Jessner Peeling.Co to je, jak se to dělá, denní péče, recenze

Mnoho problémů s kůží lze snadno vyřešit pomocí kyselého čisticího prostředku na obličej.Tento postup odstraňuje věkové skvrny a jizvy, provádí efektivní čištění a vyvolává omlazující účinek.Oproti jiným metodám pomáhá Jessner peeling získat okamžitý výsledek.Tento přístup podporuje aktivaci buněčné regenerace.

Účinnost peelingu

Jessnerův peeling je nástroj pro omlazení a zvlhčení pokožky.Čištění obličeje získalo jméno na počest tvůrce - lékaře Jessnera.Zpočátku byla směs kyselin po holení použita jako antiseptikum.Výsledkem bylo zlepšení kvality a vzhledu pokožky.Nyní se tato technika používá pro profesionální účely k provádění vysoce kvalitního čištění obličeje a k boji s vadami, jako je pigmentace a jizvy.

Kosmetologové předepisují Jessnerův peeling v těchto případech:

 1. Negativní dopad vnějších faktorů. Špatná situace v životním prostředí, ultrafialové záření, nezdravá strava, stres a další faktory mají špatný vliv na vzhled kůže.Vedou k suchu a zvyšují secitlivost kůže, výskyt časných příznaků stárnutí a zánětu.
 2. Odumírání kůže. Nedostatek vlhkosti v dermis vede ke snížené elasticitě a vráskám.Peelingová kompozice obsahuje kyselinu mléčnou.Tato složka drží tekutinu v buňkách.Další hydratace způsobuje odlupování stratum corneum.Stimuluje syntézu keratinocytů.
 3. Akné, akné a komedony. Odstranění kůže z kontaminace a nadměrné sekrece mazových žláz.Po loupání Jessneru jsou póry vyčištěny a zúženy, projdou červenáním.
 4. Zvýšená produkce mazu. Díky kyselině salicylové ve složení se mastná pokožka vrátí do normálu.Jeho celkový stav se výrazně zlepšuje po snížení nadbytečné vlhkosti v tkáních.
 5. Hyperpigmentace. Distribuce melaninu v epidermis je řízena kyselinou mléčnou.Jeho akce je schopna eliminovat věkové skvrny a učinit jasné pihy méně viditelnými.
 6. Jizvy, jizvy, stopy po akné .Kvalitativní a rychlá exfoliace odumřelých kožních částic urychluje regenerační procesy.

Složení

Jessnerův peeling je loupání keratinizované vrstvy kyselinami.Složky obsažené v kompozici nezpůsobují alergickou reakci těla a nevedou k vedlejším účinkům.Jejich působení pozitivně ovlivňuje pokožku a odstraňuje různé nedokonalosti.

Jessnerův peeling se skládá ze 3 složek:

 • kyselina salicylová;
 • mlékárnakyselina;
 • resorcinol.
 • ​​

Někdy kosmetologové doplňují standardní směs kyselinou citrónovou nebo glykolovou, jakož i isopropylalkohol.

Kyselina salicylová působí jako antiseptikum.Dezinfikuje dobře a mírně zasychá pokožku.Díky tomu jsou póry očištěny od nadměrné sekrece mazových žláz a kontaminantů, jakož i odstranění zánětlivého procesu.

Látka odstraňuje různé vady na povrchu a má dráždivý a antimikrobiální účinek.Klasické složení peelingu Jessner zahrnuje kyselinu salicylovou v koncentraci 14%.

Kyselina mléčná má exfoliační a bělicí účinek.V kosmetologii se používá ke snižování věkových skvrn, léčbě dermatitidy a změkčení pokožky.Podporuje tvorbu kolagenu, díky kterému je pokožka pružnější a pružnější.Pomalá syntéza látky vede k prověšenému integumentu a předčasnému stárnutí.

Kyselina mléčná se na rozdíl od ovoce považuje za jemnější a měkčí.Proto lze peeling použít pro majitele citlivé a tenké pokožky.K přípravě kompozice se látka používá ve 14% roztoku.

Resorcinol se používá při Jensserově peelingu ke zvýšení účinku zbývajících složek.Dobře kauterizuje ložiska zánětu a má antiseptický účinek.

Zároveň to nepohodlí a nezpůsobuje poškození kůže.Odlupuje staré buňky a bělí pokožku.Použití látky vedemazové žlázy normální.To se děje v důsledku korekce metabolismu lipidů.Účinný při léčbě kožních onemocnění.Po použití resorcinolu jsou vrásky vyhlazeny a tón je vyrovnanější.

Specialisté používají různé přípravky k loupání.Každý má své vlastní vlastnosti.Jejich cena se přibližně rovná proceduře v salonu krásy.Současně se nedoporučuje riskovat zdraví čistěním Jessnera.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Populární drogy a jejich vlastnosti jsou uvedeny v tabulce:

Značka drogyAkce Složení Země Cena, tření.
Onmacabim Vysoce kvalitní a jemné čištění poskytuje okamžitý omlazující účinek, zlepšuje tón pleti a zvyšuje jeho záři.
 • kyselina salicylová 14%;
 • Kyselina mléčná 10%;
 • Resorcinol 14%.
Izrael 2500
Mesoestetic Odstraňuje jemné čáry.Vhodný pro přípravnou fázi pro loupání TSA.
 • kyselina salicylová 14%;
 • Kyselina mléčná 15%;
 • Kyselina citronová 8%.
Španělsko 3950
ŘEŠENÍ JESSNER PEEL PH 2.1 PEEL MEDICAL Zarovná tón aúleva, má protizánětlivý účinek, dává účinek samoregulace a exfoliace.
 • kyselina salicylová 14%;
 • Kyselina mléčná 14%;
 • Resorcinol 14%.
USA 2800
Allura estetika Účinně bělí pokožku, zajišťuje depigmentaci, komedolytiku a exfoliaci.akce.Vhodný pro povrchový a střední peeling.
 • kyselina mléčná 14%;
 • kyselina salicylová 14%;
 • Resorcinol 14%;
 • Hydrochinon 2%;
 • Ethanol.
USA 4600
Nature Ansse Uvedení mazových žláz do normálu, vytváření jizev azjizvení méně patrné, odstraňuje vrásky hlubokého věku.Absence vedlejších účinků je jiná.
 • kyselina salicylová 14%;
 • Kyselina mléčná 14%;
 • Resorcinol 14%.
Rusko, Finsko 2500

V jaké formě je vydán Jessnerův peeling[Návrh 130]

Postup je různého druhu.Po vyhodnocení stavu pokožky, potřeby hluboké expozice a stáří rozhodne odborník, který peeling je lepší použít v konkrétní situaci.

Druhy peelingu a jejich vlastnosti:

 1. Povrchní. Používá se nejnižší koncentrace účinné látky, enzymu nebo činidla.Tento typ peelingu může doma provádět samostatně.To vše díky jemnému a měkkému odstranění odumřelých kožních buněk.Jemné čištění obličeje se také nazývá „hollywoodský peeling“.Tato metoda je velmi oblíbená u zahraničních hereček.
 2. Povrchní. S ním dochází k lehkému chemickému popálení, které trvá dozrnitá vrstva kůže.Provádí se pomocí různých ovocných kyselin.Doba rehabilitace po loupání je maximálně 3 dny.Během této doby je povolen mírný peeling kůže.Vhodný pro normalizaci funkce mazových žláz, zlepšení vzhledu pokožky, vyhlazení malých nepravidelností na povrchu a vrásek na obličeji.Díky této proceduře je tvář mladší a svěžejší.Doporučuje se používat před hlubokým očistou obličeje nebo plastickou operací.
 3. Medián. Díky hlubšímu pronikání do vrstev kůže je výsledek znatelnější.Celé číslo dostává popáleniny druhého stupně.Expozice dosáhne dermální vrstvy.Po zákroku je zapotřebí asi 7 dní k obnovení integrity povrchu.Účinně bojuje s jizvami a vráskami, snižuje viditelnost věkových skvrn a odstraňuje komedony.Peeling kůže se vyskytuje intenzivněji než u povrchové rozmanitosti.
 4. Deep. Má agresivní účinek na pokožku, proto se používá jen zřídka.Kyselina způsobuje silné popálení o 3 stupně.V tomto případě postup vede k úžasnému omlazovacímu účinku.Kosmetici doporučují Jessnerovi hluboký peeling ve zvláštních případech, například se zřetelnými známkami stárnutí.Proces obnovy trvá dlouhou dobu až jeden měsíc.Regenerace je doprovázena pocitem mravenčení a pálení.

Řízení je požadováno po celé zemi.V chladnějších oblastech lidé lépe snášejí expozici kyselinámnedostatek vysoké aktivity slunečního svitu.Náklady na loupání Jessner v Moskvě se pohybují od 3 000 do 6 000 rublů.Konečná cena závisí na regionu, hloubce expozice a profesionalitě kosmetologa.

Účinek Jessnerova loupání

Jessnerův loupání je produkt, který se nejčastěji používá k čištění povrchů.Jemná akce vyhlazuje reliéf, snižuje vrásky a vrásky, schne akné a působí lehkému liftingu obličeje.V buňkách tkání je zahájen proces aktivní produkce kolagenu a elastinu.Po týdnu to vede k výraznému omlazení.

Zkušený odborník, který používá povrchovou technologii, je schopen dosáhnout účinku středního typu peelingu.Malé popálení způsobí, že se buňky aktivně rozdělí a zvednou na povrch.Výsledkem je, že stárnoucí pleť je svěží, pružná a pružná.

Doba reakce po loupání závisí na hloubce expozice a intenzitě.Při středním a hlubokém čištění dochází k mírnému otoku a hyperémii.Obnovení tkáně probíhá v důsledku odstranění mrtvých buněk.

Mezi charakteristické rysy této techniky patří absence dlouhého přípravného stadia a anestézie.Tento postup nedává pacientům výrazný pocit bolesti a pálení.Zvedací účinek je patrný okamžitě po neutralizaci kyseliny.

Použití Jessnerova loupání

Den před loupáním se nedoporučuje pacientům používat dekorativní a kosmetickou kosmetikuznamená.Bez ohledu na typ, Jessner loupe stejným způsobem.

Krok za krokem Jessnerův peeling:

 1. Příprava. K změkčení pokožky 14 dní před očištěním se pravidelně používá krém na bázi ovocných kyselin.V této fázi kosmetolog zkouší citlivost pokožky pacienta na použitý produkt.Je objasněna přítomnost kontraindikací postupu.
 2. Čištění kůže. Používejte mírné látky s neutrálním ph.Gel nebo pěna nemusí být na obličeji.Po aplikaci ihned opláchněte teplou vodou.
 3. Odmaštění. Použijte speciální látky, které mají schopnost rozdělit lipidovou vrstvu.Obvykle se jedná o pleťové vody obsahující alkohol.
 4. Peeling. Kyselá směs se nanáší na suchou pokožku.V tomto případě je nemožné ovlivnit oblasti kolem očí a úst.Látka musí být rozložena rovnoměrně, aby byl povrch zcela zakryt.Je přijatelný mírný pocit mravenčení a pálení.
 5. Poslední fáze. Po vysušení látku opláchněte nebo neutralizujte.Po loupání je pokožka utěsněna přípravkem, který má antiseptický, uklidňující a analgetický účinek.

Jessenerův peeling má v závislosti na typu postupu vlastní vlastnosti aplikace drogy.Během čištění povrchu je kyselina distribuována v tenké vrstvě, ponechána na krátkou dobu a poté neutralizována.Medián, na rozdíl od povrchu, zahrnuje aplikaci kyseliny ve 3 vrstvách.

Takové použití vyžaduje přestávku 5 minut mezi každou distribucí kompozice.Během procedury specialista pečlivě monitoruje kožní reakci.Poslední vrstva se ponechá minutu a neutralizuje se speciální kompozicí.Při hlubokém loupání se používá 4 až 5 vrstev.Závisí to na stavu kůže.

Opakovací postup je povolen nejdříve po 5 týdnech.Pokaždé může odborník zvýšit účinek na kůži.Peelingový kurz pomůže dosáhnout znatelného účinku.Skládá se ze 3 sezení.

Po dokončení Jessnerova loupání odborník sdělí pacientovi vlastnosti pokožky poprvé po zákroku.Žena je seznámena se seznamem omezení, která musí být dodržena během rehabilitačního období.

Restaurování je považováno za jedno z důležitých stupňů Jessnerova loupání.Vyžaduje se po každém čištění.Zahrnuje soubor opatření a pravidel.Péče během rehabilitačního období se provádí doma.Doporučuje se předem vybrat produkty, které urychlí regeneraci a zlepší účinek peelingu.

Několik dní po použití kyselin se objeví peeling.Staré buňky začnou odlupovat na povrchu kůže.Snažit se je odtrhnout ručně se nedoporučuje.Tento proces musí projít sám.Pouze v takovém stavu bude pokožka rovnoměrná a hladká.

Agresivní účinek hlubokého peelingu vede k tvorbě bílých skvrn a tenkého filmu na obličeji.Předávají se po dobu 3-4 dnů.To je nemožnéodtrhněte si film sami.To způsobí vážné poškození.

Aby bylo zajištěno, že Jessnerův peeling nezpůsobí vážné komplikace, je důležité během období zotavení dodržovat všechna doporučení lékaře.Prvních 12 hodin by mělo vyloučit kontakt ošetřené oblasti s vodou.Po mytí můžete čistit pouze vodu, nejlépe vařenou.Tím bude chráněno poškození před infekcí.Ošetřovatelská kosmetika by měla být vybírána kosmetologem a měla by mírný účinek.

Pro ochranu pokožky před výskytem pigmentace se doporučuje provést postup v zimě nebo na podzim.V tuto chvíli není slunce tak aktivní jako na jaře a v létě.Použití opalovacího krému před odletem pomůže snížit expozici ultrafialovým paprskům.

Nepoužívejte domácí masky během doby zotavení.K obvyklým opravným prostředkům se můžete vrátit nejdříve 1,5 týdne po vyčištění.Chcete-li se vyhnout komplikacím, měli byste se poradit s kosmetičkou před tím.

Kontraindikace Jessnerova loupání

Jessnerův peeling není ukázán každému.Postup má řadu kontraindikací, které je nepřijatelné ignorovat.

Omezení čištění:​​

 • alergické reakce;
 • nesnášenlivost složek používaných při loupání;
 • přítomnost velkých molů a bradavic v ošetřované oblasti;
 • aktivní forma herpesu;
 • kožní choroby infekční povahy;
 • autoimunitní onemocnění;
 • těhotenství kdykoli;
 • demodikóza;
 • rosacea;
 • onkologie;
 • exacerbace chronických onemocnění;
 • nedávná chemoterapie;
 • se cítí dobře;
 • křečové žíly;
 • horečka;
 • rehabilitace po chirurgickém zákroku na obličeji nebo po předchozím kartáčování;
 • vředy;
 • nachlazení;
 • diabetes mellitus;
 • hormonální nerovnováha;
 • řezy;
 • zranění;
 • přijímání retinoidů a léčiv s gáforem, fenyl salicyláty, atipyrinem, aknekutanem a mentolem do kompozice.
 • nedávné opálení;
 • kritických dnů;
 • houba;
 • užívání hormonů;
 • Kojení.

Jessnerův peeling je čištění obličeje, které vyžaduje zvláštní přístup.Pokud již byly kyseliny použity, měla by kosmetička informovat výsledek a vedlejší účinky předchozího postupu.Koneckonců, tato metoda také nemusí fungovat.Kontraindikace nelze ignorovat.Tato nedbalost může mít vážné následky: zhoršení stavu kůže a rozvoj komplikací.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Vedlejší účinky Jessnerova loupání

Nepříjemné příznaky, jako je loupání, zarudnutí, suchost, těsnost a otok, jsou považovány za normální po loupání Jessnerem.Pokud neprojdou do 7 dnů po zákroku, musíte se poradit s lékařem.Vážnějšídůsledky jsou způsobeny nesprávným působením kosmetologa v době zákroku a pacienta během rehabilitačního období.

Seznam komplikací zahrnuje:

 1. Čerstvé vyrážky. Toto je reakce kůže na neobvyklý agresivní účinek kyselin.
 2. Tvorba uzavřených a otevřených komedonů a akné různých forem. Pacientovi je předepsána neagresivní terapie.
 3. Hoří. Normálně pacient po nějakou dobu zažije mírné popálení.K výraznějšímu projevu dochází u velkého počtu vrstev kyseliny.Chcete-li se zbavit, je zapotřebí speciální péče o pleť pomocí jemných produktů a léčivých krémů.
 4. Peeling. Projevy často a rychle prochází.Hned další den se stává méně výrazným.V některých případech mohou kyseliny způsobit vážnou exfoliaci buněk, která zmizí až po 7 dnech.Pokus o urychlení tohoto procesu se nedoporučuje.Můžete poškodit povrch ještě více.Kosmetici doporučují namazat postižené místo zvlhčovačem.

  Peeling po loupání Jessnerem je normou!

 5. Erytém. Projevilo se v mírném zčervenání ošetřené oblasti.Závažnost symptomu závisí na síle agresivního působení kyseliny.
 6. Puffiness. Vyskytuje se v důsledku hromadění tekutiny v tkáni.Vyniká, když se kapiláry po loupání expandují.Nejčastěji pozorované v krku a očích.Na těchto místech je pokožka zvláště jemná.Zajištěníúčinek nastane asi 2 dny po zákroku.
 7. Zatemnění ošetřované oblasti. Prochází po exfoliaci stratum corneum.
 8. Nadměrná citlivost. Během několika týdnů po loupání se kůže stává zranitelnou.Musí být chráněna před dráždivými látkami, jako je teplo a sluneční světlo.
 9. Herpes. Objeví se po středním a hlubokém loupání Jessnera.Pro lidi trpící pravidelným výskytem herpesu lékař předepíše antivirová léčiva předem.Toto opatření snižuje riziko relapsu.
 10. Alergie. Pozorováno ve vzácných případech.Vyjadřuje se otokem celého čísla a kopřivky.
 11. Mramorová kůže. Projeveno v důsledku smrti melanocytů ve velkém počtu.Vyskytuje se u lidí s bažinou.Po výskytu se člověk nemůže úplně zbavit.
 12. Pigmentace. Zanícené tkáňové buňky začnou po vystavení kyselinám selhávat a vytvářet velká množství melaninu.To vede ke skvrnám.Abyste tomu předešli, doporučujeme před čištěním podstoupit prohlídku.

Jessnerův peeling má mnoho pozitivních recenzí.Pacienti zaznamenávají nízkou cenu zákroku, jednoduchou rehabilitační dobu a rychlý výsledek.Toto čištění se doporučuje na jaře nebo na podzim.To minimalizuje kontakt se sluncem po použití kyselin.I přes všechny výhody musí žena před použitím toto riziko posouditvýskyt možných komplikací.Vzhledem ke všem nuancím bude výsledek příjemně překvapen.

Autor:Pronina Marina

Návrh článku:Mila Fridan

Video o Jessnerově loupání

Postup odlupování chemikálií Jessner: