Jak vyhladit vrásky na čele a mezi obočím.Domácí masáže a kosmetické procedury

Atraktivní tvář je spojena s mladistvou pokožkou a nezapadá do vrásek.Naštěstí nyní existuje mnoho způsobů omlazení, kterými můžete vyhladit oba hluboké záhyby na čele, tak malé kolem očí.

Příčiny vrásek na čele a scvětvičky mezi obočím

Vrásky se mohou tvořit v mladém věku i ve stáří a slouží jimvzhled může:

 • napodobující aktivita: zvyk se často zamračuje, šilhá, zvedá obočí;
 • rychlý úbytek na váze: napnutá kůže, která nemá čas se stahovat, klesá, tvoří záhyby;
 • nemoci: po stresu přenášeném tělem dochází zásoba vitamínů v něm a z nedostatku živin kůže přestává být elastická a začíná se vrásnit;
 • prodloužené vystavení slunci a větru: silné vzdušné proudy suší pokožku, což přispívá k tvorbě zlomenin, a ultrafialové světlo vyvolává stárnutí;

  Hlavní příčiny vrásek na čele.

 • zneužívání líčení: časté mytí a poprašování také pokožku suší;
 • změny související s věkem: v důsledku poklesu podkožní tukové tkáně, jakož i odumření elastických vláken, se kůže stává ochablou.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro tvarování obličeje, omlazení, svalový tonus.Hlavní třída Elena Karkukli

Kosmetické procedury

Rychlý efekt při vyhlazování čelních záhybů lze dosáhnout pouze kosmetickými procedurami.

Nejoblíbenější:

 • mezoterapie;
 • biorevitalizace;
 • kyslíková terapie;
 • plazmolifting;
 • měkké zvedání;
 • karboxyterapie;
 • botulinová terapie;
 • hardwarová kosmetologie.

Vyhlazení injekcí

Kosmetické injekce jsou oblíbené, protože vyhlazují vrásky na čelepomoc může být rychle a bezbolestně.Jedná se o zcela bezpečný a cenově dostupný postup.

Množství Botoxu v různých oblastech obličeje potřebné k vyhlazení vrásek.

Používají se injekce na bázi kyseliny hyalouranové, Botoxu a kolagenu.Specialista provede injekci do problémové oblasti.Ve většině případů není nutná anestézie.

Existují kontraindikace (těhotenství, kojení, nesnášenlivost složek, rakovina, zánětlivé procesy v těle).

Vyhlazení mezoterapií a biorevitalizací

Kyselina hyaluranová vstřikuje hladké vrásky a také zabraňuje tvorbě nových.Procedura trvá asi 15 minut, výsledek je okamžitě patrný a trvá asi šest měsíců.

Biorevitalizace - injekce kyseliny hyalouranové ve formě gelu.Provádí se s použitím anestézie krémové kompozice na bázi lidokainu.

Mezoterapie je injekce kyseliny hyalouranové ve formě vodného roztoku.K tomu se přidávají různé vitamínové koktejly.Anestezie se nedoporučuje.Terapie se provádí průběžně (8-10 injekcí), výsledek je viditelný po 3 procedurách.

Vyhlazení plastickou chirurgií

Pomocí plastické chirurgie můžete vyhladit jak čelo svislé, tak podélné, hluboké a malé vrásky.Současně utáhněte obočí pro větší omlazení.Operace se provádí v celkové anestezii.Rehabilitace po ní obvykle

7–10 dní.Konečný výsledek lze odhadnout na 2-3týdny.Účinek zůstane po dobu 5-7 let.Tento postup je poměrně nákladný a má také kontraindikace.

Vyhlazení pomocí zvedání nitě

Zvedání nitě je facelift využívající speciální biokompatibilní nitě umístěné pod kůži.Výrazně napínají obličej a odstraňují malé vrásky na obličeji.

První 3 dny po operaci na obličeji bude otok a konečný výsledek bude asi o měsíc později a bude trvat až 5 let.Tento postup je účinný, pokud vrásky nejsou příliš hluboké, a proto je relevantní až 40 let. Přestože je tento postup neškodný, má také řadu kontraindikací.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Vyhlazení hardwarovými metodami

Hlavními typy hardwarové kosmetologie jsou laserová terapie, lymfatická drenáž, mikropočítačové zvedání, omlazení vysokofrekvencí.Procedury jsou bezbolestné.

Obvykle je předepsán průběh několika sezení, v závislosti na počátečním stavu kůže.Vylepšení jsou patrná po první relaci.

Postup je neškodný za předpokladu, že je prováděn kvalifikovaným odborníkem za použití certifikovaných zařízení a neexistují kontraindikace.

Laserové vyhlazování

Cílená akce laseru odstraňuje odumřelé kožní buňky a podporuje tvorbu kolagenu.Postup je bezbolestný.Po níMalé vrásky zmizí a hluboké vrásky jsou znatelně vyhlazeny.První 2-3 dny budou otoky a zarudnutí.

V příštích několika měsících je nutné pravidelně používat zvlhčovače a chránit pokožku před ultrafialovým zářením. V některých případech jsou pozorovány vedlejší účinky : loupání, dočasná pigmentace, infekce, otok kůže, kontaktní dermatitida.

Vyhlazení pomocí SMAS-liftingu

Ultrazvukový SMAS-lifting se provádí pomocí zařízení.Jeho vlny pronikají bodově pod kůži a působí na kolagenová vlákna, čímž se začíná proces vytváření nových, které se budou tvořit po dobu následujících 3 až 4 měsíců.

Konečný výsledek se také objeví po 4 měsících, ale pozitivní změny budou patrné po prvním postupu, netrvá déle než hodinu.Tato metoda nemá žádné vedlejší účinky, ale existují kontraindikace.

Vyhlazení vysokofrekvenčním zdvihem

Tento postup se provádí pod silným vlivem vln s různými kmitočty.Vyhladí jemné i hluboké vrásky.Postup je bezbolestný, účinek je patrný po první aplikaci.

Nyní jsou zařízení prodávána v lékárnách a on-line obchodech, pomocí kterých lze RF-lifting provádět samostatně.Existuje však velký seznam kontraindikací, takže se musíte poradit s lékařem.A takéby takový postup neměl být prováděn před 25 lety.

Vyhlazení lymfatickou drenážní masáží

Toto je terapeutickémasáž lymfy zlepšující tok.Provádí se to pomocí hardwaru nebo manuálu.Oba typy jsou efektivní.Výsledek je patrný již po prvním zasedání, pravidelnost je důležitá pro jeho posílení a zachování.Manuální metodu lze naučit a provádět doma, ale pouze pokud neexistují kontraindikace.

Facebuilding - gymnastika obličeje

Pomocí speciálních cvičení pro obličej můžete vyhladit vrásky na čele a zabránit vzniku nových, zvýšit pevnost a pružnost pokožky.Ale to je za předpokladu, že tělo má stále dost svého vlastního kolagenu, tj. Až do asi 30 let.

Gymnastika by měla být prováděna 1-2krát po dobu 2-5 minut denně.Výsledek je patrný po 2-3 měsících.Pro udržení jsou cvičení prováděna 2-3krát týdně.Je neškodný a nemá žádné kontraindikace.

Nejúčinnější cvičení:

 1. Prostřední prsty jsou umístěny podél obočí, zatímco ukazováčky jsou umístěny podél vlasové linie a palce spočívají na lícních kostech..Uzamkněte polohu.Počítáme-li 30, musíte se pokusit snížit obočí na každém účtu.
 2. Ze stejné pozice zvedněte prostřední prsty mírně nad obočí a v každém případě se pokuste obočí zvednout a spustit.
Facebuilding pro vyhlazení vrásek na čele a mezi obočím

Poté, co to uděláte, musíte si uvolnit a lehce poklepat čelo prsty.

Gymnastika z vrásek na čele

Gymnastická cvičení na obličeji zmírňují hypertonicitusvaly na čele. Pokud cvičíte každý den po dobu 5-7 minut, můžete po 2 týdnech dosáhnout pozitivního účinku.

Cvičení:

 1. Umístěte ukazováčky nad obočí. Když vdechujete, vaše oči vzhlížejí, když vydechujete, vaše oči klesají a lehkým dotykem vašich prstů jsou vaše obočí stažené.
 2. Prsty složené do hradu jsou umístěny na čele. Malé prsty jsou nad obočím.Musíte zvednout obočí a vytvořit odpor svými malíčky.

Gymnastika z ohybů mezi obočími

Svislý ohyb mezi obočími můžete odstranit provedením následujících cvičení:

 1. Prsty by měly být umístěny svisle nad obočím ve vzdálenosti asi 3 cm od sebe. Při inhalaci se oči dívají na špičku nosu.Při výdechu uvolněné prsty mírně natahují záhyb obočí.
 2. Dlaň je umístěna tak, že konec prostředního prstu je na nose a všechny 4 prsty jsou na čele.Při vdechnutí se oči dívají dolů, na výdech a prsty jemně a snadno zvedají pokožku čela.

Masáž z vrásek na čele

Po 2-3 týdnech pravidelné masáže obličeje denně se čelo znatelně vyhladí.

Několik účinných technik:

 • S ukazováčky a prostředníky obou rukou, sevřenými obočími a čelo.Pohyby by se měly podobat nůžkám.
 • ​​
 • Prstem, jemným lisováním, se provádějí kruhové pohyby.

Masáž z vrásek mezi obočím

Masírujte obočí záhyby denně, můžete jej viditelně vyhladit.

Za tímto účelem by měla být provedena následující cvičení:

 • Ukazováky obou rukou jsou umístěny nad sebou, nad můstkem nosu a téměř bez tlaku na kůži, jsou prováděny rytmické pohyby.- současně jeden prst doleva, druhý doprava a naopak.
 • S rukou sevřenou v pěst se provádí pohyby od nosu k vlasové linii tak, aby se kosti pěsti valily nahoru a dolů.

Lehká anti-age masáž pro čelo

Jemná technologie postupu umožňuje aktivaci krevního oběhu a lymfatického odtoku citlivé kůže.Taková masáž zahrnuje lehké, ale nikoli povrchové pohyby.

Začněte s lehkými poklepáním vašich prstů, pak pokračujte v brnění, připomínající kousnutí komárů.Dále prsty intenzivně masírují problémovou oblast.Pozitivní výsledek lze vyhodnotit přibližně po 1–2 týdnech denních výkonů.

Náplast pro vrásky na čele

Protože jsou vrásky vytvářeny v důsledku pohyblivosti svalů na čele, zabrání to pevná náplast, čímž dojde k uvolnění a vyhlazení této oblasti.Používají se speciální i běžné lékárenské náplasti.Nejprve se na záhyb aplikuje krém proti vráskám, potom se toto místo fixuje omítkou.

Časté používání této metody zajistí vyhlazení malých vrásek a zmenšení hlubokých vrásek.

Kromě toho si mobilní oblast bude zvykatuvolněný stav, což přispěje k menší tvorbě nových vrásek.Oprava se obvykle používá v noci. Při správném použití je postup neškodný.

Expresní vyhlazující vrásky na čele

Pomocí domácích vyhlazovacích expresních masek můžete pokožku na čele napnout a osvěžit.Přírodní produkty, jako je nakrájená okurka, med, olej z rakytníku, bílkoviny a žloutek z kuřecího masa, sekaná hnědá rýže s přírodním jogurtem a další, se k tomu dobře hodí.

Složky lze použít jednotlivě a v kombinaci, podle toho, co je po ruce.Hmota se aplikuje na obličej a ve věku 15-20 minut.Osvědčená želatina zředěná v mléce, kromě zvedání, působí také jako peeling. Domácí masky jsou neškodné, ale účinek je krátkodobý a nejsou schopny vyhladit hluboké vrásky.

Kontrola výrazů obličeje

Použití cvičení k ovládání výrazů obličeje významně sníží tvorbu nových vrásek.

Cvičení:

 1. Položte dlaně na obličej, položte prsty na čelo opřené o sebe (vytvoří sedlovou střechu).Malé prsty by měly opravit vrásky na obočí.Prsty pevně přitisknuté na čelo.Zvedněte obočí 35krát, na konci je držte 7 sekund, pak uvolněte a jemně poklepejte na čelo prsty.
 2. Položte dlaně na čelo tak, aby prsteny prstů spočívaly na vašich obočích, s prsty od sebe1,5 cm. V této poloze se musíte pokusit přesunout obočí 35krát.Na konci vydržte 7 sekund.a uvolněte se klepnutím na čelo prsty.

Prevence tvorby vrásek

Pro zpoždění výskytu čelních a meziobratlových záhybů je třeba dodržovat následující doporučení:

 • kontrola výrazů obličeje;
 • řádná péče o pleť, hydratace, výživa, ochrana proti slunci;
 • gymnastická cvičení pro obličej;
 • masáž;
 • domácí a profesionální obličejové masky;
 • zdravý životní styl.

Doporučení kosmetologů

Záhyby na čele se vytvářejí v důsledku destrukce kolagenu a elastinu.Protože se svalová aktivita v této oblasti zvyšuje, při poklesu elasticity kůže se vytvářejí charakteristické záhyby.

Několik odborníků v oboru kosmetologie říká, že několik pravidel pomůže předcházet nebo omezovat vrásky na čele:

 • je kompletní,zdravý spánek (8 hodin denně);
 • musíte spát na zádech;
 • pokud je váš zrak slabý, použijte brýle nebo kontaktní čočky;
 • jedí více zeleniny, ovoce a ryb;
 • k použití krémů obsahujících retinoidy, jakož i kosmetiky s peptidy.

Nezoufejte, pokud se na čele vytvoří vrásky, existuje mnoho způsobů, jak vyhladit hluboké i malé záhyby.Můžete vypadat mladý a atraktivní v každém věku.

Domácí videa o domácím boji proti vráskám na čele

Obličejová maska ​​na vrásky s olivovým olejem, citronem a vejcem:

Masáž z vrásek na čele a mezi obočím: