Moderní kosmetický průmysl nabízí nové materiály pro posílení nehtových desek.Mezi nimi - gel, který je považován za bezpečný, ne ztenčující nehty, navíc tento materiál vypadá přirozeně.Dno gelu je vhodné pro nanášení dekorativních prvků i pro gelové leštění.
- Jaký je postup
- Výhody a nevýhody gelového lakování na nehty
- Jaký je nejlepší způsob použití gelu nebo biogelu k posílení nehtů
- Kontraindikace pro posílení gelu
- Materiálya nářadí
- Příprava nehtů
- Posílení nehtů gelem.Pokyn
- Krok 1: Základ
- Krok 2: Základní vrstva
- Krok 3: Dokončení
- Posílení přírodních nehtů biogelem
- Jak odstranit umělý materiál
- Video na téma: posílení nehtůgel
Přírodní měsíčky měsíčku jsou náchylné k lámavosti, listoví proto odborníci na manikúru doporučují jejich zesílení gelem.
Tento postup je užitečný z následujících důvodů:
- Hřebová deska se nezhoršuje, naopak naopak zesiluje a vyhlazuje vlivem gelu.
- Péče se věnuje nejen nehtům, ale také kutikule, protože obřezaná manikúra je méně běžná.
- Hřebíky vypadají přirozeně, zesílení gelu zachovává přirozený tvar desky.
Tento postup lze provést jak v salonu, tak v domácnosti, nadostupnost potřebných znalostí a nástrojů (zkušenosti přijdou s časem).
Výhody a nevýhody gelového potahování nehtů
Dotyčný materiál je široce používán v kosmetických salonech, protože má následující výhody:
- hřebíky se stávají silnými, je obtížné je zlomit, když narazí na tvrdé předměty;
- materiál jim neumožňuje delaminovat, zachovává strukturu desek;
- desky jsou hladké, lesklé, upravené;
- Manikúra zůstává krásná déle, nevyžaduje denní korekci.
Mezi nedostatky odborníci poznamenávají, že posilování má svůj vlastní život: postup bude trvat 2–3 týdny (vše záleží na individuálních vlastnostech nehtů a jejich rychlosti růstu), pak je třeba provést opravu: gel rostespolečně s nehty, díky čemuž není manikúra esteticky příjemná.
Odtud plyne druhá nevýhoda: oprava trvá stejně dlouho jako primární postup.Zkušený mistr má 1–1,5 hodiny a doma - 2–2,5 hodiny.
Co je lepší použít gel nebo biogel k posílení nehtů
Pod gelovým polem mohou být nehtové desky zesíleny jak gelem, tak biogelem.Tyto materiály se liší především svým složením a mají také různé účinky na ošetřované oblasti.
Gel je syntetický (umělý) materiál - sklovitý polymer, který tuhne pod vlivem UV lampy. Biogel - přírodnější produkt - pryžový polymer, velmi elastický a pohodlnýpráce.
Biogel se používá ke zlepšení nehtů, pozitivně je ovlivňuje a vůbec nezkazí.Při použití tohoto materiálu není nutné desku umývat, nanáší se tenkou vrstvou, zachovává přirozenou pružnost nehtu, neštěpí se.Biogel netrvá déle než 2 týdny, je odstraněn kapalinou obsahující aceton.
Gel má více funkcí: lze jej také použít pro stavbu, pokud existuje potřeba změnit délku hřebíků.Tento materiál vydrží déle, ale vzhledem k nedostatku pružnosti je náchylný ke štěpkám a prasklinám, nevyžaduje před odstraněním úplné odstranění.Nemá léčivé vlastnosti, i když přispívá k zahušťování přírodní desky.
Kontraindikace pro gelové zesílení nehtů
Gelové zesílení nehtů (pod gelovým lakem nebo jiným povlakem) vyžaduje zvážení následujících kontraindikací:
- přítomnost plísňových lézí nehtů a kůže;
- přítomnost trhlin, otevřených ran v oblasti použití gelu;
- přítomnost alergické reakce na složky použitého činidla;
- zvýšená vlhkost kůže rukou;
- individuální odmítnutí dotyčného materiálu tělem.
Kromě toho je nutné vzít v úvahu celkový stav těla, protože za následujících faktorů nemusí povlak hélia dobře přilnout,kůra a lom:
- diabetes mellitus;
- poruchy oběhu;
- hormonální poruchy;
- užívání antibiotik;
- chemoterapie.
Náhlé stresové situace, očekávání dítěte nebo jeho krmení mohou také způsobit, že gel nebude držet po předepsané 3 týdny.


Materiály a nástroje
Za účelem účinného provádění postupu zesílení se doporučuje zásobit se potřebnými nástroji a materiály.
K přípravě nehtů a provádění manikúry budete potřebovat:
- pilník na nehty, buff (pomůcka při vytváření požadovaného tvaru, vyrovnávání povrchu desek);
- oranžová nebo kovová tyčinka (posune kutikulu pryč);
- odstraňovač (používá se pro neupravenou manikúru) nebo štípací kleště (pro klasickou manikúru).
K nanášení heliového povlaku si musíte zakoupit následující:
- pouze gel (je-li jednofázový), gel + základ + povrchová úprava (pokud je produkt třífázový) nebo biogel;
- primer pro odstraňování přebytečného tuku (pro normální měsíčky bez kyselin, kyselina pro mokré);
- hustý syntetický kartáč (používaný k nanášení materiálu);
- UV lampa (pro sušení každé vrstvy).
Prostředky pro design jsou vybírány podle plánu: může to být gelový lesk, rub, dekorativní prvky, jiskry.
Příprava hřebíků
Hřebíky před zpevňovacím procesem musí být zpracovány, což vám nejprve umožní provádět vysoce kvalitní manikúru,za druhé, poskytne rukou dobře upravený estetický vzhled. Specialisté rozlišují tři hlavní typy manikúry: klasický (upravený), evropský (neupravený) a hardware.
Klasická manikúrazahrnuje vyjmutí kutikuly pomocí speciálních kleští, zatímco se nejprve odsune a poté odstraní.Před procedurou rukou se doporučuje připravit koupel, která zjemní drsnou pokožku a zjednoduší celý proces manikúry.
Evropská manikúrazahrnuje odstranění kutikuly pomocí speciálního změkčovadla - odstraňovače.Postup je následující: nejprve se aplikuje odstraňovač a po chvíli se změkčená kutikula posune oranžovou tyčí.
Hardwarová manikúraje nejšetrnější, díky jejímž odstranění odstraňují nejen kůžičku, ale také dávají destičkám požadovaný tvar.Takové zařízení lze zakoupit ve specializovaných prodejnách, obsahuje všechny potřebné trysky a návod k použití.
Dále dejte hřebíkům požadovaný tvar: čtvercový, mandlový, zaoblený nebo ostrý.V tomto případě se doporučuje jezdit s pilníkem na nehty v jednom směru, takže destičky jsou méně zraněny.Aby byl gel dobře fixován, nehty jsou ošetřeny jemným buffem, zatímco byste to neměli přehánět, deska by neměla být příliš tenká.
Posledním krokem při přípravě nehtů je jejich odmaštění speciální směsí, což také pomůže gelu pevně se fixovat.Po odstranění nadměrného lesku na nehetdesky se nesmí dotýkat.Pokud se pro zpevňovací postup použije biogel, odborníci nedoporučují broušení nehtů buffem, stačí je pouze odmastiť.
Posílení gelových nehtů.Pokyn
Posílení nehtů pod gelovým lakem za použití gelu lze provést jednofázovým nebo třífázovým činidlem.Pokud je produkt jednofázový, pak se na připravené nehtové desky nanese pouze tento gel, pokud je třífázový, použijí se tři různé produkty: základna, designérka a povrchová úprava.
Specialisté věnují pozornost dalším nezbytným podmínkám:
- , takže povlak hélia trvá déle, nedoporučuje se před procedurou používat žádný zvlhčovač pokožky rukou;
- pokud byla lázeň vyrobena před zpracováním desek, pak se zpevňovací postup nejlépe provádí následující den;
- Dokonale rovnoměrný povrch pomůže dosáhnout dalšího nástroje - gumové základny;
- , aby se zabránilo trhlinám a trhlinám, je nutné v každé fázi zesílení pečlivě uzavřít patku měsíčku.
Krok 1: ZákladnaNejdůležitější je, že výsledek je pro oko příjemný a manikúra trvá nejméně 3 týdny, musíte provést následující tři požadované kroky.
Základna je průhledný materiál, od kterého začíná proces zesílení.Nanést nástroj hustým syntetickým štětcem v tenké vrstvě.Vysušte základnu v lampě, dobu expozice od 30 s do 1 min (záleží na kvalitě použitých lamp a výrobci materiálu).
Pokud se používá jednofázové činidlo, gel se také nanáší v tenké vrstvě a suší se v lampě.
Krok 2: základní vrstva
Když základní vrstva zaschne, začnou pracovat se základní vrstvou, nazývá se také stavba nebo sochařství.Protože proces zesílení nezajišťuje proces změny tvaru a délky hřebu, produkt se nanáší dostatečně pevně, ale ne v mastné vrstvě.

V tomto případě by gel neměl být připevněn na kutikule a boční válce, které se mohou pozdějivést k loupání a štípání materiálu. Pokud produkt přesto spadl na oblasti v blízkosti nehtu, měl by být odstraněn vatovým tamponem namočeným v odmašťovači.Sušení sochařské vrstvy v lampě.
Krok 3: Dokončit
Vrchní vrstva je poslední konečná vrstva.Před použitím je třeba se ujistit, že předchozí vrstvy ležely rovnoměrně, pokud tomu tak není, pak stojí za to, aby piliny nerovnoměrně rozloženého materiálu byly měkkým buffem.Povrchová úprava je také nanášena hustým syntetickým štětcem a polymeruje v lampě.Posledním dotykem je odstranění lepivé vrstvy (pokud existuje) speciální ubrouskem.
Postup končí nanesením gelového laku nebo jiného povlaku.Při výběru gelového laku nezapomeňte na vrchní vrstvu, která umožní produktu vydržet mnohem déle.
Posílení přírodních nehtů biogelem
Biogel lze použít také jako základnu pro gelové leštění, avšakTento materiál je bezpečnější pro nehty, navíc nemá zápach, proto je schválen k použití budoucím i kojícím matkám a alergikům.Stejně jako heliová vrstva je i tento materiál jednofázový a třífázový.
Posílení nehtů biogelem se provádí podle stejného schématu ve třech krocích: základna se nanáší, poté hlavní vrstva a povrchová úprava, každá vrstva se suší v lampě.


Jak odstranit umělý materiál
Dotyčný materiál nelze jednoduše odstranit odstraňovačem laků na nehty.Odborníci doporučují odříznout gel, zatímco skleněný nebo kovový pilník se zářezy nebude fungovat, je lepší použít buff s abrazivitou 100 - 150 štěrků, určený speciálně pro umělé materiály.
Heliová vrstva musí být nařezána opatrně, aby se nedotýkala přírodního nehtu.Prach vytvářený během procedury by měl být pravidelně kartáčován a smáčen tekutinou, pak bude jasně viditelná vrstva umělého materiálu a přírodního povlaku.
Vyčištěné nehty jsou broušeny a leštěny a povrch je ošetřen zvlhčující složkou.Posledním dotykem je aplikace zesilovací základny.
Pokud byl biogel použit jako základ pro gelové leštění k posílení nehtů, pak se odstraní zvláštním činidlem nebo běžným acetonem.Bavlněné polštářky jsou nasáklé stávající tekutinou,nanesené na nehty a zabalené fólií po dobu 15-20 minut.Když se materiál rozpustí, je opatrně odstraněn pinzetou.Poté se destičky vyleští a lubrikují živinou.
Přírodní nehtové desky lze posílit pomocí moderních materiálů - gelu nebo biogelu.Procedura může být provedena jak v salonu, tak doma, a co je nejdůležitější, přesně postupujte podle pokynů, pak vás krásné nehty potěší alespoň 3 týdny.
Video na téma: zesílení gelového nehtu
Posílení gelového nehtu.Autor sdílí svou metodu a zkušenosti s publikem:
Workshop.Posílení přírodních nehtů gelem: