Karboxyterapie - co je to v medicíně a kosmetologii, recenze, cena

Karboxyterapie je léčebný postup, jehož významem je dávkování oxidu uhličitého (СО2 )pod kůži, což je analogický proces obvyklý v organismu při tvorbě této látky v tkáních.

CO2se tvoří ve tkáních, vstupuje do krevního oběhu a je vylučován dýchacím traktem.Se změnami souvisejícími s věkem po 30 letech se však zpomaluje.Karboxyterapie napodobuje tento proces, stimuluje tok kyslíku do tkáně kůže z krve, produkci přírodního kolagenu.

Používejte jej nejen v estetické kosmetice, ale také pro léčebné účely.

Zvýšené hladiny kyslíku spouštějí metabolický proces , který pomáhá vylučovat toxické látky, zlepšuje odtok včelínů (bezbarvá kapalina zodpovědná za distribuci živin) a urychluje odbourávání tuků.

Jaký je účel postupu při léčbě karboxyterapií

V závislosti na zdravotních potížích je indikována karteroterapie u lidí s následujícímnemoci:

 1. dermatologická onemocnění (psoriáza, ekzém).Injekce oxidu uhličitého se vstřikují do ložisek ložiska 2 až 3krát týdně. Tato metoda se používá vedle hlavního zpracování.
 2. Revmatická onemocnění (artróza, artritida, osteonekróza).
 3. Nemoci páteře (kýla, osteohodrosa, výčnělek).
 4. Migrény, bolesti hlavy.
 5. ​​
 6. Arteriopatie (onemocnění tepen, žil).
 7. Pooperační zotavení.
Karboxyterapie účinně eliminuje kožní defekty.

Do problematické oblasti se zavádí čištěný oxid uhličitý.Oxid uhličitý vyvolává zahájení biochemického procesu, který vede ke zvýšení kapilár a arteriol, ke zvýšení mikrocirkulace, ke snížení žilní hyperémie a otoků.

Nejmenší cévy se rozšiřují, zlepšuje se mikrocirkulace krve, výměna lymfy a tkáňová výživa, dlouhodobé zastavení bolesti, uvolnění svalového napětí a křeče.

V estetickém lékařství jsou vyžadovány postupy pro tyto indikace:

 1. Problémy s pigmentací (nedostatečné zbarvení dermis).
 2. Celulitida.
 3. Strie, jizvy, malé jizvy.
 4. Akné, akné.
 5. Modré kruhy pod očima.
 6. Lokální křečové žíly (pavoučí žíly).
 7. Zpomalující procesy obnovy.
 8. Rehabilitace při léčbě popálenin.
 9. Vrásky (od malých po hluboké).
 10. Zotavení z plastické chirurgie.
 11. „Druhá“ brada.
 12. Snížený kožní turgor na krku a dekoltu.

Klasifikace karboxyterapie

Podle metody expozice se rozlišují dva typy postupů: neinvazivní a injekční.

Během neinvazivního postupu se na kůži nanáší speciální maska. Jedná se o typ karboxyterapie, který je zákazníkům indikován s opatrností ohledně jehel.

Maska obsahuje molekuly oxidu uhličitého ve směsi s jinými složkami.Díky svému účinku je horní vrstva dermis nasycena kyslíkem.Pro zlepšení účinku je pokožka před zákrokem očištěna a napařena.

„Povrchní“ karboxyterapie posiluje svalovou tkáň a pokožku obličeje , čímž vyhlazuje drobné vrásky, takže hluboké záhyby jsou méně výrazné.

Neinjekční karboxyterapie nezpůsobuje bolest, protože se provádí pomocí masky.

Tento typ karboxyterapie však není tak účinný jako injekce, a proto není tak populární.Kromě loupání, mikroproudů, kosmetického čištění, karboxymask zvyšuje výsledek a prodlužuje trvání účinku.

Injekční karboxyterapie se provádí pomocí difuzní pistolepřipojené k nádobě naplněné lékařským sterilním oxidem uhličitým.

Je důležité si pamatovat! Může invazivní karboxyterapieVyžaduje se pouze kvalifikovaný kosmetička!

Před zahájením postupu se místo kůže dezinfikuje a aplikuje se anestetická mast.Jehly se používají tak tenké, že vpich je téměř bezbolestný.Zbraň je vybavena speciálními tryskami pro změkčení vstřikování.

Během relace se může objevit pocit mravenčení nebo pocit pálení, který zmizí během 5-20 minut po dokončení postupu. Ačkoli odborníci říkají, že hodně záleží na individuálních charakteristikách každého klienta.

Charakteristiky postupu

СО2je inertní nehořlavý plyn, který nemá barvu a zápach.Když je oxid uhličitý vstřikován pod kůži, je distribuován podél svalových vláken a malých cév.

Karboxyterapie je kosmetický postup založený na zavedení čištěného oxidu uhličitého do kůže.Takový účinek vyvolává hojný průtok krve, který pomáhá čistit buňky.

Doba a hloubka injekcí závisí na konkrétních indikacích pro karterapii.

Indikace pro karboxyterapii Hloubka injekcePočet ošetření
Omlazení a zvedání 1-2 mm 5-6 sezení
Ošetření celulitidy, odstranění tuku 3-10 mm 2krát týdně po dobu 2 měsíců
Oprava jizev, strie 5-6 mm 8-12 postupy
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej-vlastnosti a použití v kosmetologii, recenze, cena prostředků.

Fáze a rysy postupu

Přípravná fáze zahrnuje konzultace s odborníkem, shromáždění anamnézy a odstranění kontraindikací.

Karboxyterapie je postup, který má některé kontraindikace, jako například:

 1. Těhotenství a kojení.
 2. Infarkt myokardu.
 3. Srdeční selhání.
 4. Arteriální hypertenze.
 5. Zdvih.
 6. Selhání ledvin.
 7. Akutní tromboflebitida.
 8. Epilepsie.
 9. Užívání inhibitorů karboanhydrázy.
 10. Zánět v oblasti přípravy na postup.

Po souhlasu ošetřujícího lékaře můžete konzultovat kosmetologa, který určí dávku oxidu uhličitého,hloubku a oblast podání, frekvenci zákroku.Trvání sezení může být 20-60 minut, v závislosti na kultivované ploše.

Kožní náplast se připravuje následovně.Kosmetička provádí hluboké čištění obličeje a napaří se pomocí speciálních nástrojů.Dále dezinfikuje a aplikuje anestetický krém.

Upozornění! Při přípravě a provádění invazivních postupů, jako je karboxyterapie, musí kosmetička nebo lékař vždy nosit rukavice!Toto pravidlo dodržuje každý kompetentní odborník.

Defekty se provádějí pomocí difúzní pistole nabité jehlami s velmi malými průměry.Vstřikování se provádí na každém centimetruzpracovaný povrch pro dosažení maximální rovnoměrnosti účinku.

Lék „Mediablock +“ se používá častěji než ostatní, který saturuje kožní buňky samostatnými molekulami CO2 . Během procedury může dojít k mírnému nepohodlí.Bolest při jejím podání může vycházet z průtoku plynu a individuálního prahu bolesti pacienta.

Je důležité si pamatovat! Pokud existují závažné příznaky malátnosti (závratě, blikání mouchy před očima, horečka), musíte informovat odborníka a ukončit relaci!

Uměle vstřikovaný oxid uhličitý se z těla zcela vylučuje, když je vydechován (plícemi), a zbytek ledvinami do 30 minut po zasedání.

Výsledky postupu

Již po prvním postupu je účinek karboxyterapie viditelný. V závislosti na problému, individuálních charakteristikách a věku klienta kosmetologové slibují různé výsledky od zmírnění symptomů po úplné odstranění problému.

Omlazení obličeje

Ovál tváře získává více napjatý obrys, „druhá“ brada zmizí. Malé vrásky jsou vyhlazeny, hloubka velkých záhybů klesá.

Tento postup pomáhá obnovit svěží, odpočinutý vzhled, snížit otoky pod očima, modré kruhy úplně vymizí.Nasolabiální záhyby nevyčnívají ani úplně nezmizí.

Použití karboxyterapie po 30 letech zpomaluje proces stárnutí a dává nejlepší výsledekbudoucnost, jak se kůže stává mladší, stává se pružnější.

Zlepšení stavu pokožky

Lékařský oxid uhličitý pomáhá léčit a zlepšovat kožní buňky. Průběh léčby pomáhá zbavit se účinků akné a akné.

Staré jizvy také podléhají změnám, protože proces jizvení se zlepšuje v malém počtu relací.Problémy s krevními cévami ve formě hvězd a věkových skvrn úplně zmizí.

Strie na břiše a kyčlích získává přirozenou barvu pleti a stává se neviditelnou, zmenšuje se.

Úbytek hmotnosti zavedením oxidu uhličitého

V boji proti nadváze a celulitidě je invazivní karboxyterapie účinným nezávislým postupem za předpokladu, že pacient dodržuje řadu pravidel.

Patří sem následující:

 1. Zdravá strava.
 2. Minimální fyzická aktivita.
 3. Procento tělesného tuku je nízké.

Umělý tok kyslíku způsobený zaváděním oxidu uhličitého urychluje rozklad tuků a produkci kolagenu.V boji proti obezitě průběh terapie zvyšuje výsledek po zvedání zákroků a po liposukci.

Kloubní a míšní problémy​​

Karboxyterapie je jednou z mála metod, která umožňuje léčit nemoci, jako je osteochondrosa, protruze meziobratlové ploténky, kýla, kloubní artritida, artrózabez chirurgického zákroku.

Obnovení se stávámožné díky zlepšenému metabolismu a průtoku krve do chrupavky v problémové oblasti.

Tělo aktivuje své regenerační funkce zmírněním bolesti. Průběh karboxyterapie brání dalšímu ukládání solí v tkáních.

Náklady na metodu

Náklady na proceduru se skládají z několika faktorů:

 1. Náklady na použité drogy.
 2. Oblast zpracovaného povrchu kůže.
 3. Cenová politika kliniky nebo kosmetického salonu.

Průměrná cena za karboxylterapii v oblasti blízko oka bude 1,5 až 2 000 rublů.Operace břicha a stehna stojí 5-7 tisíc rublů.jedním postupem.Stojí za zvážení počet sezení, jejichž počet může být od 4 do 10.

Možné nežádoucí účinky a jejich příčiny

Odborníci varují, že po zákroku můžete zažít: třes, pocit těžkosti, pálení, tepelný útok, otok, podlitiny a charakteristické křupání v ošetřované oblasti.

Tyto příznaky zmizí během několika minut až 2 hodin po zasedání.Ani při subkutánním a intraperitoneálním podání vysokých dávek CO2nebyly zjištěny žádné toxické účinky. Při řádně sestavené historii nemohou mít žádné závažné důsledky.

Karboxyterapie je účinná metoda k odstranění nedokonalostí pokožky v důsledku jejího hlubokého čištění.

Tento postup nevyžaduje zvláštní rehabilitační režim a nevede ke změně obvyklého plánu života.Ale odbornícipo karboxyterapii doporučujeme dodržovat řadu pravidel.

Tato pravidla zahrnují následující:

 1. Ošetřenou oblast nemočte do 6 hodin po zasedání.
 2. nezúčastněte se lázeňského domu;Neužívejte horké koupele.
 3. Po karboxyterapii „na těle“ je vhodné zdržet se tažení spodního prádla.

  Stanovisko lékařů a kosmetologů

  S věkem jsou narušené kapiláry narušeny krevní oběh a saturace tkáňového kyslíku.

  To má vliv na regenerační schopnost buněk, resp. Na kůži ztrácí svoji pružnost, klouby si nedokáží poradit s množstvím usazené soli a vlasové folikuly „spí“.

  Podle lékařů je karboxyterapie jedním z nejlepších postupů pro řešení problémů, jako je stagnace solí v tkáních, zmírnění bolesti při chondroze a odstranění otoků z nervových kořenů.

  To nejen eliminuje svalové-cévní křeče, obnovuje tichý spánek, uklidňuje nervový systém, ale také omlazuje tělo jako celek.

  Lékaři tvrdí, že když se velké množství oxidu uhličitého dostane do tkáně dermis, mozek definuje tento proces jako problémovou oblast a mobilizuje své síly, urychluje tok krve, rozšiřuje kapiláry kůže a zvyšuje jejich počet.

  Venózní odtok se vrací k normálu, což má vliv na zlepšení metabolismu v tkáních. To má pozitivní vliv nejen na vzhled, ale také na pohodu.

  Mnoho kosmetologů se domnívá, že karboxyterapie je před námiMezoterapie v boji proti změnám souvisejícím s věkem nejen z hlediska účinnosti, ale také z hlediska neškodnosti a bezbolestnosti.Pravděpodobnost hematomů je snížena díky menšímu propíchnutí kůže.

  Po průběhu procedur se prokazuje krevní oběh, zlepšená lymfatická drenáž ovlivňuje kvalitu vylučování toxinů, díky vylepšené barvě a kondici vypadá pleť svěžejší a tvář je mladší.

  Karboxyterapie je relevantní v každém věku. Problém adolescentů je také vyřešen v několika sezeních, oxid uhličitý pomáhá léčit akné a zmizení akné v důsledku jeho baktericidních a protizánětlivých účinků.

  Kosmetologové doporučují karboxyterapii jako velmi účinný postup v boji proti celulitidě a jejím příčinám, které narušují krevní a lymfatický oběh. CO2probouzí receptory tukových buněk a aktivuje proces štěpení tuku .

  Bez přímého ovlivnění tělesného tuku plyn ničí buňky.Snížení projevů „pomerančové kůry“ si lze všimnout téměř okamžitě, jakmile otok ustane.Člověk by však měl zmírnit očekávání, protože ani jeden ze specialistů neslibuje, že po průběhu procedur bude klient radikálně mladší.

  Karboxyterapie není kouzelným postupem, ale velmi skutečným způsobem, jak zlepšit vzhled a vnitřní stav kůže a těla.

  Je to nezbytné jako profylaktické činidlo proti stárnutí, které obnovuje funkce oslabené stárnutím.Období zotavení po liposukci je také indikací pro karboxyterapii.Liposukce neřeší všechny problémy hubnutí, takže tělo je hrbolaté.

  Oxid uhličitý vstupující do těla vyvolává „reset“ přívodu krve do orgánů a tkání, rozšiřují se periferní cévy, mobilizuje energetický metabolismus bez kyslíku, normalizuje žilní odtok, což vede k vyrovnávání reliéfů v problémových oblastech.

  Procedura také příznivě působí na celé tělo , zvyšuje se metabolismus v mozku, zvyšuje se odolnost nervového systému vůči stresu a zvyšuje se pracovní i duševní i fyzická kapacita.

  Také redistribuovaný průtok krve stimuluje aktivní činnost gastrointestinálního traktu, která spočívá ve smíchání jídla s žaludeční šťávou a jeho přesunu do dvanáctníku.

  Karboxyterapie je jednou z nejoblíbenějších moderních metod omlazení tkání a normálního fungování stagnujících procesů v těle.

  K udržení účinku by měly být kurzy opakovány s frekvencí, kterou bude kosmetolog informovat.

  Účinek závisí na věku a stavu klienta.Ale i ty nejmenší výsledky (omlazení, pružnost pokožky, zmizení jizev, strií, obnovení předsušené pokožky) jsou patrné při příjezdu domů z kosmetického salonu.

  Užitečná videa o karboxyterapii, která odhalují výhody a klíčové rysy postupu

  Postup pro neinjekční karboxyterapii a výhody postupu:

  Karboxyterapie: co to je a jaké jsou rysy postupu - v tomto videoklipu: