Jak zvýšit rty, rychle a snadno vytvořit konturu, objem: cvičení, make-up a další techniky

Zvětšit, dávat jasné obrysy, otoky rtů, můžete nejen injekce a postupy na kosmetických klinikách, ale také doma, znát některé z technik kosmetologů.Než se však zabýváme zvětšením rtů, je nutné se podrobně naučit různé metody alternativních změn objemu a obrysů.

Cvičení týkající se objemu rtů

Ne každý ví, ale je možné korigovat objem rtů doma bez pomoci jakékoli kosmetiky nebo chirurgického zákroku.Vyžadují se pouze níže popsaná denní cvičení.

Pomáhají zachovat tvar a elasticitu rtů, jakož i zvýšit nebo vytvořit vizuální objem.

Píšťalka

Cvičení spočívá v každodenním tréninku po dobu 5 minut.Musíte bzučet všechny známé melodie ve formě píšťalky.

Takové cvičení pomůže tónovat svalovou základnu rtů a zahřát ji.

Ryby

Při provádění tohoto cvičení musíte napodobit translační pohyby rybích úst.K tomu jsou rty silně natažené dopředu a rozdělené.Pak se rty znovu zavřou a teprve poté se uvolní svaly v ústech.

Vyhoří oheň

Takové činnosti se provádějí při vyhoření ohně.Rty se vtáhnou do zkumavky a poté často a opakovaně dojde k výdechům během jedné nebo dvou minut.Kosmetici doporučují opakovat takové manipulace 10-15 krát denně.

Lov motýlů

Udržovat ústa neustále v polootevřeném stavu po dobu pěti minut, s určitou frekvencí, vystoupit a skrýt jazyk zpět.Při vytažení musí být jazyk ponechán po dobu 3 sekund a kdyskryté, aby vydržely pauzu dvou sekund.Cvičení by mělo být opakováno nejméně 20 přístupy, pokud možno, aby 30.

Kouzelná osm

Toto cvičení je považováno za nejúčinnější.Při napodobování žvýkacích pohybů se zavřenými ústy musíte 5 minut kreslit osm žvýkacími rty.Počet opakování během dne není omezen.

Ústa na zámku

Je nutné pevně zavřít a utáhnout rty a poté je přitlačit k zubům.Pak musíte postupně napínat obličejové svaly, počínaje rty, tvářemi a končící bradou.Při maximálním napětí je nutné držet rty v této poloze po dobu 7 sekund a poté uvolnit.Poté opakujte trénink 5-6krát.

Opakujeme abecedu

V tomto cvičení musíte jasně a hlasitě vyslovit několik samohlásek: konkrétně „a“, „a“, „o“, „u“.Za každé písmeno musíte strávit 20 sekund.

Při vyslovování různých písmen jsou různé svaly napjaté.Kromě těchto samohlásek musíte vyslovit písmeno „p“.Chcete-li to provést, musíte vdechnout vzduch, abyste jej naplnili tvářemi, a uvolněním trhnutím rychle vyslovte trhavé "p".

Ukažte jazyk

Je třeba otevřít ústa dokořán, vystrčit jazyk co nejdále a v této poloze se po dobu 5-10 sekund zamknout. Po vyjmutí jazyka zpět a pauza.Počet přístupů není omezen.

Houbová trubice

Cvičení spočívá v držení rtů vysunutých trubicí po dobu 20 sekund.Pak musíte udělatpauza. Počet opakování během dne by neměl být menší než 15.

Vytáhněte rty do

Musíte si překrýt horní ret tak, aby se dotýkal horní gumy, spodní také zabalte dovnitř.Pak musíte utáhnout nosní dírky tak, aby obrysy trojúhelníku.Současně s ukazováčkem zatlačte bradu nahoru a poté natáhněte rty hadičkou a lehce foukejte. Opakujte cvičení nejméně 5krát denně.

Výkres

Výkres spočívá v rotaci pevně lisovaných rtů.Je nutné provádět kruhové pohyby ve směru a proti směru hodinových ručiček.Počet rotací v každém směru je nejméně 5.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukli

Masáže

Masáž, která je neméně účinná, ale příjemnější, je způsob, jak doma zvýšit rty.

Lze to provést pomocí různých technik.

Díky masáži jsou odumřelé buňky odstraněny, takže rty jsou objemnější, měkčí a pružnější.

Použití zubního kartáčku

Před zahájením masáže se na rty nanese malé množství zvlhčovače nebo vazelíny.Můžete použít kosmetický olej.Masáž se provádí měkkým zubním kartáčkem s jemnými jemnými pohyby po dobu pěti minut.

Během a po zákroku můžete cítit mírné plíceznecitlivění nebo pulzování.Nejlepší čas pro takovou manipulaci je před koupáním nebo sprchováním.Výsledek lze vyhodnotit již po několika procedurách.

Vakuový masážní přístroj

Majitelé vakuového masážního přístroje vědí, jak zvětšit rty doma bez chirurgického zákroku.Toto je skutečná alternativa k biologicky rozložitelnému gelu nebo implantátům.

Před použitím se doporučuje používat na rty balzám na rty.

Zařízení se aplikuje na rty maximálně dvakrát během dne.Optimální doba trvání procedury je 20 sekund.Účinek maséra trvá 2-3 hodiny.

Aromaterapie

Pro aromaterapii se používají éterické oleje různých druhů ovoce a rostlin.V kosmetologii existuje mnoho způsobů použití olejů.Mohou být obohaceny kosmetikou nebo aplikovány v čisté formě, například při masáži votřete 1-2 rty do rtů.

Níže jsou uvedeny nejoblíbenější a široce používané éterické oleje v aromaterapii.

Mátový olej

Mátový olejový extrakt účinně ovlivňuje kapilární oběh.Objem rtů se dosáhne průtokem krve.Obrysy budou jasnější, zčervenají a získají jasný, ale přirozený stín.Tento účinek silice máty peprné používá mnoho výrobců kosmetických procedur.

skořicový olej

Účinek skořicového oleje je zcela patrný.Rty se zvětšují kvůli zvýšenéproudí krev do rtů a stává se načervenalým odstínem.Účinek skořicového oleje je docela podobný máty peprné.Se skořicí by se mělo zacházet opatrněji, protože to může způsobit přetrvávající alergickou reakci.

Kajenský pepřový olej

Akce tohoto léčivého přípravku je založena na silném stimulačním a zahřívacím účinku na kapilární oběh.Kajenský pepřový olej vyhlazuje pokožku rtů, zpomaluje účinek stárnutí a také zvyšuje jejich objem.

Ale stojí za to používat tento olej opatrně, protože lék může způsobit nepříjemné pocity na rtech, rty se mohou štípnout a spálit, existuje možnost alergické reakce.

Lidové léky

Existuje mnoho různých lidových léků na zvětšování rtů doma.Níže jsou uvedeny některé nástroje, které pomohou dosáhnout kvalitativního účinku.

Cukrový prášek

Nejjednodušším a nejoblíbenějším lékem je cukrový prášek.Existuje mnoho receptů na tento lék.K drhnutí lze přidat kokosový olej nebo med.Každá složka je skvělá.Chcete-li získat cukr drhnout s kokosovým olejem, musíte smíchat lžičku cukru se 2-3 kapkami kokosového oleje, někdy můžete zředit vodou.

Produkt bude působit efektivněji, pokud budou rty předehřáté.

​​

K tomu je před použitím peelingu nutné připravit rty, a to: podržte ubrousek pod horkou vodou a ponořte jej do rtů.

Po pocitu tepla naneste peeling na suché rty a masírujte 1-2 minuty.Poté zbytek opláchněte teplou vodou a použijte výživný nebo zvlhčující prostředek.

Kroužky na rty s medem

Nejoblíbenější, po drcení cukru, s jakýmkoli olejem nebo medem.Existuje mnoho druhů drhnutí medu.Například do křovinořezu můžete přidat lžičku cukru s lžičkou medu a přitom vzít v úvahu, že med by měl být tekutý.Pak je třeba mísit ingredience navzájem a půl polévkové lžíce olivového oleje.

Neobvyklá, ale účinná kombinace se získá z 1 čajové lžičky medu s 1 čajovou lžičkou stolní soli.Produkt se nanáší na suché rty po dobu 5 minut, poté se omývá a na rty se nanese olivový olej.

Citronový peeling

Citronový peeling je považován za nejrychlejší a nejúčinnější.Je připraven pro každou aplikaci zvlášť, protože citron a med dávají během skladování hodně šťávy.Pro přípravu jedné porce se citrónová šťáva, med a cukr smísí ve stejných poměrech.Pomocí peelingu se provádí lehká masáž rtů po dobu 2-3 minut.Zbytek křoviny je odstraněn ubrouskem.

Vaseline peeling

Tato křovinatá struktura je díky vazelíně velmi měkká.Ke vaření si vezměte jednu čajovou lžičku medu a cukru, smíchejte s půlkou lžičky vazelíny a olivy nebo jiného oleje.Hotový peeling poskytuje 2minutovou masáž rtů.Zůstatky fondůmusí být ponecháno absorbovat po dobu 15 minut.

Mentol Compress

Mentolový obklad je lotion esenciálního oleje.Extrakt mentolu v oleji se nanese na vatový tampón a lisuje se na rty po dobu 8-10 minut.Po stlačení je nutné rty namazat změkčovacím prostředkem, protože obklad výrazně vypouští pokožku.

Masky pro objem

Kromě peelingů ke zvýšení objemu rtů v lidovém lékařství bylo vytvořeno velké množství masek.Jeden z nich zvětšuje rty docela dobře, vyhlazuje a zjemňuje.

Pro tuto masku budete potřebovat jednu lžičku každé složky:

  • cukr,
  • med (med by měl být zahříván do tekutého stavu),
  • citronová šťáva
  • vazelína.

Ke směsi se přidá polovina lžičky glycerinu a vše se zahřívá ve vodní lázni po dobu 5 minut.Výsledná maska ​​se ochladí a aplikuje se na čisté rty po dobu 15 minut.

Další docela účinnou maskou je maska ​​s kyselinou nikotinovou.Jedna čajová lžička červeného pepře a vazelíny se smíchá s 8 rozdrcenými tabletami kyseliny nikotinové.Tyto pilulky se prodávají v lékárně.Dále se maska ​​nanáší rovnoměrně na rty po dobu 1 minuty.Zbytky se odstraňují vlhkým hadříkem.Po odstranění masky se rty nedoporučují lízat.

Zázvor rtů

Lidová medicína doporučuje rozdrtit kořen čerstvého zázvoru, aby se na rty aplikovala rovnoměrně.Pak musíte produkovat intenzivnístlačení rtů, jako by si třel zázvor mezi rty.Po odstranění zbývajícího zázvoru vlhkým hadříkem a na rty se aplikuje zvlhčovač.

Skořice na rty

Skořice jako levný, ale účinný nástroj se často používá při výrobě mnoha kosmetických přípravků, které pomáhají vylepšovat rty.

Doma kosmetologové radí používat vyhlazovací masku se skořicí.

Pro recept budete potřebovat 2 dezertní lžíce cukru, lepší než třtina, půl lžíce olivového oleje, ale pokud toto chybí, můžete použít jakýkoli, půl lžíce tekutého medu a lžičku mleté ​​skořice.

Všechny složky se mísí do jednotné konzistence.Na rty se aplikuje ještě teplá směs lehkými masážními pohyby.Po 3 minutách musí být maska ​​omytá a na rty by mělo být naneseno uklidňující činidlo.

Kosmetika pro objem rtů

V současné době existuje velké množství různých typů kosmetiky, které mohou zvýšit objem rtů.Všechny typy kosmetiky s podobným účinkem jsou rozděleny do tří typů: dávají vizuální efekt, účinek proudění krve do rtů a také vytvářejí na kyselinu hyaluronovou.Níže jsou uvedeny nejčastější.

Rtěnka

Rtěnky, které zvyšují objem rtů, jsou docela populární.Účinek rtěnky trvá přibližně 6-8 hodin.Svou strukturou rtěnka často zaschne, takže je třeba ji po nějaké době znovu aplikovat, aby rty vypadaly objemně.Nejlepší ze všechvezměte si rtěnku, která obsahuje kolagen nebo silikon.Rtěnka vytvoří rty vizuálně větší, pokud je světlá nebo perleťová.

Lesk

Třpytky jsou docela oblíbené spolu s rtěnkami.Nejvhodnější jsou třpytky se třpytkami nebo třpytky se stimulačním účinkem.Složení těchto lesků nejčastěji zahrnuje mentol, chilli, zázvor atd.

Balm

Balm je jednou z variant hygienické rtěnky.

Poskytuje nejen ochranu a hydrataci rtů, ale má také účinek, který může zvýšit objem rtů díky některým složkám, které mohou vyvolat zvýšený krevní oběh v rtech, aproto zvyšte jejich objem.

Rtěnka

Rtěnka kombinuje vlastnosti rtěnky a lesku: přítomnost jasných barev a odstínů v kombinaci s odrazovým efektem.Rtěnky hydratují, vyhlazují všechny vrásky a také zvyšují objem rtů díky speciálním složkám v jejich složení.

Objemový krém

Hlavní složkou krému, stejně jako u jiných produktů, které zvyšují objem rtů, je kyselina hyaluronová.Použití takového krému nedává okamžitý výsledek.Musí být používán denně po dlouhou dobu.Krém může někdy vyvolat alergickou reakci v důsledku extraktu z léčivých rostlin, který je v něm obsažen.

Technika 3D líčení

3D líčení je speciální typ make-upu, který lze měnit pomocí kosmetikyrysy obličeje, stejně jako zdůraznit ctnosti a skrýt nedostatky.Před make-upem si musíte připravit rty, konkrétně je očistit od odumřelých kožních částic drhnutím a poté použít zvlhčovač.Rty můžete zvětšit několika způsoby.Níže jsou některé z nich.

Rty se zvětšují tužkou

Nejprve je třeba tónovat pokožku, takže tón nadace by se měl co nejvíce shodovat a je lepší se zcela spojit s přirozeným tónem pokožky.Poté ji zesvětlete pomocí zvýrazňovače, světlých stínů nebo bílé tužky a čáru nakreslete přímo podél obrysu rtů.Potom tužkou nakreslete okraj rtů.

Abyste porozuměli tomu, jak zvýšit rty doma, musíte poslouchat rady vizážistů.

Tón tužky musí být vybrán buď tónem kůže, nebo přirozenou barvou rtů.Poté, co potřebujete použít rtěnku, nejlépe světlé barvy.Pro zafixování barvy a odstranění přebytku musí být rtěnka osušena ubrouskem a navíc naneste lesk na střední a nejobjemnější část.

Máte-li určitou dovednost, můžete čerpat zvýraznění světlejším tónem rtěnky.Namísto lesku odborníci doporučují gel na rty, protože má odolnější strukturu.

Zvětšujeme horní ret

Vizážisté doporučují zvětšit velikost horního rtu a omezit tvar na spodní ret.Je však třeba mít na paměti, že při změně podílu horního rtu ve směru zvětšení vizuálněnos bude vypadat větší, než ve skutečnosti je.Aby nedocházelo k zavádění disharmonie do rysů obličeje, je nejlépe zvětšit konturu rtů nejvýše o několik milimetrů.

Technika vizuálního zvětšení je poměrně jednoduchá.Hlavní věc je umírněnost a maximální přirozenost.Nejprve se korektor aplikuje na samotný okraj a podél kontury kolem něj.

Pro zvětšení objemu rtů se kontura nakreslí podél přirozeného okraje, aby se vizuálně zvětšila velikost - výše.Pro zvýšení přirozenosti je konturová tužka zastíněna do středu rtů.A teprve poté se aplikují rtěnky a lesk.

Zvětšujeme spodní ret

Jak bylo uvedeno výše, spodní ret je tvarován.V důsledku zvětšení spodní pery se brada stává vizuálně menší.V případě potřeby můžete také vizuálně zvětšit velikost spodního rtu.Technicky se používají stejné metody a prostředky jako pro korekci horního rtu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Kontraindikace postupů

Samozřejmě je zvětšení rtů doma poměrně nákladný a nákladný postup, ale měli byste být opatrní.Vzhledem k tomu, že některé složky mohou způsobit alergickou reakci a podráždění, nejsou lidové léky vždy spolehlivé.

Jelikož je tělo individuální, některé lidové léky nebo některá kosmetika nemusí být vhodná pro každého.Protože v kosmeticeznamená, že existují různé složky, které mohou vyvolat alergickou reakci.

Tipy odborníků

Specialisté doporučují, aby se nespěchali do provozu.Ženy mohou provádět operaci augmentace rtů po 30 letech, kdy z důvodu nedostatku kolagenu je třeba upravit tvar a zvýšit pružnost rtů.Z domácích prostředků, kvůli nedostatku kontraindikací, cvičení a make-up jsou výhodnější.

Lidové léky jsou poněkud delikátním tématem, protože vše závisí na těle.Často se mohou objevit alergické reakce, podráždění a další.

Pokud jde o kosmetiku, je třeba také dbát opatrnosti.Kosmetika může například obsahovat různé látky, které jsou pro některé lidi kontraindikovány například kvůli chronickým onemocněním.

Před pokusem o zvětšení rtů doma je proto vhodné ukázat odpovědnost a věc brát vážně.Nejlepší je seznámit se se všemi způsoby, jak zvýšit a vybrat nejvhodnější a nejbezpečnější možnost, která nepoškodí tělo.

Video na téma: jak zvýšit rty doma

3 účinné způsoby, jak zvýšit rty doma, najdete ve videoklipu:

Zvětšujeme rty za 2 minuty, sledujte videoklip: