Karbonový peeling - co to je, jak se to dělá, výhody a výsledky, foto

Peeling je metoda čištění pleti, která pomáhá odstranit nedokonalosti obličeje - stárnutí, vrásky, zvětšené póry, odstranění odumřelých kožních buněk z horní vrstvy epidermy.

V kosmetickém průmyslu existuje mnoho typů peelingu, které zlepšují stav pokožky.Loupání uhlíku si zaslouží zvýšenou pozornost a popularitu.Metoda má řadu takových výhod, které ji odlišují na pozadí jiných postupů proti stárnutí a hojení.

uhlíkový peeling - co to je, mechanismus účinku

toto je tohleNová metoda čištění pokožky obličeje na všech úrovních od mrtvých buněk a od nečistot. Loupání uhlíku je laserový typ peelingu používající uhlíkový nanogel , který určuje název zvažované metody.

Nanogel je speciální zesilovač oxidu uhličitého založený na oxidu uhličitém.Uhlíkový gel je schopen proniknout do všech vrstev epidermis a přitahovat nečistoty, prach a částice tuku.

Neodymový laser rozpoznává gel a odpařuje jej spolu s nečistotami a odumřelými částečkami kůže. Krátké laserové pulzy detonují gelové nanočástice v pórech epidermis a exploze mikrokarbonů vytlačují částice nečistot a mastnoty.Výsledkem takového jemného peelingu je odlupování odumřelých buněk, očištění pórů kůže a jejího povrchu.

​​

Působení laseru zajišťuje fytotermolýzu, během níž se zahřívá tkáň pokožky a aktivuje se regenerace epidermálních buněk.Stimuluje zdraví kolagenu, elastinu a syntézu kyseliny hyaluronové.

Očekávané výsledky

Laser působí komplexně s fyto-omlazením na epidermis, což vede k těmto výsledkům:

 • je očištěnokůže, odumřelé epidermální buňky jsou odstraněny;
 • zánět kůže je odstraněn a příčiny zánětu jsou vyloučeny;
 • povrch epidermy se vyrovnává;
 • účinek mastné pokožky je eliminován, další kožní defekty, zúžené póry;
 • věkové skvrny jsou odstraněny, zlepšuje se barva kůže;
 • kůže se stává pevnou a hydratovanou;
 • mastnota kůže je eliminována, metabolismus tuků je normalizován;
 • dochází k vyhlazení malých vrásek na obličeji a snížení hlubokých vrásek;
 • povrch kůže přichází v tónu a získává zdravý vzhled.

Takové očekávané změny jsou viditelné okamžitě po prvním zasedání. K dosažení tohoto účinku je zapotřebí 5 až 7 relací postupů odlupování uhlíku s týdenními přestávkami mezi nimi.Během přestávek se příznivé procesy v pokožce rozvíjejí samy o sobě.

Výhody peelingu

Laserový peeling uhlíku se liší od ostatních peelingů v řadě výhod.Procedura má hlavní výhodu - nepřítomnost bolesti a nepohodlí.Pacient cítí jen teplo.Procedura je bezpečná pro pokožku obličeje. Díky nanogelu se kůže přímo nedotýká laseru. Popáleniny a mechanické poškození jsou vyloučeny.

První relace peelingu vede k okamžitému výsledku, takže laserový peeling uhlíku se v případě potřeby používá jako výslovná pomoc, pokud dojde k významné události.Tento postup se proto také nazývá „hollywoodské očištění“.

Další velkou výhodou postupu je, že je možné provádět loupání uhlíku v kterémkoli ročním období, a to bez ohledu na atmosférické jevy a teplotu okolí, jak v létě, tak na podzim, tedy v zimě a na jaře.Tato metodahojení kůže je vhodné pro lidi všech věkových kategorií a bez ohledu na pohlaví s kožními problémy a pro ty, kteří je chtějí odstranit.

Loupání uhlíku má složitý účinek na kůži.Pro dosažení požadovaného výsledku proto není nutné používat různé postupy.Po 3 - 5 sezeních loupání uhlíku je možné dosáhnout regenerace epidermis.Kůže je očištěná a omlazená.Obrys obličeje je utažen a vyrovnán.Neexistuje žádné období zotavení.

Indikace

Oxid uhelnatý se doporučuje pro následující kožní defekty:

 • přítomnost pigmentace kůže a pihy;
 • oblasti akné a zvětšené póry;
 • tuberozita, ochablá kůže;
 • nezdravá a heterogenní barva epidermy;
 • obličejové vrásky;
 • První známky stárnutí, stárnutí kůže.

Kontraindikace

Důvody, proč byste se neměli uchýlit k laserovému loupání uhlíku:

 • onkologická onemocnění;
 • těžký zánět na kůži obličeje;
 • diabetes mellitus u pacienta;
 • kožní onemocnění - vitiligo;
 • chronická onemocnění a virové infekce;
 • během těhotenství a kojení;
 • přítomnost keloidních jizev;
 • alergická reakce na karboxylovou kyselinu.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Příprava na loupání

Kdypřípravu na loupání musí navštívit kosmetička.Lékař zkoumá kůži pacienta na přítomnost zanícených oblastí.Pokud jsou nalezeny, je předepsána léčba.

Přípravek také zahrnuje testování alergické reakce na nanogel .V oblasti lokte se aplikuje malé množství uhlíkového gelu.Po 15 minutách se zkontroluje citlivost pokožky.Pokud se objeví zarudnutí, pálení, svědění nebo otok, je peeling kontraindikován.

Jak se provádí postup

Oloupávání uhlíku je vhodné pro lidi s rušným programem, protože odlupování netrvá déle než 30 minut.Skládá se ze dvou fází.

V první fázi se pleť obličeje očistí od líčení a kontaminace speciálním mlékem a antiseptikem. Poté se nanese tenká vrstva nanogelu.Během 7 minut, zatímco gel z uhlíkových vláken schne, jeho částice ulpívají na odumřelých kožních buňkách a částicích nečistot na povrchu epitelu.

Během druhé fáze pacient nosí ochranné brýle. Poté se pomocí laserové expozice odstraní odumřelé kožní buňky kůže a odstraní se záněty.Probíhá fototermolytický postup.

Vizuální postup pro loupání uhlíku.Co je to a jak se to dělá

Krátké laserové pulzy zajišťují hluboké zahřívání vrstev kůže.V kožních buňkách se zvyšuje syntéza kolagenu a elastinu.Výsledkem je zlepšení regenerace kožních buněk a zvýšení její pružnosti.Kůže je posílena a vyrovnána.Na závěrzbytky masky se omyjí teplou vodou a aplikuje se uklidňující krém.

Péče o pleť po zákroku

Po loupání je vyžadována péče o pleť, což doporučují kosmetologové.Během prvního dne je pokožce umožněno čištění pouze micelární vodou.Pro zvýšenou hydrataci pokožky, kterou epidermis potřebuje v období po odlupování, používejte výhradně hypoalergenní látky a přípravky.

Doporučuje se také zabránit přímému vystavení ultrafialovým paprskům, návštěvě solária a sauny a odmítnout jít do bazénu.

V létě je nutné používat opalovací krém.Chraňte pokožku před chladem a větrem během 2-3 týdnů.

V období po zákroku je zakázáno používat peelingy a loupání jiných typů.Můžete - masky a mezoterapie.Použití dekorativní kosmetiky během prvních 2-3 dnů po loupání je nežádoucí, zvláště škodlivé je používání výrobků obsahujících alkohol.

Doporučuje se účastnit se procesu loupání na konci pracovního týdne z důvodu pravděpodobnosti loupání na kůži , které obvykle trvá 1 nebo 2 dny.

Možné komplikace a vedlejší účinky

Loupání uhlíku je bezpečný postup, protože pokožka není poškozena působením laseru a gelu.

V důsledku porušení pravidel péče o pleť po loupání nebo zanedbávání kontraindikací však někdy vznikají komplikace:

 • Je možné vyvinout hnisavé procesy.poté, když došlo k poškození ve formě rány nebo mikrotrhliny na kůži před odlupováním.Je nutné postup odložit až do úplného uzdravení;
 • Pokud byl laser aplikován ve špatné hloubce, může tkáň kůže zčervenat nebo způsobit otok.Je na čase odmítnout používat make-up.Použití mýdla k mytí a lotionů na alkoholu je kontraindikováno.Je vyžadována aktivní hydratace pokožky.Doporučuje se také zabránit vystavení extrémním mrazům a větru.
 • Pokud se postup provádí u těhotných žen nebo u přípravku Vitiligo, může se na kůži objevit pigmentace.Okamžitě eliminovat účinek pigmentace nebude úspěšný.Zkrácení času stráveného na slunci povede k postupnému odstraňování skvrn nebo k jejich částečnému zesvětlení.
 • Pokud jsou ignorovány keloidní jizvy a je na ně aplikováno laserové záření, může dojít k obnovení zánětu v tkáních a jizvy se nakonec zvýší.

Loupání uhlíku doma nebo v salonu

Loupání uhlíku není doma možné, protože při loupání se používá speciální vybavení a kosmetika.

Laserové záření během procesu monitoruje kosmetolog, aby se vyloučilo riziko popálení a jiných nežádoucích účinků.Kosmetici v salonu dokonale znají technologii postupu, proto je peeling prováděn správně a má na pokožku hojivý a proti stárnutí účinek.

Použití uhlíkového gelubez laserové expozice nedává smysl, protože sám o sobě je neúčinný. Proto, pokud je nezbytný peeling uhlíku, měli byste se poradit s kosmetologem v salonu nebo klinice.

Několik užitečných tipů pro domácí loupání

Při provádění domácího loupání je třeba vzít v úvahu následující užitečné tipy:

 • Pro domácí peeling je lepší kontaktovat kosmetologa, aby vyhodnotil stav kůže a zkontroloval, zda nejsou kontraindikace;
 • Proveďte kožní test pro peelingový přípravek;
 • Použijte všechna doporučení pro řádný peelingový postup;
 • Po zákroku dodržujte řádnou péči o pleť obličeje.

Kolik procedur musí být provedeno pro získání výsledku

Kolik relací je třeba provést, aby se dosáhlo požadovaného výsledku, stanoví kosmetolog. Zlepšení jsou patrná po prvním postupu peelingu. K posílení a udržení účinku stačí 3 až 7 relací.Počáteční stav kůže pacienta a získání požadovaných výsledků v důsledku peelingu přímo ovlivňují počet relací a délku trvání kurzu.

Jak často mohu dělat

Přerušení mezi relacemi loupání uhlíku by mělo být nejméně 5 dní a mělo by trvat až 2 týdny.

V intervalech mezi postupy bude epidermální omlazení a regenerace kožních buněk probíhat nezávisle a přirozeně.V případě potřeby kurzpostupy se opakují po roce.To se dříve nedoporučuje.

Jaké kosmetické postupy lze kombinovat

Metoda frakční termolýzy je bodový účinek na určité oblasti kůže, ve kterých se odstraňují stará elastinová a kolagenová vlákna.Výsledkem je zlepšení produkce těchto látek a zlepšují se procesy obnovy epidermálních buněk.

Kombinací loupání uhlíku s frakční termolýzou je možné zvýšit účinek postupu termolýzy a konsolidovat stabilní výsledek postupu po dlouhou dobu.

Postup RF liftingu je omlazující metoda, při které se pokožka postupně zahřívá a aktivuje produkci elastinu a kolagenu.Loupání uhlíku zvyšuje účinnost metody vysokofrekvenčního zvedání.

Během laserové biorevitalizační relace se přípravky s kyselinou hyaluronovou zavádějí do vrstev dermis pomocí laserovéforézy.Doporučuje se provádět tuto techniku ​​ve stejný den jako loupání uhlíku.Účinek obou postupů je posílen.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukli

Je možné loupat lidi s problematickou pokožkou, suchou, mastnou

Doporučujeme provádět loupání uhlíku pro lidi s normální, mastnoua suchou pokožku. Účinně loupání uhlíkuzlepšit stav problému a mastnou pleť.Má silný protizánětlivý a baktericidní účinek.Dochází ke zúžení pórů a mazových žláz, přebytečný tuk je eliminován.

​​

Hladina počtu patogenů na povrchu kůže a v jejích vrstvách je snížena.Proto se loupání uhlíku léčí a má příznivé účinky na oblasti pleti s akné, akné a rosacea.Každý následný peelingový postup dělá pokožku čistší, hladší a sametově hebčí.

Pro suchou pokožku po postupu loupání uhlíku je nutné používat ve větší míře zvlhčovače a vyživující látky.

Rysy těhotenství

Během těhotenství a kojení je loupání uhlíku kontraindikováno.Pokud je to zanedbáno, pak v důsledku postupu pravděpodobně dojde k pigmentaci, kterou nebude možné zbavit.Účinek laserového uhlíkového peelingu na plod nebyl také plně studován.Proto byste neměli ohrožovat vyvíjející se tělo dítěte.

Co si kosmetologové myslí o účinnosti peelingu ve srovnání s ostatními

Kosmetologové věří a pacienti potvrzují, že uhlíkový peeling je kosmetický postup, který je pro smysly příjemný, pouze se cítí teplý amírný pocit mravenčení.Neexistuje žádné nepohodlí.

Provádí se bezbolestně, nedochází k rehabilitaci, účinek je dosažen v krátkém časovém období. Celá kosmetologiemetody, které působí, jsou bohužel bolestivé.Peeling uhlíku je nejjemnější, který jej odlišuje od podobných postupů.

V důsledku postupu odlupování se vnější stav pokožky zlepší, dochází k působení na problémové oblasti kůže zevnitř a příčiny problémů jsou eliminovány.Regenerace je aktivována v kožních vrstvách externě i interně.To je výhoda loupání uhlíku a rozdíl od ostatních metod.

Uhlíkový peeling se na rozdíl od jiných typů peelingu zabývá stagnujícími skvrnami a post-akné, které nelze vyloučit jinými metodami.Postup loupání uhlíkem je rozjasní tak, aby skvrny vypadaly bledě a nelišily se od tónu a barvy kůže.

Kontraindikace pro jiné typy čištění, rosacea - cévní síť na povrchu kůže, není kontraindikací pro postup odlupování uhlíku.Během peelingu oxid uhličitý posiluje stěny krevních cév a saturuje krev kyslíkem.Počet a velikost červeno-modrých hvězd na tváři klesá a mizí.

Kosmetologové a dermatologové doporučují techniku ​​odlupování uhlíku, protože postup mohou používat lidé všech věkových skupin, kteří se chtějí zbavit různých kožních nedokonalostí a chorob.Účinek loupání uhlíku potvrzují četné vědecké studie a recenze vděčných zákazníků.

Vývoj kosmetického průmyslu v naší době je velmi rychlý, což vede k nárůstupočet nových služeb, které poskytuje.Je důležité mezi nimi určit ty, které jsou nejlepší.

Jedním z takových postupů je loupání uhlíku.Působením na pokožku komplexním způsobem pomáhá zbavit se kožních problémů, zlepšit stav pokožky a dlouhodobě ji omlazovat.

Video: uhlíkový peeling

Jak pomáhá uhlíkový peeling:

Laserový uhlíkový peeling.Video o postupu: