Jak udělat manikúru doma - stylové, krásné, módní.Postupné pokyny s fotografiemi

Rozvoj nehtového průmyslu, stejně jako velké množství lekcí videa, umožňuje komukoli vytvořit si vlastní manikúru doma.Pro moderní ženu jsou dobře upravené nehty stejně důležitým detailem vzhledu jako elegantní make-up nebo styling vlasů.

V posledních letech se nehtová móda posunula dále od dlouhých, prodloužených hřebíků a dlaněmi dlala na zkrácené nehty.Trh příslušenství pro manikúru nabízí majitelům krátkých nehtů nejširší výběr designových řešení pro každý vkus a příležitost.

Výběr tvaru pro krátké nehty

Pro krátké nehty není vždy snadné vybrat ten správný tvar. K tomu existuje několik užitečných doporučení:

 • Specialisté doporučují věnovat pozornost struktuře kutikuly.Tvar volného okraje by měl být blízký jeho struktuře.Tím se vytvoří optická rovnováha a nehtová deska vypadá přirozenější.
 • U krátkých nehtů se nedoporučuje vybírat čtvercový tvar.Tato forma horního okraje nehtu vizuálně zkracuje nejen samotný hřeb, ale také paže jako celek.Ovál se stane ideálním tvarem pro krátké nehty, vizuálně prodlužuje nehtovou desku.Také často majitelé nehtů doporučují majitelům krátkých nehtů mandlovou formu podání volného okraje.

Jak správně pečovat o kůžičku?

Nejdůležitější podmínkou pro krásu a zdraví rukou a nehtů je řádná péče o pokožku.Mistři důrazně doporučují odstranit tělo kutikuly, protože často se tato oblast nejen stává drsnější a neestetičtější, ale může prasknout a způsobit významnou bolest.Kromě toho zkrácení kutikuly prodlužuje nehtovou desku, takže se doporučuje majitelům krátkých nehtů.

Pro usnadnění práce s kutikulou doporučují umělci nehtů držení rukou na ruce. Domácnost může být kutikula odstraněna nůžkami na nehty.

Rovněž můžete pohybovat a zvyšovat okraj kutikuly oranžovou tyčkou a odříznout ji ostrou,zaoblené nůžky.

V domácnosti může být kutikula změkčena ovocnými kyselinami, což výrazně usnadňuje další proces odstraňování kutikuly.

V dnešní době si manikúra hardwaru získala velkou popularitu.Taková manikúra, která se dělá doma, je velmi snadná.

Používání řezacích nástrojů je bezbolestné a není traumatické, aby byla pokožka dokonale vyrovnaná.V prodeji jsou nejen profesionální přístroje pro salony, ale také malé soupravy pro domácí péči.

Nezapomeňte, že oblast pokožky vyžaduje pravidelnou péči a výživu oleji.V prodeji jsou speciální olejové a vitamínové koktejly, které se prodávají v ergonomické rukojeti s kartáčem.

Nástroje pro manikúru doma

Samozřejmě, pro manikúru doma si můžete koupit všechny stejné nástroje jako v salonech nehtů.Ale pro mnohé bude stačit základní sada:

Základním prvkem jsou nůžky na manikúru.Mohou být jakéhokoli výrobce, hlavní věc je, že jejich čepele jsou ostré a ostří je zaoblené.

Nejen nehty se neobejdou bez pilníku na nehty.Je vhodné zakoupit sadu souborů pro různé typy ukládání a broušení.

Kosmetické štípačky a oranžové tyčinky.Oranžové tyčinky vám umožňují pohybovat kutikulou, mohou být nahrazeny opakovaně použitelnou kovovou lopatkou.Štípačky pomohou zbavit se otřepů a pokožky pokožky.

Tato základní sada může být doplněna mnoha dalšími prvky, alenejdůležitější podmínkou zůstává sterilita zařízení.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak nakreslit monogramy na nehty krok za krokem pro začátečníky.Pokyny s fotografiemi.

Sterilizační nástroje doma

Nástroje na manikúru musí být čištěny, i když jsou používány v domácnosti nebo používány pouze jednou osobou.Ve skutečnosti jsou často po ruce makro- a mikrodamatáže.

Kromě mýdlové vody a teplé vody se doporučuje, aby byly nástroje ošetřovány kapalinami obsahujícími alkohol.V prodeji najdete speciální řešení pro dezinfekci povrchu nástrojů.

Pro tepelné zpracování by se kovové nástroje měly držet ve vroucí vodě po dobu asi 20 minut.Můžete také jednoduše stříkat nástroje vodou ohřátou na 100 ° C.

Užitečné vany jako přípravná fáze

Po zpracování pracovních nástrojů můžete začít připravovat ruce a nehty.

Manikúra doma je proces, ve kterém jsou důležité všechny fáze přípravy.Jednou z hlavních je namáčení rukou ve vaně.Tento postup umožňuje péči o vaši pokožku, změkčení kutikuly pro usnadnění dalšího zpracování a změkčení příliš tvrdé nehtové destičky.Kromě toho se vany velmi dobře uvolní, čímž se manikúra změní na příjemnou lázeňskou léčbu.

Proces zahrnuje několik základních kroků:

 1. Vyberte si malé nádobí a zalijte horkou vodou při teplotě 38 - 40 ° C.Pokud je voda přílišhorký, on by neměl spálit kůži, stačí držet ruce ve vodě déle.Je možné zakoupit speciální koupele do rukou fyziologicky pohodlné formy.
 2. Do vody můžete přidat odvar bylin nebo oleje.Bylinné koupele jsou schopny dezinfikovat a léčit poranění rukou, zatímco olejové koupele dokonale zjemňují drsné oblasti pokožky.
 3. Doporučuje se držet ruce v lázni, dokud se voda neochladí.Odhadovaný časový postup od 15 do 25 minut
 4. Poté, co uplynul čas, otřete si ruce ubrouskem nebo osuškami a pokožku namočte hydratačním krémem.Pokud se po koupeli plánuje zakrytí nehtové destičky, musí být hřebík ošetřen odstraňovačem.

Glycerinové lázně jsou zvláště oblíbené mezi řemeslníky a jejich klienty, zejména proto, že se snadno vyrábějí doma.Chcete-li to provést, přidejte 1 polévkovou lžíci glycerolu, 1 lžičku amoniaku do 2 litrů teplé vody, v případě potřeby můžete také přidat odvar bylin.

Je důležité si uvědomit, že koupel se neprovádí před manikúrou hardwaru.

Jaký druh manikúry lze provádět doma?

Nejjednodušší je broušená manikúra.K jeho provedení bude vyžadováno minimum nástrojů a minimum dovedností. První krok zahrnuje namáčení rukou ve vaně.

Ve druhé fázi odborníci doporučují, aby byla kutikula odstraněna a nařezána, přičemž předtím pod ní vyčistili veškeré pterygium.

Třetí krok zahrnuje vyplnění volného okraje nehtu.

BNa závěr můžete hřebík zakrýt barevným nebo průhledným lakem nebo jednoduše namazat výživným krémem.

Klasická manikúra: průvodce krok za krokem

Pro ženy, které chtějí vědět, jak manikúru vyrobit doma, je předložena další instrukce krok za krokem:

]
 1. Ošetřujte ruce antiseptickým prostředkem, pokud je to žádoucí, změkčete ruce ve vodě.
 2. Vypracujte oblast volného okraje pilníkem na nehty.
 3. Vyřízněte oblast kutikuly a očistěte tenkou kůži pterygie.
 4. Natřete nehty lakem nebo gelovým lakem, v případě potřeby lze vytvořit jedinečný design.Při práci s platinovými nehty ji odmastěte, zejména pokud byla předtím vyrobena koupel s oleji.

Výběr barvy pro krátké nehty

Krátké nehty jsou dnes módní trend, avšak s tak dlouhými nehty je třeba při výběru barvy nehtů věnovat pozornost.Nesprávně vybrané barevné schéma může zdůraznit všechny nedostatky, takže nehty jsou nedbalé a ruce neatraktivní.

Měli byste samozřejmě dát přednost barvám masa, které jsou nejvhodnější pro barvu kůže na vašich rukou.Existuje mnoho nahých barev s růžovým, béžovým nebo dokonce světle fialovým odstínem.Omezený a elegantní na krátkých nehtech, šedý odstín laku vypadá.

Všechny tyto barvy dávají rukou dobře upravený vzhled a stanou se vhodnými doma i v práci.Ale co dělat, pokud chcete dovolenou a světlé květiny, vlastníci krátkých nehtů úplně odmítají světlé a zajímavéodstíny?

Dlouho se věřilo, že krátké nehty by neměly být zdůrazňovány jasně zbarveným lakem.Nyní však nehty zásadně změnily tuto víru, šarlatově červená barva tmavé třešně se stala jednou ze základních barev krátkých nehtů.

Hluboký přízvuk v celkovém obrazu ženy bude tmavě modrý hřebík nebo dokonce kovové stříbro.Hlavní věc je, že barvy jsou monotónní a mají jednotný povlak.

Masters nedoporučují nanášet neonové barvy na krátké nehty, významně zkracují desku nehtů a vypadají nepřirozeně.

Vlastnosti aplikace běžného laku

Bez ohledu na to, jak je nehet správně ošetřen a jak je správně vybrán barevný režim, bude hlavní podmínkou dobré manikúry ta správná.použití lak na nehty.

Zde jsou hlavní doporučení guru průmyslu nehtů:

 • Je vyžadováno základní pokrytí!Základna umožňuje zarovnat povrch nehtové desky a vytvořit dokonale rovnoměrný povlak, navíc se základnou bude jakýkoli povlak trvat déle.Po odstranění lakovaných laků získává nehtová deska nezdravou žlutou barvu často přítomnost základní vrstvy, která může tento problém odstranit.
 • Je důležité malovat nehty opatrně, bez holohlavých skvrn a malovat na kutikuly.Správný algoritmus malování je jednoduchý: první trajektorie štětce s lakem začíná od základny nehtu, další dva jsou drženy podél kladek na nehty.
 • Teprve po důkladném vysušení prvníhoje možný druhý povlak.Chcete-li získat barvu „jako ve zkumavce“, musíte lak na nehty namalovat ve 2-3 vrstvách.Při práci s krátkými nehty nedávejte na kartáč příliš mnoho laku.
 • Doporučuje se vrchní vrstva.Umožňuje, aby lak trval na nehtech déle, ale měl by být nanesen tenkou vrstvou, jinak bude nehtová deska vypadat příliš tlustá.
 • Ve všech fázích malby by měla být koncová strana hřebu utěsněna, protože lakovací vrstva se začíná odlamovat a odlupovat od volného okraje nehtu.

Uplatňování šelaku: průvodce krok za krokem

Každý rok se móda šelaku zvyšuje.Práce s tímto povlakem není obtížná.Jak udělat takovou manikúru doma je podrobně popsáno v následující příručce:

Zde je návod, jak provést takovou manikúru:

 1. Po všech předběžných pracích (podání zdarma)okraje a zkrácení kutikuly) odmaštěte nehty.To lze provést pomocí primeru nebo kapaliny s acetonem.Pro lepší přilnavost se také doporučuje nechat na nehtovém talíři předat buff s nízkým buffem.
 2. Zakrýváme hřebík základnou.Mnoho základen je docela tekutých, takže je důležité dávat pozor, aby se zabránilo proudění pod kutikulu a boční válce.
 3. Natřené nehty jsme vložili do UV nebo ledové lampy na dobu asi 1 minuty.Odstraňte lepivou vrstvu odstraňovačem nebo tekutinou pro odstranění laku acetonem.
 4. Naneste barevný povlak a péct znovu do lampy.Časpolymerace se může lišit, záleží na výrobci gelového laku a barvy.Paprsky lampy pronikají horší tmavými odstíny laku a jejich pečení trvá déle.Pokud je povlak stále tekutý, měli byste hřebíky vrátit do lampy na delší dobu.Barevný gelový lak lze nanášet v několika vrstvách, ale každá z nich musí být dobře vysušena.V této fázi můžete použít jakýkoli design.
 5. Posledním krokem je nanesení vrchního nátěru.Také poslat pod UV na 1 minutu.V případě potřeby odstraňte lepivou vrstvu odstraňovačem.
 6. A několik dalších tipů od odborníků:

   • Je lepší použít gumovou základnu a horní část.Guma v kompozici umožňuje, aby povlak byl plastickější, a tím prodlužuje dobu opotřebení gelu.
   • Každá vrstva produktu (základ, lesk na gel, vrchní část) by měla být co nejvíce vysušena, jinak gelový povlak rychle odejde.
   • Opravu pruhů produktu pod postranními válečky nebo kutikuly po pečení v lampě nelze odstranit, proto by měla být kolem nehtu odstraněna zvláštní ochrana („růžová věc“)
  ]

  Vlastnosti výběru designu pro krátké nehty

  Navrhování designu pro krátké nehty vyžaduje více soustředění a zkušeností, avšak vzhledem k některým nuancím můžete doma udělat dokonalou manikúru.

  Základní pravidlo pro konstrukci krátkých nehtových desek: „Nepřeplňujte nehty.“ Pokud je výkres aplikován štětcem, pak všechny podrobnostiobrázky by měly být nakresleny jasnými, ale tenkými čarami.

  K tomu se dobře hodí laky kontrastních barev.Všechny konstrukční prvky by měly být malé, počínaje drahokamy a končící přeloženými nebo dokončenými výkresy.Pokud je vzor vyražen a není možné ho redukovat, pak návrháři nehtů používají jednotlivé prvky kompozice.

  Pokyny pro použití designu

  Každá technika designu v nehtovém umění má své vlastní jemnosti a vlastnosti.Existují však základní pravidla:

  • Profesionální řemeslníci používají pouze dobře pigmentované barvy.Barvy se slabou pigmentací zkazí pouze celkový obraz manikúry.
  • K upevnění konstrukčních prvků se používá pouze dobré lepidlo.Dekorace nejen pevně upevňuje, ale také se po vysušení stává průhledným a neviditelným.

  Klasická francouzština

  Klasická francouzština je nejoblíbenějším typem designu jak v salonech krásy, tak při vytváření manikůlek doma. Můžete si nakreslit čáru úsměvu sami, nebo můžete použít šablony.

  Nejnovějším módním trendem byla francouzština používající barevné laky.Relevantní a módní řešení je například kombinace modré základny a okraje bez stříbra.

  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak vybudovat gelové nehty lakem.Instrukce pro rozšíření nehtů pro začátečníky.Foto

  Lunární manikúra

  Lunarmanikúra je navržena tak, aby vybělila oblast otvoru pro nehty tak, že jej natře lakem.Obrys díry je často kombinován s obarvením volného okraje nehtu, i když to není nutné.

  Lunární manikúra, stejně jako bunda, může být prezentována jak v klasické, tak i ve světlé barevné paletě.

  Posuvníky

  Posuvníky se staly novým slovem ve zjednodušení designu nehtů.Tyto hotové výkresy lze umístit jak na jednotlivé hřebíky, tak i na všechny nehty.

  Existují dva typy posuvníků:

  • Tenké jezdce jsou umístěny do vody a samotný obrázek se pohybuje pryč od základny, zbývá jej pouze pečlivě umístit na povrch.Ale opatrně jsou takové jezdce velmi roztrhané.
  • Zesílené jezdce mají adhezivní základnu a jsou vhodné pro hladký povrch nehtů.Ale je velmi obtížné je poškodit.

  Šablony

  Na trhu existují 2 typy šablon: klasické, pro francouzskou manikúru a design, se vzorovaným slotem sněhových vloček, nálevek a dalších věcí.

  Podívejme se podrobněji na to, jak manikúru vyrobit doma pomocí šablon:

  • Nejprve je třeba zakrýt hřebík základní barvou.Barva může být libovolná, hlavní věc je, že se liší od druhé vrstvy povlaku.
  • Za druhé, položte šablonu na požadovanou pomstu.Pokud se jedná o návrhářskou šablonu, pak vše zakryjte kontrastním lakem.Je-li šablona klasického typu, namalujeme pouze okraje nehtu podél okraje nálepky.
  • Pozcela usušená, je šablona odstraněna.To vše je pokryto vrstvou průhledného vrchu.

   Lisování

   Dalším vynálezem umění nehtů byl přenos obrázku z kovové desky pomocí gelové známky.Lisování pomůže majitelům krátkých nehtů vytvořit během několika minut vlastními rukama jedinečný design.

   Specialisté doporučují, aby si ženy s krátkými nehty vybraly talíře s malým vzorem nebo abstraktním vzorem, protože mnoho rytin je poměrně velké a nemusí se jednoduše hodit na malý nehet.

   Často je obtížné přenést malý výkres na krátkou nehtovou desku, protože tento odborník na nehty používá známky s průhledným dnem.

   Pro lisování je důležité používat pouze silné, dobře pigmentované laky nebo barvy.Pokud nemáte speciální lak, můžete nechat zkumavku, která se vám líbí, otevřenou po dobu 20 minut a lak získá požadovanou konzistenci.Největší vizuální efekt bude dosaženo díky kontrastu barev základny a vzoru.

   Flitry

   Flitry v designu nehtů vytvářejí jas a veselí.Mohou zakrýt všechny nehtové destičky a získat ohromující sváteční efekt nebo zvýraznit jednotlivé oblasti ve složení na nehtu.Populární trend dnes jsou úsek flitry.Pro návrh krátkých nehtů se flitry používají úhledně a v malém množství.

   Kamínky

   Design s kamínky vždy vypadá zajímavě a jasně a kamínky zkrátkahřebíky mohou vypadat velmi stylově, pokud dodržujete několik základních pravidel.Pro malé nehtové talíře odborníci doporučují zvolit nejmenší průměr drahokamu.Neilští mistři nedoporučují přetížení krátkých nehtů mnoha kamínky.

   Existuje několik možností nenápadného a sofistikovaného designu krátkých nehtů pomocí drahokamů:

   • Kamínky lze rozložit na hranici různých barev, což poskytne přechodovou liniizvláštní odvolání.
   • Mnoho umělců na nehty nabízí návrhy, kde jsou na každém hřebíku připevněny kamínky.
   • Odborníci nedoporučují: Kombinace jasného, ​​honosného designu se spoustou drahokamů může vypadat vulgárně a nevhodně.Proto si musíte vybrat jednu věc.

   Matná manikúra

   Další zajímavou technikou designu je matná manikúra.Vytváří se povlakováním speciální vrchní částí.Kontrast mezi lesklým a matným povrchem vypadá obzvlášť působivě.Masters navrhují, aby matný ne celý nehtový talíř, ale pouze individuální detaily.Můžete malovat několik hřebů matným topem, zatímco zbytek necháte lesklý.

   Gradient

   Dnešní módní a stylový trend.U krátkých nehtů doporučujeme mistři zvolit vertikální sklon oproti klasickému horizontálnímu.V tomto případě linie přechodu vizuálně prodlužuje hřebík.

   Vynikajícím řešením pro krátké nehty je také nanášení gradientního povlaku na všechny nehty, alepouze jeden nebo dva, zatímco zbytek lze potahovat monotónně.

   Gradient baby boomu získal zvláštní popularitu.Tato technika se provádí v nahých tónech.Je ideální pro majitele krátkých nehtových desek, díky nimž vypadají dobře upravené a zdravé, aniž by vizuálně zkracovaly délku.Takže, manikúra doma, můžete výrazně ušetřit peníze a čas.

   Kromě toho, každá žena, která vytváří samostatně jedinečné designy, je schopna sama odhalit talentovaného mistra nehtů.

   Videa: jak udělat manikúru

   Pokyny, jak manikúru vyrobit doma:

   Jak to udělatmanikúra "gradient" doma: