Kaskáda pro krátké vlasy.Foto srážky vpředu a vzadu, se rány a bez nich, styling pro kulatý, oválný, čtvercový obličej

Existuje mnoho možností pro krásné účesy pro krátké vlasy, ale jednou z nejvhodnějších je kaskádový střih.Vypadá skvěle bez ohledu na typ vzhledu, barvu očí a vlasů dívky, jak můžete vidět na fotografiích zveřejněných na internetu.

Výhody kaskádového střihu

Kaskádový střih se jednou stal populárním a nadále zůstávádíkyvýhodámJsem ve srovnání s jinými krátkými účesy:

 1. Relativní jednoduchost provedení.Je téměř nemožné to zkazit, a i když někdo uspěje, je možné výsledek opravit.
 2. Snadná instalace, která nevyžaduje žádné dodatečné náklady na materiál a čas.Vzhledem k tomu, že po mytí není nutné kaskádu upravovat fénem, ​​bude možné udržovat zdravé vlasy déle.
 3. Výběr krátké kaskádové variace, s ohledem na ovál tváře, strukturu vlasů, tvar hlavy, můžete skrýt vady, zdůraznit prospěšné rysy obličeje a těla nebo odvrátit pozornost od nich.
 4. Díky několika jednoduchým manipulacím je možné zvolit kaskádovou variantu pro mladé ženy i ženy ve zralém věku.V případě potřeby se účes promění v obchod, slavnostní a každodenní účes.Typ vlasů a jejich struktura nehrají žádnou roli.
 5. Kaskáda pro krátké vlasy jde dobře se styly, jako je bob, čtverec, pixie, umožňuje použití takového prvku jako třesk, vypadá dobře na obarvených, pruhovaných a dokonce i šedých pramenech.
 6. K zdravým vlasům přispívá potřeba častých návštěv v salonu, aby se zachoval tvar kaskády a neustálé stříhání dělených konců.

Nevýhody střihu

I přes možnost rychlého stylingu střihu vlasů v kaskádě to nemůžete udělat úplně.Dokonce i styling, který vyžaduje úmyslnou nedbalost, bude vyžadovat alespoň minimální denní úsilí, jinak bude vzhled příliš nedbalý.

Relativní kontraindikace kstřih pod kaskádou pro krátké vlasy je velmi kudrnatý a příliš silný a houževnatý, zlobivý, nelze jej vyhladit, rychle vykrmovat.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Technika provádění kaskády

Stejně jako u každého stříhání vlasů by kaskádě krátkých vlasů měla předcházet příprava - mytí vlasů, ošetřování vlasů balzámem.

Dále je nutné:

 1. Oddělte spodní prameny.
 2. Natočte vlasy z hlavy do škrtidla a připevněte je ke korunce sponou.
 3. Pomocí hřebenu nadzvedněte jeden zámek najednou, začněte nad ušima, a nůžkami odstřihněte vlasy pod úhlem 45o .
 4. Následující prameny - v chrámech - jsou stříhány pomocí stejné technologie.
 5. Vlasy na krku jsou zezadu rozděleny na dvě stejné části a stříhány ve stejném úhlu.
 6. Odstraňte sponu, rozdělte vlasy na temeni hlavy postranní částí a jeden pramínek ořízněte bez zkosení.
 7. Na okrajích sudých pramenů se provádí ředění.
 8. Vlasy se suší pomocí vysoušeče vlasů a vlasy se upravují po celé délce vlasů ztenčujícími nůžkami.

Fotografie: čelní a zadní pohled

Technologická doporučení a tajemství profesionálů

Slovo „kaskáda“ hovoří samo za sebe a princip stříhání kaskády pro krátké vlasy je vždy stejný - vlasy padají v pramenech zkrácených na koruně a sahajících až po krk a bradu.

Nejjednodušší a nejběžnější provedenísrážky spočívají ve výběru centrálního zvlnění pro referenční bod, na který je upravena délka zbývajících vlasů.Zpočátku je tato centrální lokna odříznuta a všichni ostatní ji vyzkoušejí.

Prameny se začínají stříhat z týlní části hlavy pozvolným pohybem k horní části hlavy.

Příliš nadýchané, husté vlasy podléhají ztenčování, horní část hlavy není příliš zkrácena, protože tím se zvětší objem.Přechody ze zkrácených na protáhlé kadeře by měly být měkké, hladké.

Jsou-li vlasy tenké, křehké, měla by se naopak horní část kadeří zkrátit ostrými kapkami a roztrženými konci.Zvláštním tajemstvím zkušených řemeslníků je způsob zpracování okrajů střihu.Kromě konvenčních a ztenčujících nůžek, mnoho používá nebezpečný břitva, s pomocí kterého skoky kaskády dopadají být strmější, “řez”.

Údery jsou skvělým doplňkem krátké kaskády vlasů.Zkušený stylista, dokonce i z fotografie, si může vybrat tvar, délku, směr a strukturu třesku pro konkrétního klienta.

Pro koho je kaskáda pro krátké vlasy vhodná

Nejvhodnější vlasy pro kaskádu jsou tenké poslušné prameny.Dříve se stylisté domnívali, že kaskáda je kontraindikována k majitelům kudrnatých, silných, tlustých a těžkých kadeřů, nyní to znamená pouze to, že je nutné pečlivě vybrat tvar střihu, ztenčit hloubku a třesk s roztrženými konci.

Moderní účesová kaskáda pro krátké vlasy (fotoje vidět níže) zahrnuje velké množství technik pro úpravu objemu, vyhlazení příliš kudrnatých kadeří, zvedání těžkých vlasů u kořenů a zúžení.

Všechny tyto techniky činí z kaskády krátkých vlasů univerzální účes pro drtivou většinu dívek a žen.Ovál tváře, tvar nosu, rysy čela a uší neovlivňují výběr krátké kaskády - vyhovuje absolutně všem typům.

Pro kudrnaté vlasy

Přírodní těsné kadeře nemohou sloužit jako překážka pro stříhání kaskády i na krátkých vlasech.Fotografie kudrnatých osobností, které si vybraly podobný účes, to mnohokrát dokazují.

Při krátkém řezání pod kaskádou je však třeba vzít v úvahu několik nuancí:

 1. Potřeba častých úprav při návštěvě kadeřníka přibližně jednou za šest týdnů.
 2. Pro příliš zlobivé vlasy, které vypadávají z celkové hmotnosti, budou zapotřebí speciální kosmetika - krémy, pěny, pěny.V každodenním stylu stačí jeden z nich použít a prameny pečlivě osušit.Můžete použít žehličku.
 3. Malé úsilí bude vyžadovat vytvoření romantického obrazu nebo sledování kánonů přísného obchodního stylu.

Pro rovné vlasy

Rovné vlasy jsou ideálním polem pro provádění kaskádového střihu. Oříznuté vlasy na koruně dodají objem, česání v kořenech způsobí, že vaše vlasy budou svěží, a po podání se na obou stranách zvednou hladké prameny.Tipyzkroucené dovnitř, pokrývají široké lícní kosti, směrem ven - odvádějí pozornost od úzké špičaté brady.

Přímý rovný třesk pomůže opravit protáhlou plochu a zamaskovat nepravidelný tvar čela.Chcete-li přidat lesk na rovné vlasy, je možné použít minimální množství stylingových prostředků k vytvoření „ježka“ nahoře nebo na okrajích blikající „peří“.

Pro tenké a tenké vlasy

Pro tenké, vzácné vlasy je prakticky vytvořena kaskáda stříhání vlasů.Kroky, různé délky kadeří, vrstvení pomůže vytvořit vzhled svěžích vlasů.Tenké, neustále oddělené konce jsou odříznuty každou aktualizací účesu, takže to bude vypadat elegantně.

Bude vytvořen pocit zdraví, vlasy budou plné vitality a lesku. Při krátkých délkách je řídké vlasy snazší vyčesávat, stočit a rozšířit účinek fixačních prostředků.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní střih bobů na středních vlasech.Fotografie, přední a zadní pohled.

S ranou nebo bez rány ořízněte kaskádu

Majitelé standardního oválu osoby, která nemá vady, si mohou podle vlastního uvážení zvolit možnost ořezat kaskádu pro krátké vlasy.V tomto případě si můžete vybrat účes bez třesku a se třeskem.Tvar, délka a provedení ofina mohou být libovolné.

Dívky, které se rozhodnou změnit svůj styl a přejít z dlouhého účesu na krátkou kaskádu, si mohou nejprve zvyknout, aniž by si na to zvyklyna váš nový obrázek a teprve poté experimentujte s rány.

Ženy s nepravidelným tvarem obličeje, které chtějí skrýt vrásky, mateřská znaménka nebo věkové skvrny, by se jizvy měly uchýlit k výkonu rány.Milovníkům kreativních účesů, stylu „pixie“, kombinaci různých účesů a stylů, stylistům se také doporučuje, aby tento prvek použili při vytváření jedinečného obrazu.

Které rány si vybrat

Pro dámy, jejichž tvář se neliší v ideálních proporcích nebo má nedostatky, které vyžadují maskování, je vhodné zvolit způsob, jak maskovat stávající vady.K prodloužení příliš zaoblené tváře jsou schopny asymetrické šikmé rány s odstupňováním na koncích.

Podlouhlá tvář s podlouhlou bradou je vhodnější pro rovné, rovné rány, velmi dobře zaoblené takovou ranou ve francouzském stylu.

Velmi pečlivě je třeba zvolit možnost se třeskem pro majitele velmi kudrnatých vlasů. Potřeba neustálého narovnání, upokojení zlobivých kadeří může způsobit mnoho problémů, což zkazí první příjemný dojem lehkosti a vzdušnosti účesu.

Roztrhaná kaskáda

Na fotografii jsou jasně vidět všechny výhody roztrhané kadeřnické kaskády pro krátké vlasy.Každá žena s takto upravenými vlasy se stává velkolepou, atraktivní, tajemnou a jedinečnou.Roztrhané konce kaskády v kombinaci se čtvercem, fazolí nebo pixie, doplněné asymetrickými rány - velmi odvážné řešení, které poskytne zájemze strany mužů.

Starší ženy, které chtějí ztratit deset let, se na to mohou spolehnout výběrem roztrhané kaskády. Trochu drsný vzhled, i když kadeře, které vyčnívají různými směry, úhledně naskládané kadeře, objemná, rozcuchaná koruna vytvoří obraz roztomilé šibalské bestie se světelným charakterem a veselým uspořádáním.

Absolvované

Kombinace tuhých rovných vlasů a úzké tváře s tenkými rysy vyžaduje odstupňování kaskádovým střihem.Tím se eliminuje potřeba každodenního dlouhého stylingu, skrývá se hranatý tvar, oválný obličej.

U neživých, slabých, tenkých a tenkých vlasů, jakož i při stříhání přírodních kadeří by se stupnice měla používat velmi opatrně.Vzácné tenké vlasy bez objemu, vystavené nadměrnému odstupňování nejenže nezískají objem a nádheru, ale stanou se podobnými napůl roztrhlým peřím.

Podle povahy musí být kudrnaté vlasy ostříhané, protože po vysušení se zkrátí kvůli přirozenému zvedání kadeří. Pokud jsou stále odstupňovány, aniž by vzaly v úvahu zvlnění, bude účes příliš krátký.

S krátkou korunou

Řezání kaskády pro krátké vlasy se zkrácenou korunou dokonale koriguje plochý zátyl, příliš kulatou, čtvercovou nebo trojúhelníkovou plochu.Kvůli krátkému střihu na vrcholu a pramenům sestupujícím v kaskádových krocích je zátyl uměle nadhodnocen, čtvercové prvky jsou zaobleny a pokryté široké čelo.

Dívky,náchylný k plnosti, ocenit kaskádu zkrácenou u koruny.Svěží líce a široké lícní kosti pokryjí prameny sestupující z chrámu s postupným prodlužováním k krku.

Unikátní snímek bude vytvořen kombinací sestávající ze zkrácených vlasů u koruny, boční části a asymetrického třesku s potrhanými okraji a podlouhlým bočním stočením, dosahujícím celkové délky účesu.To vytvoří vynikající účinek proti stárnutí, učiní ženskou siluetu elegantní a svůdnou.

Italská kaskáda

Na první pohled je italská technika velmi podobná způsobu řezání kaskády.Aurora, jak se také říká, nemá ostré změny v délce, přechody z krátkých vlasů na delší prameny jsou prováděny jemně a hladce.

Fotografie z italské kaskády.Účes je vhodný pro středně dlouhé vlasy a krátké.

Hladké, bez prahů, zámky vlasů přispívají k snadnému česání a rychlému tvarování. Lehké ztenčení pomáhá uklidnit zlobivé kadeře.Prameny zkrácené na chrámech otevírají líce a lícní kosti, takže úzká tvář je mnohem větší a objemnější.

Dvojitá kaskáda pro krátké vlasy

Podstatou dvojité kaskády pro krátké vlasy je rozdíl v délce.To zpomaluje proces stříhání vlasů a komplikuje úlohu kadeřníka.Pokud je při provádění konvenční kaskády zachycen tlustý pramen vlasů pro každý střih, pak při provádění dvojité kaskády kadeře oddělují tenké.

Čím častěji se provádí rozdíl v délce, tím větší bude účes.Spodní řada vlasůobvykle o něco delší než konvenční kaskáda.Dvojitá kaskáda se hodí také pro jakýkoli typ vlasů a pod jakýkoli ovál tváře.

Kaskáda Bob Kare

Střih vlasů Bob Kare s kaskádou pro krátké vlasy (na obrázku) byl vyvrcholením tvůrčího hledání světových vůdců v kadeřnictví.Úspěšné propletení tří stylů, z nichž každý byl dříve plnohodnotným, vytvořilo ve světě módy pocit.

​​

Účes je tvořen zkrácenou fazolí nahoře a na zádech, protáhlou ve formě zvlnění kadeře na tvářích s plynulým přechodem z fazole do vozu kaskádovými sestupy.Výsledkem je avantgardní, ubohý a odvážný zároveň jemný a romantický obraz mladé snílek, i když už je daleko od 40-50 let.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes na bob pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Nejnovější trendy v kaskádových srážkách pro krátké vlasy

Abychom udrželi krok s dobou, všude, kde máme čas a vyzkoušeli všechno, musíte si vybrat lehkost a jednoduchost v oblečení, líčeníúčes.Řezání kaskády speciálně pro krátké vlasy neztratí svůj význam déle než jeden rok.

Nejběžnější kaskádové varianty s odstupňováním, používající rány různých typů - zejména roztrhané, asymetrické, silné a dlouhé.Jakékoli triky vedoucí ke zvýšení objemu, vzdušnosti, beztížnosti ostříhání a zároveň něhy a romantiky obrazu budou módní.

Pravidla stohování

BV souladu s moderním způsobem jsou kadeřníci kategoricky proti pevné fixaci jakéhokoli stylu, bez ohledu na typ vlasů.Nástroje používané pro úpravu vlasů by měly být měkké, neviditelné.

Je nezbytné dosáhnout zachování přirozeného lesku, maximální svobody, pohyblivosti každého zvlnění.Žena by měla zažít pocit lehkosti, pohodlí, potěšení.

S oválnou tváří

Položení krátké kaskády pro dívky s oválnou tváří není nijak zvlášť obtížné.Je lepší, když se větší objem nevytvoří nikoliv na koruně, ale na bocích.Lehký, hladký třesk bude vypadat zajímavěji s potrhanou hranou.Je lepší dotáhnout konce spodní řady vlasů, zatímco směr nehraje žádnou roli.Jemný a ženštější bude dívka s oválným stylem obličeje s kleštěmi „zvlnění“.

S kulatým povrchem

K úspěšnému vytvoření kruhového povrchu je naopak třeba na koruně vytvořit maximální objem dvojité kaskády.K posílení efektu a dlouhodobému konsolidaci objemu stylisté doporučují před čistěním aplikovat jeden ze speciálních produktů - pěnu, pěnu, mléko, na čistě umyté ještě vlhké vlasy.

Poté můžete začít stylizovat - vlasy na koruně s kulatým hřebenem se táhnou a suší se fénem, ​​trochu rozetřeným, zvedají se od kořenů a stále se suší.

Je lepší zakrýt spodní část obličeje zvlněními zvlněnými dovnitř a narovnat vlasy po celé délce železem.Doporučenoupustit od třesku, ale existuje-li zvláštní touha, musí být položena rozloučením, protože asymetrie pomáhá opravit ovál kulaté tváře.

S čtvercovou tváří

Popsané způsoby prodlužování kulaté tváře jsou částečně vhodné pro dívky se čtvercovou tváří.Stejně jako v předchozí verzi, přímé dělení, tlusté rovné rány, jsou jakékoli projevy symetrie nepřijatelné.Povoleno použití světelných vln.

K nadzvednutí tenkých, měkkých kadeří na temeni hlavy používají stylisté lehkou hromadu.

K posunutí osy symetrie přispívá klikaté dělení.Nelze uměle rozšířit již tak široké tváře obličeje pomocí silně zvlněných vlasů.

Jakou barvu zvolit

Není vhodné experimentovat s barvením v krátké kaskádě.Monotónnost krátké kaskády stříhání je nesporným zákonem.Hnědé vlasy jakéhokoli stínu, zralý kaštan, zralá pšenice - všechny barvy blízké přírodní, dokonale zdůrazňují individualitu.

Barevné zvýraznění způsobí, že účes bude příliš honosný, bez chuti. Kaskáda s ombre bude vypadat nedbalá, vzhled nádhery zmizí. Je velmi obtížné vytvořit účinek spálených vlasů, pokud není dostatečně dlouhý.Pro tento styl zbarvení jsou vyžadovány vlasy určité délky.

Technika barvení vlasů pro kaskádové srážky

Způsoby barvení, jako jezvýraznění kontrastu, ombre, četná „peří“ a použití vícebarevných kapek.Stylisté se však setkávají s nadšenými fanoušky zvýraznění a kvašení.V mírných množstvích začali lehce „oslňovat“ korunní část kadeří nebo dělají rány o něco lehčí než zbytek vlasové hmoty.

Novinkou minulých let - „Sůl a pepř“, která se používá k vytvoření popelového tónu, neztratí svou popularitu.

Odvážným řešením zbarvení je soustředění pozornosti ostatních na jednu malou, ale velmi jasnou část účesu.Může se stát tenkým jasným zvlněním, které vyniká proti obecnému homogennímu pozadí přirozené barvy.

Několik velmi krátkých špiček po celé délce vlasů, namalovaných v neobvykle jasných barvách - od červené po fialovou, vypadají ještě odvážněji.Zejména tato technika vyhovuje roztržené kaskádě.

Způsob provádění zvýraznění prošel některými změnami.Hlavní věc jsou tenčí prameny, malované v různých odstínech.Široké kadeře různých odstínů ztratily svůj význam.Je důležité dodržovat podmínku plynulého přechodu z jednoho stínu do druhého.

Řezání kaskády pro krátké vlasy vypadá avantgardně a svěží díky použití neočekávaných barev, jako je kyselina a neon, při zvýraznění různých odstínů.Četné fotografie zveřejněné v módních časopisech naznačují popularitu šedého zvýraznění a pokračování tohoto trendu v letošním roce.

Krátké srážky již dávno ztratily pověst jednoduchostiúčesy, často vybírané línými a málo módními dámami.Nejlepším důkazem toho je rozmanitost forem, stylů, způsobů stříhání a barvení kaskády na krátkých vlasech.

Video o kaskádě pro krátké vlasy

Kaskáda pro krátké vlasy.Výběr fotografií:

Nejlepší výběr kaskádových účesů pro krátké vlasy: