Jak udělat krásné obočí

Korekce obočí je nejdostupnější způsob, jak dát vašemu obličeji elegantní a dobře upravený vzhled.

Navzdory dostupnosti a snadnosti provedení má postup řadu funkcí a nuancí, jejichž znalost pomůže vyhnout se chybám.

Jaké jsou tvary obočí

) Na první pohled se může zdát, že všechny formy obočí jsou stejné, ale to zdaleka není.

​​

Kromě parametrů, jako jsou tloušťka, barva a délka, rozlišují obočí nebo korekční mastery 4 hlavní formy.:

 • oblouk;
 • zlomené;
 • zakřivené;
 • přímý.

Ženy často podceňují důležitost správné kombinace tvaru obočí a typu obličeje, což zase negativně ovlivňuje výsledek korekce, navzdory veškerému vynaloženému úsilí.

Správně vybraný formulář nejen vytvoří jedinečný obrázek, ale pomůže také skrýt nedostatky.

Korekce obočí: tvar obočí a obličeje

Bez ohledu na to, kde se provádí korekční postup doma nebo v salonu, zvolit nejvhodnější tvar obočí.určete tvar obličeje.

Specialisté rozlišují šest hlavních forem obličeje:

 • ovál;
 • kolo;
 • pravoúhlý;
 • čtverec;
 • pastilka.

Pro dosažení dokonalého výsledku je rozhodující harmonická kombinace typu obličeje a zvoleného tvaru obočí, což zase ovlivňuje výraz na tváři.

Tvar obočí pro kulatou plochu

Majitelé tvaru kulaté plochy mají tendenci ji prodlužovat.Efektu lze dosáhnout použitím zlomeného tvaru obočí.Zlomek by měl být vyslovován s vysokým vzestupem, je však třeba opatření ve všem, je důležité udržovat maximální přirozenost.Špička obočí klesá do chrámu, doporučuje se, aby byl tenký a ostrý.

Upozorňujeme, že rovné a zakřivené tvary jsou přísně vyloučeny, což nejen zdůrazňuje zaoblení, ale také vizuálně zvyšuje šířku.

Majitelé kulatého tvaru mají nejčastěji pěkné, měkké rysy obličeje.Široké, silné obočí bude nevhodně bloudit od celkového obrazu.

Tvar obočí pro oválnou tvář

Pro zmírnění nadměrného prodloužení a obklíčení obličeje můžete použít rovný a klenutý tvar obočí.

Odborníci nazývají přirozenou výšku klenutého tvaru obočí obloukem a rozdělují jej na:

 • průměr;
 • nízká;
 • vysoká.

K dosažení co nejpřirozenějšího výsledku je nutné vyvážit délku, tloušťku a výšku klenutého obočí.

Aby se zamezilo zamračení při výběru rovného tvaru, je třeba se vyhnout příliš nízké poloze hlavy obočí vzhledem k nosu.

Tvar obočí pro čtvercovou plochu

Výrazné úhlové, ostré rysy čtvercového tvaru obličeje odborníci doporučují změkčit oblý klenutý tvar obočí.Nejvhodnější možností by byl vyvýšený oblouk s půvabnou křivkou.Řádky by měly být bez ostrých přechodů a zlomů.

Věnujte pozornost čtvercovému typu obličeje, který není vhodný pro tenké obočí se závitem. S ohledem na strukturální rysy čela tohoto tvaru by se pro zachování přirozených proporcí měla dát přednost obočí se širokou, silnou částí od nosu k ohybu.Dlouhý, tenký hrot by měl hladce sestoupit do chrámu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací plocha - co to je,jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Tvar obočí pro pravoúhlou plochu

Nejvýraznějším znakem tohoto tváře je vysoké čelo.Vizuálně může být zúžena díky přímému tvaru obočí.Do nadbytečného volného prostoru v horní části obličeje harmonicky zapadá široká linie obočí.

Obočí s mírně tenkým ocasem odstraněným od sebe vyrovnají široké lícní kosti a vyhladí ostré rysy obličeje.

Stojí za zvážení, že těsné uspořádání hlavy obočí k očnímu víčku v rovné formě může vzhledu způsobit nadměrnou závažnost.Nejvhodnější možností je vzdálenost rovnající se průměru žáka.

Tvar obočí pro kosočtvercovou tvář

Hlavním úkolem obočí pro tento typ obličeje je vizuální zúžení časových a zygomatických oblastí.Efektu je dosaženo, když jsou obočí korigovány v klenutém tvaru s hladkým stoupáním a průměrnou výškou oblouku.

Upozorňujeme, že pro vyhlazení ostrých ostrých linií obličeje ve tvaru diamantu by měla být hlava a špička obočí na stejné úrovni .Pokud vám přirozená forma růstu vlasů neumožňuje tyto parametry zachovat, můžete výsledek upravit pomocí tužky nebo henny.

Jak připravit obočí na postup

Kůže obličeje během jakéhokoli postupu vyžaduje předběžnou přípravu.Je bezpečnější a snadnější odstranit chloupky, které rostly nejméně o 5 až 7 mm, takže při použití pinzety je sníženo riziko mechanického poškození pokožky.

Kdypři návštěvě salonu před korekcí obočí sám provede nezbytné manipulace, avšak při provádění postupu doma musí být provedeny následující kroky:

 1. Aby se póry očistily, odstraňte z pokožky všechny kosmetické výrobky.
 2. Chcete-li rozšířit póry pokožky a snížit nepříjemné pocity, umyjte si obličej nebo si vytvořte obklad s teplou vodou.
 3. Osušte pokožku a ošetřte oblast obočí dezinfekčním prostředkem.
 4. Hřeben se speciálním kartáčkem pro růst vlasů.
 5. Naneste světlou tužkou obrys vybraného tvaru obočí

Ve vzácných případech se při syndromu zvýšené bolesti používá ke snížení nepohodlí speciální lokální anestetický gel.

Chlazení pokožky ledem se také provádí v anestezii, která předtím pokožku namazala bohatým výživným krémem.

Pro lepší přilnutí vlasů k jakémukoli použitému nástroji nebo nástroji se oblast obočí ošetřuje mastkem.

Provádění postupu, bez ohledu na techniku ​​a umístění, je v řadě případů kontraindikováno:

 • poškození kůže obočí v korekční zóně;
 • dermatologické erupce;
 • alergické reakce na použité léky (vosk, stíny atd.);
 • přítomnost molů, nádorů a jiných formací.

Mnoho odborníků nedoporučuje postup během PMS s argumentem, že účinek hormonů na práh bolesti.

Jak si doma vytvořit obočí

Takový postup, jako je korekce obočí, prvních 10 let neexistuje, neustále se vyvíjí a zlepšuje.

V současné době existuje mnoho různých možností korekce, ale nejoblíbenější jsou:

 • korekce závitu obočí;
 • vosková korekce obočí;
 • oprava tradičních pinzet;
 • dočasná korekce obočí pomocí stínů.

Každá z metod se liší v sadě použitých nástrojů, má své klady a zápory.Při výběru metody opravy doma je nutné vzít v úvahu takové faktory, jako je cena, složitost a bolest postupu, frekvence postupu.

Bez ohledu na zvolenou metodu častěji rozčesávají chloupky během postupu, aby se ověřila správnost akce a kontrola výsledku.

Korekce obočí pomocí nitě: jak na to

Rysem metody je odstranění chloupků pomocí kroucených nití.Nejčastěji provádí korekci nití zkušený mistr v kosmetických salonech, protože metoda vyžaduje určité dovednosti.

Nejprve musíte vzít nit o rozměrech 15-30 cm, pletením silného uzlu získáte kruh.Nakreslete kruh mezi rejstříkem a palcem obou rukou ve tvaru obdélníku a potom provlékněte nit asi 5-7krát.

Vezměte prosím na vědomí, že zákrut by měl mít takovou hustotu, že když se do něj dostane, chloupky jsou vytaženy, ale dostatečně pohyblivé pro volný pohyb prstů.

Při korekci vlasů by mělabýt před zkroucenou částí nitě a po roztažení prstů aktivní ruky by měl kroucení vytrhnout je proti růstu.Za tímto účelem bude při odstraňování chloupků zprava aktivní ruka prodlužující nit, a naopak v případě korekce na levé straně.

Výhodou metody je odstranění nejen hustých vlasů, ale také odstranění téměř nepostřehnutelné zbraně pod hlavní linií.

Rada pro začátečníky: můžete předběžně trénovat na noze nebo na jakékoli jiné části těla, a pak pokračovat do zóny obočí.

Korekce obočí pomocí vosku: jak to udělat

Jednou z hlavních výhod této metody je její dlouhodobý účinek a rychlost postupu ve vztahu k jiným metodám.

Korekce obočí voskem

Po přípravě se obočí potáhne práškovým mastkem pro vysušení kůže a lepší přilnavost k vosku.

Vosk se zahřeje na požadovanou teplotu, pokud se tato studená směs zahřeje ručně.Se speciální špachtlí ve směru růstu vlasů se vosk aplikuje na oblasti obočí, které vyžadují korekci.Pro lepší sevření vlasů je nutné směs aplikovat v husté vrstvě s tlakem.

Poté se v závislosti na vybraném vosku s textilními proužky nebo kalením odstraní spolu s chlupy ostrým pohybem proti směru jejich růstu.

Aby se zabránilo náhodnému odstranění chloupků, musí být vosková linie ovládána.

Korekce vosku se považuje za bolestivější.postup, protože několik chloupků se odstraní najednou, ale při neustálém používání bolestivé pocity klesají.

Před použitím vosku se ujistěte, že na výrobku nejsou žádné alergické reakce, a také si přečtěte pokyny, přičemž věnujte zvláštní pozornost kontraindikacím pro použití.

​​

Tvar obočí: jak ho vytrhnout pinzetou

Na rozdíl od vlákna je použití pinzety pro korekci mnohem snazší, dokonce i pro začátečníky.Je důležité si uvědomit, že pro odstranění vlasů je zachycen na samém základně.Pro snížení nepříjemných pocitů se doporučuje volnou rukou potáhnout kůži v oblasti obočí a odstranit ji ostrým pohybem ve směru růstu vlasů.

Tato metoda vám umožňuje během korekce neustále kontrolovat počet odstraněných chloupků a tvar.

V souvislosti se zvláštností techniky odstraňování chloupků trvá jeden proces poměrně dlouho.

Samotný nástroj by měl být vyroben z pevného nerezového kovu s těsně přiléhajícími špičkami mírně nakloněnými dovnitř.

Udržujte pinzetu čistou a vyčištěnou pomocí speciálních roztoků pro každé použití, aby se zabránilo mikrobům vniknout do otevřených pórů.

Korekce obočí se stíny

Tato metoda korekce se nejčastěji používá po odstranění přebytečných vlasů, aby se vytvořil přirozenější tvar obočí, jakož i jas jejich stínu.Stíny jsou dost dobrémaskujte nedokonalosti, zejména pokud je obočí příliš tenké, světlé nebo má mezery.

Podle zvolené možnosti se aplikují stíny, počínaje hlavou obočí ve směru růstu vlasů, tenkým, tvrdým, zkoseným štětcem.

Před zahájením korekce si prosím všimněte, že k upevnění vlasů se doporučuje použít speciální vosk nebo gel.

Obrys formuláře se často provádí tužkou, která se mísí při aplikaci stínů.Po dokončení korekce stíny se zvýrazní oblast pod spodním řádkem.Takže kontura bude jasnější a kontrastnější.

Protože je výsledek uložen na krátkou dobu, je tato technika častěji používána jako doplněk ke způsobům korekce popsaným výše.

Péče o obočí po korekci

Bez ohledu na zvolenou metodu korekce vyžaduje kůže po zákroku zvláštní péči.Hlavní příčinou podráždění kůže a nepříjemných vyrážek je pronikání bakterií do otevřených pórů.

Na základě toho je hlavním úkolem činností v oblasti péče o pleť dezinfekce a ošetření.V první fázi je pokožka ošetřena alkoholovými roztoky nebo tinktury používanými pro vnější použití a poté zvlhčena nemastným krémem.

Stojí za zvážení, že u citlivé pokožky může časté používání roztoků obsahujících alkohol vyvolat popálení.V tomto případě se doporučuje střídat řešení a odvarky různých bylin, které zklidňují pokožku.

Aby se zabránilo zarůstánídoporučuje se vlasy pravidelně hydratovat a dvakrát týdně je také čistit.

Chcete-li odstranit zarudnutí a zmírnit bolest, můžete na zanícenou plochu aplikovat kostku ledu z odvarku měsíčku nebo heřmánku.

Vezměte prosím na vědomí, že je nejlepší dokončit postup nejpozději 2–3 dny před důležitými událostmi nebo událostmi.Tato doba je nutná ke snížení otoku a zarudnutí kůže po úpravě.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Oprava a zbarvení obočí: jak vybrat barvu

K opravě a obarvení obočí se zpravidla používá speciální barva, hena, oční stíny nebo tužka., v závislosti na požadovaném účinku a délce expozice.Základním pravidlem je kombinace barvy vlasů a obočí.

Protože stíny a tužky dávají krátkodobý efekt, ženy často dávají přednost barvení hennou.Dobře se vstřebává do pokožky, maskuje nedokonalosti, včetně mezer, a také vizuálně zvyšuje hustotu.

Profesionální prohlížeče doporučují, aby si brunety vybraly odstíny světlejší než barva vlasů alespoň ve dvou tónech.Blondýna s jasnými tmavými obočími bude vypadat nepřirozeně, takže je lepší zvolit barvu, která je pouze o dva odstíny tmavší.Pro zrzavé dívky je lepší zvolit barvy, které jsou v tónu hnědé barvy.

Přirozeně nebarvené, barva vlasů, příroda sama o sobě dává náznak, nezkoušejte s jinými odstíny.

Barva, stejně jako jiné prostředky aplikované na pokožku obličeje, musí být hypoalergenní a bezpečná.Doporučuje se vybrat důvěryhodné značky specializující se na výrobu takových produktů.

Jak často je nutné provést korekci krve

Korekce obočí pinzetou se považuje za nejjednodušší a nejdostupnější, výsledek potrvá asi týden a poté se objeví krátké chloupky.

Výsledek vydrží o něco déle při používání nitě, od 14 do 20 dnů, v závislosti na přirozené rychlosti růstu vlasů.

Vůdcem v trvání účinku je korekce obočí pomocí vosku, od 2 týdnů do měsíce a půl.

Vezměte prosím na vědomí, že pro opakovanou korekci musí mít chloupky délku růstu větší než 5 až 7 mm.V opačném případě bude téměř nemožné zachytit vlasy jakýmikoli prostředky nebo nástroji.

Jak napravit obočí, pokud jsou zkažené

Neúspěšná oprava - situace je nepříjemná, ale dočasná a opravitelná.Vlasy brzy dorostou a můžete to zkusit znovu.

Sérum nasycené peptidy, rostlinnými extrakty a vitamíny, jakož i provádění dvakrát denně masáže obočí ve formě světlého brnění, pomůže zrychlit růst a stimulovat vlasové folikuly.

V období čekání na růst nových chloupků mohou být dutiny korigovány make-upovými výrobky, například stíny obočí nebopermanentní tužka ve vhodném odstínu.

Pokud potřebujete trvalý efekt, měli byste přemýšlet o zbarvení.Můžete použít speciální barvivo na obočí nebo henu, je vstřebáno do kůže a vyplní dutiny, čímž vytvoří přirozený vzhled.

Obočí: jak správně tvarovat.Tipy od profesionálů

Všechny profesionální obočí bez výjimky, při provádění postupu jako je korekce obočí, používají stejnou technologii k vytvoření formuláře, který je ideálně vhodný pro rysy obličeje klienta.

Spočívá v pozorování zvláštních proporcí:

 • Začátek nebo hlava obočí je určena přímkou ​​pocházející z křídla nosu a rovnoběžnou s ním před křížením s chloupky.Vše, co přesahuje tento řádek, se odstraní vybranou metodou korekce.
 • Následující řádek definuje délku obočí a jeho vnější okraj.Měl by spojovat křídlo nosu a vnější roh oka.V průsečíku linie a vlasů by měl čelo skončit.
 • K určení bodu lomu formuláře je nutné stát přesně před zrcadlem a zaměřit oči přímo před sebe.Rovná čára, která ponechává všechno ze stejného bodu u nosu, by měla projít zornicí oka a trvat až do obočí.

Je třeba poznamenat, že ve výšce zlomeniny je nutné vzít v úvahu rysy tvaru obličeje, aby se dosáhlo maximální přirozenosti.

Pokud se korekce obočí doma provádí poprvé, můžete před zahájením odstraňování chloupků nakreslit obrysový bledýtužkou.To pomůže ověřit správnost vybraného tvaru a zabránit náhodnému odstranění požadovaných chloupků.

Aby výrobci kosmetiky a příbuzných výrobků pomohli milovníkům domácích zvířat, zavedli speciální šablony, plasty nebo papír.S jejich pomocí můžete nejen dát tvar před korekcí, ale také aplikovat kosmetiku: barvy, stíny, tužky a další.Takové produkty tento úkol velmi usnadňují, zejména pro začátečníky.

Korekce obočí v moderním kosmetickém průmyslu není jen ošetření obličeje, ale celé umění k vytvoření jedinečného vzhledu a obrazu obecně.Se správným provedením může změnit ženu bez uznání.

Videoklipy o korekci obočí

Oprava korekce obočí zbarvením:

Zbarvení a oprava obočí doma: