Karboxyterapie - co je to pro člověka v kosmetologii: nevstřikování, neinvazivní, injekce.Před a po fotky, cena, recenze

Relativně nedávno se v kosmetických salónech objevila nová služba zvaná karboxyterapie.Jaký je postup a jak účinný je, měli byste pochopit, než se uchyťte k jeho pomoci.Tato technika se týká kosmetických manipulací proti stárnutí.

Co je karboxyterapie

Je zamýšlena karboxyterapiepro omlazení, odstranění a odstranění kosmetických defektů, odstranění problémů s klouby.Podle odborných posudků v oblasti kosmetického lékařství je tento postup účinnější než mezoterapie, která spočívá v zavedení obohacených roztoků, protože je levnější a výsledek je výraznější.

Karboxyterapie (co to je - bude zřejmé po přečtení článku) pomáhá saturovat tkáně oxidem uhličitým, díky čemuž se metabolismus zlepšuje v ošetřených oblastech, zejména dochází k rozkladu tukového ložiska, zlepšuje se odtok lymfatických tekutin, což přispívá k intenzivnějšímu odstraňování rozkladných produktů a čištění.organismus z toxinů.

Vystavení oxidu uhličitému vyvolává produkci kolagenu, což má za následek omlazující účinek.

Podstata postupu spočívá v tom, že v důsledku expozice oxidu uhličitému dochází k stresu v důsledku aktivace krevního oběhu, což je hlavním impulzem pro pozitivní změny.Oxid uhličitý se vylučuje po 30 minutách.Transformační léčivé procesy však v tuto chvíli již byly zahájeny a budou pokračovat ještě nějakou dobu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Druhy karboxyterapie

Rozlišují se dva typy karboxyterapie:

 1. Vstřikování. Poskytuje znatelný účinek.Používá se k omlazení pokožky obličeje.Procedura se provádí pomocí tenkých jehel, kterými se pod kůži vstřikuje lékařský CO2 .Trvání léčby bude asi 30 minut, záleží na tom, která oblast kůže je zpracována a jaká je její oblast.Abyste dosáhli znatelného účinku na oko, musíte projítněkolik postupů.
 2. Neinvazivní nebo neinfekční technika. Procedura je bezbolestná, protože se nepoužívají jehly pro zavádění oxidu uhličitého pod kůži.Tato technika spočívá v použití speciální masky obsahující oxid uhličitý.Nanáší se na pokožku v husté vrstvě.Horní vrstvy pokožky jsou nasyceny oxidem uhličitým, což způsobuje hladovění kyslíkem.Mozek, přijímající příslušný signál, mobilizuje zdroje - krev obohacená kyslíkem a živinami vstupuje do ošetřované oblasti.

Indikace postupu

Karboxyterapie (o čem bude podrobně diskutováno na konci článku) se provádí podle kosmetických a lékařských indikací.

Kosmetické indikace zahrnují:

 • Prohnutá kůže. 2-3 postupy karboxyterapie přispívají k odstranění tohoto nedostatku, pokud dojde k ochabnutí na obličeji.Ke zlepšení stavu kůže na pažích a nohou je zapotřebí až 10 procedur.
 • Stretch Marks. Po zákroku strie nezmizí beze stopy, ale stává se mnohem méně znatelným.
 • Věkové skvrnypo postupu karboxyterapie postupně mizí.
 • Xeróza kůžeje patologie, která vede k suché pokožce v důsledku nedostatečné aktivity mazových žláz.
 • Celulitida. Karboxyterapie pomůže zbavit se mírných projevů celulitidy v omezených oblastech.
 • Druhý brada. Ztráta svalového tónuvytáhněte a druhá brada zmizí.
 • Jizvy a jizvy .Ve skutečnosti je stejný princip nasycení pokožky oxidem uhličitým, díky čemuž je aktivován tok krve obohacené kyslíkem do ošetřované oblasti.To pomáhá zvyšovat rychlost regeneračních procesů a jizvy, jizvy jsou méně patrné.
 • Sáčky a podlitiny pod očimase stanou méně výraznými, protože postup při karboxyterapii pomáhá zesílit vrstvu kůže.

Z estetických důvodů se doporučuje přejít na karboxyterapii od 30 let.

Lékařské indikace pro karboxyterapii jsou následující:

 • Arteriopatie. Toto je jakákoli patologie spojená s tepnami dolních končetin.
 • Psoriázaje neinfekční autoimunitní onemocnění kůže, které se projevuje ve specifických placích.
 • Vředy,v důsledku křečových žil, nejčastěji se objevují na dolních končetinách.
 • Raynaudův syndromse také týká cévních onemocnění, jejichž podstatou je ostré zúžení cév periferních částí těla v důsledku stresu nebo vystavení chladu.
 • Periartritidapostihuje klouby, tkáně, vazy a šlachy.Tato nemoc je charakteristická pro lidi starší 40 let.
 • epikondylitida. Podstatou choroby je zánět měkkých tkání, šlachy loketního kloubu.
 • erektilní dysfunkce.
 • Degenerativní osteonekróza. Karboxyterapie může zastavit buněčnou smrt v kostech,což vede k destrukci kostí.

Je nutná anestezie

Samotné plynové injekce mají analgetické vlastnosti, takže anestézie obvykle není nutná. Speciální trysky na jehelách také snižují bolest.

Jak je postup

Postup vstřikování se provádí následujícím způsobem: Nejprve se individuálně zvolí tlak plynu a jeho dávka.Oblast kůže, která bude ošetřena plynem, je vyčištěna a dezinfikována.

Pod kůži se zasune tenká jehla vložená do difúzní pistole. Pomocí pistole se pod kůži vstřikuje oxid uhličitý.Takto je každý čtvereční centimetr kůže rozštěpen.Hloubka podání - dermis (pro stimulaci produkce kolagenu) nebo hypodermis (pro obezitu, celulitidu), v závislosti na indikacích.Předávkování je vyloučeno.

Před provedením postupu nevstřikováním musí být obličej důkladně očištěn kosmetikou.Poté se na obličej nanese oteplovací komprimát, poté gel obsahující oxid uhličitý a nahoře - látková maska.Výsledkem je, že reakce začíná uvolňováním velkého množství oxidu uhličitého.

Účinek po neinvazivní karboxyterapii je méně výrazný.Postup se doporučuje aplikovat po dalších kosmetických procedurách, jako je čištění, loupání, aby se zvýšil jejich účinek.

Jak dlouho trvá tento postup

Doba trvání postupu karboxyterapie je od 20až 60 minut v jedné relaci.Chcete-li však získat viditelný efekt, musíte projít několika sezeními.

Kolik se vyžaduje relací

Počet nezbytných postupů závisí na problému, jeho umístění a reakci jednotlivého těla na manipulaci:

 1. Tmavé kruhy a vaky pod očima jsou odstraněny v 6 sezeních (hloubka injekce 1–2 mm).
 2. Pro zvýšení kožního turgoru a aktivaci produkce kolagenu je nutné 5-6 sezení (hloubka 1–2 mm).
 3. Celulitida - ošetření 10-18.Oxid uhličitý se vstřikuje do kůže do hloubky 4 až 10 mm.Doporučuje se kombinovat postup s liposukcí a doplnit ho o karboxyterapii před a po.
 4. Jizvy, jizvy - od 8 do 12 sezení.Hloubka vstřikování plynu je 5 mm.Pro výraznější výsledek se doporučuje kombinovat postup s peelingem a laserovým resurfacingem.

V průměru je zapotřebí 4–12 postupů.

Jak často to dokážete

Četnost relací předepisuje kosmetolog. V průměru je nezbytné provést postup 1 až 4krát týdně.

Jak dlouho účinek přetrvává?

Pro zachování účinku karboxyterapie by měly být podpůrné postupy provedeny po dokončení prvního takového kurzu.Kosmetici doporučují kontaktovat tento lék znovu po 6-8 měsících.

Výhody postupu

Po karboxyterapii je dosaženo následujícího účinku:

 • Vnitřní zdroje kůže jsou aktivovány tak, že začínajíformulářvlastní kolagenová vlákna.Výsledkem je, že pokožka získává pevnost a pružnost.
 • Protože tento postup pomáhá okysličovat tkáně obličeje, které jsou přiváděny do krevního oběhu, jsou vrásky znatelně vyhlazeny, jak věkové, tak expresní linie.
 • Krevní oběh se zlepšuje a začíná intenzivní proces regenerace kožních buněk.Zraje mladší, pružnější a hladší.
 • Dlouhodobý utahovací účinek.Toho je dosaženo výrobou kolagenových sloučenin.
 • Hubnutí.

Kontraindikace

Karboxyterapii (kterou lze v podstatě přečíst výše) nelze provést:

 • během těhotenství a laktace;
 • se zhoršením zánětlivých procesů v těle;
 • s lokálním zánětem na kůži;
 • pro osoby s diagnózou hypertenze;
 • pro hemofilii;
 • poté, co utrpěl infarkt;
 • pro poruchy fungování ledvin, jater a kardiovaskulárního systému;
 • tromboflebitida;
 • epilepsie a duševní onemocnění;
 • v kombinaci s antikoagulačními léčivy;
 • s exacerbací herpesu.

Při plánování postupu je třeba informovat kosmetičku o chronických onemocněních, o užívaných lécích a alergiích na léky.

Možné komplikace

Podle odborníků se po karboxyterapii vyskytují vedlejší účinky jen zřídka, protože oxid uhličitý je proorganismus, nemá toxické účinky, nehromadí se ve tkáních, ale je vylučován z těla přes plíce.

Nejsou alergické reakce. Komplikace mohou nastat, pokud není dodržen princip sterility: procedura je prováděna v kontaminované místnosti, master nemění rukavice po každém klientovi, nebo neprovádí nebo špatně provádí antiseptické ošetření kůže pacienta před procedurou.

Z jednotlivých reakcí je možné:

 • vzhled mírného pálení;
 • se třese v koncích, což je výsledkem ostrého rozšíření žil;
 • horečka;

  Po karboxyterapii teplota často stoupá

  ​​
 • pocit těžkosti v končetinách;
 • Praskání s hlubokým vstřikováním plynu.

Všechny tyto příznaky jsou krátkodobé a vymizí během několika minut.Po zákroku se v místě vpichu mohou tvořit hematomy.Předávají samy po dobu 5 dnů.Edém obličeje po zákroku, pokud byla tato zóna vybrána, také zmizí sama o sobě.

Aby se minimalizovala pravděpodobnost komplikací, je nezbytné nevystavovat ošetřený povrch vodě po dobu 6 hodin a zabránit podchlazení a přehřátí 2 dny po zákroku.

Náklady na proceduru

Cena za sezení se liší v závislosti na metodice, oblasti léčby, regionu a městě, kde se klinika nachází. V průměru jsou náklady na zpracování zóny 20 x 20 cmasi 2500 rub.

]] [Návrh 196]
Oblast zpracování Náklady v rublech
Oční víčka 2000
Obličej + krk + oční víčka 3400
Chin 200
Výstřih 2300
Belly 2800
břicho + boky 3800
Ruce 2300
Boky4200
Hýždě 2800
Kolena 2300
Boky + hýždě + žaludek 5700
Maska na obličej 900

Aby byl účinek patrný, je třeba podstoupit alespoň 4 postupy.Pokud potřebujete dosáhnout výrazného výsledku, může být vyžadován další postup.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Stanovisko kosmetologů

Ne všichni kosmetologové se shodují na karboxyterapii.Při aktivním použití karboxyterapie ve své práci se kosmetologové domnívají, že tento postup je neškodný, účinný a vhodný pro všechny typy pleti.Podle nich můžete při provádění postupu získat výsledek z prvního sezení a účinek zůstane v průměru 2 roky.

Ostatní kosmetologové se k této technice chovají opatrně, protože ji považují za nedostatečně prostudovanou, novou.Říká se, že nežádoucí účinky se nemusí objevit okamžitě po zákroku, ale po nějaké době .. Navícale relativně závažné kosmetické defekty, karboxyterapie není vždy schopna napravit.

V kosmetologické praxi se vyskytly případy, kdy karboxyterapie neprokázala významný účinek. Kromě toho kosmetologové poznamenávají, že po zákroku je nutné vyřešit problém suché pokožky, otoku.

V každém případě je nutné pečlivě vybrat kliniku pro postup a přijmout odpovědný přístup k výběru velitele.Doma se injekční karboxyterapie nedoporučuje, protože pro amatér je obtížné dodržovat protokol postupu, aby byla zajištěna úplná sterilita.

Přístroje pro karboxyterapii

Přístroje pro karboxyterapii se vybírají s přihlédnutím ke dvěma nezbytným podmínkám:

 • použití přístroje by mělo býtnaprosto bezpečné pro klienta;
 • Nástroj by měl být vhodný pro kosmetičku.

V nejobecnější formě obsahuje zařízení pro karboxyterapii následující strukturální prvky:

 • Síto je tekutý krystal. Zobrazuje vše, co potřebujete k ovládání jednotky.
 • Vozíkje stojan pod spotřebičem pro uvolnění rukou.
 • Držák jehlyje měkká špička, která při vstřikování snižuje nepohodlí.
 • Polyuretanová trubice- spojuje difúzní pistoli a displej.
 • Adaptér- nutné pro připojení zařízení k válce s oxidem uhličitým.
 • Redukce- sS jeho pomocí je regulována intenzita dodávky plynu a plyn je dodáván s nezbytným tlakem.
 • Plynová láhev.

Nástroje pro provádění postupu mohou být přenosné a stacionární.Stacionární zařízení se pohybuje na vozíku a zbraň má zaměřovač, pomocí kterého lze regulovat hloubku propíchnutí kůže.Přenosné zařízení je zbraň, která je zabalena v pouzdře.Pro připojení přístroje k plynové láhvi je zapotřebí trubice.

Název zařízení Průměrné náklady v rublech.
Karboxyterapeutické zařízení INCO2 90 000
INCO2 Karboxyterapeutické zařízení + převodovka + spojka110 000
INCO2 karboxyterapeutický přístroj s akupunkturním aplikátorem 106 000
INDAP INSUF karboxyterapeutický přístroj157000
Přístroje pro terapii rázovými vlnami s infračerveným zářením, akustickou vlnou, diodovým laserem, karboxyterapií PRO2SON 440000
Karboxyterapeutické zařízení INCO2 s aplikátorem pro karboxoterapii + nožní ovládání + reduktor + spojka + vozík 175000
Apparat of karboxyterapie INCO2 s aplikátorem pro fyzioterapii + reduktor + spojka + vozík 136000

Jak provádět karboxyterapii doma

 1. Před provedením postupu je nezbytné jasně stanovit, zda existují kontraindikace pro jeho provedení, a také posoudit stav kůže.
 2. Kůže obličeje před aplikací léčiva musí být vysoce kvalitníočištěno odličovacími přípravky a používání těch, které obsahují mýdlo nebo alkohol, se nedoporučuje.
 3. K tomu, aby maska ​​působila aktivněji, je nutné na obličej aplikovat horký obklad.To pomáhá otevřít póry.
 4. Po dokončení přípravných prací se na obličej nanese gel obsahující oxid uhličitý.To by mělo být provedeno štětcem nebo kosmetickou špachtlí, podle masážních linií.Vrstva by měla být dostatečně silná.Kompozice dlouho neztuhne, takže ji můžete distribuovat na povrch obličeje rovnoměrnou vrstvou.
 5. Masku lze aplikovat na pokožku dolních a horních víček, oblast kolem rtů, pokud chcete v těchto oblastech dosáhnout utahovacího účinku.Dolní víčko je kompozicí pokryto až po růstovou linii řas, na horní víčko lze gel nanášet pouze na fixní část.
 6. Po distribuci gelu je obličej potažen aktivační maskou.Jedná se o textilní masku, která pomáhá absorbovat gel do pokožky.Musí být pevně stisknuta rukama.Tkanina udržuje požadovanou koncentraci oxidu uhličitého, zabraňuje jeho odpařování.
 7. Masku uchovávejte asi 20–25 minut.Přesný čas je uveden v návodu k použití.Každých 5 minut je nutné masku přitlačit tak, aby pohodlně seděla na pokožce a lehce masírovala obličej přes tkáň.
 8. Po stanovené době musí být maska ​​odstraněna z obličeje pomocí speciální pěny.Normální voda na mytí masky není vhodná.Pěna se nanáší na obličej po dobu 5 minut a poté pokračujeodstranění kompozice.K tomu můžete použít špachtli, která byla nanesena gel.Vytvrzená směs musí být odlepena od okraje a postupně odstraněna.
 9. Ale i po odstranění prostředku zůstává léčivo na kůži, takže prostředek musí být zcela odstraněn měkkou houbou a vodou.Poté je pokožka ošetřena tonikem pomocí vatového tampónu.
 10. Po těchto manipulacích je třeba pokožku zvlhčit.Za tímto účelem se na kůži aplikuje zvlhčující sérum a krém vybraný podle typu kůže.
 11. Kůže po masky s oxidem uhličitým vypadá svěží, dobře upravená a zjemňuje.

Neinvazivní karboxyterapeutická činidla

Mezi nejoblíbenější neinvazivní karboxyterapeutická léčiva patří následující:

Karboxylová mořská řasa (prášek /gel) .Droga byla vytvořena na základě mořských řas Eclonia a emitovala CO2 .Kromě toho kompozice obsahuje hydrolyzovaný kolagen, kyselinu hyaluronovou, vitamíny E a C a další složky.

Maska má regenerační, protizánětlivé a proti stárnutí vlastnosti.

Může být vyroben jako suchý prášek, který musí být před použitím naředěn, nebo jako hotový gel.Účinek omlazení je patrný po jednom postupu.

EGF Centrellah (sérum). Přípravek obsahuje protein, který stimuluje buněčné dělení, jakož i extrakty lékořice, asijských centella, semen hroznů, aloe, kyseliny hyaluronové a vitaminu E.maska ​​je zvláště doporučena pro použití u atopické dermatitidy, post-akné, věkových skvrn.

Měl by se používat po chemickém a laserovém peelingu, injekčních kosmetických postupech k obnovení pleti a zlepšení účinku.Pokožka po séru vypadá zvlhčená, svěží.

Regenerační dekontaminový gel (gel). Složení tohoto gelu je podobné séru.Obsahuje také beta glukány, extrakt z centely a semena hroznů.Složení vitamínů je odlišné.Lék obsahuje vitamíny K, B5, PP, azulen.To vše v komplexu pomáhá zmírnit podráždění kůže, posílit kapilární stěny a imunitu kůže.

Výše ​​uvedené přípravky neobsahují škodlivé toxické látky.Neobsahují konzervační látky, látky určené k aromatizaci nebo barviva.Proto je alergická reakce možná pouze v případě individuální nesnášenlivosti přírodních složek.

Co je lepší než ozonová terapie nebo karboxyterapie

Karboxyterapie (která je podrobně popsána výše) a ozonová terapie se nakonec používají k jednomu účelu - k nasycení určitých oblastí kůže kyslíkem.Během ozonové terapie se ozón zavádí pod kůži, což je triatomová molekula kyslíku.

Očekávané účinky při manipulaci:

 • okysličování kůže;
 • aktivace regeneračních procesů;
 • stabilizace metabolických procesů v tkáních;
 • štěpení podkožního tuku;
 • vázání toxických látek a jejich odstraňování z těla;
 • neutralizace toxinů;
 • příznivý účinek na kardiovaskulární systém u ischémie a dalších chorob spojených s nedostatečnou výživou srdečního svalu;
 • úleva od trofických vředů a křečových žil;
 • úleva od cukrovky a bolesti končetin s ní spojené.

Nevýhody ozonové terapie:

 • bolestivost postupu - modřiny zůstávají častěji než po karboxyterapii;
 • Mechanismus účinku ozonové terapie není pro tělo přirozený.

Karboxyterapie, co to je a jak se provádí, je nyní jasná, v případě potřeby účinnější:

 • odstranit malé vrásky, kruhy pod očimanedávné strie;
 • zlepšují trofickou tkáň;
 • eliminuje celulitidu;
 • zhubnout;
 • Opravte ovál tváře.

Léčba ozonem funguje nejlépe k odstranění post-akné.

Mezi odborníky neexistuje jednoznačný názor na karboxyterapii.Praxe však říká, že tento postup pomůže nejen k estetické korekci obličeje a těla, ale také k obnovení zdraví.Tato technika může být kombinována s mnoha kosmetickými procedurami, jako je chemický a laserový peeling, hardwarové procedury a injekce k omlazení vzhledu v kosmetologii.

Návrh článku:Mila Fridan

 • Video o karboxyterapii

  Jak probíhá karboxyterapie:

  ]