Jak udělat lícní kosti na tváři a odstranit tváře.Cvičení, masáže, strava, líčení a účes

Přizpůsobená tvář s jasným obrysem a sevřenými rysy vypadá krásně, ladně a nezapomenutelně.Po pochopení, jak udělat lícní kosti na tváři pomocí jednoduchých cviků a metod, můžete nejen učinit svou tvář atraktivnější bez chirurgického zákroku, ale také vizuálně omladit po dobu několika let.

Důvodys níž lícní kosti ztrácí tvar

Existuje mnoho důvodů, které vedou ke ztrátě tvaru lícních kostí.

Patří sem:

 • přirozené změny související s věkem spojené s nedostatečným množstvím kolagenu a elastinu ve svalech a kůži.
 • ostrý set nebo úbytek hmotnosti, který vede k ochablé pokožce na spodní straně a vzniku druhé brady;
 • hormonální narušení vedoucí k nekontrolovanému zvýšení podkožní tukové vrstvy;
 • jíst nezdravou stravu a dostatek tekutin;
 • dědičná predispozice;
 • zneužívání přírodního a umělého opalování, protože ultrafialové paprsky vedou ke ztrátě pevnosti a pružnosti kůže;
 • Kosmetické a voňavkářské výrobky nízké kvality, které nezajišťují řádnou péči o pleť.

Proč potřebujeme obličejová cvičení

Na obličeji osob je mnoho svalů zodpovědných za výrazy obličeje, zavírání a otevírání očí a úst.Aby mohli aktivně pracovat, musí být vyškoleni, stejně jako svaly těla.Pro cvičení s obličejovými svaly se používají speciální cviky.

Po třídách se objevují následující pozitivní změny:

 1. Obsah elastinu a kolagenu ve svalové tkáni se zvyšuje, což způsobuje napnutí a pružnost pokožky.
 2. Zlepšila se mikrocirkulace krve a přívod kyslíku ve tkáni.Zlepšuje pleť, vnitřní a vnější stav pokožky.
 3. Vytvoří se krásný a jasný obrys obličeje.
 4. Malé vrásky zmizí.
 5. Postupně se rozjasňují kruhy a otok pod očima se snižuje.
 6. Posílení svalové tkáně v zóně T.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro tvarování obličeje, omlazení, svalový tonus.Master class by Elena Karkukli

Obecná doporučení pro cvičení

Předzačátek vývoje gymnastiky na obličeji se seznámí s kontraindikacemi a pravidly pro jeho implementaci.Správné činnosti dosáhnou maximálního účinku cvičení.

Absolutní kontraindikace pro gymnastiku obličeje zahrnují:

 • přítomnost Botoxu a subkutánních plniv;
 • problémy s fungováním obličejového nervu;
 • rehabilitační období po plastické chirurgii (je nutná předběžná konzultace s plastickým chirurgem);
 • přítomnost maligních nádorů.

Buďte opatrní v následujících případech:

 1. Hypertenze, protože krevní tlak se může zvýšit v důsledku zvýšeného průtoku krve.
 2. Zánětlivé procesy nosohltanu a uší doprovázené horečkou.
 3. Poranění hlavy a krku.
 4. Akutní stadium chronických onemocnění.
 5. Špatná fyzická a psychická pohoda.

Obecná pravidla pro provádění obličejových cvičení jsou následující:

 1. Důkladně očistěte pokožku obličeje, krku a paží.Zvýšený průtok krve přispívá k rozšíření pórů a okysličování kůže.Pro zajištění tohoto procesu jsou obličej a krk očištěny od nečistot a make-upu (je-li to možné, odstraňte make-up z očí).Některá cvičení vyžadují dotyk prstů na ústní sliznici, takže ruce by měly být čisté (můžete je ošetřit dezinfekčním roztokem).
 2. Aby nedošlo k nežádoucímu roztahování kůže, měla by býtzvlhčete během cvičení čistou vodou.Oblast kolem očí je pokryta mastným krémem.
 3. Školení by se mělo provádět pravidelně a postupně zvyšovat zatížení.To vede ke zvýšení množství elastinu ve svalové tkáni, což mu dodává elasticitu.
 4. Cvičení se provádějí kdykoli během dne, ale nejúčinnější jsou večerní cvičení, která se konají 2–2,5 hodiny před spaním.Nyní můžete pokožku kompletně očistit a komplex beze spěchu dokončit.
 5. Po ukončení gymnastiky se obličej opláchne čistou studenou vodou, nanese se výživná maska ​​a poté zvlhčovač.

Doporučení pro výběr a provádění cvičení:

 1. Výběr cvičení závisí na úrovni výcviku.Začnou se zapojovat do jednoduchých cvičení a postupně přecházejí ke složitějším možnostem.Po řádném účinném tréninku by se ve svalech měl objevit pálivý pocit.
 2. Komplex se skládá ze 7–10 cvičení, která se aktualizují každé tři měsíce.Hlavní podmínkou je jejich rozmanitost, která neumožňuje svalu zvyknout si na zátěž.
 3. Za účelem kontroly správnosti cviků se výcvik provádí před zrcadlem.
 4. Je třeba kontrolovat polohu zádové části a krku.Porušení držení těla vede k narušení přísunu krve do tkání a orgánů hlavy, jakož ik narušení svalů.
 5. Každé cvičení je zaměřeno na konkrétní sval nebo svalovou skupinu.Zbytek tváře by měl být uvolněný.
 6. Gymnastika začíná zahřátím.masáže, poté provádějte cvičení, která se skládají ze dvou částí (napětí a relaxace) a na závěr provedeme světelnou masáž zaměřenou na celkovou relaxaci všech obličejových svalů.

Jak odstranit tváře pomocí cvičení

Vytvoření krásného oválu obličeje a zmenšení tváří pomůže jednoduchým cvikům.

Mezi nimi lze rozlišovat:

 1. „Chin forward“. Mírně nakloňte hlavu dozadu a posuňte spodní čelist dopředu.Zakryjte horní ret spodním retem, zvedněte rohy rtů a zatlačte jazyk proti obloze.Svaly líc, krku a dolní strany obličeje by měly být napjaté.Držte tento stav po dobu 10 sekund a poté uvolněte postižené části obličeje po dobu 20 sekund.Počet opakování v první lekci je 5-7.Na měsíc denních tříd se toto číslo zdvojnásobí.
 2. Vodorovné pohyby čelistiposilují žvýkací svaly, které zabraňují prohýbání tváří.Pevně ​​stlačte rty a zuby.Potom, aniž by otevřel ústa, otevřete čelist a zatlačte její spodní část dopředu co nejdále.Držte v této poloze po dobu 5 sekund a uvolněte pracovní svaly po dobu 10 sekund.
 3. "Zkuste se usmát." Zatlačí na tváře ukazováčkem, prostředníkem a prstenem, přičemž poslední z nich položí na rohy rtů.Musíte se pokusit usmát a překonat odpor prstů.Ve stresovém stavu jsou svaly zpožděny o 5–10 sekund, po kterých si přestanou dělat 10–20 sekund.
 4. „Ryby“. Rty složené v přídi a natahované do tváří.Pak se pokuste co nejvíce usmátnamáhání svalů.Zpoždění ve statickém stavu po dobu 10 sekund.
 5. „Překvapení“. Otevřete ústa a sklopte rty ve tvaru písmene „O“, pevně přitiskněte rty k zubům.Držte v této poloze po dobu 10 sekund.Opakujte 10krát.
 6. Překvapený dopis. Počáteční pozice a počet opakování jsou stejné jako v předchozí verzi.Ale během 10 sekund se osmičky vtáhnou jazykem dovnitř tváří.

Jak tvořit lícní kosti

Jak vytvořit lícní kosti na tváři: cvičení pro začátečníky jsou následující:

 1. Kruhy rtů. Rty jsou vytaženy a složeny v přídi.Rty složené tímto způsobem kreslí vodorovný kruh.Začněte s 10 sekundami v každém směru a tento čas zvyšte na 30–40 sekund.
 2. The Scream. Ústa se otevřou a zuby přitisknuté na rty jsou zaoblené.Ruce jemně zvedají boční část obličeje.V této poloze držte 15 sekund.Je nutné provádět 10-15 opakování s relaxací mezi nimi po dobu 20 sekund.
 3. Knír. Tužka nebo pero je sevřena mezi nosem a horním pyskem a je udržována svalovou námahou co nejvíce času (poprvé musí být drženo nejméně 20 sekund).Toto cvičení se opakuje 5-7krát.
 4. Abeceda. Je nutné sedět před zrcadlem, narovnat ramena a opakovat souhláskové zvuky, přičemž jasně zaznamenáváte pohyby svalů.Cvičení se provádí po dobu 5 minut.
 5. „Pozornost“. Rty se ohýbají jiným směrem a co nejvíce napínají svaly tváří.Pohyby se provádějí po dobu 2-3 minut.

Jak zvýšit lícní kosti

Jak udělat lícní kosti na obličeji: cvičení zaměřená na zvýšení lícních kostí, zaměřené na zlepšení práce zygomatického svalu:

]
 1. Umístěte čtyři prsty do linie od rohu rtů po spodní část uší.Lehce tlačte a dělejte malé posuny podél linie lícních kostí.Během cvičení by se neměly tvořit vrásky na kůži.Pohyby se provádějí během 1 minuty.
 2. Otevřete ústa a zabalte si zuby do rtů.Zabalte rty k sobě a vložte mezi ně lžíci nebo tužku.Držením předmětu rty se jejich rohy zvedají pomocí lícních kostí.Napětí je pevné po dobu 15-20 sekund, poté se svaly uvolní.Proveďte 20 opakování.
 3. Výchozí pozice je stejná jako v předchozím cvičení.S pomocí sevřené tužky jsou ve vzduchu psána malá slova (například: vaše jméno).
 4. Pomocí lícních kostí zvedněte a snižujte rohy rtů.Cvičení se provádí až do pálení ve svalech.
 5. Otevřou ústa po dobu 5 minut.opakujte zvuk „O“ a napněte svaly uprostřed obličeje.

Cvičení pro tváře a lícní kosti od Evgenia Baglyk

Evgenia Baglyk - autor metodiky pro gymnastiku obličeje založený na mnohaleté praxi a studiu anatomie svalů a lebky člověka.Autorův kurz slavného trenéra sestává z komplexů vyvážených cvičení pro různé skupiny obličejových svalů.

Jak si vyrobit lícní kosti na obličeji: cvičení od EugenieBaglyk:

 1. Otevřete ústa ve tvaru písmene „o“.Vložte přímé ukazováčky do úst a položte je na horní zuby.Svalové úsilí se snaží pohnout prsty.Proveďte 7-10 opakování.Pozor!Během cvičení se ústa nezavírají.Rovněž je nutné se snažit nenatěžovat svaly v oblasti nasolabiální zóny.
 2. Ústa jsou otevřená a zaoblená.Indexovací prsty jsou zasunuty pod horním okrajem v mírném úhlu k linii nosu.Napněte svaly nad horní ret a malé zygomatické svaly, zkuste spojit prsty.
 3. Cvičení k posílení svalů zygomaticus.Ústa otevřená v oválu.Pokoušejí se zvednout horní část tváří kvůli napětí velkého zygomatického svalu.Pozor!Pokud toto cvičení nelze provést a sval se nesnižuje, je nutná jeho jednodušší verze.Chcete-li to provést, otevřete ústa a náhle opakujte zvuk "o".V tomto případě bude vytvořena nezbytná zóna.

Po každém cvičení se zúčastněné svaly napnou a uvolní a několikrát nafouknou tváře.

Gymnastics di Maggio

Carol di Maggio je vývojářem populárního komplexu cvičení pro tvář zvaného „Aerobik pro pokožku a svaly obličeje“.V důsledku každodenního tréninku je ovál tváře napjatý, snižuje se počet mělkých vrásek obličeje a zlepšuje se stav pokožky.

Metoda není navržena pro rychlý účinek, protožese první výsledky objeví až po 6 měsících. Dosažené výsledky však budou mítstálý charakter.

Komplex gymnastiky pro tvář amerického kosmetologa zahrnuje tři kurzy:

 1. Základní kurz je určen pro začátečníky.Jeho cviky aktivují svaly obličeje, málo se podílejí na každodenním životě.Zahrnuje 14 cviků, jejichž dopad je zaměřen na různé oblasti obličeje.
 2. Hlavní chod, který se skládá z 9 cviků, posiluje a pumpuje po obličejových svalech, které již dostaly určitou zátěž.Některá cvičení opakují základní třídy, ale mají složitější metodologii.
 3. Soubor přizpůsobených cviků je určen k provádění tříd mimo domov, které nevyžadují pečlivou přípravu.

Autor metodiky doporučuje přechod ze základní úrovně na základní po 6 měsících školení.

Jak udělat lícní kosti na tváři: Cvičení Carol di Maggio:

 1. Základní cvičení pro tvarování lícních kostí a zlepšení tvaru obličeje.Otevřete ústa a pevně přitiskněte rty k zubům.Pak se zkuste široce usmát a zvedněte rohy rtů.Fixujte polohu při maximálním svalovém napětí po dobu 10 sekund.a uvolněte si obličej.Musíte provést 20 opakování.

  Při analýze otázky, jak si vyrobit lícní kosti na tváři, byste měli věnovat pozornost cvikům, jejichž fotky jsou prezentovány.

 2. Výchozí pozice opakuje začátek předchozího cvičení.Ukazováky jsou umístěny uprostřed brady a lehce na ni přitlačeny.Ústa jsou zavřená a otevřená, zvedající sebrada.Proveďte 5-6 sad 20 opakování pro základnu a 30 pro hlavní úroveň.
 3. Cvičení od základního kurzu, jehož cílem je zmenšení objemu tváří.Otevřete ústa, pevně přitiskněte rty ke svým zubům a podívejte se nahoru.Položte si ruce na tváře na křižovatce čelistí a s malým úsilím pohybujte dlaněmi z tváří do chrámů, dokud necítíte pálivý pocit.Poté držte dlaně na vrcholu po dobu 30 sekund.
 4. Cvičení základní úrovně pro zvedání lícních kostí a tvarování obrysu obličeje.Tvář je tažena dopředu, ramena jsou sklopena a stažena dozadu.Ústa se otevřou a natáhnou se v úsměvu přitisknutém na jeho horní ret.Líce a dolní víčka stoupají.Pohyb se opakuje 40krát.
​​
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Masáž

Účinnost obličejových cvičení je podporována masážními sezeními.

Má následující účinky na obličej:

 • uvolňuje obličejové svaly;
 • odstraňuje přebytečnou tekutinu;
 • zvedá lícní kosti;
 • modeluje ovál obličeje.

Jak vyrobit lícní kosti na tváři speciálními masážními pohyby, které doplňují cvičení:

 1. Tvář očištěná po cvičení je pokryta základním olejem (olivový, sezamový,meruňka, jojoba).
 2. Kůže je zahřívána kruhovým pohybem a pohybuje se podél masáží.
 3. V první fázi masáže se lícní kosti zvedají.Index, prostřední a prstenové prsty se aplikují na střed brady.Po stisknutí stopují rty a zvedají se do vnitřních rohů očí.Po dobu několika sekund se pohyb zastaví v tomto bodě a bez zastavení stisknutí roztáhnou ruce ve směru chrámů a poté se vrátí do výchozího bodu.
 4. Pro posílení velkého zygomatického svalu se na tváře položí dlaně, které se dotýkají špiček prstů na křídlech nosu.Po přitlačení prstů na kůži jsou chováni do chrámů a spouští se kolem krku k límcům.
 5. K vyhlazení svalů lícních kostí je třeba spojit hroty tří prstů ve středu brady a při snaze je vést k špičkám uší.K výchozímu bodu postranními liniemi lícních kostí.

Důležité!Nemůžete masírovat lícní kosti v následujících případech:

 • špatné fyzické zdraví;
 • kožní vyrážky;
 • poruchy fungování obličejového nervu.

Speciální strava pro obličej

Cvičení lícních kostí na tváři nemusí pomoci, protože svaly se nejčastěji schovávají pod vrstvou podkožního tuku a otoky.Chcete-li se jich zbavit, musíte zkontrolovat denní stravu.

Základní principy jeho tvorby jsou následující:

 • snížení příjmu soli;
 • úprava funkce ledvin;
 • přítomnost potravin obsahujících vápník ve stravě;
 • odmítnutí pouličních potravin a potravin pro zvláštní účely;
 • polovina množství jídla konzumovaného denně by mělo být ovoce a zelenina.

Během stravy zaměřené na hubnutí se doporučuje jíst následující potraviny:

 • ovoce a zelenina;
 • nízkotučné druhymaso, ryby a drůbež;
 • odstředěné mléčné výrobky;
 • čistá nehybná voda;
 • šťávy, ovocné nápoje a kompoty;
 • bylinný a zelený čaj;
 • Pečivo bez kvasinek.
 • Je přísně zakázáno jíst:

  • nezdravé jídlo během stravy, tvořit lícní kosti a čirý ovál obličeje;
  • droždí pečené zboží;
  • sladké nápoje sycené oxidem uhličitým;
  • polotovary;
  • uzeniny.

  Jak zvýraznit lícní kosti pomocí make-upu

  Lícní kosti na vaší tváři můžete rychle vytvořit pomocí makeupu, který zohledňuje typ obličeje a jeho jednotlivé rysy.Pomocí sochařské metody pomocí různých odstínů tónů upozorňují na zásluhy a maskují nedokonalosti obličeje.

  Kulatá tvář

  Buclaté ženy musí zatemnit následující oblasti:

  • krajní body dolní čelisti;
  • whisky;
  • boční části líc a lícních kostí.

  Lícní kosti jsou zvýrazněny světelnými prostředky, přičemž se nástroj používá ve formě ostrého trojúhelníku s vrcholy v chrámu, rohem rtů a brady.A také přidělit T-zónu.Rty jsou pokryty rtěnkou neutrálního odstínu nebo transparentního lesku.

  Oválná tvář

  Lícní kosti na oválném povrchu jsou zdůrazněny následovně:

  1. Ztmavit oblast pomocívlasová linie a spodní brada.
  2. S pomocí červenání se lícní kosti rozlišují a mísí je od rtů k chrámu.
  3. Světlé odstíny zvýrazňují čelo, horní částnos a brada.

  Trojúhelníkový obličej

  U žen s trojúhelníkovým typem obličeje jsou lícní kosti zpočátku velmi silné, takže je třeba je změkčit.

  Toto se provádí následovně:

  • ztmaví oblast od stran čela k krajním bodům lícních kostí, přičemž se produkt smíchá shora dolů;
  • rozlišují vystupující část brady stejným tónem;
  • na střední část obličeje a uprostřed brady se aplikuje lehký lék;
  • červenavé směsi odpovídající barvě podél horní linie lícních kostí;
  • se na rty nanese jasná rtěnka.
  • Čtvercová plocha

   Lícní kosti na tváři čtvercového typu vynikají poměrně silně.Zdůrazní je kompetentní make-up s jasným důrazem na oči.

   Před očním make-upem je vytesána tvář:

   1. Na vyčnívající body lícních kostí, boční linie na čele a chrámy se aplikuje tmavý základ.
   2. Červenající se ve tvaru podlouhlého odstínu trojúhelníku směrem k chrámům.
   3. Zvýrazněte zónu T.

   K provádění vysoce kvalitního dlouhodobého líčení použijte produkty vhodné pro konkrétní typ pleti a denní dobu.

   Modelování účesu

   Správně vybraný účes může nejen zdůraznit lícní kosti, ale také vizuálně snížit objem obličeje.Výběr správného účesu nebo účesu by měl být proveden pomocí zkušeného specialisty, který pomůže vyhnout se chybám.Protože nesprávný tvar účesu nebo délka tresku může zdůraznitobličejové nedokonalosti.

   Pro majitele dlouhých vlasů a většího objemu na obličeji je vhodná střihová kaskáda a dlouhý třesk.

   V zájmu zdůraznění lícních kostí jsou vlasy odděleny v jediném dělení, přičemž podlouhlé třesky volně padají na obě strany obličeje.Zbytek vlasů se sbírá zpět do buchty nebo jednoduše bodne do vlasů na zádech hlavy.

   Chirurgie

   Lícní kosti lze zdůraznit pomocí moderních kosmetických metod.

   Patří sem:

   1. Zavádění injekcí kyseliny hyaluronové pod kůži. Tato metoda je nejrozsáhlejší.Jeho významnou nevýhodou je však poměrně krátký účinek.Po 1,5 roce je látka zcela vyloučena z těla.Injekční stříkačkou se pod kůži vstříkne speciální gel, ze kterého se vytvoří požadovaný tvar lícních kostí.
   2. Liftingspočívá v zavedení vlastního tuku pacientů do lícních kostí.Hlavní nevýhodou je možnost tvorby nežádoucích podkožních hrudek tuku.
   3. Plnivajsou speciální látky zaváděné pod kůži, které simulují linii lícních kostí.Prakticky se neshromažďují v kusech a odezní během 2,5–3 let.
   4. Implantátyse obvykle vkládají po 40 letech.Tato metoda je operativním opatřením, po kterém jizvy zůstávají.Obvykle se implantáty vkládají skrz ústní dutinu, což vytváří řezy v oblasti horní dásně.Jsou celkem odolné a nevyžadují pravidelné korekce.

   Pro provozní metodyzvětšení lícních kloubů Existuje celá řada kontraindikací:

   • onemocnění krve, zejména špatné srážení krve;
   • těhotenství a kojení;
   • infekční a virová onemocnění doprovázená horečkou;
   • diabetes mellitus;
   • houba na kůži.

   Jak vyrobit lícní kosti pro muže

   Krásné lícní kosti fit přiléhají nejen ženám, ale i mužům.

   Lícní kosti můžete zvýraznit několika způsoby:

   1. Žvýkací guma, která se denně používá k osvěžení dechu, pomáhá zlepšit pružnost pokožky a svalů na tvářích a posílit kontury obličeje..
   2. Hollywoodský úsměv nejenže roztavuje ženské srdce, ale také pomáhá utahovat mnoho obličejových svalů.Abyste se mohli správně usmívat, musíte pevně sevřít zuby a natáhnout rty širokým úsměvem.Tato poloha musí být držena několik sekund a poté uvolnit svaly.Denně opakujte 10-15 opakování 3krát denně.
   3. Široké zívání také posiluje svaly kolem lícních kostí.Chcete-li toto cvičení dokončit, musíte si sednout, lehce zvednout hlavu a snížit spodní čelist co nejníže.Během tohoto pohybu je slyšet tichá krize, za kterou by neměla být bolest.Chcete-li dosáhnout udržitelného výsledku, musíte denně provádět 25–30 opakování.

   Existuje mnoho způsobů, jak vytvořit lícní kosti na tvářích mužů a žen.Můžete použít cvičení, masáže a různékosmetické procedury.Jejich kombinace přispívá k dosažení pozitivních udržitelných výsledků.

   Autor:Anna Rudneva.

   Návrh článku:Oksana Grivina

   Video o tom, jak odstranit lícní kosti z obličeje

   Tvář trenér Yevgenia Baglyk hovoří o tom, jak vyřezávat lícní kosti a utáhnout si tváře: