ukončete dvojitou kaskádu stříháním vlasů ze stran hlavy a temene hlavy.

U druhé metody:

 1. Práce na střihu začínají jako u první metody.
 2. Na hlavě (k uším) je jako stříška vytvořena čepice.
 3. Spodní část sestřihu zůstává stejná.

Téměř vždy, s tímto typem kaskády, jsou vyrobeny (protáhlé) rány.

Torn

Tato odrůda je vhodná pro těžké silné prameny.Touto technikou se získá velmi jasný, rovnoměrný a ostrý řez.

Provedení:

 • zvlhčují vlasy;
 • vytvářejí kontrolní pramen na horní části hlavy;
 • jsou vlasy na zadní straně hlavy nastříhány tak, že se získá roztržená čára;
 • při zachování hlavní délky vlasů (konce jsou stejné);
 • na obličeji jsou vytvořeny kratší zámky;
 • Je třeba stříhat rány i vlasy na koruně;
 • na konci vlasy stoupají v kořenech (aby se vytvořil další objem).
​​

Odvážnou verzí roztrhané kaskády jsou nerovnoměrné prameny, náhodný výřez, velký rozdíl v délce pramenů.Může být s kosou,nerovnoměrné, dlouhé, krátké rány s rány nebo bez rány, s dlouhými zámky na zadní straně hlavy a krátké na horní části hlavy a chrámy.

Kaskáda zvýraznění

Střední stříhání vlasů je jedna z těch, která se dobře zvýrazní (fotografie zvýraznění se zvýrazněním ukazují možnosti barevné kombinace).Hra barev na vlasech dále zdůrazňuje strukturu kaskády, hladkost nebo ostrost linií.

Kaskádový střih vypadá dobře na vlasy jakékoli délky, struktury. Ze všech různých barev se účes hodí k kaštanu, medu, světle hnědé, popelu, písku a pšenici.Upřednostňují se teplé barvy, ale to neznamená, že majitelé kadeřů jiné barvy budou muset na takový účes zapomenout.

Než se rozhodnete pro zvýraznění, měli byste pečlivě přemýšlet o tom, jakou barvu nebo odstín pramenů byste chtěli získat jako výsledek.V tomto případě musíte zvážit druh kaskády.Při zvýraznění je důraz kladen na ostrý přechod barev (obvykle se používají dvě).Můžete barvit jednotlivé prameny, pouze tipy nebo přechodové linie vrstev účesu.

Tyto typy postupů jsou dnes populární:

 • Zbarvení - v účesu je zvýrazněno několik pramenů, které jsou natřeny jasnými barvami.Je podélný, příčný, s přechody, zonální (například v oblasti chrámu).
 • 3D efekt - neberou se dva odstíny barvy, ale 3 nebo 4 (vzájemně kompatibilní);zámky jsou vybarveny náhodně v libovolném pořadí.
 • Sítotisk - zapnutokroutí pomocí vzorníků k vytvoření vzoru.

Kaskáda s ombre

Kombinace tmavých (obvykle hnědých) a světlých odstínů na vlasech kaskádu nepřeklenula.Tento barevný přechod dokonale zdůrazňuje strukturu kaskádového střihu, hladkost linií.

Ombre je vhodný pro majitele vlnitých a kudrnatých vlasů.U žen s tenkými a poškozenými prameny toto skvrny nevypadá (ombre bude vypadat chaoticky, tvrdě), ale pro dívky se silnými kadeřemi střední délky nebo dlouhé ombre se perfektně hodí.

U ombre je horní část pramenů tmavě zbarvená a spodní část světlá.Pro tmavé odstíny se používají červené, měděné, kaštanové, zlaté tóny.Pro světle - blond, pšenici, popel, světle hnědou.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes na bob pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Účesy pro kaskádu

Kaskáda není jen módní možností, je také snadno stylizovatelná.Tento účes poskytuje mnoho příležitostí pro experimentování a pomáhá skrývat nedokonalosti obličeje.

Pro střední kadeřnické účesy lze vynalézat mnoho různých stylů.Výběr fotografií

Při vytváření jakéhokoli účesu založeného na kaskádě je třeba dodržovat dva základní principy:

 • pečlivě fixují konce pramenů;
 • se snaží poskytnout a udržovat potřebný objem vlasů.

Různé účesy pro střední vlasy založené na kaskáděpomáhají vytvářet zajímavé obrázky pro každý den, v noci, na slavnostní akci.Níže je uvedeno velké množství příkladů účesů.

K vytvoření denního účesu založeného na kaskádě na středních vlasech potřebujete:

 1. Umyjte si a osušte vlasy.Pokud foukáte do sucha, měli byste naklonit hlavu dolů a vysušit prameny od kořene ke špičce.
 2. Na konce kadeří naneste trochu gelu, vosku nebo pěny.Díky tomu bude viditelná struktura střihu, přechod z jedné úrovně do druhé.
 3. Získejte extra objem v kořenech vlasů vysoušečem vlasů.

Mezi nejoblíbenější kaskádové účesy patří:

 1. Účinek trochu rozcuchaného:
 • Pěna se nanáší na mírně mokré prameny (více u kořenů).
 • Vlasy jsou sušeny fénem (nejdelší prameny jsou stočeny dovnitř a nejkratší prameny jsou stočeny).
 • V případě potřeby se vlasy u kořenů mírně rozčesají.
 1. U oddělování- existují dva typy vlasů - s rovným nebo šikmým oddělováním.Špičky pramenů jsou mírně zabaleny dovnitř.
 2. Zarovnání:
 • Umyté vlasy se vysuší fénem.
 • Potom se aplikuje tepelné ochranné činidlo a prameny se žehlí.
 1. Hravý obrázek:
 • V kořenech se rozčesávají prameny.
 • Na konce je naneseno modelovací činidlo a všechny prameny jsou zkrouceny směrem ven.
 1. Curling- můžete kroucení kroutit po celé délce,od středu pouze konce vlasů.

Večerní účes se vytvoří takto:

 1. Nejprve se vlasy umyjí a vysuší.
 2. Na čisté prameny po celé délce se aplikuje malé modelovací činidlo (je lepší ho aplikovat na mírně vlhké vlasy).
 3. Potom vezmou natáčky, rozdělí vlasy na malé zámky a navine je.
 4. Vlákna rány se suší fénem a pečlivě se rozmotávají.
 5. Účes je připraven - prsty můžete simulovat obrázek (mírně zmlátit kadeře, aby u kořenů dosáhl lehkosti a objemu) a fixovat lakem.
 6. Rány jsou lehce zkroucené kulmou a fénem.

Chcete-li doplnit obraz, ozdobte účes malým příslušenstvím (například sponkou do vlasů).Pokud existuje třesk, pak je také lehce navinutý nebo pokládaný pomocí pěny, rovný a zkosený, plynule se mění v samotný účes.

S tenkými vlasy se poblíž čela provádí malá hromada, aby se získal větší objem.V tomto případě jsou kadeře upevněny elastickým páskem nebo sponkou na zádech, je vytvořen ocas.

Stylingové prvky

Hlavními podmínkami jsou krásné tipy, zachování a zdůraznění struktury účesu.Při vytváření účesů pro střední vlasy však existují určité zásady.Jsou spojeny tvarem obličeje.Správně vytvořený účes pomáhá skrýt a opravit nedokonalosti obličeje (příliš velké čelo, mohutná brada, kulaté nafouklé tváře, velké lícní kosti).

Pro kulatou plochu

S tímto tvarem plochy je nejvhodnější natržená kaskáda. Může býts nebo bez rány.Když děláte účes, musíte věnovat pozornost špičkám pramenů a zdůraznit přechod mezi nimi po celé délce.Pomůže to skrýt příliš velké tváře a malý krk.

Pro čtvercovou plochu

Kaskáda s mírně zvlněnými prameny pomůže zmírnit linie takové tváře - s těžkou bradou a hrubými lícními kostmi -.Při výběru třesku je lepší zůstat na šikmém nebo asymetrickém tvaru - tvaru tváře dodá hladkost, lehkost.

Při stylingu by se mělo používat malé množství pěny, gelu nebo laku, aby nevznikl účinek silných vlasů.Bude stačit jen zdůraznit tipy pramenů.

Pro oválný obličej

Tento typ obličeje je považován za nejuniverzálnější.K tomu jsou vhodné téměř všechny druhy kaskád a rány.Ale musíte se soustředit na to, které vlasy jsou silné nebo tenké, zvlněné nebo rovné.

Pokud jsou kadeře těžké a silné, je lepší zvolit šikmé, rozeklané rány, kaskádu s pečlivě profilovanými hroty a jasné přechody.Můžete experimentovat s rozloučením - uprostřed hlavy nebo na boku.

Pro kudrnaté vlasy

Na kudrnatých kadeřích vypadá kaskáda vždy velmi zajímavě a módně.Kudrnaté zámky nevyžadují silné frézování a ostré přechody.Dostatek světlých schodů.Pokud jsou prameny těžké, kaskáda pomůže vlasy zesvětlit, dodá jim lehkost a vzdušnost.Bangy na kudrnatých vlasech nejsou vždy vhodné, můžete zastavit na kratším žebříku poblíž obličeje (na úrovni nosu nebo uší).

Pro tenké vlasy

Tento střih je ideální pro tenké vlasy.Velké množství přechodů, vrstev dělá tenké kadeře objemnější, svěží.Frézování pramenů po celé délce nebo jen na koncích dává tenkým vlasům ještě větší vzdušnost a vrstvení.Různé typy zvýraznění také vypadají výhodné.Hladký přechod barev po celé délce vlasů vytváří efekt silnějších, luxusnějších pramenů.

Při navrhování účesů na tenkých vlasech by se měla věnovat větší pozornost tomu, aby se kořenům přidělil objem:praní prstenců, naklonění hlavy dolů a vysušení od kořene ke špičce.

Na konce pramenů by měl být nanesen malý gel a kadeře by měly být zabaleny nebo dovnitř.Je lepší použít pro styling žehličky (zarovnání pramenů a větší jasnost střihu) nebo kulatý kartáč (pro zkroucení konců).

Péče o kaskádu

Tento střih je nenáročný a po několika jednoduchých pravidlech zůstanou vaše vlasy svěží a stylové po dlouhou dobu.

Je nezbytné:

 • sledovat čistotu vlasů - mastnými a neupravenými prameny kaskáda ztrácí svůj tvar, vypadá pomalu a ošklivě;
 • ze stylingových výrobků vyberte pěnu nebo fén na vlasy s horkým vzduchem (časté a hojné používání laku zničí strukturu účesu, bude příliš těžké);
 • používejte kulatý kartáč pro česání a styling.
 • Fotografie: pohled zepředu a zezadu

  Dlouhé a pevné místo mezi módními a stylovými účesystřih kaskády na středně dlouhé vlasy neztrácí na popularitě, často se nachází na fotografii.Snadnost stylingu a různé možnosti účesu, zajímavá textura, kombinace s rány, schopnost napravit nedokonalosti obličeje - to vše jsou výhody kaskády.Různé typy zvýraznění a ombre učiní kaskádu ještě originální.

  Video: kaskáda srážky na středních vlasech

  Workshop.Kaskáda pro středně dlouhé a dlouhé vlasy:

  Jak snížit kaskádu pro středně dlouhé vlasy.Lekce videa: