Jóga pro začátečníky doma pro hubnutí a zdraví.Video návody

Jóga je považována za jeden z nejlepších způsobů, jak zmírnit stres, uvolnit tělo a soustředit myšlenky.Mnoho moderních lidí používá tuto metodu doma, aby se naučilo, jak relaxovat a rozptylovat každodenní potíže, udržovat tělo v dobré kondici.

Dokonce i jednoduché ásany pro začátečníky pomohou zbavit se stresu, posílit imunitu a hormonální hladiny, které jsou často vystaveny škodlivým vnějším faktorům.

Obecná doporučení pro jógu

Většina světové populace se věnuje cvičení jógy.Před začátkem výuky by se měli začátečníci seznámits hlavními pravidly jógy a doporučeními profesionálů:

 • cvičení se provádějí v místnosti, kde je zajištěna dobrá cirkulace vzduchu a osvětlení;
 • těsně před třídami byste měli umýt podlahu, protože budete muset chodit naboso a případně jít spát;
 • v místnosti by měla být samostatná prázdná zeď, aby mohla být dokončena některá cvičení vyžadující podporu;
 • v místnosti by měl být dostatek místa pro skákání a strečink;
 • třídy se provádějí naboso a ve volném oblečení;
 • pro některécvičení by měla připravit koberec nebo přikrývku;
 • v použité místnosti by nemělo být chladno;
 • třídy by měly být opuštěny v případě bolesti hlavy nebo bolesti zubů a zvýšené tělesné teploty;
 • Po ukončení cvičení pro začátečníky je třeba dokončit komplex Shavasana.

Termíny v józe

Komplex relaxačních a uklidňujících cvičení zahrnuje některé konkrétní pojmy, které byste měli znát:

 1. Ásany- tento termín se vztahuje na všechna cvičení, která se provádějí během jógových lekcí.
 2. Shavasana- všechny složité třídy zpravidla končí odpočinkem.K jeho provedení musíte ležet na podlaze, roztáhnout nohy a zvednout ruce.
 3. Tadasana- při provádění tohoto cvičení je nutné se ohýbat, aby se palce dlaní dotýkaly pat.Tato póza se také nazývá póza hory.
 4. Balasana- i tato pozice představuje název pozice „dítě“.Při provádění musíte sedět na patách a přitom se naklánět dopředu, aby se čelo dotklo podlahy a hrudník byl v kontaktu s boky.
 5. Namaste- to znamená konec tříd.Pokud provádíte doslovný překlad, znamená to „ukloňte se vám“.
 6. Drishtije označení 9 různých směrů, na které se jogíni mohou dívat při jakémkoli cvičení.
 7. Gangy- tento termín označuje vnitřní bloky, které se používají v různých pozicích.

Jak začít cvičit doma

Než začnete s výukou, musíte se na to připravit. K tomu je třeba vzít v úvahu všechny náležitosti:

 • Sportovní vybavení a vhodné oblečení .Pro výuku potřebujete obyčejné lehké, volné a elastické oblečení a koberec, bez kterého není možné dokončit některé třídy.
 • Knihy a CD, přístup k internetu. Pro zahájení výuky bude vyžadováno předběžné vyšetření Assanů s ilustrativními příklady, aby nedošlo k chybám a nepoškozovalo vaše zdraví.
 • Plánování. Bez tohoto není cvičení jógy vhodné.V počátečních fázích by měla být podána od 15 do 20 minut.každý den ve stejnou dobu.

Protahování před hlavním komplexem

Kurzy jógy zahrnují mnoho složitých cvičení, která, pokud nejsou předem natažena, mohou být nejen prospěšná, ale také poškozovat zdraví. Protahování před hlavním komplexem se provádí takto:

 1. Zahřívání začíná roztahováním nohou. Zde je nutné provést několik základních cvičení 10-20 krát v závislosti na kondici vašeho těla.K natažení nohou se používají plíce a tělo se střídavě přesouvá z jedné nohy na druhou, aby připravilo svaly v tříslech.
 2. Poté se úsek protáhne dozadu. Zde je nutné provést 2 cviky, a to sklon ve všech směrech, rotacepřípad.Pro protažení stačí provést 10-20 opakování každého cvičení.
 3. Poté přejdeme k natažení paží a prsních svalů. K tomu použijte ostré rozmístění paží do stran a střídavé výkyvy paží nahoru a dolů.Proveďte cvičení 10-20 krát dost.
 4. Nakonec musíme zahřát krční svaly. K tomu se používají rotace hlavy a její sklony v různých směrech.Každé cvičení musí být provedeno 10-20 krát.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Sušení těla pro dívky.Výcvikový program, podrobné nutriční menu na měsíc po dni.

Sada základních jednoduchých cvičení pro začátečníky

Pro ty, kteří se rozhodnou začít hodiny jógy sami doma a zahájit kurz od nuly, byl vyvinut speciální komplex, který zahrnujePouze 3 cvičení.Díky tomu se můžete naučit, jak správně provádět ásany, zvládnout disciplínu a také uvolnit stres a únavu.

Doporučuje se zahájit výuku z tohoto kurzu, protože je nejpřipravenější pro následující složitější cvičení.

Póza velblouda (Ushtrasana)

Ushtrasana - nebo, jak tomu říkali, póza velblouda se provádí takto: Pro maximální užitek se nedoporučuje nést tělesnou hmotnost na pažích při ohýbání dozadu..

Tělo by se mělo hladce ohýbat dozadu, s dlaněmi spočívajícími na patách.

Pro dokončení cvičení musíte státkolena a nohy od sebe k šířce ramen od sebe.Při ohýbání hlava hází nahoru.Při cvičení nelze natáhnout a napnout ramena, jinak může dojít ke zranění dolní části zad.

Snake Pose (Bhujangasana)

Cvičení zvané Bhujangasana nebo hadská pozice se provádí takto: Lehněte si na zem s rukama, které působí jako opora a ohýbání v loktech.

Poté, co se mu hodí hlava zpět na vrchol, je dosaženo maximální možné výchylky hřbetu.Při provádění cvičení se nedoporučuje napínat ramena a tahat je nahoru, aby nedošlo k poškození páteře.

Stool Pose (Utkatasana)

Pro začátečníky v józe bude užitečné cvičení Utkatasana nebo pozice stolice.Při provádění tohoto cvičení je nutné sedět na pomyslné židli s nataženými pažemi svisle nahoru rovnoběžně s tělem.

Doporučuje se také, abyste při provádění práce drželi hlavu na úrovni hlavy, abyste se vyhnuli možným zraněním páteře.

Pózujte k nohám (Uttanasana)

Pro lidi, kteří začínají s nezávislou jógou doma, se doporučuje jednoduchý sklon k nohám.Uttanasana je jedním z hlavních cvičení jógy, které mohou zmírnit bolesti břicha (včetně menstruační bolesti), zmírnit zažívací trakt a zlepšit spinální nervy.

Tato ásana se často doporučuje lidem s horkou náladou, protože Uttanasana uklidňuje nervový systém.

Musíš vstát, abys vystoupilk Tadasaně, vydechněte se.Tělo by se mělo tvořit v kyčelních kloubech a záda by se měla uvolňovat.Po výše uvedeném je třeba tkát předloktí na zadní straně hlavy, nechat paže a záda viset dolů.

Poté, co je tato poloha pohodlná a dlaně dosáhnou podlahy, musíte položit ruce na nohy a prsty položit na dlaně dopředu.Musíte zatáhnout záda za ruce a usilovat o plné přitlačení dlaní k podlaze.Při provádění ásany by mělo být dýchání klidné a hluboké.

Aby se protáhl záda od samotného kostrče, je třeba rozložit paty a spojit velké prsty.V normální poloze nohou je záda natažena pouze od dolní části zad.

Pokud tělo ještě nemá příliš flexibilní, můžete cvičení lehce ulehčit.K tomu musíte zkřížit ruce do loketního zámku na zadní straně hlavy.

Pokud během výkonu asany dojde k silné bolesti, může se kolena mírně ohnout.

Pozice trojúhelníku (Triconasana)

Abyste mohli hrát, musíte stát v Tadasaně, vdechovat a šířit nohy při výdechu.Při inspiraci musíte natáhnout ruce do stran rovnoběžných s podlahou, dlaněmi dolů.Tato pozice je výchozí pozice.

Po výdechu byste měli chodidla otočit doprava (mírně doleva a doprava o 90 °), zatímco paty by měly být na jedné přímce.Pak musíte napnout svaly boků.Pravá stehna musí být otočena doprava tak, aby pravé koleno bylo v souladu s pravým kotníkem.

​​

Dále musíte inhalovat a jak vydechujete, pomalu se ohněte doprava, takželinie zbraní byla kolmá k podlaze.

Je třeba poznamenat, že sklon by měl být prováděn od kyčle, a nikoli od pasu, aby nedošlo ke stlačení vnitřních orgánů.Tělo také nemusí být otočeno doprava.

Naklánět se, musíte položit ruku na nohu nebo na podlahu.Pokud to protahování neumožňuje, je také dovoleno položit ruku na holenní kost.

Musíte být v pozici alespoň jednu minutu.

Abyste se dostali ze situace správně, musíte se nadechnout a pomalu vstávat, aby vaše nohy (zejména kolena) byly nehybné.

Triconasana pomáhá posilovat svaly nohou.Šlachy, pánevní a pásové svaly jsou napnuté, práce trávicího traktu se zlepšuje.

Je třeba věnovat pozornost skutečnosti, že pozice trojúhelníku eliminuje bolest v zádech a na krku, jakož i příznaky menopauzy.

Pozice pluhu (Hal-asana)

K provedení cvičení je třeba vzít sarvangasanu.Dále musíte opatrně zvednout nohy, držet záda a položit je za hlavu na prsty.Nohy by se měly narovnat na kolenních kloubech.Ruce by měly být spuštěny k podlaze a zajištěny do zámku.V této poloze musíte snížit lopatky a otevřít hrudník.Dech by měl být rovnoměrný.

Abyste se dostali z pozice, musíte si ohnout kolena a pomalu se sklonit k podlaze.Hal asana postihuje hlavně páteř.

Póza svíčky (Sarvangasana)

Nejprve musíte zaujmout vodorovnou polohu a uvolnit všechny svaly těla co nejvíce.Pak musíte zvednout nohy, narovnat se v kolenních kloubech, společně s pánví.

Jóga pro začátečníky doma je zvládnuta docela obtížně , ne každý je schopen toto cvičení provést poprvé poprvé.Proto při zvedání nohou můžete držet záda rukama.

Po zaujetí pozice svíčky je nutné v ní zůstat dvě minuty.Pokud nemůžete stát takovou dobu, můžete začít od 30 sekund.Během Sarvangasany je třeba dýchat pomocí bránice.

Holubí pozice (Eka Pada Rajkapotasana)

Výchozí pozice - postavte se na všech čtyřech.Ruce by měly být umístěny pod ramenními klouby, koleny - pod femorálem.Dále musíte pomalu posunout jednu z nohou, ohnutou ke koleni, dopředu.Druhá noha musí být narovnána na koleno a natažena dozadu.Držte záda rovně.

Pigeon Pose pomáhá rozvíjet a otevírat kyčelní klouby.To je nezbytné k provedení složitějších ásan.Eka Pada Rajkapotasana zlepšuje krevní oběh v pánevních orgánech a rozvíjí flexibilitu.

Poloviční pozice boha ryb (Arlha Matsienlrasana)

K naplnění je třeba zaujmout počáteční pozici k sezení.Pak by se měla jedna noha ohnout na koleno a noha by se měla umístit za koleno druhé nohy.Loket jedné ruky by měl být položen na koleno ohnuté nohy a druhá noha by měla být podepřena.Také se musíte spolehnout na hýždě a nohy.

S Arlhou Matsienlrasanem by měla být páteř zkroucená.Cvičení by se mělo provádět na obou stranách těla.

Poloviční pozice boha ryb přispívá ke zlepšeníflexibilita páteře, práce trávicího traktu a centrální nervové soustavy.

Představení spokojeného dítěte (Balasan)

K provedení Balasana musíte klečet, dát si velké prsty k sobě a sedět si na paty.Pak se musíte ohnout a položit čelo na zem mezi kolena.Dále je třeba rozšířit oblast křížové kosti a tlačit žaludek dovnitř nohou.Pak musíte narovnat ruce podél těla a uvolnit ramena.

Póza šťastného dítěte je póza odpočinku, takže v něm musíte být alespoň 30 sekund.

Mrtvá pozice (Shavasana)

Tato pozice je vodorovná poloha na rovném povrchu.Shavasana lze provádět na podlaze.Končetiny by měly být co nejvíce uvolněné, krk musí být také uvolněný.K tomu nejefektivněji lze pod krk umístit tenký ručník složený do svazku.Ale nemusíte nic dávat pod hlavu.

Nohy mohou být ve vodorovné poloze, mohou být mírně od sebe.

Hlavním úkolem jógy vykonávající tuto pózu doma je úplné uvolnění těla.

Je v mrtvé poloze alespoň minuta.Po prvních sekundách se objeví pocit klidu a klidu.Pak se v končetinách objeví pocit tepla.Při dlouhodobé praxi se člověk může naučit ovládat tento pocit tepla.

Pozice věnec (Malasana)

K provedení asany je třeba vzít na vrchol hory a podříznout se.Nohy by měly být umístěny na šířku pánve a trochuotočte je.Kostra musí směřovat k podlaze.Lokty by měly být přitisknuty dovnitř kolen a přivítat ruce v uvítacím gestu.

Když stisknete lokty, musíte odolat kolenům, což pomůže prodloužit přední povrch těla.Hrudník by měl být zvednutý, pohybující se od pupku a rozšířit oblast klíční kosti.

Jeden musí být v pozici Garland pro osm dechových cyklů.

Pózování v uzavřeném úhlu (Baddhakonasana)

Pózování v uzavřeném úhlu je třeba sedět na podlaze a při ohýbání kolen vyrovnat nohy s podrážkami.V této poloze by se nohy měly pohybovat co nejblíže k tělu.Podpatky by se měly dotýkat perineum.Pokud to flexibilita nohou neumožňuje, stačí umístit nohy co nejblíže ke kmeni.

Po výše uvedeném by měly být dlaně zarovnány a umístěny na hrudník.Udržujte záda rovně, nenaklánějte hlavu ani nesnižujte ji.Pohled by měl směřovat buď dopředu, nebo na špičku nosu.Trvá nejméně pět minut, než bude v póze.

K opuštění pozice musíte stisknout loketní klouby k bokům a po výdechu se naklonit dopředu.Svah by měl být velmi hluboký, nejdřív se musíte dotknout podlahy čele a potom brady.

Tatopoloha by měla být držena po dobu 30 s .Po uplynutí této doby se musíte vrátit do Baddhakonasany, uvolnit nohy a uvolnit se.

Představujeme válečníka (Virabhadrasana)

Abyste mohli zaujmout postavení válečníka, musíte stát v Tadasaně, učinit to velmi širokýmustoupit.Noha přední nohy by měla být nasměrována dopředu a noha položená dozadu by měla směřovat pod úhlem 45 ° k podlaze.

Koleno přední nohy by mělo být ohnuto v pravém úhlu, paže by měly být nataženy do stran na stejné linii, kolmo k linii páteře.Horní část hlavy musí dosáhnout.

Musíte stát v pozici Virabhadrasany po dobu nejméně 30 s.

Pozice Sfingy (Ardha bhujangasana)

K převzetí pozice Sfingy by člověk měl ležet lícem dolů na zem.Pak musíte ohnout paže na loktech a položit předloktí blízko těla.Palmy by měly směřovat dopředu.Z této polohy se musíte zvednout tak, aby lokty ležely na podlaze.

Ardha bhujangasana je široce používán lidmi, kteří nedávno zahájili jógové kurzy, aby nahradili postoj Cobry.Póza Sfingy nevyžaduje tak flexibilní záda, jako u pózy Cobry, ale také pomáhá rozvíjet flexibilitu.Být v ásaně trvá alespoň tři minuty.

Diamantová pozice (Vajrasana)

Vajrasana je jednou z sedící jógy.Chcete-li zaujmout Diamond pozice, musíte klečet, překročení velkých prstů, sedět na patách.Pak byste si měli položit dlaně na kolena.

Držte záda rovně.Koruna hlavy, krku a ocasu by měla být na jedné přímce pod sebou.Brada by měla být snížena, prostě neházejte hlavu zpět.

Ponechávejte pózu po dobu nejméně pěti minut.

Tato asana pomáhá uklidňovat se, zvyšuje krevní oběh v pánvi a křížové kosti.

Póza mudrceMarichi s prodlouženými nohama (Marichiasana)

Pro začátečníky cvičící jógu doma je pozice mudrce Marichi s prodlouženými nohami často doporučována praktikováním jogínů.

Chcete-li vzít tuto ásanu, musíte sedět na podlaze s nohama nataženými dopředu.Pak musíte ohnout levou nohu na koleno a umístit nohu této nohy v minimální vzdálenosti od rozkroku.Poté musíte natáhnout rameno levé ruky dopředu tak, aby se podpaží dotýkalo dolní končetiny.

Levou rukou musíte obejmout holenní a stehenní část levé nohy a ohnutím paží za loket položte předloktí za záda.Také za zády musíte získat pravou ruku a uchopit zápěstí.Během cvičení by měla být záda rovnoměrně držena tak, aby páteř otočila doleva.

V této poloze musíte vydržet 10-15 sekund, zatímco zhluboka a rovnoměrně dýcháte.Po výdechu se musíte naklonit dopředu a na pravé koleno si položte čelo, nos, rty a bradu.V této poloze je nutné netrvat déle než 30 s.

Marichiasana doporučuje pro výkon při obezitě a gastrointestinálních poruchách.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina glutamová - co to je, pro co a jak se používá ve sportu a kulturistice.

Dechová cvičení v józe pro začátečníky

Jedním z nejdůležitějších stupňů jógy, bez nichž není možné ovládat psychiku a emoce, je pranayama, které se překládá ze Sanskritu jako"Zvýšení vitální energie, síly."Toto je název techniky kontroly dýchání,otevření přístupu ke kvalitativně novým úrovním vnímání.

S pomocí pránájámy je nastolena kontrola dýchacího procesu až do úplné relaxace.Dýchání se stává vědomým, puls se stává stabilním, tělo získává flexibilitu a vědomí se stává čistotou.

Bez zvládnutí základních principů pránájámy bude účinnost jógy minimální, zejména pro začátečníky, kteří ji ovládají doma.Jejich základem je rytmus dýchání.

Tři typy dýchání

Základní doporučení pro dechová cvičení: začínají úplným výdechem. V józe se rozlišují tři typy dýchání: horní, střední a břišní:

 • svrchní ] - provádí se sezením, státem nebo ležením se zaměřením na horní části plic.Po výdechu se provede inhalace nosem, odhalí oblast klíční kosti a naplní horní část plic.Při výdechu - naopak.Je třeba poznamenat, že v tomto cvičení jsou břicho a hrudník nehybné;
 • průměr- se provádí ve stejných pozicích, se zaměřením na pobřežní region.Po výdechu vdechněte protažení žeber.K výdechu dochází nosem paralelně s kompresí kostní části;
 • břišní- prováděné v podobných polohách.Veškerá pozornost je věnována pupku a ledvinám.Výdech je doprovázen stažením břicha.Následovat ho je pomalý dech, s maximální pozorností na břišní stěnu, která je naplněna vzduchem současně se spodní částí plic.Výška hrudníkubuňka nenastane.

Tato praxe normalizuje krevní tlak a krev z oblastí sleziny, jater a ledvin se stává čerstvější a srdeční zátěž se snižuje.

Úplný dech jogínů

Tato praxe je základem pránájámy.Měl by být prováděn v jednom rytmu, když stojí, leží nebo sedí.Začátek praxe: inhalace - výdech, prováděný střídavě, nutící tělo k pohybu ve vlnách s pevnou páteří.Poté se provede dlouhý dech s počtem osmi, počínaje bránicí, hrudníkem a poté zónou klíční kosti.

Výdech - stejná posloupnost, na úkor osmičky, je vzduchem uvolňován prostřednictvím dutin, čímž se střídá a spojuje horní a dolní dýchací metody.Je užitečné přestat zadržovat dech mezi inhalací - výdechem.

V důsledku praxe dochází k ventilaci plic, tlak se vrací k normálu, tělo je naplněno energií a silou.Rovněž dochází k obnově metabolických procesů a endokrinního systému, k čištění krve a lymfatického systému a k léčbě mnoha srdečních chorob.Přichází pocit klidu a harmonie.

Bhastrika

Bhastrika je výkonná dechová technika, která se doporučuje praktikovat v lotosové pozici.Její technika spočívá v vdechování a výdechu, střídavě prováděném po dobu 10krát, po kterém se maximální hrudník nadechne hrudníkem a poté se nadechne 5 až 14 sekund.

Dalším krokem je vydechovat pomalu.Tento dýchací komplex se opakuje 3krát.Tato praxe je velkou pomocí.s astmatem, kašel, rýma, pro zvýšení přenosu tepla v těle.

Kapalabhati

Cvičení se provádí při ležení, sezení nebo stání, soustředění na nosní průchody a na výdechový proces.Vydechování se provádí aktivně, rychle, se silou a zvukem, se stahováním břišních svalů.Následuje pomalý dech ve spodním a středním typu.

Další technika zahrnuje provedení této praxe každou nosní dírkou.

Kapalabhati je dobré cvičení pro plíce .Současně se vyčistí průchody nosu, uvolní se únava, tělo nabije obživu a energii a zvyšuje se schopnost koncentrace a rozhodování.

Uvedená cvičení pránájámy jsou jedním ze základních cvičení.Dokonce i někdo, kdo právě začíná cvičit jógu doma, ji může snadno zvládnout a použít ke zvýšení vitality, zlepšení zdraví a zvýšení účinku jiných jógových oblastí.

Hatha jóga představuje hubnutí

V kombinaci s pránájamou přinášejí třídy Hatha jógy vynikající výsledky.Kromě obecných nepochybných přínosů pro zdraví mají ásany tohoto směru také příjemný vedlejší účinek - některé polohy, které stabilizují tělo, vedou k úbytku hmotnosti.

I nováček je dokáže zvládnout, tónovat svaly a zahájit proces spalování nadbytečného tuku.

Podle doporučení zkušených mistrůby měla jóga pro začátečníky doma začínat sadou pohybů pro protahování a zahřívání svalů , po které musíte začít provádětásany.

Dundasana (Planck)

Důraz je kladen na otevřené dlaně a prsty.Ruce jsou narovnány, umístěny svisle k podlaze.Tělo je napnuté jako řetězec v řadě.Tato pozice by měla být stanovena na přibližně 30 sekund, denně zvyšující čas strávený v této poloze, až na jednu a půl až dvě minuty.

Prkno posiluje svaly těla a lis.Svaly paží, zad a nohou pracují a jsou v dobré kondici.Užitečná je také inverzní pozice - obrácený Planck.

Adho mukha schwanasana (pes při pohledu dolů)

Výchozí pozice je důraz vleže, paže - šířka ramen od sebe.Zvedněte hýždě do maximální výšky, zatímco tělo má tvar písmene L (snímek).Prsty a dlaně v tomto okamžiku spočívají na podlaze, směr kostrče je svisle nahoru.

V této poloze je třeba jednu minutu setrvat a vrátit se do výchozí polohy.Toto cvičení není obtížné, ale efektivní.Pomáhá zmírňovat únavu, zlepšuje prokrvení mozku, tónuje svaly paží, nohou a břicha a také z něj odstraňuje další „zástěru“.

Sarvangasana (Birch)

Ke snížení tělesné hmotnosti přispívají všechny převrácené ásany, kromě velkých přínosů pro zdraví žen.Birch je z nich nejslavnější a nejúčinnější.

Výchozí pozice leží na zádech.Zatlačením nohou nahoru se fixujeme záda paže svisle ohnutými na loktech, dlaně spočívají na dolní části zad.V této poloze je nutné zůstat 3 minuty nebo déle, až 15 minut (kdykoli je to možné).

Důležité!Po dokončení břízy musíte několik minut odpočívat a lehnout si bez pohybu.

Pravidelným cvičením i těchto jednoduchých ásanů lze dosáhnout pozitivního výsledku ve věci hubnutí, a co je nejdůležitější, podstatně zlepšit zdraví člověka.

Tisková cvičení Uddiyana bandha (kontrakce břišních svalů)

S vnější jednoduchostí Uddiyana bandha (břišní zámek) je cvičení poměrně komplikované.Jednou z podmínek pro jeho realizaci je zcela uvolněný žaludek.

Provádí se takto: výchozí poloha stojí na ohnutých kolenech s nohama mírně od sebe.Položte ruce na místa nad koleny, prsty rukou hledí dovnitř.Přenášejte hmotnost zezadu do rukou, záda je stejná.Další - proveďte jogínský dech a ostře vydechněte, stiskněte svěrač, zatímco mírně zvedněte rozkrok.

Dalším krokem je uzavření krku spodní částí jazyka tak, aby nebylo možné inhalovat, a poté provedeme zvedání bránice s expanzí hrudníku (je třeba věnovat pozornost relaxaci břicha).Zvedání hrudníku a tahání za žaludek, je nutné přitlačit bradu k klíční kosti, předtím zvedl ramena.

V tuto chvíli nedýchá.Tato situace bez dýchání musí být zachována až do prvního pocitu nepohodlí.Poté musíte otevřít hrdlo a plnit plíce vzduchem bez vdechování.

K dosažení tohoto účinku se doporučuje provést toto cvičení nejprve třikrát, postupně se zvyšovat až 10krát.Tato technika se provádína konci obecného pránájámského komplexu a pouze na lačný žaludek.

Co dává Uddiyana bandha?Především má silný účinek na oběhový systém a endokrinní žlázy, pomáhá léčit nemoci, které vyžadují dlouhodobou léčbu (hemoroidy, onemocnění břišní dutiny, genitourinární systém), ale ne v akutním stadiu.

Ranní cvičení pro krásné tělo

Aby se zbavili spánku a byli ostražití co nejdříve ráno, jógoví trenéři doporučují zahájit cvičení přímo v posteli, ale totone vždy možné.Užitečnou událostí je však zahrnutí některých jednoduchých ásan pro začátečníky do jejich ranního komplexu fyzických cvičení.

Jeden z nejslavnějších a nejlepších ranních jógových komplexů je Surya Namaskar.Pozdrav slunci, jak se překládá název této mocné praxe, sestává z řady ásanů, které se navzájem nahrazují.Nejen probouzí tělo a ducha, ale také podporuje omlazení těla.

Pokud na tento celý komplex není čas, můžete do ranního cvičení zahrnout několik jednoduchých ásan, nejen probuzení, ale také vytvoření krásného držení těla a pomoc při hledání harmonie v těle.

Bidalasana (pozice pro kočky)

Vezměte výchozí polohu a postavte se na všech čtyřech.Na inspiraci - zpět dolů se současným zvedáním hlavy.Při výdechu ohněte záda hlavou dolů.Musíte dýchat pomalu.

Páteř vyvíjí vlnové pohyby, hlava jej sleduje.Při provádění cvičení posílilsvaly na zádech, krku, pažích.

Tadasana (horská póza)

Cvičení je jednoduché, vhodné pro ranní cvičení.Výchozí poloha je stát vpravo s rukama dolů a rozdělit těžiště na nohy.Napněte svaly na nohou a narovnejte si kolena.

Otevřete hrudník pohybem lopatek do středu zad, směrem k páteři a položte ruce proti středu stehen.Koruna hlavy se dívá na strop.V této poloze držte 5 hlubokých dechů.Návrat do výchozí polohy.

Adho mukha schwanasana (pes při pohledu dolů) a Vrikshasana (stromová pozice)

Provedení výše popsaného Adho mukha schwanasana se nachází v mnoha doporučeních.Po tomto cvičení je doporučen harmonický přechod do stromové pozice.Chcete-li to provést, musíte zaujmout vertikální počáteční polohu.Při vdechování napněte žaludek, natáhněte ruce na úrovni hrudníku nebo se připojte namaste.

Stiskněte levou nohu proti vnitřní straně pravého stehna.Udržujte rovnováhu několik sekund.Vraťte se do výchozí polohy, sklopte boky ruky a proveďte zrcadlení.Cvičení pomáhá napínat klouby, posilovat svaly nohou a zad, absorbovat energii.

Zavedení ásanů do ranních cvičení pomáhá urychlit metabolismus a umožňuje vám spálit více než obvyklé kalorie.Tento efekt z kurzů trvá celý den.Jejich každodenní provádění pomáhá tělu stát se elastickým a získat plasticitu, být naplněn nábojem vitální energie.

Výkon přijóga

Pravidla výživy jsou neoddělitelně spjata s životním postavením lidí praktikujících jógu.Základem těchto pravidel je ajurvéda, která poskytuje doporučení týkající se výhod nebo poškození určitých produktů pro lidské zdraví.

Praktikující jógy ve své stravě postupně odmítá živočišné produkty, přechází z čistého jídla z přírody, které může očistit tělo od negativity a naplnit jej pozitivní energií.

Když už mluvíme o zásadách výživy praktiků jógy, je třeba poznamenat, že menu by mělo být sestaveno tímto způsobem: asi 60% jsou přírodní produkty a 40% jsou potraviny po tepelném ošetření.

Vaření se musí provádět v pozitivní náladě, s meditací a naplněním pozitivní energií.Jíst je důležité pro klidný průběh, žvýkání pomalu do tekutého stavu, než je spolknuto.

Zvláštní pozornost je věnována použití vody: doporučuje se ji hodně vypít a často, bez spěchu, v malých douších, aby se pokusila získat chuť.

Doporučená frekvence příjmu potravy je 2–3krát denně, a to pouze v případě pocitu hladu.Nasycení těla pochází z malého množství jedlých potravin, z nichž má prospěch, aniž by se přejídal.

Kontraindikace při praktikování jógy

Nevěděli jsme, proč se tento nebo ten asana provádí, což dává konkrétní praxi, existuje šance získat opačný účinek.Kurzy jógy samy o sobě, bez zkušeného mistra, jsou možné, ale vyžadují pozornost jejich signálůmtělo, opatrnost a selektivita při výběru cvičení.

Kromě toho existují určitá omezení pro praxi:

 • vážné problémy s páteří;
 • onkologická onemocnění;
 • přítomnost infekčních chorob;
 • přítomnost závažných společných problémů;
 • srdeční selhání;
 • přítomnost krevních onemocnění;
 • přítomnost zranění všeho druhu.

Existují také částečná omezení týkající se provádění komplexů.Navrhují diskusi s ošetřujícím lékařem a zařazení do komplexu ásanů, které lze provádět bez negativních důsledků (individuální pracovní plán).

Během těhotenství má speciální jógový komplex mimořádně prospěšný účinek na nastávající matku i její dítě.Částečná omezení se týkají také těch, kteří podstoupili chirurgický zákrok, je ve fázi exacerbace chronických onemocnění.A samozřejmě byste se neměli zabývat plným žaludkem.

I jednoduché jógové pózy pro začátečníky by se měly provádět opatrně doma a po konzultaci s lékařem

Je mnohem snazší přeměnit jógu ve zvyk, pokud neustále se připomínat výhodám, které přináší:

 • má pozitivní vliv na zdravotní stav;
 • pomáhá v boji proti nadváze (tělo se vrátí do normálu);
 • se stresem a špatnou náladou;
 • dává uklidňující mysl;
 • dodává energii;
 • podporuje nový pohledživot

Aby byla efektivní, je nutná pravidelnost.Pro začátečníka je lepší věnovat jógu 15 minut, ale každý den.Doma se pro nezávislé studie doporučuje, aby byly prováděny v rámci zvukových nebo obrazových záznamů.

Videonávody s Louise Siar a Rachel Zinman, Tatyana Borodaenko

Ukázka jednoduchých jógových pozic pro začátečníky, které budou hrát doma Louise Siara RachelZinman :

Základní sada jógových pozic pro začátečníky, kterou může doma hrát Tatyana Borodaenko:

Pro moderní osobu žijící vpodmínky minimální fyzické námahy, špatná ekologie a často konzumace nepřirozené stravy, jógové kurzy jsou prostě nezbytné.