Jak zesvětlit vlasy doma rychle a bez poškození profesionálními prostředky a lidovými recepty

Můžete si zesvětlit vlasy různými způsoby, mezi nimiž jsou jak profesionální, tak domácí prostředky.V takovém případě musí být dodrženy podmínky uvedené v pokynech a pravidla pro péči o vlasy před a po zákroku.

Jak bělit vlasy - obecná pravidla

) Jak zesvětlit vlasy doma - záležitost vyžadující pečlivé studium.

Aby nedošlo k poškození kadeře, odborníci doporučují dodržovat několik jednoduchých pravidel:

 • Určení typu barvy - harmonická kombinacebarva očí, kůže a přírodních vlasů.Pro letní barevný typ - dívky s bledě lehce narůžovělou pokožkou, šedé, modré a světle hnědé oči - jsou vhodné světlé odstíny;na zimu a jaro - slonová kost, broskev a zlatý nádech - světlo teplé.
 • Posouzení kvality vlasů- ke snížení škodlivého účinku oxidačního činidla.Pro tenké kadeře je vhodné okysličovadlo ne více než 3,5% a pro silnější vlasy se používá nástroj alespoň 6%.
 • Zesvětlení by mělo být provedeno pouze na „odpočívaných“ vlasech.Poškozené, křehké a příliš suché, například po chemické vlně není možné zesvětlit, je třeba jim poskytnout čas na zotavení, a tím chránit před dvojím stresem.
 • Správné použití barvy .Při prvním bělení je nejprve vybarvena hlavní délka vlasů, zatímco kořeny nejsou ovlivněny, po kterém následuje řada třesků, chrámů a špiček.Kořeny jsou zpracovány jako poslední, protože se zbarví relativně rychleji od zbytku kadeří.V následných dobách by mělo být započteno od kořenů a po několika minutách rozložte barvu do všech oblastí.
 • Odborníci nedoporučují použití plastového víčka, protože pouze zvýší poškození vlasů.

Tmavé vlasy

Pro brunety není snadné vlasy zesvětlit doma, takže musíte nejen vědět, jak to udělat správně, ale také zvolit správnou barvu.

Světlejší tmavé vlasy

Nejlepšíbarvy pro zesvětlení tmavých kudrlinek jsou krémové. Součástí kosmetických olejů je péče o vlasy a lze je snadno a rovnoměrně aplikovat.

Je však třeba mít na paměti, že amoniaková barviva jsou ve vztahu k vlasové kutikule destruktivnější a také mohou zničit přírodní pigment - melanin.Zatímco bez amoniaku působí střídmě.

Z domácích prostředků je peroxid vodíku považován za nejúčinnější.

Zesvětluje tmavou barvu se 2 nebo více tóny a usnadňuje další kroky k dosažení světlejších odstínů.

Blonďaté a blond vlasy

Světlé odstíny vlasů (zlaté nebo jasanové) lze snadno oživit pomocí přírodních zesvětlovačů při zachování jejich zdraví. Tento úkol pomůže vyrovnat se: odvar heřmánku, citronu, medu. Kosmetika, jako například rozjasňující šampon, bude mít stejný účinek.

Hnědé vlasy lze snadno vyčíst pomocí krémových barev na bázi rostlinných složek, které poskytují měkký efekt a stejnou barvu.Současně je lepší dávat přednost kompozicím bez amoniaku, jejich působení bude stačit pro kadeře tohoto typu.

Zesvětlení zbarvené vlasy

Zesvětlení zbarvené tmavé vlasy doma musí být provedeno opatrně, protože můžete spálit zámky.Zvláštností je, že tmavý stín bude nejprve červený, a teprve poté začne zesvětlovat.

Tmavý pigment lze změnit několika způsoby:

 1. Vyplavte .Podle pokynů se produkt nanáší na suché vlasy a doba expozice se počítá z barvy, která je přítomna v době zákroku.Mytí používejte tolikrát, kolikrát je třeba k dosažení požadovaného odstínu vlasů, ale každý další postup musí být proveden s přerušením alespoň týden.
 2. Peroxid .Při použití peroxidu je hlavním požadavkem správný výběr jeho koncentrace a doby expozice: čím tmavší vlasy, tím méně je nutné peroxid ředit vodou a udržet jej na vlasech déle.
 3. Hluboký čisticí šamponumožňuje rychle neutralizovat jas nevhodného stínu.Protože je tato metoda bezpečná pro vlasy, lze ji použít ihned po barvení.Úplně šampon ze získaného pigmentu nezachrání, ale pomůže získat světlejší odstín.

Ve skutečnosti bude možné vlasy zesvětlit až poté, co se předchozí barva barvy vymyje.

Specialisté varují, že kadeře potřebují odpočinek, aby se zotavili.

Jak odlehčit kořeny, tipy a jednotlivé prameny

Specialisté doporučují měsíční korekci zarostlých kořenů.To lze provést pomocí barvy nebo odlehčovacího prášku.Nejprve je zbarvena hlavní část hlavy a pak kořeny vlasů přední části.

Zesvětlení vlasů

Aby byla barva rovnoměrná, je barvivo po určité době rozloženo po všech vlasech.Odlehčit pouze tipy dovolítechniky ombre. Doma lze postup provést dvěma způsoby:

 1. Rozdělte vlasy na dvě boční a jednu střední zónu.Nejprve se barva nanese na špičky obou bočních částí a poté na střední zónu.Barevné zámky jsou nutně zabaleny do fólie.Po 30 minutách se vlasy opláchnou teplou vodou se šamponem a vysuší se.Dále je nutné skrýt jasné přechody, proto se barva nanáší znovu, doba expozice se však zkrátí na 10 minut.Barvu omyjte šamponem.
 2. Druhá metoda zahrnuje použití tmavých a světlých barev.Nejprve se na bazální oblast nanese odstín tmavší barvy, po 10 minutách se rozdělí do středu vlasů, aniž by to ovlivnilo špičky.Konce jsou natřeny světlou barvou a zabaleny do fólie.Doba expozice by měla být dodržována v souladu s pokyny.Poté se barva omyje teplou vodou se šamponem.

Další technikou pro zesvětlení konců vlasů je technika balayazh.Tato metoda by se měla použít, je-li nutné dosáhnout účinku hloubky kadeří od kořenů.

Před nanesením barvy odborníci doporučují, aby se na krátké délky vlasů česaly, aby nespadaly pod hmotnost zjasňujícího materiálu.

Rozdělením vlasů do stejných trsů je třeba aplikovat barvy od konců svislými tahy, přičemž ke kořenům zůstanou 2-3 cm.Po 10 minutách se nová vrstva materiálu zastíní a ponechá 1 cm ke kořenům.Po dalších 20 minutách omyjte barvu a vlasy si umyjte šamponem.V případě médiadélky vlasů mohou být sbírány v copech.

V případě nouze pomůže barvení potravin odlehčit doma tipy. Připraví se barvivo 100 g bílého balzámu a 2 sáčky barviva.Směs se nanáší na špičky nebo jiné nezbytné oblasti po dobu 30 minut, zabalená do fólie.Poté se barva omyje šamponem.

Můžete si doma odlehčit jednotlivé prameny vlasů, k tomu potřebujete vědět, jaké techniky existují:

 • Zigzag.Tímto způsobem se vytvoří asymetrické prameny.Používá se v této kulmě různých velikostí.
 • Krajky.Mnoho zvláštních pramenů se vytváří díky speciálním kabelům nebo bavlněným proužkům.
 • Skandinávský bod.Kořeny mají světlejší odstín než konce.

Nejdostupnějším způsobem, jak odlehčit pouze prameny, je zvýraznění.

K tomu se používá speciální klobouk s otvory, do kterého se prameny vybrané pro vyčeření táhnou háčkem.

Zesvětlující vlasy pomocí zvýraznění

Dále se na nově vyčesané zámky nanese barva: nejprve se natřou přední části a poté ty týlní.Barva je udržována po správnou dobu, poté je omyta teplou vodou, zatímco víčko není odstraněno.Poslední dotek - odstranění víčka, mytí vlasů šamponem, sušení.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Příprava vlasů na domácí zesvětlení

Před zesvětlením vlasů doma musíte vědět, jak je správně připravit na postup ke snížení škodlivých účinků chemických látek:

 1. Zajistěte pozorný a šetrný přístup k vlasům, s výjimkou použití zařízení s vysokou teplotou (vysoušeče vlasů, vyrovnávání vlasů).
 2. Vyhněte se dalším pokusům s vlasy (mávání, barvení).
 3. Naneste masky, terapeutické výplachy založené na přírodních rostlinných extraktech.
 4. Před zahájením procesu bělení je nutné zbavit se rozštěpených konců, protože na světlých vlasech jsou velmi patrné.
 5. Doporučuje se umýt vlasy 1-3 dny před plánovaným zesvětlením.

Jak se rozjasnit pomocí profesionálních domácích prostředků

Všechny výrobky z barev jsou rozděleny do 3 skupin:

 • )Krém .Nešíří se a jsou rovnoměrně rozmístěny po celé délce pramenů.
 • Prášek .Působí velmi agresivně, krásně barví tmavé pigmenty a používají se k zvýraznění.
 • Olejovitá látka .Nej šetrnější prostředky neobsahují amoniak. Kosmetické přípravky na zesvětlení vlasů

Následujícími nejznámějšími a nejpoužívanějšími profesionálními zesvětlovači v jejich aplikaci jsou:

 1. Garnier (Garnier). Složení tohoto produktu obsahuje výtažky z olivových a pšeničných olejů, jakož i oleje z křepelky a aragany, které zvlhčují,chrání vlasy a dodává měkkost samotnému barvicímu materiálu.Kompletně s barvou je poskytován speciální balzám na ochranu barvy a výživy vlasů po chemické expozici.Barva se snadno nanáší, protože konzistence připomíná krémový gel, má minimální škodlivý účinek na strukturu a zdraví vlasů, ale není stabilní.Super-světelný odstín je nejoblíbenější, spolu s pískem, platinou a přírodní blond.
 2. Loreal (L'oreal) .Tato barva poskytuje výživu a péči o vlasy díky kolagenu, pšeničnému proteinu a éterickým olejům ve svém složení.Ideální pro bělení tmavých a šedých vlasů.
 3. Paleta. Palette Dye obsahuje oranžový extrakt, který pečuje o bělené vlasy.Může ztratit kadeře ve 2-4 tónech, má pestrou paletu barev.
 4. Wella. Pro získání blond vlasů je lepší zvolit barvu ColorTouchSanlight této značky.Jádrem jsou karoten a vosk, které poskytují jemnou akci a trvalý výsledek.
 5. Blondoran .Specialista na blondýnky je schopen rozjasnit jakýkoli stín a obvykle jej používají profesionálové, a to jak při osvětlení, tak při zvýraznění.Doba expozice směsi se pohybuje od patnácti do padesáti minut, což závisí na barvě vlasů.Podobné akce mají i Blondoran Supra a Blondorsoft.Všechny tři produkty se zředí peroxidem vodíku ze šesti na dvanáct procent na krémový vzhled.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro bob pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Populární způsoby barvení: recepty a pokyny

Požadovaný světlý odstín vlasů lze získat nejen chemickou expozicí.Vynikající alternativou jsou lidové metody, které používají přírodní produkty, které nemají negativní účinek a přispívají ke zdravým vlasům.

Čištění peroxidu vodíku

Nezbytné složky:peroxid vodíku (nejlépe jen zakoupený), rukavice, fólie.

Připravte vlasy na vyčeření peroxidem následujícím způsobem:

 • se umyjte šamponem a trochu vysušte bez použití vysoušeče vlasů, protožePřed použitím peroxidu musí být vlhké;
 • pečlivě pročesávají prameny a zbavují se zamotaných oblastí;
 • , aby se zabránilo popáleninám, naneste krém na oblasti kůže, které mohou být vystaveny peroxidu.

Pokyn:

 1. Smíchejte 3 lžíce.lšampon, 50 ml vody a 50 ml peroxidu vodíku v nekovové misce.
 2. Prostředek naneste štětcem na vlasy nebo jednotlivé prameny.
 3. ​​
 4. Zabalte hlavu fólií, aby se účinek zesílil, a na horní stranu zabalte ručník.
 5. Po 40 minutách se vlasy důkladně omyjí teplou vodou.Použijte klimatizaci.

Odborníci doporučují řídit proces zesvětlení tak, aby nedošlo k spálení vlasů.Proto časexpozice může být menší, záleží na individuálních charakteristikách kadeří.

Je důležité vědět, že alergikům nebo lidem se zánětlivými a poškozenými oblastmi na hlavě se nedoporučuje peroxidové bělidlo.

Citron je nejlepším zjasňujícím činidlem

Pro zesvětlení vlasů citronem je nutné připravit roztok ze šťávy z jednoho citronu a vody (1: 1).Takový nástroj nejenže kroutí požadovaný odstín, ale také z nich udělá lesk.

Zesvětlující vlasy citronem

Před mytím vlasů mokrými vlasy použijte výslednou kompozici. Doba expozice může trvat 15-30 minut (čím déle roztok vydrží, tím světlejší je odstín), poté, co se vlasy opláchnou teplou vodou.

Je třeba si uvědomit, že tato metoda je vhodná pro mastné světlé a tmavé blond vlasy.Citrony mohou vyschnout suché kadeře, což povede k jejich křehkosti.

Zesvětlování léčivým heřmánkem

Recept na zesvětlování vlasů heřmánkem je jednoduchý a skládá se ze dvou složek: květy heřmánku a voda.30 g heřmánkových květů se nalije do 250 g vařené vody, roztok se ochladí a zfiltruje.Výsledná infuze se doporučuje použít okamžitě nebo během dne.

K vyčírení heřmánku dochází následujícím způsobem: po každém mytí vlasů musí být prstence opláchnuty heřmánkovou infuzí a nesmí se spláchnout.

První výsledky budou viditelné během několika týdnů.

Kefir pro zesvětlení vlasů

Recept na přípravu zjasňující masky:

 • kefír - 100 g;
 • koňak - 60 g;
 • citron - polovina;
 • žloutek - 2 ks;
 • balzám - 20 g.

  zesvětlující vlasy kefírem

Výsledná kompozice se aplikujena vlasy, po které by měla být hlava zabalena do filmu a zabalena do ručníku po dobu 7-8 hodin nebo celou noc.Po požadované době je maska ​​omytá balzámem.

Zesvětlení skořice

Skořice je ideální pro přírodní vlasy a dříve obarvené ztratí jas.

Maska se připravuje z 50 g skořice a 50 g kondicionéru na vlasy, načež se nanáší na čisté a vlhké kadeře bez tření do kůže. Hlava by měla být zabalena ručníkem a po 30 minutách ji vyjměte a masku nechte dalších několik hodin.Výsledkem postupu bude vyjasnění jedním tónem.

Zesvětlující vlasy s medem

Tato metoda je vhodná pro ty, kteří sní o zlatém odstínu s mírným vyblednutím jednoho tónu.Kadeře po takové masky budou hedvábné a hladké.

Stačí smíchat 50 g medu a 50 g kondicionéru, aplikovat na umyté vlasy po celé délce a zabalit hlavu do ručníku na několik hodin, poté opláchnout teplou vodou.

Henna pro zesvětlení vlasů

Bílá hena, stejně jako barva, může díky syntetickému barvivu ve svém složení zesvětlit vlasy o 5 až 6 tónů, zatímco je bezpečná a můžepoužívá se doma.

Odborníci však varují: nemůžete použíttato metoda na suché, křehké a poškozené vlasy.

Při míchání bílého prášku henny a oxidačního činidla se musí přísně dodržovat pokyny.

Množství henny se počítá na základě délky a hustoty vlasů a původní barvy.Na průměrnou délku se spotřebují nejméně dvě balení.

Hotová kompozice je rovnoměrně rozložena po celé délce, včetně kořenů.Po správném čase se udržuje a omyje teplou vodou.Brunetky budou muset postup opakovat několikrát, ale s přestávkou 2 týdny.

Postupné pokyny k čištění vlasů hennou

Pro vyčeření kadeří je vhodná pouze bílá henna prodávaná v lékárnách nebo v kosmetických obchodech.Se správným ředěním získáte krásný stín bez žloutnutí.Jedním z nejkvalitnějších produktů jsou výrobky Henna.

Henna Henna obsahuje následující složky:

 • peroxid vodíku;
 • persíran amonný;
 • oxid hořečnatý;
 • voda;
 • citronová šťáva;
 • uhličitan hořečnatý.

Barva zcela zakrývá vlasy, takže odstín je rovnoměrný, bez vybledlých skvrn.Efekt zesvětlení bude pozitivní, pokud budete pečlivě dodržovat pokyny.

Barvení se provádí po celé délce vlasů, věnujte zvláštní pozornost kořenům, aby se skryla přirozená barva.Pro aplikaci henny je nejlepší použít kartáč.Je nezbytné, abyste si dali na ruce jednorázové rukavice, protože při kontaktu s předloženým kosmetickým výrobkemsilně obarvené nehtové desky.

Při masáži a tření je třeba rozředěný produkt distribuovat vlasy.Po 30–40 minutách musí být produkt omyt.

Henna se jednoduše omyje: pomocí čisté tekoucí vody, bez použití šamponu, aby se výsledná barva mohla fixovat.

Cibule zesvětlující vlasy

Pomocí slupek cibule můžete zesvětlit, můžete dosáhnout krásného měděného odstínu na nativních, světlých a zlatých, již obarvených.

K přípravě cibulového roztoku budete potřebovat slupku několika cibule, nalitou vroucí vodou.Poté nechte 20-30 minut vařit.Poté si po omytí vlasů namočte, ochlaďte a použijte jako opláchnutí, aniž byste je opláchli.

Pokud se k tomuto roztoku přidají 2 polévkové lžíce glycerinu a aplikují se denně po dobu 10 dnů, na vlasy se leskne měděný odstín.

Specialisté poznamenávají, že tato metoda má výživné, obnovující účinky a také zrychluje růst vlasů a zabraňuje vypadávání vlasů.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes na bob pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Péče o vlasy po domácím bělení

Po zesvětlení potřebuje vlasy pečlivou péči a péči.

Následující akce pomohou obnovit kadeře do zdravého vzhledu:

 • používají séra, která obnovují šampony a balzámy,jejich výběr podle typu vlasů;
 • použití léčebných masek a oplachovacích vývarů na bázi přírodních produktů (maska ​​bezbarvé henny, maska ​​s koňakem, kefírem nebo majonézou, hydratační maska ​​s aloe atd.);
 • stříhání rozdělených konců, s výhodou každý měsíc;
 • masáž hlavy;
 • jen zřídka používají tepelné nástroje.

Je nebezpečné zesvětlit vlasy samy o sobě

Je známou skutečností, že bělení doprovázené chemickými látkami je škodlivé pro obecné zdraví, protože je plné sušení, pálení a strukturální poškození.vlasy.To je důvod, proč odborníci doporučují zesvětlení, zejména v případě, že je to první nebo je vlasový pigment velmi tmavý, v profesionálních salónech.

Pokud jde o zesvětlení vlasů doma pomocí lidových prostředků, měli byste si být vědomi, že tyto metody jsou bezpečné.Je však třeba zvážit, jak správně připravit masky nebo odvarky, a také nezapomenout na dobu jejich expozice.

Nejzákladnějším pravidlem pro samozjasnění je přísné dodržování pokynů k použití a přijaté změny pak potěší pouze jejich majitele a přidají nové barvy k jejímu obrazu.

Video o zesvětlení vlasů pro 2-3 tóny doma

Video o zesvětlení vlasů v salonu