Jak si vyčistit obličej doma: mechanický, vakuový, ultrazvuk

Čištění pleti obličeje, prováděné osvědčenými metodami doma, je pohodlné a efektivní, protože nevyžaduje velké finanční náklady, provádí se vhodným přípravkem nebo zvláštním přístrojem a může být kdykoli provedeno pro ženu.Kromě toho, naučit se to dělat sami, není třeba navštívit kosmetologa pro tyto účely.

Proč je důležité pravidelné čištění

Pokud pravidelně čistíte pokožku, budepřijímat více živin, být nasycen kyslíkem, nebude existovat žádné znečištění, které by přispívalo k rozvoji zánětlivých procesů.

Postup je relevantní pro:

 • městské populace , protože toxické výfukové plyny a prach se ukládají na pokožku obličeje, nejmenší částice ucpávají póry,způsobující vzhled akné, černé tečky.
 • majitelé mastné kůže. Sebum produkované ve velkém množství musí být včas odstraněno z povrchu kůže.Pokud se tak neučiní, póry se zanesou tukem a mazová zátka, sestávající z nečistot, kožního mazu, je vynikajícím prostředkem pro růst bakterií.
 • ti, kteří kosmetiku denně používají. Dekorativní kosmetika a většina výrobků pro péči je chemie.Prostředky pro péči nejsou vždy vybírány podle typu pokožky a dekorativní kosmetika se často z obličeje často kvalitativně nevymyje a někdy se neodstraní několik dní.

Postupy čištění by se v takových případech měly provádět nezbytně, alespoň doma.Kromě toho se musí postupovat nikoli případ od případu, podle nálady, ale systematicky.Poté se můžete zbavit černých skvrn, zánětů, vyčistit a vyhladit pokožku.

Pravidla pro úklid domácnosti

Dodržováním pravidel při čištění obličeje pomůžete předejít dalším problémům, například novým ohniskům.zánět, zjizvení nebo loupání epidermis.

Kosmetologové doporučují:

 1. Složky a typ čištění by měly být vybírány podle typu pleti.
 2. Ruce by měly být nejen čisté, ale také sterilní.Nestačí je umýt mýdlem, je nutné je ošetřit dezinfekčním roztokem, například alkoholem.
 3. Pokud zvolíte techniku ​​napařování nad parní lázní, musíte k odstranění odumřelých částic kůže nejprve použít peeling nebo peeling.
 4. Při ručním čištění obličeje by se akné nemělo vytlačovat prsty, ale prsty.Za prvé jsou pod nehty mikroby, které během dezinfekce nejsou odstraněny, a za druhé, s ostrými nehtovými deskami je snadné poškodit jemnou pokožku obličeje.V ideálním případě byste měli používat speciální kosmetické nástroje.
 5. Plochy poškozené po vytlačení akné musí být ošetřeny peroxidem vodíku (3%).
 6. Protože bezprostředně před provedením postupů čištění obličeje, které přispívají k rozšíření pórů, je nutné po manipulaci póry uzavřít.Chcete-li to provést, otřete pokožku krémem nebo bylinnou tinkturou.K tomuto účelu jsou vhodné takové léčivé rostliny, jako je heřmánek, máta, měsíček, aloe.
 7. Po vyčištění se zdržte nanášení make-upu po dobu 2-3 dnů.Protože póry jsou stále náchylné ke kontaminaci, částice kosmetiky jsou schopné proniknout do pórů zbavených kožních sekretů.

Důležité!Objeví-li se zánět v důsledku endokrinních onemocnění, hormonální poruchy související s věkempozadí nebo neschopnost produkovat hormony způsobené těhotenstvím, pak očištění obličeje bude neúčinné.

Kontraindikace

Čištění obličeje doma je nepřijatelné, pokud:

 • vysoký krevní tlak;
 • psoriáza;
 • diabetes mellitus;
 • akutní nachlazení;
 • herpes;
 • furunkulosa;
 • zhoršení zánětlivých procesů na kůži;
 • rány a škrábance;
 • vředy;
 • rosacea;
 • přítomnost bradavic a molů;
 • citlivá kůže náchylná k loupání.

Příprava pokožky na čištění obličeje

 1. Po důkladném očištění rukou si musíte umyjte obličej obvyklým čisticím prostředkem a poté použijte lehký peelingový prostředek.Kartáč je aplikován na zvlhčenou pokožku, masírovanou kruhovým pohybem.To pomáhá odlupovat částice kůže a otevřené póry.Pokud nedojde k čištění, můžete produkt nahradit maskou, která je odstraněna filmem, ale účinek bude horší.
 2. Dále připravte parní lázeň.Můžete použít obyčejnou vodu (2 - 3 l) nebo bylinné odvar na bázi heřmánku, měsíčku, šalvěji, řebříčku a dalších bylin, které mají výraznou antiseptickou a protizánětlivou vlastnost.
 3. Nádoba s horkým bujónem se umístí na stůl, ohne se nad nádobou a zakryje hlavu hrubou froté ručníkem nebo přikrývkou.Tvář je udržována v takové vzdálenosti, aby se pára dotýkala pokožky obličeje, zahřívá ji, ale nehoří.Procedura se provádí po dobu 10-15 minut, zatímco aktivně probíhápára

Nyní můžete pokračovat s okamžitým čištěním.

Účinné metody pro domácí použití

K očištění obličeje se používají masky, tonika, pleťové vody na bylinkách, jakož i peelingy a loupání, jak z výroby, tak z domova.- rozpočet a naturálií.

Zde jsou uvedeny některé účinné recepty na tradiční čisticí prostředky na pokožku:

 • Připravuje se homogenní hmota, která se skládá z žloutku z vajec první nebo vybrané jakosti, alkalickou složkou je soda (0,5 lžičky), olivový olej (1 lžička).Směs se nanese na obličej tenkou vrstvou a nechá se 20-30 minut.Poté omyjte teplou vodou.
 • Rozšlehejte bílkovinu z jednoho vejce šlehačkou v husté pěně, přidejte 1 lžičku.med roztál ve vodní lázni a pokračoval v bití, dokud se úplně nezmíchal.Doba expozice je asi 30 minut.Poté se maska ​​nejprve omyje horkou vodou a poté se ochladí.
 • Rýžová maska ​​by měla být připravena předem.Rýže se musí vařit vroucí vodou a nechat bobtnat po dobu 12 hodin, poté se hnětí tlakem nebo mísičem.Hmota se nanese na obličej a inkubuje se po dobu 20 minut.Poté se odstraní.
 • Jednoduchá maska ​​kefíru zbaví kůži černých teček.Má zjasňující účinek.Kefir je impregnován látkou, která je poté nanesena na obličej.Podržte, dokud látka nezaschne.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvednutí obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Master class by Elena Karkukli

Mechanické čištění -Pokyn

 1. Před mechanickým čištěním obličeje je nutné po dobu 15–20 minut vypařit, aby se póry otevřely.Jinak bude obtížné očistit pokožku, ale je snadné ji poškodit.Mastné svíčky lze snadno a bezbolestně odstranit z napařené kůže.
 2. Pokud je kůže velmi špinavá nebo je obtížné vyčistit póry, vyplatí se vám znovu zapařit obličej.
 3. Kosmetologové doporučuje otřít si ruce alkoholem nebo peroxidem vodíku, aby se špičky prstů ovinuli bandáží namočenou v peroxidu, aby se zajistila větší sterilita.Kůže obličeje musí být také dezinfikována, aby nedošlo k přenosu mikrobů z povrchu kůže do jejích hlubších vrstev.
 4. Aby nedošlo k šíření infekce - a nečistoty, které ucpaly póry, obsahuje mnoho choroboplodných zárodků - měli byste nejprve mechanicky vyčistit nejméně kontaminované oblasti kůže.
 5. Doma lze použít speciální nástroje pro mechanické čištění obličeje - Vidal jehlu a Uno lžíci.Použití Vidal jehly však nestojí za to.Používá se v obtížných případech, kdy je třeba propíchnout pupínek.To musí být provedeno velmi pečlivě, aby nedošlo k poškození hlubších vrstev kůže.Unoova lžíce není tak traumatická, pro ni je vhodné použít laik.Pomáhá lépe čistit obličej.
 6. Po očištění malé plochy kůže (asi čtvereční centimetr) od černých teček je nutné ji dezinfikovat peroxidem vodíku (3%) nebo chlorhexidinem.Pokud je akné odstraněno, musí být okamžitě ošetřeno.
 7. Po zákroku pokožku otřete tonikem a zvlhčovačem.

Hollywoodské ošetření obličeje chloridem vápenatým

Chlorid vápenatý odlupuje horní vrstvu pokožky, proto je čištění chloridem vápenatým účinné za přítomnosti věkových skvrn, matné pleti, malévrásky, mastná kůže.Kosmetici nedoporučují čistit mladou pokožku tímto způsobem (až 30 let).

Tento postup bude vyžadovat ampulky s koncentrací chloridu vápenatého 5-10%, vatové tampony nebo tampóny a také dětské mýdlo.

 1. Tvář je očištěna od líčení obvyklým způsobem.
 2. Poté se disk zvlhčí roztokem chloridu vápenatého a zvlhčí se obličejem.
 3. Roztok by měl být aplikován až 9krát, vždy při čekání na zaschnutí vrstvy.
 4. Poté se ruce omývají dětským mýdlem a špičky prstů krouživým pohybem rozdělují pěnu na povrch obličeje.
 5. Vrchní vrstva kůže spolu s mýdlem se „valí“ do cívek.
 6. Pokračujte v masáži pokožky, dokud se reakce nezastaví.
 7. Poté masku omyjte teplou vodou.
 8. Po očištění chloridem vápenatým naneste zvlhčující masku a použijte výživný krém.

Protože chlorid vápenatý je agresivní látkou, je čištění tímto způsobem povoleno maximálně dvakrát za měsíc.

Čištění obličeje od akné

Pokud se chcete zbavit nejen černých skvrn a kontaminovaných pórů, ale také akné doma,obraťte se natakové recepty:

 1. Infuze okurka-med. Strouhaná okurka vařená 0,5 lžíce.vařící vodou, trvat na 10 minut, pak, když infuze se ochladí, přidejte trochu, do 1 lžičky, med.Používejte jako tonikum, třením obličeje 2-4 krát denně.
 2. Komprese z infúze série. Sušená rostlina (2 lžičky) vaří 1 lžička.vroucí vodou, trvejte na tom a po impregnaci tkáně tekutinou aplikujte komprimaci po dobu 30 minut.
 3. Aloe Juice Lotion. Vyrábí se z listů čerstvé aloe, které se uchovávají v chladničce po dobu jednoho týdne.Rostlina musí být rozdrcena, potom šťávu vymačkejte a otřete obličej touto šťávou.
 4. Vejce-citronová maska. Beat vejce white trochu, přidejte 2-3 čepice.citronová šťáva.Směs musí být nanesena na obličej, počkat na zaschnutí a poté opláchnuta vodou.

Postup z černých teček

Postup z černých teček poskytuje dvě možnosti: odlehčení a odstranění.

Zesvětlovací prostředky

 1. Kefirova maska.Namísto pěny na mytí je třeba nanést kefír, stát na obličeji po dobu 20 minut a poté opláchnout teplou vodou.
 2. K vaječné citronové masce, která se skládá z vaječného bílku a významného množství citronové šťávy (2 lžíce). Přidejte 2 lžíce.šťáva z aloe.Tato kompozice se používá jako tonikum a třením obličeje dvakrát denně.Citronová šťáva pomáhá zesvětlit a vejce a aloe neutralizují negativní účinky, které citronová šťáva může způsobit (vysychá pokožku).
 3. Jednodílná surová bramborová maska.Strouhané bramborynaneseno po dobu 10-15 minut a poté omyté.
 4. Maska z kyselých rajčat.Rozdrťte rajčata a naneste hmotu po dobu 5 minut.
  Masky pro odstranění černé tečky​​

  1. Vejce bílé se smíchá s 1 lžičkou.cukr, dokud se nerozpustí.Část produktu se aplikuje okamžitě a nechá se zcela uschnout.Když je první vrstva suchá, aplikuje se druhá vrstva s poklepáním prstů.Pak - další, a tak dále, dokud se směs nepřestane lepit na vaše ruce.
  2. Med roztavený ve vodní lázni se poklepává na kůži poklepáním, při aplikaci med zhoustne.5 minut po zahuštění hmoty se med omyje teplou vodou.
  3. Složení připravené z 1 lžíce.holicí pěna, 0,5 lžíceperoxid, 1 lžičkacitronová šťáva a neúplná lžička soli se aplikuje na obličej, ale ne obvyklými masážními pohyby, ale opatrně, opatrně, aby nedošlo k poškození pokožky.Doba expozice je pouze 2-3 minuty, protože kompozice je agresivní.Po této masce je třeba použít výživný a zvlhčující prostředek.
  4. Aloeova maska.2 lžícealoe gruel se nalije 1 polévková lžíce.vodu, pak trvat po dobu jedné hodiny, pak vařit po dobu 5 minut, a znovu trvat na víku.Použijte k vymazání obličeje.

  Maska se želatinou

  Masky se želatinou jsou uznávaným nástrojem proti černým tečkám, protože se odstraňují filmem.A špína se drží filmu.

  • Směs pro ošetření obličeje se připravuje ze želatiny a mléka (každá 1 lžíce).Kompozici lze doplnit aktivním uhlím (libovolný počet tablet).Složky musí být přeneseny do jedné nádoby a zahřívány ve vodní lázni za stálého míchání.Můžete použít mikrovlnnou troubu, pak bude kompozice připravena k použití za 2-3 minuty.Produkt se nanáší na obličej, čeká, až se vytvoří pěna, a opatrně se odstraní.
  • Podobné složení založené na 1 lžíci.želatina a několik tablet aktivního uhlí se zředí jablečnou šťávou, pokud je kůže mastná.Připravte se a aplikujte stejným způsobem.
  • Čistí mastnou pleťovou kompozici založenou na 3 lžících.želatina, 70 ml teplého mléka a 1 polévková lžíce.vodka.Želatina musí být zahřátá, aby se rozptýlila.Směs se nanáší na obličej po dobu 15 minut.
  • Můžete také připravit masku z želatiny a citronové šťávy, která má také bělící účinek.70 ml citronové šťávy se smíchá s 1 polévkovou lžičkou.želatina a zahřátá k rozpuštění želatiny.Poté se aplikují na pokožku obličeje a vyhýbají se oblasti kolem očí.
  • Želatina, voda a banánové pyré se smísí v poměru 1: 2: 4.Želatina musí být nejprve rozpuštěna ve vodě.Tvář před nanesením masky je napařena a kompozice je udržována po dobu 15-25 minut.
  • Další recept: 1 lžíce.již připravená želatina, vaječný protein, šlehačka do stavu pěny, mouky (1 polévková lžíce), jogurtu (1 polévková lžíce).Směs složek se aplikuje na obličej po dobu 30 minut.

  Maska s ovesnou kaší

  Čištění obličeje doma na ovesné vločky je optimální, pokud je kůže suchá a citlivá.Taková maska ​​má hydratační účinek.

 1. Vločky (2 polévkové lžíce) se vaří vroucí vodou, po 20 minutách se přebytečná voda vypustí - bude hustákaše.Aplikuje se masážními pohyby na obličej a ponechá se 20 minut.
 2. 1 protein se šlehá do pěny, vločky se rozmělní na prášek a ke směsi se přidá 1 polévková lžíce.mléko a stejné množství hroznového oleje.Naneste na obličej po dobu 20 minut, poté opláchněte teplou vodou.
 3. Med, vločky a kefír se mísí v poměru 1: 2: 4.Naneste na obličej masážními pohyby a inkubujte po dobu 20 minut.
 4. 3 lžíce.mleté ​​ovesné vločky se nalije ½ lžíce.teplá voda, přidejte 1 lžička.citronová šťáva a aplikuje se na obličej.Musíte počkat, až maska ​​zaschne a poté opláchnout.Po použití produktu je nutné obličej otřít krémem obsahujícím alkohol.

Sůl a soda

Maska se solí a sodou se vyrovnává nejen s černými skvrnami, akné, ale také s mastným leskem.Vhodné pro obtížné případy.

Existuje několik účinných receptů:

 1. Malé množství promývací pěny se šlehá do pěny, jemná sůl a soda se rovnoměrně promísí a spojí s pěnou.Naneste na obličej po dobu 5-6 minut.Protože je produkt zásaditý, může dojít k mírnému pocitu pálení.Pokud silně hoří, musí se kompozice okamžitě omýt, jinak se objeví podráždění.Po omytí masky se použije zvlhčovač.
 2. Do soli a sody může být přidána pěna na holení, aby kompozice poskytla krémovou konzistenci vhodnou pro aplikaci.Kompozice může být udržována na obličeji po dobu 15 minut.
 3. Čisticí prostředek se připravuje z hoblin dětského mýdla + soli a sody: 1 díl směsi sody a soli se přidá k 6 dílům mýdla.
 4. Rovněž se získá čisticí směs,míchání ve stejném poměru sůl, soda a tekutý med.Za míchání by směs měla pěnit.

Protože je prostředek agresivní, není dovoleno nanášet produkt na kůži:

 • citlivé;
 • náchylné k alergiím;
 • poškozené;
 • náchylný k růžovce.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Z kosmetického jílu

Jíl má antiseptické, bělicí vlastnosti a dokonale čistí póry pokožky. Masky s jílem mohou uklidit kůži, náchylné k mastnotě, výskyt zánětu. Pro masky lze použít hlínu různých barev, ale každý recept je vyroben v souladu s vlastnostmi konkrétního typu hlíny.

 1. 1 polévková lžíce.modrá hlína s horní zředěnou vodou na hustou hmotu, přidejte 1-2 lžičky.citronová šťáva aplikována po dobu 15 minut na obličej.Po nanesení masky je třeba pokožku namazat zvlhčovačem.
 2. 1 polévková lžíce.modrá hlína a jedna neúplná lžička jablečného octa jsou smíšené.Konzistence by měla být dostatečně tekutá, ale taková, aby bylo vhodné aplikovat na obličej.Stačí 15 minut aplikace.
 3. Smíchají se 4 díly aloe a bílé hlíny, přidá se 1 díl medu.Naneste a počkejte, až maska ​​zcela uschne.
 4. Smíchají se 3 díly bílé hlíny a 1 díl alkoholu nebo vodky, přičemž se přidá velmi málo citronové šťávy.Nechte obličej 10 minut.

S kombinézu

Maska s kombinézu pomáháobnovte a omlaďte pokožku, důkladně ji očistěte.Kosmetičky doporučují aplikaci kurzu.

 1. Prášek Bodyagi by se měl ředit teplou vodou, aby se dosáhlo kyselé smetany.Naneste na obličej, nechte působit 15 minut a opláchněte.
 2. Práškový tělový prášek se smísí s peroxidem vodíku.Pěnivá kompozice se vtírá na kůži po dobu 20 minut.
 3. Bodyagi s jogurtem se smísí ve stejných poměrech, přidá se ½ části bílé hlíny a do směsi kape 1-2 kapky.levandulový olej.Držte obličej 15 minut.

Na kávovém základu

Masky na kávový základ nejsou pouze čisticím prostředkem, ale také domácím peelingem. Káva navíc dodává pokožce zdravou pleť.

 • Směs sestávající z 1 lžíce.kávová moučka, ¼ lžičkaskořice, ½ lžičkysůl, 1 lžičkacukr, 1-2 lžícerostlinný olej, uložte na 15 minut
 • Spící káva je ve stejném poměru smíchána s tvarohem a nanesena na obličej, ponechána uschnout.
 • Mletá káva a změkčený med, smíšené na homogenní hmotu ve stejných poměrech, se nanášejí na kůži v tenké vrstvě po dobu 30 minut.

Maska s aspirinem

Aspirin bělí, odstraňuje záněty a černé skvrny.

Masky na obličej se připravují podle následujících receptů:

 • Vezměte 2 tab.aspirin, 2 tab.chloramfenikol, 1 lžíce.Květy měsíčku vařené 1 polévková lžíce.vroucí voda.Tablety je třeba rozdrtit a smíchat s infuzí.Směs se třikrát denně po dobu 2 týdnů otře o problémovou pokožku.
 • Smíchá se 1 část prášku připraveného z tabletaspirin;škrob, tekutý med a 0,5 dílu oleje z rakytníku.Stačí 15 minut expozice.Za maskou použijte zvlhčovač.
 • Odstraňte kůru z pomeranče pomocí struhadla.Vezměte 1 lžičku.strouhaná kůra, tablety se rozdrtí v třecí misce, ovesné vločky (1 lžička) se vaří s mlékem.Naneste kompozici na pokožku masážními pohyby.Nechte působit 10 minut a poté opláchněte.
 • Koncentrovaná kompozice se připravuje z drcených tablet aspirinu (5 ks) a vody (1 lžička), přidejte 3 uzávěry.olivový olej.Naneste maximálně 10 minut.
 • Bílá hlína s rozemletými tabletami aspirinu se zředí vodou pro pohodlné použití.Poměr jílu a prášku je 1: 1.Po 15 minutách směs omýt houbou.

Maska sušených bylin

Chcete-li připravit masku sušených bylin, musíte:

 • trávabrousit do práškového stavu;
 • vařit vařící vodou;
 • zchladí na teplotu místnosti;
 • vypouštějí vodu bez stlačení;
 • přesuňte hmotu na gázu;
 • nanášejte na obličej po dobu 15 minut.

Rostlina je vybrána v závislosti na typu pokožky.

Zde jsou byliny, které lze použít:

 1. Šalvěj, bobule, jahodové listy, dubová kůra - pro problematickou a mastnou pleť.
 2. třezalka tečkovaná, heřmánek, máta, přeslička polní, petržel, pampeliška - pro suchou a problematickou pleť.

Čištění obličeje heřmánkem

Heřmánek farmace je uznávaným lékem na zánět, proto se používá, je-li kůže akné.

Použijte takto:

 1. Připravuje se odvar pro parní lázeň.
 2. Jako maska ​​se mísí drcené sušené květy heřmánku (2 polévkové lžíce) se stejným množstvím kefíru a 1 vejcem.
 3. Zmrazte vývar a pokožku otřete ledem.
 4. Čistící peelingy

  • Smíchejte sůl 1: 1 a sodu, přidejte jakýkoli krém na obličej podle typu pleti.Naneste po dobu 2-3 minut, poté jej odstraňte hadříkem a omyjte.
  • Masážní pohyby aplikují hydratovanou a dusenou pokožku nejprve na sůl a poté na sodu.
  • Vezměte prášek z jejich ovesné vločky - 1 polévková lžíce, 1 lžička.sůl + 1 lžičkasoda, 0,5 lžíce.mléko.Smíšené.Naneste na pokožku jako peeling.

  • Přírodní mletá káva se vaří vroucí vodou, ale přidá se malé množství vody k dosažení konzistence vhodné pro aplikaci na obličej.Ochlazená směs se vtírá do pokožky, omývá se vodou, zvlhčuje obličej krémem.
  • Mletá káva se smíchá s jogurtem na příjemnou konzistenci.Použít jako peeling.
  • Bodyagi se suchými kvasnicemi se smísí, při dodržení poměru 1: 1 se přidá tuková krémová hmota za vzniku husté hmoty.

  Chemický peeling doma

  Chemický peeling se provádí za použití výrobních produktů obsahujících kyselinu glykolovou, ovoce a kyselinu mléčnou. Koncentrace kyseliny by však neměla být vysoká. Kromě toho musí být kůže před aplikací peelingu připravena nanesením produktů obsahujících látku ve velmi nízké koncentraci.Takové produkty znečišťují znečištění.

  Je třeba dodržovatnávod k přípravě a použití:

  1. Každý produkt se nanáší v souladu s pokyny na obalu.
  2. Předběžně se provádí zkouška alergické reakce.
  3. Před nanesením peelingu čistí pokožku.
  4. Naneste vazelínu na kůži kolem očí a úst.
  5. Před nanesením produktu musí být kůže suchá.
  6. Pokud dojde k pocitu pálení nebo svědění, okamžitě neutralizujte směs sodou a umyjte ji.
  7. Po loupání je třeba vytvořit výživné a zvlhčující masky.

  Zde jsou některé recepty na chemické slupky připravené doma:

  • Vezměte 10 ml amoniaku, 10 ml kyseliny borité,35 ml peroxidu vodíku 3%, 30 ml alkoholu gáforu, 30 ml glycerinu, trocha mýdlových hoblin.Smíchejte ingredience.Naneste na obličej, dokud nebude zcela suchý.Omyjte roztokem chloridu vápenatého.Výhodou je, že hotová maska ​​může být uložena v lednici až 3 měsíce.
  • Prášek tablet aspirinu zředěný vodou do stavu suspenze se nanáší na obličej po dobu 10 minut.
  • Citrusové ovocné loupání: nasekejte veškeré citrusové plody a naneste na kůži po dobu 10 minut.
  • 2 lžičkycitronová šťáva, 1 lžičkamed - promíchejte a rozprostřete po povrchu kůže.Počkejte 30 minut.

  Vakuové čištění

  Tento typ čištění obličeje vyžaduje speciální přístroj.Silný proud vzduchu otevírá póry a vtahuje nahromaděné nečistoty a navíc masíruje pokožku. Pleť je vyrovnána. Procedura se provádí dálparou a bez tuku.Doba trvání by neměla přesáhnout 10-15 minut.Po zákroku musíte zúžit póry otřením pokožky krémem, můžete si ho vyrobit doma.

  Domácí ultrazvukové čištění

  Ultrazvuk nejen čistí problematickou pokožku, ale také jí navrací dobře upravený vzhled.Po zákroku to vypadá.

  Mezi výhody patří bezbolestnost, rychlost a účinnost.

  Ultrazvukové čištění by mělo začít standardním odstraňováním make-upu, není nutná parní lázeň.

  Důležité:

  • používají vysoce kvalitní zařízení s funkcí spínacích rychlostí;
  • naneste dostatečné množství speciálního gelu;
  • provádět čištění podél masážních linií;
  • dodržovat doporučené trvání postupu - 10 minut;
  • ovládají čepel pod úhlem 45 stupňů.

  Uklidňující masky po očištění obličeje

  Uklidňující masky jsou nezbytným krokem po očištění:

  • Banánové pyré se smíchá s 1 lžičkou.kukuřičný škrob a proso olej.Míchejte a naneste na obličej po dobu 15 minut.
  • Vařená mrkev se rozdrtí a smíchá s 1 lžičkou.lopuchový olej a 2-3 kapky.čajovníkový olej.Držte pokožku po dobu 30 minut.
  • 1 žloutek ze surového vajec, 1 polévková lžícenasekané aloe list, 1 lžičkamed se smíchá a maska ​​se nanáší po dobu 20 minut.
  • Práškové mléko s tekutým medem se mísí jeden ku druhému a udržuje se na tváři po dobu 10–20 minut.

  Péče o pleť po čištění

  Speciální péčevyžadováno po všech procedurách čištění pokožky:

  • Neomývejte si obličej po dobu 6 hodin.
  • Po dobu 2–3 dnů by se nemělo vystavovat slunečnímu záření a ultrafialovému záření a mělo by se vyloučit solárium.
  • Vyvarujte se vystavení UV paprskům.Pokud potřebujete jít na slunci, použijte opalovací krémy s vysokým stupněm ochrany SPF.
  • Před odchodem se nanese ochranná vrstva krému.
  • Krém pro péči o tonikum a pleť by neměl obsahovat alkohol.
  • Nepijte alkohol.

  Proč se po očištění objevilo akné?

  Pokud se po čištění objevilo akné, znamená to:

  • částice nečistot pronikly do pórů;
  • čištění bylo provedeno i přes kontraindikace;
  • Příčinou akné jsou vnitřní choroby.

  Je možné se po čištění opalovat v soláriu?

  Po očištění obličeje, i když bylo provedeno doma, je zakázáno opalovat se v soláriu a provádět jakékoli tepelné a ozařovací postupy.

  Po očištění obličeje doma je zakázáno navštívit solária a činění na otevřeném slunci

  Nedodržení těchto pravidel může vést k rakovině.

  Kdy je možné malovat?

  V prvních dnech po vyčištění se nedoporučuje líčení.Minimální odpočinek, který je třeba věnovat pokožce, jsou 2 dny, je lepší, pokud více.

  Rady kosmetologa

  Pokud existuje naléhavá potřeba, doporučuje se:

  • pozorovat sterilitu;
  • postupujte podle pokynů;
  • k testování alergií pomocí formulací, které nebyly dříve testovány;
  • aplikují formulace na dušenou pokožku;
  • po výkonech použijte maskovací póry nebo pleťové vody s podobným účinkem.

  Dodržováním pokynů lze dosáhnout znatelného a trvalého výsledku.Jednorázové čištění však nestačí.K uzdravení pokožky a jejímu uspořádání je zapotřebí systematický přístup.Kromě toho nemůžete být líní a odmítat další postupy před i po vyčištění.

  Video o čištění obličeje doma

  Hluboký peeling obličeje pro 1 postup doma:

  Jak provádět čištění obličeje doma: