Kartáčování vlasů, co to je.Hřeben, elektrický vysoušeč vlasů, stylingový kartáč.Cena, která je lepší

Chcete-li vytvořit krásný styl, musíte znát některé nuance, stejně jako speciální nástroje pro péči o vlasy v arzenálu.Jedním z těchto zařízení je kartáčování - pohodlný a všestranný hřeben.S její pomocí je snadné udělat hollywoodské kadeře, hravé kadeře a dokonale hladké vlasy.

Co je to kartáčování

Hlavní výhodou kartáčování je to, že nepoškozuje vaše vlasy. Účes je přirozený a použití tohoto typu hřebenu je snadné.

Funkce

Kartáčování vlasů je hřeben, který může dokonce nahradit curling a žehlení.Široká škála jeho aplikací vám umožní udělat si nejrůznější styl.

Lze jej například použít takto:

 • k narovnání nebo stočení kadeře;
 • dávají objem účesu s tenkými vlasy.Můžete si udělat skvělý styl zvednutím kudrlinek u samých kořenů;
 • na úpravu zlobivých vlasů.

Pro správný výběr kartáčování je nutná jejich znalost.základní typy.

Odrůdy

Před získáním hřebenu je důležité nejprve prostudovat vlastnosti nástroje. Mezi různými tvary a barvami je snadné se zmást. Je také nutné určit, co přesně chcete z hřebenových kudrlinek nebo malých kudrlinek.

​​
 1. Jednoduché kartáčováníje známý druh hřebenu s různými typy štětin.Modely se od sebe liší povlakem a průměrem válce.Můžete si koupit takový hřeben za cenu 50 až 1500 s.
 2. Tepelné kartáčování- hřeben s mnoha otvory na povrchu.Jsou určeny pro rovnoměrné rozložení vzduchu, díky čemuž se vlasy rychleji suší a nepálí.Kromě toho se zámky fixují přímo během sušení, což výrazně šetří čas.Cenové rozpětí: od 1300 do 5800 rublů.
 3. Elektrické kartáčováníje stejné vysoušeč vlasů nebo kulma.Hlavní výhodou modelu je ergonomie a snadné použití, protože během pokládky pracuje pouze jedna ruka.Příslušenství si můžete zakoupit od 800 do 5500 rublů.
 4. Polokruhový kartáčmá zakřivený tvar.Určeno pro curling krátké vlasy (například rány), stejně jako pro styling srážky jako bob a bob.Takový hřeben je vhodný pro tvarování špiček dlouhých pramenů sotva znatelným kroucením.Cena od 80 do 570 rublů.
 5. Tenký kartáč na rouno- úzký hřeben s přírodními štětinami.Slouží k vytvoření hromady u samých kořenů, aniž by zamotávala vlasy.Cena od 40 do 180 rublů.
 6. Úzkýpříslušenství k vytvoření dělicí stěny- nástroj ve tvaru hřebenu.Její druhé jmenování je rozdělení účesů na prameny.Funkce - velmi tenké pero.Můžete si koupit hřeben za cenu 60 až 150 rublů.
 7. U úzkého modelu s dlouhými zubyje velmi vhodné česat kadeře a kadeře.Dobrý vzorek má pohodlnou rukojeť a široké, silné zuby na základně.Cenové rozpětí je poměrně široké: od 80 do 350 rublů.
 8. Hřebeny se silnými zubyjsou nezbytné pro majitele krátkých srážek.Můžete si koupit hřeben za cenu 40 až 450 rublů.
 9. Velký kartáč se smíšenými štětinamiusnadní dívkám život se silnými a hrubými vlasy, protože takový nástroj masíruje vlasovou pokožku a dává vlasům lesk.Ceny od 250 do 700 rublů.
 10. Možnost rozmotávání vlasůse vyznačuje měkkými štětinami a jemně rozmotávajícími vlasy s nejsložitější strukturou.Můžete si koupit tento typ zařízení, udržet v ceně 300 až 870 rublů.
 11. Druh hřebenu pro prodloužené kadeřese vyznačuje extrémně měkkými a širokými zuby.Ceny od 400 do 950 rublů.

Při výběru vhodného typu je třeba při výběru kartáče zohlednit i jiná kritéria.

Pravidla pro výběr

Kartáčování vlasů je hřeben s různými materiály pro výrobu štětin a podkladů.Od nich závisí zdraví vlasů a krása stylingu.

Základem je:

 • Plast. Tento materiál má významnou minus: často se pod vlivem roztavívysoká teplota.Majitelé takových závorek berou na vědomí, že nástroje s plastovými válci často zaměňují vlasy.Mezi výhody nákupu nízké ceny.
 • Kovový. Takový povlak se rychle zahřívá, takže doba snášení se znatelně zkracuje.Je třeba si uvědomit, že čím vyšší je teplota vlasů vystavena, tím větší poškození způsobuje během stylingu.Proto by se dívky s tenkým nebo oslabeným zbarvením vlasů měly lépe vyhýbat kartáčování kovovou základnou.Hřebeny s takovými válci navíc pletou prameny.

 • Dřevěný válecvyhrává z hlediska šetrnosti k životnímu prostředí a trvanlivosti.Takové ochlupení je mírně zahřáté, což znamená, že je bezpečný pro vlasy.Pokud je strom nahoře lakovaný, můžete si bezpečně koupit hřeben.
 • Keramické doplňkyjsou velmi žádané díky jejich úspěšnému stříkání, které rovnoměrně distribuuje teplo a má antistatické vlastnosti.
 • Uhlík- materiál není běžný, ale velmi odolný.
 • Ebonitedokonale neutralizuje statickou elektřinu.Gumovitý materiál se doporučuje použít i na prodlužování vlasů.

Druh štětiny je stejně důležitým aspektem při klasifikaci kartáčů.

Přírodní štětiny jsou obvykle koně nebo prasata.Každý rok se kvalita přírodního materiálu stává více promyšlenou.

Výhody přírodních závadštětiny:

 • dodávající vlasům zvláštní lesk.Nástroj s nylonovou štětinou se s takovým úkolem určitě nevyrovná;
 • prodloužení vlasů, narovnání.Důležitý okamžik pro ty, kteří nepoužívají kulmy.

Umělé štětiny jsou skvělou volbou pro vytváření objemu a curlingu. Hlavní věc je, že špičky štětin jsou zaoblené a kvalita nylonu je na vysoké úrovni.Jednoznačným plusem umělého materiálu je odolnost a hygiena.

Pro vytvoření svěžího stylu jsou nezbytné kombinované štětiny (částečně z nylonu, částečně z přírodních vláken).Kartáč na vlasy je hřeben, jehož průměr základny by měl být také zohledněn.

V závislosti na délce vlasů bude nutný určitý obvod:

 • pro úpravu krátkého střihu ženy nebo muže je lepší koupit brashing s průměrem 1,5-2 cm;
 • pro majitele středně dlouhých vlasů je vhodné zvolit kruh 3-5 cm;
 • pro účesy pro ženy s dlouhými vlasy je nutné použít brashing o průměru 6-9 cm.

Pokud je cílem poskytnout objem vlasů, doporučuje se upřednostňovat hřebeny s velkým průměrem.Pokud je to nutné, stočte konce a položte rány, budete potřebovat menší nástroj.

Kromě výše uvedených funkcí existují i ​​další užitečná pravidla.Materiál rukojeti by neměl být klouzavý, protože musíte vlasy vláčet a hřeben se může zamotat.Aby nedošlo k tomu, aby se brašna během provozu vymkla z rukou, je vhodné zvolit kopii s pogumovanou rukojetí. Speciální oddělovač gumy na konci hřebene pomůže izolovat prameny.

Nejlepší výrobní společnosti

Kartáčování vlasů je multifunkční hřeben a jeho použití by mělo být pohodlné.Profesionální kadeřníci důvěřují pouze důvěryhodnému výrobci.Kromě toho je lepší koupit kvalitní model jednou, než si donekonečna koupit nový hřeben, který nahradí zlomený.

 1. Olivia Gardenje jednou z nejpopulárnějších společností vyrábějící kadeřnické nástroje.Keramické hřebeny této společnosti mají promyšlený design a vysokou kvalitu, a proto se tak zamilovali do významných kadeřníků.Výrazným rysem je povlak iontů, který odpuzuje vlhkost.Díky této vlastnosti dochází k odpaření vody z vlasů mnohem rychleji, vlasy nejsou vystaveny vysoké teplotě.
 2. BaByliss Thermal Brashingsi získal pověst díky svým inovativním technologiím a vysoce kvalitnímu výkonu.Perfektní styling napomáhá řada průtoků a teplotních podmínek.Mezi další výhody patří pohodlná rukojeť a rotace trysek.
 3. Philips HP 8664- vysoušeč vlasů s velkým štětcem, doplněný menší tryskou.K dispozici jsou také speciální čepice na ochranu štětin.Z mínusů se však dá odlišit vysoká cena, ale jejich pořízenínářadí na vlasy - nepochybně dobrá investice!
 4. Dewalje společnost, která se spoléhá na přirozenost.Krásné dřevěné jílce a přírodní štětiny jsou charakteristickými znaky kartáčů této společnosti.Hřebeny jsou opravdu velkolepé a osloví ty, kteří se nebojí impozantní hmotnosti přírodního dřeva.
 5. Hairway ION keramikaje model s ionizační funkcí a keramickým povrchem.Gumová rukojeť zajišťuje, že během péče o vlasy nedochází k prokluzování a zahřívání.Pro oddělení pramenů je hřeben vybaven speciálním ocasem.
 6. Remington B98REU Hedvábný kulatý kartáč- model se štětinami divočáka v kombinaci s ionizujícími nylonovými štětinami.Skvělá možnost přidat objem bez ztráty lesku.Textura držadla je měkká, hřeben neklouže.K dispozici je odlučovač trysek.
 7. Braun Satin Hair 5- Model se speciálně navrženým sítkem zabraňuje uvíznutí vlasů.Tvar trysek zajišťuje rovnoměrné rozložení horkého vzduchu.Díky pohodlné regulaci teploty lze zabránit poškození vlasů.Velkou výhodou modelu je funkce proudění studeného vzduchu.Souprava obsahuje 3 trysky, které se liší průměrem i objemem.Pro větší pohodlí se kabel otáčí.
 8. Rowenta CF 9520je skutečný vícestránkový motor s rotujícími tryskami.Možnost současného sušení a curlingu.Materiál štětin je syntetický, měkký.K dispozici je ionizační režim.Produkt má nízkou hmotnost v kombinaci s keramikoupotažený.Zahrnuje 2 trysky různých průměrů.
 9. Vitek VT-2296je výkonný model s funkcí přívodu studeného vzduchu.Plastová rukojeť je dobře promyšlená, neklouzne do rukou.Nastavuje se rychlost ohřevu.Včetně dvou trysek.Významným plusem je přijatelná cena.

Styling s kartáčováním

Kartáčování vlasů je hřeben, který vám umožňuje provádět různé manipulace s vlasy.

Vytvořte svazek

Zpočátku (před zahájením postupu) byste si měli vlasy důkladně umýt a poté je mírně osušit.

Poté:

 • se majitelům dlouhých kadeří doporučuje snížit je a nasměrovat proud horkého vzduchu z kořenů ke špičkám.Hlavní věc je udržovat vzdálenost nejméně 10 cm mezi hlavou a vysoušečem vlasů, aby nedošlo k spálení vlasů.Efekt bude patrnější, pokud nejprve nanesete na vlasy speciální pěnu na objem;
 • poté by se vlasy měly rozdělit na široké zámky.Aby se navzájem nezasahovaly, je lepší fixovat volné kadeře vlásenky;
 • Vybraný pramen musí být sušen kartáčováním a kroucením na hřeben na samém začátku růstu.Po vysušení kořenů provlékněte pramen;
 • podle tohoto principu je každý pramen zpracován.V každém stádiu je důležité vlasy dobře osušit, jinak styl nebude trvat dlouho.

Narovnejte kadeře

Pokud je cílem dokonale rovný a lesklý účes, je lepší koupit brashing s přírodními štětinami.

K dosažení požadovaného výsledku byste měli:

 • jemně „navinout“ vlasy na hřeben;
 • zapněte vysoušeč vlasů a pod vlivem horkého vzduchu „vytáhněte“ prameny přímo nahoru.Nejprve se zpracují postranní vlasy a pak se stočí z centrální části hlavy.

Nasazení tresků

Pro tento případ potřebujete nástroj malé nebo střední velikosti.

Použití štětců na vlasy pro styling ofinu.
 • by se měl na hřeben navinout rovný třesk a poté se vysušil fénem;
 • šikmý model je šikmo ovinutý a rozprostírá se směrem k nejdelším vlasům;
 • jsou asymetrické rány položeny obvyklým způsobem, aniž by vytvářely příliš kulatý tvar.

Curling

Kadeřníci nedoporučují curling vlasy, které jsou příliš mokré, takže byste je měli trochu vysušit, než začnete s stylingem.

Potom:

 • , aby se všechny vlasy rozdělily na prameny, přičemž začátek dělení musí být od zadní části hlavy;
 • distribuují stylingovou pěnu na povrchu vlasů;
 • přičemž prameny se provádějí po jednom, navíjí se každá z nich na kartáč (pro větší účinek se doporučuje použít minimální průměr) a poté se suší opačným sušením;
 • upevněte kudrnaté prameny lakem.Pro tento typ účesu je lepší použít termální brashing s umělými štětinami.

Pravidla pro péči o hřebeny

Pamatujte, že kartáčování jeosobní hygiena. To znamená, že by se měla udržovat v čistotě a mělo by být ponecháno zvláštní místo pro česání.Vzhled produktu také závisí na kvalitě péče.

Při nesprávném použití nebude kartáčování schopno správně stohovat kadeře nebo je dokonce poškodit.

Lupy, štípané konce, matná barva - to vše může být výsledkem lhostejného přístupu k vlasovému nástroji.Hřeben je nutné umýt jednou týdně.

Toto se provádí následovně:

 • Produkt důkladně očistěte od vlasů.K tomu můžete použít speciální hůlky nebo pletací jehlice nebo hřeben s dlouhými a řídkými zuby.
 • Připravte si mýdlový roztok, opláchněte jej kartáčem.
 • Vezměte dostatečně hlubokou nádobu, do ní nalijte studenou vroucí vodu.
 • Spusťte hřeben do vody na 10 sekund.Nejprve se musíte ujistit, že materiál, ze kterého je vyroben, vydrží vysokoteplotní tekutinu.
 • Ke zbytečnému čištění kartáčů od zbytků, sušené pěny a jiných malých částic lze použít zbytečný zubní kartáček.Čistí jak základnu, tak štětiny.
 1. Neměli byste dát hřeben cizím lidem, i když jsou blízcí přátelé. Na pokožce hlavy žije mnoho mikroorganismů, které nemusí zasahovat vůbec do jedné osoby, ale přinesou další potíže dalším.Může to být lupina, svědění nebo věci jsou mnohem vážnější, například mykóza.
 2. Jakákoli kvalita může býthřeben, bude muset být měněn každých šest měsíců. Během péče o vlasy na něm zůstávají stopy tuku a další částice, což vytváří příznivé prostředí pro vývoj patogenů.Krátká životnost vůbec neznamená, že tento nástroj můžete ušetřit.Koneckonců, i po dobu šesti měsíců, je nekvalitní hřeben schopen výrazně poškodit vlasy.
 3. Používání poškozeného produktu se nedoporučuje. Často je škoda zahodit oblíbený hřeben s hřebíčkem.Rozloučit se s takovým asistentem by mělo být snadné a bez lítosti - hřeben roztrhne vlasy a poškrábá pokožku.

Kartáč na vlasy se široce používá v salonech. To naznačuje jeho účinnost.Při návštěvě kadeřníka nemůžete získat 100% záruku, že mistr zachází s nástroji správně.Na začátku relace se doporučuje zeptat, jak jsou zařízení dezinfikována.Pokud vám odpověď nevyhovuje, je lepší odmítnout služby pána.

Autor:Lundfolk

Užitečná videa o kartáčování vlasů a jejich aplikaci

Výběr kartáčku: ]

Jak stylizovat pomocí kartáčování: