Jak si vybrat fén pro domácí použití, který profesionální fén je lepší

Nelze rychle a bezpečně vysušit vlasy, udělat účes nebo styling bez dobré techniky. Profesionálové vám řeknou, který vysoušeč vlasů zvolit, aby bylo snadné účes upravovat i doma.

Proč je důležité zvolit vhodný kvalitní vysoušeč vlasů

Různé typy vlasů vyžadují různé teplotní parametry a výkon zařízení.Perfektní vysoušeč vlasů je proto výkonným profesionálním zařízením s několika tryskami a důležitým nastavením.

Při výběru vysoušeče vlasů odborníci doporučují použití profesionálních zařízení tak, aby výkon zařízení nebyl menší než 1800 W.

Jinak slabý proud horkého vzduchu vlasy poškodí, vysuší a fouká vlhkost, což vede ke zničení struktury vlasů.

Pokud chcete vytvořit krásný vzhledsami byste se měli zaměřit na přítomnost úzké trysky.Zploštělý tvar vám umožní nasměrovat proud horkého vzduchu na konkrétní místo, což vám umožní vytvořit krásný zvlnění.

Pouze vysoce kvalitní fén je vybaven několika teplotními podmínkami a rychlostmi.Tento aspekt zaručuje zachování účesů po dlouhou dobu.

Pokud jsou vlasy poškozené, suché a neživé, pak se zde neobejdete bez kvalitního vysoušeče vlasů s možností ionizace.Ionty samozřejmě neobnoví strukturu vlasů, ale sníží poškození způsobené během stylingu.Doporučený vysoušeč vlasů vlasy okamžitě schne a zachová přirozenou vlhkost.

​​

Použití rozpočtového vysoušeče vlasů je nebezpečné jak pro vlasy, tak pro život.Levné materiály v ohřívačích zvyšují riziko vznícení nebo výbuchu.

Jaký je typ vysoušeče vlasů

Kompaktní modely pro domácí použití

Jak si vybrat z mnoha nabídek fén pro domácí použití,ne každý si je vědom.Nejoblíbenější jsou uznávané a důvěryhodné společnosti Philips, Scarlett, Bosch, Braun, Panasonic a Rowenta.Mezi navrhovanými produkty najdete zasloužené možnosti rozpočtu a sofistikované vzorky, jejichž cenové rozpětí se zvyšuje 2-3krát.

Odolné a výkonné zařízení se základními charakteristikami - Rowenta CV5330 F0.Model s dobrým výkonem - 2100 W, několik vysokorychlostních režimů a další hub-hub je mezi dalšími možnostmi pozoruhodný.K tomuzařízení je rovněž vybaveno režimem přívodu studeného vzduchu a ionizační funkcí.

Vysoušeč vlasů Elenberg HD 2400 DI kombinuje dvě trysky - hub a difuzér a také se může pochlubit optimální sadou charakteristik: výkon 2200 W, několik ukazatelů rychlosti a teploty.Populární vybavení a jeho technické parametry vám umožní dělat hodně účesů doma na dobré úrovni.

Majitelé „chlupatých“ a chlupatých vlasů se neobejdou bez techniky ionizace. Generátor se záporně nabitými ionty si zachová hladkost a lesk kudrlinek a styling vydrží i nepříznivé povětrnostní podmínky.

Kompaktní Remington Ionic Dry 2200 D3190 má kromě hlavní ionizační funkce také slušné technické parametry.Vysoký výkon 2200 W, 3 teplotní podmínky, možnost studeného foukání jsou obvyklé vlastnosti vysoce kvalitního zařízení.

Vysoušeč vlasů

Kartáčování vlasů je oblíbenou technikou úpravy vlasů.Vlasy jsou dobře udržované pomocí kulatého kartáče a horkého vzduchu.Specializovaný hřeben představuje kulatá základna s mnoha malými štětinami z kovu, přírodní hromada, nylon.

Materiály lze také kombinovat, což vám umožňuje použít trysku při vytváření různých typů účesů:

 • kov- intenzivní zahřívání a styling vlasů, ale vysoká teplota má negativní vliv na strukturu kadeře;
 • plast - povlak s krátkou životností, rychle se deformující pod vlivem teplot a často ulpívající na vlasech;
 • dřevo- vysoce kvalitní povlak, který má v důsledku mírného zahřátí jemný účinek na vlasy;
 • keramika- materiál se speciálním povlakem, který podporuje rovnoměrné rozložení a zadržování tepla a má také antistatický účinek.

Pokud byl výběr fénu pro domácí použití proveden ve prospěch profesionála, měli byste vědět, jak správně vytvořit styling. U dlouhých vlasů použijte vysoušeč vlasů se širokým obvodem kartáče - od průměru 6 cm. Pro průměrnou délku kadeřnic byste se měli zastavit na kartáčku o průměru 3 až 5 cm a u krátkých je to výhodnější ne více než 3 cm.

Moderní modely kartáčovánívybavené displejem.Elektronická obrazovka umožňuje sledovat teplotu topení a v případě potřeby ji měnit.Rozsah kapacit a teplotních podmínek je poměrně široký.I při minimálních parametrech se kadeře nelepí dohromady, ale získají lesk a pružnost.

Profesionální vysoušeč vlasů s výkonem motoru od 2200 W a keramickým povlakem topného článku bude vynikajícím pomocníkem při vytváření krásného účesu.

Odnímatelná tryska, funkce okamžitého přívodu proudu studeného vzduchu a ionizace, několik rychlostních režimů jsou některé z hlavních charakteristik vysoce kvalitního vybavení.Jedinou nevýhodou brashingu je jeho těžká hmotnost, od asi 510 gramů.Takový faktor se po dlouhodobém používání rychle pneumatikuje.

Vysoušeče vlasů pro každodenní použití

Pro výběr správného vysoušeče vlasů určili odborníci, jaká kritéria je třeba věnovat pozornost:

 • ) schopnost přizpůsobit teplotní podmínky;
 • keramický topný článek a ionizační funkce;
 • studená střela - proud vzduchu, kterým se pokládá;
 • hmotnost nepřesahující 500 g;
 • filtr - absorbuje prach, malé vlasy během provozu, a proto zajišťuje dlouhodobý provoz.

Je důležité vědět, že zařízení s velkou silou, pokud je používáno nesprávně, může rychle zničit vaše vlasy.

Stylisté se domnívají, že zařízení s výkonem od 1 500 do 2 000 W budou ideálními indikátory pro každodenní použití doma.

U zařízení s vyšším výkonem jsou vyžadovány odborné znalosti a dovednosti, aby nedošlo k spálení pokožky a vytvoření krásného stylu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Rozptylovač vlasů

Vysoušeče vlasů s rozptylovačem můžete zkrátit dobu dlouhého stylingu.Zařízení je představováno velkou základnou s různým počtem otvorů, které jsou zodpovědné za rovnoměrné zásobování vzduchem. Pro výrobu trysek používají výrobci silikon nebo plast.

Použitelnost zařízení se stanoví v závislosti na kvalitě použitého materiálu a stupni jeho tuhosti:

 • Plastové převody jsou vhodné pro dlouhé vlasy. Zabraňují zamotání konců a snadno navíjejí požadované prameny.
 • Silikonová zařízení jsou vhodnější pro krátké vlasy. Vlasy se lepí lépe na adaptér, což vám umožní vytvořit požadovaný tvar účesu.

Díky univerzální konstrukci s pružinou lze difuzor snadno připojit k tělu jakéhokoli vysoušeče vlasů.Současně odborníci nedoporučují používat trysku v zařízeních s výkonem vyšším než 1800 W, aby nedošlo k výrazným teplotním rozdílům.

Koncentrátor vysoušeče vlasů

Koncentrátor vysoušeče vlasů je zařízení, jehož hlavní funkcí je styling vlasů.Speciální tryska ve tvaru štěrbiny je navržena tak, aby zpracovávala každý pramen, takže styling se provádí co nejjednodušší a nejpřesnější.

Výkon a teplota výstupního proudu vzduchu závisí na velikosti otvoru.Trysky mohou být úzké - až 90 mm a velmi široké.Velké trysky, na rozdíl od úzkých, suché vlasy jemně a nepředstavují riziko pro vlasy.Proto odborníci doporučují používat vysoušeč vlasů se vzduchovým otvorem větším než 5 cm a výkonem až 2200 W.

Kadeřník

Některé typy zařízení zahrnují kadeřník.Kulatý hřeben se již nepoužívá pro sušení, ale pro úpravu vlasů.

Profesionální zařízení jsou obvykle představována několika typy trysek.Je velmi výhodné, když jsou další zařízení složená v sáčku.Zařízení bude tedy chráněno předvlhkost, špína nebo rázy.

V závislosti na typu a modelu může být styler vybaven dalšími vlastnostmi:

 • ionizace- snižuje statické napětí vlasů, chráníod negativních účinků vysokých teplot;
 • foukání za studena- spolehlivá fixace vytvořeného stylu;
 • zvlhčování parou- zabraňuje vysychání vlasů.

Výkon dobrého stylera by měl být alespoň 800 W.Kromě toho odborníci doporučují používat fén s maximálním počtem možností a rychlostí.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní střih bobů na středních vlasech.Fotografie, přední a zadní pohled.

Důležité funkce a funkce

Při výběru vysoušeče vlasů pro domácí použití je podle stylistů důležité vědět, jaké další funkce můžete použít. Profesionální vybavení vybavené nejnovější technologií umožňuje častěji uchýlit se k sušení a stylingu.

Vysoušeč vlasů s ionizací - iontový - kadeře pečlivě usuší a vyrovná šupiny chloupků. Negativní ionty díky svým charakteristickým vlastnostem působí na kutikule a fixují vlhkost uvnitř každého vlasu.

Z nejnovějších inovací týkajících se krásy vlasů lze rovněž rozlišit použití turmalínu na topné články.Turmalin je přírodní minerál, který pod vlivem vysokých teplot emituje záporné ionty.Pokud porovnáte fén s ionizací a turmalínempotahování, pak ve druhém provedení je emise iontů mnohokrát větší.

Funkce automatického střídání trysek se často vyskytuje v drahém zařízení. Není třeba překrucovat ruce a rotovat fénem pomocí kartáče, což usnadňuje styling.Avšak pro majitele dlouhých nebo kudrnatých kadeří bez zkušeností může takový „automat“ zaměnit vlasy.

Nejdůležitější vlastnosti zařízení, kterým musíte věnovat pozornost při nákupu, kadeřníci a stylisté zvažují:

 • Hmotnost.
 • Materiál pouzdra.
 • Výkon motoru.
 • Topné těleso.
 • Počet rychlostí.
 • Teplotní podmínky.
 • Trysky.

Top 5 profesionálních vysoušečů vlasů

Bosch PHD 2511

Stylový Bosch PHD 2511 - vysoušeč vlasů pro profesionální styling.Pohodlné používání doma je dosaženo pomocí 6 stylů.

Příkon Bosch PHD 2511, výkon 1800 W, má 2 přepínače rychlosti a 3 nastavení teploty.V tomto případě lze přepínače nastavit nezávisle na sobě.Další funkcí této techniky je zastoupení studeného foukání.

Lehkost zařízení a dlouhý kabel - 1,8 m vám umožňují vytvářet styling denně bez velkého úsilí.Kompletní s vysoušečem vlasů, tam je hubice hub pro dávat různé formy účesu.Jedinou nevýhodou je plastové křehké případ.Se zařízením by se proto mělo zacházet opatrně.

Scarlett SC-hd70i51

Profesionální vysoušeč vlasů Scarlett SC-hd70i51 s vysokým výkonem - 200 W je vhodný pro každodenní použitísušení vlasů.Vývojáři řady Scarlett založili na zkušenostech stylistů, aby si majitelé luxusních vlasů mohli rychle vytvořit svůj vlastní objemný styling.

V sadě funkčního zařízení je zahrnuta hubice, která umožňuje vlasům dodávat nejlépe udržovaný vzhled. Studené foukání a ionizátor se starají o zdraví vlasů a činí jej hedvábným.

Vysoušeč vlasů má 3 režimy teploty a 2 rychlosti.Regulace teploty a průtoku vzduchu jsou řízeny spínači umístěnými na plastovém pouzdru zařízení.

Odvážné rozhodnutí o návrhu vás vybízí k výběru tohoto konkrétního vysoušeče vlasů pro domácí použití - vynikající kombinace barev, jako je černá a mocha.

Philips drycare bhd282

Vysoušeč vlasů Philips Drycare bhd282 je sada funkcí nezbytných pro dokonalý styl.Výkonný 2300 W systém proudění a ionizace vzduchu zaručuje rychlé schnutí a hladké vlasy.Tok negativně nabitých iontů zabraňuje, aby se kadeře zamotaly i při nejjemnější teplotě.

Mezi další funkce zařízení Philips Drycare bhd282 pro snadný styling patří:

 • foukání za studena k upevnění účesu;
 • 3 teplotní podmínky;
 • 2 rychlosti;
 • lehká konstrukce;
 • délka šňůry 2 m;
 • keramické topné zařízení, které chrání vlasy před přehřátím;
 • trysky: difuzér a koncentrátor.

V modelu s jedinečným designem zákazníci hodnotili rychlý režimfunkce chlazení a ionizace, která vám umožní získat hladké vlasy.

​​
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Rowenta CV7812F0

Rowenta CV7812F0 je výkonný kompaktní model.Díky vestavěnému profesionálnímu motoru je zajištěna vysoká kvalita práce a bezpečnost vysoušení vlasů při výkonu 2100 W.Koncentrátor trysek, vestavěný ionizátor a patentovaný keramický povlak eliminují statistickou elektřinu a funkce vyfukování za studena umožní opravu instalace.

Samostatná regulace teploty je zajištěna 6 provozními režimy vysoušeče vlasů. Pouzdro zařízení je vyrobeno z vysoce kvalitního plastu, díky čemuž se zvyšuje jeho hmotnost.Další technické vlastnosti vysoušeče vlasů jsou standardní - jedná se o 3 režimy topení a 2 rychlosti foukání.

Kromě toho majitelé asistenta zázraku vzdali hold, když byl přístroj v provozu, dlouhý kabel a nízkou hladinu hluku.

Jediným negativem je těžká váha, více než 500 gramů.

Polaris PHD 2077i

Polaris PHD 2077i je nejlepší volbou pro bezpečnou instalaci.Zařízení s výkonem 2 000 W má 3 režimy topení a 2 průtoky vzduchu.Světelný vysoušeč vlasů je vybaven hubicí hubice a dalšími funkcemi - ionizace, přívod studeného vzduchu.

Tělo kliky je vyrobeno z měkkého povlaku, který zabraňuje sklouznutí v ruce. Pro cestování je docela vhodný malý vysoušeč vlasů. Vzhledem k nákladům na malou, ale výkonnou techniku ​​je obtížné najít nedostatky.Podle hodnocení zákazníků může být jedinou nevýhodou rychlé zahřátí těla vysoušeče vlasů a nepříjemný zápach z něj.

Vlastnosti dobrého vysoušeče vlasů - rady kadeřníků

Kvalitní vysoušeč vlasů pomůže vytvořit stabilní styling a rychle vyschne vaše vlasy.

Podle stylistů by dobré zařízení mělo splňovat následující parametry:

 • teplotní podmínky s horkým, teplým a studeným vzduchem;
 • několik rychlostí - směrovaný proud horkého vzduchu nevysušuje vlasy;
 • síla - čím vyšší je tento indikátor, tím teplejší bude přívod vzduchu a rychleji se suší, zejména u hustých vlasů;
 • šňůra by měla být ohebná a ne tenká, 2,5 až 3 metry dlouhá s volně se otáčejícím prvkem v oblasti připojení k zařízení;
 • hmotnost spotřebiče nesmí být menší než 400 gramů;
 • Hluk vysoušeče vlasů může negativně ovlivnit ranní probuzení domácností nebo sousedů.Tento problém vyřeší speciální tlumiče hluku a některé modely tichých zařízení.

Je-li to určeno technickými vlastnostmi zařízení, je třeba věnovat pozornost vzhledu zařízení.Kvalitní fén je vyroben z plastu odolného vůči teplu a nárazu.Špatný povlak při prvním nárazu může prasknout.

Je důležité si všimnout, z čeho je vyrobena rukojeť vysoušeče vlasů.Držák, který je příliš hladký, se zasune do ruky, takže je nejlepší dát přednost rýhovaným nebopogumované.

Pouze světoví výrobci zaručují dlouhodobý provoz vysoušeče vlasů a jeho bezpečnost při domácím použití.

Výběrem správného modelu můžete denně vytvářet účesy na profesionální úrovni.

Video o výběru vysoušeče vlasů pro domácí použití

Jak vybrat správný vysoušeč vlasů pro domácnost a pro kadeřníka:

Jak správně zvolit fén.TOP kritéria: