Jak si vytvořit obočí tužkou.Pokyny s fotografiemi a videy

Makeup obočí: jak obarvit (tvarovat) obočí, jak používattužka

Ne každá dívka ví, jak správně obarvit obočí tužkou.Navíc ne každý má svou dokonalou podobu z přírody.Některé dámy obecně věnují malou pozornost obočím.

Neměli bychom však zapomenout, že obočí i bez speciálního make-upu vám umožní, aby vaše oči byly výraznější, vypadaly otevřenější, mírně měnily tvar vaší tváře a celkově vypadaly.Správné „nakreslené“ obočí však musí být studováno stejně pečlivě, jako například pro nakreslení dokonalých šípů.

Pro ty, kteří se poprvé setkají s korekcí obočíkosmetika je především vybrat si svůj vlastní tvar, který je optimální pro konkrétní typ obličeje.

K tomu můžete využít služeb stylistky nebo se řídit obecnými radami kosmetických odborníků:

  • Ideální tvar obočí je u klasické oválné tváře horizontální,Můžete také přidat malý zakulacený ohyb a do obličeje přidat záblesk tajemství.
  • Podlouhlý tvar obličeje předpokládá rovné poměrně široké obočí, takže ostrost a určitá tuhost prvků zmizí z vnějšku.
  • Dívky s kulatými tvářemi by měly vytvářet obočí se znatelným zalomením a špičatou špičkou.Tato forma umožňuje vizuálně zaostřit obličej a přiblížit ho oválu.
  • Pro držitele ostrých lícních kostí a těžké čelisti je nejlepší změkčit obličejové rysy zaoblenými obočími.
  • U trojúhelníkové tváře se obočí považuje za optimální, jehož špičky směřují do chrámů s mírným měkkým ohybem.Přesně pro tento tvar obličeje se obočí „vejde“.
  • Obdélníkový tvar obličeje vyžaduje změkčení, které je získáno zaoblenými podlouhlými obočími.
  • Diamantový typ obličeje je při výběru tvaru obočí poněkud náladový - optimální je podle maskérků považován za zaoblený výrazným, ale ne ostrým ohybem.

Tvar obličeje je však často velmi rozmazaný, takže pouze ty experimenty vám umožní vybrat nejlepší možnost.

Jak nakreslit dokonalé a krásné obočí: pokyny krok za krokem.Foto v etapách

Poté, co jste se rozhodli pro tvar obočí, byste se měli opatrně zbavit přebytečných vlasů pinzetou, pinzetou nebo ostří a můžete přistoupit k kněžství.Dnes existuje spousta nástrojů pro tvarování obočí - gely, stíny, řasenky.Pro začátečníky je však nejlepší volbou tužka.

Hlavní výhodou tužek před jinými prostředky je pohodlí a praktičnost:

 • Schopnost nakreslit čáry jakékoli tloušťky.
 • Možnost upravit intenzitu barev.
 • Snadné použití.
 • Mobilita.

Tužky na obočí jsou dvou typů - kroucení a ostření. Každá z nich má své výhody.Například mechanická tužka může být rozšířena, jak je používána, a při správné obratnosti bude možné její okraje všude zbarvit.

Taková tužka však rychle přestane být tak ostrá jako po nákupu.Proto se používá běžná tužka častěji - delší životnost, schopnost dosáhnout dokonalé ostrosti špičky.

Jak správně obarvit obočí tužkou skrz šablonu

Pro správné obarvení obočí tužkou je nejprve důležité řádně je vyčesat.K tomu můžete použít speciální hřeben na obočí nebo čistý kartáč z řasenky, která skončila.Vlasy rozčešte ve směru jejich růstu a dejte požadovaný tvar.

K usnadnění tohoto úkolu můžete kartáč mírně navlhčit nebo na něj naneste lehký kosmetický olej.V tom případěTvarování obočí bude jednodušší.V takovém okamžiku se často zjistí, že pár zrádných chloupků přesto unikl pozornosti a musel by být oškubán.Po položení obočí by mělo začít barvení.

Nejčastěji se používají dva typy modelování obočí:

 1. Bylo by správné nazvat tuto metodu „malovat obočí“ - pigment se nanáší na vlasy tužkou, vypadá to, že při obarvení obočí;
 2. Barvení dutin mezi chloupky, které vám umožní vytvořit přirozený efekt plnosti.

První možnost je vhodná pouze pro silné obočí, takže jim je nasycena barva a tvar je upraven. Majitelé vzácné vegetace by se měli uchýlit k druhé metodě - elegantní linie vytvoří iluzi luxusních "sobých" obočí.Nejčastěji se obě metody používají současně, což vám umožní vytvořit dokonalý tvar.

Aby obočí vypadalo přirozeně a dobře upravené, je nutné nakreslit tenké dlouhé (přibližně stejně dlouhé délky jako chloupky) linie.To platí zejména pro oblast v blízkosti nosu a v časové části.

Tímto způsobem lze obočí prodloužit a prodloužit.Uprostřed je lepší jemně zastínit ostrou tvrdou tužkou, aby se dosáhlo účinku přirozené hustoty.Může být také použit pro tlustší linie s lehčí tužkou - to vytvoří dojem lehkosti.

Poté, co obočí získají požadovaný tvar, můžete je upravit gelovým fixátorem nebo použít styling na nehty.Při použití lakuu vlasů je nutné nanést na kartáč na obočí a jemně projít chloupky, aniž by se příliš tlačilo.Takový make-up vydrží v průměru 6 hodin bez dalšího tónování.

Aby byl vzhled otevřenější, můžete použít nad a pod obočím světelný korektor - oči se budou objevovat větší a výraznější i při každodenním líčení.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Jak přesně a rovnoměrně nakreslit (podtrhnout) obočí tužkou

Ideální obočí zdaleka není vůbec poprvé.Abyste toho dosáhli, stojí za to dostat do toho ruku.Existuje však několik jednoduchých pravidel, která tento postup usnadňují.

Nejprve je důležité získat správnou tužku .Toto je hlavní nástroj, samozřejmě se nepočítá, kartáče na obočí a pinzety.Tužka by měla být správně tuhá - při styku s kůží se neroztaví, zanechává hrubé široké pruhy a zároveň nepoškrábává jemnou pokožku.

Proto se tužky na oční linky nedoporučují - jsou příliš měkké.Při použití naostřené tužky je důležité ji naostřit včas.K tomu je vhodné použít dobré ořezávátko, které tužku rovnoměrně naostří bez zanesení dřeva.

Aby se obočí rovnoměrně zdůraznilo, neměli bychom je okamžitě zcela zabarvit.Stačí nakreslit tužkou několik jemných čar.Možná na začátekto bude stačit.

Pokud jsou obočí stále příliš vzácné nebo krátké, zůstává závažnější práce.Je nutné vyplnit největší dutiny úhlednými čárkovanými čarami tužkou, simulujícími chloupky.Krátké obočí lze prodloužit tenkými dlouhými liniemi.Takto obočí bude vypadat elegantně a dobře upravené.

Jak si vybrat tu správnou barvu pro tužku na obočí - nejlepší odstíny

Když mluvíme o tom, jak obočí obarvit tužkou, nezapomeň si vybrat barvu produktu.Dokonce i brunety se zřídka chlubí modro-černým obočím.

Kromě barvy vlasů je důležité soustředit se také na tón pleti, který často hraje rozhodující roli. Výběrem optimálního odstínu tužky můžete vylepšit tvář svěží a zářivější. Pro každý typ barvy existují určité nuance volby.

Jak si vybrat tužku na obočí pro brunety

Brunetky se světlou pokožkou často nechodí na černé tužky.Optimální jsou podle odborníků tmavě hnědé a šedé odstíny.Napříkladby si měla tmavě šedá tužka zvolit světlá brunetka s „porcelánovou“ kůží a světle růžovým červenáním.

Pro majitele pryskyřičných prstenců a nažloutlé kůže je vhodnější hnědá tužka.Pro pálení brunet s tmavou pokožkou, tmavýma očima a karmínovými rty lze použít černou tužku.

Jak si vybrat tužku na obočí pro tmavé blond vlasy

Majitelé tmavé blondvlasy je lepší používat tužky v hnědých odstínech. V závislosti na barvě vlasů vyberte, jak tmavá bude barva tužky.

Pro načervenalé dívky s teplou barvou pleti jsou vhodné terakotové odstíny.A pro studené světlovlasé lidi je lepší zvolit tužku klidné hnědé barvy.Je také vhodné věnovat pozornost typu barvy - čím teplejší je barva kůže, tím teplejší by měla být tužka na obočí.

Jak si vybrat barvu tužky na obočí pro blondýnky: nejlepší odstín pro blondýny

Dívky s blond kudrlinkami budou efektivně zdůrazňovat svou ženskost světle hnědými nebo šedými tužkami.

Blondýnky se zlatou pokožkou a hnědýma očima mohou také použít hnědou tužku na obočí. A pokud je kůže spíše broskvová a oči jsou modré, je lepší použít šedý odstín.

Kterou tužku na obočí je lepší koupit

Při nákupu tužky byste se měli řídit značným počtem charakteristik:

 • Tvrdost.
 • Typ (mechanický nebo konvenční).
 • Snadné použití.
 • Perzistence.
 • Tloušťka tyče.
 • Barva.

Moderní průmysl nabízí několik dalších položek, které každé dívce umožní koupit perfektní tužku.Můžete si vybrat ze tří kategorií: vodotěsné, voskové a práškové tužky.

Vodotěsná tužka na obočí

Vodotěsná tužka na obočí je užitečná pro každou dívku s aktivním vzhledemživota.Stejně jako ti, kteří žijí v oblastech s vysokou vlhkostí.Hlavní výhodou takové tužky je její úžasná stabilita.

Pokud správně obarvíte obočí takovou tužkou, žádné přírodní katastrofy nejsou hrozné. Jedinou námitku - je nutné pečlivě sledovat mastnou pokožku - protože pigment je rozpustný v tucích. Nezapomeňte proto na kůži chodit s matrací ubrouskem nebo pouze suchým kapesníkem, abyste předešli nepříjemné situaci.

Vosková tužka na obočí

Vosková tužka je užitečná pro majitele tvrdých vlasů.Takový nástroj vyhladí zlobivé chloupky tak přirozeně, jak je to možné, a umožňuje vám vytvořit dokonalý tvar, i když jsou krátké.Při použití voskového výrobku není třeba obočí po líčení opravovat.Voskové tužky jsou často také odolné vůči vodě.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Tužka na tužku na obočí

Tužka na tužku na obočí je nejlepší volbou pro chladné počasí.Tento nástroj je vhodný pro jakýkoli typ pokožky, včetně mastných. Prášková tužka vypadá nejpřirozenější. Mezi jeho výhody patří snadná aplikace a maximální zbarvení.

Pro večerní make-up ji můžete trochu zvlhčit a pak bude odstín intenzivnější.Pokud je tužka používána nesprávně, je její životnost krátká.Obočí by mělo být natřeno co nejpečlivěji - stylus není příliš odolný vůči poškození. Nevýhody produktu zahrnují jeho nestabilitu: po několika hodinách bude nutné opravit make-up.

Při výběru tužky na obočí je důležité se zaměřit nejen na cenu, výrobce, typ a barvu tužky.Nákup tužky provádějte pouze za denního světla. Nezapomeňte pomocí testeru zjistit, jak přirozená bude tužka vypadat na vaší kůži, a výsledek vás potěší i vás i ostatní.

Videonávody: Jak se naučit barvit obočí

Jak nepotřebujete obočí kreslit a jak je správně obarvovat:

Makeup na obočí.Korekce obočí kosmetikou: