Jak zesvětlit vlasy na ruce peroxidem, bez barvy, citronu, skořice, heřmánku, kefíru, sodovky, lidových prostředků

Tmavé vlasy nepřispívají k jemnosti ženských rukou.Jejich úplné odstranění nevytvoří atraktivní efekt.Proto byste měli vědět o tom, jak můžete vlasy zesvětlit na rukou a zároveň zachovat pocit přirozenosti.

Výhody a nevýhody domácích způsobů zesvětlení

Před zesvětlením vlasů by měly být studovány pozitivní a negativní body jakéhokoli postupu.

Výhody samobělení zahrnují:

 1. Dostupnost. Z různých důvodů (finanční stránka, nedostatek času) nemá každá dívka touhu vyhledat pomoc u odborníkakosmetický salon.Domácí metody lze použít v jakémkoli volném čase a nemusíte trávit spoustu času a peněz na nákup surovin.

  Pokud se k problému správně přiblížíte, můžete si vlasy na svých rukou odlehčit s minimálními náklady

 2. Zabezpečení. Většina metod zesvětlení vlasů na rukou zahrnuje použití neagresivních přírodních přísad.

Kromě výhod existují nevýhody provádění domácích postupů:

 1. Nedostatek účinnosti .Bez speciálních chemikálií není vždy možné dosáhnout požadovaných výsledků.
 2. Nesprávné provádění doporučení pro lékařský předpis .Při provádění procedur je třeba věnovat náležitou péči tomu, aby nedošlo k poškození struktury pokožky a vlasů.
 3. Dlouhodobé používání opravného prostředku .Domácí postupy nebudou fungovat pro dosažení okamžitého výsledku - bezpečné metody objasnění vyžadují systematické a trpělivé zacházení.

Při správných postupech nebudou vlasy a pokožka ovlivněny.Výsledek bude ovlivněn počáteční barvou vlasů, jejich strukturou a dobou aplikace konkrétního produktu.

Jak zesvětlit vlasy bez poškození: základní pravidla, kontraindikace

Vlasy na vašich rukou lze zesvětlit neškodnými metodami doma, hlavní věcí je vědět, jak as nimijaké zjasňující látky to dělají.Není však možné předvídat reakci konkrétní osoby.

Použitíneprofesionální prostředky jsou nežádoucí v případech:

 • Těhotenství a kojení.
 • Onemocnění kůže.
 • Kůže má mechanické poškození.
 • Přítomnost benigních novotvarů.
 • Vysoká citlivost na kůži.
 • Diabetes mellitus.

Husté vlasy na rukou umožňují jakékoli kompozici proniknout kůží a působit na ni.Proto je nutná předběžná kontrola kožní reakce.Z tohoto důvodu by se jakákoli kompozice, která se používá poprvé, měla nanášet po dobu 10-15 minut na zadní stranu ruky.Produkt se může dále používat v nepřítomnosti nežádoucí reakce.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Trhliny na prstech - příčiny a ošetření pleti lidovými prostředky, masti, masky a přípravky.Foto

Přehled speciálních nástrojů pro zesvětlení vlasů na rukou

Jak zesvětlit vlasy na rukou pomocí speciálních nástrojů je první myšlenka, která vzniká při hledání účinného způsobu.

Za tímto účelem je vhodné zabývat se sortimentem na kosmetickém trhu:

 • čisticí krém. Maximální neškodná kompozice není schopna prokázat okamžitý efekt, ale viditelné výsledky budou patrné ve 3 postupech.Kompozice se nanese na vlasy a ponechá se chvíli, poté se omyje mýdlem;
 • barvení vlasů. Normální zesvětlovací prostředek je schopen vlasy rychle a účinně zesvětlit.odstín, aby byly co neviditelné.

Mezi tři vůdce v popularitě patří krémy na zesvětlení:

 • Ultra Kemon Liding (Lunex);
 • Oway WithOut (Rolland);
 • Invisi-Bleatch (Surgi).

Při prodeji kterékoli z těchto krémů bude poskytnuta instrukce, která podrobně popisuje způsob jejího použití a metodu provedení testu na alergii.

Lidové léky na zesvětlení vlasů

Bez konzultace s lékařem a salony můžete dosáhnout maximálního účinku použitím lidových prostředků, které jsou většinou neškodné.Mezi nejčastěji používané prostředky patří peroxid vodíku, ocet, citronová šťáva, soda, léčivé byliny.

Výběrem šetrných prostředků budete muset obětovat rychlost dosažení výsledku, ale výhodou bude mírný účinek na strukturu vlasů a pokožky.Ingredience pro přípravu sloučenin znamenají nízké finanční náklady a neexistenci problémů s jejich vyhledáváním.

Receptura sody a amoniakem

Soda je zcela přirozený čistič, ale neměli byste zapomenout na jeho sušící vlastnosti.Tato složka sama o sobě nebude pro vyčeření dostatečná, proto by se pro přípravu vyčeřovacího prostředku měly použít další složky.

Mezi ně patří:

 • 30 ml vody;
 • 1 polévková lžíce.roztok amoniaku;
 • 1/2 lžičkysoda;
 • 2 polévkové lžíce30% peroxid.

Po smísení všechsložky směsi by měly být nanášeny v jednotné vrstvě a ponechány po dobu 1 hodiny. Během procedury je cítit mírné brnění a pálení.Kompozice se důkladně promyje mýdlem.

U peroxidu vodíku

Kvůli výrazným oxidačním vlastnostem by se koncentrované složení peroxidu nemělo používat příliš často.K přípravě produktu budete potřebovat 2 ampulky amoniaku a 30% peroxidu.

Důkladně promíchejte směs v poměru 1: 1, opatrně ji nanášejte přímo na vlasovou linii a vyhněte se kontaktu s pokožkou rukou co nejvíce.Po dobu 1 hodiny by měla kompozice stárnout, poté důkladně opláchnout a pokožku namazat tukovým krémem.

Pro velmi citlivou pokožku lze použít roztok peroxidu vodíku 3%.Chcete-li to provést, otřete vlasy navlhčeným vatovým tamponem a vyčkejte, až úplně uschnou.

Po zákroku je třeba dbát na to, aby nedošlo k loupání - doporučuje se použít krém s mastnou konzistencí.

S holicí pěnou

Holicí pěna může být použita v neobvyklé formě.Poskytuje změkčující účinek, nebude rušit zesvětlení vlasů a vyhladí agresivnější účinek peroxidu.

K přípravě kompozice bude zapotřebí 30% peroxidu a pěna na holení ve stejných poměrech.Přípravek se nanáší na nechtěné vlasy, dokud zcela nevyschne po dobu asi 0,5 hodiny, poté je třeba pokožku očistit a navlhčit krémem nebo krémem.

Clanolin a vazelína

Málokdo ví, jak zesvětlit vlasy na rukou s minimálním poškozením pokožky, ale existují časově testované metody.K tomu se používají komponenty, které pomáhají zvlhčit pokožku.

Způsob zahrnuje přípravu kompozice:

 • 10 cap.peroxidy;
 • 3 čepice.amoniak;
 • 1 lžičkašampon;
 • 1/2 lžičkyvazelína a lanolin.

Krémová pasta se nanáší na problémovou oblast po dobu ¼ hodin.Po vysušení se prostředek omyje a pokožka může být navlhčena krémem.

U zubní pasty

Silně razená zubní pasta, zejména s přídavkem barvicích látek, může způsobit těžké popáleniny.Tento způsob čeření nelze přičíst jemnému, proto by se měl používat opatrně as předběžným alergotestem.Pro vaření použijte 2 lžíce.peroxid a zubní pasta.

Prostředek se nanáší na vlasy po dobu 15 minut.s maximální přesností.Je třeba zabránit kontaktu s kůží.Po odstranění přípravku mýdlovou vodou je třeba pokožku zvlhčit.

S přípravkem Hydroperit

S tabletami Hydroperit lze dosáhnout dobrých výsledků při zesvětlení vlasů.Tento přípravek má podobné složení jako peroxid vodíku ve své obvyklé formě, ale v pevném stavu je navíc nasycen močovinou.

Ingredience pro přípravu:

 • 5 změkčené tablety hydroperitu;
 • ampule amoniaku;
 • 15 ml teplé vody;
 • 5 g šamponu.
 • Doba expozice je 1 hodina. Kůže může být očištěna teplou vodou a mýdlem.Z domácích kosmetických procedur se tato metoda osvědčila jako jedna z nejúčinnějších.

  S citronovým a ovocným octem

  Používání přírodních produktů nesnižuje stupeň účinnosti při dosažení dobrého výsledku rozjasnění.Bělení vlasů se dosahuje přirozeným oxidačním účinkem a v relativně mírné formě působí na pokožku.

  Roztok se připravuje a používá následujícím způsobem:

  • citronová šťáva s přírodním octem se smísí v poměru 2: 1;
  • je kompozice distribuována ručně bavlněným tamponem.

  Ženy, které používají metody založené na jemných složkách, umí zesvětlit vlasy na svých rukou se zvýšenou citlivostí.Kůže se po ošetření může mírně zblednout, ale po chvíli se její barva zotaví sama.Při pravidelném stírání lze dobrého výsledku dosáhnout za 7-9 dní.

  Recept s heřmánkem

  Přirozenost a bezpečnost přírodních bylin umožňuje aplikovat podobné metody na zesvětlení vlasů u lidí náchylných k alergiím.Pro tvrdé a tmavé vlasy bude tato metoda neúčinná a nejčastěji se používá k zesvětlení hnědých vlasů.

  15 g heřmánku by mělo být uvařeno ve 20 ml vroucí vody, trvala na tom půl hodiny.Takovou odvar s mušlí lze aplikovat a zrát až 2 hodiny, navíc můžete zabalitruka drží film.Poté je pokožka očištěna vodou a není nutná žádná další hydratace.

  Fullerova hlína

  Fullerova hlína, známá také jako silný absorbér tuků a nečistot, má měkké bělicí vlastnosti.Jíl je přírodní látka, takže nebude mít agresivní účinek na strukturu vlasů a pokožky.

  Podle receptury bude nutné smísit složky do stavu tekuté kaše:

  • 10 g jílu;
  • 1 lžičkavoda;
  • 5 kapek amoniaku.
  ​​

  Hmota je rozdělena na problémovou oblast a stárne 10 minut.Taková zjasňující maska ​​se omyje tekoucí vodou nebo vlhkým vatovým tamponem.

  Med a skořice

  Med má dobrý zesvětlující účinek, zejména v kombinaci se skořicí.Vařené masky lze použít každý druhý den s obecným průběhem 5-10 procedur.

  K přípravě čiřidla je nezbytné:

  • 100 g medu;
  • 3 lžíce.skořice
  • 10 g vlasového kondicionéru nebo výživného krému.

  Maska se aplikuje na tmavé vlasy rukou a ve věku 30 minut.Po očištění pokožky namažte zvlhčovačem.

  Zesvětlení barvou

  Speciální zjasňující kompozice pro vlasy pomůže učinit je neviditelnými po prvním zákroku.Pro zvýraznění je lepší použít barvu.Díky barvě se můžete vyhnout nežádoucímu odstínu bez tónování.

  Technika barvení se příliš neliší od techniky barvenívlasy na hlavě.Směs se nanáší po dobu 30 minut, poté se promyje vodou.Výsledek této metody je okamžitý, ale účinek může být nepředvídatelný.Vlasy se mohou nejen zesvětlit, ale také zžloutnout, což přitahuje pozornost rukou spolu s tmavou barvou vlasů.

  Co když místo mé kůže zesvětlí moje kůže?

  Jak zesvětlit vlasy na jejích rukou, aby nedošlo k poškození kůže, navrhněte v této věci tipy zkušených zástupkyň.Radikální metody, jak se zbavit vlasů, nejsou vhodné pro všechny kvůli vysokým finančním nákladům a bolestivosti postupů.Jednou z nejrychlejších metod, jak dát vlasy světlý odstín, je barvení světlými tóny.

  Pokud pokyny k ředění barviva nebo doba zdržení nejsou dodrženy správně, mohou se objevit nežádoucí následky:

  • hořet;
  • loupání;
  • kopřivka;
  • svědění;
  • odlehčení jednotlivých sekcí.
  Aby se tomu zabránilo, měli byste:

  1. Ujistěte se, že jste zkontrolovali reakci na vnitřní straně lokte.
  2. Nenechávejte na vlasy barvicí materiál déle, než je předepsaný čas.
  3. Po omytí barvy navlhčete pokožku zvláštním krémem.

  Pokud se kůže v místě aplikace produktu zesvětlila, je třeba dodržovat následující doporučení:

  • používat masti pro hojení ran nebo regenerační regenerační krémy;
  • v nepřítomnosti zranění a následuje viditelná ložiska podrážděníotevřená místa zabarvení slunci pro vznik opálení.V tomto případě bude barva postupně vyhlazovat, ve srovnání s odstínem obvyklé barvy pleti;
  • Na zesvětlených částech kůže, které by se objevily rány, popáleniny nebo podráždění, by neměly být nadměrně ošetřeny saponáty, mýdlem.

  Pokud se po určité době barva kůže nezmění, měly by se pro vyjasnění zvolit jiné, jemnější metody.

  Charakteristické rysy zesvětlení tmavých a dlouhých vlasů na opuchlé pokožce

  Aby se vyloučil účinek překvapení při použití jakékoli metody bělení vlasů, mělo by být provedeno předběžné barvení.To pomůže určit stupeň schopnosti vlasů bělit a vliv barvících složek na pigment vlastní určité osobě.

  Pokud jsou na těle tmavé vlasy, mělo by jejich zbarvení začít nejjednoduššími metodami - použitím přírodních složek.Pokud nejsou schopni problém vyřešit, provede se vyjasnění pomocí speciálních mastí a krémů, které prošly řadou studií.

  Možné důsledky domácího osvětlení

  Během určitých období života dívky se na rukou objevují tvrdé tmavé vlasy.Je to způsobeno hormonálními abnormalitami nebo genetickou predispozicí.

  Častěji je bělení vlasů relevantní na jaře a v létě, kdy je nutné nosit otevřené oblečení.Je vhodné začít se touto otázkou zabývat v zimě, protože pak bude dost časuzískat výsledek z používání neagresivních sloučenin.Kromě toho bude možné po zabarvení zabránit vzniku nežádoucí pigmentace vlivem slunečního světla na kůži.

  Pokud bylo učiněno rozhodnutí ve prospěch samyčištění nežádoucích vlasů, měli byste si být vědomi možných důsledků:

  • vzhled podráždění na kůži, suchost a loupání.
  • kopřivka.
  • hoří.
  • svědění, pálení.

  Kontakt s kůží během zesvětlení vlasů je nevyhnutelný, proto by se po postupu měla dodržovat doporučení, aby se snížilo riziko nežádoucích reakcí.

  Charakteristiky následné péče o pokožku:

  1. Opatrně odstraní barvicí prostředek z pokožky.Čištění pokožky se provádí teplou vodou s mýdlem, neměla by se otřít a poškodit kůži.
  2. Výživa kůže.Po vystavení kompozici je vhodné použít zvlhčovače, které mohou obnovit normální rovnováhu vlhkosti.
  3. Snížení expozice slunečnímu záření.Měli byste se vyhnout slunečnímu záření po dobu prvních 2 hodin po každém bělení vlasů.

  Při provádění kteréhokoli z postupů vyjasnění by se měl člověk soustředit na osobní pocity.V závislosti na typu pokožky se reakce může lišit a závisí na podílu účinné látky, délce bělení.Pokud pocítíte mírný pocit pálení, neměli byste se bát, ale pokud kůže začne hořet a reakce přesahuje normální rozsah, měla by být kompozice okamžitěopláchněte.

  K odlehčení vlasů na rukou není nutné uchýlit se k nákladným salonovým procedurám.Tento problém můžete vyřešit sami, pokud víte, jak to udělat správně.Při použití výše uvedených metod, při dodržení pravidel a pokynů pro použití nebude výsledek muset čekat dlouho.

  Návrh článku:Olga Pankevich

  Video o zesvětlení vlasů na mých rukou

  Jak udělat tmavé vlasy neviditelnýmiruce: