Jak škubat obočí krásně a správně.Postupné pokyny s fotografiemi

Než se naučíte, jak si obočí vytrhnete sami, musíte správně určit jejich nejvhodnější tvar v závislosti na typu obličeje.Poté zvolte techniku ​​a obočí obočí podle pokynů.

Jak najít správný podíl obočí

z tvaru obočí závisí na expresi lidské tváře.Pokud tvar obočí není zvolen správně, může dát tváři mrzutý, překvapený a dokonce hloupý vzhled. Chcete-li najít svůj dokonalý vzhled, měli byste sedět před zrcadlem.

Při použití kosmetické tužky je třeba poznamenat tři hlavní body na nadočnicovém oblouku, které po připojení tvoří dokonalou linii obočí pro každou ženu.

Toto jsou body:

 • prvním bodem je hlava obočí, abyste označili jeho začátek, měli byste připojit tužku tak, abyste spojili nosní křídlo a vnitřní roh oka(všechny části vlasů, které jdou dáletužka blíže k nosu musí být vytržena);
 • druhý bod padá na nejvyšší část obočí (pro správné stanovení vrcholu je třeba spojit křídlo nosu a zornice tužkou);
 • , aby se zjistilo, kde by obočí mělo skončit, je nutné nakreslit tužku z křídla nosu do vnějšího rohu oka, dokud se neprotne s obočím (vytrhávat chloupky mimo tužku z vnějšku).

Pokud z nějakého důvodu neexistuje možnost nebo touha používat tento algoritmus, můžete si obočí udělat ve formě „křídla racka“, takže takový ohyb je podle světových vizážistů vhodný pro všechny typy tváří.Imitující křídlo ptáka, obočí z nosu hladce stoupá do chrámu s mírným ohybem.V současné době je tento obrázek nejoblíbenější a nejmódnější.

Musím vytrhnout obočí shora

Většina zbytečných chloupků by měla být odstraněna zespodu, ale to lze provést také v horní části obočí.Tato potřeba vyvstává, pokud jsou obočí asymetrické, nadměrně silné nebo pokud jsou nadýchané vlasy nad obočím příliš tmavé a patrné.Chcete-li zjistit, zda je třeba vlasy vytrhnout podél horní linie růstu obočí, pročesejte je kartáčem.Poté budou přebytečné vlasy jasně viditelné.

Předběžná příprava

Málokdo ví, jak si utrhnout obočí.

Tento postup nevyžaduje zvláštní přípravu, avšak k dosažení dobrého výsledku je třeba splnit několik podmínek:

 • V závislosti na zvolené technice škubání obočímusíte připravit potřebné příslušenství - pinzety, pinzety, nitě nebo vosk.
 • Pohodlné „pracoviště“ by mělo být připraveno s dobrým osvětlením a dostatečně velkým zrcadlem (aby se v něm odrážela celá tvář).
 • Je nutné odstranit líčení z obličeje a na víčka na 5-10 minut položit vatové tampóny navlhčené teplou vodou nebo odvar heřmánku.Tento postup pomůže zvlhčit pokožku a zmírnit bolest.
 • K tomu, aby se chloupky dobře oddělily od sebe, rozčesejte je obočím štětcem podél linie přirozeného růstu.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro kontury obličeje, omlazení, svalové tóny.Mistrovská třída Elena Karkukuli

Jak vytrhnout obočí nití pro sebe: pokyny s fotografiemi krok za krokem

Obočí můžete udělat krásným pomocí běžné bavlněné nitě, která se používápro šití.Tato metoda je účinná a téměř bezbolestná. Jak správně vytrhnout obočí nití pro sebe, je ukázáno na níže uvedené fotografii.

Znalost techniky navlékání vlasů vám pomůže pochopit, jak správně vytrhávat obočí.

Po prostudování jednoduchých pokynů a trochu zaškolení se můžete pustit do práce:

 • Měli byste si připravit nit 40-45 cm dlouhý a jeho konce v uzlu jako je tentoudělat prsten.
 • Dále je třeba nitě ve středu 7-10 krát otočit, výsledné „osm“ se vloží do indexu a palce.
 • S expanzí a kontrakcí prstůzkroucená část vlákna se bude pohybovat, popadne a vytáhne zbytečné chloupky.
 • Vlasy by se měly odstraňovat pomalu, proti růstu, a zvýraznit malou oblast s trojúhelníkem ze závitu.

Technika škubání pinzetou a pinzetou

K obočím se nejčastěji používá pinzeta nebo speciální pinzeta doma a v salonu.Před zákrokem musíte nástroj dezinfikovat lotionem obsahujícím alkohol a otřít pokožku externím antiseptikem (například roztok peroxidu vodíku nebo chlorhexidin).

Vlasy by měly být odstraněny ve směru růstu ostrými, sebevědomými pohyby.Každý vlas je zachycen na základně, zatímco kůži je třeba držet a trochu zatáhnout druhou rukou.Odborníci doporučují tweezing obě obočí současně - 2-3 vlasy na jedné, pak stejné množství na druhé straně, takže je snazší dosáhnout symetrie.

Jak udělat krásné obočí pomocí vosku

Chcete-li provést kvalitativní úpravu tvaru obočí s voskem doma, musíte mít při práci s tímto materiálem určité dovednosti.

Specialisté doporučují použití horkého vosku, odstraňují vlasy nejefektivněji.

Před zahájením postupu by měla být pokožka odmaštěna pleťovým mlékem a trochou prášku s mastkovým práškem.Vosk zahřátý na teplotu 37 stupňů by měl být aplikován tenkou dřevěnou tyčinkou na malou plochu pro růst vlasů a prstu stlačen prstem pro lepší fixaci vlasů.

PrůchozíKdyž vosk přestane být lepivý (ale neztvrdne úplně), je nutné k němu připevnit pás papíru a druhou rukou držet kůži a odstranit hmotu proti růstu vlasů.Po zákroku se na kůži působí mastkovým práškem, aby se zabránilo podráždění.

Hladké obočí skrz šablonu

Další možností, jak obočím dát požadovaný tvar, je hotová šablona.Častěji se prodávají v sadách skládajících se z různě tvarovaných šablon.

Polotovar musí být připojen k obočí a obíhat podél obrysu tužkou obsaženou v soupravě.Vlasy mimo nakreslenou čáru musí být vytrhány.Při použití této metody jsou obočí symetrické a krásné bez přílišného úsilí.

Anestetizace postupu

Postup při škubání obočí často způsobuje bolest.

Bolest je tolerovatelná, ale lidem s nízkým prahem bolesti se doporučuje používat následující tipy:;

 • kůži kolem obočí volně promazávejte tukovým krémem s heřmánkem nebo měsíčkem;
 • 30 minut před zákrokem ošetřete místo nežádoucími chlupy lidokainovým krémem (například Emla), to však lze provést pouze tehdy, pokud na tento lék není alergie;
 • provádí opravy po koupeli nebo návštěvě koupele, když jsou otevřené póry kůže.
 • Oprava obočí

  Dokonce i ty nejoptimálnější obočí vyžadují občasnou korekci.Četnost tohoto postupu závisí na rychlosti růstu chloupků, obvykle stačí upravit tvar obočí 1krát za 2-3 týdny.Pokud však chloupky rychle dorůstají a jsou velmi patrné, budete muset postup provádět častěji.

  Praxe ukázala, žečím častěji škubá obočí, tím slabší jsou chloupkya tím méně znatelné jsou.V průběhu času bude korekce mnohem méně běžná.

  Pokud jsou chloupky příliš dlouhé, můžete je stříhat nůžkami na manikúru a pomáhat si s malým hřebenem s častými zuby.Odborníci doporučují odstřihnout více než 2-3 mm vlasů, jinak by obočí vypadalo nepřirozeně.

  Tipy od profesionálů

  Profesionální vizážistky vás naučí, jak si vytrhávat obočí způsobem, který osloví nejen sebe, ale i ostatní.

  Správný přístup znamená dodržování několika pravidel:

  • Nemůžete škubat obočí těsně před odchodem z domu - nemůžete maskovat zarudnutí a otoky s výjimkou mikroskopických ran.patogeny mohou způsobit zánět.
  • Chcete-li snížit podráždění po vytrhávání obočí, otřete pokožku kostkou ledu nebo ubrouskem namočeným v heřmánkovém vývaru.
  • Obočí by nemělo být příliš tenké jako nit, dnes je to známka špatné chuti.Nicméně příliš tlusté, "chlupaté" obočí také neobdobí moderní dívku.
  • Přirozený tvar obočí je nyní v módě, ale to neznamená, že nejsoupotřebují alespoň minimální opravu.
  • Od začátku do středu by obočí mělo být o něco širší než na konci a mělo by mít mírný ohyb ve středu.Netvořte obočí ve formě čárky nebo otazníku, což dá tváři absurdní výraz.
  • Uzavřené nebo roztavené obočí dává člověku přísný pohled, ale vzdálenost mezi nimi by neměla přesáhnout šířku dvou prstů.
  • Obočí by se nemělo příliš lišit od hlavní barvy vlasů.
  • Zpočátku má většina lidí asymetrické obočí, takže je musíte pečlivě vytrhnout, abyste dosáhli úplné symetrie.
  • Pro úpravu obočí by se měly používat speciální gely a pěny, které se nanášejí v malém množství štětcem.
  • K dosažení dokonalého tvaru obočí je užitečné poradit se s přáteli nebo si vzít selfie.Při pohledu ze strany jsou všechny nedostatky okamžitě viditelné.
  • Když škubáme obočí samostatně, je důležité to přehánět.
  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

  Obočí podle tvaru obličeje

  Pro každý typ obličeje odborníci doporučují určitý tvar obočí.Správně zvolená linie obočí může odvrátit vaše oči od nedokonalostí vašeho vzhledu a zdůraznit vaše výhody.

  Chcete-li určit tvar obličeje, musíte na zrcadlo nakreslit plstěný hrot, aby odrážel obličej, s výjimkou vlasů a uší.Po prozkoumání výkresu z dálky je snadné určit, která postava se podobá.

  Jaký druh obočí by měl být podle typu obličeje:

  • Pokudje obličej oválný(v čele o něco širší než zdola, představuje měkké, výrazné lícní kosti), hlavním úkolem není kazit to, co je dáno přírodou.Obočí by se mělo podobat vodorovné, mírně zaoblené linii.Nedělejte silnou ohyb - vizuálně se prodlouží obličej a příliš široká obočí dodá příliš přísný pohled.
  • Kruhová plochaje přibližně stejná co do délky a šířky, která se vyznačuje nízkým čelem a malou dolní čelistí.Pro dívky s tímto typem obličeje jsou vhodné obočí s výrazným zlomem, mírně zvednuté, zatímco hlava obočí by měla být o něco širší než špička.Tato forma obočí „prodlužuje“ obličej a dává výrazu výraz.
  • Podlouhlá plocha(s vysokým čelem a podlouhlou bradou) bude vizuálně mít zaoblený tvar díky naprosto rovným obočím a vysoký oblouk dále zužuje tvář.
  • Dívkyse širokými lícními kostmi a bradouby se měly vyvarovat tenkých obočí s ostrým zlomením.Elegantní zaoblené obočí střední tloušťky pomůže zjemnit linie čtvercového typu obličeje.
  • Tvář připomínajícíve tvaru srdce(s ostrými lícními kostmi a bradou a širokým čelem) lze vizuálně zarovnat s mírně zvednutými obočími s hladkým ohybem („kousnutí“), přímé linie jsou lepšívyhnout se.
  • Klasická, mírně zaoblená obočí dostatečné šířky jsou to, co potřebujete prokosočtvercovou tvář .Hlavním úkolem v tomto případě je zredukovat tvář dooblasti lícních kostí, proto by při opravě obočí neměly být ostré úhly a přímé linie.

  Správně vytrhané obočí může nejen poskytnout měkkost a proporcionalitu obličeje, ale také vizuálně zvětšit oči, a vzhled tak učinit výraznějším.

  Nejdůležitější věcí je upřímně si přiznat, jaké nedostatky existují, a správně je napravit.

  Dobře upravené, dobře navržené obočí jsou hlavní „ozdobou“ obličeje, takže i při minimálním množství make-upu (nebo jeho nedostatku) bude dívka vypadat nádherně a elegantně.

  Video o tom, jak si vytrhnout obočí pro sebe

  Jak si vybrat tvar obočí, viz videoklip:

  Naučte se, jak vytrhnout obočí z videoklipu: