K čemu slouží primer pro nehty a k čemu slouží, pro gel, šelak, bez kyselin.Jak ji používat

Modelování nehtů je komplexní a pečlivý postup, který vyžaduje zvláštní přípravu nehtové destičky.Pro práci s hřebíky se používá několik různých nástrojů, které slouží jako základ pro nanášení akrylových a gelových povlaků.Jedním takovým povlakem je základní nátěr.K čemu to je a k čemu slouží, by měl vědět každý, kdo se rozhodl malovat nehty.

Základní nátěr na nehty: co to je

Jaký je základní nátěr na nehty, musíte zjistit, pro začínajícího manikéra.Potřebný materiál pro něco slouží, slouží určitým účelům.Název tohoto nástroje v překladu znamená „počáteční“, „první“.Používá se k odstranění mastné vrstvy, k vyčištění a osušení plochy desky, což pomáhá rovnoměrně distribuovat následující vrstvy kosmetickéhofondů.

Složení základního nátěru

Složení základního nátěru je podobné běžné vodě nebo gelu.Někdy má vůni podobnou octu, ale může být také bez zápachu.

Primery jsou rozděleny do dvou tříd:

 • kyselé;
 • bez kyseliny.

Výrobek se prodává ve skleněných nebo plastových lahvích s víkem, na kterém je upevněn kartáč.Složení složek neobsahuje zbytečné barvy a příchutě, aby se snížila pravděpodobnost alergií.

Primer na bázi kyseliny obsahuje kyselinu methakrylovou (30% až 100%).Podporuje přilnavost nehtové struktury s aplikovanými materiály. Tento produkt se často používá při nanášení akrylu na nehty. ​​Kromě toho prostředek obsahuje takové chemické složky, jako je ethylacetát a 2-hydroxyethylmethakrylát.

Ethylacetát má příjemnou ovocnou vůni, zjemňuje pokožku a slouží jako rozpouštědlo.Tyto látky ovlivňují kvalitu a účinnost složení.Kyselina silně schne, proto se doporučuje používat produkt na bázi mastných a rostoucích nehtů.

Charakteristickou vlastností primeru je jeho rychlé schnutí. Když se objeví, zanechává světle šedý povlak, což znamená, že další vrstvu lze aplikovat.Při styku s pokožkou může vyvolat alergickou reakci, která se projevuje hyperémií a podrážděním.

Základní nátěr, který mezi složkami neobsahuje žádnou kyselinu, je bezpečnější, ale méně přilnavý.Odborníci doporučují vybrat, pokud je provedena manikúragelový lak.

Jak se bonder liší od základního nátěru

Nestačí vědět, co je základní nátěr na nehty k provádění profesionální manikúry.Pro kvalifikované vybudování budete potřebovat další bonder.Zpracovává hřebík před nanesením dekorativních vlastností.

Bonder určuje sílu hřebíku pro připojení k tomuto povlaku.Pomáhá vytvářet solidní základnu, zvyšovat kvalitu a trvanlivost práce.Základní nátěr připravuje pracovní plochu pro rovnoměrnou aplikaci - proto je to nutné.

Bonder však zaručuje dobrou přilnavost.Nepodporuje odmašťování, dezinfekci a dehydrataci, ale vytváří ochranný film na povrchu.

Bonder má lepkavou strukturu a po aplikaci zasychá asi 3 minuty pod lampou.Používá se po základním nátěru.

Co je třeba

Hlavní funkcí primeru je vytvářet podmínky tak, aby nehty neexfolizovaly a nezožloutly.

Zpracování rovněž šetří škodlivé mikroorganismy.Základní nátěr pomáhá při vysoce kvalitní adhezi destičky k následně aplikovanému materiálu a činí manikúru trvanlivější.Odstraňuje přebytečnou vlhkost a tuk, zvyšuje přilnavost použitých materiálů.

Druhy primerů

Prep primer je jemný prostředek s ochrannými funkcemi.Někteří to nazývají pouto.Neobsahuje barvicí a aromatické složky, jemně působí na nehty a neproniká vnitřní vrstvou.Připravte dobře odmašťovací přípravky.

Při častém budováníaplikován před kyselými prostředky, aby se olejová vrstva dobře odstranila.Při delším používání nevysychá a neřehá nehty.

Základní nátěr napomáhá nehtu k odlupování a nikoliv k žloutnutí.

Prep nelze použít pro stavbu, protožePoskytuje špatnou přilnavost.

Použití:

 • jako základ pro tradiční lak;
 • jako ochranný prostředek pro poškozené nehty;
 • nástroj, který podporuje dodatečnou adhezi hřebíku k horní umělé vrstvě (zvláště relevantní pro osoby trpící hyperhidrózou);
 • s intolerancí na umělé materiály.

Kyselý primer je určen pro postupy se zdravými nehty.Změkčuje nehty, což zlepšuje přilnavost.Je zakázáno používat na slabé, nemocné a křehké nehty, protože je toxické.Nedoporučuje se aplikovat produkt liberálně nebo několikrát v jednom postupu.Často se používá při stavebních materiálech na bázi akrylu.

Primer neobsahující kyseliny (ultrabond) neutrálně a jemně ovlivňuje přirozenou strukturu, ale plní stejné úkoly. Produkt je vhodnější pro odstraňování tuku a dehydrataci.Používá se jak pod gel, tak i pro pedikúru a manikúru s biolakem.

Nejlepší společnosti

Co je základní nátěr na nehty a co je zatím potřeba, je jasné, zbývá provést přezkum populárních produktů.

Kyselé základní nátěryLady Victorydokonale odmastí, poskytují dobrou přilnavost a zabraňují loupání povlaku.Perfektnívhodný pro začátečníky manikúru kvůli nedostatku kyselých látek v kompozici.Cena se pohybuje od 80 s.do 350r.Výrobce - Čína.

Le Vole Ultra Bondje ideální pro gelové a akrylové aplikace.Složení této značky dobře dezinfikuje a čistí nehty při zachování přirozené úrovně PH.Cena se pohybuje od 250 s.až 400 s.Výrobce - USA.

Kodi Professional Ultrabondse vyznačuje jemným složením bez kyseliny methakrylové.Používá se při práci s gelem a při stavbě akrylu.Průměrná cena je 450 rublů.Výrobce - USA.

EZ Flowvyrábí produkty bez barviv nebo parfémů.Základní nátěr značky rychle schne a zanechává bílou značku.Značka vyrábí všechny druhy materiálů pro práci s různými laky na nehty.Produkce - USA.Cena se pohybuje od 500 r.až 1100 s.

IBDje na trhu známa více než 30 let.Značka vyrábí výrobky vhodné pro lidi s hyperhidrózou a velmi křehkými nehty.Hůl IBD obsahuje kyselinu methakrylovou, která zabraňuje loupání materiálů.Cena produktu je od 300 r.až 900 s.Výrobce - USA.

Runail Professional Primer Acrylic Systemuvádí na trh akrylový tvůrce.Má vynikající přilnavost.Výrobce - Rusko.Cena od 200 r.

Yoko APR -15je vhodný jak pro gel, tak pro akryly.Tento primer je založen na kyselině a jeho adhezivní vlastnosti jsou významné.Cena 150 r.Výrobce - Rusko.

TNL Professionalse také používá pro silnou adhezi hřebíků a materiálů probudování.Značka vyrábí primery s kyselinou i bez kyseliny.Cena - od 180 s.až 240 s.Produkce - Jižní Korea.

Blueskysnižuje pravděpodobnost oddělení povlaku a zvyšuje přilnavost.Kombinuje se s gelem i akrylem a používá se také při potahování gelem.Kyselina methakrylová není mezi složkami.Cena se pohybuje od 140 s.až 250 str.Produkce se nachází v Číně.

Iriskje proprietární primer bez profesionálního gelu.Vydává akrylové a gelové produkty.

Cena se pohybuje od 150 r.až 440 p.Produkce v USA.K dispozici v lahvích o objemu 10 ml až 15 ml.Kartáč je obvykle součástí balení.

Nenechte si ujít nejoblíbenější záhlaví sloupce:Jak nakreslit monogramy na hřebíky pro začátečníky krok za krokem.Pokyny s fotografiemi.

Základní nátěr na gelový lak a šelak

Jaký je základní nátěr na nehty a proč je to nutné, již bylo řečeno, a z toho je zřejmé, že jeho použitípovinné.

Produkt dezinfikuje a odstraňuje přebytečnou vlhkost z nehtové destičky, což šetří před různými houbovými chorobami, protožepokud se pod materiálem vytvoří vlhké prostředí, přispěje to k rozvoji patogenních bakterií.Základní nátěr také zvyšuje životnost dekorativního povlaku.

V rámci šelaku odborníci doporučují používat produkt bez obsahu kyseliny, aby hřebíky zůstaly zdravé i po odstranění manikúry.

Před použitím gelového laku může být základní nátěr zanedbán, pokud je klient suchý anemastné nehty.Pokud klient trpí hyperhidrózou, je nezbytným rituálem aplikace primerů.Doporučuje se také dodatečně chránit křehké nehty.

Základní nátěr pro běžný lak

Tento produkt lze rovněž nanášet pod běžný lak.Slouží jako základní vrstva, vyrovnává pracovní povrch nehtu a chrání jej před pronikáním chemikálií. Pro ty, kteří mají zpocené ruce, je základní nátěr jen dar z nebes. Primer, ve kterém není žádná kyselina, může být použit za běžného laku.

Některé výrobní společnosti záměrně vyrábějí základní nátěry nejen pro gelové a akrylové barvy, ale také pro tradiční laky.Jedná se například o nehty Yang s proteinovou vazbou neobsahující kyseliny.V tandemu s lakem můžete použít základnu pro lakování.

Primer pro prodloužení gelového nehtu

Gel má velké molekuly a nemůže se dobře zachytit v měřítku nehtu.Primer vyplňuje nepravidelnosti keratinových vláken.Pro gelové modelování si můžete zakoupit produkt neobsahující kyseliny.Odborníci doporučují aplikaci ve dvou vrstvách, když staví na tipech nebo formách.

S hroty by se mělo zacházet opatrně, je důležité, aby na ně produkt neklesl, jinak budou prasklé.Primer může být použit pro korekci, ale může být aplikován pouze na zarostlý hřeb.Je třeba zabránit kontaktu s kůží nebo umělým trávníkem.

Základní nátěr na akrylové nehty

Pro prodloužení akrylových nehtů je stanoven zvláštní postup.produkt s obsahem kyseliny.Prostředky jsou vhodné jak pro lampu, tak pro přirozené sušení.Čekací doba je jiná, je uvedena na obalu.Primery zabraňují praskání, nemění barvu a neukládají delaminaci.

Jak používat základní nátěr na nehty - pokyny krok za krokem

Co je základní nátěr na nehty a na co je potřeba, opravdový profesionál to ví a aktivně používá ve své práci.Ale i začátečník, po prostudování pokynů, zvládne správnou aplikační techniku ​​a pak přinese požadované výsledky.

 1. Nejprve se provádí pravidelná manikúra a kutikula se tlačí zpět.Předem připravená teplá koupel.Dále musíte odstranit lesklý lesklý buff.Neodstraňujte příliš mnoho, jinak byste mohli poškodit a uvolnit desku.Prach se odstraní štětcem.Nyní naneste základní nátěr.
 2. Shromažďuje se malé množství léčiva, přebytek kapaliny lze odstranit ubrouskem nebo kartáčem z kartáče do láhve.
 3. Kartáč je umístěn ve středu nehtové desky, musí se základní nátěr nechat rozetřít.Nanáší se tenká vrstva a neht by se měl dotýkat bodově.Nenechávejte oblasti nekultivované.Ale spousta vrstev povede k opačnému účinku, šupiny nehtu se zavřou.
 4. Pokud se základní nátěr dostane na kůži, pečlivě a opatrně odstraňte produkt ubrouskem nebo opláchněte plochu pod tekoucí vodou.
 5. Krok sušení zůstává.Existuje několik možností: přirozeně, v UV nebo LED lampě.Informace o použití naleznete na láhvi.nebo v pokynech.Po vysušení poskytne kyselinový primer světle šedý povlak, produkt bez kyseliny by měl dobře uschnout a nezanechat žádné mokré zbytky.Povrch je na dotek drsný.
 6. Nyní můžete distribuovat dekorativní povlak.
 7. Při gelovatění se primer nanáší před potažením základny.Pokud se systém skládá ze tří fází, bude to první vrstva.Pokud se jedná o jednofázový systém, první vrstva se aplikuje odlišným způsobem.
 8. Kartáč by měl být napůl suchý a produkt by se měl otírat třením.Gel se poté vydá a do lampy se vloží ruka.
 9. Pokud se použijí tipy, použije se na bonder také základní nátěr.
 10. Systém je následující: nejprve se provede odmaštění ultrabondem, poté se nanese tenká vrstva produktu neobsahujícího kyseliny a nanese se lepidlo.
 11. Po aplikaci si primer zachovává aktivní vlastnosti po dobu 40 minut, proto se doporučuje nanášet ho na 2-3 hřebíky postupně.

Zda sušit základní nátěr ve výbojce

Vystupují samonosné a světlem vytvrzující primery.

Samovytvrzující základní nátěrové hmoty na nehty rychle schnou.Všechno je individuální, v závislosti na výrobci a nasycení produktu - v průměru 5 až 60 sekund.Není nutné je sušit v lampě.

Někteří výrobci vyrábějí produkty, které jsou sušeny v UV lampě.To je obvykle uvedeno v průvodních informacích.Takové primery mají silnou a viskózní strukturu a zbytek je tekutý jako voda.

Je důležité dodržovat dobu expozice v roce 2006lampa uvedená na výrobku, jinak můžete nehty poškodit.Některé primery suší po dlouhou dobu.

Hlavní věcí není rozmazání další vrstvy, dokud základní nátěr nezaschne.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak stavět gelové nehty lakem.Instrukce pro rozšíření nehtů pro začátečníky.Foto

Odborná doporučení pro práci se základním nátěrem

Co je základní nátěr na nehty a na co je, by mělo být nyní jasné.

Zbývá se však naučit několik dalších tipů od mistrů průmyslu nehtů:

 1. Pokud mistr poranil kůžičku a krvácí a není po ruce hemostatik, můžete použít primerale bude to silný pocit pálení.
 2. Je-li aplikováno příliš mnoho, může mít klient spálení o 3 stupně.
 3. Před nanesením vrchního laku můžete s výrobkem lehce projít kutikulu.Tím se odstraní mikrotrhliny, odloučení a nehty budou vypadat dobře až do dalšího prodloužení.
 4. Při použití kyselého primeru lze pokožku po celé délce namazat mastným krémem.To bude chránit před možným podrážděním a pálením.
 5. Zamezte tomu, aby se při stavbě nedostal primer na nehty.
 6. Naneste štětcem.
 7. Jsou-li hřebíky příliš pružné, prochází produktem na bázi kyseliny, podél volného konce, podél volného okraje, zbytek ultrafondem.

Co může nahradit primer pro gelový lak

​​

Pokud víte, pro co je primer prohřebíky, může najít náhradu.Avšak o tom, co je potřeba, jich mnoho neví.Domácí doplňky mohou ošetřený povrch pouze vysušit a dezinfikovat, nebude možné dosáhnout lepivých vlastností.

Ocet (9%) odstraňuje zbytkový tuk a podporuje odpařování přebytečné vlhkosti, ale nezvyšuje šupiny nehtu, proto nezvyšuje houževnatost materiálů.Kyselina boritá (3%) má antiseptické vlastnosti a mírně zvyšuje houževnatost, ale vhodný je pouze gel.

Odstraňovač laků na nehty, pokud neobsahuje aceton, vysuší nehty a zvýší adhezivní vlastnosti.Místo základního nátěru je možné s ním pracovat pouze tehdy, není-li ve směsi přítomen žádný olej.

Primer na nehty lze nahradit odstraňovačem laků na nehty.

Kromě toho si můžete důkladně umýt ruce mýdlem na prádlo.To pomůže odstranit mastnou vrstvu, ale pokožka rukou bude trpět.Vhodný 96% alkohol bez nečistot nebo citronové šťávy.Všechny tyto možnosti jsou použitelné, ale nebudou mít významný účinek, jako je ten, který poskytuje speciální nástroj.

Základní nátěr chrání nehty před nemocemi, umožňuje vám rozšířit radost z prvotřídní manikúry.Začátečníci nehtového umění musí vědět, co je základní nátěr na nehty, jak je vybrat podle úkolů, proč je potřeba a jak je používat.

Užitečná videa o výběru a použití primerů na nehty

Který primer by měl být vybrán pro začátečníky: kyselé nebo bez kyselin:

) Jemnosti použití primerupro nehty: